UA139754U - Транспортна універсальна авіаційна система - Google Patents

Транспортна універсальна авіаційна система Download PDF

Info

Publication number
UA139754U
UA139754U UAA201710075U UAA201710075U UA139754U UA 139754 U UA139754 U UA 139754U UA A201710075 U UAA201710075 U UA A201710075U UA A201710075 U UAA201710075 U UA A201710075U UA 139754 U UA139754 U UA 139754U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fuselage
capsule
aircraft
vehicle
cargo
Prior art date
Application number
UAA201710075U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Миколайович Татаренко
Андрій Вікторович Шелудько
Original Assignee
Володимир Миколайович Татаренко
Андрій Вікторович Шелудько
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Миколайович Татаренко, Андрій Вікторович Шелудько filed Critical Володимир Миколайович Татаренко
Priority to UAA201710075U priority Critical patent/UA139754U/uk
Publication of UA139754U publication Critical patent/UA139754U/uk

Links

Landscapes

  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Abstract

Транспортна універсальна авіаційна система містить літак для рятування пасажирів і/або вантажів при аварійній ситуації зі зменшеним часом стоянки в аеропорту, фюзеляж якого виконаний складовим з верхньої і нижньої частин, жорстко, але роз'ємно з'єднаних між собою. Переміщення нижньої (капсули) частини в аеропорту забезпечується транспортним засобом, на який встановлений супутник з привідним рольганом, що забезпечує передачу капсули в термінал для зберігання. Система дає можливість мінімізувати час простою літака при завантаженні й розвантаженні, а також заощаджує час пасажирів.

