UA139254U - Ювелірний універсальний виріб - Google Patents

Ювелірний універсальний виріб Download PDF

Info

Publication number
UA139254U
UA139254U UAU201906734U UAU201906734U UA139254U UA 139254 U UA139254 U UA 139254U UA U201906734 U UAU201906734 U UA U201906734U UA U201906734 U UAU201906734 U UA U201906734U UA 139254 U UA139254 U UA 139254U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
jewelry
bundle
wire
loop bend
stone
Prior art date
Application number
UAU201906734U
Other languages
English (en)
Inventor
Ганна Миколаївна Вараксіна
Original Assignee
Ганна Миколаївна Вараксіна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ганна Миколаївна Вараксіна filed Critical Ганна Миколаївна Вараксіна
Priority to UAU201906734U priority Critical patent/UA139254U/uk
Publication of UA139254U publication Critical patent/UA139254U/uk

Links

Landscapes

  • Adornments (AREA)

Abstract

Ювелірний універсальний виріб для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок містить базову частину та елементи, що утримують безпосередньо ювелірну вставку. Базова основна деталь з ювелірного сплаву виготовлена з відрізка дроту, з одного кінця загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин, з яким з'єднаний пучок відрізків з дроту з ювелірного сплаву заданої довжини, в якому з одного кінця відрізки з дроту спаяні всі разом і утворюють вершину, з якої протилежні кінці розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання та утримування ювелірної вставки з каменю. При цьому в пучку міститься від 3 до 8 відрізків з дроту, в залежності від типу огранки ювелірної вставки з каменю

