UA136778U - Каолін марки akprime - Google Patents

Каолін марки akprime Download PDF

Info

Publication number
UA136778U
UA136778U UAU201905921U UAU201905921U UA136778U UA 136778 U UA136778 U UA 136778U UA U201905921 U UAU201905921 U UA U201905921U UA U201905921 U UAU201905921 U UA U201905921U UA 136778 U UA136778 U UA 136778U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
kaolin
mass fraction
fed
kaolinite
additional ingredients
Prior art date
Application number
UAU201905921U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Юрійович Гордієнко
Ольга Яківна Куленко
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Акв Українське Каолінове Товариство"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Акв Українське Каолінове Товариство" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Акв Українське Каолінове Товариство"
Priority to UAU201905921U priority Critical patent/UA136778U/uk
Publication of UA136778U publication Critical patent/UA136778U/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Abstract

Каолін містить Аl2О3 та Fе2О3, і додаткові інгредієнти.

Description

Корисна модель належить до галузі збагачення нерудної сировини, переважно до каолінів, і може бути використана для отримання концентратів, придатних для керамічної, фарфоро- фаянсової промисловості, металургійної та будівельної промисловості. Більш детально, каолін марки АКР'іїте застосовують як наповнювач при виробництві виробів санітарно-будівельної кераміки і при виробництві керамічної плитки і виготовлення глазурі і т.п.
З геолого-мінералогічної (петрографічної) точки зору каолін - гірнича порода, глиниста частина якої представлена переважно каолінітом або, рідше, іншими мінералами однойменної групи і аналогічного складу (дикіт, накрит), що утворилися в результаті екзогенної або гідротермальної каолінізації алюмосилікатів.
Зі споживчої точки зору каолін - це глина, яка складається переважно з чистого каолініту або споріднених глинистих мінералів аналогічного складу, що має в природному або збагаченому стані білий або майже білий колір, піддатлива збагаченню і облагороджуванню відомими методами і придатна в збагаченому вигляді для подальшого використання у виробництві білої кераміки, паперу, гуми, фарб та ін. За визначенням каолінового проекту Міжнародної програми геологічної кореляції каолін - порода, що характеризується корисним вмістом каолінітових мінералів.
У патенті ВО 2647549 С1, опубл. 16.03.2018 р., описано склад каоліну, який містить АЇ2Оз 29,1-31 Фв, БегОз 1,6-1,7 95 (див. Таблиця 1 приклади 1-3; Таблиця 2 приклади 5-10). Як видно, описаний каолін містить у в своєму складі незначний вміст оксиду алюмінію й високий вміст домішок у вигляді оксиду заліза.
В основу заявленого технічного рішення поставлена задача створити каолін такого складу, в якому враховані виявлені та усунені недоліки відомого рівня техніки, й який має покращений склад.
Технічний результат полягає у зміні фізико-хімічних властивостей каоліну й одержання каоліну кращого хімічного складу, із високим вмістом оксиду алюмінію, низьким вмістом оксиду заліза, більш високою плинністю, більш високою білизною, оптимальною в'язкістю.
Поставлена задача вирішується за рахунок каоліну нового складу, який містить: масова частка А2Оз, 95 37,0-/-1,0 масова частка ЕегОз, 95, не й 0,50. більше
Пропонований даним технічним рішенням каолін є каоліном із найвищим ступенем впорядкованості кристалічної структури, із покращеними фізико-хімічними властивостями, більш детально, із високим вмістом оксиду алюмінію, низьким вмістом оксиду заліза, більш високою плинністю, більш високою білизною, оптимальною в'язкістю.
Більш детально, пропонований даним технічним рішенням каолін, має наступні характеристики: масова частка оксиду алюмінію, 95 З70171,0 масова й частка діоксиду 46,54/-1,5 кремнію, 90 масова частка оксиду заліза, 0 БО до, не більше ' масова частка діоксиду 10 титану, 95, не більше ' масова частка оксиду хо - 0,20 кальцію, 95, не більше уасова частка оксиду калію, 0,30-0,80 о масова частка оксиду натрію, 005 до, не більше ' масова частка вологи, 95, не й 15,0. більше