Description

Корисна модель належить до транспортного засобу, який забезпечує переміщення нижньої (пасажирської або вантажної) частини фюзеляжу (капсули), стикування і розстикування літака з капсулою. термінала для зняття капсул з транспортного засобу і зберігання капсул.
Аналогом транспортної універсальної авіаційної системи є Патент на корисну модель (19)ОА(11)88319 "Літак із пристроєм для порятунку пасажирів та/(або вантажів при аварійній ситуації" ії Патент на корисну модель (19)АЦЩ(11)144783(13)01 "Самолет с устройством для спасения пассажиров и/или грузов при аварийной ситуации".
Літак обох конструкцій ідентичний. Використання літаків, пропонованих аналогом, служить тільки порятунку пасажирів і вантажів.
Технологія взаємодії пасажирів, вантажів, термінала аеропорту залишається колишньою й припускає наявність декількох залів оформлення і очікування посадки. Таким чином, роботи з перевірки пасажирів, по їхній посадці, обробці вантажів, завантаженню їх багажу й/або роботи з завантаження вантажів (якщо це транспортний варіант), призводять до того, що час стоянки літаків на землі перевищує час, необхідний для передполітних робіт, таких як заправлення палива, регламентні перевірки, збирання пасажирського салону. Чим довше час стоянки, тим менший фактичний час польоту. Тривала стоянка на землі підвищує витрати дорогого авіаційного палива.
Недоліком аналога є і той факт, що авіакомпанії, які планують пропонувати різні типи пасажирських і вантажних кабін, зокрема різні рівні комфорту при даній конструкції літаків, повинні мати кілька літаків. Це призводить до дуже великих додаткових витрат. До того ж, виробництво літака з різними кабінами обов'язково передбачає їхні випробування й сертифікацію перед його продажем. Також, модифікації підвищують загальну тривалість виробничого циклу, а отже, і собівартість, і ціну.
Аналогом корисної моделі є Патент (19)О0А(11)114696(13)С2 Татаренко Володимира
Миколайовича "Літак для порятунку пасажирів і/або вантажів при аварійній ситуації зі зменшеним часом стоянки в аеропорту та транспортний засіб для його реалізації".
Фюзеляж літака виконаний складовим з верхньої (літак) й нижньої (капсула) частин, жорстко, але роз'ємно з'єднаних між собою. Роз'єднання відбувається автоматично по команді пілота або
Зо по команді центру управління (керування) польотами.
Переміщення нижньої частини (капсули) фюзеляжу забезпечується транспортним засобом, який виконує стикування і розстикування частин фюзеляжу (капсул з пасажирською кабіною, вантажною кабіною, медичною кабіною, пожежною кабіною, військово-транспортною кабіною).
Це підвищує універсальність літака, мінімізує час простою літака при розвантаженні і завантаженні.
Аналог забезпечує повну безпеку пілотів, а також заощаджує час пасажирів, прискорює роботу аеропортів, покращує логістику і обслуговування.
Недоліками аналога є: неможливість завантаження в капсулу важких, довгомірних і габаритних вантажів; неможливість зберігання відокремленої транспортним засобом від верхньої частини літака капсули окремо від транспортного засобу; необхідність значних площ дорогої в аеропортах землі для зберігання спеціалізованих капсул безпосередньо на транспортному засобі.
Задачею запропонованого винаходу є усунення недоліків прототипу: створення транспортної універсальної системи, що містить: літак для рятування пасажирів і/або вантажів при аварійній ситуації зі зменшеним часом стоянки в аеропорту, транспортний засіб авіаційної системи, термінал для заміни і зберігання капсул як на транспортному засобі, так і окремо від нього.
Прототипом термінала для зберігання капсул в запропонованій транспортній авіаційній системі є Патент на корисну модель (19)0А(11)39436(13)О0 "Багатомісний автомобільний паркінг" авторів Татаренко Володимира Миколайовича і Татаренко Олени Володимирівни.
Паркінг має щонайменше один вертикальний модуль, який включає опорний каркас з центральним отвором, щонайменше два яруси паркувальних боксів, які в кожному ярусі симетрично розташовані по різні сторони центрального отвору, розміщений в центральному отворі підйомник, що має платформу і привід її вертикального переміщення, рольганги, які попарно встановлені на платформі підйомника і в кожному паркувальному боксі та в кожній парі оснащені реверсивним приводом синхронного обертання роликів, орієнтованих паралельно площині симетрії центрального отвору, і направлені для в'їзду автомобілів на платформу 60 підйомника і з'їзду з неї.