Description

Корисна модель належить до ювелірних виробів зі встановленими в них дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням, причому у великому діапазоні розмірів та видів огранок, особливо до ювелірних виробів типу брошок, заколок, шпильок для краваток.
Дорогоцінні камені в прикрасах закріплюють у виготовлених для цього з ювелірного сплаву виробах, від повністю зануреного каміння, зафіксованого кернерами до більш відкритого з вигнутими зубцями, до яких належить і крапанове закріплення, але дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння мають різний неконтрольований розмір і потребують для забезпечення максимально гарного вигляду різної огранки.
Наприклад, у посібнику Пономаренко Г.О. Експертиза ювелірних виробів, п. 4.5, розміщеному по електронній адресі пЕрз://исперпік-опіїпе.пе/роок/З317-еКкзрепіга-уимеїйпіх- мігорім-розіопік-ропотагепКо-д0/47-45-2аКтіріеппуа-ушмеїїгпіх-Катепім-и-мігорах.піті, бачимо, що найбільш поширеними видами закріплення каменів у виробах є крапанове, кармезинове, гризантне (закріплення в корнери), гладке (глухе).
Крапанове закріплення - це спосіб, при якому камінь стискується в лапках, які називають крапанами. Каст виробу має як правило круглу або овальну форму без денця. У верхній частині касту розташовані крапани, які своїми кінцями обтискують вставлений камінь по рундисту.
Крапани виготовляють за допомогою штампування стрічки дорогоцінного металу, лиття за виплавленими моделями або випилюванням вручну, якщо камінь має нестандартну форму.
Крапанові касти застосовують для закріплення прозорих дорогоцінних або напівдорогоцінних каменів.
В обручках зі срібла закріплення у крапанах часто роблять і без касту: просвердлюють отвори у шинці обручки, по обводу цього отвору випилюють крапани, вставляють камінь і обтискують.
Кармезинове закріплення. Оправа або каст при цьому закріпленні мають складну форму. В центрі шинки (якщо камінь вставляють в обручку), корпусу (брошки, сережки, кулона) розташований каст без крапанів, у який кріпиться великий прозорий камінь.
Закріплення в корнери (або гризантне) полягає в тому, що камені закріплюються в отворах самого виробу, при цьому спеціальними штихелями на рундист каменю насувають часточки металу.
Зо Глухе (гладке) закріплення (або в обтиск) передбачає, що камінь кріпиться у каст, який не має крапанів. Край касту кантом обтискує камінь по всьому периметру. Таке закріплення частіше за все застосовують для виробних непрозорих або напівпрозорих кабошонів, хоча бувають і випадки закріплення в такий спосіб каменів із діамантовим огранюванням у коронці, а нижче рундиста - кабошоном.
Тобто всі ці способи закріплення та конструкція оправи потребують індивідуального виготовлення оправи під конкретну ювелірну прикрасу.
А розмірів та форм огранювання дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння безліч, наприклад описане у Вікіпедії за електронною адресою: пор ик. мікіред іа.огдлмікі/9о рова ЕЬСОЗЬВЗЯСО во ромворовророзвЕрозва 4000 твр1уввзавроввавроввозрозьвррозьврово19е81Е. фасета огранка, діамантова, трояндова, огранка "вісімкою", ідеальна діамантова, огранка магна, огранка цирконова, огранка королівська, огранка португальська, огранка швейцарська, огранка сходинкова, огранка смарагдова, огранка таблитчаста, огранка антична, огранка клинами (хрестова), огранка профільна, лунетта, наветта, гладенька огранка, кабошон, та під все це потрібна оправа.
Тому є необхідність в розробці і виготовленні ювелірного універсального виробу, який легко трансформується з простих майже однакових заготовок.
Найбільш близьким по конструкції оправи для закріплення каменя є патент США
Ме10299549, що опублікований 26.09.2017 р., МПК А44С 17/02.
Ювелірна оправа для підтримки ювелірного виробу, що містить опорний елемент, який включає в себе базову частину, що має безліч сторін, безліч подовжених зубців, один з яких проходить від кожної відповідної сторони базової частини, причому кожен згаданий подовжений зубець включає в себе суміжну відповідну проксимальну частину, що зміщується, і дистальний утримуючий елемент, причому, кожна зазначена проксимальна частина, що зміщуються, проходить як єдине ціле від відповідної сторони базової частини, і кожна вказана суміжна ділянка утримує ділянку для захоплення дорогоцінного каміння та має поздовжню вісь, яка проходить під кутом до поздовжньої осі проксимальної ділянки, що зміщується, причому вказана проксимальна ділянка, що зміщується, має ширину, визначену як дугоподібний поперечний переріз в поперечному напрямку до поздовжньої осі проксимальної ділянки, що зміщується, 60 згадана дистальна утримуюча частина також має ширину, визначену як дугоподібний поперечний переріз в напрямку, який є поперечним до поздовжньої осі дистальної частини, при цьому проксимальна ділянка зміщення включає в себе суміжні першу і другу ділянки, що зміщуються, причому перша ділянка зсуву розташована більш проксимально, ніж друга ділянка, що зміщується, і при цьому кожна з першої і другої ділянок, що зміщуються, мають свої відповідні поздовжні осі, розташовані під тупим відносним кутом менше ніж 180 градусів.
Кут між відповідними поздовжніми осями складає близько 90 градусів, а базова частина має верхню плоску поверхню.
Дугоподібні поперечні перерізи безперервно проходять від проксимальної ділянки, що зміщується, до дистальної утримуючої ділянки. Кожний з дугоподібних поперечних перерізів відповідної проксимальної частини і дистальної утримуючої частини має звернену всередину увігнуту поверхню.
Кожен зубець також містить проміжну перехідну частину, суміжну з відповідними проксимальними, що зміщуються, і дистальними утримуючими частинами і розташовану між ними.
Проміжна перехідна ділянка має плоский поперечний переріз в напрямку на лінії з поздовжньою віссю проксимальної ділянки або перехідна ділянка має дугоподібний поперечний переріз в напрямку, поперечному поздовжній осі проксимальної ділянки.
