UA140682U - Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів - Google Patents

Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів Download PDF

Info

Publication number
UA140682U
UA140682U UAU201908174U UAU201908174U UA140682U UA 140682 U UA140682 U UA 140682U UA U201908174 U UAU201908174 U UA U201908174U UA U201908174 U UAU201908174 U UA U201908174U UA 140682 U UA140682 U UA 140682U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
product
angle
ultrasonic
frequency
surface layer
Prior art date
Application number
UAU201908174U
Other languages
English (en)
Inventor
Григорій Михайлович Сучков
Катерина Леонідівна Ноздрачова
Original Assignee
Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут" filed Critical Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут"
Priority to UAU201908174U priority Critical patent/UA140682U/uk
Publication of UA140682U publication Critical patent/UA140682U/uk

Links

Landscapes

  • Apparatuses For Generation Of Mechanical Vibrations (AREA)

Abstract

Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів включає формування в поверхневому шарі металовиробу імпульсного високочастотного електричного поля заданої частоти і дію на той же поверхневий шар виробу постійним поляризуючим електричним полем. Постійне поляризуюче і високочастотне електричні поля формуються у поверхневому шарі виробу групою паралельних електродів, розташованих на однаковій відстані від поверхні виробу з однаковою відстанню а, величина якої визначається згідно з виразом: a=C/fsins, де С - швидкість поширення ультразвукових об'ємних хвиль в матеріалі виробу, що контролюється, мм/мкс; f - частота ультразвукових об'ємних коливань, які збуджуються у виробі, МГц; f - кут між напрямком збуджуваних променів ультразвукових об'ємних хвиль і нормаллю до поверхні виробу, який встановлюється нормативно-технічною документацією на контроль, град.

