UA128153U - Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура - Google Patents

Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура Download PDF

Info

Publication number
UA128153U
UA128153U UAU201801704U UAU201801704U UA128153U UA 128153 U UA128153 U UA 128153U UA U201801704 U UAU201801704 U UA U201801704U UA U201801704 U UAU201801704 U UA U201801704U UA 128153 U UA128153 U UA 128153U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
catheter
drainage
bladder
urethral
pig tail
Prior art date
Application number
UAU201801704U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Костянтинович Слєпов
Максим Вікторович Пономаренко
Орест Григорович Шипот
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Намн України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Намн України" filed Critical Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Намн України"
Priority to UAU201801704U priority Critical patent/UA128153U/uk
Publication of UA128153U publication Critical patent/UA128153U/uk

Links

Landscapes

  • Media Introduction/Drainage Providing Device (AREA)

Abstract

Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура включає гнучкий катетер. Катетер виготовлений у вигляді тонкої, еластичної, трубки з латексу або поліуретану, або іншого біосумісного матеріалу, має проксимальний завиток з дренуючими отворами навколо, завдяки чому добре фіксується в порожнині сечового міхура, отвори мають мінімальний контакт із слизовими оболонками.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема урології, ії може бути використана для підвищення ефективності лікування патології сечового міхура.
Уретральний катетер використовується для дренування порожнини сечового міхура при вроджених вадах розвитку сечовидільної системи, гострих невідкладних станах, хронічних захворюваннях та ін. Катетеризація сечового міхура полягає у введенні порожнистої трубки (катетера) в сечовипускний канал. Зазвичай цей метод застосовують з лікувальною або діагностичною метою (11.
Відомі дренуючі катетери таких видів: 1) катетер Робінсона (Нелатона) - найпростіший варіант, прямого типу, призначається для короткочасних і неускладнених випадків взяття сечі у пацієнта; 2) катетер системи Тімане - призначений при ускладнених інвазіях, як правило, у випадках аденоми простати або стенозі уретрального каналу, має жорсткий вигнутий кінчик, який полегшує проведення катетера; 3) катетер системи Фолея - є гнучким пристроєм, що має спеціальний балон, при роздуванні якого відбувається утримування катетера в просвіті сечового міхура; 4) катетер системи Петцера - застосовується рідше, в основному при цистостомічному дренажі (у вигляді окремої трубочки, яка через передню черевну стінку над лоном виходить назовні).
Всі катетери мають свою розмірність, яку, зазвичай, характеризує їх діаметр. Завдяки цьому можна правильно підібрати катетер відповідного розміру, і виключити травмування уретрального каналу |21.
Також, відомий катетер для довготривалого дренування верхніх сечових шляхів, що являє собою самоутримуваний 5-подібний дренаж, який виконаний у вигляді еластичного стержня із закругленим внутрішнім кінцем і має зірчастий фігурний профіль, який створює в просвіті сечоводу додаткові дренажні канали. Однак, досить обмежений строк дії катетера, що обумовлено вимушено малим діаметром просвіту трубки, та недостатня довжина його не дозволить використовувати при вроджених вадах розвитку сечовидільної системи |ЗІ.
Найбільш близький за технічною суттю є сечовий катетер у вигляді м'якої, еластичної, гнучкої трубки з поліпропілену: наприклад, сечовий катетер Фолея. Однак, не вистачає довжини
Зо катетера для розміщення в системі двох підгузків (відкрита дренажна система, при якій перший підгузок вдягається на тіло дитини, а другий вдягається поверх першого; дистальний вільний кінець стента розміщується між ними), та постійно виникає потреба в його подовженні для приєднання до сечоприймача (при закритій дренажній системі) |41|.
В основу уретрального катетера типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура поставлена задача створення такого уретрального катетера, який має різні розміри та довжину, який непотрібно промивати, він надійно фіксується в порожнині сечового міхура, що дасть можливість попередити ретроградне закидання сечі та розвиток ранових і катетер-асоційованих бактеріальних ускладнень та забезпечить косметичний та функціональний ефект від лікування.
