UA134532U - Спосіб виробництва зернового дистиляту - Google Patents

Спосіб виробництва зернового дистиляту Download PDF

Info

Publication number
UA134532U
UA134532U UAU201812079U UA201812079U UA134532U UA 134532 U UA134532 U UA 134532U UA U201812079 U UAU201812079 U UA U201812079U UA 201812079 U UA201812079 U UA 201812079U UA 134532 U UA134532 U UA 134532U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
alcohol
concentration
distillation column
column
water
Prior art date
Application number
UAU201812079U
Other languages
English (en)
Inventor
Роман Григорович Кириленко
Олег Степанович Онишко
Сергій Тимофійович Олійнічук
Володимир Костянтинович Рудаков
Валерій Борисович Сизько
Віталій Володимирович Сосницький
Петро Леонідович Шиян
Original Assignee
Науково-Виробниче Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Інтермаш"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Науково-Виробниче Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Інтермаш" filed Critical Науково-Виробниче Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Інтермаш"
Priority to UAU201812079U priority Critical patent/UA134532U/uk
Publication of UA134532U publication Critical patent/UA134532U/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва зернового дистиляту включає перегонку бражки у бражній колоні, концентрування спирту у дистиляційній колоні та конденсацію водно-спиртової пари у дефлегматорі та конденсаторі. Згідно із корисною моделлю, зерновий дистилят відбирають із концентраційної частини дистиляційної колони у зоні концентрації спирту 60…70 % об'ємних, а у верхню частину дистиляційної колони подається вода у кількості, яка забезпечує концентрацію спирту у зоні відбору зернового дистиляту у межах 60…70 % об'ємних. При цьому органічні домішки відбирають із конденсаторів бражної і дистиляційної колони в межах 0,5…5,0 % відповідно та із зони концентрування вищих спиртів (сивушної фракції) у кількості 0,2…0,5 % від абсолютного алкоголю бражки.

