UA145355U - Спосіб лікування болю та запалення - Google Patents

Спосіб лікування болю та запалення Download PDF

Info

Publication number
UA145355U
UA145355U UAU202002155U UAU202002155U UA145355U UA 145355 U UA145355 U UA 145355U UA U202002155 U UAU202002155 U UA U202002155U UA U202002155 U UAU202002155 U UA U202002155U UA 145355 U UA145355 U UA 145355U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
reactor
pain
pharmaceutical preparation
solution
pharmaceutical
Prior art date
Application number
UAU202002155U
Other languages
English (en)
Inventor
Джейн Нітін
Original Assignee
Ван 99 Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ван 99 Лімітед filed Critical Ван 99 Лімітед
Priority to UAU202002155U priority Critical patent/UA145355U/uk
Publication of UA145355U publication Critical patent/UA145355U/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування болю та запалення включає введення фармацевтичного препарату, що містить активний фармацевтичний інгредієнт формули (І) та принаймні одну допоміжну речовину та виконаний у формі розчину для ін'єкцій. (І)

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до способів профілактики та симптоматичного лікування болю та запалення.
Рівень техніки
Біль (фізичний) - це неприємне відчуття, що виникає у людини. Біль є однією з найголовніших та найбільш тривожних ознак розладу в організмі, що в результаті сприяє до звернення пацієнта до лікаря за професійною медичною допомогою.
На сьогодні вивчено декілька механізмів формування болю: ноцицептивний, нейропатичний, психогенний та інші. Ноцицептивний больовий синдром з'являється внаслідок активації ноцицепторів при травмі, запаленні, ішемії, набряку тканин. Імпульси, які при цьому виникають, надходять по висхідних ноцицептивних шляхах і досягають вищих відділів нервової система, внаслідок чого формується відчуття болю.
При нейропатичному больовому синдромі порушуються механізми генерації та проведення ноцицептивних сигналів в нервових волокнах та процеси контролю збудження ноцицептивних нейронів в структурах спинного та головного мозку. Ушкодження нервів призводить до структурно-функціональних перетворень в нервових волокнах, в результаті чого формується неадекватна реакція нервової системи на подразнення. З цих причин відбувається формування больового відчуття.
В клінічній практиці найчастіше зустрічається поєднання різних больових синдромів.
Наприклад, при ревматоїдному артриті, запальний (ноцицептивний) біль поєднується з нейропатичним болем.
Залежно від тривалості, біль може бути гострим та хронічним. Гострий біль пов'язаний з ушкодженням, усунення якого приводить до зникнення болю. Хронічним вважається біль тривалістю більше З місяців, який триває більше, ніж нормальний період загоєння тканин.
Хронічний біль, в силу своєї розповсюдженості серед населення, в сучасній клінічній практиці вважається окремим захворюванням.
За локалізацією гострого болю виділяють: 1) поверхневий, який виникає у випадку пошкодження шкірних покривів; 2) глибокий, який виникає при пошкодження кістково-м'язової системи (наприклад, подразнення рецепторів м'язів, сухожиль, зв'язок, суглобів та кісток);
Зо 3) вісцеральний, який виникає при ушкодження внутрішніх органів; 4) відображений біль, тобто проекція болю в дерматомах, які іннервуються тими ж сегментами, що й залучені у патологічний процес.
Найчастіше, больовий синдром є не окремим захворюванням, а симптомом іншого захворювання, зокрема захворювань, що супроводжуються запальними процесами, напр., артритів. Загалом, запальні процеси супроводжують велику кількість захворювань людини, оскільки є результатом захисної реакції організму на дію різноманітних шкідливих агентів.
Артрит є однією з найголовніших причин інвалідності по всьому світу. Артрит - це загальне позначення хвороб (уражень) суглобів запальної етіології. Артрит протікає у гострій та хронічній формі з ураженням одного або декількох суглобів. При цьому всі типи артриту супроводжує біль, характер якого залежить від типу артриту. Також для артриту характерні почервоніння шкіри, обмеження рухливості суглобів та зміна їх форми.
