UA132967U - Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку - Google Patents

Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку Download PDF

Info

Publication number
UA132967U
UA132967U UAU201807640U UAU201807640U UA132967U UA 132967 U UA132967 U UA 132967U UA U201807640 U UAU201807640 U UA U201807640U UA U201807640 U UAU201807640 U UA U201807640U UA 132967 U UA132967 U UA 132967U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
aspiration
ovary
women
kguy
capsule
Prior art date
Application number
UAU201807640U
Other languages
English (en)
Inventor
Інна Володимирівна Бирчак
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201807640U priority Critical patent/UA132967U/uk
Publication of UA132967U publication Critical patent/UA132967U/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку шляхом введення внутрішньовенно пацієнтці 125-250 мг розчину етамзилату та 250-500 мг розчину транексамової кислоти за 20-30 хвилин перед операцією, аспірації вмісту через товсту голку під час операції, біопсії капсули кістозного геморагічного утворення яєчника (КГУЯ) і, якщо зовнішній вигляд КГУЯ відповідає структурі функціональної кісти яєчника з крововиливом, а в аспіраційному та біопсійному матеріалах відсутні атипові клітини, залишену капсулу КГУЯ з яєчника не вилучають. При цьому, додатково після закінчення основного етапу оперативного втручання в черевну порожнину вводять 250 мл поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль з експозицією через 12 год. та наступною аспірацією вмісту.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до гінекології, та може бути використана для оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку.
Однією з найактуальніших проблем сучасної оперативної гінекології є патологія репродуктивної системи, яка вимагає хірургічного лікування. Захворювання, що супроводжуються внутрішньочеревною кровотечею (трубна вагітність, апоплексія яєчника, розрив кісти яєчника) становлять найбільшу загрозу для здоров'я та життя жінки. Частота гострої гінекологічної патології серед числа пацієнток гінекологічного стаціонару, за даними різних авторів, становить 10-25 95. Апоплексія та розрив кісти яєчника займає друге місце серед причин внутрішньочеревних кровотеч у гінекологічних хворих після позаматкової вагітності.
Частота даної патології складає до 3-4 95 хворих з гострими гінекологічними захворюваннями, при цьому важка форма захворювання не перевищує 12 95 від загального числа оперованих.
Частота пухлин яєчників має чітку тенденцію до зростання і за останні роки збільшилася з 10 95 до 25 95 в структурі новоутворень статевих органів. Чинниками ризику розвитку даної патології, на думку багатьох авторів, є зростання частоти запальних захворювань придатків матки, наявність гормонального дисбалансу, високе число перенесених екстрагенітальних захворювань, втручання, що призводять до порушення мікроциркуляції яєчників тощо.
На сьогодні у світі близько 90 95 всіх гінекологічних операцій виконується лапароскопічним доступом. Переваги лапароскопії в гінекології очевидні - менша операційна травма, косметичний ефект, практично відсутній післяопераційний біль, зменшення тривалості перебування хворої в стаціонарі, досить швидка реабілітація.
Найближчим аналогом корисної моделі є спосіб оперативного лікування апоплексії яєчника (Пат. 103981 Україна, МПК Аб1В 17/00. Спосіб оперативного лікування апоплексії яєчника /
Гладчук 3.1, Назаренко О.Я., заявник Одеський державний медичний університет. - Мо 201300789; заявка 23.01.2013; опубл. 10.12.2013, Бюл. Мо 23), в якому за 20-30 хвилин перед операцією пацієнтці вводять внутрівенно 125-250 мг розчину етамзилату та 250-500 мг розчину транексамової кислоти, під час операції через товсту голку аспірують вміст та роблять біопсію капсули кістозного геморагічного утворення яєчника (КГУЯ) і, якщо зовнішній вигляд. КГУЯ відповідає структурі функціональної кісти яєчника з крововиливом, а в аспіраційному та біопсійному матеріалах відсутні атипові клітини, залишену капсулу КГУЯ з яєчника не
Зо вилучають і операцію завершують заключною санацією черевної порожнини.
Недоліками найближчого аналога-способу є те, що він має на меті лише зберегти під час оперативного втручання неушкодженим здоровий фолікулярний апарат яєчника біля ложа вилученого кістозного утворення та сприяє зайвій загибелі функціонуючої паренхіми органа з наступним оваріосклерозом; проте відомо, що наявність крові в черевній порожнині та неминуча операційна травма під час хірургічного втручання призводять до спайкоутворення, що надалі може бути причиною жіночого безпліддя трубно-перитонеального генезу, хронічного абдомінального і тазового болю, непрохідності тонкої кишки, труднощів під час повторних доступів тощо.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалити спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку шляхом додаткового інтраопераційного введення в черевну порожнину поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль.
