UA141186U - Агрегат фільтровентиляційний транспортний - Google Patents

Агрегат фільтровентиляційний транспортний Download PDF

Info

Publication number
UA141186U
UA141186U UAU201909411U UAU201909411U UA141186U UA 141186 U UA141186 U UA 141186U UA U201909411 U UAU201909411 U UA U201909411U UA U201909411 U UAU201909411 U UA U201909411U UA 141186 U UA141186 U UA 141186U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
filter
absorber
air
ventilation
fact
Prior art date
Application number
UAU201909411U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Григорович Остапенко
Original Assignee
Олександр Григорович Остапенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Григорович Остапенко filed Critical Олександр Григорович Остапенко
Priority to UAU201909411U priority Critical patent/UA141186U/uk
Publication of UA141186U publication Critical patent/UA141186U/uk

Links

Landscapes

  • Cooling Or The Like Of Electrical Apparatus (AREA)
  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)

Abstract

Агрегат фільтровентиляційний транспортний складається із фільтровентиляційної установки, яка містить корпус з кришкою для входу повітря, що очищається, всередині якого закріплені нагнітач, обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, та фільтр-пакет. Корпус додатково з'єднаний з фільтром-поглиначем, виконаним з патрубком для виходу повітря. Патрубок обладнаний клапаном, виконаним з можливістю встановлення заданого тиску всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони), та містить контрольну панель.

