UA127394C2 - Вузол для видачі зерноподібних продуктів - Google Patents

Вузол для видачі зерноподібних продуктів Download PDF

Info

Publication number
UA127394C2
UA127394C2 UAA202007039A UAA202007039A UA127394C2 UA 127394 C2 UA127394 C2 UA 127394C2 UA A202007039 A UAA202007039 A UA A202007039A UA A202007039 A UAA202007039 A UA A202007039A UA 127394 C2 UA127394 C2 UA 127394C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
distribution
grain
products
transfer
ground
Prior art date
Application number
UAA202007039A
Other languages
English (en)
Inventor
Люк ГОДАР
Патрік Боневе
Патрик Боневе
Бруно Бертонно
Original Assignee
Рібуло Моносем
Рибуло Моносем
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Рібуло Моносем, Рибуло Моносем filed Critical Рібуло Моносем
Publication of UA127394C2 publication Critical patent/UA127394C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/04Single-grain seeders with or without suction devices
    • A01C7/042Single-grain seeders with or without suction devices using pneumatic means
    • A01C7/044Pneumatic seed wheels
    • A01C7/046Pneumatic seed wheels with perforated seeding discs
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/20Parts of seeders for conducting and depositing seed
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/08Broadcast seeders; Seeders depositing seeds in rows
    • A01C7/10Devices for adjusting the seed-box ; Regulation of machines for depositing quantities at intervals
    • A01C7/102Regulating or controlling the seed rate

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Sowing (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Fertilizing (AREA)

Abstract

Даний винахід стосується вузла (1) для видачі зерноподібних продуктів, які підлягають видачі, на землю, який містить засіб (3) видачі для видачі вказаних зерноподібних продуктів у відокремленій формі, транспортувальний засіб (4) для транспортування вказаних відокремлених зерноподібних продуктів на землю, засіб (5) перенесення для перенесення вказаних відокремлених зерноподібних продуктів із засобу (3) видачі на транспортувальний засіб (4), який характеризується тим, що засіб (5) перенесення синхронізований за швидкістю і положенням із засобом (3) видачі, і тим, що засіб (5) перенесення захоплює зерноподібні продукти поодинці і обмежує їхню рухливість всередині засобу (5) перенесення таким чином, щоб утримувати кожний зерноподібний продукт рознесеним від іншого на визначену і постійну відстань у вказаному засобі (5) перенесення і під час перенесення зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб (4). Даний винахід також стосується висівного елемента (16) і сівалки, які містять вузол (1) видачі згідно з даним винаходом, а також способу видачі зерноподібних продуктів на землю з використанням одного або декількох вузлів (1) видачі, висівного елемента (24) або сівалки згідно з даним винаходом.

Description

Об'єкт винаходу
Даний винахід стосується вузла для індивідуального розподілу зерноподібного продукту, переважно насінини, висівного елемента, і сівалки, яка містить такий розподільний вузол, і способу розподілу зерноподібного продукту.
Рівень техніки
Сівалки для розподілу зерноподібних продуктів, таких як продукти для захисту рослин, добриво або насінина, зазвичай містять каркас, який встановлений на сільськогосподарському транспортному засобі, такому як трактор, або перевозиться ним, і висівні елементи, розташовані на рівних інтервалах, щоб укладати зерноподібні продукти на землі.
Серед сівалок для посіву насінин є сівалки, які називаються "однонасінними" або точковими сівалками, оскільки вони містять вузол для розподілу і посіву ряд за рядом, що дозволяє точно розміщувати насінини в борозні. Така сівалка здатна відкривати борозну контрольованої глибини, по одній укладати в неї насінини на відстані одна від одної на дні борозни, потім знову закривати борозну для забезпечення того, що насінини повністю контактують із землею.
У більшості механічних розподільних вузлів використовується пневматичний принцип, згідно з яким насінини по одній завантажуються за допомогою всмоктування або вакууму в порожнини, розташовані на периферії однієї поверхні розподільного диска, який обертається, а потім насінини вивільняються за допомогою видування або за допомогою припинення забезпечення вакууму.
У разі вакуумних розподільних вузлів розподільний диск розташований по суті вертикально і відокремлює відсік, який діє як резервуар для насінин, від відсіку, який не містить насінин і який підданий дії вакууму. Вакуум, який застосовується до однієї сторони розподільного диска, забезпечує те, що насінини з резервуара захоплюються в кожній з порожнин у диску і, таким чином, ізолюються. Захоплені таким чином відокремлені насінини потім вивантажуються по одній за допомогою обертання розподільного диска, який містить порожнини, в яких міститься відокремлена насінина, у напрямку до ділянки, в якій не забезпечується вакуум. Потім насінини вивільняються з розподільного диска і падають в борозну.
Розташування порожнин на розподільному диску, конкретно відстань, яка відділяє кожну з порожнин, і швидкість, із якою диск обертається, визначають кінцеву відстань між кожною
Зо насіниною в борозні, причому це є вірним незалежно від швидкості, з якою працює сівалка.
Як правило, порожнини в розподільних дисках мають по суті круглу форму і габарити, які взаємно ідентичні в межах одного і того ж диска, що робить їх здатними приймати насінини усіх форм і розмірів. Однак ця багатофункціональність представляє серйозний недолік. Зокрема, не всі насінини певного типу, як, втім, і не всі зерноподібні продукти, як правило, мають однакову форму або однаковий розмір: в результаті вони не займають однакову кількість місця в порожнинах розподільного диска, і через це виникає непостійне розділення між насінинами і, таким чином, виникає мінливість у відстанях між насінинами на землі.
У деяких сівалках розподільний вузол додатково містить або взаємодіє з транспортувальним засобом, який транспортує зерноподібні продукти на землю і який зазвичай містить напрямний жолоб, який спрямовує насінини при їхньому падінні і запобігає їхньому випаданню за межі борозни, або має його форму.