Ширина кожного зубця менше довжини відповідного зубця.
Проміжна перехідна ділянка має дугоподібний поперечний переріз в напрямку, що збігається з поздовжньою віссю проксимальної ділянки. Проміжна перехідна ділянка також має дугоподібний поперечний переріз в напрямку, поперечному до проксимальної ділянки, що зміщується.
Кожний з дугоподібних поперечних перерізів відповідної проксимальної частини і дистальної утримуючої частини має звернену всередину увігнуту поверхню.
Перша частина, що зміщуються, має подовжню вісь, яка довше поздовжньої осі другої частини.
Установка для прикраси ювелірного виробу для підтримки ювелірного виробу, що містить цільний опорний елемент, який включає в себе базову частину, що має безліч сторін, безліч подовжених зубців, причому один проходить від кожної відповідної сторони базової частини,
Зо причому кожен згаданий подовжений зубець включає в себе суміжні відповідні проксимальні зміщення і дистальні утримуючі частини, причому кожна зазначена проксимальна частина, що зміщується, проходить як єдине ціле від відповідної сторони базової частини щонайменше в зазначену дистальну утримуючу частину, що має дугоподібний поперечний переріз в напрямку, який є поперечним до поздовжньої осі дистальної утримуючої частини, при цьому дистальна частина має звернену всередину увігнуту поверхню, причому згадана частина має подовжню вісь, яка простягається під кутом до поздовжньої осі частини, що зміщується, і при цьому дугоподібний поперечний переріз має постійний радіус кривизни.
Установка для прикраси ювелірного виробу для підтримки ювелірного виробу, що містить цільний опорний елемент, який включає в себе базову частину, що має безліч сторін, безліч подовжених зубців, причому один проходить від кожної відповідної сторони базової частини, причому кожен згаданий подовжений зубець включає в себе суміжні відповідні проксимальні зміщення і дистальні утримуючі ділянки, причому кожна вказана проксимальна ділянка проходить як єдине ціле від відповідної сторони базової частини, причому щонайменше згадана дистальна утримуюча ділянка має дугоподібний поперечний переріз в напрямку осі, розташованої під тупим відносним кутом менше 180 градусів, який є поперечним до поздовжньої осі дистальної утримуючої ділянки, в якому дистальна частина має звернену всередину увігнуту поверхню, причому проксимальна частина, що зміщується, включає в себе суміжні першу і другу частини, причому перша частина, що зміщується, розташована більш проксимально, ніж друга частина, і перша частина має подовжню вісь, яка є довшою поздовжньої осі другої ділянки, причому кожна з першої і другої ділянок, що зміщуються, мають свої відповідні поздовжні осі, розташовані під тупим відносним кутом менше 180 градусів.
Установка ювелірного оснащення для підтримки ювелірного виробу, що містить цільний підтримуючий елемент, який складається з: базова частина, що має безліч сторін і включає по суті плоску нижню поверхню; безліч віддалених один від одного подовжених зубців, один з яких проходить від кожної відповідної сторони кожної згаданої утримуючої частини для захоплення дорогоцінного каменю; згадана проксимальна частина, що зміщується, і зазначена дистальна утримуюча частина мають дугоподібний поперечний переріз в напрямку, який є поперечним до поздовжньої осі проксимальної ділянки, що зміщується, і дистальної утримуючої частини; при цьому зазначена проксимальна частина і зазначена дистальна частина мають дугоподібний поперечний переріз, який є суміжним між ними; обидва зазначених проксимальних зміщення і дистальні утримують дугоподібний переріз і є увігнутими; при цьому проксимальна ділянка і дистальна ділянка мають по суті однакову ширину вздовж, а також при цьому бічна відстань між зубцями більше ширини кожного зубця.
Ювелірна оправа включає в себе проміжну перехідну частину, суміжну і розташовану між відповідними частинами, що зміщуються, і утримуючими.
Кожний з дугоподібних поперечних перерізів відповідної проксимальної частини і дистальної частини має звернену всередину увігнуту поверхню.
Ювелірна оправа для підтримки дорогоцінного каменю, що містить цільний опорний елемент, який включає в себе базову частину, що має безліч сторін, безліч подовжених зубців, причому один проходить від кожної відповідної сторони базової частини, причому кожен згаданий подовжений зубець включає в себе суміжну відповідну проксимальну частину, що зміщується, і дистальну утримуючу частину, причому кожна зазначена проксимальна частина проходить як єдине ціле від відповідної сторони базової частини, кожна згадана утримуюча частина для захоплення дорогоцінного каміння має подовжню вісь, яка проходить під кутом до поздовжньої осі проксимальної ділянки, причому проксимальна ділянка включає в себе суміжні першу і другу проксимальні ділянки, що зміщують, причому перша проксимальна ділянка є більш проксимально розташованою, ніж друга проксимальна частина, що зміщується, причому перша проксимальна частина має подовжню вісь А, при цьому друга проксимальна частина має подовжню вісь В, і при цьому поздовжні осі А і В не збігаються, при цьому і перша, і друга проксимальні частини мають суміжний дугоподібний поперечний переріз в спрямованому поперечному перерізі поздовжніх осей першої і другої проксимальних частин.
Недоліки найближчого аналога. В описі патенту найближчого аналога (на фіг. 8) пояснюється типоряд з б різного розміру оправ з шістьома зубцями з розмірами в частках дюйма, причому тільки для діамантового огранювання, але, як бачимо, видів огранок більше двох десятків, що призводить до необхідності не тільки іншого розміру бази і зубців, а й розподілу зубців по контуру, а також, беручи до уваги, що дорогоцінні камені, в основному, не