Description

Корисна модель належить до вентиляційного обладнання для військової техніки, а саме: агрегатів фільтровентиляційних транспортних та може бути використана для забезпечення повітрям герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони) у зараженій отруйними речовинами (ОВ), радіоактивним пилом (РП) і БА атмосфері і створення надлишкового тиску повітря всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони).
Відома фільтровентиляційна установка жилого відділення, наприклад бойової машини, розташована у захисному кожусі, обладнаному кришкою і жорстко закріпленому на борту корпусу машини, яка містить повітрозабірний пристрій, нагнітач-сепаратор і фільтр поглинач, з'єднані за допомогою патрубків, один з яких обладнаний повітророзподільним клапаном, що містить автоматичний електричний і дублюючий ручний привід |(патент на корисну модель Мо 20377, ВИ, дата публікації - 27.10.2001 рі. Причому повітрозабірний пристрій, нагнітач- сепаратор і фільтр поглинач закріплені на внутрішній поверхні кришки, а захисний кожух зв'язаний з жилим відділенням послідовно розташованими повітропроводами, з'єднані між собою через отвір, виконаний у борті, один з який, з'єднаний з захисним кожухом, розташований із зовнішньої сторони борту, а другий - з'ємновстановлений з внутрішньої сторони борту з розміщенням вихідного вікна у районі кришки жилого відділення.
Недоліком відомої фільтровентиляційної установки є недостатня надійність процесу очищення повітря від забруднення за рахунок запропонованого виконання фільтру.
Найбільш близьким аналогом до запропонованого агрегату фільтровентиляційного транспортного є фільтровентиляційна установка для об'єктів бронетанкової техніки, що містить нагнітач, фільтр-поглинач, розміщені у корпусі фільтровентиляційної установки, клапан забору повітря і трубопровід викиду пилу (патент на корисну модель Мо 1356, КІ, дата публікації - 16.12.1995 рі.
Недоліком відомої фільтровентиляційної установки є недостатня надійність процесу очищення повітря від забруднення за рахунок запропонованого виконання фільтру та неможливість створення надлишкового тиску (підпору) і здійснення вентиляції всередині жилих приміщень. Крім того, недоліком відомої установки є складність технічного обслуговування, зокрема, заміни фільтра-поглинача та можливість накопичення пилу у нагнітачі, де повітря
Зо очищується від пилу.
Задачею корисної моделі є удосконалення агрегату фільтровентиляційного транспортного, в якому за рахунок запропонованого конструктивного виконання елементів та зв'язку між ними забезпечується надійність процесу очищення повітря від забруднення та забезпечується створення надлишкового тиску (підпору) і здійснення вентиляція всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони). При цьому, за рахунок запропонованого виконання агрегату, що містить фільтр-пакет та фільтр-поглинач, забезпечується висока тонкість очистки повітря від грубодисперсних аерозолів, радіоактивного і звичайного мінерального (грунтового) пилу, газоподібних і аерозольних домішок ОР і БА та диму.
Поставлена задача вирішується тим, що агрегат фільтровентиляційний транспортний, що складається із фільтровентиляційної установки, яка містить корпус з кришкою для входу повітря, що очищається, всередині якого закріплені нагнітач, обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, та фільтр-пакет, згідно з корисною моделлю, корпус додатково з'єднаний з фільтром-поглиначем, виконаним з патрубком для виходу повітря, причому патрубок обладнаний клапаном, виконаним з можливістю встановлення заданого тиску всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони), та містить контрольну панель.
При цьому на контрольній панелі розміщені вимикач, індикатор живлення, індикатор підпору повітря, індикатор надлишку повітря та два пресостати, налаштовані на робочий і надлишковий тиск.
Причому корпус та фільтр-поглинач з'єднані між собою фланцями з швидкороз'ємним бойнетом.
Фільтр-пакет та фільтр-поглинач виконані нерозбірними.
Для забезпечення жорсткого закріплення на борту корпусу транспортного засобу агрегат містить щонайменше одну плиту.
При цьому корпус та фільтр-поглинач виконані циліндричної форми.
Встановлено, що при запропонованому з'єднані між собою корпусу, всередині якого закріплені нагнітач, обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, і фільтр- пакет, та фільтру-поглинача, виконаним з патрубком для виходу повітря, обладнаним клапаном бо з контрольною панеллю, то при проходженні через вказані фільтри повітря, що очищується,
забезпечується висока тонкість очистки повітря від грубодисперсних аерозолів, радіоактивного і звичайного мінерального (грунтового) пилу, газоподібних і аерозольних домішок ОР і БА і диму при забезпеченні необхідної витрати повітря та створенні надлишкового тиску (підпору). у жилому відділенні кузова-фургона військової техніки.
При цьому, закріплення фільтра-поглинача до корпусу фільтровентиляційної установки дозволяє забезпечити очищення (дезактивацію та дегазацію) або заміну фільтру-поглинача.
Корисна модель пояснюється, але не обмежується рисунками, на яких зображено:
Фіг. 1 - агрегат фільтровентиляційний транспортний, загальний вигляд.
Фіг. 2 - агрегат фільтровентиляційний транспортний, у розрізі;
Фіг. З - клапан, встановлений у патрубку фільтра-поглинача;
Фіг. 4 - контрольна панель.
Агрегат фільтровентиляційний транспортний складається із фільтровентиляційної установки, яка містить корпус 1 (фіг. 2) циліндричної форми з кришкою 4 (фіг. 2) для входу повітря, що очищається, всередині якого закріплені нагнітач 2 (фіг. 2), обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, та нерозбірний фільтр-пакет З (фіг. 2).
Корпус 1 (фіг. 2) з'єднаний з нерозбірним фільтром-поглиначом 5 (фіг. 2) циліндричної форми, до котрого приєднуються патрубок 7 (фіг. 1) для виходу повітря у жиле відділення, що обладнаний клапаном 8 (фіг. 3), виконаним з можливістю встановлення заданого тиску всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони), та контрольною панеллю 9 (фіг. 4).
На контрольній панелі 9 (фіг. 4) розміщені вимикач, індикатор живлення, індикатор підпору повітря, індикатор надлишку повітря та два пресостати, налаштовані на робочий і недостатня продуктивність нагнітача.
Корпус 1 (фіг. 2) та фільтр-поглинач 5 (фіг. 2) з'єднані між собою фланцями з швидко роз'ємним бойнетом 6 (фіг. 2).
Агрегат закріплений на плитах 10 (фіг. 1) на борту корпусу транспортного засобу.
Агрегат фільтровентиляційний транспортний використовують наступним чином.
Після включення електродвигуна зовнішнє повітря, за допомогою вентилятора відцентрового типу нагнітача 2 (фіг. 2) всмоктується через кришку 4 (фіг. 2) корпусу 1 (фіг. 2)
Зо фільтровентиляційної установки, далі проходить через фільтр-пакет З (фіг. 2), де очищається від грубодисперсних аерозолів, радіоактивного і звичайного мінерального (грунтового) пилу.
Після цього повітря надходить до фільтру-поглинача 5 (фіг. 2), де очищається від газоподібних і аерозольних домішок ОР і БА і диму. Далі очищене повітря через патрубок 7 (фіг. 1) для виходу повітря подається всередину населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони). При цьому за допомогою клапану 8 (фіг. 3) з контрольною панеллю 9 (фіг. 4), встановленому у патрубку 7 (фіг. 1), задають необхідний тиск у жилому відділенні, а також здійснюють вентиляцію. Таким чином, забезпечується подача очищеного повітря у жилому приміщення кузова-фургона при зменшенні концентрації шкідливих речовин в цілому.
Корисна модель пояснюється, але не обмежується, прикладом виготовленого агрегату фільтровентиляційного транспортного.
Приклад.
Був виготовлений агрегат фільтровентиляційний транспортний АФБТ-100, що складаються із фільтровентиляційної установки, яка містить корпус з кришкою для входу повітря, що очищається, всередині якого закріплені нагнітач, обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, та фільтр-пакет БА 23713, з'єднаний з фільтром-поглиначем АС 16340 або
АС 17381, обладнаним патрубком з клапаном.
Номінальна об'ємна витрата повітря, м'ч - 100-5; надлишковий тиск на виході агрегату,
Па (кгс/м2), не менше - 294 (30); напруга живлення, В 12:1,2 або 24:х2,4; рід струму - постійний; маса, кг (без тари) - 50.
Причому при маркуванні вказаному у прикладі та інших подібних агрегатів фільтровентиляційних транспортних використовують розроблену систему позначення:
Наприклад, АФВТ-100-12, де:
А - агрегат;
ФВ - фільтровентиляційний;
Т - транспортний; 100 - номінальна об'ємна витрата повітря, мч; 12 - напруга живлення, В.
Таким чином, за рахунок запропонованого виконання агрегату фільтровентиляційного транспортного забезпечується надійність процесу очищення повітря від забруднення при створенні надлишкового тиску (підпору) і забезпеченні вентиляції всередині жилих приміщень.