Пропонований даним технічним рішенням каолін одержують відповідно до методики мокрого збагачення каоліну, згідно з чим каолінову сировину подають до промивального барабана, звідки каолінову пульпу подають на вібросито для відділення від каолініту крупних фракцій піску, після чого каолінову пульпу піддають водній класифікації, причому водну класифікацію проводять у дві стадії, де - на першій стадії каолінову пульпу подають на батарею гідроциклонів із діаметром не більше ніж 325 мм, звідки верхній злив подають на другу стадію водної класифікації,
- а нижній злив подають для додаткової очистки на гідроциклон із діаметром не більше ніж 200 мм, з якого верхній злив подають на другу стадію водної класифікації, а нижній злив подають на гідроциклони із діаметром не більше ніж 325 мм; - де на другій стадії водної класифікації каолінову пульпу подають на батарею гідроциклонів не більше ніж 75 мм, звідки верхній злив подають на згущення, а нижній злив подають для додаткової очистки на батарею гідроциклонів із діаметром не більше ніж 40 мм, звідки верхній злив подають на згущення, а нижній злив повторно для додаткової очистки подають до промивальних барабанів й на батарею гідроциклонів із діаметром не більше ніж 325 мм; - де перед згущенням каолінову пульпу подають на вібросито для відділення органічних речовин, після чого для згущення до каолінової пульпи додають флокулянт - катіонний коагулятор, яким є співполімер акриламіду і акрилату натрію, - згущену каолінову суспензію подають на зневоднення до фільтрпресів, причому зневоднення проводять до вологості не більше 27-32 95, - після чого проводять сушіння.
Відповідно до пропонованого способу одержують каолін із покращеними фізико-хімічними характеристиками складу, наведеного у таблиці 1.
Таблиця 1 (Залишокна сітці Ме0О63, 96, небільшед 71111111
Каолінова сировина, з якої одержують каолін відповідно до пропонованого даним технічним рішенням, є унікальною сировиною з родовищ й її властивості й характеристики описано нижче.
Каолін родовищ, використовуваний як сировина, належить до первинних каолінів і має три основні різновиди, що сформувалися за чудново-бердичівських гранітах і їх мігматити, біотит - плагіоклазових гнейсами, в тому числі гранатомісткі, порфіроподібні гранітам кіровоградського типу і апелюють - пегматоїдним гранітам і пегматитам. Каолін по чудново-бердичівських гранітах представлений щільною породою сірувато-білого або жовтувато-білого кольору з добре вираженою успадкованою середньо-їі дрібнозернистою структурою. Залишкова структура проявляється більш-менш рівномірним чергуванням невеликих (5-7 мм) ділянок каолініту (білого по польових шпатах і жовтого або палевого) і зерен кварцу. У каоліні, що утворився за гранітовою різновидністю вихідної породи, спостерігаються охристі плями. На шліфах видно
Зо елементи структури материнської породи, дисперсний (по польових шпатах) або лускатий (по буттях) каолініт, кварц з розміром зерен 0,1-4 мм, домішки пилоподібних оксидів заліза, що асоціюються з великими лусочками каолініту, акцесорних (циркон, монацит) і вторинних мінералів. У цій літологічній різновидності каоліну міститься 51-56 Фо каолініту, 42-47 9о кварцу, до 5 95 циркону, апатиту, ільменіту, лейкоксену.
Каолініт по порфіровидному граніту відрізняється більш грубозернистою реліктовою структурою (д--1-7 мм), обумовленої псевдоморфози каолініту по порфіровидному виділенню калієвого шпату, каолініт по буттях-жовтувато-білим кольором і меншим вмістом крупнозернистих частинок.
Крупнолускатий різновид каолініту, що утворився по біотиту, представлена відносно великими частками (д-»0,01-0,1 мм) і їх агрегатами віялоподібної, червоподібної і сноподібної форм, тонколуската - частинками, що містять тонкодисперсні оксиди заліза і титану.
Гранулометричний і хімічний склад каолінів родовищ залежить від їх належності до тієї чи іншої літологічного різновиду.
