UA132332U - Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику - Google Patents

Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику Download PDF

Info

Publication number
UA132332U
UA132332U UAU201808742U UAU201808742U UA132332U UA 132332 U UA132332 U UA 132332U UA U201808742 U UAU201808742 U UA U201808742U UA U201808742 U UAU201808742 U UA U201808742U UA 132332 U UA132332 U UA 132332U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
acne
day
correction
stage
skin
Prior art date
Application number
UAU201808742U
Other languages
English (en)
Inventor
Маріанна Юріївна Бессараб
Альона Андріївна Антонів
Тетяна Іллівна Доманчук
Жанетта Анатоліївна Чорненька
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201808742U priority Critical patent/UA132332U/uk
Publication of UA132332U publication Critical patent/UA132332U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику шляхом призначення як антибактеріальної терапії азитроміцину в дозі 500 мг 3 рази на 10 днів з пробіотиком. Додатково призначають пробіотик йогурт по 1 капсулі 3 рази на день упродовж 30 днів та гель для зовнішнього застосування Clear Gel (Alex Cosmetic) 2 рази на день протягом 3 місяців.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до дерматовенерології, і може бути використана при корекції вугрової хвороби в стадії загострення, поєднаної з дисбіозом кишечнику.
Сучасні досягнення в галузі внутрішньої медицини вказують на визначну роль порушення кількісного та якісного складу мікробіому порожнинного вмісту товстої кишки (МПВТК) у розвитку метаболічних розладів (обміну жовчних кислот, вуглеводів, ліпідів, окисно-відновних реакцій), синдрому ендогенної інтоксикації, патогенезі ожиріння, вугрової хвороби тощо. Все більше дослідників визнають, що мікробіом підвищує схильність до розвитку вугрової хвороби.
Мікробіом товстої кишки на 99 95 складається з анаеробних сапрофітів, які відносяться до чотирьох типів: Гр-позитивні Рігтісшев і Асііпорасієга та Гр-негативні Васіегоїдеїе5 і
Ргоїеорасіегіа. Вони забезпечують гомеостаз метаболічного каскаду, який виконує дезінтоксикаційну, енергетичну і пластичну функції. Зміна нормального співвідношення мікробіоти знижує бар'єрну функцію епітелію кишки, сприяє розвитку ендотоксемії за рахунок продуктів життєдіяльності умовно патогенних та патогенних штамів мікроорганізмів, та, як наслідок, посиленню навантаження на ферментні системи детоксикації печінки. За умов дисбіозу ПВТК цей процес є безперервним і тому складає істотну загрозу щодо формування системного ендотоксикозу і напруження системи детоксикації.
Вугрова хвороба є не лише захворюванням шкіри, вона включає в себе багатогранний комплекс взаємозалежних гістохімічних і органних дисфункцій, в першу чергу зумовлених гормональними змінами. За даними літератури (Проценко Т.В), вульгарні акне посідають третє місце у структурі дерматологічних захворювань. У когорті людей підліткового та юного віку частота вугрової хвороби значно перевищує середньостатистичні показники, досягаючи 80- 90 95. У значної частини осіб (до 11 95) акне зберігаються у віці понад 25 років (Кутасевич Я.Ф.).
Відомий спосіб комплексного лікування вугрової хвороби у дорослих (Спосіб комплексного лікування вугрової хвороби у дорослих: пат. 41924 Україна. Мо и200901954; заявл. 04.03.2009; опубл. 10.06.2009, бюл. Мо 11), що включає застосування базисної специфічної (системної, топічної) терапії, до якої додатково застосовують терапевтичні заходи, спрямовані на усунення або корекцію супутніх чинників, значимих в патогенезі цього дерматозу, зокрема призначають препарати зінеріт і скінорен, які послідовно наносять на шкіру обличчя 2 рази на день впродовж
Зо 3-5 місяців, паралельно з проведенням курсів лікування системними антибіотиками призначають пробіотик хілак-форте по 20-30 крапель перорально під час прийому їжі З рази на день та препарат гіалуронової кислоти куріозин у вигляді аплікацій 1-2 рази на добу при лікуванні тяжких клінічних форм акне і проводять реабілітаційну терапію засобами лікарської косметики впродовж 3-6 місяців.
Недоліком відомого способу є те, що використання вказаного способу не забезпечує достатнього покращення енергетичного стану клітин у хворих на вугрову хворобу; не забезпечує достатньої нормалізації мікробіоценозу шкіри; відмічається довга тривалість інфекційного процесу шкіри, тобто вищезазначене не дозволяє вирішити проблему лікування загострення вугрової хвороби та функціонування імунної системи.