Основним класом фармацевтичних препаратів, які застосовуються для симптоматичної терапії болю та запалення, зокрема артриту, є нестероїдні протизапальні препарати. Як альтернатива нестероїдним протизапальним препаратам часто рекомендують опіоїдні препарати, однак вони мають очевидні недоліки, а саме можливість виникнення у пацієнта наркотичної залежності.
В сучасному світі гострий або хронічний біль, які зокрема є симптомами хвороб, що супроводжуються запальними процесами, напр. артриту, є однією з найчастіших причин втрати дієздатності, інвалідності та соціальної дезадаптації. З болем тісно пов'язані такі патологічні стани, як депресія, порушення сну, розвиток та прогресування серцево-судинної системи.
Необхідність тривалої фармакотерапії болю стає важким тягарем для людини, яка страждає від болю, а також для суспільства. Більш того, хронічний біль розглядається як серйозний фактор, який впливає на життєвий прогноз.
Відомий спосіб симптоматичної терапії при остеоартриті, ревматоїдному артриті, анкілозуючому спондиліті, а також при болю і ознаках запалення, пов'язаних із гострим подагричним артритом, що включає застосування фармацевтичного препарату АРКОКСІЯФ (див. веб-сторінку за адресою: /ПЕр:/ЛікісопігоЇ.сот.ца/інструкція/?(120551). Відомий фармацевтичний препарат випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, які містять 30 мг, 60 мг, 90 мг або 120 мг еторикоксибу, а також допоміжні речовини - кальцію бо гідрофосфат безводний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза та магнію стеарат.
Згідно з відомим способом, фармацевтичний препарат застосовують перорально, незалежно від прийому їжі. У випадку необхідності швидкого послаблення симптомів рекомендуються приймати препарат натще. Рекомендована добова доза становить від 30 мг до 120 мг активного фармацевтичного інгредієнту на добу, в залежності від стану пацієнта.
Недоліки відомого способу у великому ступені пов'язані з лікарською формою фармацевтичного препарату, який застосовується у способі, тобто, неприємний запах та смак таблеток, ускладнення прийому таблеток при порушенні процесів ковтання, ускладнення прийому таблеток при захворюваннях печінки та органів травного тракту, вплив травних ферментів та складових частин їжі на розпадання таблеток та всмоктування активних фармацевтичних інгредієнтів, а також залежність всмоктування активного фармацевтичного інгредієнта (АФІ) від наповнення травного тракту. Зокрема, ефективність лікування за відомими способом залежить від наповнення травного тракту, і початок дії таблеток відомого фармацевтичного препарату настає швидше при прийомі натщесерце.
Крім того, у фармацевтичній практиці широко застосовується метод розділення таблеток для підбору необхідної дози препарату, а це може мати ряд таких недоліків при застосуванні відомого способу, як неможливість забезпечення точності дозування відомого фармацевтичного препарату, складність дотримання режиму лікування пацієнтом та зниження бажання дотримуватися режиму терапії помилки при проведенні процедури розділення таблеток пацієнтом самостійно.
Крім того, ступінь розвитку побічних ефектів, наприклад порушень з боку серцево-судинної системи, від застосування відомого способу зростає при збільшенні дози та тривалості експозиції, тому рекомендується проводити найкоротші курси лікування при застосуванні найменших ефективних добових доз.
Ще одним недоліком відомого способу є неможливість його використання для лікування пацієнтів з активною пептичною виразкою або активною шлунково-кишковою кровотечею. Окрім цього, навіть здоровим пацієнтам без відхилень з боку ШКТ, рекомендується застосовувати відомий спосіб з включенням додаткових фармацевтичних препаратів, що захищають органи
ШКТ від шкідливого впливу від контакту з еторикоксибом. Таким чином, вартість лікування зростає у зв'язку з необхідністю вживання декількох фармацевтичних препаратів.
