UA140999U - Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин - Google Patents

Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин Download PDF

Info

Publication number
UA140999U
UA140999U UAA201910059U UAA201910059U UA140999U UA 140999 U UA140999 U UA 140999U UA A201910059 U UAA201910059 U UA A201910059U UA A201910059 U UAA201910059 U UA A201910059U UA 140999 U UA140999 U UA 140999U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
stem cells
multiple sclerosis
combined treatment
million
intrathecally
Prior art date
Application number
UAA201910059U
Other languages
English (en)
Inventor
Тарас Ігорович Петрів
Ярослав Вікторович Ісаков
Original Assignee
Ярослав Вікторович Ісаков
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ярослав Вікторович Ісаков filed Critical Ярослав Вікторович Ісаков
Priority to UAA201910059U priority Critical patent/UA140999U/uk
Publication of UA140999U publication Critical patent/UA140999U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Abstract

Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин, що передбачає ін'єкційне введення кріоконсервованих стовбурових клітин, причому як стовбурові клітини застосовують мультипотентні алогенні мезенхімальні стовбурові клітини пуповини, які вводять реципієнту інтратекально та внутрішньовенно.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема нейрохірургії, неврології, клітинної терапії і може бути використана при лікуванні хворих на розсіяний склероз.
Розсіяний склероз (РС) - це хронічне мультифакторне прогресуюче демієлінізуюче захворювання центральної нервової системи з вираженим запальним мієлін- та аксон- дегенеративними компонентами із залученням клітин імунної системи у розвиток процесу 1). На
РС хворіють 2,5 мільйонів людей у всьому світі, а у США кожного тижня діагностують близько 200 нових випадків. Жінки хворіють вдвічі частіше ніж чоловіки. Дебютує захворювання частіше у віці 20-40 років, тому РС є основною причиною втрати працездатності у молодих людей, якщо не брати до уваги травми (2). Ризик захворіти на демієлінізуючі захворювання ЦНС є у людей із гаплотипом НГА-ОКВ171501 вищий у 2-4 рази. Також на генетичну схильність у розвитку такого виду патології вказує збільшення ризику захворіти у 20-40 разів у родичів першої лінії хворих на
РС ІЗ) Для РС характерне порушення балансу між регуляторними та потенційно мієлінреактивними клонами Т-лімфоцитів з подальшим розвитком специфічної Т-клітинної імунної відповіді, ефекторні реакції якої спрямовані на пошкодження компонентів мієлінової оболонки аксонів (1, 3, 4). У зв'язку з цим підходи до терапії РС повинні полягати у скасуванні імуноопосередкованого пошкодження за допомогою модулювання або індукції толерантності в поєднанні із забезпеченням захисту тканини ЦНС і, в ідеалі, з підтримкою функціональної регенерації як нервових клітин, так і процесів міелінізації (|5). Відсутність оптимальних протоколів лікування РС, спрямованих на селективне інгібуваня аутореактивних клонів Т- лімфоцитів і відновлення пошкоджених ділянок ЦНС, пояснює зростаючий інтерес дослідників до використання імуномодулюючих і нейропротекторних властивостей мезенхімальних стовбурових клітин |б, 7|. Деякі автори пропонують введення суспензії мезенхімальних клітин різного походження (Меїпоа ог Тгеаййпуд Мийіріє Зсіего5і5, О52019201450 АТ, кл. АбІК 35/28, дата публікації 04.07.2019), інші пропонують проводити інфузію аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку в яремну вену із наступним її перетисканням та введенням стовбурових клітин зазначеного типу інтратекально (Меїйоа5 апа сотроз5йіоп5 ог ігеайтепі мазсціаг-геіаїєд адедепегайме пеийгоіодісв! аібзогаеєт5, О52019117698 АТ, кл. АбІК 35/28, дата публікації 25.04.2019). Непоганий ефект отриманий від введення інтратекально мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (Тгеайтепі ої тийіріє 5сіІегові5 м/йп аадірозе-дегмей в5івєт
Зо сеїї5, УМО2018211498 (АТ), кл. АбІК 35/28, публ. 22.11.2018).