Каналізуюча роль такого жолоба ще більш важлива, коли розподільний вузол знаходиться на значній висоті від землі. Це пов'язано з тим, що жолоб, як правило, має профіль, який дозволяє насінинам ковзати, і має форму, що дозволяє задавати їм шлях, сприятливий для їхнього розміщення в борозні. Крім того, форма жолоба дозволяє використовувати висоту, з якої скидається насінина, для додання насінині коли вона залишає жолоб, горизонтальної компоненти швидкості, яка щонайменше дорівнює швидкості руху вперед сівалки, але у зворотному напрямку. Величина цієї швидкості має немаловажний ефект на явище, в результаті якого насінини відкочуються назад по дну борозни, і, отже, на втрату точності при розміщенні насінин. Оскільки для даного висівного елемента висота падіння є постійною, у вузлі, який покладається тільки на ефекти гравітації горизонтальна швидкість може досягати максимального оптимального значення і ніколи не перевищувати це значення. Це забезпечує сівалці оптимальну максимальну швидкість, при перевищенні якої відбудеться втрата точності через той ефект відкочування назад.
Крім того, використання жолоба часто погіршує точність розміщення насінин. Це пов'язано з тим, що повторювані удари насінин об стінки жолоба при їх падінні і вібрації, викликані роботою сівалки або ж зумовлені нерівностями землі, заважають укладанню насінин на землі, і це призводить до того, що відстань між насінинами сильно варіюється.
Таким чином, для розподільних вузлів, які містять як розподільні диски, так і напрямні бо жолоби, ефект зміщення насінин на рівні диска і явище відкочування назад комбінуються,
значно збільшуючи втрату точності при розміщенні насінин на землі і роблячи рознесення між насінинами непостійним.
Транспортувальний засіб може також містити замість жолоба або на його місці пару ротаційних стрічок на відстані одна від одної, і між якими насінини приймаються від розподільного диска, і переміщення яких переносить насінини на землю, як описано в документі 05 2016/0143213, або ж щіткову стрічку, яка приймає кожну насінину на кінцях щетинок щітки, як описано в документах ЕР 2213152 ії 05 2010192819, або ж стрічку зі скребками, що взаємодіє з похилою частиною, що утворює частину транспортувального засобу, як описано в документах
УМО 2013/049198 і 05 2014230705.
Однак у таких розподільних вузлах точність, з якою насінини укладають на землі, забезпечується як розподільним диском, який встановлює частоту, з якою подаються насінини, так і транспортувальним засобом, частота руху якого повинна бути узгоджена зі швидкістю руху машини, щоб уникнути будь-якого відкочування назад насінин при їх виході з конвеєра. Ці вузли, отже, демонструють велику варіативність відстаней між насінинами на землі, оскільки ефект розділення насінин на рівні розподільного диска посилюється цим транспортувальним засобом.
Крім того, ці розподільні вузли мають недолік, що полягає в тому, що вони не підходять для зерноподібних продуктів невеликого розміру, а також схильні до значного зносу через те, що перенесення здійснюється за допомогою стискання.
Деякі розподільні вузли додатково містять засіб перенесення між розподільним диском і транспортувальним засобом, що транспортує насінини на землю.
У документах УМО 2013/049198 і И5 2014230705 також описується перенесення відокремлених насінин з розподільного диска вакуумного типу у напрямку до транспортувального засобу, який містить стрічку зі скребками, за допомогою використання двох коліс, які розташовані тангенціально й обертаються в протилежних напрямках відносно один одного, щоб збирати насінину з розподільного диска і переносити її на транспортувальний засіб.
Знову ж таки, цей тип розподільного вузла має недолік, що полягає в тому, що він не є досить точним при розташуванні насінин на землі, оскільки ці насінини захоплюються незалежно від свого положення на розподільному диску і переносяться на транспортувальний засіб незалежно від положення скребків. Насінини можуть, отже, затискатися в обшивці
Зо розподільного вузла й/або в обшивці транспортувального засобу.
Отже, а також конкретно в разі вузлів для розподілу відокремлених зерноподібних продуктів, а ще конкретніше в разі розподільних вузлів із розподільними дисками, зростає потреба в рішенні щодо розподілу, яке було б достатньо точним для все більш високих робочих швидкостей і забезпечувало б можливість постійного розподілу з урахуванням різниць у швидкості між швидкістю розподільного вузла і робочою швидкістю сівалки.
Цілі винаходу
Даний винахід направлений на надання розподільного елемента для розподілу зерноподібних продуктів, сівалки, яка містить такий розподільний елемент, і способу розподілу для розподілу зерноподібних продуктів на землі, які не мають недоліків рівня техніки.
Даний винахід направлений на надання альтернативи існуючим рішенням рівня техніки.
Даний винахід пропонує рішення, яке дозволяє контролювати шлях і переміщення зерноподібного продукту, конкретно насінини, від резервуара для продукту до такої точки, як точка його укладання на землі, а в разі насінин - точка в борозні.
Даний винахід пропонує рішення, яке дозволяє підтримувати більш постійним інтервал, що відокремлює кожний зерноподібний продукт, конкретно кожну насінину, на землі.
Сутність винаходу
Даний винахід стосується розподільного вузла для розподілу зерноподібних продуктів на землі, який містить розподільний засіб для розподілу зерноподібних продуктів поодинці, транспортувальний засіб для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю і засіб перенесення для перенесення відокремлених зерноподібних продуктів із розподільного засобу на транспортувальний засіб, причому засіб перенесення синхронізований за швидкістю і за положенням із розподільним засобом, і засіб перенесення захоплює зерноподібні продукти поодинці й обмежує їхню рухливість всередині засобу перенесення таким чином, щоб утримувати кожний зерноподібний продукт рознесеним на визначену і постійну відстань від іншого в засобі перенесення і під час перенесення зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб.