Недоліком цього паркінгау для використання в транспортній універсальній авіаційній системі є неможливість зберігання капсул, що знаходяться на транспортному засобі на першому ярусі.
Задачею запропонованого винаходу є усунення недоліків прототипів шляхом їх конструктивних змін, що дають можливість об'єднати їх в транспортну авіаційну систему, котра дозволить в повному обсязі реалізувати задум авторів: забезпечити безпеку пасажирів і вантажів при аварійній ситуації, забезпечить рішення логістичних задачі забезпечить компактне зберігання капсул в аеропорту.
Поставлена задача вирішується шляхом зміни конструкції обох прототипів, що дозволить об'єднати їх в транспортну універсальну авіаційну систему: зміни літака - хвостову частину капсули виконати поворотною навколо горизонтальної осі на кут не менше 907; зміни в транспортному засобі - на поперечному супорті змонтувати привідний рольганг і встановити на ньому супутник із закріпленими на ньому ножичними підйомниками для фіксації капсули; на першому ярусі термінала для зберігання капсул виконати три центральних наскрізних отвори для зберігання транспортних засобів разом з капсулою.
Корисну модель легше зрозуміти при прочитанні наступного пояснення, представленого на прикладених кресленнях, опис яких наведено нижче:
Фіг. 1 - схематичний вигляд збоку літака в польоті.
Фіг. 2 - схематичний вигляд збоку запропонованого літака з відділеною від нього капсулою.
Фіг. З - капсула з піднятою хвостовою частиною.
Фіг. 4 - транспортний засіб транспортної авіаційної системи.
Фіг. 5 - термінал для зберігання капсул, вигляд зі сторони в'їзду.
Позначення на кресленнях 1 - фюзеляж 2 - верхня несуча частина фюзеляжу
З - нижня частина фюзеляжу (капсула) 4 - крила 5 - хвостове оперення
Коо) 6 - кабіна пілотів 7 - датчик системи паркування 8 - транспортний засіб 9 - хвостова частина капсули 10 - термінал для зберігання капсул і транспортних засобів 11 - шасі транспортного засобу 8 12 - підресорена платформа 13 - силовий агрегат 14 - ходова частина транспортного засобу 15 - кабіна водія 16 - направляючі 17 - стіл транспортного засобу 8 18 - привід стола транспортного засобу 8 19 - направляючі 20 - поперечний супорт 21 - привід поперечного супорта 22 - зубчата рейка 23 - привідний рольганг транспортного засобу 24 - супутник 25 - ножичний підйомник 26 - вакуумна станція 27 - повітряна станція 28 - силовий агрегат 29 - електричний генератор
ЗО - гідравлічна станція 31 - ножичні підйомники кабіни водія 32 - органи керування
ЗЗ - крісло водія 34 - ложемент 35 - повітряна подушка 60 36 - вакуумний присос
37 - кузов транспортного засобу 38 - борт транспортного засобу 39 - пневмо(гідро)циліндр повороту борта транспортного засобу 40 - шибер борта 38 41 - направляючі шибера 40 42 - опорний каркас термінала 43 - центральний отвір термінала 44 - паркувальний бокс 44а - привідний рольганг 45 - паркувальний бокс 45а - привідний рольганг 46 - платформа підйомника 47 47 - підйомник термінала 10 47а - канат підйомника 48 - машинне відділення підйомника 47 49 - наскрізний отвір.
Найкраще втілення винахідницького задуму створення транспортної універсальної авіаційної системи.
Запропонований літак, одна із складових транспортної універсальної авіаційної системи призначений для порятунку пасажирів і/або вантажів при аварійній ситуації зі зменшеним часом стоянки в аеропорту (фіг. 1) складається з фюзеляжу 1, утвореного із двох жорстко з'єднаних між собою верхньої 2 і нижньої (капсули) З частин фюзеляжу, з'єднаних кронштейнами (не показані). Верхня частина фюзеляжу 2 містить у собі крила 4, шасі (не показано), двигуни (не показані), хвостове оперення 5, кабіну пілотів 6.
Фюзеляж, крила й хвостове оперення виконані з вуглеволокон або карбону у вигляді міцних, твердих, герметичних теплоізольованих корпусів. У зонах взаємного примикання низу верхньої частини 2 і верху нижньої частини (капсули) 3, вони повторюють форму один одного.
Двері (не показані) кабіни пілотів б, що входять до складу верхньої частини фюзеляжу, і опозитно розташовані двері (не показані) корпусу нижньої частини (капсули) З перебувають на
Зо одному рівні для комфортного й швидкого переходу пілотів з кабіни в нижню частину (капсулу) З фюзеляжу.
Кабіна пілотів 6, крім обладнання і приладів керування літаком, оснащена обладнанням для подачі електричних, електронних і радіокоманд у необхідній послідовності по реалізації програми від'єднання нижньої частини (капсули) 3.