Близькими до запропонованого способу лікування розсіяного склерозу є способи лікування
РС, у якому як стовбурові клітини використовують стовбурові клітини фетальної печінки, що виділені з тканин трупа людського плода 4-8 тижнів гестації (8, 9).
Найближчим аналогом є спосіб лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин (10), який включає заготівлю, кріоконсервування та ін'єкційне введення стовбурових клітин, причому як стовбурові клітини застосовують алогенні ембріональні нейроклітини, які вводять реципієнту ендолюмбально в кількості 30-40 млн. за одну трансплантацію, яких може бути 1-3 на курс лікування.
До недоліків відомих способів слід віднести той факт, що у всіх цих випадках використовуються тканини ембріонального походження, що створює морально-етичні проблеми та супроводжується високим ризиком ускладнень.
Задача, поставлена в основу даного способу лікування, є підвищення ефективності шляхом доставки клітинної суспензії безпосередньо у місце призначення, минаючи гістогематичні бар'єри при інтратекальному введенні.
Згідно з корисною моделлю спосіб передбачає ін'єкційне введення кріоконсервованих стовбурових клітин, відповідно до корисної моделі як стовбурових клітин застосовують мультипотентні алогенні мезенхімальні стовбурові клітини пуповини, які вводять реципієнту інтратекально та внутрішньовенно. Задача вирішується також і тим, що стовбурові клітини пуповини вводять внутрішньовенно у кількості 80-120 млн. у 20 мл фізіологічного розчину та 40- 50 млн. у 2 мл фізіологічного розчину інтратекально.
Саме поєднанням різних шляхів введень в організм пацієнта (внутрішньовенного та інтратекального) дозволяє забезпечити ефективний вплив на імунітет організму, як цілісну систему та здійснювати доставку клітинної суспензії безпосередньо у місце призначення та тим самим покращити якість життя пацієнтів шляхом комбінованого підходу.
Перед реалізацією способу здійснюють попередні підготовчі дії: Після отримання пуповин від здорових породіль, їх обробляють, виділяють та культивують стовбурові клітини, які перед заморожуванням перевіряють їх імунофенотип. Перед заморожуванням проводять бактеріологічний та вірусологічний контроль (НІМІ, НІМ2, НВМ, НСМ, НОМ, СММ, ЕВМ, ННМб,
НЗМ 1,2, Вибреїа, Рагуомігив5, Ттеропета раїїйдит, Тохоріаєта допаїї, СНіатідіа маспотаїв, бо Мусоріазта Потіпіх, Мусоріазта депіайцт, Огеаріазта Рагуит, Огеаїуйсит), визначають життєздатність клітин. Перед проведенням лікування пацієнт проходить комплекс клініко- лабораторних обстежень: 1. Оцінка за шкалою Ехрапаєа Оізарійу егаш5 ЗсаІе (ЕО55). 2. Загальноклінічні лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічне дослідження крові (глюкоза крові, печінкові, ниркові проби, білок та його фракції), коагулограма, ліпідограма, група крові та Кп-фактор. 3. Серологічні дослідження: вірус гепатиту В, гепатиту С. 4. Аналіз крові на ТОКСН-інфекції. 5. Електрокардіографія, ехокардіографія. 6. УЗД органів черевної порожнини, органів малого таза та щитоподібної залози. 7. Огляд суміжних спеціалістів (за показами). 8. Додаткові інструментальні методи дослідження (за показами). 9. Електроенцефалографія (за показами). 10. Магнітно-резонансна томографія головного мозку (за показами магнітно-резонансна томографія шийного, грудного, поперекового відділів хребта). 11. Імунограма з визначенням порушень клітинної та гуморальної ланок імунітету, наявності циркулюючих імунних комплексів.