Description

Корисна модель належить до підприємств, що здійснюють перегонку спиртових бражок, отриманих із вуглеводвмісної сировини.
Відомий спосіб виробництва продукції різного цільового призначення при виготовленні спирту етилового (Патент України на винахід Мо 48701 МПК (2006) С12Е 3/00. Бюл. Ме2, 2006 р.).
У способі використовується колона бражна, епюраційна, спиртова, бражний підігрівач, сепаратор вуглекислого газу, відповідні конденсатори, спиртовловлювачі, дефлегматори, холодильники, сивухопромивач та збірники цільових продуктів.
Спосіб включає перегонку бражки, епюрацію, ректифікацію та виробництво різних цільових продуктів, відбір ректифікованого спирту з верхніх тарілок спиртової колони, відбір головних і кінцевих домішок з епюраційної колони, а проміжних з нижньої половини спиртової колони.
Недоліком цього способу є те, що в ньому передбачено одночасне виробництво товарної продукції для різних галузей промисловості: високоякісного ректифікованого спирту "Екстра" та "Люкс" для харчової та медичної промисловості, а також спиртовмісної продукції, збагаченої органічними домішками для промисловості органічного синтезу, хімічної промисловості, для приготування високооктанової добавки до моторних палив та для побутової хімії.
У способі не передбачене окреме виробництво товарної продукції різного цільового призначення, що ставить використання способу в залежність від кон'юнктури ринку на окремі види продукції.
Крім цього у способі передбачено виробництво високоякісного ректифікованого спирту, який не використовується при виробництві алкогольних напоїв типу "віскі" та "джин".
Як найближчий аналог вибрана, за найбільшою кількістю суттєвих ознак та досягнутим результатам, енергозберігаюча ректифікаційна установка для виробництва спирту етилового- сирцю (Патенту України на корисну модель Мо 38299 МПК ВО10 3/00, С12Е 3/00. Бюл. Мо 24, 2008 р.), яка включає з'єднані між собою системою трубопроводів бражну і спиртову колони, а також дефлегматор, конденсатор-спиртовловлювач, барометричний конденсатор, вакуум-насос та кип'ятильник-випаровувач.
Недоліком цієї установки є те, що вона призначена для виробництва спирту етилового- сирцю (Спирт етиловий - сирець. Технічні умови. ДСТУ 5042:2008), що є водно-спиртовою рідиною разом із супутніми органічними домішками (альдегіди, естери, сивушне масло), які
Зо утворюються під час спиртового бродіння. Концентрація спирту в ній знаходиться в межах 88...92 95 об'ємних. Досягнення такої концентрації вимагає спеціального обладнання та суттєвих витрат енергоресурсів.
Крім цього в установці не передбачене відокремлення частини органічних домішок від етилового спирту, що не дозволяє використовувати спирт етиловий - сирець для виробництва алкогольних напоїв без його додаткової переробки (епюрації та ректифікації).
Спільним із корисною моделлю що заявляється, є такі суттєві ознаки найближчого аналога: наявність бражної, спиртової (дистиляційної) колони, бражного підігрівача, дефлегматора та конденсаторів.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб виробництва зернового дистиляту шляхом зміни зв'язків між технологічними операціями, здійснити виробництво товарної продукції - зернового дистиляту, забезпечити його відповідну якість по концентрації етилового спирту та вмісту органічних домішок, завдяки введенню води у верхню частину дистиляційної колони та відбору фракцій збагачених органічними домішками.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виробництва зернового дистиляту включає перегонку спиртової бражки, концентрування етилового спирту у дистиляційній колоні та відокремлення його від частки органічних домішок. Згідно із корисною моделлю, зерновий дистилят відбирається із концентраційної частини дистиляційної колони у зоні концентрації спирту 60...70 95 об'ємних, а у верхню частину дистиляційної колони подається вода у кількості, яка забезпечує концентрацію спирту у зоні відбору зернового дистиляту у межах 60...70 95 об'ємних, причому, органічні домішки відбираються із конденсатору бражної і дистиляційної колони у межах 0,5...5,0 95 відповідно та із зони концентрування вищих спиртів (сивушної фракції) у кількості 0,2...0,5 95 від абсолютного алкоголю бражки.
Технічним результатом, якого можна досягнути при здійсненні корисної моделі, є виробництво нового продукту - зернового дистиляту, шляхом зміни параметрів технологічних операцій та зв'язків між ними.
Спосіб, що заявляється, дасть можливість розширити асортимент товарної продукції спиртової галузі - зернового дистиляту, отриманого шляхом дистиляції до 70 95 об'ємних, який використовується для виробництва алкогольних напоїв та спиртовмісних харчових напоїв і виробляється із вуглеводвмісної сировини, що кореспондується із Законом України "Про 60 внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018. - Мо 8. - С. 46).
Між сукупністю суттєвих ознак корисної моделі і технічним результатом, якого можна досягнути, існує причинно-наслідковий зв'язок. У способі передбачено виробництво нового товарного продукту - зернового дистиляту, що використовуватиметься для виробництва алкогольних напоїв та спиртовмісних харчових напоїв. При цьому зерновий дистилят відбирається із концентраційної частини дистиляційної колони у зоні концентрацій 60...70 905 об'ємних, а у верхню частину дистиляційної колони подається пом'якшена вода, а органічні домішки відбираються із конденсаторів бражної і дистиляційної колони у межах 0,5...5,0 95 відповідно та із зони концентрування сивушної фракції у кількості 0,2...0,5 95 від абсолютного алкоголю бражки.
Подача води на верх дистиляційної колони сприяє більш ефективному відокремленню органічних домішок від спирту та забезпечує його концентрацію у зоні відбору зернового дистиляту у визначених межах, а відбір органічних домішок із зон їх концентрування забезпечує відповідну якість зернового дистиляту.
На кресленні наведено принципово-технологічну схему, яка пояснює спосіб, що заявляється.
До схеми входять: 1 - бражна колона, 2 - дистиляційна колона, З - бражний підігрівач, 4 - водяна секція бражного підігрівача, 5 - конденсатор бражної колони, б - дефлегматор дистиляційної колони, 7 - конденсатор дистиляційної колони, 8 і 9 - холодильник зернового дистиляту та сивушної фракції відповідно.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Зернова бражка після підігріву у бражному підігрівачі надходить на одну із верхніх тарілок бражної колони 1. Під дією гріючої пари, яка подається у кубову частину колони 1 із бражки вилучається етиловий спирт і супутні органічні домішки. Конденсат водно-спиртової пари (бражний дистилят) із бражного підігрівача З по комунікації - а і б надходить на тарілку живлення дистиляційної колони 2. Конденсат водно-спиртової пари з водяної секції 4 бражного підігрівача З по комунікації - в і б прямує на тарілку живлення дистиляційної колони 2. Частина конденсату, у вигляді флегми, із водяної секції 4 повертається по комунікації - г на верхню
Зо тарілку колони 1. Це дозволяє підвищити концентрацію спирту і супутніх домішок у водно- спиртовій парі, яка виходить з колони 1.
Звільнена від рідкої частини бражка, у вигляді барди, відводиться із куба бражної колони 1.
Водно-спиртова пара, яка виходить із водяної секції 4 конденсується у конденсаторі 5 бражної колони 1, і у вигляді домішок виводиться із установки.
Під дією гріючої пари у дистиляційній колоні 2 відбувається вилучення із бражного дистиляту води, яка у вигляді лютерної води відводиться із установки.
У концентраційній частині колони 2 здійснюється концентрування спирту та органічних домішок. Під дією пом'якшеної води (або конденсату гріючої пари), яка подається на верх дистиляційної колони, покращується вилучення та концентрування органічних домішок та забезпечується відповідна концентрація спирту на тарілках колони 2. Водно-спиртові пари збагачені органічними домішками, після проходження через дефлегматор б дистиляційної колони 2, конденсуються у конденсаторі 7 і виводяться із установки.
Зерновий дистилят відбирається з концентраційної частини колони 2 у зоні концентрацій етилового спирту 60...70 95 об'ємних через холодильник 8. Сивушна фракція (вищі спирти) відводиться з установки через холодильник 9.
У разі необхідності зменшення у зерновому дистиляті органічних домішок може бути організований їх додатковий відбір із конденсатора сепаратора вуглекислого газу (на схемі не показано).
Для зменшення питомих енерговитрат на процес водно-спиртова пара з бражної колони 1 може безпосередньо подаватись у дистиляційну колону 2 для її часткового обігріву (на схемі не показано).
Для здійснення способу, що заявляється, використовується типове обладнання, яке виробляється заводами харчового машинобудування.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виробництва зернового дистиляту, що включає перегонку бражки у бражній колоні, концентрацію спирту у дистиляційній колоні, підігрів бражки у бражному підігрівачі та конденсацію водно-спиртової пари у дефлегматорі та конденсаторі, який відрізняється тим, що зерновий дистилят відбирають з концентраційної частини дистиляційної колони в зоні концентрацій спирту 60...70 95 об'ємних.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що у верхню частину дистиляційної колони подають воду у кількості, яка забезпечує концентрацію спирту у зоні відбору зернового дистиляту у межах 60...70 95 об'ємних, причому органічні домішки відбирають з конденсаторів бражної та дистиляційної колон у межах 0,5...5,0 9о відповідно та із зони концентрування вищих спиртів (сивушної фракції) у кількості 0,2...0,5 95 від абсолютного алкоголю бражки. фе, хг ккккжюкюки, : т у" «нь Ж вЗКАе ще Й х ї й Я в й ш Зернова з ї ин Ті З Ї Вражиа бю ; їв. их Мине ! вин : Зинявихи РЕ хо Домішки : Я; шо й : І. х щ Х . Вода о фоднчнчннчянннняккннх ) | ; ї в ТЕ ВОМ шк В ї нн, з пен и ; Мине неннох Е З З і дб зарновин ЖЕ ШЕ Н Х Фе і ДисТИля у З ; і Х ; і Н ча с їй х | БО зва ! Н Х х х Н : ї х х х З і : Я хм Ко че ! ее Ор ренні Б | | дн Сива Її ! фвракців ГПиюча | ї Говоча пара п зара й уд йи я «кових | Ї і пяккеккАфжні ж о жхх о ххх Ме о Коня ЖБарда п в Дютерна вода
UAU201812079U 2018-12-06 2018-12-06 Спосіб виробництва зернового дистиляту UA134532U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812079U UA134532U (uk) 2018-12-06 2018-12-06 Спосіб виробництва зернового дистиляту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812079U UA134532U (uk) 2018-12-06 2018-12-06 Спосіб виробництва зернового дистиляту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134532U true UA134532U (uk) 2019-05-27

Family

ID=66641727

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201812079U UA134532U (uk) 2018-12-06 2018-12-06 Спосіб виробництва зернового дистиляту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134532U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SU1463134A3 (ru) Способ получени этанола
CA1172989A (en) Multiple effect distillation method and apparatus
CN106334327A (zh) 一种酒精蒸馏生产方法
CN220176078U (zh) 用于合成气发酵醪制取优质无水乙醇的蒸馏系统
RU2678100C2 (ru) Разделительная стенка в способе очистки этилового спирта
UA134532U (uk) Спосіб виробництва зернового дистиляту
RU2342432C1 (ru) Способ получения этанола
CN102942445A (zh) 酒精差压蒸馏生产方法
RU2579937C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта
US2099864A (en) Process for manufacture of distilled spirits
RU115678U1 (ru) Установка получения этанола 95% из пищевого сырья и колонна окончательной очистки этанола
RU2579943C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта
RU2409674C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта
RU2315108C2 (ru) Способ получения ректификованного спирта
RU2315107C2 (ru) Способ получения ректификованного спирта
CN114685247B (zh) 联产燃料乙醇和食用酒精的方法和系统
RU2315109C2 (ru) Способ получения ректификованного спирта
RU2421523C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта
RU2330068C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта
CN211025189U (zh) 一种蒸馏装置
RU128830U1 (ru) Ресурсосберегающая установка непрерывного действия для получения из бражки этилового ректификованного спирта, дробины и сгущенной барды
RU2398881C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта 95%
UA126533C2 (uk) Спосіб отримання ректифікованого спирту
RU2553220C2 (ru) Способ получения этанола
RU2315110C1 (ru) Способ получения ректификованного спирта