Згідно з конкретними варіантами здійснення даного винаходу розподільний вузол згідно з даним винаходом містить щонайменше одну або будь-яку придатну комбінацію з наступних ознак: бо - транспортувальний засіб підтримує постійною відстань між кожним відокремленим зерноподібним продуктом, причому ця відстань була зафіксована засобом перенесення, до тих пір, поки вони не досягнуть землі; - засіб перенесення синхронізований за положенням із транспортувальним засобом; - відстань між кожним відокремленим зерноподібним продуктом у засобі перенесення є регульованою; - засіб перенесення містить одне або декілька відокремлювальних коліс, кожне з яких здатне обертатися навколо осі і містить порожнини, здатні вміщати один зерноподібний продукт за раз; - відокремлювальне колесо або колеса містять стінки, здатні переміщатися між радіальним положенням і коловим положенням навколо осі шарнірного зчленування, яка розташована на периферії колеса або коліс і паралельна осі колеса або коліс; - відокремлювальне колесо або колеса містять зафіксовані радіальні стінки і рухливі перегородки, які містять проксимальний кінець, близький до їхньої осі шарнірного зчленування, і дистальний кінець, який є кінцем, протилежним проксимальному кінцю, причому вісь шарнірного зчленування паралельна осі відокремлювального колеса або коліс і розташована на периферії вказаного відокремлювального колеса або коліс, причому рухливі перегородки переміщаються з положення, яке називається "закритим", у якому дистальний кінець знаходиться в продовженні проксимального кінця суміжної порожнини, в положення, яке називається "відкритим", у якому дистальний кінець проходить радіально у напрямку до осі обертання вказаного відокремлювального колеса або коліс; - рухливі перегородки переміщаються із "закритого" положення у "відкрите" положення під дією кулачка, що працює з подоланням опору пружини, і з "відкритого" положення в "закрите" положення за рахунок розслаблення пружини; - розподільний засіб для розподілу зерноподібного продукту поодинці містить один або декілька дисків-розподільників, які здатні обертатися і містять дві поверхні, щонайменше перша поверхня з яких містить розташовані на її периферії порожнини, здатні вміщати зерноподібні продукти поодинці; - транспортувальний засіб являє собою скребковий скребковий конвеєр або містить його.
Даний винахід також стосується висівного елемента, який містить один або декілька розподільних вузлів для розподілу зерноподібних продуктів на землі згідно з даним винаходом.
Даний винахід додатково стосується сівалки, яка містить один або декілька висівних елементів згідно з даним винаходом.
Даний винахід також стосується способу розподілу зерноподібних продуктів на землі, який включає етапи забору зерноподібних продуктів поодинці з розподільного засобу і укладання їх в засобі перенесення синхронізованим за положенням і за швидкістю чином, захоплення зерноподібних продуктів поодинці з розподільного засобу й обмеження їхньої рухливості всередині засобу перенесення таким чином, щоб утримувати кожний зерноподібний продукт рознесеним на визначену і постійну відстань від іншого в засобі перенесення, перенесення відокремлених зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб, підтримуючи при цьому постійною відстань між послідовними відокремленими зерноподібними продуктами, транспортування послідовних відокремлених зерноподібних продуктів до самої землі з використанням транспортувального засобу, підтримуючи при цьому постійною відстань між послідовними відокремленими зерноподібними продуктами до тих пір, поки вони не досягнуть землі.
Згідно з конкретними варіантами здійснення даного винаходу спосіб згідно з даним винаходом реалізує один або декілька розподільних вузлів згідно з даним винаходом, висівний елемент згідно з даним винаходом або сівалку згідно з даним винаходом.
Стислий опис фігур
На фіг 1 представлений схематичний вид збоку висівного елемента, який містить розподільний вузол згідно з даним винаходом.
На фіг. 2 представлене схематичне зображення одного конкретного варіанта здійснення розподільного вузла згідно з даним винаходом.
На фіг. З представлене схематичне зображення перенесення зерноподібних продуктів до самої землі в розподільному вузлі згідно з даним винаходом.
На фіг. 4 представлене схематичне зображення першого варіанта здійснення засобу перенесення для перенесення відокремлених зерноподібних продуктів між розподільним засобом і транспортувальним засобом для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 5 представлене схематичне зображення другого варіанта здійснення засобу перенесення для перенесення відокремлених зерноподібних продуктів між розподільним 60 засобом і транспортувальним засобом для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. б представлене схематичне зображення третього варіанта здійснення засобу перенесення для перенесення відокремлених зерноподібних продуктів між розподільним засобом і транспортувальним засобом для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 7 представлений докладний схематичний вид у перспективі засобу перенесення, зображеного на фіг. 6.
На фіг. 8 представлений докладний схематичний вид у перспективі іншої сторони засобу перенесення, зображеного на фіг. 7.
На фіг. 9 представлений схематичний вид збоку засобу для утримання зерноподібних продуктів у відокремленій формі, поки вони надходять з розподільного засобу.
На фіг. 10 представлений схематичний вид збоку нижнього кінця першого варіанта здійснення транспортувального засобу для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг 11 представлений схематичний вид збоку нижнього кінця другого варіанта здійснення транспортувального засобу для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 12 представлений інший схематичний вид збоку нижнього кінця варіанта здійснення згідно з фіг. 11.
На фіг. 13 представлений схематичний вид збоку нижнього кінця третього варіанта здійснення транспортувального засобу для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 14 представлений схематичний вид збоку нижнього кінця четвертого варіанта здійснення транспортувального засобу для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 15 представлений схематичний вид збоку нижнього кінця п'ятого варіанта здійснення транспортувального засобу для транспортування відокремлених зерноподібних продуктів на землю.
На фіг. 16 представлений схематичний вид збоку компонент швидкості, яким піддаються
Зо зерноподібні продукти, коли вони виходять із транспортувального засобу.
На фіг. 17 представлений схематичний вид збоку іншого варіанта здійснення розподільного вузла згідно з даним винаходом.
На фіг. 18 представлений схематичний вид збоку іншого варіанта здійснення розподільного вузла згідно з даним винаходом.
На фіг. 19 представлений схематичний докладний вид варіанта здійснення, зображеного на фіг. 18.
Докладний опис винаходу
В описі, що залишився, та в формулі винаходу терміни "верх", "низ", "вище", "нижче", "верхній", "нижній", "вертикальний" і "горизонтальний" стосуються нормального положення розподільного вузла 1 згідно з даним винаходом і елементів, із яких він або вони складаються при їхньому нормальному використанні, і, зокрема, стосуються його або їхнього положення, як зображено на фіг. 1-19.
Розподільний вузол 1 згідно з даним винаходом здатний розподіляти на землі всі види зерноподібних продуктів. Однак такий вузол 1, як необмежувальний приклад, буде описаний щодо розподілу насінини, конкретно насінин 2, на землі.
Розподільний вузол 1 містить розподільний засіб З для розподілу відокремлених насінин 2, транспортувальний засіб 4 для транспортування відокремлених насінин до самої землі і засіб 5 перенесення для транспортування відокремлених насінин поодинці з розподільного засобу З на транспортувальний засіб 4 (фіг. 2).