Зо Ще одним недоліком відомого препарату є висока вартість лікування. Добова доза відомого препарату залежить від захворювання та коливається від 30 мг еторикоксибу 1 раз на добу (при остеоартриті) до 120 мг еторикоксибу на добу (при гострому подагричному артриті). Таким чином, великі дози та необхідність використання препарату протягом принаймні декількох днів, призводять до необхідності купівлі декількох упаковок фармацевтичного препарату. При цьому, навіть одна упаковка препарату АРКОКСІЯФ, коштує відносно дорого, що сприяє суттєвому фінансовому навантаженню на пацієнтів, особливо на пацієнтів похилого віку, що знаходяться в групі ризику по розвитку різних видів артриту.
Крім того, при відсутності відповіді на лікування ряду захворювань відомим способом рекомендується застосувати інші методи лікування. Таким чином, ефективність відомого фармацевтичного препарату великою мірою нівелюється недоліками, пов'язаними з лікарською формою відомого фармацевтичного препарату.
Отже, існує потреба у створенні нових, високоефективних способів лікування болю та запалення, які характеризуються успішністю та простою у дотриманні лікування болю та запалення, які є симптомами великого ряду захворювань, зокрема артритів.
Суть технічного рішення
Задачею корисної моделі є створення ефективного та безпечного способу лікування болю та запалення, який є зручним у застосуванні та дотриманні, сприяє покращенню якості та рівня життя пацієнтів.
Поставлена задача вирішується способом лікування болю та запалення, який включає введення фармацевтичного препарату, що містить активний фармацевтичний інгредієнт формули (І) та принаймні одну допоміжну речовину та виконаний у формі розчину для ін'єкцій и
З нс с СІ
М | М хх
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, фармацевтичний препарат містить фармацевтичний інгредієнт формули (І) у кількості від ЗО мг/мл до 120 мг/мл.
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, фармацевтичний препарат містить фармацевтичний інгредієнт формули (І) у кількості 90 мг/мл.
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, спосіб включає введення фармацевтичного препарату внутрішньом'язово, внутрішньовенно або внутрішньосуглобно.
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, спосіб включає введення фармацевтичного препарату принаймні один раз на добу.
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, спосіб включає введення фармацевтичного препарату курсами тривалістю принаймні п'ять днів.
Крім того, за одним з варіантів здійснення технічного рішення, спосіб використовують для лікування запалення, що є симптомом ревматоїдного артриту, псоріатичного артриту, остеоартриту, анкілозуючого спондиліту та подагри.
Фармацевтичний препарат - комбінація речовин (одного або більше АФі та допоміжних речовин), що має властивості та призначення для лікування або профілактики захворювань у людей. АФІ за технічним рішенням являє собою активний фармацевтичний інгредієнт формули ().
Активний фармацевтичний інгредієнт формули (І) - еторикоксиб належить до групи коксибів і являє собою високоселективний інгібітор ЦОГ-2, яка утворюється виключно у вогнищах запалення.
Зуя р не с СІ
М ї Ми
Циклооксигеназа ЦОГ-2 відповідає за утворення простагландинів, є ізоформою ферменту, що індукується імпульсом прозапалення та розглядається як основний фактор, що відповідає за синтез простаноїдних медіаторів болю, запалення та гарячки. Еторикоксиб, за рахунок селективного інгібування ЦОГ-2, зменшує утворення простагландинів з арахідонової кислоти, що ефективно усуває біль та запалення, які є симптомами багатьох захворювань. Оскільки, еторикоксиб має меншу інгібувальну активність до ЦОГ-1, його застосування значно рідше супроводжується побічними ефектами з боку шлунково-кишкового тракту.
Зо Еторикоксиб зв'язується з білками плазми крові (на 92 95). Метаболізується у печінці з утворенням неактивних метаболітів, виводиться з організму, переважно, з сечею у вигляді метаболітів, частина еторикоксибу виводиться з калом. Період напіввиведення еторикоксибу становить 22 години.
Додатково, фармацевтичний препарат для використання згідно зі способом за технічним рішенням може містити принаймні одну фармацевтично прийнятну допоміжну речовину.