Поставлена задача вирішується тим, що уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура, що включає гнучкий катетер, згідно з корисною моделлю, катетер виготовлений у вигляді тонкої, еластичної, трубки з латексу або поліуретану, або іншого біосумісного матеріалу, має проксимальний завиток з дренуючими отворами навколо, добре фіксуються в порожнині сечового міхура, отвори мають мінімальний контакт із слизовими оболонками, і не забиваються слизовими плівками, епітелієм чи іншими включеннями, і який має різну довжину: 30 см, 35 см, 40 см.
Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура, розробляють наступним чином.
Необхідну довжину уретрального катетера типу "свинячий хвіст" (див. креслення) регулюють шляхом відсічення непотрібної частини. Катетер, завдяки проксимальному завитку (1) з дренуючими отворами навколо, добре фіксуються в порожнині сечового міхура, виключаючи можливість їх транслокації в шийку чи в просвіт уретри. Отвори мають мінімальний контакт із слизовими оболонками, тому не забиваються слизовими плівками, епітелієм чи іншими включеннями, і немає необхідності в додатковому промиванні катетера.
Змочивши в стерильному розчині антисептика (хлоргексидин), катетер обережно без зусилля проводять по уретрі в сечовий міхур за допомогою штовхача (2), орієнтуючись на поділки нанесені кожні 5 см на катетері. Досягнувши необхідної глибини введення, з просвіту катетера витягують випрямляючу струну-провідник (3), чим забезпечують закручування завитку проксимального кінця і його надійну фіксацію в порожнині сечового міхура. Після цього на уретральному катетері розпочинають формування неосуретри з мобілізацією її вічка на типове бо місце. По закінченню операції катетер типу "свинячий хвіст" залишається на 5-7 днів для дренування і відведення сечі з сечового міхура. Ці заходи забезпечують загоєння післяопераційних ран шляхом первинного натягу, ефективну хірургічну корекцію вади та добрий косметичний та функціональний ефект від лікування.
Розроблений катетер підтверджується наступним прикладом:
Приклад
Пацієнт П., 1 рік 4 місяці.
Діагноз: Вроджена вада розвитку статевого органа. Вінцева гіпоспадія. Лівобічний паховий крипторхізм.
Дитина доношена, народилась природнім шляхом без ускладнень з масою тіла 3820 гі оцінкою за шкалою Апгар 8/9 балів. Гіпоспадію у хлопчика виявили в 8-місячному віці підчас планового медичного огляду дитини дитячим хірургом поліклініки. Батько в дитинстві також був оперований з приводу гіпоспадії. Патології інших органів та систем виявлено не було. Хлопчик постійно знаходився під спостереженням дитячого уролога ДУ "ШАГ НАМИ України". В 1- річному віці було проведено лівобічну орхопексію по Петривальському (ліве яєчко нормальних розмірів без труднощів низведено в ліву половину мошонки). П/о період без ускладнень. Через 6 місяців хлопчик був госпіталізований повторно для хірургічної корекції гіпоспадії.
Статевий орган рівний, правильної форми, з надлишком препуціальної шкіри на вентральній поверхні голівки. Вічко уретри відкривається в ділянці вінцевої борозни дорзальної поверхні статевого органа.
Було проведено одноетапну хірургічну корекцію вади: формування неоуретри необхідної довжини з О-подібного шкірного клаптя дорзальної поверхні статевого органа на уретральному катетері. Отримано добрий косметичний та функціональний ефект від лікування.
Розроблений катетер типу "свинячий хвіст" (10 Ег, довжиною 35 см) з виведенням меатуса на голівку статевого органа по методиці Матьє з висіченням ембріональних хорд та надлишку шкіри вентральної частини статевого органа. П/о період без ускладнень. Шви знято на 8 добу після операції.
Дитина отримувала анальгін, димедрол, цефікс рег 05, нурофен форте. Місцево застосовувалися діоксизоль, гентаксан, бетадин. Уретральний катетер видалений на 7 добу. На 9 добу після операції хлопчик в задовільному стані був виписаний. При спостереженні через 1,
З, 6 місяців ніяких ускладнень не виявлено, косметичний ефект від лікування задовільний.
Таким чином, застосування уретрального катетера типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура пройшло клінічну апробацію в дитячих клініках ДУ "ШАГ НАМН України" з добрими результатами та рекомендовано до практичного впровадження у спеціалізованих клініках України.
Джерела інформації: 1. Атлас детской оперативной хирургии / под ред. П. Пури, М. Гольварта, под общ. ред. проф. Т.К. Немиловой. - М: МЕДпресс-информ, 2009. - с. 545-558. 2. Видьії и назначениеє мочевьїх катетеров. Обзор литературьм. Ломоносов Д.А. Тверской медицинский журнал. 2017 год. Вьіпуск Мо 1. 3. Пат. 64636, ОА. 4. МісоПе Г.Е., Вгадієу 5., СоІдап К., Кісе 9.С., 5спаепнег А., Нооїоп Т.М. Практические рекомендации Американского общества инфекционньїх болезней по диагностике и лечению бессимптомной бактериурии у взросльх. // Инфекции и антимикробная терапия. - Мої.- 2005.- с.