БО Розподільний вузол 1 може додатково містити або взаємодіяти із засобом зберігання для зберігання насінин 2, наприклад, який містить живильний резервуар б або живильну лійку, заповнені насінинами 2, коли розподільний вузол 1 використовується, й/або засобом для всмоктування й/або видування насінин 2, який взаємодіє з розподільним засобом З для розподілу відокремлених насінин 2.
Розподільний засіб З для розподілу відокремлених насінин 2 являє собою будь-який засіб, здатний забирати насінини 2 поодинці, тобто по одній, з резервуара б, щоб їх можна було поодинці укласти на землі (фіг. 3-5).
Переважно цей розподільний засіб З містить один або декілька дисків-розподільників 7 для розподілу насінин 2, причому диски переважно є по суті плоскими і містять дві поверхні, бо щонайменше перша поверхня 8 з яких містить розташовані на її периферії порожнини 9, здатні вміщати одну насінину 2 за раз.
Порожнини 9 можуть мати по суті круглий, яйцеподібний або еліптичний переріз і мати габарити, переважно ідентичні по всій периферії диска-розподільника 7. Порожнини 9 переважно містять у своїй нижній частині проріз, що виходить на другу поверхню, щоб забезпечити створення вакууму або тиску в кожній порожнині 9 з використанням газу, наприклад, повітря.
Диск-розподільник або диски-розподільники 7 переважно розташовані по суті вертикально, суміжно з одним або декількома живильними резервуарами 6, причому перша поверхня 8, що містить порожнини 9, таким чином, знаходиться в контакті з насінинами 2, розташованими в щонайменше одному живильному резервуарі 6. Розподільний диск або диски 7, здатні обертатися завдяки приводному засобу, захоплюють насінину 2 в кожну порожнину 9 за допомогою всмоктування або вакууму, створюваного на другій поверхні розподільного диска 7.
Насінини 2, відокремлені таким чином в окрему форму і захоплені в кожну порожнину 9, потім по одній вивільняють за допомогою припинення всмоктування або забезпечення вакууму таким чином, щоб вони могли бути підхоплені засобом 5 перенесення в зоні, в якій припиняють всмоктування або забезпечення вакууму, або в зоні, розташованій безпосередньо перед вищезгаданою.
Засіб 5 перенесення для перенесення насінин 2 із розподільного засобу 3 на транспортувальний засіб 4 захоплює зерноподібні продукти поодинці й обмежує їхню рухливість всередині засобу 5 перенесення таким чином, щоб кожний зерноподібний продукт був рознесений від іншого на визначену відстань, яка залишається по суті ідентичною між кожним зерноподібним продуктом і постійною в засобі 5 перенесення і під час їхнього перенесення на транспортувальний засіб 4. Це дозволяє засобу 5 перенесення встановлювати відстань між кожним зерноподібним продуктом (відстань, відому як "рознесення") на визначене значення, яке є постійним протягом використання засобу 5 перенесення і між кожним наступним зерноподібним продуктом. Таким чином, цей засіб 5 перенесення регулює відстань на землі, яка відділяє кожний зерноподібний продукт, на відміну від рішень рівня техніки, в яких саме розподільний засіб визначає цю відстань на землі за допомогою відстані, що відділяє кожну порожнину, і швидкості обертання розподільного диска.
Зо Цей засіб перенесення надає перевагу, що полягає в усуненні розділень, які створюються при заборі насінин 2 з розподільного засобу З і поміщенні їх в нього, конкретно якщо він містить розподільний диск 7, а також розділень, які реалізуються звичайним засобом перенесення для перенесення насінин 2 на транспортувальний засіб 4.
Переважно засіб 5 перенесення згідно з даним винаходом синхронізований за швидкістю і за положенням із транспортувальним засобом 4, що дає перевагу, яка полягає в обмеженні або усуненні розділень щодо відстані, які створюються в результаті перенесення насінин 2 на транспортувальний засіб 4. Таким чином, кінцева відстань на землі між насінинами 2 визначається частотою перенесення насінин 2 із засобу 5 перенесення на транспортувальний засіб 4. Крім того, це означає, що відносна швидкість насінин 2 щодо землі є якомога нижчою, переважно нульовою, і в той же час відповідає відстані між насінинами (фіг. 16).
Переважно відстань між кожною насіниною 2 в засобі 5 перенесення є регульованою і, отже, може бути відрегульована переважно згідно з типом розподільного засобу З і згідно з відстанню між відокремленими насінинами 2 в цьому розподільному засобі 3.
Переважно засіб 5 перенесення містить щонайменше одне відокремлювальне колесо 100, 200, 300, здатне обертатися, яке містить порожнини 101, 201, 301, які здатні вміщати одну насінину 2 за раз і які розташовані таким чином, щоб збігатися з розподільним засобом 3 (фіг. 2-93).
Наприклад, у розподільному вузлі 1, який містить розподільний диск 7, відокремлювальне колесо 100, 200, 300 синхронізоване за швидкістю і за положенням із розподільним диском 7 таким чином, щоб кожна порожнина 101, 201, 301 відповідала порожнині 9 розподільного диска 7 і збігалася з нею.
Переважно відокремлювальне колесо 100, 200, 300 розташоване навпроти або поблизу поверхні 8 розподільного диска 7, яка містить порожнини 9, причому вісь 106, 206, 306 обертання колеса 100, 200, 300 по суті паралельна осі розподільного диска 7 і колеса 100, 200, 300, яке обертається в напрямку, протилежному напрямку обертання розподільного диска 7 (фіг. 4).
Переважно порожнини 101, 201, 301 колеса 100, 200, 300 перенесення містять щонайменше по суті плоску, суцільну ії круглу вертикальну стінку 102, 202, 302 і відокремлені одна від одної жорсткими непружними перегородками 103, 203, 303, які проходять по суті в радіальному бо напрямку колеса 100, 200, 300, причому ці перегородки 103, 203, 303 можуть бути по суті прямими (фіг. 4), похилими (фіг. 6 і фіг. 7) або увігнутими (фіг. 8).
Рознесення між насінинами 2 визначається положенням насінин у порожнинах 101, 201, 301 відокремлювального колеса 100, 200, 300 ії конкретно їхнім положенням на перегородках 103, 203, 303 й/або стінках 102, 202, 302 або відносно них.