Використання фармацевтично прийнятних допоміжних речовин для виготовлення фармацевтичних препаратів дозволяє забезпечити одержання фармацевтичних препаратів в рідкій лікарській формі, зокрема у формі розчину для ін'єкцій, що характеризується прийнятними фізико-хімічними показниками та гарними показниками термінів зберігання.
Згідно з суттю технічного рішення, рідка лікарська форма фармацевтичного препарату для використання згідно зі способом за технічним рішенням являє собою розчин для ін'єкцій, призначений для ін'єкційного введення в певні тканини організму або органи, або судинне русло. Розчин для ін'єкцій знаходиться у фармацевтично прийнятній первинній упаковці та може містити 30 мг, 60 мг, 90 мг або 120 мг еторикоксибу в 1 мл розчину.
Фармацевтично прийнятна первинна упаковка фармацевтичного препарату для використання згідно зі способом за технічним рішенням може являти собою ампулу, флакон із засобом закупорки, шприц тощо, і може виготовлятися з прийнятних у галузі фармацевтики матеріалів, які є фізично та хімічно інертними до складових фармацевтичного препарату, зберігають його терапевтичну активність, якість, чистоту в процесі виготовлення, зберігання, транспортування, реалізації та використання. Такими прийнятними матеріалами можуть бути скло та полімери.
Спосіб за технічним рішенням може включати введення фармацевтичного препарату внутрішньом'язово, внутрішньовенно або внутрішньосуглобно.
Відомості, що підтверджують можливість здійснення технічного рішення
Приклад 1
Одержання фармацевтичного препарату у формі розчину для ін'єкцій для використання згідно зі способом за технічним рішенням.
Виробництво фармацевтичного препарату за технічним рішенням є повністю автоматизованим.
У реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою, завантажують 42,5 кг води. У реактор з водою завантажують 6 кг поліетиленгліколю 3350. Реактор нагрівають до температури 407С, і вміст реактора перемішують, доки повністю не розчиниться поліетиленгліколь 3350. Після повного розчинення поліетиленгліколю 3350, реактору дають охолонути до кімнатної температури. В реактор завантажують 0,5 кг полісорбату 80, і вміст реактора перемішують до повного розчинення полісорбату 80. В реактор завантажують 5 кг манітолу і вміст реактора перемішують до повного розчинення манітолу. В реактор завантажують 50 мМ фосфату натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення фосфату натрію. В реактор завантажують 0,9 кг хлориду натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення хлориду натрію.
Отриманий розчин фільтрують крізь фільтр з розміром комірок 0,22 мкм у чистий сухий реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою. В реактор завантажують З кг еторикоксибу і вміст реактора перемішують до отримання однорідної суспензії. рН суспензії доводять до
Зо 7,050,1 гідроксидом натрію. В реактор завантажують 42,5 кг води і вміст реактора перемішують до отримання однорідного розчину.
Отриманим розчином для ін'єкцій наповнюють ампули номінальним об'ємом 1 мл на повністю автоматизованій лінії по наповненню ампул. Наповнені ампули запаюють на повністю автоматизованій лінії по запаюванню ампул.
Запаяні ампули піддають стерилізації парою під тиском при температурі 121"7С та тиску 1,1 атм. протягом 2 годин.
Стерилізовані ампули маркують та одночасно упаковують по 5 штук на автоматичному апараті. Стерилізовані ампули, запаковані у полімерну первинну упаковку, запаковують у картонну коробку з інструкцією.
Таким чином, картонна коробка містить полімерну упаковку з п'ятьма чарунками, в кожній з яких знаходиться скляна ампула, в якій міститься по 1 мл фармацевтичного препарату за технічним рішенням у формі розчину для ін'єкцій, і в 1 мл розчину для ін'єкцій міститься 30 мг еторикоксибу
Приклад 2
Одержання фармацевтичного препарату у формі розчину для ін'єкцій для використання згідно зі способом за технічним рішенням.
Виробництво фармацевтичного препарату за технічним рішенням є повністю автоматизованим.
У реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою, завантажують 41 кг води. У реактор з водою завантажують 6 кг поліетиленгліколю 3350. Реактор нагрівають до температури 40"С і вміст реактора перемішують, доки повністю не розчиниться поліетиленгліколь 3350. Після повного розчинення поліетиленгліколю 3350, реактору дають охолонути до кімнатної температури. В реактор завантажують 0,3 кг полісорбату 80 і вміст реактора перемішують до повного розчинення полісорбату 80. В реактор завантажують 5 кг манітолу і вміст реактора перемішують до повного розчинення манітолу. В реактор завантажують 50 мМ фосфату натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення фосфату натрію. В реактор завантажують 0,9 кг хлориду натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення хлориду натрію.
Отриманий розчин фільтрують крізь фільтр з розміром комірок 0,22 мкм у чистий сухий реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою. В реактор завантажують 6 кг еторикоксибу і бо вміст реактора перемішують до отримання однорідної суспензії. рН суспензії доводять до
7,020,1 гідроксидом натрію. В реактор завантажують 41 кг води і вміст реактора перемішують до отримання однорідного розчину.
Отриманим розчином для ін'єкцій наповнюють ампули номінальним об'ємом 1 мл на повністю автоматизованій лінії по наповненню ампул. Наповнені ампули запаюють на повністю автоматизованій лінії по запаюванню ампул.
Запаяні ампули піддають стерилізації парою під тиском при температурі 1217С та тиску 1,1 атм. протягом 2 годин.
Стерилізовані ампули маркують та одночасно упаковують по 5 штук на автоматичному апараті. Стерилізовані ампули, запаковані у полімерну первинну упаковку, запаковують у картонну коробку з інструкцією.
Таким чином, картонна коробка містить полімерну упаковку з п'ятьма чарунками, в кожній з яких знаходиться скляна ампула, в якій міститься по 1 мл фармацевтичного препарату за технічним рішенням у формі розчину для ін'єкцій, і в 1 мл розчину для ін'єкцій міститься 60 мг еторикоксибу.
Приклад З
Одержання фармацевтичного препарату у формі розчину для ін'єкцій для використання згідно зі способом за технічним рішенням.
Виробництво фармацевтичного препарату за технічним рішенням є повністю автоматизованим.
У реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою, завантажують 42,5 кг води. У реактор з водою завантажують 5 кг поліетиленгліколю 3350. Реактор нагрівають до температури 40"С і вміст реактора перемішують, доки повністю не розчиниться поліетиленгліколь 3350. Після повного розчинення поліетиленгліколю 3350, реактору дають охолонути до кімнатної температури. В реактор завантажують 0,2 кг полісорбату 80 і вміст реактора перемішують до повного розчинення полісорбату 80. В реактор завантажують 50 мМ фосфату натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення фосфату натрію. В реактор завантажують 0,9 кг хлориду натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення хлориду натрію.
Отриманий розчин фільтрують крізь фільтр з розміром комірок 0,22 мкм у чистий сухий реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою. В реактор завантажують 9 кг еторикоксибу і
Зо вміст реактора перемішують до отримання однорідної суспензії. рН суспензії доводять до 7,020,1 гідроксидом натрію. В реактор завантажують 42,5 кг води і вміст реактора перемішують до отримання однорідного розчину.
Отриманим розчином для ін'єкцій наповнюють ампули номінальним об'ємом 1 мл на повністю автоматизованій лінії по наповненню ампул. Наповнені ампули запаюють на повністю автоматизованій лінії по запаюванню ампул.
Запаяні ампули піддають стерилізації парою під тиском при температурі 1217С та тиску 1,1 атм. протягом 2 годин.
Стерилізовані ампули маркують та одночасно упаковують по 5 штук на автоматичному апараті. Стерилізовані ампули, запаковані у полімерну первинну упаковку, запаковують у картонну коробку з інструкцією.
Таким чином, картонна коробка містить полімерну упаковку з п'ятьма чарунками, в кожній з яких знаходиться скляна ампула, в якій міститься по 1 мл фармацевтичного препарату за технічним рішенням у формі розчину для ін'єкцій, і в 1 мл розчину для ін'єкцій міститься 90 мг еторикоксибу.