Зо виробляють, а виконують огранювання і при цьому різноманітність дорогоцінних каменів різного розміру і видів ограновування досить велика і неконтрольована. Тобто виходить, що при виготовленні ювелірних оправ штампуванням з листів ювелірних сплавів, для виготовлення оправ закріплення необхідно виготовити велику кількість штампів різної форми і розмірів як відрізних, так і тих, що формують, що невигідно. А при ручному виготовленні це трудомістка робота, пов'язана ще, як і при штампуванні, з низьким коефіцієнтом використання ювелірного матеріалу заготовок.
В основу корисної моделі поставлена задача створення універсального ювелірного виробу, який виготовляється з простого набору деталей та трансформується під різні розміри та форми огранок ювелірних вставок з каменю, простого у виготовленні, який має максимальний коефіцієнт використання матеріалу заготовок.
Загальними суттєвими ознаками є те, що ювелірний універсальний виріб для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок містить базову частину та елементи, що утримують, безпосередньо ювелірну вставку.
Суттєвими ознаками є те, що ювелірний універсальний виріб для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок містить базову частину та елементи, що утримують безпосередньо ювелірну вставку, причому містить базову основну деталь з ювелірного сплаву, виготовлену з відрізка дроту, з одного кінця загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин, 3 яким з'єднаний пучок відрізків з дроту з ювелірного сплаву заданої довжини, в якому з одного кінця відрізки з дроту спаяні всі разом і утворюють вершину, з якої протилежні кінці розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання та утримування ювелірної вставки з каменю, причому в пучці міститься від З до 8 відрізків з дроту, в залежності від типу огранки ювелірної вставки з каменю.
З боку вершини вказаний пучок з дротів частково вставлений до сполучення дротів пучка з петльовим вигином і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення всередині петльового вигину.
Петльовий вигин вставлений усередину пучка до сполучення петльового вигину з відрізками дротів пучка, за умови співпадання осі симетрії пучка і середини отвору петльового вигину, і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення.
Основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини хвилеподібні вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
Основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини виконані подібні штопору гвинтові вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
Основна деталь з ювелірного сплаву має петльовий вигин круглий або овальний, або багатокутний.
Основна деталь з ювелірного сплаву та відрізки дротів пучка виконані з дроту або круглого, або овального, або прямокутного поперечного перерізу.
Припій вибирається з ряду ПСр 72, ПСр 70, ПСр 65, ПСр 45 згідно з міждержавним стандартом ГОСТ 19738-2015.
Відмітними суттєвими ознаками, дійсними у всіх випадках, є те, що виріб містить базову основну деталь з ювелірного сплаву, виготовлену з відрізка дроту з одного кінця загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин, з яким з'єднаний пучок відрізків з дроту з ювелірного сплаву заданої довжини, в якому з одного кінця відрізки з дроту спаяні всі разом і утворюють вершину, з якої протилежні кінці розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання та утримування ювелірної вставки з каменю, причому в пучці міститься від З до 8 відрізків з дроту, в залежності від типу огранки ювелірної вставки з каменю.
Відмітними суттєвими ознаками, дійсними в окремих випадках, є те, що з боку вершини вказаний пучок з дротів частково вставлений до сполучення дротів пучка з петльовим вигином і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення всередині петльового вигину.
Петльовий вигин вставлений усередину пучка до сполучення петльового вигину з відрізками дротів пучка, за умови співпадання осі симетрії пучка і середини отвору петльового вигину, і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення.
Основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини хвилеподібні вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
Основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини виконані подібні штопору
Зо гвинтові вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
Основна деталь з ювелірного сплаву має петльовий вигин круглий або овальний, або багатокутний.
Основна деталь з ювелірного сплаву та відрізки дротів пучка виконані з дроту або круглого, або овального, або прямокутного поперечного перерізу.
Припій вибирається з ряду ПСр 72, ПСр 70, ПСр 65, ПСр 45 згідно з міждержавним стандартом ГОСТ 19738-2015.
Завдяки тому, що виріб містить базову основну деталь з ювелірного сплаву, виготовлену з відрізка дроту, з одного кінця загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин, 3 яким з'єднаний пучок відрізків з дроту з ювелірного сплаву заданої довжини, в якому з одного кінця відрізки з дроту спаяні всі разом і утворюють вершину, з якої протилежні кінці розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання та утримування ювелірної вставки з каменю, причому в пучці міститься від З до 8 відрізків з дроту, в залежності від типу огранки ювелірної вставки з каменю, створений універсальний ювелірний виріб, який виготовляється з простого набору практично однакових деталей та трансформується під різні розміри та форми огранок ювелірних вставок з каменю, простого у виготовленні, так як використовується дріт, заготовки з якого тільки нарізаються до заданої довжини, який має максимальний коефіцієнт використання матеріалу заготовок, так як при відрізанні дроту втрати мінімальні.
На фіг. 1 показана базова основна деталь; на фіг. 2 показаний ювелірний універсальний виріб згідно з п. 2 формули, головний вигляд; на фіг. З показаний ювелірний універсальний виріб згідно з п. 2 формули, вигляд збоку; на фіг. 4 показаний ювелірний універсальний виріб згідно з п. З формули, головний вигляд; на фіг. 5 показаний ювелірний універсальний виріб згідно з п. З формули, вигляд збоку; на фіг. 6 показаний ювелірний універсальний виріб з вставленим брильянтом, головний вигляд.