У варіанті здійснення, зображеному на фіг. 4, перегородка 103 захоплює насінину 2 з розподільного засобу З і переносить її на перший кінець лопатки 104, другий кінець якої, протилежний першому, упирається в штовхальний елемент 105, обладнаний пружиною 107. Під дією сили, що прикладається насіниною 2, лопатка 104 змушує штовхач 105 підніматися, повертаючись навколо осі, яка співвісна осі колеса 100, викликаючи натягання пружини 107.
Потім штовхач 105 опускається і переміщує насінину 2 з колеса 100 в транспортувальний засіб 4 за рахунок розслаблення пружини 107, яка знову стискається штовхачем 105, який був піднятий за допомогою тиску, що прикладається наступною насіниною 2 до лопатки 104, їі так далі.
У варіанті здійснення, зображеному на фіг. 5, порожнини 201 в колесі 200 обмежені стінками 203, здатними переміщатися при обертанні колеса 200 між радіальним положенням, а саме положенням, у якому вони проходять в радіальному напрямку колеса 200, ї коловим положенням, у якому вони проходять у коловому напрямку колеса 200, і навпаки. Кожна зі стінок 203 здатна переміщатися відносно осі 204 шарнірного зчленування, яка розташована на периферії колеса 200 і паралельна осі 206 колеса 200, і приводиться в рух під дією пружини 205, розташованої в нижній частині колеса 200. При переміщенні з радіального положення, в якому насінина 2 міститься в порожнині 201, в колове положення за допомогою свого власного повороту стінка 203 вводить насінину 2 в транспортувальний засіб 4, причому цикл пружини 205 відповідає частоті, з якою переносяться насінини 2.
Переважно стінки 203 мають профіль, а саме подовжній переріз, двоопуклої, симетричної або асиметричної, або плоско-випуклої форми.
У варіанті здійснення, зображеному на фіг. 6-9, колесо 300 містить порожнини 301, обмежені радіальними стінками 303, переважно увігнутими, і закриті рухомими перегородками 304, які повертаються навколо осі 305 шарнірного зчленування, яка паралельна осі 306 відокремлювального колеса 300 і яка розташована по колу на вертикальній стінці 302.
Зо Рухливі перегородки 304 мають проксимальний кінець 307, який знаходиться близько до їхньої осі 305 шарнірного зчленування, і дистальний кінець 308, який є кінцем, протилежним проксимальному кінцю 307.
Рухливі перегородки 304 можуть переміщатися з положення, яке називається "закритим", у якому рухливі перегородки 304 проходять поздовжньо по периферії вертикальної стінки 302 колеса 300, причому дистальні кінці 308 лежать у продовженні проксимальних кінців 307 порожнин 301, які є суміжними, таким чином закриваючи порожнини 301, в положення, яке називається "відкритим", у якому дистальний кінець 308 рухливої перегородки 304 проходить радіально у напрямку до осі 306 обертання колеса 300, відкриваючи порожнини 301 в їхній верхній частині на периферії колеса 300 (фіг. 7).
Рухлива перегородка 304 порожнини 301 переміщається із закритого положення у відкрите положення для вміщення в порожнині 301 відокремленої насінини 2, що надходить із розподільного засобу З, наприклад, з розподільного диска 7. Для здійснення цього рухлива перегородка 304 нахиляється у напрямку до внутрішньої частини порожнини З01 їі, отже, у напрямку до осі 306 відокремлювального колеса 300.
Коли рухлива перегородка 304 переміщається з відкритого положення в закрите положення, її дистальний кінець 308 піднімається уверх у напрямку до периферії колеса 300 і діє як штовхач або виштовхувач для виштовхування насінини 2 з порожнини 301 у напрямку до транспортувального засобу 4.
Таким чином, рознесення між насінинами 2 залежить від відстані між кожною насіниною 2, розташованою на дистальному кінці 308 кожної рухливої перегородки 304 кожної порожнини 301 відокремлювального колеса 300.
Рухливі перегородки 304 можуть мати будь-яку придатну форму. Переважно вони приймають форму, яка дозволяє відтворювати закрите колесо 300, периферійна поверхня якого є по суті безперервною, коли рухливі перегородки 304 знаходяться в закритому положенні, упираючись зовні в периферію колеса 300.
Переважно рухливі перегородки 304 можуть мати профіль, а саме подовжній переріз, що є по суті лінійним, щоб утворювати січну з вертикальною круглою стінкою 302, або подовжній переріз у формі дуги кола, переважно ідентичний або подібний дузі кола вертикальної стінки 302 і, отже, колеса 300, тоді рухливі перегородки 304 здатні мати двоопуклий, симетричний або бо асиметричний, або плоско-опуклий профіль.
Переважно кожна рухлива перегородка 304 приводиться в рух кулачком 309, який змушує її переміщатися з відкритого положення, щоб забезпечити завантаження насінини 2, з подоланням опору пружини 310, яка при розслабленні знову закриває її й ізолює її зовні.
Переважно кулачок 309 відкриває порожнину 301 шляхом впливу на один кінець штовхача 311, який проходить через відкриту щілину 312, яка проходить у вертикальній стінці 302 по суті в радіальному напрямку колеса 300, при цьому інший кінець штовхача 311 входить у зачеплення з отвором 313, виконаним у дистальному кінці 308 рухливої перегородки 304. Форма кулачка 309 визначає амплітуду відкривання порожнини 301 (фіг. 8).
Переміщення рухливих перегородок 304 між їхнім відкритим положенням і їхнім закритим положенням відбувається під час обертання колеса 300 і розподільного диска 7, якщо він присутній.
Незалежно від розглянутого типу колеса 100, 200, 300 і для запобігання виштовхуванню насінини 2 з колеса 100, 200, 300 до того, як вона досягне транспортувального засобу 4, переважно надати утримувальну напрямну 11, яка утримує насінину 2 захопленою в кожній порожнині 101, 201, 301 під час обертання колеса 100, 200, 300 і, отже, під час її перенесення на транспортувальний засіб 4 і забезпечує можливість направлення її до транспортувального засобу 4.