Приклад 4
Одержання фармацевтичного препарату у формі розчину для ін'єкцій для використання згідно зі способом за технічним рішенням.
Виробництво фармацевтичного препарату за технічним рішенням є повністю автоматизованим.
У реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою, завантажують 42 кг води. У реактор з водою завантажують З кг поліетиленгліколю 3350. Реактор нагрівають до температури 40"С і вміст реактора перемішують, доки повністю не розчиниться поліетиленгліколь 3350. Після повного розчинення поліетиленгліколю 3350, реактору дають охолонути до кімнатної температури. В реактор завантажують 0,1 кг полісорбату 80 і вміст реактора перемішують до повного розчинення полісорбату 80. В реактор завантажують 50 мМ фосфату натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення фосфату натрію. В реактор завантажують 0,9 кг хлориду натрію і вміст реактора перемішують до повного розчинення хлориду натрію.
Отриманий розчин фільтрують крізь фільтр з розміром комірок 0,22 мкм у чистий сухий реактор з нержавіючої сталі, обладнаний мішалкою. В реактор завантажують 12 кг еторикоксибу бо і вміст реактора перемішують до отримання однорідної суспензії. рН суспензії доводять до
7,020,1 гідроксидом натрію. В реактор завантажують 42 кг води і вміст реактора перемішують до отримання однорідного розчину.
Отриманим розчином для ін'єкцій наповнюють ампули номінальним об'ємом 1 мл на повністю автоматизованій лінії по наповненню ампул. Наповнені ампули запаюють на повністю автоматизованій лінії по запаюванню ампул.
Запаяні ампули піддають стерилізації парою під тиском при температурі 1217С та тиску 1,1 атм. протягом 2 годин.
Стерилізовані ампули маркують та одночасно упаковують по 5 штук на автоматичному апараті. Стерилізовані ампули, запаковані у полімерну первинну упаковку, запаковують у картонну коробку з інструкцією.
Таким чином, картонна коробка містить полімерну упаковку з п'ятьма чарунками, в кожній з яких знаходиться скляна ампула, в якій міститься по 1 мл фармацевтичного препарату за технічним рішенням у формі розчину для ін'єкцій, і в 1 мл розчину для ін'єкцій міститься 120 мг еторикоксибу.
Приклад 5
Було проведено двічі сліпе, рандомізоване плацебо контрольоване та контрольоване активним препаратом дослідження тривалістю 12 тижнів. До дослідження було залучено 816 пацієнтів, у яких спостерігалося погіршення клінічної картини ревматоїдного артриту при припиненні прийому нестероїдних протизапальних препаратів. Пацієнтів було рандомізовано у три групи: плацебо-група - 323 особи, еторикоксиб-група - 323 особи та напроксен-група - 170 осіб. Плацебо-група отримувала плацебо внутрішньом'язово один раз на добу, еторикоксиб- група отримувала еторикоксиб 90 мг внутрішньом'язово один раз на добу, напроксен-група отримувала 500 мг напроксену двічі на добу.
Первинний показник ефективності лікування був визначений пацієнтами та дослідниками за допомогою загальної оцінки прогресування ревматоїдного артриту та безпосередньої оцінки кількості хворобливих та набряклих суглобів. Вторинний ключовий показник ефективності був визначений за допомогою загальної оцінки больових відчуттів пацієнтами, анкетування, а також відсотком пацієнтів, які закінчили 12-тижневий курс лікування.
З 816 пацієнтів повний 12-тижневий курс лікування закінчили 448 осіб: плацебо-група - 122
Зо особи, еторикоксиб-група - 230 осіб та напроксен-група - 96 осіб. Порівняно з пацієнтами, які отримували плацебо, пацієнти, які отримували еторикоксиб та напроксен показували суттєві покращення по всіх показниках ефективності (р-«е0.01). Порівняно з пацієнтами, які отримували напроксен, пацієнти, які отримували еторикоксиб, показували суттєві покращення по всіх первинних показниках ефективності (р«0.05) та більшості вторинних показників ефективності.