Конструкція ювелірного універсального виробу для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок містить базову основну деталь 1 (див. фіг. 1) з ювелірного сплаву, виготовлену з відрізка круглого в поперечному перерізі дроту, з одного кінця 2 загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин 3, та в середній частині виконані хвилеподібні вигини 4 з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини 5, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
З петльовим вигином З з'єднаний пучок 6 з відрізків 7 заданої довжини з дроту з ювелірного сплаву (див. фіг. 2-5), в якому з одного кінця 8 відрізки 7 дроту спаяні всі разом припоєм 9 і утворюють вершину 10, з якої протилежні кінці відрізків 7 з дроту розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання відрізків 7 пучка 6 та утримування ювелірної вставки з каменю.
На фіг. 2 та фіг. З показаний умовно штрих-пунктирною лінією камінь 11 з брильянтовим огранюванням, а на фіг. 4 та фіг. 5 показаний умовно штрих-пунктирною лінією камінь 12 з огранюванням, при якому нижня частина каменю має плоску грань, якою він спирається на петльовий вигин 3.
На фіг. б показаний вставлений камінь 11 і зігнуті відрізки 7 дроту пучка 6, причому в продемонстрованому пучку 6 міститься шість відрізків 7 з дроту, так як камінь має брильянтове огранювання.
В залежності від заданого типу огранки ювелірної вставки, можливий пучок з трьома відрізками 7 для трикутного у плані каменю, з чотирьох - для прямокутного в плані каменю, п'яти - для п'ятикутного каменю, шести - для круглих та кратних шести частинам контуру гранях, семи - для кратних семи частинам контуру та круглих або овальних, восьми - для круглих, овальних та кратних восьми частинам контуру, за який розкріплене каміння. Але як це зробити вже зрозуміле фахівцям на основі нашого рішення.
На фіг. 2 та фіг. З з боку вершини 10 вказаний пучок 6 з дротів 7 частково вставлений до сполучення дротів пучка б з петльовим вигином З основної базової деталі 1 і закріплений спаюванням припоєм 9 усередину петльового вигину 3. Таке розташування підходить для брильянтової огранки, в якій кут павільйону каменю нижньої частини брильянта 98,5", та аналогічних огранок.
На фіг. 4 та фіг. 5 петльовий вигин З вставлений усередину пучка б до сполучення петльового вигину З основної базової деталі 1 з дротами 7 пучка 6, за умови співпадання осі симетрії пучка 6 і середини отвору петльового вигину 3, і закріплений спаюванням припоєм 9.
Таке розташування підходить, коли кут нижньої частини каменю при огранці більше 120, або в нижній частині навіть є плоска центральна грань.
Тобто маємо однакову основну базову деталь 1, однакові прямі відрізки 7 дротів, тільки змінений кут умовного конуса, в якому відрізки дротів направлені по твірній від 907 до майже 1507.
Основна деталь 1 з ювелірного сплаву може мати на частині довжини виконані подібні штопору гвинтові вигини з продовженням загостреної частини 2 в напрямку початкової частини, але це зрозуміло фахівцям і для спрощення зображень на всіх кресленнях показані тільки хвилеподібні вигини 4 в одній плоскості.
Сам петльовий вигин З основної деталі 1 з ювелірного сплаву на всіх фігурах показаний круглий, але не виключені, при потребі, наприклад овальний, якщо огранений довгий камінь, або багатокутний, якщо, наприклад камінь у плані трикутний, що поліпшує дизайн, і це зрозуміле фахівцям на базі нашої заявки.
Те, що основна деталь 1 з ювелірного сплаву та відрізки дротів пучка 6 виконані з дроту круглого, овального або прямокутного поперечного перерізу, теж можливо, так як дроти виробляють з різним поперечним перерізом. Таке виготовлення протягуванням можливе навіть в умовах кустарної майстерні, але є і масове виробництво.
Припій вибирається з ряду ПСр 72, ПСр 70, ПСр 65, ПСр 45 згідно з міждержавним стандартом ГОСТ 19738-2015, який підходить для спаювання деталей зі срібла 925 проби та інших ювелірних сплавів, близьких до нього, які випускаються промисловістю. Також можливе використання матеріалів будь-яких фірм з аналогічним складом.
В роботі при виготовленні ювелірного універсального виробу для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок виготовляються в потрібній кількості основні базові деталі 1 з ювелірного сплаву з дроту круглого поперечного перерізу, потім дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння різних розмірів та різного типу огранок поділяється на тотожні групи і для кожної групи нарізаються відрізки дроту, потім спаюються припоєм 9 пучки 6 з потрібним кутом умовного конуса, який залежить від форми ювелірної вставки з каменю.
Далі для групи, в якій виконане діамантове огранення і потрібен кут розкриття пучка 6, наприклад 98,5", відрізки дроту спаюються з урахуванням цього кута, і такий пучок 6 вставляється до сполучення відрізків 7 дротів пучка 6 з петльовим вигином З основної базової деталі 1 і закріплюється припоєм 9 усередині петльового вигину 3. Потім камені з брильянтовою 60 огранкою встановлюються у розкритий пучок до упору у внутрішню поверхню конусної вершини
10 ї верхні кінці кожного відрізка дротів 7 згинаються і надійно утримують камінь, при забезпеченні естетичного вигляду.
А для групи, в якій після огранювання або кут павільйону, нижньої частини, більший, наприклад 1207, або навіть є посередині грань, перпендикулярна головній осі каменю, то відрізки 7 дроту спаюються у пучок 6 з дотриманням більшого кута, та петльовий вигин З вставляється всередину пучка 6 до сполучення петльового вигину З основної базової деталі 1 з дротами пучка 6, за умови співпадання осі симетрії пучка 5 і середини отвору петльового вигину
З, і закріпляється припоєм 9, вставляється камінь до упору у петльовий вигин З та верхні кінці кожного відрізка 7 дроту згинаються і надійно утримують камінь.

