UA139353U - Насипна свічка - Google Patents

Насипна свічка Download PDF

Info

Publication number
UA139353U
UA139353U UAU201910353U UAU201910353U UA139353U UA 139353 U UA139353 U UA 139353U UA U201910353 U UAU201910353 U UA U201910353U UA U201910353 U UAU201910353 U UA U201910353U UA 139353 U UA139353 U UA 139353U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
granules
fuel material
bulk
container
candle
Prior art date
Application number
UAU201910353U
Other languages
English (en)
Inventor
Лавр Сергійович Молчанов
Олександр Сергійович Лантух
Лілія Василівна Лантух
Original Assignee
Олександр Сергійович Лантух
Лілія Василівна Лантух
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Сергійович Лантух, Лілія Василівна Лантух filed Critical Олександр Сергійович Лантух
Priority to UAU201910353U priority Critical patent/UA139353U/uk
Publication of UA139353U publication Critical patent/UA139353U/uk

Links

Landscapes

  • Fats And Perfumes (AREA)

Abstract

Насипна свічка містить ємність циліндричної, конусної, чотирикутної, багатокутної або площини колоподібної форми, що утворена дном, стінками та має відкриту верхню частину, заповнена паливним матеріалом і містить щонайменше один ґніт, виконаний із бавовняного, бавовняно-паперового, керамічного, скловолокнистого або дерев'яного матеріалу, який розташований між елементами паливного матеріалу, а як сипучий паливний матеріал використовується матеріал у вигляді гранул однакової або різної форми, в тому числі у формі кульок, еліпсоїдів, циліндрів, лусочок, пластівців однакового або різного кольору, виготовлених із органічної речовини з низькою температурою плавлення від 40 °C до 80 °C (бджолиний, пальмовий віск, стеарин, парафін або їх суміш у будь-якому співвідношенні), при цьому гранули різного кольору у ємності утворюють щонайменше два різнокольорові шари, в кожному з яких розташовано гранули одного кольору. Гранули сипучого паливного матеріалу мають у найбільшому перерізі розміри не більше 10 мм, а найбільший розмір відкритої верхньої частини ємності складає понад 30 мм.