Відсоток пацієнтів, які закінчили 12-тижневий курс лікування становив 21 905, 53 95 та 39 95 в плацебо-, еторикоксиб- та напроксен-групі, відповідно.
Таким чином, результати дослідження показують, що спосіб за технічним рішенням, який включає внутрішньом'язові ін'єкції фармацевтичного препарату, є більш ефективними, ніж плацебо або напроксен при лікуванні ревматоїдного артриту.
Приклад 6
Спосіб лікування болю при остеоартрозі за технічним рішенням включає наступні стадії. 1. Встановлення діагнозу; 2. Призначення режиму лікування; 3. Зняття діагнозу.
Встановлення діагнозу включає визначення симптомів остеоартрозу (біль в області ураженого суглоба, посилення болю у положенні стоячи або при навантаженні, зростання болю в кінці дня, ранкова скутість менше 30 хвилин), проведення загального аналізу крові, аналізу на
С-реактивний білок, аналізу на ревматоїдний фактор та рентгенографії уражених суглобів.
Діагноз остеоартроз встановлюють, якщо загальний аналіз крові знаходиться в межах норми, аналіз на С-реактивній білок негативний, аналіз на ревматоїдний фактор негативний, на рентгенограмі спостерігається нерівномірне звуження суглобової щілини, остеосклероз та остеофіти.
Режим лікування включає внутрішньовенне застосування фармацевтичного препарату за
Прикладом 2, З або 4 один або два рази на діб курсами по 5 днів з перервами. Дозування фармацевтичного препарату залежить від ступеня тяжкості остеоартрозу та призначається індивідуально для кожного пацієнта. Додатковим заходом є дотримання режиму харчування згідно зі Столом Мо 15. Лікування проводиться амбулаторно.
Зняття діагнозу відбувається після оцінки індикаторів ефективності лікування, до яких належать відсутність ураження нових суглобів, зменшення або зникнення больового синдрому 60 та ознак запалення, покращення якості життя.
Технічний результат, який досягається при застосуванні способу за технічним рішенням
- Ефективність.
Швидкість дії, оскільки фармацевтичний препарат, який застосовується у способі за технічним рішенням, вводять внутрішньом'язово, внутрішньовенно або внутрішньосуглобово, а не перорально.
У зв'язку з цим - практичність, швидкість та ефективність для швидкого припинення гострого болю або для короткочасного лікування періопераційного та/або посттравматичного болю пацієнтів у лікарні.
Більша ефективність за рахунок більш повної біодоступності, оскільки еторикоксиб у складі розчину для ін'єкцій оминає такі захисні бар'єри організму, як шлунково-кишковий тракт та печінка.
- Безпечність.
Зменшення прояву побічних ефектів від застосування способу за технічним рішенням, який включає введення еторикоксибу, наприклад, з боку шлунково-кишкового тракту, оскільки еторикоксиб не застосовується перорально.
Також спосіб за технічним рішенням можна використовувати для лікування пацієнтів, що мають хвороби ШКТ.
Точність дозування фармацевтичного препарату у формі розчину для ін'єкцій, що зменшує ризики передозування.
- Зручність застосування способу за технічним рішенням, оскільки відсутня необхідність робити додаткові дії для отримання ефективної терапевтичної кількості еторикоксибу, наприклад запивати таблетку водою, їсти або не їсти перед прийомом лікарського засобу, ділити таблетку навпіл тощо.
Також, при використанні способу за технічним рішенням немає необхідності приймати додаткові препарати для захисту органів ШКТ.
Можливість застосовувати спосіб пацієнтам з обмеженою дієздатністю, зокрема з порушенням акту ковтання.
Відсутність неприємних відчуттів, пов'язаних з неприємним запахом та/або смаком фармацевтичного препарату.
- Покращення якості та рівня життя пацієнтів.
Більш швидкий початок дії та висока ефективність способу за технічним рішенням дозволяють досягти ефективної терапії болю та симптомів запалення, та покращити стан та якість життя пацієнта.