Збагачені каоліни різко відрізняються від вихідних меншим вмістом кварцу і значенням відношення 51О2:АІ2Оз а також значно меншим вмістом барвних оксидів - ЕегОз і ТІіО» Найбільш низькі концентрації цих оксидів характерні для самої дрібної, глинистої фракції (050,01 мм), в якій співвідношення мінералоутворюючих компонентів дуже близькі до теоретичних.
Найвищим ступенем впорядкованості кристалічної структури складає каолініт з профілю вивітрювання біотит - гілагіоклазового гнейсу (ИУ :- 1,3-1,6), найменший - каолініт, що утворився за порфіроподібним гранітом (МИУ- 0,5-0,7). Проміжні значення мають каолініт по аплітопегматоїдному граніту і каолініт по Чудново-Бердичівському граніту (ИУ-1,2-1,3).
Загальною тенденцією є збільшення індексу впорядкованості каолініту в межах профілю вивітрювання з материнських порід у міру переходу від нижче лежачих зон до повної каолінізації За даними електронно-мікроскопічних досліджень каолініт родовища представлений більшою чи меншою мірою обмеженими різко сплощеними індивідами таблитчастого, пластинчастого і листуватого вигляду. Переважаюча більшість кристалів мають неповне огранювання.
Хімічний склад, 95, різних літологічних різновидів збагаченого каоліну родовищ (4-0,056 мм) наведено у Таблиці 2.
Таблиця 2
Компонент Порфіровидні Чудново- Біотитпла гіоклазові| Біотитила гіоклазові 2. ожини певен рі Шев пентонн
Гранулометричний склад літологічних різновидів каоліну родовищ наведено у Таблиці 3.
Таблиця З д.2»»0,056мм де 0,056б6мМмМ ММ ММ ММ
Чудново-Бердичівські граніти й
Збагачення каоліну основане на поділі методом класифікації у водному середовищі топкодисперсних частинок каолініту, гідрослюди, крупних зерен кварцу, польового шпату, слюди та інших мінералів, що містяться в каоліновій сировині.
Далі буде наведено детальний опис технічного рішення. Даний опис не є обмежувальний, тобто спеціалісту мають бути зрозумілими можливі подальші удосконалення не виходячи за межі розкритої у формулі суті.
Пропонований даним технічним рішенням каолін із покрашеними фізико-хімічними характеристиками одержують в такий спосіб.
Каолінову сировину подають до промивальних барабанів. Одночасно в промивальні барабани подають технічну воду.
Отримана каолінова пульпа самопливом надходить на вібросита, де проходить розподіл каолініту від крупних фракцій піску. Пісок стрічковими конвеєрами відводять на площадку складування піску.
Після вібросит каолінова пульпа надходить до ємностей, звідкіль насосами її подають на стадію водної класифікації: 1 стадія водної класифікації: гідроциклони діаметром 325 мм (тиск - 0,8-1,5 Баг; кількість З шт.),
- верхній злив подають на гідроциклони діаметром 75 мм, - нижній злив подають на гідроциклони діаметром 200 мм.
Для додаткової очистки використовують гідроциклони 200 мм (тиск 1,0-1,7 Баг; кількість 1 шт.), - верхній злив подають на гідроциклони діаметром 75 мм, - нижній злив подають на гідроциклони діаметром 325 мм.
Для розвантаження першої стадії водної класифікації служить сито. Кварцовий пісок 20,8 мм відділяють від суспензії і подають на зовнішній відвал.
Суспензію з частинками «0,8 мм, яка пройшла станцію відсіювання, подають в зумпф насоса, звідки закачують в циклонну установку. 2 стадія водної класифікації: гідроциклони діаметром 75 мм (тиск - 1,5-3,0 Баг; кількість 24 шт.), - верхній злив подають на згущення, - нижній злив подають па гідроциклони діаметром 40 мм.
Для додаткової очистки використовують гідроциклони 40 мм (тиск - 1,5-3,0 Баг; кількість 34 шт.), - верхній злив подають на згущення, - нижній злив подають до промивальних барабанів.
Використання водної класифікації у дві стадії шляхом пропускання каолінової пульпи через батареї циклонів для відділення частинок дозволяє отримати каолін покращеного хімічного складу, із високим вмістом оксиду алюмінію, низьким вмістом оксиду заліза, більш високою плинністю, більш високою білизною, оптимальною в'язкістю й провести збагачення каолінової сировини більш ефективно, ніж відомі способи.
