UA139985U - Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки - Google Patents

Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки Download PDF

Info

Publication number
UA139985U
UA139985U UAU201903468U UAU201903468U UA139985U UA 139985 U UA139985 U UA 139985U UA U201903468 U UAU201903468 U UA U201903468U UA U201903468 U UAU201903468 U UA U201903468U UA 139985 U UA139985 U UA 139985U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
perforation
days
tympanic membrane
drops
day
Prior art date
Application number
UAU201903468U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Олександрович Цепколенко
Олександр Ігорович Ямполь
Original Assignee
Володимир Олександрович Цепколенко
Олександр Ігорович Ямполь
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Олександрович Цепколенко, Олександр Ігорович Ямполь filed Critical Володимир Олександрович Цепколенко
Priority to UAU201903468U priority Critical patent/UA139985U/uk
Publication of UA139985U publication Critical patent/UA139985U/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки шляхом застосування аутологічних факторів росту тромбоцитів. В умовах біотехнологічної лабораторії шляхом кріолізації отримують індивідуалізований препарат аутологічного кріолізату тромбоцитів у вигляді крапель, які інстилюють в уражене вухо по 2-3 краплі 4 рази на добу, кожного дня, протягом 21 дня, при цьому у пацієнтів з площею перфорації понад 2/3, якщо відбулось не повне закриття, терапію подовжують ще на 21 день.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використана для закриття набутих перфорацій барабанної перетинки.
Порушення цілісності барабанної перетинки, що виникло через травму або в результаті перенесеного гострого отиту, призводить до погіршення рухливості мембрани, зниження тиску в середньому вусі, сприяє потраплянню шкідливих бактерій. Все це призводить до погіршення слуху та навіть приглухуватості, у деяких випадках перфорація може стати причиною порушення рівноваги.
Відомо, що для закриття великої або перфорації барабанної перетинки, яка не загоюється тривалий час, використовують два види хірургічних втручань - »мірінгопластику або тимпанопластику.
Проте, незважаючи на значні досягнення у галузі реконструктивно-відновлювальної хірургії середнього вуха, відновлення цілісності барабанної перетинки за допомогою означених хірургічних методів має наступні недоліки: - необхідність у додаткових розрізах у завушній чи скроневій ділянках, що призводить до збільшення травматичності операції та операційного часу; - можливість відторгнення трансплантату внаслідок порушення кровообігу, необхідність додаткового врахування місцевого імунітету або порушення операційної техніки; - можливість надмірного розвитку сполучної тканини і склерозування трансплантату.
Відома також методика пластики барабанної перетинки, коли в перфораційний отвір після скарифікації країв встановлюється трансплантат із жирової тканини, яка є джерелом стовбурових клітин та водночас матрицею для розвитку. З часом відбувається загоєння перфорації (11.
Але ця методика, має наступні недоліки: - може використовуватись лише для закриття маленьких перфорацій (до 2 мм); - відсутність факторів, що сприяють виживанню клітин трансплантату; - відсутність факторів, що стимулюють регенерацію компонентів барабанної перетинки (судин, нервів тощо).
Найбільш близькою до заявленого способу лікування є розробка, в якій збагачена тромбоцитами плазма використовується як опора, що укладається під трансплантат барабанної
Зо перетинки при проведенні тимпанопластики |21.
Проте розробка, що взята за найближчий аналог, має серед вад технологічну складність виконання, травматичність, вірогідність ускладнень, що притаманні хірургічним технікам.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення способу закриття перфорації барабанної перетинки за рахунок застосування аутологічних факторів росту тромбоцитів, отриманих шляхом кріолізації.
Поставлена задача вирішується тим, що, згідно з корисною моделлю, в умовах біотехнологічної лабораторії шляхом кріолізації отримують індивідуалізований препарат аутологічного кріолізату тромбоцитів у вигляді крапель, які інстилюють в уражене вухо по 2-3 краплі 4 рази на добу, кожного дня, протягом 21 дня, при цьому у пацієнтів з площею перфорації понад 2/3, якщо відбулось не повне закриття, терапію подовжують ще на 21 день.
Спосіб виконується наступним чином.
Спочатку проводять відеоендоскопічну діагностику та визначають розмір перфорації барабанної перетинки. Далі виконують забір венозної крові у кількості 100 мл для отримання в умовах біотехнологічної лабораторії кріолізату тромбоцитів.
Фактори росту тромбоцитів - доступний біологічний матеріал, на введення якого організм не відповідає негативними реакціями. Процедура кріолізації допомагає отримувати максимальну кількість факторів росту тромбоцитів з високими показниками біологічної повноцінності. Відомо, що фактори росту, які вивільняються з альфа гранул тромбоцитів, відіграють важливу позитивну роль у регенерації пошкоджених тканин. ІЗЇ. Вони мають локальну активність та сприяють запуску процесу мітозу та регенерації. Окрім цього ці поліпептидні фактори росту знаходяться у співвідношенні, яке детерміноване біологічно. До основних факторів росту тромбоцитів належать РО-ЕСЕ - ріаїє!вї-дегімейд ерідептаї агоули Тасіог, РОС - Ріаїє!вї-дегімейд дгоулй Тасіог, ІС - Іпвиїп-їКе дгоулА Тасіої, МЕСЕ - Мазсшціаг епаоїНеїїа! дгоулЛйи Тасіої, ЕСаБє -