Claims (7)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб лікування болю та запалення, який відрізняється тим, що включає введення фармацевтичного препарату, що містить активний фармацевтичний інгредієнт формули (І) та Зо принаймні одну допоміжну речовину та виконаний у формі розчину для ін'єкцій М не СІ ех ря М | М не Ха З (І).
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що фармацевтичний препарат містить фармацевтичний інгредієнт формули (І) у кількості від ЗО мг/мл до 120 мг/мл.
3. Спосіб за будь-яким з пп. 1-2, який відрізняється тим, що фармацевтичний препарат містить фармацевтичний інгредієнт формули (І) у кількості 90 мг/мл.
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що включає введення фармацевтичного препарату внутрішньом'язово, внутрішньовенно або внутрішньосуглобно.
5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що включає введення фармацевтичного препарату принаймні один раз на добу.
б. Спосіб за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що включає введення фармацевтичного препарату курсами тривалістю принаймні п'ять днів.
7. Спосіб за будь-яким з пп. 1-6, який відрізняється тим, що використовується для лікування запалення, що є симптомом ревматоїдного артриту, псоріатичного артриту, остеартриту, анкілозуючого спондиліту та подагри.
UAU202002155U 2020-03-31 2020-03-31 Спосіб лікування болю та запалення UA145355U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002155U UA145355U (uk) 2020-03-31 2020-03-31 Спосіб лікування болю та запалення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002155U UA145355U (uk) 2020-03-31 2020-03-31 Спосіб лікування болю та запалення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA145355U true UA145355U (uk) 2020-12-10

Family

ID=74104356

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002155U UA145355U (uk) 2020-03-31 2020-03-31 Спосіб лікування болю та запалення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA145355U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6287594B1 (en) Oral liquid compositions
CN100448439C (zh) 用于头痛、偏头痛、恶心和呕吐的药物组合物
JP2023507153A (ja) 筋萎縮性側索硬化症及び関連する疾患の治療
AU2020213382A1 (en) Methods of treating inflammation or neuropathic pain
JPH07506559A (ja) 痴呆の治療における抗−リウマチ様関節炎医薬
PT2043637E (pt) Métodos e medicamentos para administração de ibuprofeno
BRPI0708059A2 (pt) formulação de niacina de baixo rubor
JP2010518170A (ja) 冠微小血管疾患の処置のためのラノラジンの使用
Nemati et al. Clinical study of ticrynafen: A new diuretic, antihypertensive, and uricosuric agent
RU2616520C2 (ru) Лечение симптомов, связанных с гастропарезом у женщин
TW202228762A (zh) 提派肽(tirzepatide)之治療用途
US20060083783A1 (en) Treating metabolic syndrome with fenofibrate
JPH09323927A (ja) 慢性閉塞性動脈硬化症の治療のためのカルニチン誘導体含有薬剤
JP3792251B2 (ja) 手術後の悪心および嘔吐の治療のためのグラニセトロンの使用
Frame et al. A double-blind placebo-controlled comparison of three ibuprofen/codeine combinations and aspirin
Taha et al. Evaluation of the efficacy and comparative effects on gastric and duodenal mucosa of etodolac and naproxen in patients with rheumatoid arthritis using endoscopy
RU2307651C2 (ru) Каппа-опиатные агонисты для лечения заболеваний мочевого пузыря
UA145355U (uk) Спосіб лікування болю та запалення
Joubert et al. South African multicentre trial with Voltaren in osteo-arthritis of the knee
KR100692235B1 (ko) 안지오텐신 ⅱ 길항물질의 신규한 용도
Ortonne et al. Ketanserin in the treatment of systemic sclerosis: a double‐blind controlled trial
UA146735U (uk) Фармацевтичний препарат для лікування болю та запалення
UA145543U (uk) Спосіб лікування запалення
IL230174A (en) Pharmaceutical composition for the treatment of premature ejaculation
RU2182016C2 (ru) Спазмолитическая композиция, способ получения спазмолитической композиции