Description

Корисна модель належить до техніки контролю якості матеріалів, виробів, обладнання тощо, більш конкретно, до техніки виявлення дефектів зварних швів ультразвуковими об'ємними хвилями з використанням ємнісного методу збудження ультразвукових імпульсів.
Відомий спосіб |(1| збудження ультразвукових імпульсів ємнісним методом, який включає формування в поверхневому шарі електропровідного металовиробу імпульсного високочастотного електричного поля заданої частоти і дію на той же поверхневий шар виробу постійним поляризуючим електричним полем.
Суттєвим недоліком даного способу є те, що він не дозволяє збуджувати імпульси ультразвукових хвиль під кутом до поверхні виробу, що контролюється.
Найбільш близьким аналогом |2| за технічною суттю і за результатом, що заявляється, є спосіб, який включає, з допомогою круглого електроду, формування в поверхневому шарі електропровідного металовиробу імпульсного високочастотного електричного поля заданої частоти і дію на той же поверхневий шар виробу постійним поляризуючим електричним полем.
Суттєвим недоліком даного способу є також те, що при використанні круглого електроду в основному збуджуються поздовжні хвилі нормально поверхні, які не дозволяють контролювати якість зварних швів металовиробів за наявності грату.
В основу корисної моделі поставлена задача забезпечення збудження імпульсів ультразвукових хвиль під кутом до поверхні об'єкту контролю (ОК).
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що за відомим способом ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних
ОК, який включає формування в поверхневому шарі металовиробу імпульсного високочастотного електричного поля заданої частоти і дію на той же поверхневий шар виробу постійним поляризуючим електричним полем, згідно з корисною моделлю, постійне поляризуюче і високочастотне електричні поля формуються у поверхневому шарі виробу групою паралельних електродів розташованих на однаковій відстані від поверхні виробу з однаковою відстанню а, величина якої визначається згідно з виразом а-сСи в5іпр, де С о - швидкість поширення ультразвукових об'ємних хвиль в матеріалі виробу, що контролюється, мм/мкс;
Зо Ії - частота ультразвукових об'ємних коливань, які збуджуються у виробі, МГц;
В - кут між напрямком збуджуваних променів ультразвукових об'ємних хвиль і нормаллю до поверхні виробу, який встановлюється нормативно-технічною документацією на контроль, град.
Збудження високочастотних ультразвукових імпульсів об'ємних хвиль забезпечується за рахунок складання амплітуд ультразвукових імпульсів з однаковою фазою, збуджених в металовиробах під заданим кутом.
На кресленні, фіг. 17, наведено спрощену схему для пояснення принципу реалізації запропонованого способу.
На фіг. позначено: 1 - електроди ємнісного перетворювача; 2 - ділянки поверхні ОК під електродами, на які діють постійне та імпульсне електричні поля; З - напрямки поширення ультразвукових променів; 4 - нормаль до поверхні ОК; 5-ОК; а - відстань між двома сусідніми електродами перетворювача; п - відстань між електродами перетворювача і поверхнею ОК; ВД - кут (град.) між напрямком збуджуваних променів ультразвукових об'ємних хвиль і нормаллю до поверхні виробу, який встановлюється нормативно-технічною документацією на контроль.
На кресленні, фіг. 2, наведено схему розміщення електродів над поверхнею ОК.
На фіг. 2 позначено: 1 - електроди ємнісного перетворювача; 5 - ОК. а - відстань між двома сусідніми електродами перетворювача. Стрілками позначено напрямки поширення ультразвукових об'ємних хвиль від електродів збудження в глибину ОК 5.
Спосіб здійснюють наступним чином. З допомогою електродів 1, розташованих на невеликій відстані п від поверхні ОК 5 та на відстані а один від одного, в ділянках 2 поверхні ОК 5 постійним електричним та імпульсним електричним полями збуджуються ультразвукові імпульси. При виконанні формули а-сСи віпр, де С о - швидкість поширення ультразвукових об'ємних хвиль в матеріалі виробу, що контролюється, мм/мкс;
Ії - частота ультразвукових об'ємних коливань, які збуджуються у виробі, МГц;
В - кут між напрямком збуджуваних променів ультразвукових об'ємних хвиль і нормаллю до поверхні виробу, який встановлюється нормативно-технічною документацією на контроль, град.
Під кутом В відносно нормалі 4 в об'єм ОК 5 поширюються пружні ультразвукові імпульси 3.
При цьому, кут В можливо змінювати за рахунок регулювання частоти ї імпульсного 60 електромагнітного поля електронним шляхом.
Таким чином збудження ультразвукових імпульсів об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів забезпечується за рахунок складання з однаковою фазою амплітуд ультразвукових імпульсів в заданому напрямку.
Джерела інформації: 1. Неразрушающий контроль: Справочник: В 7 т. Под общ. ред. В.В. Клюева. Т.3:
Ультразвуковой контроль / И.Н. Ермолов, Ю.В. Ланге. - М.: Машиностроение, 2006. - 864 с. 2. Ноздрачева Е.Л., Сучков Г.М., Петрищев О.Н. Особенности возбуждения ультразвуковьмх импульсов емкостньім преобразователем // Наукові праці Донецького національного технічного університету, серія: "Обчислювальна техніка та автоматизація", 2015, - С. 165-171.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів, який включає формування в поверхневому шарі металовиробу імпульсного високочастотного електричного поля заданої частоти і дію на той же поверхневий шар виробу постійним поляризуючим електричним полем, який відрізняється тим, що постійне поляризуюче і високочастотне електричні поля формуються у поверхневому шарі виробу групою паралельних електродів, розташованих на однаковій відстані від поверхні виробу з однаковою відстанню а, величина якої визначається згідно з виразом: а-Слвіпвр, де С о - швидкість поширення ультразвукових об'ємних хвиль в матеріалі виробу, що контролюється, мм/мкс; І - частота ультразвукових об'ємних коливань, які збуджуються у виробі, МГц; Р - кут між напрямком збуджуваних променів ультразвукових об'ємних хвиль і нормаллю до поверхні виробу, який встановлюється нормативно-технічною документацією на контроль, град. що й Я м «У я й й кри дк ЯМ ще : я й оз пилка аа ни М Я пла З ще сежжижжиюи їх сплю жжюн й У 7 й х реч Я й ; й г х ім дов 7 й х : хе р р НА і . й кох | й Ні - й х зо ше Я у; ! Си ба Ї | у Й і І х : і Ж Н х Ханна Катання НЕТ тк КК КК Фіг, 1
    З Н ТАвх ! ! | : пт І мн | От Е ! ше | х х ї і ї ! ч ! Її хо х
    Фіг.
UAU201908174U 2019-07-15 2019-07-15 Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів UA140682U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908174U UA140682U (uk) 2019-07-15 2019-07-15 Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908174U UA140682U (uk) 2019-07-15 2019-07-15 Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140682U true UA140682U (uk) 2020-03-10