Епаоїнеїйа! сеїЇ дгоули Тасіог, БРСЕ - Вавіс Пргоріабі дгоулп Тасіог, які грають провідну роль у стимуляції регенерації барабанної перетинки.
Метод кріолізації дозволяє вивільнити максимальну кількість факторів росту з альфа гранул тромбоцитів. Далі отриманий індивідуалізований препарат кріолізату тромбоцитів інстилюють в уражене вухо по 2-3 краплі 4 рази на добу, кожного дня, протягом 21 дня, в залежності від розміру перфорації.
Через 21 день після початку терапії проводять повторну відеоендоскопічну діагностику та оцінюють ступінь відновлення барабанної перетинки. У пацієнтів з великою перфорацією, якщо відбулось не повне закриття, терапію подовжують ще на 21 день.
Суть способу пояснюється наступними прикладами.
Приклад Мо 1.
Хвора Г., 1986 р.н. Скарги на біль у вусі, відчуття закладеності у вусі, погіршення слуху, дзвін у вусі, які виникли після глибокого занурення (понад 30 метрів). Було проведено повне відеоендоскопічне діагностичне обстеження та виявлено причину порушення слуху - баротравма з утворенням перфорації барабанної перетинки, що склала понад 2/3 всієї барабанної перетинки, з центральною локалізацією в передньо-нижньому квадранті, з тонкими краями, які були фіброзно змінені на момент звернення. З моменту травми пройшло 18 місяців.
Було проведено лікування за заявленим способом. В лор кабінеті було виконано інстиляцію індивідуалізованого препарату кріолізату тромбоцитів, по 2-3 краплі в уражене вухо. Далі пацієнтка самостійно виконувала інстиляції індивідуалізованого препарату кріолізату тромбоцитів один раз на день по 2 краплі 4 рази на добу, в уражене вухо протягом 21 дня.
Через 21 день після початку лікування було проведено повне відеоендоскопічне обстеження, за допомогою якого було зафіксовано неповне, безрубцеве відновлення барабанної перетинки, перфорація практично закрилась.
Терапію було подовжено, ще на 21 день. Для цього було виготовлено ще одну порцію крапель аутологічного кріолізату тромбоцитів. По закінченню лікування, було проведено контрольне відеоендоскопічне обстеження, за допомогою якого було зафіксовано повне, безрубцеве відновлення барабанної перетинки, з відновленням слуху, проба Вальсальве позитивна.
Приклад Мо 2
Хвора Х., 1988 р.н. Скарги на почуття дискомфорту у вусі, погіршення слуху, шум у вусі. З анамнезу: 2 місяці назад, була травма вуха після не правильного туалету зовнішнього слухового ходу, ватною паличкою. Було проведено повне відеоендоскопічне діагностичне обстеження та виявлено причину порушень слуху - стійка перфорація розміром 1/3 всієї барабанної перетинки, в передньо-верхньому квадранті.
Зо Було проведено лікування за заявленим способом. В лор кабінеті було виконано інстиляцію індивідуалізованого препарату кріолізату тромбоцитів, наступні інстиляції по 2-3 краплі в уражене вухо 4 рази на добу, протягом 21 дня пацієнтка робила самостійно.
Через 21 день після початку лікування було проведено повне відеоендоскопічне обстеження, за допомогою якого було зафіксовано без рубцеве, 100 95 закриття перфорації барабанної перетинки та відновлення її функцій. Суб'єктивно пацієнтка відчула покращення слуху, а також відсутність шуму.
Всього за заявленим способом проліковано 8 пацієнтів, з яких 5 - чоловіків, решта - жінки, у віці від 27 до 55 років. У всіх випадках спостерігалась позитивна динаміка, з повним закриттям перфорації барабанної перетинки, відновленням її фізіологічних властивостей та покращенням слуху.
У порівнянні з найближчим аналогом, заявлений спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки дозволяє уникнути ризиків, притаманних хірургічним методам лікування, зводить до мінімуму ймовірність побічних ефектів, у короткі терміни забезпечує досягнення тривалого, повноцінного клінічного результату, закриття перфорації барабанної перетинки, а також функціонального результату у вигляді покращення слуху, дозволяє зняти стан психологічного дискомфорту і підвищити якість життя пацієнтів.
Джерела інформації: 1. Віпдепрегу 9У.б. Раї дгай їутрапоріавіу/ 9У.С. Віпдепрегу // Іагупдозсоре. 1962. Рер., 72:188-92 2. Патент 2479276 Росія, Спосіб оссікулопластики / Семенов В.Ф. 3. Апіша М, за 'пспе Е, Мигаеп А, Мигаеп Р, Огіме б, Апала І. Мему/ іпзіднів іпФо апа помеї арріїсайопз ог ріаїтеїеї-гісн Ябгіп (Пегарієв5. Ттепаз Віоїесппої!. 2006. - 24(5). - 227-34.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки шляхом застосування аутологічних факторів росту тромбоцитів, який відрізняється тим, що в умовах біотехнологічної лабораторії шляхом кріолізації отримують індивідуалізований препарат аутологічного кріолізату тромбоцитів у вигляді крапель, які інстилюють в уражене вухо по 2-3 краплі 4 рази на добу, кожного дня, протягом 21 дня, при цьому у пацієнтів з площею перфорації понад 2/3, якщо відбулось не повне закриття, терапію подовжують ще на 21 день.
UAU201903468U 2019-04-05 2019-04-05 Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки UA139985U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903468U UA139985U (uk) 2019-04-05 2019-04-05 Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903468U UA139985U (uk) 2019-04-05 2019-04-05 Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139985U true UA139985U (uk) 2020-02-10