Весь технологічний процес водної класифікації здійснюють автоматично за допомогою операторської панелі. Оператор технологічних установ згідно з режимною карти вибирає заданий режим на панелі управління і проводить автоматичний пуск технологічного процесу. На операторській панелі запрограмовано весь технологічний процес водної класифікації від завантаження сировиною живильників до подачі каолінової суспензії у відділення згущення.
Очищену каолінову пульпу з водної класифікації насосами подають у відділення згущення на вібросита, де проходить відділення органічних речовин (дрібної жорстви, слюди), яка може бути в каоліновій пульпі. Після вібросит каолінову пульпу подають в розподільну ємкість, звідки розподіляють на б згущувачів. В розподільну ємність насосом МЕМО подають також і флокулянт. Як флокулянт використовують катіонний коагулятор, яким є співполімер акриламіду і акрилату натрію, у формі твердого грануляту марки 5-РІ ОС5-А112.
Використання співполімеру акриламіду і акрилату натрію не забруднює каолін і рідку фазу суспензії, не призводить до накопичення шкідливих продуктів, не ускладнює процес диспергації каолінової суспензії, не ускладнює зневоднення і сушіння каоліну.
Зневоднення каолінової суспензії проводять у фільтрпресовому відділенні Мо 1 або у фільтрпресовому відділенні Мо 2.
Згущену каолінову суспензію насосами типу СМ подають в 600 м3 ємності для подальшого зневоднення у фільтрпресовому відділенні Мо 1.
Далі насосами типу МЕМО, МАВМАКМ суспензію закачують в фільтрпреси АМОВІТ2.
В фільтрпресовому відділенні Ме1 знаходиться 2 фільтрпреси АМОВІТ2.
Станина фільтрпреса 1. Розмір камерних плит 150х2000х80 мм 2. Кількість камер 218 3. Глибина камери фільтрпреса 25 мм 4. Площа фільтра макс. 1003 ме 5. Об'єм фільтраційного кеку макс. 10 914 дм3. 6. Матеріал плит РР (поліпропілен) 7. Довжина пакета плит МІ 17 000 мм 8. Тиск фільтрації макс. 20 бар 9. Робоча сторона їх праворуч, їх зліва 10. Габаритні розміри фільтрпреса (довжина х ширина х висота) 23 282х3300х4293 мм
Пуск обладнання фільтрпресів здійснюють автоматично з операторської панелі оператором.
Після фільтрації проводять розвантаження фільтрпресів. Коржі з вологою 27-29 96 системою конвеєрів подають до сушильного відділення.
Якщо зневоднення проводять у фільтрпресовому відділенні Мо 2, то згущену каолінову суспензію насосами типу СМ подають в контактні чани для подальшого зневоднення у фільтрпресовому відділенні Мо 2.
В фільтрпресовому відділенні Мо 2 знаходить 28 фільтрпресів ФОМ-52. Після розвантаження коржі з вологою 30-32 96 подаються системою конвеєрів в ящикові живильники стрічкових сушарок.
Станина фільтрпреса: 1. Робоча поверхня ф/преса - 52м? 2. Кількість ф/плит - 58-60 шт 3. Об'єм камерного простору - 0,9м3 4. Діаметр ф/плит 800 мм 5. Робочий тиск - 10 кгс/сме
Після зневоднення каолінової суспензії в фільтрпресовому відділенні Мо 1 сушіння коржів проходить в сушильному комплексі "ТЕМА".
Технологічний процес сушарки складається з наступних етапів. Призначений для сушіння каолін подають в передній частині стрічкового транспортера всередину змішувача; після змішування матеріал в задній частині змішувача потрапляє до гранулятора, після чого його подають стрічковим транспортером до осушувача із псевдозрідженим шаром.
Матеріал падає на розподільну плиту з перфорацією, через яку проходить тепле повітря.
Навколишнє повітря, яке забирається і спрямовується в осушувач, всмоктується ззовні (у разі необхідності попередньо нагрівається в підігрівачі повітря) і спрямовується вентилятором через систему пальників до осушувача із псевдозрідженим шаром. Це тепле повітря проходить крізь розподільну плиту та шар продукту. Під дією вібрації осушувача із псевдозрідженим шаром продукт переміщується і подається через розподільну плиту в напрямку зони охолодження осушувача. Тут вентилятор подає холодне (навколишнє) повітря крізь шар продукту, охолоджуючи його. Швидкість вібрації, а також швидкість, із якою продукт подається через розподільну плиту, може змінюватись регулятором частоти. При сушінні у сушарці температура повітря, яке надходить з теплогенератора, складає 450 град. С, продукт сохне при температурі 70-80 град. С протягом приблизно 20 хвилин.