Description

Корисна модель належить до галузі виробництва декоративних свічок, які використовуються не тільки як джерела освітлення або світильники, але і як елементи прикраси інтер'єру.
Зокрема, ця корисна модель є конструкцією насипної свічки, яка використовується як багаторазове джерело освітлення та/або декору в побутових, промислових умовах в будь-яких приміщеннях, в тому числі в домашніх та в суспільних - в ресторанах, кафе, салонах краси, магазинах та інших.
Відома свічка, що містить ємність-корпус, який утворений дном та стінками, заповнена елементами паливного матеріалу, в якому розташований гніт, що працює з використанням капілярного ефекту і забезпечений теплопровідним елементом для відводу тепла в паливну масу (Патент РФ на на корисну модель Мо 21049 М.Кл. С11С 5/00, опубл. 20.12.2001, бюл. Мо 35). Конструкція зазначеної корисної моделі призначена для розширення функціональних можливостей свічки за рахунок регулювання висоти полум'я і покращення тепловідводу в масу твердого палива. Проте цей аналог не забезпечує зменшення витрати паливного матеріалу, не забезпечує підвищення зручності використання свічок і стабільність горіння полум'я.
Відома, також вибрана як найближчий аналог, насипна свічка (Патент України на корисну модель Мо 136776, МПК С11С 5/00, публ. 27.08.2019, бюл. Мо 16), яка містить ємність циліндричної, конусної, чотирикутної, багатокутної або площини колоподібної форми, що утворена дном, стінками та має відкриту верхню частину, заповнена паливним матеріалом і містить щонайменше один гніт, виконаний із бавовняного, бавовняно-паперового, керамічного, скловолокнистого або дерев'яного матеріалу, який розташований між елементами паливного матеріалу, а як сипучий паливний матеріал використовується матеріал у вигляді гранул однакової або різної форми в тому числі у формі кульок, еліпсоїдів, циліндрів, лусочок, пластівців однакового або різного кольору, виготовлених із органічної речовини з низькою температурою плавлення від 40 до 80 "С (бджолиний, пальмовий віск, стеарин, парафін, або їх суміш у будь-якому співвідношенні), при цьому гранули різного кольору у ємності утворюють щонайменше два різнокольорові шари, в кожному з яких розташовано гранули одного кольору.
Зазначена насипна свічка має ряд недоліків: - не забезпечує зменшення витрат паливного матеріалу, не забезпечує стабільності горіння (гранули сипучого паливного матеріалу не оптимального розміру мають зменшену сукупну
Зо площину поверхні); - викликає прилипання бляшки з розплавленого паливного матеріалу до стінок ємності (внаслідок того, що бляшка, що утворюється при горінні насипної свічки, у будь-якому випадку не менше 40 мм);
В основу корисної моделі поставлена задача зменшення витрат паливного матеріалу.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що насипна свічка, яка містить ємність циліндричної, конусної, чотирикутної, багатокутної або площини колоподібної форми, що утворена дном, стінками та має відкриту верхню частину, заповнена паливним матеріалом і містить щонайменше один гніт, виконаний із бавовняного, бавовняно-паперового, керамічного, скловолокнистого або дерев'яного матеріалу, який розташований між елементами паливного матеріалу, а як сипучий паливний матеріал використовується матеріал у вигляді гранул однакової або різної форми, в тому числі у формі кульок, еліпсоїдів, циліндрів, лусочок, пластівців однакового або різного кольору, виготовлених із органічної речовини з низькою температурою плавлення від 40 "С до 80 "С (бджолиний, пальмовий віск, стеарин, парафін або їх суміш у будь-якому співвідношенні), при цьому гранули різного кольору у ємності утворюють щонайменше два різнокольорові шари, в кожному з яких розташовано гранули одного кольору, причому гранули сипучого паливного матеріалу мають у найбільшому перерізі розміри не більше 10 мм, а найбільший розмір відкритої верхньої частини ємності складає понад 30 мм.
Спільні риси у порівнянні з найближчим аналогом: - наявність в складі насипної свічки ємності, що утворена дном, стінками та має відкриту верхню частину, що має циліндричну форму або конусну форму, або чотирикутну форму, або форму багатокутної ємності, або площинну колоподібну форму; - ємність заповнена елементами паливного матеріалу, що виконані із органічної речовини, гранул, а саме із бджолиного воску або із пальмового воску, або із стеарину, або із парафіну, або із суміші цих речовин, які мають низьку температуру плавлення від 40 "С до 80 "С, - насипна свічка містить щонайменше один гніт, що виконаний із бавовняного або із бавовняно-паперового матеріалу, або із скловолокнистого матеріалу, або із керамічного матеріалу, або із дерев'янистого матеріалу; - гранули паливного матеріалу мають однакову або різну форму, в тому числі гранули мають форму кульок або еліпсоїдну форму, або циліндричну форму, або у вигляді лусочок та/або 60 пластівців;
- гранули паливного матеріалу виконані однакового кольору або різнокольоровими; - гранули паливного матеріалу утворюють в ємності не менш ніж два різнокольорові шари, в кожному з яких розташовані гранули одного кольору;
Відмінні риси у порівнянні з найближчим аналогом: - гранули сипучого паливного матеріалу мають у найбільшому перерізі розміри не більше 10
ММ; - ємність має найбільший розмір відкритої верхньої частини понад 30 мм.
Використання у насипній свічці гранул сипучого паливного матеріалу, що мають у найбільшому перерізі розмір не більше 10 мм, дозволяє зменшити витрати паливного матеріалу і забезпечити стабільність горіння за рахунок забезпечення оптимальної сумарної площини поверхні гранул, що знаходяться у зоні горіння, коло гніту. При використанні у насипній свічці гранул сипучого паливного матеріалу, що мають у найбільшому перерізі розміри більше 10 мм не досягається зменшення витрат паливного матеріалу і стабільності горіння за рахунок зменшення сумарної площі поверхні гранул, ускладняється запалювання гніту.
Використання у насипній свічці ємності, що має у найбільшому розмірі відкритої верхньої частини понад 30 мм дозволяє запобігти прилипання бляшки з розплавленого паливного матеріалу до стінок ємності, що покращить експлуатаційні властивості при видаленні бляшки.