Спосіб лікування розсіяного склерозу здійснюють наступним чином.
Після попередньої премедикації розчинами димедролу 2 мл та дексаметазону 1 мл проводиться внутрішньовенна струминна повільна інфузія МСКП у кількості 100 млн. у 20 мл фізіологічного розчину. Потім здійснюють ендолюмбальне введення МСКП.
Госпіталізований знаходиться у положенні на боку, з максимально приведеними до живота ногами, ноги зігнуті у колінних суглобах. Можлива легка седація. Після кількаразової обробки шкіри розчином антисептика, під місцевою анестезією 501. Гідосаїпі 2 96 проводиться люмбальна пункція в міжхребцевому проміжку 14-І 5 (корекція рівня пункції проводиться відповідно віку дитини). Потім інтратекально (після забору 2 мл ліквору на загальний аналіз та імунологічне дослідження, повільно вводиться 2 мл суспензії, що містить МСКП у кількості 40-50 млн.
Протипоказами до проведення клітинної терапії є критичні порушення системи згортання крові (кількість тромбоцитів «50х10У), виражена легенева недостатність (5роОзг«90 95), нестабільна
Зо гемодинаміка, що потребує корекції симпатоміметиками. Контрольний огляд та оцінка ефективності лікування проводиться через б місяців після проведення клітинної терапії.
Загальний термін спостереження складає 12 місяців.
Приклад застосування:
Госпіталізований, вік 38 років, звернулася зі скаргами на неможливість ходьби, утруднення рухів у руках, порушення координації рухів. З анамнезу: вважає себе хворою близько 10 років, коли вперше поступово з'явилися і почали наростати вищевказані скарги. У 2014 р. стан значно погіршився. Свідомість збережена, доступна контакту. Орієнтована. В'яла, гіподинамічна, знижені психічні побудження, побудження до дії, сон, загальний фон настрою. Черепні нерви б/о. ЗрНМ «о, рухова сфера: зниження м'язової сили та утруднення рухів згиначах та розгиначах нижніх кінцівок. Нижній спастичний парапарез Азпмогій 36. Функція тазових органів порушена за типом часткового нетримання. Сухожильні та періостальні рефлекси 0-5 гіпертонічні з рук, 0-5 з ніг, гіпертонічні. С-м Бабінського, Россолімо позитивні двобічно. Загальномозкові, вогнищеві симптоми відсутні, менінгеальні знаки негативні. Симптоми натягу негативні. МРТ головного мозку: багатовогнищеві диссеміновані зміни білої речовини головного мозку демієлінізуючого характеру без ознак контрастного підсилення. МРТ шийного відділу хребта: багатовогнищеві зміни речовини спинного мозку демієлінізуючого характеру без ознак контрастного підсилення.
Протрузія С5-Сб диска. Встановлено діагноз: розсіяний склероз, цереброспінальна форма, хронічний ремітуючо-прогресуючий перебіг, стаціонарний стан, ІМ ст. тяжкості з нижнім спастичним парапарезом, порушенням функції тазових органів. Виражені координатори порушення. Пацієнтці проведено комбіноване лікування розсіяного склерозу шляхом введення алогенних мультипотентних мезенхімальних стовбурових клітин пуповини внутрішньовенно у кількості 100 млн. у 20 мл фізіологічного розчину та 40 млн. у 2 мл фізіологічного розчину інтратекально. Ускладнень не було. Пацієнтка виписана у відносно задовільному стані.
Контрольний огляд через б місяців: пацієнтка відмічає покращення координації рухів, наростання сили у кінцівках, зменшення еластичності до 2 балів за шкалою АвпУгогій.
Рекомендований повторний контрольний огляд через 6 місяців.
Автором проліковано 26 госпіталізованих на РС методом комбінованого внутрішньовенного та інтратекального введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин пуповини.