Напрямна 11 розташована по суті тангенціально до колеса 100, 200, 300 і переважно приймає форму дуги кола, яка переважно сумісна з дугою кола вертикальної стінки 102, 202, 302 і, отже, колеса 100, 200, 300 або ідентична їй. Напрямна 11 містить верхній кінець 12, на якому порожнини 101, 201, 301 вміщають відокремлену насінину 2, і нижній кінець 13, який являє собою точку, в якій відокремлена насінина 2 виштовхується у напрямку до транспортувального засобу 4. Коли насінина 2 досягає цього нижнього кінця 13, вона просувається в трьох напрямках, причому радіальна компонента відносно відокремлювального колеса 100, 200, 300 створюється тиском стінок 103, 203, 304 і рухливої перегородки 304, який прикладається до насінини 2, реакція створюється напрямною 11, яка також передає тертя насінині 2, і тангенціальна компонента забезпечується обертанням відокремлювального колеса 100, 200, 300.
Переважно і незалежно від засобу 5 перенесення і рознесення, останній містить або
Зо взаємодіє із засобом для утримання насінин 2 поодинці у міру надходження їх із розподільного засобу 3. Забезпечуючи можливість виштовхування будь-яких подвійних насінин 2 або забезпечуючи можливість зміни положення насінин 2, які змістилися відносно порожнин 9 розподільного диска 7, цей засіб надає перевагу, що полягає в запобіганні защемленню або затисканню декількох насінин 2 на вході в засіб 5 перенесення і рознесення.
Переважно, як зображено на фіг. 9, як і у випадку колеса 300, що містить рухливі перегородки 304, засіб для утримання насінин 2 поодинці являє собою або містить гнучку мембрану 14, яка розташована по суті тангенціально до колеса 300. Переважно ця мембрана 14 утримується на місці поглинальним елементом 15, який поглинає деформації гнучкої мембрани 14, діючи, таким чином, як пружина й утримуючи мембрану 14 на місці і в деякій формі.
Переважно поглинальний елемент 15 розташований на кромці верхнього кінця 12 напрямної 11.
Переважно відокремлювальне колесо 100, 200, 300 синхронізоване за положенням, а також за швидкістю з транспортувальним засобом 4 таким чином, щоб точка, в якій насінина 2 виштовхується з колеса 100, 200, 300, відповідала точці, в якій насінина 2 завантажується в транспортувальний засіб 4, тим самим забезпечуючи правильне перенесення насінин 2 на транспортувальний засіб 4. Швидке і точне розвантаження дозволяє гарантувати правильне розміщення насінин 2 у борозні.
Швидкість обертання колеса 100, 200, 300 вище, коли його кількість порожнин 101, 201, 301 менше кількості порожнин 9 у розподільному диску 7 і відстані між насінинами 2, яка є бажаною для посіву. Однак вона також змінюється в залежності від параметрів розподільного вузла 1, посіву і робочої швидкості і надає насінині 2, яка виходить із транспортувального засобу 4, змінну і відносно високу тангенціальну швидкість (фіг. 16). Транспортувальний засіб 4 переважно працює зі швидкістю, яка вище робочої швидкості елемента 16 сівалки або дорівнює їй.
Наприклад, для посіву кукурудзи з відстанню 314 см між насінинами на землі, використовуючи розподільний диск 7, що містить 32 порожнини, і відокремлювальне колесо 100, 200, 300 з вісьмома порожнинами 101, 201, 301, швидкість колеса 100, 200, 300 становитиме приблизно 120 обертів за хвилину при швидкості руху вперед розподільного вузла 1, яка становить 8 км/год.
Переважно швидкість і синхронізація швидкостей відокремлювального колеса 100, 200, 300 і бо різних засобів можуть бути змінені таким чином, щоб підтримувати відстань рознесення, і це надає перевагу, що полягає в можливості отримання розподільного вузла 1, який може бути адаптований до бажаних відстаней між насінинами або до зміни щільності висіву насінин 2.
Транспортувальний засіб 4 являє собою будь-який засіб, здатний супроводжувати відокремлені насінини 2 до самої землі, в той же час дозволяючи витримувати визначену відстань між кожною насіниною 2, і який переважно надає насінинам 2 горизонтальну швидкість, яка не викликає ніякого явища відкочування назад, причому швидкість узгоджена зі швидкістю, а саме дорівнює їй або перевищує її, висівного елемента 16, який несе розподільний вузол 1 згідно з даним винаходом.
Переважно цей транспортувальний засіб 4 містить скребковий конвеєр 17, в якому деякі або всі скребки 18 приймають насінину 2 таким чином, щоб насінини 2 розділялися відстанню, яка відповідає відстані рознесення, визначеній засобом 5 перенесення.
Переважно скребковий конвеєр 17 містить щонайменше одну стінку 19, верхній кінець якої розташований тангенціально до засобу 5 перенесення і поблизу нього. Стінка 19 проходить від засобу 5 перенесення до самого простору поблизу землі.
Переважно ця стінка 19 утворює частину корпуса, яка може приймати будь-які належні форму і розмір. Корпус містить верхній перший отвір, розташований поруч із засобом 5 перенесення і рознесення, і другий отвір, який розташований поруч із землею або дном борозни і забезпечує можливість укладання туди кожної насінини.
Переважно скребковий конвеєр 17 містить щонайменше одну пару роликів 20, 21, що підтримують рухливу стрічку 22 і транспортують насінини 2 з верхньої частини скребкового конвеєра 17 вниз у напрямку А-А", як зображено на фіг. 10. Один з роликів 20, 21 може приводитися в дію і, отже, з'єднаний із приводним засобом, у той час як інший може являти собою ролик холостого ходу.
Переважно верхній ролик 20 має діаметр, який більше, ніж діаметр нижнього ролика 21.
У варіанті здійснення, в якому засіб перенесення містить відокремлювальне колесо 100, 200, 300, стрічка 22 містить скребки 17, і, отже, ролик 20, 21, який являє собою ролик, який приводиться в дію, обертається в напрямку, протилежному напрямку обертання відокремлювального колеса 100, 200, 300.
Переважно, як зображено на фіг. 1-3, скребковий конвеєр 17 має по суті поздовжню форму.
Зо Він розташований вертикально або похило між засобом 5 перенесення і рознесення і землею або дном борозни.
У варіанті здійснення, в якому скребковий конвеєр 17 містить корпус, перший отвір розташований у верхній частині корпуса, переважно на самому його верху, тоді як другий отвір розташований на його нижньому кінці. Верхній ролик 20 розташований у верхній частині корпуса поруч із верхнім отвором корпуса, і нижній ролик 21 розташований поруч із нижнім отвором корпуса.