У нижній зоні корпусу (корпусів) нижньої частини фюзеляжу (капсули) З розміщені надувні понтони (не показані) для зм'якшення удару при посадці на землю й забезпеченні плавучості при приводненні.
Кожне крісло пасажира обладнане автоматичними поясами безпеки для фіксації тіла й надувними рятувальними жилетами, а також кисневими масками.
По всій поверхні верхньої частини корпусу нижньої частини фюзеляжу "(капсули) З установлені датчики 7 (фіг. 3) автоматичної системи паркування з винесенням інформації на пульт водія транспортного засобу 8 і пілота літака про відстані й проміжки до перешкод.
Для реалізації функції літака - зменшення часу стоянки в аеропорту в комплекті транспортної універсальної авіаційної системи для спрощення завантаження - розвантаження в капсулу З довгомірних і габаритних вантажів, хвостова частина 9 виконана поворотною навколо горизонтальної осі на кут не менше 90".
Також в комплект транспортної універсальної авіаційної системи входить транспортний засіб 8 (фіг.4), без якого неможливо виконати функцію від'єднання капсули З від літака, доставки її до місця розвантаження-завантаження, а також розмістити капсулу З для зберігання в терміналі 10.
Транспортний засіб містить: шасі 11; підресорену платформу 12; силовий агрегат 13; ходову частину 14; механізми керування (не позначені через їх відомість); раму (не позначена через відомість); гальмову систему (не позначена через відомість); кабіну водія 15 (фіг. 4). 60 Не позначені агрегати загальновідомі, тому не вимагають особливого пояснення.
На підресорену платформу 12 з можливістю поздовжнього переміщення по напрямних 16 установлений стіл 17 (фіг. 4), що приводиться в рух приводами 18, розміщеними на протилежних сторонах підресореної платформи 12. Приводи 18 контактують із зубчастими рейками, закріпленими на нижній частині стола 17.
На верхній частині стола 17 з можливістю перпендикулярного до нього переміщення по напрямних 19 розташований поперечний супорт 20 (фіг. 5), що приводиться в рух приводами 21, розміщеними по бічних сторонах стола 17, що контактують із зубчастими рейками 22, закріпленими на поперечному супорті 20.
На поперечному супорті 20 (фіг. 5) змонтований привідний рольганг 23 (фіг. 5), на якому встановлений супутник 24 (фіг. 5) з закріпленими на ньому ножичними підйомниками 25 (фіг. 4) для фіксації і переміщення капсули З вверх і вниз, а також вакуумна станція 26, повітряна станція 27 (фіг. 4).
На супутнику 24 змонтовані й перпендикулярно розташовані до нього ножичні підйомники 25 (фіг. 4).
На поперечному супорті 20 також розміщені силовий агрегат 28, електричний генератор 29, гідравлічна станція ЗО для приведення в дію рольгангів і органів управління транспортним засобом.
На поперечному супорті 20 змонтовані й перпендикулярно розташовані до нього ножичні підйомники 31 кабіни водія 15.
Оскільки транспортний засіб крім стикування - розстикування виконує й транспортуючу функцію на далекі відстані, для зручності водія кабіна 15 має дубльовані протилежно розташовані органи керування 32 для комфортного й безпечного руху в різні сторони. Для цього й крісло водія 33 транспортного засобу 8 виконане поворотним навколо вертикальної осі з фіксацією поворотів на необхідний кут.
Для міцної фіксації корпусу капсули З ложементи 34 (фіг. 5) оснащені повітряними подушками 35 (фіг. 4) з вакуумними присосами 36 (фіг. 5), які (подушки) підключені до пневмомережі високого тиску (не показана) для виключення ушкодження корпусу капсули З і демпфірування при наїзді на перешкоди при транспортуванні, а також плавного дотискання капсули З при з'єднанні з верхнім корпусом фюзеляжу 2, присоски 36 до вакуумної мережі (не
Зо показана).
Для захисту нижнього корпусу фюзеляжу (капсули) З при зберіганні й перевезенні від зовнішніх впливів, транспортний засіб обладнаний кузовом 37 (фіг. 5), який утворений криволінійними автоматичними поворотними бортами 38, поворот яких забезпечується гідро(пневмо) циліндрами 39, які кріпляться до супутника 24.
У бортах 38 кузова опозитно до дверей корпусу капсули З виконані прорізи (не показані), що відчиняються-зачиняються шиберами 40 з напрямними 41.
Третім невід'ємним компонентом запропонованої транспортної універсальної авіаційної системи є термінал 10 (фіг. 5) для зберігання і заміни капсул 3.
Прототипом термінала Є "Багатомісний автомобільний паркінг" (1990А(11)39436(13)Ц(51)МПК(2009)Е04Нб/06.
В основу корисної моделі термінала 10 (фіг. 5), що є невід'ємною частиною системи, поставлена задача шляхом зміни конструкції опорного каркасу паркінга-аналога і розміщення реверсивних привідних рольгангів, створити придатний багатомісний термінал 41 для зберігання і заміни капсул 3, розміщених на супутниках 24, а також розміщених на транспортному засобі 8.
