UA141077U - Пристрій для збирання легеневого експірату - Google Patents

Пристрій для збирання легеневого експірату Download PDF

Info

Publication number
UA141077U
UA141077U UAU201908035U UAU201908035U UA141077U UA 141077 U UA141077 U UA 141077U UA U201908035 U UAU201908035 U UA U201908035U UA U201908035 U UAU201908035 U UA U201908035U UA 141077 U UA141077 U UA 141077U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
collecting
tube
condensate
air
pulmonary
Prior art date
Application number
UAU201908035U
Other languages
English (en)
Inventor
Тетяна Михайлівна Білоус
Олена Костянтинівна Колоскова
Леонід Олексійович Безруков
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201908035U priority Critical patent/UA141077U/uk
Publication of UA141077U publication Critical patent/UA141077U/uk

Links

Landscapes

  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)

Abstract

Пристрій для збирання легеневого експірату, який складається з трубки, один кінець якої призначений для видихання, а другий з'єднаний із ємністю для збирання конденсату-експірату, внутрішня порожнина частини трубки містить ряд закруглених пазів, що контактують із холодогелем, та корпусу, в одній стінці якого є отвір на рівні розташування ємності для збирання конденсату, згідно з корисною моделлю в структуру пристрою входять два утримувачі холодогелю.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до пульмонології та алергології, та може бути використана для покращання результатів лікування хворих на респіраторні захворювання.
Останнім часом спостерігається все більша зацікавленість у дослідженні легенів неінвазивними методами, включаючи індукцію мокротиння та вимірювання біомаркерів у легеневому експіраті. Збирання експірату є абсолютно неінвазивним методом відбору проб із дихальних шляхів, який може бути повторений навіть кілька разів за добу з коротким інтервалом. Пристрої для збирання легеневого експірату можуть бути портативними (переносними) і використовуватися навіть у відділеннях інтенсивної терапії, амбулаторіях та вдома. Ці критерії пристрою для подальшого аналізу отриманого біоматеріалу роблять його корисним інструментом для досліджень і значно допомагають визначити особливості патологічних процесів (окислювальний стрес, запалення). Коли людина дихає в охолоджуваний пристрій для його збирання, легеневий експірат виділяється з легенів, конденсуючи таким чином пари та аерозольні крапельки, що виникають із кожним видихом (Ногмаїй І, 2005).
У легеневому експіраті на даний час виявлено більше 200 сполук, причому окремі дослідники вважають аналіз конденсату видихуваного повітря "миттєвою фотографією процесів у альвеолах і бронхах" (Кнапопом 5.А., 2001; Ноїйтапп Н.)., 2008). Досліджено, що за різних патологічних станів у легеневому експіраті відмічаються зміни його фізико-хімічних властивостей, дисбаланс кислотно-лужної рівноваги, накопичення оксиду азоту, пероксиду водню, альдегідів, ізопростанів, ейкозаноїдів, цитокінів, електролітів, пептидів, протонів та різних іонів тощо (Негасніу «9.І., 2006; Напітроиг Е., 2018). Саме за їх вмістом можна проводити діагностику та моніторинг захворювань, оскільки це неінвазивний та інформативний метод дослідження активності запального процесу (Оамід5зоп А., 2007; Оамів М.О., 2018).
Загалом аналіз легеневого експірату має значний потенціал для вирішення незадоволених медичних потреб шляхом розширення можливостей неінвазивних аналізів для багатьох патологічних станів, особливо, респіраторної системи. З цієї позиції, аналіз показників легеневого експірату у поєднанні з іншими клініко-лабораторними даними, може вважатися дуже перспективним щодо вдосконалення індивідуальних лікувально-профілактичних заходів.
Першим аналогом корисної моделі є пристрій збору рідини видихуваного повітря
Ко) (0507659490, 055081871А Аб1 В5/083, 21.01.1992 "Вгєаій затріег", іпу. Вобреп А. Спазег. - О5
Рераптепі ої Неайй апа Нитап 5егуісез (НН5Б)), який являє собою У-подібну трубку, занурену в ємність з льодом.
Недоліками даного аналога-пристрою є те, що необхідність застосування льоду і досить швидкий час його танення вимагають змінювати ємність через короткий проміжок часу.
Іншим аналогом корисної моделі є пристрій для збору компонентів видихуваного повітря (0508827703, 056010459А АбЄІ185/097, 04.01.2000 "Меїтосй апа аррагаїшв5 їог те теазигетепі ої сотропепів ої ехпаІей Бгеай іп Питапве", Іпу. РНййр Е. 5іЇКой, Райісіа А. МесСієап, 5біемег5
Іпвігитепів Іпс.), який складається з охолодженої трубки, з'єднаної з компресором та монітором.
Недоліками даного аналога-пристрою є те, що він потребує спеціального обладнання, такого як джерела постійного струму, що знаходяться поряд; для роботи з даним пристроєм потрібен підготовлений персонал, що, у переважній більшості, є малодоступним для закладів практичної охорони здоров'я, особливо первинної та вторинної її ланок.
Ще одним аналогом корисної моделі є пристрій для адсорбції вологи видихуваного повітря при диханні хворого у дихальний мішок (патент Російської Федерації НО 2243720 (13) С2, 2005.01.10 "Способ адсорбции влаги из единицьі обьема вьідьсхаеємого воздуха и устройство для его осуществления", авт. Борисова М.А., Алексеева Ю.А., Королюк Е.Г., Курочкин А.В.,
Борисов В.С. - Тверь, Тверская государственная медицинская академия.), який має вигляд трубки, один кінець якої призначений для видихання, причому вологу видихуваного повітря збирають упродовж 15 хвилин, що контролюється включенням таймера, за допомогою мікрокомпресора, який прокачує повітря. Після вимикання таймера отримують 0,5-1,0 мл конденсату, адсорбованого на силікагелі в одноразовій трубці, яку зберігають у морозильній камері.
Недоліками даного аналога-пристрою є те, що він потребує спеціального обладнання: мікрокомпресор, таймер; використання силікагелю для адсорбції конденсату, може змінювати біохімічні показники та спричинювати хибні результати; окрім того, пацієнти дитячого віку часом не здатні впродовж 15 хвилин безперервно дихати у конденсор, а перерва у дослідженні методикою не передбачена.
Як найближчий аналог вибрано пристрій для збирання конденсату видихуваного повітря (Пристрій для збирання конденсату видихуваного повітря: пат. 45346 Україна. Мо и200904537; 60 заявл. 07.05.2009; опубл. 10.11.2009, бюл. Мо 21), який має вигляд трубки, один кінець якої пристосований для видихання, а другий з'єднаний з ємністю для збирання конденсату- експірату, причому внутрішня порожнина частини трубки містить ряд закруглених пазів, що контактують із засобом для охолодження конденсату-експірату у вигляді холодогелю, а сам пристрій оснащений корпусом, одна стінка якого має отвір, розміщений на рівні розташування ємності для збирання конденсату.
Недоліками пристрою є те, що холодогель впродовж періоду обстеження може зсуватися вниз пристрою і падати, що погіршує збирання легеневого експірату, оскільки недостатньо охолоджується саме внутрішня порожнина частини трубки із заокругленими пазами, це потребує постійного контролю за місцем розташування холодогелю, який при обстеженні повинен знаходитися саме на центральній частині пристрою.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити пристрій для збирання легеневого експірату шляхом наявності у структурі пристрою двох утримувачів холодогелю.
Спільними ознаками найближчого аналога та корисної моделі є те, що пристрій має вигляд трубки, один кінець якої призначений для видихання, а другий з'єднаний зі ємністю для збирання конденсату-експірату, внутрішня порожнина частини трубки містить ряд закруглених пазів, що контактують із холодогелем; пристрій має корпус, в одній стінці якого є отвір на рівні розташування ємності для збирання конденсату.
Відмінними ознаками корисної моделі від найближчого аналога є те, що в структуру пристрою входять два утримувачі холодогелю.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі: легеневий експірат, видихуване повітря, трубка, ємність для збирання конденсату, ряд закруглених пазів, холодогель, утримувачі холодогелю.
Теоретичні передумови здійснення корисної моделі.
В корисній моделі проводять збирання легеневого експірату, який надалі може застосовуватися у діагностиці та моніторингу респіраторних захворювань.
Запропонований пристрій є досить невеликим (30х10х10 см), що дозволяє проводити збір конденсату-експірату безпосередньо у палаті, що має суттєве значення для обстеження тяжко хворих пацієнтів та дітей. Також даний пристрій дозволяє збирати легеневий експірат із періодичними перервами на вимогу пацієнта, оскільки пакет із холодогелем надає можливість
Зо утримання низької температури, необхідної для конденсації рідини, впродовж досить тривалого часу.
Як холодогель може використовуватися силікагель або інший холодогель, який випускається промисловістю.
Практичне застосування найближчого аналога показало часте зсування холодогелю донизу пристрою, що погіршувало охолодження видихуваного пацієнтом повітря та потребувало постійного спостереження дослідника за місцем розташування холодогелю.
Скляні утримувачі холодогелю як продовження внутрішньої порожнини частини трубки дозволяють зберігати центральне розташування холодогелю навколо трубки впродовж усього періоду збирання легеневого експірату та прискорити його збирання за рахунок забезпечення постійного охолодження видихуваного пацієнтом повітря, яке проходить внутрішню порожнину частини трубки.
Легеневий експірат збирається у чисту ємність для збирання конденсату-експірату, яка є знімною і обробляється наприкінці кожного обстеження, та переливається в одноразову пробірку без адсорбенту чи інших додаткових речовин, яка зберігається у морозильній камері до початку дослідження.
За рахунок використання даного принципу охолодження та збирання легеневого експірату запропонований пристрій є зручним і дешевим у використанні, і, зважаючи на це, може застосовуватись для діагностики та моніторингу респіраторних захворювань практично у всіх закладах лікувально- профілактичного профілю, дозволить раціоналізувати підбір індивідуалізованого лікування таким пацієнтам.
Корисна модель здійснюється наступним чином.
На кресленні представлено пристрій для збирання легеневого експірату, який має вигляд трубки 1, один кінець 2 якої призначений для видихання, а другий З з'єднаний зі ємністю 4 для збирання конденсату-експірату, внутрішня порожнина частини трубки містить ряд закруглених пазів 5, що контактують із холодогелем 6, закріпленого на двох утримувачах 7. Пристрій має корпус 8, в одній стінці якого є отвір 9 на рівні розташування ємності для збирання конденсату.
Принцип застосування запропонованого пристрою
За допомогою пристрою у хворих із респіраторними захворюваннями збирають легеневий експірат таким чином: Хворий видихає повітря, спокійно дихаючи через кінець 2 трубки 1. Пари 60 видихуваного повітря, проходячи через середню частину трубки 1, конденсуються при охолодженні холодогелем б і осідають на внутрішніх стінках закруглених пазів 5, надалі стікаючи в ємність 4. Контроль за кількістю зібраної конденсованої рідини здійснюється через отвір 9 у корпусі 8.
Приклади використання корисної моделі
Дитина К., 15.01.1993 р. н., знаходилась на лікуванні в алергопульмонологічному відділенні
ОДКЛ Мо 1 з 13.11.2007 р. по 29.11.2007 р. з діагнозом: Бронхіальна астма, атопічна форма, персистуючий перебіг, тяжкий ступінь, період загострення, ДН І-ІІ, хронічний алергічний риніт.
Дитина 26.11.2007 р. видихала повітря в запропонований пристрій-конденсор для збирання легеневого експірату 20 хвилин з 4-хвилинною перервою, внаслідок чого отримано 1,6 мл конденсату видихуваного повітря - експірату. За даними конденсату видихуваного повітря (білкові фракції, метаболіти оксиду азоту) у дитини визначено високу активність запалення дихальних шляхів та верифіковано тяжкий ступінь бронхіальної астми.
Дитина 3., 25.06.1994 р.н., знаходилась на лікуванні в алергопульмонологічному відділенні
ОДКЛ Мо 1 з 29.08.2007 по 11.09.2007 з діагнозом: Бронхіальна астма, атопічна форма, персистуючий перебіг, середньотяжкий ступінь, період загострення. Дитина 03.09.2007 р. видихала повітря в запропонований пристрій-конденсор 23 хвилини з 8-хвилинною перервою, внаслідок чого отримано 1,5 мл конденсату видихуваного повітря - експірату. За даними конденсату видихуваного повітря (білкові фракції, метаболіти оксиду азоту) у дитини визначено помірну активність запалення дихальних шляхів і діагностовано середньотяжкий ступінь бронхіальної астми.
Отже, пристрій, що заявляється, має кращі якості стосовно найближчого аналога за рахунок того, що утримувачі холодогелю дозволяють зберігати центральне розташування холодогелю навколо внутрішньої порожнини частини трубки, що усуває виявлений недолік прототипу.
Технічний результат. Запропонований пристрій дозволяє ефективно збирати легеневий експірат і, завдяки цьому, дає змогу проводити діагностику та моніторинг респіраторних захворювань, а в подальшому раціоналізувати підбір індивідуалізованого лікування пацієнтам та обгрунтовано призначати лікувально-профілактичні заходи.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Коо) Пристрій для збирання легеневого експірату який складається з трубки, один кінець якої призначений для видихання, а другий з'єднаний із ємністю для збирання конденсату-експірату, внутрішня порожнина частини трубки містить ряд закруглених пазів, що контактують із холодогелем; та корпусу, в одній стінці якого є отвір на рівні розташування ємності для збирання конденсату, який відрізняється тим, що в структуру пристрою входять два утримувачі холодогелю.
UAU201908035U 2019-07-12 2019-07-12 Пристрій для збирання легеневого експірату UA141077U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908035U UA141077U (uk) 2019-07-12 2019-07-12 Пристрій для збирання легеневого експірату

