UA131223U - Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку Download PDF

Info

Publication number
UA131223U
UA131223U UAU201807097U UAU201807097U UA131223U UA 131223 U UA131223 U UA 131223U UA U201807097 U UAU201807097 U UA U201807097U UA U201807097 U UAU201807097 U UA U201807097U UA 131223 U UA131223 U UA 131223U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flap
incisions
bleeding
cavity
wound
Prior art date
Application number
UAU201807097U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Іванович Солоджук
Микола Михайлович Рожко
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Івано-Франківський Національний Медичний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Івано-Франківський Національний Медичний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Івано-Франківський Національний Медичний Університет"
Priority to UAU201807097U priority Critical patent/UA131223U/uk
Publication of UA131223U publication Critical patent/UA131223U/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку включає аугментацію, що полягає у проведенні двох вертикальних розрізів під кутом до межі між прикріпленою та рухомою частиною ясен з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба, відсепаруванні слизово-окісного клаптя, провокуванні кровотечі проведенням декортикації, заповненні порожнини остеопластичним кістковим матеріалом, проведенні мобілізації слизово-окісного клаптя, співставлянні країв рани і фіксації її вузловими швами. За 30 днів перед оперативним втручанням здійснюють додаткову стимуляцію кісткового утворення, для чого призначають "Остеокальцин" по 830 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів. Під час оперативного втручання після проведених розрізів і провокування кровотечі заповнюють утворену проведеними розрізами кишеню/порожнину остеопластичним кістковим матеріалом тваринного походження зразка "СеrаВоnе", встановлюють та фіксують металевими пінами резорбуючу мембрану зразка "Jason", здійснюють мобілізацію слизово-окісного клаптя, після чого співставляють краї рани і фіксують вузловими швами.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до хірургічної стоматології, зокрема до способів хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої щелепи і/або частини нижньої щелепи, і може використовуватися для створення остеокондуктивних (та остеоїндуктивних умов при відновлення об'єму втраченої кісткової тканини шляхом використання остеопластичного матеріалу тваринного походження та резорбуючої колагенової мембрани для аугментації коміркового відростка верхньої щелепи і/або частини нижньої щелепи у жінок постменопаузального віку.
Відомий спосіб аугментації коміркового відростка верхньої щелепи при лікуванні атрофії щелеп, який полягає у проведенні двох вертикальних розрізів з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба (зубів), які з'єднуються між собою горизонтальним розрізом на відстані 6-12 мм від виступу краю коміркового відростка з внутрішньоротової сторони, відсепаруванні слизово- окісного клаптя з наступним заповненням утвореної "кишені" імплантатом/кістковим матеріалом із гідроксіапатиту та ушиванням рани вузловими швами Ц(АЇеп еї а!. 1985р. "Атлас косметической и реконструктивной хирургии пародонта". - 2007 р. - С. 3781.
Однак цей спосіб є недостатньо ефективним для забезпечення необхідних остеокондуктивних умов для відновлення об'єму втраченої кісткової тканини щелеп при проведенні аугментації коміркового відростка верхньої та частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку.
Найбільш близьким до корисної моделі, що заявляється, за технічною суттю є спосіб аугментації коміркового відростка верхньої щелепи, що полягає у проведенні двох вертикальних розрізів під кутом до межі між прикріпленою та рухомою частиною ясен з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба відступаючи латерально до середини коронок сусідніх зубів, які з'єднуються між собою горизонтальним розрізом на відстані 6-12 мм від виступу краю коміркового відростка з внутрішньоротового боку, від сепаруванні слизово-окісного клаптя з наступним заповненням утвореної кишені/порожнини імплантатом/кістковим матеріалом та ушиванням рани вузловими швами, згідно якого перед заповненням утвореної проведеними розрізами порожнини кістковим матеріалом провокують кровотечу проведенням декортикації в ділянці краю коміркового відростка до заповнення порожнини кров'ю, після чого порожнину заповнюють кістковим матеріалом на основі фізично модифікованого сульфату кальцію ("Вопавопе"), висікають краї рани на 1-1,5 мм з двох боків для створення контактної поверхні, проводять горизонтальну періостотомію для мобілізації слизово-окісного клаптя, співставляють краї рани і фіксують вузловими швами (Патент України на корисну модель Мо 119517, Аб1ІВ 17/24, опубл. 25.09.2017. Бюл. Мо 11.
Однак цей спосіб є також недостатньо ефективним для забезпечення оптимальних остеокондуктивних умов для відновлення об'єму втраченої кісткової тканини при проведенні аугментації коміркового відростка верхньої щелепи та частини нижньої щелепи у жінок постменопаузального віку, через недостатню стабілізацію остеопластичного матеріалу, ризик виникнення його резорбції і недостатню щільність регенерованої кісткової тканини щелеп.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення ефективності лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп, створення оптимальних остеокондуктивних та остеоїндуктивних умов для відновлення об'єму втраченої кісткової тканини шляхом додаткової медикаментозної стимуляції кісткового утворення, забезпечення стабілізації остеопластичного матеріалу, підвищити щільність кісткової тканини при проведенні аугментації коміркового відростка верхньої щелепи і/або частини нижньої щелепи у жінок постменопаузального віку.
Поставлена задача вирішується тим, що за способом аугментації коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку, що полягає у проведенні двох вертикальних розрізів під кутом до межі між прикріпленою та рухомою частиною ясен з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба, відсепаруванні слизово- окісного клаптя, провокуванні кровотечі проведенням декортикації, заповненні порожнини остеопластичним кістковим матеріалом, проведенні мобілізації слизово-окісного клаптя, співставлянні країв рани і фіксації її вузловими швами, згідно з корисною моделлю, за 30 днів перед оперативним втручанням здійснюють додаткову стимуляцію кісткового утворення, для чого призначають "Остеокальцин" по 830 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів, і під час оперативного втручання після проведених розрізів і провокування кровотечі заповнюють утворену проведеними розрізами кишеню/порожнину остеопластичним кістковим матеріалом тваринного походження зразка "СегаВопе", встановлюють та фіксують металевими пінами резорбуючу колагенову мембрану зразка "Удазоп" на контактній поверхні, створеній висіканням країв рани на 1-1,ж5 мм з двох боків, здійснюють мобілізацію слизово-окісного клаптя проведенням горизонтальної періостотомії, після чого співставляють краї рани і фіксують вузловими швами.