Ця задача вирішена тим, що згідно з корисною моделлю, термінал 10 включає: опорний каркас 42 переважно у вигляді просторової суцільнометалевої рами, в якій є наскрізний центральний отвір 43, і щонайменше два яруси паркувальних боксів 44, 45, які в кожному ярусі симетрично розташовані по різні сторони отвору 45, розміщений в центральному отворі підйомник 47, що має платформу 46 і привід (наприклад, лебідку) для вертикального переміщення канатного 47а - підйомника 47, розміщеного в машинному відділенні 48, в кожному боксі 44, 45, крім нижнього ярусу, встановлені привідні реверсивні рольганги 44а, 45а, не менше трьох центральних наскрізних отворів 49 на першому ярусі для зберігання транспортного засобу 8 в зборі з капсулою 3.
Звісно, що описані приклади реалізації винахідницького задуму створення транспортної універсальної авіаційної системи містять лише основні відомості, необхідні для створення і експлуатації системи, і що цей задум може бути доповнений і/або уточнений на основі бо звичайних інженерних знать.
Опис функціонування транспортної універсальної авіаційної системи.
Транспортна універсальна авіаційна система дозволяє вирішити кілька завдань: оптимізувати логістику і підвищити якість обслуговування пасажирів, зменшити час їхнього перебування в аеропорту, а також забезпечити реєстрацію і посадку в капсулу пасажирів за межами аеропорту й термінала й забезпечити доставку їх безпосередньо до літака й навпаки - від літака в місто, залізничний або автовокзал і інші майданчики; порятунок пасажирів і/або вантажів при авіаційній катастрофі; скоротити кількість літаків в авіакомпанії шляхом їх використання з різноманітними капсулами; збільшити час знаходження літака в польоті шляхом зменшення часу - знаходження його на землі для організації посадки пасажирів або їх висадки; зменшити час маневрування літака в аеропорті, що дасть можливість заощаджувати авіаційне паливо; скоротити транспортні потоки таксі (автолюбителів) в аеропорт і назад, зменшити об'єм паркувань автомобільного транспорту в аеропортах; шляхом зміни капсул використовувати той самий літак як для перевезення пасажирів, так і для доставки вантажів, військових підрозділів, військової техніки; зменшити площу аеропортів, організувавши зберігання капсул в багатоярусних терміналах.
При приземлені літака пустий (без капсули) транспортний засіб виїжджає із термінала, під'їжджає під літак, стикується з капсулою і відвозить її на розвантаження, після чого припарковує її в терміналі для прибирання і зберігання. Одночасно з цим відбувається посадка пасажирів в завчасно взяту з термінала і привезену транспортним засобом прибрану капсулу, яка відвозиться і стикується з літаком. Після стиковки капсули з пасажирами і (або) вантажем з літаком, транспортний засіб в'їжджає в термінал для завантаження чергової капсули або для її зберігання.
В транспортній універсальній авіаційній системі дотримана єдність винаходу "тому що кожний елемент системи: літак з капсулою, транспортний засіб і термінал не можуть існувати окремо один від одного, тільки об'єднані в систему дозволяють отримати економічний ефект і працездатність.
Зо Промислове застосування
Літак, капсула, транспортний засіб і термінал для завантаження і зберігання капсул можуть бути побудовані на основі доступних технологій і доступних на ринку деталей, вузлів, технологій наявних у різних галузях промисловості.
Поява транспортної авіаційної системи стала можливим при застосуванні в авіаційній промисловості композитів: карбону, вуглепластику, вуглеволокон для виготовлення літака, капсули, транспортного засобу, термінала системи. Використання існуючих засобів десантування важкої техніки, таких як парашутно-безплатформні і парашутно-реактивні системи, дозволять виконати головне завдання винаходу: комфортний і безпечний спуск капсули. Застосування відомих пневмо- та гідроциліндрів забезпечить автоматичне міцне стикування й розстикування літака і капсули, надійну роботу транспортного засобу і термінала для зберігання капсул і транспортних засобів.
Джерела інформації:
Патент (19)0А(11)88319(51)МПК(2014.01), Вб4025/00,864С1/32;
Патент (1998 Щ(111)144783(13)01, (51)МНК, В64025/12(2006/01);
Патент НО2903001;
Патент НО2425781С2;
Патент 57234667; И5655422782; И56761334; 5921504; ЕН2г943618А1; ВИиИ7б88501;
УРБО2154А; ОУР2000185532; ОЕ10254417А1.

