UA141554U - Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д. - Google Patents

Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д. Download PDF

Info

Publication number
UA141554U
UA141554U UAU201911064U UAU201911064U UA141554U UA 141554 U UA141554 U UA 141554U UA U201911064 U UAU201911064 U UA U201911064U UA U201911064 U UAU201911064 U UA U201911064U UA 141554 U UA141554 U UA 141554U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ulcer
duodenum
stomach
stenosis
dpc
Prior art date
Application number
UAU201911064U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Володимирович Максимчук
Володимир Дмитрович Максимчук
Original Assignee
Дмитро Володимирович Максимчук
Володимир Дмитрович Максимчук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитро Володимирович Максимчук, Володимир Дмитрович Максимчук filed Critical Дмитро Володимирович Максимчук
Priority to UAU201911064U priority Critical patent/UA141554U/uk
Publication of UA141554U publication Critical patent/UA141554U/uk

Links

Landscapes

  • Materials For Medical Uses (AREA)

Abstract

Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка містить ушивання перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та шлунка. Проводять мобілізацію злук у пілородуоденальній зоні і ДПК, введеним в просвіт дванадцятипалої кишки вказівним пальцем хірурга. За допомогою вказівного пальця через перфоративний отвір антрального відділу шлунка і ДПК виконують бужування ДПК розміром до 2,0-2,5 сантиметрів з незначним пошкодженням при проходженні через отвір виразки вказівним пальцем як патологічно змінених, так і здорових тканин пілородуоденальної зони на місці перфоративної виразки в можливих різних напрямках. Виконують пальцеве бужування внутрішнього отвору ДПК, воротаря та шлунка, при цьому усувають стеноз стінок останніх вказаних анатомічних ділянок до потрібного розміру. Через отвір роблять ревізію задньої стінки ДПК, проводять мобілізацію передньої стінки ДПК і проводять ушивання передньої стінки ДПК та передньої стінки шлунка між собою.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до абдомінальної хірургії, і може бути використана при хірургічному лікуванні хворих з ускладненим перебігом виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.
Ушивання перфоративного отвору дванадцятипалої кишки, особливо при перфоративних пілородуоденальних виразках, є одним з відповідальних і складних етапів хірургічного втручання з приводу виразкової хвороби. Від його надійності залежить результат операції та функціональний стан воротаря.
У зв'язку зі складністю анатомо-морфологічних змін, що виникають в зоні перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та шлунка, запропоновано значну кількість способів зшивання виразки та пілоропластики.
Відомі способи зшивання перфоративної виразки та пілоропластики пілородуоденальної ділянки при пілоростенозі за методом Оппеля, Розанова, та пілоропластики по Генеки-Мікулічу,
Джаду, Жабуле, Фіннеєм (Шалимов А.А. Полупан В.Н. Атлас операцій на пищеводе, желудке, венадцатиперстной кишке.; М. Медицина, 1975. 303 с.).
Основними недоліками таких способів є: значний розтин просвіту порожнистого органа, що зумовлює інфікування тканин і є причиною неспроможності швів. В зв'язку з висіченням значної частини воротаря, значним розширенням отвору і деформації пілородуоденального відділу, що веде до виникнення дуодено-гастрального рефлюкса і демпінг-синдрому в післяопераційному періоді.
Відомі способи удосконалень пілоропластики пілородуоденальної ділянки, як, наприклад,
Спосіб пілоропластики по деклараційному патенту України Мо 71143, МПК Аб1ІВ 17/00 від 14.10.2003. При оперативному доступі по даному способу пілоротомію здійснюють двічі по межі клиноподібного серозно-м'язового шматка, додатково формують "равлик" з подальшим зануренням у штучно створений у підслизовому шарі тунель. Але в такому утвореному тунелі відбувається застій шлункового вмісту з розвитком запальних і ерозивно-виразкових процесів, рецидив синдрому Шмідена (зісковзування слизової в просвіт пілоричного каналу).
Найбільш близьким способом ушивання перфоративного отвору дванадцятипалої кишки при перфоративній виразці в пілородуоденальній ділянці (найближчий аналог корисної моделі) є спосіб Джада. Суть даного способу полягає в тому, що передньою стінкою воротаря разом із
Зо виразкою ромбоподібно висікається виразковий інфільтрат та проводиться ушивання перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та шлунка дворядними вузловими швами в поперечному напрямку, після чого зшивають стінки шлунка та дванадцятипалої кишки в поперечному напрямку дворядним швом (Шалимів А.А., Саєнко В.Ф. Хірургія шлунка й дванадцятипалої кишки. - Київ: Здоров'я, 1972. -6. 116-117.)
Однак, надмірне висічення тканин навколо перфоративної виразки веде до функціонального стенозу воротаря. Крім того, по способу відсутня мобілізація передньої стінки ДПК та шлунка, що приводить до неспроможності швів передніх стінок ДПК та шлунка А в післяопераційному періоді, дуже часто, виникає дуодено-гастральний рефлюкс і демпінг-синдром, рестеноз та стаз шлунка.
В основу корисної моделі "Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка за
Максимчуком Д.В. Максимчуком В.Д." поставлено задачу ліквідування стенозу воротаря із його збереженням, ліквідування перфоративного виразкового дефекту передньої стінки ДПК та рубцевих звужень бокових стінок ДПК та шлунка, відновлення нормальної фізіологічної цілісності та нормального фізіологічного функціонування пілородуоденальної ділянки, та загалом до підвищення якості хірургічного лікування хворих з виразковою хворобою ДПК та шлунка.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка за Максимчуком Д.В. Максимчуком В.Д., що містить ушивання перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та шлунка, згідно з корисною моделлю, проводять мобілізацію злук у пілородуоденальній зоні і ДПК введеним в просвіт дванадцятипалої кишки вказівним пальцем хірурга, після чого, за допомогою вказівного пальця через перфоративний отвір антрального відділу шлунка і ДПК виконують бужування ДПК розміром до 2,0-2,5 сантиметрів з незначним пошкодженням при проходженні через отвір виразки вказівним пальцем як патологічно змінених, так і здорових тканин пілородуоденальної зони на місці перфоративної виразки в можливих різних напрямках, а потім виконують пальцеве бужування внутрішнього отвору ДПК, воротаря та шлунка, при цьому усувають стеноз стінок останніх вказаних анатомічних ділянок до потрібного розміру, а далі через отвір роблять ревізію задньої стінки ДПК, проводять мобілізацію передньої стінки ДПК і проводять ушивання передньої стінки ДПК та передньої стінки шлунка між собою.