Післятрансплантаційна летальність була відсутня. У 88 96 спостережень відмічена позитивна динаміка рухових функцій, покращання зору, покращання пам'яті, позитивна динаміка за шкалою Ехрапаеа бізарійшу гав зсаїе.
Джерела інформації: 1. Зсоїдіпуд МУ, Раздиціпі М, Авіпдоїй 50, Сопеп УА; Іпіегпайопа! Сопієгепсе оп СеїІ-Вазей
ТНегарієз Тог Мийіріє 5сієговів; СеІІ-разей ІШегарешіс в5ігаїедієв ог тийіріє зсіегозів. Вгаїп. 2017
Мом 1; 140(111):2776-2796. доі:10.1093/бгаіп/ажх154. Неміем. РибМейа РМІЮ: 29053779; РирМейа
Септга! РМСІОЮ: РМО5841198. 2. Бапроиг 5. єї аЇ. Мезепспутаї 5іет сеї апа сопайопей теадіа іп їйе ігеаїйтепі ої типПіріе 5сіегозів раїєепів: Сіїпіса!І, орпіпаІтоїодіса! апа гадіоіодісаІ аззез5тепів ої заїеїу апа ейісасу.
СМ5 Мешйгозсі Тег. 2017 Мом; 23(11):866-874. дої: 10.1111/спв.12759. Ериб 2017 Зер 29. РибМей
РМІОЮ: 28961381; РирМеа Сепіта! РМСІОЮ: РМО5698713.
З. Замжаг Р, Вісе СМ, Зсоїдіпд МУ. Сеїї Тпегару їог Мийіріє 5сієговів. СМ Огидв. 2017 дип; 31(6):453-469. аоїі: 10.1007/540263-017-0429-9. Неміеєж. РибМеа РМІЮ: 28397112. 4. боппіск Р. єї аІ. Ашоодои5 тевзепспута! вієт сеїЇє ог Ше ієатепі ої зесопаагу ргодгезвіме тийіріє 5сіеговів: ап ореп-Іарбе! рпазе га ргоої-ої-сопсері 5ішау. І апсеї Мешгої. 2012
Еер; 11(2): 150-6. адої: 10.1016/51474-4422(11)70305-2. Ериб 2012 дап 10. РирМей РМІЮО: 22236384; РирМеа Сепіга! РМСІЮ: РМОЗ3279697. 5. пап С. еї аїІ. Тгеайтепі ої тийіріеє 5сіІеговзі5 Бу Ігап5ріапіайоп ої пешгаї! 5іет сеїї5 аегімей їот іпдисей рішгіроїепі віт сеїІв. сі Спіпа Пе сі. 2016 Зер; 59(9):950-7. дої: 10.1007/511427- 016-0114-9. Ериб 2016 Мау 27. РибМей РМІЮ: 27233903. 6. Єерієп А. єї аї. Сііпіса! Арріїсайоп ої Ашіоіодоив Адірозе б5іет Сеї5 іп Райепів мйй Мийіріє
Зсіегозів: РгєЇїтіпагу Везиїйїв. Медіаюгв Іпйатт. 2016; 2016: 5302120. Ериб 2016 бер 28. РибМей
РМІО: 27761060; РирМеа Сепіта! РМСІЮ: РМО5059576. 7. ВаКкпигаузай ММ, 5іаїзКаз С., Реїгаюз 5. Нетапйороїеїйс 5іет сеї! ігапзріапіайоп Тог тийПіріє в5сіІеговів: ів її а сіїпіса! геаййу? Біт СеїІЇ Ве5 Тег. 2016 дап 16; 7: 12. дої: 10.1186/5І3287-015- 0272-1. Вемієш. РирМеа РМІБЮ: 26772391; РирМеай Сепіга! РМСІЮ: РМОС4715306. 8. Патент ОА72955, кл. АбІК 35/48, публ. 10.09.2012 р. 9. Патент ША103675, кл. АбІК 35/407, публ. 11.11.2013 р. 10. Патент ОА15356, кл. АбІ1К 35/48, публ. 15.06.2006 р. (найближчий аналог).