Спільною ознакою корисної моделі та найближчого аналога є те, що за 20-30 хвилин перед операцією пацієнтці вводять внутрівенно 125-250 мг розчину етамзилату та 250-500 мг розчину транексамової кислоти, під час операції через товсту голку аспірують вміст та роблять біопсію капсули кістозного геморагічного утворення яєчника (КГУЯ) і, якщо зовнішній вигляд. КГУЯ відповідає структурі функціональної кісти яєчника з крововиливом, а в аспіраційному та біопсійному матеріалах відсутні атипові клітини, залишену капсулу КГУЯ з яєчника не вилучають.
Відмінною ознакою корисної моделі від найближчого аналога є те, що додатково після закінчення основного етапу оперативного втручання в черевну порожнину вводять 250 мл поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль з експозицією через 12 год. та наступною аспірацією вмісту.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі: оперативне лікування, розрив кісти, Дефенсаль.
Теоретичні передумови здійснення способу, що заявляється.
Проблема спайкоутворення є особливо актуальною в гінекології а саме у жінок репродуктивного віку, що пов'язано з високою частотою розвитку трубно-перитонеального безпліддя. Частота розвитку спайкової хвороби коливається в межах 65-95595 після загальнохірургічних абдомінальних та лапароскопічних операцій в гінекології.
Останнім часом активно проводяться дослідження ефективності застосування протиспайкових засобів бар'єрного типу з основними механізмами дії - гідрофлотації, ковзання та розділення поверхонь. Профілактика спайкоутворення після оперативних втручань покликана стимулювати обмінні процеси в тканинах, покращувати мікроциркуляцію, прискорювати репаративні процеси, активувати клітинний метаболізм, процеси лімфо відтоку тощо.
Корисна модель здійснюється наступним чином.
Пацієнтці з діагностованим розривом кісти яєчника за 20-30 хвилин перед операцією вводять внутрішньовенно 125-250 мг розчину етамзилату та 250-500 мг розчину транексамової кислоти, під час операції через товсту голку аспірують вміст та роблять біопсію капсули кістозного геморагічного утворення яєчника (КГУЯ) і, якщо зовнішній вигляд КГУЯ відповідає структурі функціональної кісти яєчника з крововиливом, а в аспіраційному та біопсійному матеріалах відсутні атипові клітини, залишену капсулу КГУЯ з яєчника не вилучають. Далі в черевну порожнину вводять 250 мл поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль з експозицією через 12 год. та наступною аспірацією вмісту.
Приклад практичного застосування корисної моделі. 30 жінкам, яким виконувалось оперативне втручання з приводу розриву кісти яєчника під час операції (після завершення основного етапу) вводили 250 мл поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль з експозицією через 12 год. та наступною аспірацією вмісту.
Аналіз перебігу післяопераційного періоду оперованих жінок виявив, що ускладнень не спостерігалося у жодної. Тривалість больового синдрому була в середньому на 2,5 доби меншою, температурна реакція на 1 добу коронною, відновлення функції кишечника - на 2 доби швидшою у порівнянні з хворими з традиційним проведенням операції.
Використання запропонованого способу призводить до зменшення процесу спайкоутворення, сприяє кращому перебігу післяопераційного періоду, зниженню лікарського навантаження, скороченню тривалості температурної реакції, больового синдрому, відновленню функції органів черевної порожнини та порожнини таза, а, отже, і скороченню перебування хворих в стаціонарі, поліпшенню показників якості життя жінок.
Технічний результат. Запропонований спосіб дозволяє ефективно оперативно лікувати
Зо розрив кісти яєчника у жінок репродуктивного віку, своєчасно попередити спайкоутворення після лапароскопічних втручань, що в свою чергу дозволяє мінімізувати ризик віддалених ускладнень.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку шляхом введення внутрішньовенно пацієнтці 125-250 мг розчину етамзилату та 250-500 мг розчину транексамової кислоти за 20-30 хвилин перед операцією, аспірації вмісту через товсту голку під час операції, біопсії капсули кістозного геморагічного утворення яєчника (КГУЯ) і, якщо зовнішній вигляд КГУЯ відповідає структурі функціональної кісти яєчника з крововиливом, а в аспіраційному та біопсійному матеріалах відсутні атипові клітини, залишену капсулу КГУЯ з яєчника не вилучають, який відрізняється тим, що додатково після закінчення основного етапу оперативного втручання в черевну порожнину вводять 250 мл поліфункціонального протиспайкового засобу дефенсаль з експозицією через 12 год. та наступною аспірацією вмісту.
UAU201807640U 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку UA132967U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807640U UA132967U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807640U UA132967U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132967U true UA132967U (uk) 2019-03-25