Family

ID=70108906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201908174U UA140682U (uk) 2019-07-15 2019-07-15 Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140682U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Gallego‐Juárez Basic principles of ultrasound
GB2596966A (en) Sizing of remnant thickness in pipes and plates using cut-off properties by widening excitation bands of frequency and wavelength
UA140682U (uk) Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів
JP4633268B2 (ja) 超音波探傷装置
KR20160088918A (ko) 초음파 프로브 및 초음파 프로브를 이용한 생체 혈관 직경의 측정 방법
UA138776U (uk) Спосіб ємнісного збудження однонаправлених імпульсів ультразвукових хвиль релея в виробах з електропровідних матеріалів
UA138383U (uk) Спосіб ємнісного збудження однонаправлених імпульсів ультразвукових поверхневих хвиль в металовиробах
Wilcox et al. The use of Huygens’ principle to model the acoustic field from interdigital Lamb wave transducers
UA138394U (uk) Спосіб ємнісного збудження імпульсів високочастотних ультразвукових хвиль релея в електропровідних виробах
US10502715B2 (en) Systems and methods for specimen inspection using ultrasonic wave generation
UA138398U (uk) Спосіб безконтактного збудження імпульсів ультразвукових хвиль релея в електропровідних виробах
Moulin et al. Lamb-wave beam-steering for integrated health monitoring applications
UA138777U (uk) Спосіб безконтактного ємнісного збудження імпульсів ультразвукових поверхневих хвиль релея в виробах з електропровідних матеріалів
RU93540U1 (ru) Устройство для обнаружения микродефектов в листовом материале
Chillara et al. Collimated acoustic beams from radial modes of piezoelectric disc transducers
UA138761U (uk) Спосіб ємнісного збудження однонаправлених високочастотних імпульсів ультразвукових поверхневих хвиль в металовиробах
UA138004U (uk) Спосіб ємнісного послідовного збудження однонаправлених імпульсів ультразвукових поверхневих хвиль в металовиробах
UA138392U (uk) Спосіб безконтактного ємнісного збудження імпульсів ультразвукових поверхневих хвиль релея в виробах з електропровідних матеріалів
Bruneel et al. Electrical coupling effects in an ultrasonic transducer array
UA138396U (uk) Спосіб ємнісного збудження однонаправлених імпульсів ультразвукових хвиль релея із значною величиною довжини хвилі в виробах з електропровідних матеріалів
EP0480936A1 (en) METHOD AND DEVICE FOR PROTECTING A SHIP'S BODY OR UNDERWATER CONSTRUCTION AGAINST BIOLOGICAL POLLUTION.
Charutz et al. Guided wave enhancement phased array beamforming scheme using recursive feedback
UA140270U (uk) Спосіб ємнісного збудження імпульсів ультразвукових об'ємних хвиль під кутом до поверхні електропровідних виробів
Schubert et al. A novel sensor design for generation and detection of shear-horizontal waves based on piezoelectric fibres
RU79187U1 (ru) Многоуровневая импульсная доплеровская навигационная система