Зо Після зневоднення каолінової суспензії в фільтрпресовому відділенні Мо 2 сушіння каолінових коржів відбувається в трьох стрічкових 12-ти камерних сушарках "Мірко" і "АКВ".
Матеріал для сушіння рівномірно розподіляється по всій поверхні на верхній стрічці сушарки і проходить зону з високою температурою, де відбувається випаровування з усією площі поверхні. З першої стрічки матеріал переходить на середню. У зоні просушування другої стрічки волога видаляється зсередини матеріалу. З другої стрічки матеріал переходить на нижню, на якій відбувається остаточне досушування. В останній камері сушарки просушений матеріал охолоджується повітрям, що надходить ззовні. При сушінні у сушарці "Мірко" температура повітря, яке надходить з теплогенератора, складає 250 град. С, продукт сохне при температурі 70-90 град. С протягом приблизно 40 хвилин. При сушінні у сушарці "АКВ" температура повітря, яке надходить з теплогенератора, складає 220-230 град. С, продукт сохне при температурі 70- 90 град. С. протягом приблизно 40 хвилин.
Пуск обладнання комплексу здійснюють автоматично з операторської панелі кочегаром технологічних печей. На операторській панелі запрограмований весь процес сушіння каоліну.
Після сушарки каолін виходить у вигляді гранул. Пуск обладнання сушарок здійснюється автоматично з операторської панелі кочегаром технологічних печей. Па операторській панелі запрограмований весь процес сушіння каоліну.
З сушарок висушений каолін попадає на стрічкові конвеєри, з яких його подають до системи трубних конвеєрів і розподіляють по боксах складу готової продукції.
Відповідно до описаного вище способу, одержали каолін наступного складу:
Таблиця 4
Одержаний каолін має наступні фізико-хімічні характеристики: масова частка вологи, 95, не 150 більше " залишок на сітці Мо 0045, 95, не оз більше " величина концентрації водневих іонів водної витяжки (рН), од. 6,5-8,5
РН кількість часток розміром 2 т 70-83 (дисперсність), Уо втрати при прожарюванні, 95, не 132 менше ' в'язкість за методом Леманна, 40 секунд, не більше І
Запропонована корисна модель не містить будь-яких складових частин, які б неможливо було відтворити на практиці, що підтверджує його промислову придатність.
Слід розуміти, що описані вище приклади та варіанти втілення є лише ілюстративними і спеціалістам у даній галузі пропонуються різні модифікації та зміни, які охоплюються сутністю цієї заявки та обсягом формули.
Слід розуміти, що наведена вище інформація ніяким чином не обмежує обсяг прав за заявкою.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Каолін, який містить АІг2Оз та РегОз, який відрізняється тим, що містить додаткові інгредієнти, а А29Озта ЕегОз містить у такій кількості, 90: масова частка АІ29Оз 37,0-/-1,0 масова частка ГегОз небільше 0,50 г. . решта до додаткові інгредієнти 100.
2. Каолін за п. 1, який відрізняється тим, що містить наступні додаткові інгредієнти, у наступній кількості, 90: масова частка діоксиду кремнію 46,5-/-1,5 масова частка діоксиду титану, не. 0 більше " масова частка оксиду кальцію, нед 20 більше " масова частка оксиду калію 0,30-0,80 масова частка оксиду натрію, не О5 більше м
З. Каолін за будь-яким з пп. 1-2, який відрізняється тим, що має наступні фізико-хімічні характеристики: масова частка вологи, 95, не більше 15,0 залишок на сітці Мо 0045, 905, нед З більше " величина концентрації водневих
2, . 6,5-8,5 іонів водної витяжки (рН), од. рН кількість часток розміром 2 нт 70-83 (дисперсність), Уо втрати при прожарюванні, 905, не. 2 менше ' в'язкість за методом Леманна,, секунд, не більше І
UAU201905921U 2019-05-29 2019-05-29 Каолін марки akprime UA136778U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905921U UA136778U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Каолін марки akprime