Claims (2)

42-45. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура, що включає гнучкий катетер, який відрізняється тим, що катетер виготовлений у вигляді тонкої, еластичної, 50 трубки з латексу або поліуретану, або іншого біосумісного матеріалу, має проксимальний завиток з дренуючими отворами навколо, завдяки чому добре фіксується в порожнині сечового міхура, отвори мають мінімальний контакт із слизовими оболонками.
2. Уретральний катетер за п. 1, який відрізняється тим, що катетер має різну довжину: 30 см, см, 40 см.
З я й м
Е о. їх у ще з х; . ой дет Ух ас ве Щ Кк 5 є в з о БК ра
UAU201801704U 2018-02-20 2018-02-20 Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура UA128153U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801704U UA128153U (uk) 2018-02-20 2018-02-20 Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801704U UA128153U (uk) 2018-02-20 2018-02-20 Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA128153U true UA128153U (uk) 2018-09-10

Family

ID=63709231

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201801704U UA128153U (uk) 2018-02-20 2018-02-20 Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA128153U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS59111748A (ja) 尿管ステント
UA128153U (uk) Уретральний катетер типу "свинячий хвіст" для дренування сечового міхура
RU2738169C1 (ru) Способ профилактики рестеноза хоан после хирургической коррекции их врожденной атрезии
RU2796129C1 (ru) Способ удаления стентов без цистоскопии у детей после реконструктивно-пластической операции на мочевом пузыре и устьях мочеточников
RU2724199C1 (ru) Перфорированный мочеточниковый катетер Осипяна А.В.
RU2789283C1 (ru) Способ удаления внутреннего мочеточникового стента у детей грудного возраста
Birch et al. Tethered ureteric stents—a clinical assessment
RU2739115C1 (ru) Способ лапароскопического лечения протяженных постлучевых стриктур и облитераций нижней трети мочеточника
RU2722156C1 (ru) Способ выполнения операции по удалению парауретральной кисты у женщин
Bottomley Certain congenital strictures of the ureter
RU223673U1 (ru) Катетер уретральный оптический для безопасного дренирования мочевого пузыря
Berneike et al. The results of treatment of hydronephrosis by a plastic surgical procedure with and without T-tube drainage
Alenezi et al. The History and Evolution of Ureteral Stents
Kirwin et al. Radical relief of vesico-vaginal fistula: report of an unusual case of eversion of the bladder through the fistulous opening, and a review of sixty cases seen at New York Hospital during the past ninety years
UA15026U (en) Device for catheterization of urethra and urinary bladder in bulls
McDOUGALL et al. Endourologic management of ureterosigmoidostomy anastomotic stricture
Minkov et al. Our experience in the application of the biocompatible indwelling ureteral stents
RU2665622C1 (ru) Способ извлечения нефункционирующего пластикового билиарного стента из желчных протоков
Chew et al. Clinical Uses and Applications of Ureteral Stents
TR202009590A2 (tr) Hi̇pospadi̇as tedavi̇si̇ i̇çi̇n bi̇r stent yapilanmasi
Gibson Uretero-Vaginal Fistula, with Notes of a Case for Which Uretero-Cystostomy Was Performed
RU2294161C1 (ru) Способ формирования эпицистокутанеостомы
Morson The present day treatment of tumours of the prostate
Farrag Urethral/Bladder Catheterization
UA121008C2 (uk) Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок