UA133186U - Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок - Google Patents

Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок Download PDF

Info

Publication number
UA133186U
UA133186U UAU201810540U UAU201810540U UA133186U UA 133186 U UA133186 U UA 133186U UA U201810540 U UAU201810540 U UA U201810540U UA U201810540 U UAU201810540 U UA U201810540U UA 133186 U UA133186 U UA 133186U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mold
screw
casting mold
filling material
screw blank
Prior art date
Application number
UAU201810540U
Other languages
English (en)
Inventor
Василь Васильович Васильків
Ярослав Іванович Гунька
Original Assignee
Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя filed Critical Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority to UAU201810540U priority Critical patent/UA133186U/uk
Publication of UA133186U publication Critical patent/UA133186U/uk

Links

Landscapes

  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Abstract

Заявлений спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок, при якому в наповнювальний матеріал ливарної форми вкладають модель шнекової заготовки до утворення робочої поверхні шнекової заготовки, виймають модель шнекової заготовки, заливають ливарну форму рідким полімерним матеріалом, який витримують у ливарній формі до його тверднення і утворення твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки з наступним її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми. Як рідкий полімерний матеріал використовують двокомпонентний поліуретановий компаунд холодного тверднення, який заливають в кількості не більше 3/4 від об'єму замкнутої порожнини ливарної форми. Витримування у ливарній формі здійснюють при одночасному її обертанні навколо двох взаємно перпендикулярних осей до утворення порожнистої твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки, поверхні якої, після її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми, покривають облицювальним полімерним матеріалом, твердість якого після полімеризації є вищою за твердість матеріалу згаданої заготовки.

Description

Корисна модель належить до технології машинобудування і може використовуватись для виготовлення полімерних шнекових заготовок у виробництві робочих органів багатофункціональних шнекових механізмів в умовах одиничного і дрібносерійного виробництв.
Відомий спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок, при якому в наповнювальний матеріал ливарної форми вкладають модель шнекової заготовки до утворення робочої поверхні шнекової заготовки, виймають модель шнекової заготовки, заливають ливарну форму рідким полімерним матеріалом, який витримують у ливарній формі до його тверднення і утворення полімерної твердотілої шнекової заготовки з наступним її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми |Патент України Мо 116632, кл. МПК В829С239/22, В29С239/34,
Вв29239/36, В29І 15/00, Опубл. 25.05.2017, Бюл. Мо 101.
Недоліком вказаного способу є низькі продуктивність праці та собівартість, а також значна трудомісткість і незадовільна якість одержуваних полімерних шнекових заготовок, що мають обмежене використання для одержання деталей машин різних конструкцій через значну вагу.
В основу корисної моделі поставлено задачу розширення технологічних можливостей, підвищення якості полімерних шнекових заготовок та трудомісткості їх виготовлення.
Поставлена задача вирішується в способі виготовлення полімерних шнекових заготовок, при якому в наповнювальний матеріал ливарної форми вкладають модель шнекової заготовки до утворення робочої поверхні шнекової заготовки, виймають модель шнекової заготовки, заливають ливарну форму рідким полімерним матеріалом, який витримують у ливарній формі до його тверднення і утворення полімерної твердотілої шнекової заготовки з наступним її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми, відповідно до корисної моделі, як рідкий полімерний матеріал використовують двокомпонентний поліуретановий компаунд холодного тверднення, який заливають в кількості не більше 3/4 від об'єму замкнутої порожнини ливарної форми, витримування у ливарній формі здійснюють при одночасному її обертанні навколо двох взаємно перпендикулярних осей до утворення порожнистої твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки, поверхні якої, після її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми, покривають облицювальним полімерним матеріалом, твердість якого після полімеризації є вищою за твердість матеріалу згаданої заготовки.
Спосіб реалізується наступним чином:
Зо В наповнювальний матеріал ливарної форми, корпус якої виконаний із немагнітного матеріалу, вкладають модель шнекової заготовки до утворення робочої поверхні шнекової заготовки. Як наповнювальний матеріал ливарної форми використовують силікон чи інший матеріал.
Потім виймають модель шнекової заготовки, покривають робочі поверхні ливарної форми антиадгезійним матеріалом на основі воску (аерозоль ВС-М (180 мл)), або силікону, заливають замкнуту ливарну форму рідким полімерним матеріалом, виконаним у вигляді двокомпонентного поліуретанового компаунда холодного тверднення.
Приклади таких матеріалів: Зтооіїй-Оп Зтооїй-Савзі 300. Зтооїй-Оп Зтооій-Саві 305,
Зтооій-Оп Зтооійп-Сазі 650 ВОТО, Зтооій-Оп Зтооїйп-Саві 385.
Його заливають в кількості не більше 3/4 від об'єму замкнутої порожнини ливарної форми і витримують у ливарній формі здійснюють до його тверднення при одночасному її обертанні навколо двох взаємно перпендикулярних осей до утворення твердотілої порожнистої проміжної полімерної шнекової заготовки.
Полімеризація відбувається під впливом хімічної реакції компонентів поліуретанового компаунда на протягом 8 хв.
За необхідності перед заливанням у ливарну форму здійснюють дегазацію двокомпонентного поліуретанового компаунда холодного тверднення шляхом використання установок високого тиску, що дозволить практично повністю прибрати бульбашки повітря. Для цього його поміщають у вакуумну камеру згаданої установки, в якій створюється підвищений тиск до 4 атмосфер.
Потім з наповнювального матеріалу ливарної форми виймають порожнисту твердотілу проміжну полімерну шнекову заготовку, поверхні якої покривають облицювальним полімерним матеріалом, твердість якого після полімеризації є вищою за твердість матеріалу згаданої заготовки. Приклади таких матеріалів: безпечні при контакті з продуктами харчування бтооїй-
Зі! 940, серія опа Сіваг (Зтооїй-Оп бопа-Сіваг 40), серія Едціпох, ТА5К 11; з підвищеною зносостійкістю (форполімери (Ф-100ПФ), адипрени (адипрен І 167)).
Таке покривання здійснюють багатошарово аерозольним способом, пористою губкою або зануренням у ємність з розчином поліуретанової композиції з наступним сушінням на повітрі з утворенням на поверхні витків, при її затвердінні, покриття у вигляді поліуретанової плівки.
Вимогою до марки облицювального полімерного матеріалу є забезпечення необхідних міцності та зносостійкості полімерної шнекової заготовки, позаяк використання двокомпонентного поліуретанового компаунда холодного тверднення забезпечує лише скелетне формоутворення поверхонь згаданої заготовки.
Вказаним способом доцільно виготовляти шнекові заготовки, маса яких не перевищує декількох десятків кілограмів.
Приклад конкретного виконання способу:
Здійснювали виготовлення полімерної шнекової заготовки з такими параметрами: внутрішній діаметр - 40 мм; зовнішній діаметр - 100 мм; крок - 100 мм, товщина витка - 16 мм.
Модель шнекової заготовки виготовляли із РІ А пластику способом друку на ЗО принтері
Рісазо ЗО Оезідпег.
Наповнювальний матеріал ливарної форми - силікон Моїа еїаг 30.
Ливарний матеріал - двокомпонентний поліуретановий компаунд холодного тверднення марки Зтооій-Оп бтооій-Сазі 650 ВОТО (після полімеризації твердість - 65 Шор 0). Він характеризується високим показником міцності після затвердіння, що дозволяє використовувати механічну обробку готового виробу. Період перебування в рідкому стані (до початку згущення) - 2,5 хв. за температури 23 "С згідно з АТМ 0-2471, період тверднення - 15 хв., усадка - 2,54 95 згідно з АБТМ 0-2566, відносне подовження при розриві - 20 95 згідно з АБТМ 0-638, границя міцності на розрив - 16,55 МПа (згідно з АТМ 0-638), густина 1,05 г/см (АБТМ 0-1475), в'язкість суміші - 120 сПз (АБТМ 0-2393), колір - білий.
В наповнювальний матеріал ливарної форми - силікон Моїй єЄїаг 30 у в'язкопластичному стані вкладали модель шнекової заготовки. Після тверднення вийняли модель шнекової заготовки, і в утворену форму з відбитками робочих поверхонь шнекової заготовки заливали рідким полімерним матеріалом: двокомпонентним поліуретановим компаундом холодного тверднення марки Зтооїй-Оп бтооій-Сазі 650 ВОТО (співвідношення компонентів (А/В) за об'ємом ТА:1В, за вагою 100А:90В, загальний об'єм - 3/4 від об'єму замкнутої порожнини ливарної форми), який витримували у ливарній формі при одночасному її обертанні навколо двох взаємно перпендикулярних осей до його тверднення і утворення порожнистої твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки.
Зо Далі з наповнювального матеріалу ливарної форми здійснювали виймання згаданої заготовки та покриття її поверхонь аерозольним способом облицювальним полімерним матеріалом марки поліуретан адипрен ЇЇ 167 з наступним витримуванням до його повної полімеризації (після полімеризації твердість - 95 Шор О, індекс опору стиранню З0ОМВ5, границя міцності на розтяг 49,7 МПа).
Таким чином, перевагами запропонованого способу виготовлення полімерних шнекових заготовок є розширені технологічні можливості, підвищена якість отримуваних заготовок і продуктивність праці, знижені трудомісткість та собівартість через спрощення і зменшення вартості і працемісткості формування таких заготовок.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок, при якому в наповнювальний матеріал ливарної форми вкладають модель шнекової заготовки до утворення робочої поверхні шнекової заготовки, виймають модель шнекової заготовки, заливають ливарну форму рідким полімерним матеріалом, який витримують у ливарній формі до його тверднення і утворення твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки з наступним її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми, який відрізняється тим, що як рідкий полімерний матеріал використовують двокомпонентний поліуретановий компаунд холодного тверднення, який заливають в кількості не більше 3/4 від об'єму замкнутої порожнини ливарної форми,
    витримування у ливарній формі здійснюють при одночасному її обертанні навколо двох взаємно перпендикулярних осей до утворення порожнистої твердотілої проміжної полімерної шнекової заготовки, поверхні якої, після її вийманням з наповнювального матеріалу ливарної форми, покривають облицювальним полімерним матеріалом, твердість якого після полімеризації є вищою за твердість матеріалу згаданої заготовки.
    00 КомпютернаверсткаГ.
    Паяльніково (00000000
    Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна
    ДП "Український інститут промислової власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201810540U 2018-10-25 2018-10-25 Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок UA133186U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810540U UA133186U (uk) 2018-10-25 2018-10-25 Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810540U UA133186U (uk) 2018-10-25 2018-10-25 Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133186U true UA133186U (uk) 2019-03-25

Family

ID=65859279

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810540U UA133186U (uk) 2018-10-25 2018-10-25 Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133186U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102048732B1 (ko) 물-용해성 주조 몰드를 이용하여 몰딩을 생성하기 위한 프로세스 및 그의 생성을 위한 물질 시스템
KR20170079937A (ko) 3d 프린팅 금형을 활용한 로스트왁스 주조방법
CN104339437A (zh) 一种用3d打印技术生产陶瓷铸型的方法
UA133186U (uk) Спосіб виготовлення полімерних шнекових заготовок
CN107902044A (zh) 一种使用新型船托架装置进行建模的方法及新型船托架装置
RU2641683C1 (ru) Способ получения керамических изделий сложной объемной формы
CN103464679A (zh) 金属板材的成型方法和成型系统
RU2619548C2 (ru) Способ изготовления отливок литьем по газифицируемым моделям
CN107263798A (zh) 一种3d薄片的注射成型方法
JP4451546B2 (ja) 鋳造用金型およびその製造方法
CN108311654B (zh) 采用离心方法制备厚壁金属模具的生产方法
Kim et al. Plaster casting process for prototyping of die casting based on rapid tooling
CN1915133A (zh) 服装饰品徽章压塑制作工艺
CN206229967U (zh) 型砂模具
CN104648027A (zh) 一种大型雕塑的批量水泥浇注方法
JP2003340833A (ja) 弾性成形型の作製方法及び該型を用いた成形品の製造方法
RU2799189C1 (ru) Устройство для изготовления пустотелой выплавляемой модели
KR100661853B1 (ko) 표면 형성 방법 및 이에 의해 제작된 성형물
JP2024013612A (ja) 成形体の製造方法
KR100567855B1 (ko) 중공 귀금속의 제조방법
RU2678856C1 (ru) Способ изготовления литого изделия с проницаемой ячеистой структурой из алюминиевого сплава
EP0020989B1 (de) Verfahren zur Herstellung von Modellen, Kernbüchsen und Werkzeugen und so erhaltene Modelle
KR20240129767A (ko) 3d 프린터를 활용한 다공성 금형장치 및 다공성 금형장치의 제조방법
CN205732546U (zh) 一种公路喷水机盖体模具
CN111206200A (zh) 一种金属电弧喷涂模具工艺