Запропонований спосіб збереження фізіологічного стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка за Максимчуком Д.В.
Максимчуком В.Д., забезпечує збереження воротаря та його функції. На відміну від інших способів не виконуються хірургічні розрізи стінок ДПК та шлунка, в результаті чого, від пальцевого бужування самої виразки та дванадцятипалої кишки і шлунка не виникає кровотечі.
Доступ до звужених отворів ДПК та шлунка досягається через перфоративний отвір виразки методом бужування. В результаті хірургічного втручання відбувається повне анатомічне та фізіологічне відновлення пілородуоденальної ділянки, досягається надійність та герметичність ушивання перфоративної пілородуоденальної виразки і необхідні умови для її загоєння, так як отриманий в кінцевому результаті дворядний шов забезпечує хорошу васкуляризацію, лімфопотік та іннервацію в області перфоративної виразки, виключить розвиток неспроможності швів і післяопераційних ускладнень. Спосіб дає можливість оглянути задню стінку ДПК і при наявності виразки на ній виконати її зашивання, що в подальшому запобігає її ускладненню (кровотеча).
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг.1 схематично зображено перфоративну виразку в пілородуоденальній ділянці зі стенозом воротаря; на фіг. 2 - пальцеве бужування пілородуоденальної перфоративної виразки; на фіг. З - пальцеве бужування внутрішнього отвору ДПК, воротаря та шлунка з усуненням стенозу стінок останніх вказаних анатомічних ділянок, до потрібного розміру з можливими частковими надривами тканин перфоративної виразки (А, Б, В); на фіг. 4 - повну ліквідацію пілородуоденального стенозу та ушивання пілородуоденальної ділянки.
Спосіб реалізують наступним чином.
При виконанні операції пілоропластики у зв'язку з перфоративною калезною пілородуоденальною виразкою та стенозом воротаря при значному дефіциті місцевих тканин та вираженій інфільтрації і рубцевих змінах тканин навколо виразки (фіг. 1), проводять мобілізацію злук у пілородуоденальній зоні і ДПК за нашим способом мобілізації дванадцятипалої кишки по патенту України Мо: 137083 від 22.04.19р., де за допомогою вказівного пальця через
Зо перфоративний отвір виразки антрального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки виконується бужування виразки розміром до 2,0-2,5 сантиметрів (фіг. 2), наступним етапом виконується пальцеве бужування внутрішнього отвору ДПК і шлунка з незначним пошкодженням при проходженні через отвір виразки вказівним пальцем як патологічно змінених, так і здорових тканин пілородуоденальної зони на місці перфоративної виразки в можливих різних напрямках (А, Б, В, фіг. 3), що дає адекватну евакуацію вмісту шлунка в ДПК після зшивання їх стінок (фіг. 4). Розширений отвір перфоративної виразки дає можливість оглянути задню стінку ДПК, що неможливо при традиційному вшиванні перфоративної виразки та запобігає стенозу і є менш травматичним способом лікування в порівнянні з існуючими методами.
Приклад І. Хворий С-й, 42 років / і. хб. М 1707 / госпіталізований до хірургічного відділення
Чорнобаївської ЦРЛ з діагнозом: перфоративна виразка дванадцятипалої кишки, субкомпенсований пілородуоденальний стеноз. Після передопераційної підготовки пацієнт був оперований. Під час операції виявлена калезна виразка діаметром 0,7 см пілородуоденальній ділянці та субкомпенсований пілородуоденальний стеноз. Краї виразки щільні з вираженим запальним валом. При обробці країв перфоративної виразки пілородуоденальної зони та пілоростенозу виникли труднощі при її ушиванні із-за дефіциту тканин передньої стінки, рубцевих змін в зоні виразки.
У зв'язку з цим застосований запропонований спосіб. Використане пальцеве бужування дванадцятипалої кишки та шлунка з відновленням фізіологічної прохідності. Функціональний стан воротаря збережений. Ушивання пілородуоденальної ділянки проведене дворядним швом.
Післяопераційний період без ускладнень. Через 10 діб після операції хворий виписаний зі стаціонару в задовільному стані.
Запропонований спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка застосований у 26 хворих. Стенозу воротаря не відмічалось, прохідність збережено, інших післяопераційних ускладнень також не відзначено.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та ДПК із стенозом виходу зі шлунка, що містить ушивання перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та шлунка, який відрізняється тим, що проводять мобілізацію злук у пілородуоденальній зоні і ДПК введеним в просвіт дванадцятипалої кишки вказівним пальцем хірурга, після чого, за допомогою вказівного пальця через перфоративний отвір антрального відділу шлунка і ДПК виконують бужування ДПК, розміром до 2,0-2,5 сантиметрів з незначним пошкодженням при проходженні через отвір виразки вказівним пальцем як патологічно змінених, так і здорових тканин пілородуоденальної зони на місці перфоративної виразки в можливих різних напрямках, а потім виконують пальцеве бужування внутрішнього отвору ДПК, воротаря та шлунка, при цьому усувають стеноз стінок останніх вказаних анатомічних ділянок до потрібного розміру, а далі через отвір роблять ревізію задньої стінки ДПК, проводять мобілізацію передньої стінки ДПК і проводять ушивання передньої стінки ДПК та передньої стінки шлунка між собою. І Б УКВ Б . : КЕ
    Фіг.
    : с. о
    Фіг. 2 с о. То с о. . ОХ З ОХ
    Фіг. З . . о п. о о . ї 0 В М
    Фіг. 4
UAU201911064U 2019-11-11 2019-11-11 Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д. UA141554U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911064U UA141554U (uk) 2019-11-11 2019-11-11 Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д.