Саме завдяки запропонованій перед оперативним втручанням додатковій стимуляції кісткового утворення призначенням "Остеокальцину" по 830 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів, а також провокуванням під час оперативного втручання кровотечі методом декортикації в ділянці краю коміркового відростка до заповнення порожнини кров'ю і заповненням порожнини після цього остеопластичним кістковим матеріалом тваринного походження зразка "СегаВопе", встановленням та фіксацією металевими пінами резорбуючої мембрани зразка "Чдазоп" створюють умови для регенерації кісткової тканини і аугментації коміркового відростка верхньої ілабо частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку.
Таким чином сукупністю відомих і пропонованих ознак отримано нове технічне рішення, яке забезпечує досягнення якісно нового технічного результату і є достатнім для виконання поставленої задачі корисної моделі.
Суть способу пояснює ілюстрація схематичного наведення процесу аргументації коміркової частини пропонованим способом, де на поз. 1 - наведена резорбуюча мембрана, зафіксована на контактній поверхні металевими пінами З і заповнена порожнина, утворена розрізами, кістковим остеопластичним матеріалом 2.
Спосіб здійснюють так.
Після обстеження хворої і визначення діагнозу визначають стратегію лікування і оперативного втручання. За 30 днів перед оперативним втручанням здійснюють додаткову стимуляцію кісткового утворення, для чого призначають "Остеокальцин" по 830 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів. На наступному етапі під час оперативного втручання відомою методикою проводять два вертикальних розрізи з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба (зубів), які з'єднуються між собою горизонтальним розрізом на відстані 6-12 мм від виступу краю коміркового відростка з внутрішньоротової сторони відсепарованого слизово-окісного клаптя. Перед заповненням утвореної проведеними розрізами кишені/порожнини остеопластичним кістковим матеріалом провокують кровотечу шляхом проведення декортикації в ділянці краю коміркового відростка до заповнення порожнини кров'ю, після чого, порожнину заповнюють кістковим матеріалом тваринного походження зразка "СегаВопе". Потім
Зо встановлюють та фіксують металевими пінами резорбуючу мембрану зразка "дазоп", висікають краї рани на 1-1,5 мм з двох боків для створення контактної поверхні, проводять мобілізацію слизово-окісного клаптя, використовуючи горизонтальну періостотомію, після чого співставляють краї рани і фіксують вузловими швами.
Приклад
Хвора М., 53 роки, звернулась зі скаргами на відсутність зубів на нижній щелепі, утруднене жування. Об'єктивно: на нижній щелепі відсутні 35, 36 зуби, за даними конусно-променевої комп'ютерної томографії спостерігається атрофія коміркової частини нижньої щелепи в ділянці відсутніх зубів.
Пацієнтці було запропоновано лікування пропонованим способом.
Попередньо, за 30 днів до оперативного втручання, для регуляції кальцієво-фосфорного обміну та додаткової стимуляції кісткового утворення було призначено "Остеокальцин" по 830 мг 2 р/добу упродовж 30 днів.
Протокол операції Мо 564 від 16.08.2017 р.
Після премедикації, під комбінованим знеболенням зроблено обробку операційного поля, проведено два вертикальні розрізи під кутом до межі між прикріпленою та рухомою частиною ясен з вестибулярного боку в ділянці відсутніх зубів відступаючи латерально до середини коронок сусідніх зубів, які з'єднали між собою горизонтальним розрізом на відстані б мм. від виступу краю коміркового відростка з язикового боку. Потім було відсепаровано слизово-окісний клапоть, проведено декортикацію в ділянці краю коміркової частини, заповнено утворену кишеню остеопластичним кістковим матеріалом тваринного походження, як приклад зразка "СегаВопе", встановлено резорбуючу колагенову мембрану, як приклад зразка "Чазоп", яку фіксували металевими пінами, висічено краї рани для створення контактної поверхні, проведено горизонтальну періостотомію, мобілізовано слизово-окісний клапоть, краї рани співставлено, рану ушито вузловими швами. Гемостаз. Стисна пов'язка. Холод.
У результаті лікування пропонованою методикою через вісім місяців при рентгенологічному дослідженні спостерігали збільшення об'єму коміркової частини нижньої щелепи в ділянці оперативного втручання.
Пропонований спосіб створює оптимальні остеокондуктивні та остеоіндуктивні умови для відновлення об'єму втраченої кісткової тканини шляхом додаткової медикаментозної стимуляції бо кісткового утворення, проведення декортикації коміркового відростка або частини нижньої щелепи, використання остеопластичного матеріалу тваринного походження та резорбуючої колагенової мембрани при проведенні аугментації коміркового відростка верхньої щелепи і/або частини нижньої щелепи у жінок постменопаузального віку.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку, який включає аугментацію, що полягає у проведенні двох вертикальних розрізів під кутом до межі між прикріпленою та рухомою частиною ясен з вестибулярної сторони в ділянці відсутнього зуба, відсепаруванні слизово-окісного клаптя, провокуванні кровотечі проведенням декортикації, заповненні порожнини остеопластичним кістковим матеріалом, проведенні мобілізації слизово-окісного клаптя, співставлянні країв рани і фіксації її вузловими швами, який відрізняється тим, що за 30 днів перед оперативним втручанням здійснюють додаткову стимуляцію кісткового утворення, для чого призначають "Остеокальцин" по 830 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів, і під час оперативного втручання після проведених розрізів і провокування кровотечі заповнюють утворену проведеними розрізами кишеню/порожнину остеопластичним кістковим матеріалом тваринного походження зразка "СегаВопе", встановлюють та фіксують металевими пінами резорбуючу мембрану зразка "Уазоп", здійснюють мобілізацію слизово-окісного клаптя, після чого співставляють краї рани і фіксують вузловими швами.
    МО ї 00 Ж с - ВЕК ке ед ЗК ЯМ ній ЕД ча 0 00 ШЕ 00 ши, ШЕ 5 ШК ве щи «7, ння
UAU201807097U 2018-06-23 2018-06-23 Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку UA131223U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807097U UA131223U (uk) 2018-06-23 2018-06-23 Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807097U UA131223U (uk) 2018-06-23 2018-06-23 Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA131223U true UA131223U (uk) 2019-01-10