Claims (2)

  1. 50 ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Транспортна універсальна авіаційна система, що включає: літак для рятування пасажирів і/або вантажів при аварійній ситуації зі зменшеним часом стоянки в аеропорту, що включає крила, хвостове оперення, двигуни, шасі, кабіну пілотів
    55 і фюзеляж з пасажирським та/або вантажним відсіком(ами), причому фюзеляж виконаний складеним з верхньої і нижньої частин (капсули), жорстко з'єднаних між собою за допомогою сполучних засобів, виконаних з можливістю екстреного автоматичного відділення нижньої частини (капсули) від верхньої, і одна із цих частин виконана з можливістю здійснення керованого польоту за відсутності іншої частини (капсули), що відокремлюється, при цьому:
    нижня частина фюзеляжу (капсула) виконана у вигляді одного або декількох жорсткого(их) герметичного(их) теплоізольованого(их) корпусу(ів), поперечний переріз кожного 3 яких симетричний відносно вертикалі, що проходить через його геометричний центр, і окреслений по контуру замкнутою випуклою чи опукло-увігнутою кривою;
    поперечний переріз верхньої частини фюзеляжу окреслено по контуру замкнутої кривої, форма якої з боку примикання нижньої частини фюзеляжу (капсули) повторює форму останньої; крила, хвостове оперення, двигуни і шасі встановлені на верхній частині фюзеляжу, а пасажирський і/або вантажний відсік(и) розташовані в нижній частині фюзеляжу; нижня частина фюзеляжу (капсула) забезпечена засобами для автономної м'якої посадки після її від'єднання від верхньої частини фюзеляжу; в нижній частині корпусу верхнього фюзеляжу виконані як мінімум два наскрізних вирізи для розміщення кронштейнів, що з'єднують корпус верхнього фюзеляжу з корпусом нижньої десантованої частини фюзеляжу (капсули) в замок, які нероз'ємно закріплені з внутрішньої сторони десантованої частини корпусу нижнього фюзеляжу (капсули), а внизу корпусу верхньої частини фюзеляжу вертикально розташовані реверсивні пневмоштовхачі або газоштовхачі, підключені до мережі стисненого повітря або інертного газу, нижня частина штоків яких кінематично за допомогою сферичних шарнірів пов'язані з фіксаторами, що забезпечують жорсткий роз'ємний зв'язок верхнього силового і нижнього десантованих корпусів фюзеляжів (капсули) між собою в положенні їх стикування, в торці корпусу нижньої десантованої частини фюзеляжу (капсули) встановлені фіксатори, що сполучаються з отворами, розташованими горизонтально в торці шпангоута задньої стінки кабіни пілотів, при цьому поверхні кронштейнів, які контактують з корпусами фюзеляжів, виконані по кривих, що формують поперечний переріз верхнього і нижнього (капсула) корпусів фюзеляжів;
    в корпусі верхньої частини фюзеляжу горизонтально закріплені реверсивні пневмоштовхачі або газоштовхачі і пневмошибери, підключені до мережі стисненого повітря або інертного газу;
    в торці шпангоута задньої стінки кабіни пілотів виконані замкнуті кругові направляючі поверхні, що відповідають профілю і розмірам торця корпусу нижньої частини фюзеляжу; торець корпусу нижньої (десантованої) частини фюзеляжу (капсули) виконано ступінчастим, одна із сходинок виконана конусно-сферичною для полегшеної орієнтації і сполучення з відповідними круговими
    Зо пазами в торці корпусу верхньої частини фюзеляжу, друга - циліндричною;
    у верхній частині корпусу нижньої десантованої частини фюзеляжу (капсули) встановлені датчики автоматичної системи паркування з виведенням інформації на пульт водія і пілота про відстані і проміжки до перешкод;