Family

ID=71117364

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903468U UA139985U (uk) 2019-04-05 2019-04-05 Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139985U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kopetzky Otologic surgery
UA139985U (uk) Спосіб нехірургічного закриття перфорації барабанної перетинки
Kopetzky The surgery of the ear
Verhoeven The examination of the ear in chronic otitis media
RU2632781C1 (ru) Устройство для формирования хрящевого трансплантата
RU2441632C2 (ru) Способ тимпанопластики
RU2469691C1 (ru) Способ восстановления барабанной перепонки и латеральной стенки аттика
RU2752635C1 (ru) Способ хирургического восстановления вентиляционного пути среднего уха при рецидивирующем остром среднем отите
RU2786955C1 (ru) Способ увеличения объема барабанной полости при хирургическом лечении больных хроническим гнойным средним отитом
RU2820488C1 (ru) Способ пластики деформированной перегородки носа
Mitchell Repair of tympanic perforations
RU2165765C1 (ru) Способ устранения травматического дефекта барабанной перепонки
RU2367398C1 (ru) Способ тимпанопластики i-го типа при суб- и тотальных дефектах барабанной перепонки смещенным кожным лоскутом на двух питающих ножках
Neumann Otitic Cerebellar Abscess
McBride A guide to the study of ear disease
RU2637291C1 (ru) Способ реабилитации тугоухости у пациентов
RU2553945C1 (ru) Способ восстановления задней стенки наружного слухового прохода
RU2143876C1 (ru) Способ лечения нейросенсорной тугоухости
RU2551630C1 (ru) Способ реконструкции латеральной стенки аттика
RU2607593C1 (ru) Способ профилактики осложнений в послеоперационном периоде при хирургическом лечении больных с врожденными пороками развития наружного и среднего уха
RU2171641C1 (ru) Способ хирургического лечения длительно незаживающей послеоперационной полости височной кости
RU2370249C2 (ru) Способ закрытия перфорации барабанной перепонки
SU1204195A1 (ru) Способ мирингопластики
RICHARDS Halle and the Aural Clinic of Professor Schwartze
CARMODY et al. American laryngological, rhinological and otological society