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905921U UA136778U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Каолін марки akprime

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136778U true UA136778U (uk) 2019-08-27

Family

ID=71119295

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201905921U UA136778U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Каолін марки akprime

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136778U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN108246470B (zh) 从复杂式高岭土矿原料制高白度精矿粉的选矿方法
CN102358705B (zh) 利用固体废弃物生产烧结陶粒的工艺及系统
CN101269946A (zh) 一种煅烧高岭土的制备方法
GB2271987A (en) Porous ceramic granules
Murray Major kaolin processing developments
CN111925196B (zh) 一种以青砂为原料的陶瓷砖及其制备方法
EP0640572B1 (en) Method and apparatus for heating and grinding materials
JP2022504875A (ja) セラミック粒子混合物の製造方法
CN110357572A (zh) 一种用于陶瓷原料的高岭土智能湿法制粉方法
UA136778U (uk) Каолін марки akprime
UA136777U (uk) Каолін марки akform
CN102659129A (zh) 一种超薄合成云母晶体粉的制备方法
UA138484U (uk) Спосіб одержання каоліну марки akprime
UA138483U (uk) Спосіб одержання каоліну марки akform
UA121948C2 (uk) Спосіб одержання каоліну марки akform й каолін марки akform
US3712598A (en) Rotary apparatus for treating colemanite ore
KR101525543B1 (ko) 반도체 및 산업용 웨이퍼 절삭 및 연마에 사용된 폐연마재 재생방법
RU2619427C2 (ru) Титансодержащая шихта для получения тетрахлорида титана и способ ее приготовления
Abdel-Khalek et al. Upgrading of Low-Grade Egyptian Kaolin Ore Using Magnetic Separation
RU2392114C1 (ru) Способ изготовления силикатного кирпича с возвратом технологической воды и фекалийных стоков в замкнутый производственный цикл
CZ2013446A3 (cs) Způsob získávání a využití slídy z kaolinu
AU754133B2 (en) Treating kaolinitic clays
WO2019010389A1 (en) KAOLIN CALCINÉ GROSSIER AND ITS USES
RU2802778C1 (ru) Способ получения глинопорошка и песка из сапонитового шлама
CZ304806B6 (cs) Způsob výroby průmyslového silikátového granulátu, zejména kaolinového, jílového, bentonitového a páleného