Family

ID=65859343

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201807640U UA132967U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132967U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kumar et al. Spontaneous heterotopic pregnancy with tubal rupture and pregnancy progressing to term
RU2493863C1 (ru) Способ лечения хронического неспецифического эндометрита
RU2364411C1 (ru) Средство и способ профилактики рецидива кист яичников
Gaines et al. Uterine arteriovenous fistula
UA132967U (uk) Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку
Hamblen RESULTS OF PREOPERATIVE ADMINISTRATION OF AN EXTRACT OF PREGNANCY URINE: A STUDY OF THE OVARIES AND OF THE ENDOMETRIA IN HYPERPLASIA OF THE ENDOMETRIUM FOLLOWING SUCH ADMINISTRATIONS
RU2541089C1 (ru) Способ комплексного лечения наружного генитального эндометриоза
RU2366433C1 (ru) Способ профилактики осложнений при абдоминальном родоразрешении
RU2386441C1 (ru) Способ профилактики спаечного процесса в полости брюшины при акушерско-гинекологических операциях
Selye et al. The role of progesterone and local trauma in the production of cystic-glandular changes in the endometrium and hypertrophy of the myometrium
RU2289415C1 (ru) Способ лечения миомы матки
Yurii et al. EXPERIENCE OF SURGICAL TREATMENT ON THE APPENDAGES OF THE UTERUS IN PREGNANT WOMEN IN THE SECOND TRIMESTER
Ragusa et al. Updates in the Management of Ob-Gyn Emergencies
RU2816983C1 (ru) Способ лечения эндометриоза в эксперименте у крыс
RU2299069C2 (ru) Способ оперативного лечения трубной беременности
RU2339392C1 (ru) Способ остановки маточных кровотечений в пубертатном периоде
Kabakcı et al. Effectiveness of platelet-rich plasma treatment in perineal trauma: a case report
RU2715144C2 (ru) Способ лечения частичной несостоятельности рубца на матке после операции кесарева сечения
Umarova et al. Rehabilitation of women who underwent cesarean section and organ-preservation surgery after divergence of sutures on the uterus
GS Wang et al. Vaginal myomectomy is superior to abdominal myomectomy in treatment effect and postoperative recovery
RU2262934C1 (ru) Способ лечения больных с острыми эндометритами
Amarachi et al. Some aspects of management of early pregnacy in women with hypokinesia
UA137276U (uk) Спосіб медикаментозного гемостазу при консервативній міомектомії
RU2373977C1 (ru) Способ лечения болевого синдрома при викарном увеличении яичника после односторонней аднексэктомии
RU2238687C1 (ru) Способ профилактики развития спаечного процесса в малом тазе и нарушений овариально-менструального цикла у женщин, перенесших эндоскопические операции на яичниках с использованием электрокоагуляции