Claims (8)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ювелірний універсальний виріб для кріплення дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння різних розмірів та різного типу огранок, що містить базову частину та елементи, що утримують безпосередньо ювелірну вставку, який відрізняється тим, що містить базову основну деталь з ювелірного сплаву, виготовлену з відрізка дроту, з одного кінця загостреного, а з іншого - виконаний петльовий вигин, з яким з'єднаний пучок відрізків з дроту з ювелірного сплаву заданої довжини, в якому з одного кінця відрізки з дроту спаяні всі разом і утворюють вершину, з якої протилежні кінці розходяться як твірні умовного конуса, з можливістю згинання та утримування ювелірної вставки з каменю, причому в пучку міститься від З до 8 відрізків з дроту, в залежності від типу огранки ювелірної вставки з каменю.
2. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що з боку вершини вказаний пучок з дротів частково вставлений до сполучення дротів пучка з петльовим вигином і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення всередині петльового вигину.
3. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що петльовий вигин вставлений всередину пучка до сполучення петльового вигину з відрізками дротів пучка, за умови співпадання осі симетрії пучка і середини отвору петльового вигину, і закріплений спаюванням припоєм у місцях сполучення.
4. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини хвилеподібні вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
5. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що основна деталь з ювелірного сплаву має на частині довжини виконані подібні штопору гвинтові вигини з продовженням загостреної частини в напрямку прямої частини, яка знаходиться поряд з петльовим вигином.
6. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що основна деталь з ювелірного сплаву має петльовий вигин круглий або овальний, або багатокутний.
7. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що основна деталь з ювелірного сплаву та відрізки дротів пучка виконані з дроту або круглого, або овального, або прямокутного поперечного перерізу.
8. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що припій вибирається з ряду ПСр 72, ПСр 70, ПСр 65, Пер 45 згідно з міждержавним стандартом ГОСТ 19738-2015.
UAU201906734U 2019-06-14 2019-06-14 Ювелірний універсальний виріб UA139254U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906734U UA139254U (uk) 2019-06-14 2019-06-14 Ювелірний універсальний виріб