Claims (6)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Агрегат фільтровентиляційний транспортний, що складається із фільтровентиляційної установки, яка містить корпус з кришкою для входу повітря, що очищається, всередині якого закріплені нагнітач, обладнаний вентилятором відцентрового типу з електродвигуном, та фільтр-пакет, який відрізняється тим, що корпус додатково з'єднаний з фільтром-поглиначем, виконаним з патрубком для виходу повітря, причому патрубок обладнаний клапаном, виконаним з можливістю встановлення заданого тиску всередині населених відділень герметизованих рухомих об'єктів надземної військової техніки (кузови-фургони), та містить контрольну панель.
2. Агрегат за п. 1, який відрізняється тим, що на контрольній панелі розміщені вимикач, індикатор живлення, індикатор підпору повітря, індикатор надлишку повітря та два пресостати, налаштовані на робочий і надлишковий тиск.
3. Агрегат за п. 1, який відрізняється тим, що корпус та фільтр-поглинач з'єднані між собою фланцями з швидкороз'ємним бойнетом.
4. Агрегат за п. 1, який відрізняється тим, що фільтр-пакет та фільтр-поглинач виконані нерозбірними.
5. Агрегат за п. 1, який відрізняється тим, що містить щонайменше одну плиту, виконану з можливістю жорсткого закріплення на борту корпусу транспортного засобу.
6. Агрегат за п. 1, який відрізняється тим, що корпус та фільтр-поглинач виконані циліндричної форми.
UAU201909411U 2019-08-19 2019-08-19 Агрегат фільтровентиляційний транспортний UA141186U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909411U UA141186U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Агрегат фільтровентиляційний транспортний

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909411U UA141186U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Агрегат фільтровентиляційний транспортний

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141186U true UA141186U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115401

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909411U UA141186U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Агрегат фільтровентиляційний транспортний

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141186U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20090308244A1 (en) Method and Equipment for Filtering Air in an Urban Environment
CN207445878U (zh) 一种环保型学校杀菌除霾装置
CN205690632U (zh) 太阳能室外雾霾净化器
CN105135530A (zh) 具有报警功能的智能空气净化器及净化方法
CN102580413A (zh) 带有空气净化装置的袋式除尘器
UA141186U (uk) Агрегат фільтровентиляційний транспортний
CN211562393U (zh) 一种活性炭吸附净化设备
CN210814463U (zh) 一种室内空气低温循环空气处理净化除污系统
CN201220145Y (zh) 自循环静电焊烟洁净装置
KR20180076711A (ko) 방사성 기체 및 먼지제거가 가능한 친환경 환기장치
RU2553286C1 (ru) Фильтр рукавно-картриджный для очистки воздуха от механических примесей со встроенным компрессорным модулем для получения сжатого воздуха
CN215085711U (zh) 一种矿用高效粉尘过滤分离装置
CN202555108U (zh) 烟尘净化机
CN202490552U (zh) 带有空气净化装置的袋式除尘器
CN109603358A (zh) 一种粉尘颗粒物超滤环保装置
CN104958985A (zh) 一种漆雾处理系统
CN205216427U (zh) 一种多效脉冲布袋除尘器
UA144048U (uk) Агрегат фільтровентиляційний транспортний сепаруючий
CN204841311U (zh) 一种漆雾处理系统
CN111569559B (zh) 一种二水石膏生产线的废气净化无尘环保漏气监测系统
CN201534030U (zh) 油气过滤分离器
CN210303047U (zh) 一种隧道施工用排风净化装置
CN209679746U (zh) 一种粉尘颗粒物超滤环保装置
CN203990127U (zh) 一种自循环式空气化学过滤设备
CN201855631U (zh) 皮带输送专用脉冲除尘装置