Family

ID=65577208

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201807097U UA131223U (uk) 2018-06-23 2018-06-23 Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA131223U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2700543C1 (ru) Способ реконструкции альвеолярного гребня в дистальных отделах верхней челюсти для установки дентальных имплантатов
RU2608702C1 (ru) Способ поднятия слизистой оболочки дна верхнечелюстного синуса
RU2289336C1 (ru) Способ хирургического лечения врожденных расщелин твердого и мягкого неба
RU2734053C1 (ru) Способ расширения верхней челюсти
RU2677791C1 (ru) Способ устранения выраженной атрофии тела нижней челюсти
RU2417772C2 (ru) Способ пластики альвеолярного отростка нижней челюсти
RU2648861C1 (ru) Способ направленной костной регенерации челюсти при атрофии альвеолярного отростка
RU2661039C1 (ru) Способ костной пластики альвеолярного отростка верхней челюсти и альвеолярной части нижней челюсти
RU2281704C1 (ru) Способ костной пластики нижней челюсти
UA131223U (uk) Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої і/або частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку
RU2414181C2 (ru) Способ пластики альвеолярного отростка нижней челюсти при его атрофии
RU2405474C2 (ru) Способ пластики альвеолярного отростка нижней челюсти
RU2467709C1 (ru) Способ хирургического лечения больных с оро-антральным соустьем
RU2698436C1 (ru) Способ костной пластики
RU2563942C9 (ru) Способ дистракционного остеогенеза челюстей при дефиците костной ткани у пациентов после онкологических операций
RU2592375C1 (ru) Способ костной пластики блоком аллопланта кости при аугментации челюсти
UA135640U (uk) Спосіб хірургічного лікування атрофії коміркового відростка верхньої та частини нижньої щелеп у жінок постменопаузального віку
RU2613673C1 (ru) Способ пластики альвеолярного отростка у детей при врожденных расщелинах губы и неба
RU2578379C1 (ru) Способ устранения оро-антрального соустья
RU2775686C1 (ru) Способ пластики альвеолярного отростка нижней челюсти при его атрофии
RU2797101C1 (ru) Способ устранения ограниченных дефектов челюстей
RU2786323C1 (ru) Способ устранения рецессии десны посредством фиксации соединительнотканного трансплантата
RU2743838C1 (ru) Способ формирования слизисто-надкостничного небного лоскута
RU2668807C1 (ru) Способ устранения расщелины альвеолярного отростка верхней челюсти
RU2809965C1 (ru) Способ наложения апикально-фиксирующего шва при операциях вестибулопластики по Едранову С.С.