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908035U UA141077U (uk) 2019-07-12 2019-07-12 Пристрій для збирання легеневого експірату

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141077U true UA141077U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115277

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201908035U UA141077U (uk) 2019-07-12 2019-07-12 Пристрій для збирання легеневого експірату

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141077U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2002541429A (ja) 喘息を監視するための装置と方法
Davis et al. Exhaled breath testing–a tool for the clinician and researcher
Mukhopadhyay Don't waste your breath
Carter et al. Exhaled breath condensate collection in the mechanically ventilated patient
JP4299837B2 (ja) 呼気凝縮液の採取のための使い捨てハンドヘルド装置
JP2000507462A (ja) 凝縮物比色酸化窒素分析計
WO2007012930A1 (en) Method and device for measurement of exhaled respiratory gas temperature
JP2018534955A (ja) 新生児医療を向上させる方法及び装置
RU2484770C2 (ru) Способ прогнозирования частоты обострения хронической обструктивной болезни легких
Huang et al. Exhaled breath acetone for therapeutic monitoring in pneumonia using selected ion flow tube mass spectrometry (SIFT-MS)
UA141077U (uk) Пристрій для збирання легеневого експірату
Kirschvink et al. Collection of exhaled breath condensate and analysis of hydrogen peroxide as a potential marker of lower airway inflammation in cats
RU2720824C1 (ru) Способ оценки ближайшего прогноза заболевания и коррекции белково-энергетической недостаточности у пациентов при воспалительном синдроме бактериального генеза
Chhabra et al. Exhaled breath condensate analysis in chronic obstructive pulmonary disease
JP2013220046A (ja) 健康状態判定装置及び判定情報処理装置
CN209332277U (zh) 一种内科检查消毒器械盒
Davis Exhaled breath condensate and aerosol
Horak Jr et al. Longitudinal monitoring of pediatric cystic fibrosis lung disease using nitrite in exhaled breath condensate
RU2398229C1 (ru) Способ прогнозирования развития диффузного эндобронхита в раннем и остром периодах шейно-спинальной травмы
Yen et al. Exhaled breath condensate nitrite in premature infants with bronchopulmonary dysplasia
RU2563370C1 (ru) Устройство для определения влажности и температуры выдыхаемого человеком воздуха
RU2465817C1 (ru) Способ неинвазивного определения концентрации холестерина в крови
Laakso et al. Screening of exhaled breath by low-resolution multicomponent FT-IR spectrometry in patients attending emergency departments
Singh et al. Manifestations of pulmonary disease in adults with congenital heart disease
RU2206894C2 (ru) Способ неинвазивной диагностики ртутной интоксикации