Зо

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин, що передбачає ін'єкційне введення кріоконсервованих стовбурових клітин, який відрізняється тим, що як стовбурові клітини застосовують мультипотентні алогенні мезенхімальні стовбурові клітини пуповини, які вводять реципієнту інтратекально та внутрішньовенно.
2. Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин за п. 1, який відрізняється тим, що стовбурові клітини пуповини вводять внутрішньовенно у кількості 80-120 млн. у 20 мл фізіологічного розчину та 40-50 млн. у 2 мл фізіологічного розчину інтратекально. 00 КомпютернаверсткаМ. Шамоніна.дГ 00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201910059U 2019-09-30 2019-09-30 Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин UA140999U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201910059U UA140999U (uk) 2019-09-30 2019-09-30 Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201910059U UA140999U (uk) 2019-09-30 2019-09-30 Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140999U true UA140999U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115138

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201910059U UA140999U (uk) 2019-09-30 2019-09-30 Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140999U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2776408T3 (es) Método de proliferación celular y agente farmacéutico para reparación y regeneración de tejido
JP2016185972A (ja) 動物の疾病の治療のための全身的、同種間幹細胞治療
US10993966B2 (en) Pluripotent stem cell for treatment of cerebral infarction
RU2283119C1 (ru) Препарат аутологичных гемопоэтических стволовых клеток, способ его получения, криоконсервации и использования для лечения травматической болезни центральной нервной системы
RU2394593C2 (ru) Имплантируемая нейроэндопротезная система, способ ее получения и способ проведения реконструктивной нейрохирургической операции
US20220370510A1 (en) Amelioration and treatment of brain disorder resulting from fetal growth retardation using pluripotent stem cells
US20140271569A1 (en) Kits and methods for processing stem cells from bone marrow or umbilical cord blood
CN109674819A (zh) 胎盘间充质干细胞制剂及其治疗硬化病的用途
RU2347579C1 (ru) Способ получения клеточной культуры для лечения сосудистых и демиелинизирующих заболеваний нервной системы и клеточная культура, полученная этим способом (варианты)
US20100021436A1 (en) Multipotent adult stem cell derived from canine umbilical cord blood, placenta and canine fetus heart, method for preparing the same and cellular therapeutics containing the same
CN106255884B (zh) 用于细胞治疗的生物标志物
KR100679950B1 (ko) 제대혈 유래 줄기세포와 만니톨을 이용한근위축성측삭경화증 환자의 세포치료용 조성물
UA140999U (uk) Спосіб комбінованого лікування розсіяного склерозу з використанням стовбурових клітин
CA3024518C (en) Amelioration and treatment of perinatal brain damage with pluripotent stem cells
WO2006054883A1 (en) Composition for cell therapy of spinal cord injury with stem cell derived from umbilical cord blood
US20190117698A1 (en) Methods and compositions for treating vascular-related degenerative neurological disorders
RU2798554C2 (ru) Биомедицинский клеточный продукт для лечения онкологических, нейродегенеративных, аутоимунных заболеваний и травм головного и спинного мозга
BR112020020295A2 (pt) Métodos para tratar um paciente com ou com suspeita de ter um transtorno do espectro autista e para avaliar a eficácia terapêutica de tratamento com células estromais mesenquimais derivadas de tecido de cordão umbilical humano alogênico.
UA141001U (uk) Спосіб оздоровлення та попередження старіння організму людини
Jablensky et al. Neuropsychiatric illness and neuropathological findings in a case of Klinefelter's syndrome
Ravshanovna Methods of Determining the Vital and Morphometric Parameters of the Spleen
Kurec A brave, new laboratory world
Krystkowiak et al. Alloimmunisation to Donor Antigens and Immune Rejection Following
Freezing—Step-by-Step Your guide to Elective Egg Freezing in Malaysia and Singapore
UA127248U (uk) Спосіб діагностики розвитку атеросклерозу