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911064U UA141554U (uk) 2019-11-11 2019-11-11 Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141554U true UA141554U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118618

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911064U UA141554U (uk) 2019-11-11 2019-11-11 Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д.

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141554U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kamalovich Modern Methods of Surgical Treatment of Gastric Ulcer and Duodenal Ulcer
Sharapov MODERN METHODS OF SURGICAL TREATMENT OF GASTRIC ULCER AND DUODENAL ULCER
UA141554U (uk) Спосіб збереження функціонального стану воротаря при зашиванні перфоративної виразки воротаря та дпк із стенозом виходу зі шлунка за максимчуком д.в., максимчуком в.д.
RU2663388C2 (ru) Способ арефлюксной пилоропластики при недостаточности пилорического сфинктера и синдроме шмидена
RU2290879C1 (ru) Способ дистальной резекции желудка
RU2276583C1 (ru) Способ резекции головки поджелудочной железы
RU2218874C1 (ru) Способ радикальной дуоденопластики при язвенной болезни двенадцатиперстной кишки, осложненной пенетрацией в поджелудочную железу с локализацией очага в пределах задней стенки тела луковицы
RU2129837C1 (ru) Способ хирургического лечения хронической дуоденальной непроходимости
RU2793389C1 (ru) Способ закрытия одноствольной илеостомы
RU2477081C2 (ru) Способ двухэтапного лечения рака толстой кишки
RU2437623C2 (ru) Способ формирования арефлюксного пищеводно-тонкокишечного анастомоза
RU2328222C2 (ru) Способ хирургического лечения осложненных низких дуоденальных язв с поражением большого и малого дуоденальных сосочков
RU2218871C2 (ru) Способ хирургического лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
RU2143230C1 (ru) Способ хирургического лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
RU2218873C1 (ru) Способ радикальной дуоденопластики при язвенной болезни двенадцатиперстной кишки с двойной локализацией язв на передней и задней стенках луковицы двенадцатиперстной кишки, осложненных перфорацией и кровотечением
RU2327426C1 (ru) Способ формирования арефлюксного пищеводно-кишечного анастомоза после гастрэктомии
RU2008807C1 (ru) Способ резекции желудка
RU2387389C1 (ru) Способ хирургического лечения циркулярных язв луковицы двенадцатиперстной кишки, осложненных пенетрацией в головку поджелудочной железы
RU2175854C2 (ru) Способ хирургического лечения рака проксимального отдела желудка
RU2187255C2 (ru) Способ хирургического лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
RU2292847C2 (ru) Способ хирургического лечения низкой околососочковой осложненной язвы двенадцатиперстной кишки с повреждением санториниева протока и стриктурой большого дуоденального сосочка
RU2067425C1 (ru) Способ лечения высоких рубцовых стриктур гепатикохоледоха
SU1674812A1 (ru) Способ хирургического лечени осложенных околососочковых зв двенадцатиперстной кишки
RU2238044C1 (ru) Способ укрытия культи двенадцатиперстной кишки при резекции желудка
RU2045232C1 (ru) Способ хирургического лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки