UA137389U - Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу - Google Patents

Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу Download PDF

Info

Publication number
UA137389U
UA137389U UAU201900713U UAU201900713U UA137389U UA 137389 U UA137389 U UA 137389U UA U201900713 U UAU201900713 U UA U201900713U UA U201900713 U UAU201900713 U UA U201900713U UA 137389 U UA137389 U UA 137389U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rehabilitation
patients
diseases
background
exacerbations
Prior art date
Application number
UAU201900713U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Леонідович Лоскутов
Ірина Володимирівна Лоскутова
Original Assignee
Андрій Леонідович Лоскутов
Ірина Володимирівна Лоскутова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Андрій Леонідович Лоскутов, Ірина Володимирівна Лоскутова filed Critical Андрій Леонідович Лоскутов
Priority to UAU201900713U priority Critical patent/UA137389U/uk
Publication of UA137389U publication Critical patent/UA137389U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу включає використання лікувальної гімнастики, фізіотерапевтичних процедур та санаторно-курортного лікування. Додатково хворим вводять сучасний фітопрепарат сустамар.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до способів лікування внутрішніх хвороб.
Актуальність проблеми корисної моделі пов'язана з збільшенням частоти і питомої ваги дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів в структурі загальної захворюваності. У розвинених країнах деформуючий остеоартроз (ДОА) стає одним з найбільш соціальних захворювань, з чим пов'язана його висока непрацездатність та зниження якості життя хворих (Матвеєв Р.П. Остеоартроз коленного сустава: проблемьії и социальная значимость / Р. П.
Матвеев, СВ. Брагина // Зкология человека 2012. - Мо 9. - б. 53-62).
При ДОА часто страждають не тільки суглоби, але і внутрішні органи, зокрема печінка. У теперішній час хвороби кістково-м'язової системи відносять до екологічно обумовлених захворювань, а одним з важливих чинників, що сприяє розвитку цих захворювань, і, перш за все, ДОА в умовах антропогенного забруднення навколишнього середовища може бути зниження дезінтоксикаційної функції печінки (Жигалова О.В. Оценка дезинтоксикационной функции печени у больньїх остеоартрозом / О.В. Жигалова, Н.М. Балабина // Сибирский медицинский журнал. - 2009. - Мо 3. - С. 70-72). Захворювання печінки та міліарного тракту (неалкогольний стеатогепатит, стеатоз, хронічний холецистит, тощо) реєструються більш ніж в 50 95 пацієнтів із ДОА.
Найпоширеніша інфекція людини Неїїсобасіег руїогі (Н. руїогі), що є етіологічним фактором не тільки низки захворювань органів травлення, але і тривалого носійства. Доведено, що в розвинутих країнах майже все населення до 60 років є носіями цієї інфекції без будь-яких клінічним проявів (Павлов О.Н. носительство Неїїсобасіег руїогі как скрьітьій системньій фактор риска / О.Н. Павлов // Медицинский альманах. - 2011. - Мо 4 (17). - С. 125-130).
Існує спосіб лікувально-реабілітаційних заходів ДОА, який включає фізичні методи, які спрямовані на відновлення або компенсацію можливостей організму, поліпшення адаптаційних ресурсів організму методами фізіотерапії, лікувальної фізкультури, застосування природних факторів (санаторно-курортне лікування), елементів спорту і фізичної підготовки хворих (Пешехонова Л.К. Программа физической и медицинской реабилитации пациентов с остеоартрозом / Л.К. Пешехонова, Д.В. Пешехонов, Т.Н. Кузовкина, В.В. Пилипенко // Вестник зкспериментальной и клинической хирургии. - 2011. - Мо 4, Т ІМ. - Сб. 756-758). Лікувальна
Зо фізкультура і фізіотерапія хоча і полегшують стан пацієнтів, однак не відновлюють дегенеративні процеси в суглобах.
Запропоновано використання медикаментозної реабілітації ДОА, яка спрямована на відновлення структури хряща, а також на зменшення болю і збільшення рухливості суглобів. До таких препаратів належать хондропротектори, які активізують синтез високомолекулярної гіалуронової кислоти у синовіоцитах, а також активують функції хондроцитів. Однак, ці лікарські засоби необхідно використовувати в реабілітації при ДОА з обережністю особам із захворюваннями системи травлення, особливо печінки і біліарної системи. У частини пацієнтів із захворюваннями системи травлення можливі диспепсичні розлади (нудота, блювання, болі в животі, порушення випорожнення - схильність до запорів) (Інструкції по використанню терафлексу за Мо ОА/7749/01/01 від 17.01.2018. Наказ Мо 83 від 17.01.2018).
Тому був розроблено новий спосіб медичної реабілітації хворих на ДОА із ГБС на фоні хелікобактеріозу шляхом введення препарату рослинного походження сустамару.
Задачею корисної моделі є удосконалення існуючого способу реабілітації ДОА у хворих з хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу, в першу чергу, шляхом зниження частоти загострення хронічної патології печінки та подовшення тривалості клінічної ремісії запально-деструктивних процесів у суглобах.
До складу сустамару (реєстраційне посвідчення Мо ОА/12869/01/01 від 26.04.2018.) входить рослина мартинія запашна (Наградорпуїшт ргоситрбепв5), яка має протизапальну та знеболюючу активність. Хондропротекторна дія сустамару проявляється в стимуляції екстрактом мартинії синтезу власних глюкозаміногліканів хрящового матриксу (до 38 Ос) і гіалуронової кислоти (до 41 95), що захищає хрящ від руйнування та сприяє його регенерації. Завдяки своїй ефективності і відсутності негативного впливу на шлунково-кишковий тракт препарат на основі цієї рослини широко використовується при хронічних запальних і дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів.
Корисна модель базується на вперше виявленій авторами закономірності, яка полягає в тому, що введення сустамару суттєво зменшує ризик загострення патології ГБС із збереження клініко-лабораторних проявів стійкої ремісії захворювань, позитивно впливає на функціональний стан печінки. Показово, що використання заявленого способу суттєво зменшувало кількість загострень ДОА та зменшувало прояви запального процесу в організмі.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу, що включає використання лікувальної гімнастики, фізіотерапевтичних процедур та санаторно-курортного лікування, згідно з корисною моделлю, хворим вводять сучасний фітопрепарат сустамар.
Заявлений спосіб здійснюється таким чином: при клініко-лабораторному та інструментальному обстеженні хворих на ДОА із захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу замість терафлексу призначають сустамар по 1 табл. двічі на добу під час вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води, протягом 12-14 тижнів.
При розробці заявленого способу було обстежено дві групи хворих на ДОА з другою рентгенологічною стадією хвороби в коморбідності із хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу віком від 39 до 52 років: основна (33 осіб) та зіставлення (32 особи). Обидві групи хворих були рандомізовані за віком хворих, тяжкістю клінічного перебігу ДОА та функціонального стану печінки та міліарного тракту.
Курс реабілітації ДОА включав лікувальну гімнастику, фізіотерапевтичні процедури (УВЧ або магнітотерапія на уражені суглоби), а також в основній групі пацієнти отримували сустамар (відповідно до заявленого способу), а в групі зіставлення - терафлекс (відповідно до існуючого способу-найближчого аналога).
Діагноз хронічної патології ГБС невірусного та неалкогольного генезу (неалкогольний стеатогепатит, холецистогепатит, стеатоз печінки) було встановлено на підставі даних анамнезу, клінічного та інструментального (ультразвукове дослідження органів черевної порожнини) обстеження, з обов'язковим урахуванням даних загальноприйнятих біохімічних показників, які характеризують функціональний стан печінки. На момент обстеження хронічні захворювання ГБС були в стадії клініко-лабораторної ремісії.
В період диспансерного спостереження до початку проведення реабілітації пацієнти не скаржилися на стан здоров'я, пов'язаний з наявністю із хронічних захворювань ГБС. Значна частота скарг хворих була пов'язана з наявністю ДОА - больовий синдром ввечері після фізичного навантаження на суглоби; непостійна скованість вранці, яка зменшується після лікувальної гімнастики; у частини пацієнтів (14 осіб основної групи та у 15 осіб групи
Зо зіставлення) відмічався хрускіт і тріск в уражених суглобах. При об'єктивному обстежені хворих встановлено пасивні рухи в кінцівках в повному обсязі, активні - болісні в уражених суглобах; під час руху відмічається крепітація в уражених суглобах. У частини хворих обох груп був виявлено помірно позитивні симптоми Кера та Ортнера, що свідчить про наявність хронічного запального процесу, в 60,6 95 основної групи та 59,495 випадках групи зіставлення реєструвалося похолодання кінцівок, тривалий червоний або змішаний дермографізм, які характерні для дисбалансу вегетативного відділу нервової системи при наявності хронічної патології ГБС.
Обкладеність язика білим або брудним сірим нальотом відмічалася у 13 осіб (40,6) 95 основної групи та 12 хворих (36,4) 95 групи зіставлення; гепатомегалії не було зареєстровано у жодного з обстежених пацієнтів.
При лабораторному обстеженні встановлено, що в обстежених до початку реабілітації показники, які характеризують функціональний стан печінки, зберігалися в межах норми. В обох групах обстежених до початку проведення реабілітації були практично однакові біохімічні показників, які характеризували функціональний стан печінки хворих (табл. 1)
Таблиця 1
Біохімічні показники, які характеризують функціональний стан печінки в обстежених хворих на ДОА із хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу до початку реабілітації (Мет)
Біохімічні показники Норма реабілітації
Білірубін(мкмольилуїд ОЇ 77777711 прямий 77777777 | 832-5,5 111 б3жба" | би непрямий. | 7190-1507 14025 | 149302
Примітка: в табл. 1 та 2 - ймовірність розбіжностей відносно показників норми " - при Р«е0,05
В цілому у осіб, що були під наглядом, загальна концентрація білірубіну у крові в середньому була біля верхньої межі норми. При цьому вміст прямого (зв'язаного) білірубіну мав тенденцію до збільшення (Р«0,05) та складав від (6,3-40,2) мкмоль/л до (6,120,3) мкмоль/л.
Активність амінотрансфераз сироватки крові в обстежених хворих не перевищувала норму в обох групах обстежених. Значення тимолової проби у всіх обстежених мав тенденцію до збільшення, але невірогідно.
При повторному обстежені пацієнтів на ДОА із хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу після завершення курсу реабілітації відмічалася позитивна динаміка показників, які характеризують функціональний стан хворих кінцівок, що проявлялося зменшенням болю в уражених суглобах, особливо після фізичного завантаження, рухи виконувалися в повному обсязі (пасивні та активні).
Однак у групі зіставлення після завершення курсу реабілітації у 9 пацієнтів (28,1 95) відмічалися ознаки помірного загострення або нестійкої ремісії хронічних захворювань ГБС, що проявлялося гіркотою та сухістю у роті, металевим присмаком у роті; частина хворих скаржилися на тяжкість у правому підребер'ї, особливо після їжі. При об'єктивному обстежені у пацієнтів групи зіставлення, які використовували терафлекс (відповідно до найближчого аналога), язик залишався обкладений нальотом, помірна гепатомегалія (до 2 см з під краю реберної дуги), болюча при пальпації, майже у всіх відмічалися позитивні симптоми Кера,
Ортнера.
В основній групі, пацієнти якої отримували сустамар (відповідно до заявленого способу), лише З особи (9,4 95) відмічали сухість у роті та тяжкість у правому підребер'ї після їжі. При об'єктивному дослідженні у жодного хворого не діагностовано збільшення розмірів печінки, але у 3-х пацієнтів реєструвалася чутливість печінкового краю. Отже, в основній групі майже втричі (Р«е0,01) рідше виникали ускладнення лікарської реабілітації, ніж в групі зіставлення, хворі якою отримували курс реабілітації згідно з існуючим найближчим аналогом.
При вивченні біохімічних показників, що характеризують функціональний стан печінки, було встановлено, що у 27 хворих (84,4 95) основної групи значення вивчених біохімічних показників
Зо залишалися в межах норми. В групі зіставлення у 33,3 906 показники функціонального стану печінки залишалися в межах норми, тоді як у решти відмічалися їх зміни. В основній групі понизився рівень загального білірубіну за рахунок пов'язаної його фракції: загальний білірубін пряма його фракція становили (20,1-0,5) мкмоль/л, (5,20,1) мкмоль/л, що відповідало нормі (Р»0,1). У групі зіставлення загальний рівень білірубіну складав у середньому (22,3:ж0,7) мкмоль/л, що перевищувало як показник норми, а пов'язана фракція білірубіну у цих пацієнтів понизилася до (6,8--0,6) мкмоль/л, що перевищувало норму в 1,6 разу (Р«е0,05). Концентрація непрямої фракції білірубіну в обох групах обстежених мала тенденцію до збільшення, однак в основній групі її значення досягало верхньої межі норми, тоді як в групі зіставлення - невірогідно збільшився (Р»0,1). Після завершення реабілітації із застосуванням сустамару (заявлений спосіб) активність АлАТ та АсАТ зберігалася в межах норми (Р»0,1). У групі зіставлення динаміка активності амінотрансфераз була різноспрямована. Рівень АсАТ на момент завершення реабілітації відповідно до існуючого способу становив (0,85:2-0,09) ммоль/л-год., що перевищувала норму у середньому в 1,57 разу (Р«е0,05). Активність АСАТ в групі зіставлення дорівнювала (0,56--0,05) ммоль/л-год., тобто мав тенденцію до збільшення (Р»0,1) (табл. 2)
Таблиця 2
Біохімічні показники, які характеризують функціональний стан печінки в обстежених хворих на ДОА із хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу після завершення реабілітації (Мет)
Біохімічні показники Норма реабілітації
Білірубін(мкмольлуї ОЇ 77777711 прямий 77777777 171111 32-5,5 | 520 | бю 4 непрямий. 77777777 | 90-15.0 | 1495403 | 1555403 Щщ Чхд/
Таблиця 2
Біохімічні показники, які характеризують функціональний стан печінки в обстежених хворих на ДОА із хронічними захворюваннями ГБС на фоні хелікобактеріозу після завершення реабілітації (Мет)
Біохімічні показники Норма реабілітації
Таким чином, заявлений спосіб із використанням сустамару в комплексній реабілітації ДОА у хворих із хронічними захворюваннями ГБС з наявністю хелікобактеріозу має суттєві переваги перед найближчим аналогом, оскільки він сприяє зменшенню частоти загострення хронічних захворювань печінки та мілі«арного тракту, що сприяє стабілізації клінічного перебігу ДОА у пацієнтів із хелікобактеріозом.
Вищенаведені дані можуть бути підкріплені наступним клінічним прикладом.
Хвора Д., 50 років, домогосподарка, виписана із терапевтичного стаціонару, де проходила лікування з приводу загострення запально-деструктивного процесу у тазостегновому суглобі зліва.
Хвора знаходиться на диспансерному спостереженні у сімейного лікаря:
Клінічний діагноз: Деформуючий остеоартроз тазостегнового суглобу зліва, первинний, локалізований, ІІ рентгенологічна стадія, ФН І-ІІ, стадія.
Супутній діагноз: неалкогольний стеатогепатит, холестатична форма.
В стаціонарі у хворої при комплексному обстеженні у крові виявлено антитіла до Н. руїогі (3,5 ОД/мл), однак при інструментальному дослідженні (фіброезогастродуоденоскопії) патології слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки не виявлено.
Після завершення лікування у стаціонарі пацієнтці було призначено курс реабілітації, який включав лікувальну гімнастику, курс фізіотерапії та сустамар по 1 табл. двічі на добу під час вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води, протягом 14 тижнів.
У виписці з історії хвороби (після завершення лікування у стаціонарі) аналіз крові на функціональні проби печінка: заг. білірубін - 16,7 мкмоль/л (прямий білірубін - 4,3 мкмоль/л, непрямий білірубін - 12,4 мкмоль/л), АлАТ - 0,54 мкмоль/л.год., АСАТ - 0,34 мкмоль/л.год., тимолова проба - 4 од.
В періоді диспансерного спостереження (після завершення курсу реабілітації) самопочуття хворої добре; повноцінна клінічна ремісія з боку ДОА і НАСГ.
Лабораторне дослідження крові через 4 міс. (16 тижнів) показало збереження показників, які характеризують функціональні проби, печінка в нормі: заг. білірубін - 15,9 мкмоль/л (прямий білірубін - 4,0 мкмоль/л, непрямий білірубін - 10,9 мкмоль/л), АлАТ - 0,63 мкмоль/л. год., АСАТ - 0,52 мкмоль/л. год., тимолова проба - 5 од.,
Диспансерний нагляд дозволив встановити, що загальна тривалість збереження досягнутої ремісії склала 8 місяців після завершення реабілітації.
Таким чином, заявлений спосіб реабілітації ДОА обумовлює повноцінну ремісію хронічних захворювань ГБС із забезпеченням стабільних біохімічних показників, у порівнянні із найближчим аналогом. Заявлений спосіб характеризується відсутністю алергічних реакцій на введення сустамару. Спосіб економічно корисний і може бути рекомендований для використання в клінічній практиці.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу, що включає використання лікувальної гімнастики, фізіотерапевтичних процедур та санаторно-курортного лікування, який відрізняється тим, що хворим вводять сучасний фітопрепарат сустамар.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що вводять усередину сустамар по 1 табл. двічі на добу під час вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води, протягом 12-14 тижнів.
UAU201900713U 2019-01-24 2019-01-24 Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу UA137389U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201900713U UA137389U (uk) 2019-01-24 2019-01-24 Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201900713U UA137389U (uk) 2019-01-24 2019-01-24 Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137389U true UA137389U (uk) 2019-10-25

Family

ID=71113264

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201900713U UA137389U (uk) 2019-01-24 2019-01-24 Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137389U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10537540B2 (en) Pharmaceutical composition for promoting nerve injury restoration and application thereof
CN107320674A (zh) 一种中药组合物及其应用
MX2014004362A (es) Preparado de huevo con propiedades regeneradoras, analgesicas y/o anti-inflamatorias.
UA137389U (uk) Спосіб профілактики загострень хронічних захворювань гепатобіліарної системи в реабілітації деформуючого остеоартрозу на фоні хелікобактеріозу
Gourie-Devi et al. Temporary amelioration of symptoms with intravenous cyclophosphamide in amyotrophic lateral sclerosis
Scott et al. Fibrodysplasia ossificans progressiva in South Africa: difficulties in management in a developing country
RU2582295C1 (ru) Способ лечения хронических заболеваний на базе модуляции противовирусного иммунитета
CN106138246A (zh) 一种治疗骨折后关节僵硬的中药制剂
Liu et al. Clinical observation of a combination of acupuncture and drug administration for non-specific acute lumbar sprain
Avramovski et al. Sports injuries on the knee
Sh OSTEOARTHRITIS DISEASE AND ITS REHABILITATION
Jakimovska et al. Influence of therapeutic exercises at patients with diabetic polyneuropathy
Golding Problems in Arthritis and Rheumatism
RU2129427C1 (ru) Способ лечения заболеваний центральной нервной системы
Ucok et al. Hyaluronic acid preparations for cosmetic and medical purposes
Quinlivan et al. Muscle Disorders
Young Acute Spinal Cord Injury
UA65228U (uk) Спосіб лікування хронічного некалькульозного холециститу на тлі функціонального запору у людей похилого та старечого віку
Heterophoria quent sneezing in the morning, due probably to the
Maxson 4. Labyrinthine Disease.—Pooley's article is largely
GUTHRIE VOLUME 14 OCTOBER, 1944
Cojlins act of the city was wrongful, and would naturally, according
Overlander fragresa f leùiral Srienre.
UA127731U (uk) Спосіб комплексної реабілітації пацієнтів з дистрофічно-дегенеративними змінами хребта
Euquinin et al. R. Quin. hydrobrom. gr. xxx