    між контактуючими поверхнями кронштейнів і верхнього корпусу нанесене тверде мастило дисульфід молібдену; транспортний засіб транспортної універсальної авіаційної системи, далі транспортний засіб для взаємодії з літаком і терміналом, включає: шасі з незалежними електроприводами коліс і їх підкачкою повітрям або газом, підресорну платформу, силовий агрегат, трансмісію, ходову частину, механізми управління, раму з кузовом, гальмівну систему, кабіну водія, підресорну платформу з можливістю поздовжнього переміщення по направляючих встановлений стіл, що приводиться в рух приводами, розміщеними на протилежних сторонах підресорної платформи, які контактують з зубчастими рейками, закріпленими на нижній частині столу; на верхній частині столу з можливістю перпендикулярного до нього переміщення по направляючих розташований поперечний супорт, що приводиться в рух приводами, розміщеними по бічних сторонах столу, які контактують з зубчастими рейками, закріпленими на поперечному супортії; на поперечному супорті розміщені силовий агрегат, електричний генератор, повітряна станція, гідравлічна станція, вакуумна станція; ножичні підйомники кабіни водія, кабіна водія має продубльовані протилежно розташовані органи управління для комфортного і безпечного руху в різні боки, крісло водія виконано поворотним навколо вертикальної осі на 360" з фіксацією поворотів; робочі поверхні ложементів ножичних підйомників оснащені повітряними подушками з вакуумними присосами, які (подушки) підключені до пневмомережі високого тиску для виключення пошкодження корпусу нижньої частини (капсули) фюзеляжу і демпфірування при наїзді на перешкоди при транспортуванні, а також плавного дотискування нижньої частини корпусу фюзеляжу (капсули) при з'єднанні з верхньою частиною корпусу фюзеляжу, а присоси підключені до вакуумної мережі; кузов утворений криволінійними автоматичними поворотними бортами, поворот яких забезпечується гідро- або пневмоциліндрами, які кріпляться до поперечного супорта
    60 шарнірами, при цьому борти зверху перекривають один одного на величину, що не дозволяє
    (с;
    потрапляти атмосферним опадам всередину кузова, в бортах кузова опозитно дверей корпусу нижньої частини фюзеляжу виконані отвори, що закриваються-відкриваються шиберами, які переміщуються по направляючих, розташованих на поверхні бортів, а також вікна, розташовані напроти вікон нижньої частини корпусу фюзеляжу (капсули); термінал транспортної універсальної авіаційної системи для зберігання капсул літака для рятування пасажирів і/або вантажів, який має щонайменше один вертикальний модуль, що включає: каркас з центральним отвором, щонайменше два яруси паркувальних боксів, які в кожному ярусі симетрично розташовані по різні боки центрального отвору, розміщений в центральному отворі підйомник, що має платформу і привід її вертикального переміщення, привідні рольганги, котрі встановлені в кожному паркувальному боксі і в кожній парі оснащені оборотним приводом синхронного обертання роликів, що зорієнтовані паралельно площині симетрії центрального отвору, яка відрізняється тим, що для спрощення завантаження- розвантаження в капсулу довгомірних і габаритних вантажів, задня частина капсули літака виконана поворотною навколо горизонтальної осі на кут не менше 907; на поперечному супорті транспортного пристрою змонтований привідний рольганг, на якому встановлений супутник з закріпленими на ньому ножичними підйомниками для фіксації капсули; термінал на першому ярусі боксів має не менше трьох наскрізних отворів для зберігання транспортного засобу в зборі з капсулою.
    б с. 1 я Н і і Н х лених соку ос і ! | і х і ! ! і : х /й ! і ; і х і - : . Й я В й у я ш Ї ше Мебвсовосоо! | т а --к рн плення пеня повір зн
    Фіг. 1 і іх Ц х щ- , і х ЕЕ й Н шк х я Ка /
    Фіг.
  2. 2 Й г м А ЧИ А ї ЕН: у ї х і 3 я ї я хо Ї ШК пани зни є: Вени пня я риття ПЕ Ку й
    І з. се ПОСУХИ Ану що жан ЗОЛЕКСОЛІМАЯ воопобопвоараопопово спо Й ша чі 5 ш Я у М, оон У с о ення и ШЕ ас и Ок сани офігеееггтегююх п -ллифи пн п
    Фіг. З
UAA201710075U 2017-10-18 2017-10-18 Транспортна універсальна авіаційна система UA139754U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710075U UA139754U (uk) 2017-10-18 2017-10-18 Транспортна універсальна авіаційна система

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710075U UA139754U (uk) 2017-10-18 2017-10-18 Транспортна універсальна авіаційна система

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139754U true UA139754U (uk) 2020-01-27

Family

ID=71113797

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710075U UA139754U (uk) 2017-10-18 2017-10-18 Транспортна універсальна авіаційна система

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139754U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110662662A (zh) 整合式陆空运输系统
US7344109B1 (en) System and method for integrating air and ground transportation of passengers and cargo
EP2116466A1 (de) Notfall- und rettungsflugzeug
US11427321B2 (en) Passenger compartment
CN103153832A (zh) 用于飞机厨房装货卸货的轨道传输系统
US20070007391A1 (en) Isolated crew deck for an operational ground suppport system
WO2017188911A1 (ru) Способ посадки и высадки пассажиров воздушного судна со сниженным временем стоянки, воздушное судно и транспортное средство для его реализации
EP2799335B1 (en) A modular aircraft
US20050253021A1 (en) Operational ground support system
DE10309436A1 (de) Fluggerät zum Transport von Personen und/oder Gütern und System zur Abfertigung solcher Fluggeräte
WO2017146666A1 (ru) Самолёт для спасения пассажиров и/или грузов при аварийной ситуации с уменьшенным временем стоянки в аэропорту и транспортное средство для его реализации
UA139754U (uk) Транспортна універсальна авіаційна система
WO2014198976A1 (es) Avion modular multifuncion
EP3263457B1 (en) Split level forward double deck airliner
CN114013654B (zh) 一种空陆两用越障搜救无人机
CN108910056A (zh) 一种具有可分离增压客舱的飞机
CN206087360U (zh) 货运装载架
UA137674U (uk) Багатоцільовий універсальний авіаційний комплекс
RU2668012C1 (ru) Рамповый грузовой самолёт
Kumar et al. Hyperloop high speed of transportation
GB2500767A (en) System for loading passengers into a vehicle
CN206087362U (zh) 移动式廊桥
RU2075425C1 (ru) Многоцелевой самолет
RU2759187C1 (ru) Способ использования универсального модуль-контейнера
RU2791582C1 (ru) Пятнадцатиместное трёхсредное транспортное средство