UA142372U - Анодний заземлювач - Google Patents

Анодний заземлювач Download PDF

Info

Publication number
UA142372U
UA142372U UAU202001612U UAU202001612U UA142372U UA 142372 U UA142372 U UA 142372U UA U202001612 U UAU202001612 U UA U202001612U UA U202001612 U UAU202001612 U UA U202001612U UA 142372 U UA142372 U UA 142372U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
central electrode
contact
plate
cable
filled
Prior art date
Application number
UAU202001612U
Other languages
English (en)
Inventor
Вадим Едуардович Поплавський
Original Assignee
Вадим Едуардович Поплавський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вадим Едуардович Поплавський filed Critical Вадим Едуардович Поплавський
Priority to UAU202001612U priority Critical patent/UA142372U/uk
Publication of UA142372U publication Critical patent/UA142372U/uk

Links

Landscapes

  • Furnace Details (AREA)

Abstract

Анодний заземлювач містить пустотілий циліндричний корпус (1), заповнений вуглецевою засипкою (2), та розміщений всередині корпусу центрального електрода (3), виконаний у вигляді пластини з графітопласту, з приєднаним до нього струмопровідним кабелем (4), причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до центрального електрода (3) через щонайменше дві контактні пластини (6), які приєднані до пластини центрального електрода (3) з двох більших протилежних сторін за допомогою щонайменше двох болтових з'єднань (8) та передають струм на всю площину приєднання, причому герметичний та водонепроникний контактний вузол (5), утворені з'єднанням центрального електрода (3), струмопровідного кабелю (4) та контактних пластин (6), залитий компаундом (7). Контактні пластини (6) приєднані до центрального електрода (3) по всій ширині його двох більших протилежних сторін, причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до контактної пластини (6) шляхом пайки, а місце пайки додатково підсилюється фрагментом контактної пластини (9).

Description

Корисна модель належить до систем електрохімічного захисту підземних трубо- та газопроводів та інших металевих споруд від корозії і може бути використана в нафтовій, газовій промисловості, а також в комунальному господарстві, а саме при захисті складних мереж підземних металевих комунікацій, магістральних трубопроводів, та інших підземних металевих спорудах.
Відомий анодний заземлювач (Патент РФ на корисну модель Мо 44427, МПК НО2О 5/10, опубл. 10.03.2005 р.), що містить робочий електрод, розміщений в пустотілому корпусі, заповненому активатором, центрувальні кришки, розташовані з торцевих сторін корпусу, і кабель приєднання, з'єднаний з електродом. Робочий електрод виконаний з залізокремнистого сплаву, а як активатор використана коксо-мінеральна засипка. Коксо-мінеральна засипка складається з суміші коксового дріб'язку фракцій до 10 мм і коксу фракцій 10-25 мм, а також безгалогенідного мінерального активатора. Недоліком даного анодного заземлювача є відносно велика швидкість анодного розчинення, що значно скорочує строк його експлуатації.
Відомий анодний заземлювач (Патент РФ на корисну модель Мо 129102, МПК С2ЗЕ 13/16, опубл. 20.06.2013 р.), що складається з струмопроводу і приєднаного до нього щонайменше одного робочого електрода. Робочий електрод виконаний у вигляді порожнистої наскрізної або глухої труби з хімічно стійкого вентильного металу, причому як робочий матеріал електрода використані метали групи платини або їх оксиди, або суміші їх оксидів, які нанесені на зовнішню поверхню електрода, при цьому контакт струмопроводу з електродом здійснюється за допомогою щонайменше одного пружного елемента, а внутрішня порожнина електрода заповнена електроїзолюючим герметизуючим складом. Недоліком даного анодного заземлювача є відносно велика швидкість анодного розчинення, що значно скорочує строк його експлуатації.
Відомий анодний заземлювач пластинчастий (Патент України на корисну модель Мо 83563,
МПК НОТ 4/66, опубл. 10.09.2013), що містить центральний електрод з приєднаним до нього струмопровідним кабелем. Центральний електрод виконаний у вигляді пластини з графітопласту. Струмопровідний кабель з'єднаний з центральним електродом через герметичний водонепроникний з'єднувальний вузол. Центральний електрод розміщений в пустотілому циліндричному корпусі, заповненому активатором. Як активатор використана
Зо вуглецева засипка, основною складовою якої є дрібнозернистий корозійностійкий графіт у вигляді крихт або інші типи графітовмісних вуглецевих матеріалів. Недоліком даного анодного заземлювача є відносно велика швидкість анодного розчинення, що значно скорочує строк його експлуатації.
Відомий контактний вузол центрального електрода (Патент України на корисну модель Мо 109004, МПК С23Б 13/00, опубл. 10.08.2016), що складається із дротового контакту центрального електрода із струмовивідним кабелем, що розташовані у металевій ємності, яка залита герметичною оболонкою. Дротовий контакт центрального електрода із струмовивідним кабелем здійснений через контактну пластину, що охоплює електрод по двох площинах, а як герметичну оболонку використовують термостійку масу на основі епоксидної смоли, при цьому всі елементи контактного вузла вкриті загальною термоусадочною трубкою, на клейовій основі, а струмовивідний кабель в районі контактного вузла вкритий термоусадочною трубкою струмовивідного кабелю, на клейовій основі. Недоліком даного контактного вузла є значна конструктивна складність. Окрім цього, як видно з ілюстративних матеріалів, кріплення контактних пластин передбачає наявність двох поздовжніх надрізів в пластині центрального електрода, що окрім зменшення механічної міцності, негативно впливає на загальний строк використання контактного вузла через руйнування пластини електрода, що розповсюджується від надрізів до ближніх країв електрода. Дане технічне рішення вибрано як аналог.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення конструкції відомого анодного заземлювача, підвищення терміну його служби та поліпшення його експлуатаційних властивостей.
Поставлена задача вирішується тим, що анодний заземлювач містить пустотілий циліндричний корпус (1), заповнений вуглецевою засипкою (2), та розміщений всередині корпусу центрального електрода (3), виконаний у вигляді пластини з графітопласту, з приєднаним до нього струмопровідним кабелем (4), причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до центрального електрода (3) через щонайменше дві контактні пластини (б), які приєднані до пластини центрального електрода (3) з двох більших протилежних сторін за допомогою щонайменше двох болтових з'єднань (8) та передають струм на всю площину приєднання, причому герметичний та водонепроникний контактний вузол (5), утворені з'єднанням центрального електрода (3), струмопровідного кабелю (4) та контактних пластин (б) бо залитий компаундом (7). Контактні пластини (6) приєднані до центрального електрода (3) по всій ширині його двох більших протилежних сторін, причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до контактної пластини (б) шляхом пайки, а місце пайки додатково підсилюється фрагментом контактної пластини (9).
Анодний заземлювач відрізняється тим, що контактний вузол (5), залитий компаундом (7), додатково захищений твердою оболонкою (10)
Використання саме такої конструкції дозволяє значно зменшити руйнування заземлювача в зоні контактного вузла через відсутність нагрівання. Мінімальне нагрівання електрода досягається через зменшення супротиву практично до нуля внаслідок збільшення робочої площі контактного вузла.
Ще однією перевагою запропонованого анодного заземлювача, що також дозволяє зменшити руйнування заземлювача в зоні контактного вузла через відсутність нагрівання, є припаювання струмопровідного кабелю до контактної пластини, що забезпечує їх безпосередній контакт зменшення супротиву практично до нуля.
Також перевагою запропонованого анодного заземлювача є те, що мінімальне нагрівання контактного вузла практично не впливає на хімічні та фізичні властивості компаунда, який не втрачаючи своїх властивостей, забезпечує герметичність та виключає потрапляння води в контактний вузол протягом значно збільшеного строку експлуатації.
Суть корисної моделі пояснюють креслення.
Фіг. 1 - Загальний вигляд анодного заземлювача, вигляд 3/4.
Фіг. 2 - Контактний вузол, вигляд збоку.
Фіг. З - Місце приєднання струмопровідного кабелю до контактної пластини.
Фіг. 4 - Захисна оболонка контактного вузла.
Зображені матеріали, що ілюструють заявлену корисну модель, а також наведений приклад конкретного виконання, ніяким чином не обмежують обсяг домагань, викладений у формулі, а тільки пояснюють суть корисної моделі.
Детальний опис (інформація, що підтверджує можливість здійснення корисної моделі)