Найбільш близьким аналогом є спосіб лікування вугрової хвороби в стадії загострення, поєднаної із дисбіозом кишечнику (Спосіб лікування вугрової хвороби в стадії загострення, поєднаної із дисбіозом кишечнику: пат. 115642 Україна. Мо а201700596; заявл. 23.01.2017; опубл. 27.11.2017, бюл. Мо 22), який включає призначення антибіотика в супроводі пробіотика та засобу місцевого застосування, в якому як антибіотик призначають азитроміцин в дозі 500 мг З рази на 10 днів, додатково системно призначають пробіотик біолакт в дозі 300 мг 2 рази на добу, для місцевого лікування призначають антисептик цидипол для зовнішнього застосування шляхом обробки вугрів у вигляді розчину 2 рази на добу вранці і ввечері, курсом 25-30 днів.
Недоліком найбільш близького аналогу є те, що даний спосіб не запобігає розвитку явищ постакне, таких нерівна текстура та колір шкіри та не забезпечує повної нормалізації мікробіоценозу кишечнику за рахунок наявності в пробіотиках частіше всього лише двох штамів 35 лактобактерій, в той час як порушується чисельний склад багатьох мікроорганізмів, що призводить до порушень процесів травлення в шлунково-кишковому тракті та синтезу вітамінів, імунної системи, обміну речовин, накопиченню ендотоксинів, що не дозволяє покращити загальний стан хворих.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику шляхом призначення антибактеріальної терапії та додаткового застосування пробіотику йогурт та гелю для зовнішнього застосування Сієаг сеї (Аех Созтеїїс).
Спільними ознаками корисної моделі та найближчого аналогу є призначення як бо антибактеріальної терапії азитроміцину в дозі 500 мг З рази на 10 днів з пробіотиком.
Відмінними ознаками корисної моделі від найближчого аналогу є те, що додатково до антибактеріальної терапії призначають пробіотик йогурт по 1 капсулі З рази на день упродовж
ЗО днів та гель для зовнішнього застосування Сіеєаг Сеї (АІех Созтеїіс) 2 рази на день (зранку і ввечері) на протязі З місяців.
Теоретичні передумови здійснення корисної моделі.
Препарат йогурт (1 капсула містить 2 млрд. або 4 млрд. активних клітин (КУО): І асіобасійи5 асідорнійшв, Іасіорбасійи5 Патпозив, Зігеріососсив5 ІШепторнпіив, І асіобасіив5 аєЇртескії зибзр.
Виїдагіси5). Молочнокислі бактерії препарату йогурт входять до складу нормальної кишкової флори людини і відіграють важливу роль у забезпеченні колонізаційної резистентності, імуностимулюючої, вітаміноутворюючої, детоксикаційної та травної функцій організму.
Антимікробна активність молочнокислих бактерій проявляється щодо стафілококів, протею, ентеропатогенної кишкової палички та грибів роду Сапаїйда і пов'язана з їх здатністю продукувати молочну кислоту, лактоцини, перекис водню, оцтову та пропіленову кислоти, лізоцим. Молочнокислі бактерії знижують рН вмісту кишечнику, запобігають росту та розмноженню патогенної та умовно патогенної мікрофлори. Лактобактерії є бар'єром для проникнення з кишечнику у кров сенсибілізуючих речовин (ендотоксинів, бактеріальних і харчових алергенів). Життєздатність бактерій, які входять до складу препарату йогурт, не порушується при проходженні крізь стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку.
Гель Сієаг Сеї (АІех Со5теїіс) комбінований засіб до складу якого входять: сірка - цілющий мінеральний і кератолітичний активний інгредієнт - допомагає очистити шкіру, усунути надлишок шкірного сала, зменшує розширені пори, що забезпечує лікування висипання; екстракт лишайника (Гіспеп ехігасі) - консервант, який використовують проти певних типів бактерій, грибків і дріжджів. Також сприяє активності інших консервантів. Екстракт не містить води, видобувається з альпійських лишайників. Він нетоксичний і не викликає роздратування шкіри; пантенол - швидко вбирається, провітамін В5 зволожує, зменшує запалення і знімає свербіж, прискорює загоєння; саліцилова кислота - відлущує відмерлі частинки шкіри, а також розм'якшує пробки, що знаходяться в фолікулах і верхній шар шкіри, зменшуючи запалення і підсушуючи, також вона усуває почервоніння комедони; екстракт гамамелісу володіє сильними терпкими властивостями, регулює виділення шкірного сала, стягує пори, освіжає шкіру,
Зо ефективно позбавляє від себореї. Тонізує шкіру, пом'якшує її і позбавляє від лущення, покращує колір обличчя за рахунок посилення мікроциркуляції крові в капілярах. Володіє дуже сильними антибактеріальними і протигрибковими властивостями, ефективний проти будь-яких запальних процесів, незамінний при акне, гнійничкові висипання будь-якого походження, травматичних ушкодженнях шкіри, дерматитах; екстракт кореня солодки (лакриці) - протизапальний компонент косметики, а також досить ефективне відбілюючий речовина; бісаболол - ефективний протизапальний інгредієнт, що знімає будь-які подразнення на шкірі, незалежно від їх походження.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі.
Вугрова хвороба (акне або вугри) - це захворювання сальних залоз шкіри, тому вугри виникають на шкірі там, де є велика кількість сальних залоз (обличчя, спина, груди).
Кишковий дисбіоз - це зміна якісного складу та кількісного співвідношення мікрофлори кишечнику, що виникає під впливом екзо- й ендогенних чинників і може бути етіологічним фактором та патогенетичним механізмом багатьох патологічних станів.
Препарат йогурт-антидіарейні мікроорганізми. Комбінація лактобактерій.
Корисна модель здійснюється наступним чином.
Хворій на вугрову хворобу в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику призначають як антибактеріальну терапію азитроміцин в дозі 500 мг З рази на 10 днів та пробіотик йогурт по 1 капсулі З рази на день упродовж 30 днів, також для зовнішнього застосування гель Сіеєаг сеї (АІех Созтеїс) 2 рази на день (зранку і ввечері) на протязі З місяців.
Приклади використання корисної моделі.
Хвора Б. 32 років, діагноз: Вугрова хвороба, середній ступінь тяжкості, папуло-пустульозна форма, стадія загострення. Дизбіоз кишечнику | ст. Хворіє упродовж 4-6 років. Періодично лікувалася за місцем проживання. Хворій було проведено ряд обстежень, а саме визначали активності ферментів (аланінамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, обчислення коефіцієнту де Рітіса, гама-глутамілтрансфераза, лужна фосфатаза), вмістом у крові білірубіну; маркерів функціонального стану печінки (вміст у крові альбумінів, фракцій білірубіну, протромбіновий час), функціонального стану нирок (вміст у крові креатиніну, цистатину, сечовини, обчислення швидкості клубочкової фільтрації), ліпідограми, іонограми, глікемічного профілю крові, обчислення індексів інсулінорезистентності. Мікробіоценоз ПВТК вивчали бо мікробіологічним методом шляхом засіву десятикратних розведень випорожнень на диференційно-діагностичні живильні середовища згідно з методичними рекомендаціями "Микробилогическая диагностика дисбактериозов" МОЗ УРСР (1986). Основними маркерами, що дозволили зробити висновки про дисбіотичні зміни були: видова належність аеробів та анаеробів, кількісна характеристика (концентрація) та частота зростання висіяних колоній.
Верифікацію ступеню важкості дисбіозу здійснювали на основі класифікації І.Б. Куваєвої, К.С.
Ладодо (1991 р.). Мікробіологічне дослідження калу на дисбактеріоз (патогенна флора - якісним методом, умовно-патогенна, біфідо- та лактобактерії - кількісним методом). Дані об'єктивного обстеження: Загальний стан хворої умовно задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Ріст - 176 см. Маса - 58 кг. Доступні огляду слизові блідо-рожевого кольору. Множинні висипи на шкірі обличчя, переважно на щоках, лоба, шиї, дискомфорт в уражених ділянках.
Висипи були представлені множинними запальними папулами та пустулами, іноді на тлі помірно гіперемованої шкіри. Обидві половини грудної клітки приймають однакову участь в акті дихання. Частота дихальних рухів 18 за хвилину. Над легенями вислуховується везикулярне дихання. Тони серця чисті, ритмічні. Частота серцевих скорочень (ЧСС) - 72/хв, пульс ритмічний, задовільних властивостей, АТ-110/70 мм. рт. ст. Живіт при пальпації м'який, не болючий. Печінка не збільшена. Синдром Пастернацького негативний з обох боків. Дані мікробіологічного дослідження випорожнень свідчать про те, що основними ознаками дисбіозу у даного хворого є виражене зменшення облігатних автохтонних мікроорганізмів: біфідобактерій, лактобактерій, бактероїдів (табл.) та збільшення частоти висівання умовно патогенних та патогенних видів мікробних асоціацій - поява ешеріхій з гемолітичними властивостями, патогенних штамів стафілококу, сульфідредукуючих клостридій, грибків роду Сапаїда. З приводу цього було призначене лікування згідно з запропонованим способом. Хвора обстежувалась комплексно до, після лікування та через 12 тижнів, клінічне обстеження проводилося кожні 2 тижні. Після проведеного лікування стан хворої покращився: зникли всі запальні елементи і відбулося практично повне розсмоктування постзапальних інфільтратів і плям, значно зменшились розміри та нормалізувався колір гіпертрофічних рубців, вирівнявся рельєф та нормалізувався колір шкіри уражених ділянках, зменшилось здуття живота, нормалізувались випорожнення, покращилося загальне самопочуття, зменшилась втомлюваність. Стан мікробіоценозу порожнини товстої кишки у хворої Б. на вугрову хворобу
Зо представлено у наступній таблиці.
Таблиця
Стан мікробіоценозу порожнини товстої кишки у хворої Б. на вугрову хворобу (Ід КУО/г; Мат)
Стафілококи. 77777711 11111101 1711 бах | 2650010
ГрибкиродуСапдіда.ї 77717770 43005" | 77003 (Ентеробактер.//////////777777711111111Ї711171717101111111 71156" | т5ОМА
Примітка. " - різниця вірогідна у порівнянні з показником у ПЗО (р«0,05).
Отже, запропонований спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення, поєднаної з дисбіозом кишечнику сприяв зменшенню інтенсивності прогресування вугрової хвороби поєднаної з дисбіозом кишечнику шляхом усунення ознак загострення даних патологій зокрема більшість постзапальних інфільтратів розсмокталась, текстура та колір шкіри покращились, значно зменшились розміри та нормалізувався колір гіпертрофічних рубців, вирівнявся рельєф та нормалізувався колір шкіри уражених ділянках, зменшилось здуття живота, нормалізувались випорожнення, покращилося загальне самопочуття, зменшилась втомлюваність.
Технічний результат. Запропонований спосіб дозволяє ефективно корегувати вугрову хворобу в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику шляхом усунення ознак загострення клінічних синдромів за коморбідності даних патологій.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику шляхом призначення як антибактеріальної терапії азитроміцину в дозі 500 мг З рази на 10 днів з пробіотиком, який відрізняється тим, що додатково призначають пробіотик йогурт по 1 капсулі
    З рази на день упродовж 30 днів та гель для зовнішнього застосування Сієаг сіє! (АІех Созтвеїіс)
    2 рази на день протягом З місяців.
UAU201808742U 2018-08-15 2018-08-15 Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику UA132332U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201808742U UA132332U (uk) 2018-08-15 2018-08-15 Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201808742U UA132332U (uk) 2018-08-15 2018-08-15 Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132332U true UA132332U (uk) 2019-02-25

Family

ID=65494722

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201808742U UA132332U (uk) 2018-08-15 2018-08-15 Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132332U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2020516684A (ja) 炎症及び炎症性疾患の治療法
CN105142728A (zh) 用于治疗表面创伤的组合物和方法
US20190216886A1 (en) Topical Compositions And Methods For Treating Wounds
JP2022504792A (ja) 炎症性疾患及び関連する感染の治療方法
Tapia Ozone therapy in the treatment of recurrent vulvo-vaginitis by Candida albicans
RU2708624C1 (ru) Способ лечения пародонтита
UA132332U (uk) Спосіб корекції вугрової хвороби в стадії загострення на фоні дисбіозу кишечнику
BR112021001873A2 (pt) composição para o uso na prevenção e/ou tratamento da mucosa genitourinária
RU2406489C1 (ru) Способ профилактики гестоза и его осложнений у свиноматок
CN113197837A (zh) 含叶酸的微生态组合物及其应用
RU2284825C1 (ru) Способ лечения абсцессов, флегмон мягких тканей
Friedman et al. Treatment of dermabrasion wounds with a hydrocolloid occlusive dressing
RU2367454C1 (ru) Средство интимной гигиены "фемивит"
CN111000871A (zh) 一种口腔喷剂及其制备方法
UA120850U (uk) Спосіб комплексного лікування вугрової хвороби у дорослих
RU2764574C1 (ru) Средство для лечения акне
RU2751809C1 (ru) Способ лечения пародонтита
RU2391977C2 (ru) Способ лечения острых форм бактериальных вагинитов
RU2328292C1 (ru) Способ лечения флегмон челюстно-лицевой области
US20240033308A1 (en) Probiotic compositions for the treatment of acne
WO2024028863A1 (en) Therapeutic effect of molecules derived from probiotic milk-based fermentation microbial consortium ("kefir") on wounds healing
CN106562964A (zh) 一种治脚气的外用膏
Brzezinski et al. Kefir and champagne vinegar to defeat bacterial vaginosis in woman, avoiding oral metronidazole, clindamycin and bothersome douchings
Uppanisakorn et al. Wound management of patients with toxic epidermal necrolysis using banana leaf: A case study
CN116763811A (zh) 一种治疗老年性外阴炎药物及其制备方法