При використанні у насипній свічці ємності, що має у найбільшому розмірі відкритої верхньої частини менше 30 мм викликається налипання бляшки з розплавленого паливного матеріалу до стінок ємності унаслідок того, що бляшка, що утворюється при горінні насипної свічки, у діаметрі у будь-якому випадку не менше 40 мм.
Насипна свічка працює наступним чином. Масу гранул паливного матеріалу через відкриту верхню частину засипають в ємність. Кількість гранул твердого гранульованого паливного матеріалу та рівень його засипання в ємність може бути різною, при цьому дно та стінки ємності утворюють загальну форму для маси гранульованого паливного матеріалу кожної насипної свічки. Крім того, в різних окремих випадках виготовлення та експлуатації насипної свічки гранульований паливний матеріал може бути насипаний в ємність шарами, де кожен із шарів може бути утворений гранулами різного кольору. Також кожен із шарів може бути утворений гранулами різної форми та різного розміру, але не більше 10 мм у найбільшому перерізі.
Зо В насипану у ємність масу гранульованого паливного матеріалу вертикально або під кутом вставляють гніт. В різних окремих випадках виконання корисної моделі в насипану масу гранульованого паливного матеріалу може бути встановлено декілька гнітів. Для експлуатації насипної свічки гніт підпалюють. Під час горіння гніту ємність продовжує утримувати масу гранульованого паливного матеріалу у певній формі, яку формує дно та стінки ємності.
Гранульований паливний матеріал у вигляді маси гранул стабільно утримує в одному положенні гніт, який горить. Під час горіння гніт розтоплює та розплавляє ту частину гранул, які розташовані поблизу гніту. З часом горіння гніту кількість розплавлених гранул та об'єм розплавленого гранульованого паливного матеріалу збільшується, при цьому певна частина гранульованого паливного матеріалу згоряє повністю, а частина гранульованого паливного матеріалу знаходиться у рідкому розплавленому стані весь час, поки працює насипна свічка, тобто поки відбувається горіння гніту. Після припинення горіння частина рідкого розплавленого паливного матеріалу застигає, і на нижньому кінці гніту із застиглого паливного матеріалу утворюється бляшка.
Горіння гніту і робота насипної свічки триває стільки - наскільки вистачає кількості гранул у масі паливного матеріалу для горіння та/або наскільки вистачає довжини гніту, яка є достатньою для стабільного та ефективного утримання гніту в масі гранул паливного матеріалу.
Горіння гніту і робота насипної свічки може бути завершена за бажанням її користувача шляхом примусового тушіння гніту. Після цього насипна свічка може бути приведена в дію, тобто - знов запалена. Або користувач також може повністю вилучити із ємності "Сляшку" разом із залишком гніту. Після вилучення гніту із "Бляшкою" можливо досипати гранульований паливний матеріал або не досипаючи використовувати новий гніт. Перелічені дії можуть проводиться багато разів.
Приклад конкретного використання корисної моделі. У скляну колбу висотою 150 мм, діаметром 110 мм, що має найбільший характерний розмір відкритої верхньої частини (діаметр) 106 мм засипаються гранули стеарину сферичної та еліпсоїдної форми, що мають температуру плавлення 56 "С, й у найбільшому перерізі розміри 1-2 мм. Ємність заповнюється гранулами стеарину на 3/4 висоти, маса гранул складає 0,6 кг, а їх об'єм 1,08 л. В насипану у ємність масу стеарину вертикально вставляють бавовняний гніт, таким чином, що над поверхнею маси гранул залишається 5 мм гніту. За допомогою джерела вогню гніт запалюється, свічка горить.
Після 2-х годин горіння навколо гніту утворилась бляшка з розплавленого стеарину діаметром бо 72 мм. Свічка примусово погашена. Через 5 хвилин бляшку розплавленого стеарину вилучають та утилізують. Маса гранул стеарину зменшилась на 0,022 кг. Далі можна використовувати новий гніт з досипанням, або без досипання нових гранул стеарину. Процес можна повторювати багаторазово.
Для визначення технологічної ефективності запропонованої корисної моделі насипної свічки у порівнянні з конструкцією зазначеною у найближчому аналогу були проведені випробування, які передбачали використання 5-ти свічок кожної конструкції. Про ефективність насипної свічки судили по витратах твердого паливного матеріалу за 8 годин горіння. Усереднені результати випробувань представлені в таблиці 1.
Таблиця 1
Результати визначення технологічної запропонованої корисної моделі насипної свічки у порівнянні з найближчим аналогом ери гранульованого паливного матеріалу, мм матеріалу за 8 год., г нини :жлининшнншишишиии зл пгт по 2 ГО КОНТ: У 8. | Понад'З(зазначенаунайближчомуаналогуу |: 125. ..:/ С
При застосуванні насипної свічки, де гранули сипучого паливного матеріалу мають у найбільшому перерізі розміри не більше 10 мм відмічається зменшення витрат паливного матеріалу.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Насипна свічка, яка містить ємність циліндричної, конусної, чотирикутної, багатокутної або площини колоподібної форми, що утворена дном, стінками та має відкриту верхню частину, заповнена паливним матеріалом і містить щонайменше один гніт, виконаний із бавовняного, бавовняно-паперового, керамічного, скловолокнистого або дерев'яного матеріалу, який розташований між елементами паливного матеріалу, а як сипучий паливний матеріал використовується матеріал у вигляді гранул однакової або різної форми, в тому числі у формі кульок, еліпсоїдів, циліндрів, лусочок, пластівців однакового або різного кольору, виготовлених із органічної речовини з низькою температурою плавлення від 40 "С до 80 С (бджолиний, пальмовий віск, стеарин, парафін або їх суміш у будь-якому співвідношенні), при цьому гранули різного кольору у ємності утворюють щонайменше два різнокольорові шари, в кожному з яких розташовано гранули одного кольору, яка відрізняється тим, що гранули сипучого паливного матеріалу мають у найбільшому перерізі розміри не більше 10 мм, а найбільший розмір відкритої верхньої частини ємності складає понад 30 мм.
    Зо
UAU201910353U 2019-10-15 2019-10-15 Насипна свічка UA139353U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910353U UA139353U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Насипна свічка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910353U UA139353U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Насипна свічка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139353U true UA139353U (uk) 2019-12-26