Анодний заземлювач, що складається з пустотілого циліндричного корпусу (1), заповненого вуглецевою засипкою (2) та розміщеного всередині корпусу центрального електрода (3), виконаного у вигляді пластини з графітопласту з приєднаним до нього струмопровідним
Зо кабелем (4), причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до центрального електрода (3) через щонайменше дві контактні пластини (б), які приєднані до пластини центрального електрода (3) з двох більших протилежних сторін за допомогою щонайменше двох болтових з'єднань (8) та передають струм на всю площину приєднання, причому герметичний та водонепроникний контактний вузол (5), утворені з'єднанням центрального електрода (3), струмопровідного кабелю (4) та контактних пластин (б) залитий компаундом (7). Контактні пластини (6) приєднані до центрального електрода (3) по всій ширині його двох більших протилежних сторін, причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до контактної пластини (6) шляхом пайки, а місце пайки додатково підсилюється фрагментом контактної пластини (9).
Як варіант додаткового захисту контактного вузла (5), компаунд (7) може бути додатково захищений твердою оболонкою (10).
Запропонований анодний заземлювач пластинчастий, зображений на Фіг. 1, призначений для використання наступними способами: - як підповерхневі анодні заземлювачі пластинчастих без використання вуглецевих електропровідних засипок; - як підповерхневі анодні заземлювачі пластинчастих з використанням анодної засипки високоелектропровідної, основною складовою якої є дрібнозернистий корозійностійкий графіт в вигляді крихт фракції 1-35 мм, або інші типи графітовмісних вуглецевих матеріалів з вмістом графіту не менше 30 95; - як складова анодних заземлювачів графітопластових пластинчастих глибинних для встановлення в грунтах з високим питомим опором, а також в міських та інших обмежених умовах, де немає можливості використання підповерхневих заземлювачів.
Даний тип анодних заземлювачів призначений для встановлення у випадках, коли неможливо встановити підповерхневі анодні заземлювачі та в наступних випадках: - при питомому електричному опорі верхнього шару грунту, який в два рази більш високий, ніж опір підстиляючого шару; - при недостатній площі для розміщення підповерхневого анодного заземлення; - при труднощах з прокладанням кабельної або повітряної анодної дренажної лінії; - при відсутності можливості віддалення анодного заземлення на розрахункову відстань від об'єкта, що захищається.
Основні правила встановлення даного типу анодних заземлювачів аналогічні загальноприйнятим правилам встановлення інших типів анодних заземлювачів.
Запропонований анодний заземлювач, призначений для використання або як підповерхневий анодний заземлювач, або глибинний анодний заземлювач, для цього окремі анодні заземлювачі об'єднують, створюючи комплект (так названий анодний заземлювач пластинчастий комплектний), який використовують для встановлення в грунтах з високим питомим опором, а також в міських та інших обмежених умовах, де немає можливості використання підповерхневих заземлювачів.
Запропонований анодний заземлювач використовується в стандартних системах електрохімічного захисту підземних металевих споруд від корозії. Під час роботи анодного заземлювача експлуатаційні процеси електрохімічного розчинення відбуваються в двох місцях, на межі середовищ центральний електрод - засипка, та на межі середовищ засипка - грунт. На межі середовищ засипка - грунт відбуваються основні електрохімічні реакції розчинення основної складової засипки - дрібнозернистого графіту, який під дією анодної поляризації вступає в електрохімічну реакцію з негативно зарядженими іонами і при цьому, розчиняючись, утворює вуглекислий газ. На межі середовищ графітопластовий електрод -засипка, також відбувається процес електрохімічного розчинення центрального графітопластового електрода, проте внаслідок однорідності середовищ електрод - засипка, а саме, обидва середовища мають високу електропровідність та високу стійкість матеріалів, то дані процеси проходять значно повільніше, а швидкість розчинення електрода не перевищує 0,2 кг/(А.рік), при максимальній вологості та навантаженні.
Запропонований анодний заземлювач встановлюють загальноприйнятими способами: вертикально або горизонтально. Кількість анодних заземлювачів в заземленні, відстань між ними, спосіб їх встановлення вибирається відповідно до вимог проекту катодного захисту.
Даний анодний заземлювач призначений для експлуатації в усіх грунтових умовах, кліматичних зонах та на всіх існуючих типах станцій катодного захисту. Запропонований анодний заземлювач можна експлуатувати в умовах стовідсоткової вологості.
Заявлене технічне рішення перевірене на практиці. Запропонований анодний заземлювач не містить у своєму складі жодних конструктивних елементів чи матеріалів, які неможливо було
Зо б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки, при цьому відзначається простотою конструкції та високою технологічністю, і може бути реалізований промисловим способом в умовах серійного виробництва, отже відповідає вимогам критерію "промислова придатність".
Разом із тим, у відомих джерелах патентної та іншої науково-технічної інформації не виявлено конструкцій і зразків анодних заземлювачів із вказаною в пропозиції сукупністю суттєвих ознак, що задовольняє вимоги критерію "новизна". Таким чином, запропоноване технічне рішення вважається таким, що може отримати правову охорону.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Анодний заземлювач, що містить пустотілий циліндричний корпус (1), заповнений вуглецевою засипкою (2), та розміщений всередині корпусу центрального електрода (3), виконаний у вигляді пластини з графітопласту, з приєднаним до нього струмопровідним кабелем (4), причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до центрального електрода (3) через щонайменше дві контактні пластини (б), які приєднані до пластини центрального електрода (3) з двох більших протилежних сторін за допомогою щонайменше двох болтових з'єднань (8) та передають струм на всю площину приєднання, причому герметичний та водонепроникний контактний вузол (5), утворені з'єднанням центрального електрода (3), струмопровідного кабелю (4) та контактних пластин (6), залитий компаундом (7), який відрізняється тим, що контактні пластини (б) приєднані до центрального електрода (3) по всій ширині його двох більших протилежних сторін, причому струмопровідний кабель (4) приєднаний до контактної пластини (б) шляхом пайки, а місце пайки додатково підсилюється фрагментом контактної пластини (9).
2. Анодний заземлювач за п. 1, який відрізняється тим, що контактний вузол (5), залитий компаундом (7), додатково захищений твердою оболонкою (10)
UAU202001612U 2020-03-06 2020-03-06 Анодний заземлювач UA142372U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001612U UA142372U (uk) 2020-03-06 2020-03-06 Анодний заземлювач

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001612U UA142372U (uk) 2020-03-06 2020-03-06 Анодний заземлювач

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142372U true UA142372U (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119350

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001612U UA142372U (uk) 2020-03-06 2020-03-06 Анодний заземлювач

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142372U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2053214A (en) Electrode resistant to anodic attack
UA142372U (uk) Анодний заземлювач
RU2690581C1 (ru) Анодный заземлитель
EP0580856B1 (en) Method for electric protection of metal object, grounding electrode for implementing the method and composition for grounding electrode
RU2407824C1 (ru) Устройство горизонтального анодного заземления в грунтах с высоким электрическим сопротивлением
CN207483850U (zh) 一种管道阴极防腐工程
RU132079U1 (ru) Анодный заземлитель
JP2012067360A (ja) コンクリート構造物への電気防食電極の取り付け方法、およびコンクリート構造物
RU209467U1 (ru) Анодный заземлитель полимерный
RU171274U1 (ru) Анодный заземлитель
US3239443A (en) Anode for cathodic protection system
US3602726A (en) Anodic or cathodic protection of below grade electrical housings
US3745106A (en) Fluid sheathed electrode lead for use in a corrosive environment
RU2733882C1 (ru) Сборная система заземления и молниезащиты и способ ее установки
CN107342467B (zh) 一种碳纤维复合合金接地体
SU1339164A1 (ru) Скважное анодное заземление
RU2540259C1 (ru) Способ выполнения горизонтального анодного заземления в грунтах с высоким электрическим сопротивлением
US2267361A (en) Corrosion-resistant metallic structure
RU44422U1 (ru) Глубинное заземление
Sanyal et al. Influence of corrosion on electrical and mechanical properties of porcelain suspension insulators: an overview
RU2617677C1 (ru) Глубинный анодный заземлитель
WO2015183133A1 (ru) Протяженный электрод анодного заземления
RU2196190C1 (ru) Глубинный анодный заземлитель
RU2633440C1 (ru) Способ электрохимической защиты подземных металлических сооружений
RU40321U1 (ru) Анодный заземлитель