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906734U UA139254U (uk) 2019-06-14 2019-06-14 Ювелірний універсальний виріб

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139254U true UA139254U (uk) 2019-12-26

Family

ID=71116619

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201906734U UA139254U (uk) 2019-06-14 2019-06-14 Ювелірний універсальний виріб

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139254U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7546749B1 (en) Jewelry article utilizing a linear stone setting
US6112552A (en) Gemstone setting and method of using
KR101153716B1 (ko) 보석의 난반사율을 높이도록 빛 유입구를 갖는 보석체인용 난집 및 상기 난집을 이용한 보석체인과 그 제조방법
US20190274400A1 (en) Apparatus and method of manufacture of a jewelry setting
US6293129B1 (en) Multi-stone center setting for diamonds and gemstones
US6006547A (en) Jewelry assembly with dropped stone
US8359883B2 (en) Gemstone setting
US5365754A (en) Magnifying gem holder
US20140075990A1 (en) Shape Memory Alloy Mounting Collet With Grooved Gemstone
JP4520996B2 (ja) 宝飾品のための可撓性連結具及び製造方法
US8096146B1 (en) Apparatus to create a jewelry setting for precious stones where the stones appear to float in the setting
JP2000106922A (ja) 宝石嵌込み方法及び宝石細工品
US11717065B2 (en) Gemstone settings and setting methods
US20030046955A1 (en) Star-shaped gemstone jewelry arrangements with settings
US20050217316A1 (en) Mounting system for cut stones
KR101184156B1 (ko) 보석난집용 리드프레임과 이를 이용한 보석난집 및 액세서리 제품
UA139254U (uk) Ювелірний універсальний виріб
US5361606A (en) Magnifying gem holder
US20170065040A1 (en) Brilliantized gemstone and method of manufacture
KR200418686Y1 (ko) 귀고리
US20020166337A1 (en) Round gemstone arrangements with settings
US20150305451A1 (en) Novel arched gemstone and method of manufacture
US20100307194A1 (en) Jewelry setting
US20020166338A1 (en) Oval gemstone arrangements with settings
KR20020076968A (ko) 체인형 보석난집