Family

ID=71116941

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910353U UA139353U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Насипна свічка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139353U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7850444B2 (en) Fuel element for melting plate candle assembly
US3790332A (en) Liquid candles
US5927964A (en) Candle with embedded metal particulates
CN1923991A (zh) 蜡烛及其制造方法
US3385649A (en) Candle package and method of making candle
KR20090043607A (ko) 시각적으로 구별되는 영역들을 갖는 양초
US2541725A (en) Luminous candle
US20170059155A1 (en) Candle lamp
US20120077133A1 (en) Candle for providing rapid fragrance delivery
JP2003213293A (ja) 透明ろうそく
US20080020335A1 (en) Candle enhancement device that is a safety sinking snuffer and follower designed to extinguish the flame on a displaced wick and assists in retaining a wick within a central position, in even melting of wax and in reducing wax buildup on the inner surfaces of the vessel
KR101158771B1 (ko) 액상 향초
UA139353U (uk) Насипна свічка
US6638060B1 (en) Everlasting candle
UA136776U (uk) Насипна свічка
KR20170050149A (ko) 향초 제조방법
RU2016112967A (ru) Свеча на жидком топливе
GB2428250A (en) Method for introducing a scent into an unscented candle
SU82828A1 (ru) Свеча на твердом горючем с проволочным фитилем
CN202408379U (zh) 一种带有划燃头的香
KR20150071980A (ko) Led를 이용한 컵 양초 및 그 제조방법
JP3153152U (ja) オイルキャンドル用芯ホルダー
KR101030089B1 (ko) 안전양초
KR200399382Y1 (ko) 개량 양초
TWM563520U (zh) 燒結結晶之燃料儲存輸送結構