Стрічка 22 містить щонайменше першу поверхню, можливо зубчату, яка контактує з роликами 20, 21 приводного колеса, можливо також зубчатими, і другу поверхню, яка є поверхнею, протилежною першій поверхні, і яка містить скребки 18, які виступають із цієї поверхні, що утворює ряд просторів для розміщення насінин 2, які обмежені зверху і знизу скребками 18, які слідують один за одним, і з однієї сторони тією поверхнею стрічки 22, від якої проходять скребки 18, а з іншої сторони стінкою 19, за винятком ділянки з'єднання із засобом 5 перенесення і рознесення, в якій стінка 19 не повинна перешкоджати потраплянню насінини 2 в простір.
У варіантах здійснення, що містять відокремлювальне колесо 200, 300, яке відповідно містить рухливу стінку 203 або рухливу перегородку 304, відокремлювальне колесо 200, 300 розташоване тангенціально до скребкового конвеєра 17, зокрема, до першого отвору, розташованого угорі корпуса скребкового конвеєра 17, і простір, в який вмістилася насінина 2, яка підлягає транспортуванню на землю, закривається рухливою стінкою 203 або рухливою перегородкою 304, яка проштовхнула насінину 2 в цей простір. Таким чином, угорі скребкового конвеєра 17 насінина 2 не може вийти з конвеєра 17.
У нижній частині конвеєра 17 на рівні другого отвору в корпусі простір, який транспортує насінину 2, знову виявляється відкритим, таким чином дозволяючи насінині вивільнитися на землю (фіг. 10-16).
Переважно транспортувальний засіб 4 додатково містить напрямний засіб 23, що направляє вихід насінин 2. Переважно напрямна або похила платформа розташована на рівні другого отвору корпуса скребкового конвеєра.
Коли розподільний елемент 1 переміщається відносно землі із заданою швидкістю, яка називається робочою швидкістю (МО), стрічка 22 конвеєра 17 приводиться в дію з такою бо швидкістю, що горизонтальна компонента (Мі) вихідної швидкості (М5д) насінини 2 дорівнює робочій швидкості, переважно перевищує її, що дозволяє послабити або навіть виключити явище, при якому насінина 2 відкочується назад по землі (фіг. 16).
В одному можливому варіанті здійснення транспортувального засобу 4 стінка 24 з'єднує основу одного скребка 18 з верхньою частиною наступного скребка 18, розташованого нижче (фіг. 11 ї фіг. 12). Переважно ця стінка 24 є гнучкою і такою, що піддається деформації, і має довжину, яка перевищує відстань між двома скребками 18, які слідують один за одним, що надає їй увігнуту форму.
Це дозволяє стінці 24 забезпечувати легке тиснення, штовхаючи насінину 2 у напрямку до стінки 19 ії штовхаючи її назад уверх, щоб привести її в контакт з верхнім скребком 18 для того, щоб надійно її утримувати і, отже, стабілізувати її в просторі, в якому вона розташована. Крім того, це дозволяє стрічці 22 обертатися навколо нижнього ролика 21, при цьому стінка 22 не натягується і не викликає деформації або викривлення скребків 26, з якими вона з'єднана.
Таким чином, в залежності від таких властивостей стінки 22, як увігнутість і гнучкість або деформованість, можна пристосуватися до різних форм і розмірів насінини 2. Крім того, це дозволяє змінювати розмір просторів у скребковому конвеєрі 17 без негативного впливу на вихідні швидкості насінини 2.
В одному можливому варіанті здійснення транспортувального засобу 4 стрічка 22 містить зубці 25 з виїмками між ними на своїй другій поверхні, що утворюють зубчату стрічку 22 (фіг. 13). Переважно ці зубці 25 з витїмками між ними мають форму і розмір, сумісні з формами і розмірами насінин 2. Переважно зубці 25 з виїмками між ними закруглені і забезпечують можливість стабілізації насінин відносно стінки 19.
В одному можливому варіанті здійснення транспортувального засобу 4 стрічка 22 містить щетинки 26, що проходять як виступ від її другої поверхні, щоб утворити переривчасту щітку, причому відстань між двома щетинками, які слідують одна за одною, або рядами щетинок утворює простори, в яких вміщені насінини 2, і його вибирають таким чином, щоб насінина 2 щільно входила (фіг. 12) туди. Це надає перевагу, що полягає в кращій стабілізації насінини 2 в транспортувальному засобі 4. Крім того, це дозволяє вдосконалити спосіб, яким забирають насінини 2, за допомогою адаптації довжини, гнучкості і щільності встановлення щетинок 26 для утворення ділянок більшої або меншої жорсткості або глибини, зон, які сприяють або не
Зо сприяють забору насінин 2 у транспортувальному засобі 4. Цей варіант здійснення сприяє розділенню перегородок і надає рішення відносно транспортування, яке меншою мірою, якщо взагалі, схильне до проблем синхронізації за положенням із засобом 5 перенесення.
В одному можливому варіанті здійснення транспортувального засобу 4 стрічка 22 містить або являє собою безперервну щітку 27, яка містить щетинки, що проходять від і виступають із
З5 другої поверхні стрічки 22, причому щільність і довжина щетинок, які складають щітку, переважно залишаються постійними вздовж довжини стрічки 22. Це надає перевагу, що полягає в підвищенні стабільності насінини 2 в транспортувальному засобі 4 і в меншій схильності, якщо така є, до проблем синхронізації за положенням із засобом 5 перенесення.
В одному можливому варіанті здійснення розподільного вузла 1 засіб 5 перенесення і рознесення приймає форму і відтворює функцію транспортувального засобу 4, як описано в даному документі вище, що означає, що він синхронізований за положенням і за швидкістю відносно розподільного засобу 3, наприклад, розподільного диска 7. Переважно це скребковий конвеєр 28, скребки якого утворюють простори, що вміщають насінини 2 поодинці з порожнин 9 розподільного диска 7. Цей скребковий конвеєр 28 розташований по суті вертикально, а верхня частина - тангенціально відносно розподільного диска 7. Він приводиться в рух щонайменше двома роликами, щонайменше один із яких приводиться в дію, для транспортування насінин знизу уверх. Досягнувши нижньої частини скребкового конвеєра 28, кожна насінина 2 потім прискорюється і спрямовується по суті похило або горизонтально відносно землі таким чином, щоб їх горизонтальна швидкість була еквівалентна швидкості руху висівного елемента 16, що містить такий розподільний вузол 1, або перевищувала її. Переважно ця зміна напрямку і це прискорення досягаються за допомогою стрічкового конвеєра 29, що містить плоску або зубчату стрічку, і прискорювального колеса 30, що знаходиться в контакті з частиною стрічки таким чином, щоб притискати кожну насінину 2 до стрічки (фіг. 17).
Переважно розподільний вузол 1 може містити декілька розподільних засобів 3, переважно два диска-розподільника 7, розташовані вертикально, які повернуті один до одного й обертаються в протилежних напрямках, причому кожний взаємодіє із засобом 5 перенесення і рознесення, причому переважно кожний взаємодіє з відокремлювальним колесом 100, 200, 300 або скребковим конвеєром 28 і спільно використовує один і той же транспортувальний засіб 4, переважно з одним і тим же скребковим конвеєром 17 (фіг. 18, фіг. 19). 60 Висівний елемент 16 згідно з даним винаходом містить один або декілька розподільних вузлів 1 згідно з даним винаходом.
Переважно висівний елемент 16 містить каркас 31, що несе один або декілька розподільних вузлів 1 згідно з даним винаходом, і засіб 32 кріплення до сівалки, можливо також один або декілька живильних резервуарів, які подають насінини 2, й/або засіб 33 відкривання однієї або декількох борозен у землі, засіб 34 для закривання борозни або борозен після того, як насінини 2 були укладені.
Сівалка згідно з даним винаходом містить один або декілька висівних елементів 16.
Висівні елементи 16 однієї і тієї ж сівалки, що використовує засіб 5 перенесення і рознесення, згідно з даним винаходом, можуть бути синхронізовані один з одним. Це надає перевагу, що полягає в тому, що насінини 2 одного ряду можна розташувати точно по відношенню до наступного ряду, таким чином забезпечуючи можливість точного розташування насінин 2 або забезпечуючи можливість їхнього вирівнювання перпендикулярно напрямку посіву, що робить можливим ідентифікацію місць розташування кожної з насінин 2, причому ці місця розташування отримують з інформації про рознесення і синхронізацію, таким чином забезпечуючи можливість створення карти виконуваного посіву.
Спосіб розподілу згідно з даним винаходом для розподілу зерноподібного продукту по землі включає етап забору відокремленого зерноподібного продукту з використанням розподільного засобу 3, укладання його в засіб 5 перенесення синхронізованим за швидкістю і за положенням чином і рознесення послідовних відокремлених зерноподібних продуктів, а саме фіксацію відстані між ними, з використанням засобу 5 перенесення під час перенесення відокремлених зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб 4, потім транспортування послідовних відокремлених зерноподібних продуктів до самої землі з використанням транспортувального засобу 4, при цьому постійно підтримуючи постійною вказану відстань між вказаними послідовними відокремленими зерноподібними продуктами до тих пір, поки вони не досягнуть землі.
Переважно перенесення відокремлених зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб 4 виконують за допомогою захоплення зерноподібних продуктів поодинці, утримування їх захопленими, а потім введення їх поодинці в транспортувальний засіб.
Спосіб згідно з даним винаходом переважно реалізують за допомогою розподільного вузла 1, й/або висівного елемента 24, й/або сівалки згідно з даним винаходом.

Claims (12)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Розподільний вузол (1) для розподілу зерноподібних продуктів, які підлягають розподілу, на 35 землі, який містить розподільний засіб (3) для розподілу вказаних зерноподібних продуктів поодинці, транспортувальний засіб (4) для транспортування вказаних відокремлених зерноподібних продуктів на землю, засіб (5) перенесення для перенесення вказаних відокремлених зерноподібних продуктів із розподільного засобу (3) на транспортувальний засіб (4), який відрізняється тим, що вказаний засіб (5) перенесення синхронізований за швидкістю і 40 за положенням із вказаним розподільним засобом (3), і причому вказаний засіб (5) перенесення захоплює вказані зерноподібні продукти поодинці й обмежує їхню рухливість всередині вказаного засобу (5) перенесення таким чином, щоб утримувати кожний зерноподібний продукт рознесеним на визначену і постійну відстань від іншого у вказаному засобі (5) перенесення і під час перенесення вказаних зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб (4), 45 при цьому засіб (5) перенесення містить одне або декілька відокремлювальних коліс (100, 200, 300), кожне з яких здатне обертатися навколо осі (106, 206, 306) і містить порожнини (101, 201, 301), здатні вміщати один зерноподібний продукт за раз, при цьому відокремлювальне колесо або колеса (200) містять стінки (203), здатні переміщатися між радіальним положенням і коловим положенням навколо осі (204) шарнірного зчленування, 50 яка розташована на периферії вказаного колеса або коліс (200) і паралельна осі (206) вказаного колеса або коліс (200).
2. Розподільний вузол (1) за п. 1, який відрізняється тим, що транспортувальний засіб (4) підтримує постійною відстань між кожним відокремленим зерноподібним продуктом, причому ця відстань була зафіксована засобом (5) перенесення, до тих пір, поки вони не досягнуть землі. 55
3. Розподільний вузол (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що засіб (5) перенесення синхронізований за положенням із транспортувальним засобом (4).
4. Розподільний вузол (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що відстань між кожним відокремленим зерноподібним продуктом у засобі (5) перенесення є регульованою. бо
5. Розподільний вузол (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що відокремлювальне колесо або колеса (300) містять зафіксовані радіальні стінки (303) і рухливі перегородки (304), які містять проксимальний кінець (307), близький до їхньої осі (305) шарнірного зчленування, і дистальний кінець (308), який є кінцем, протилежним вказаному проксимальному кінцю (307), причому вказана вісь (305) шарнірного зчленування паралельна осі (306) вказаного відокремлювального колеса або коліс (300) і розташована на периферії вказаного відокремлювального колеса або коліс (300), причому вказані рухливі перегородки (304) переміщаються з положення, яке називається "закритим", у якому вказаний дистальний кінець (308) знаходиться в продовженні проксимального кінця (307) суміжної порожнини (301), в положення, яке називається "відкритим", у якому дистальний кінець (308) проходить радіально у напрямку до вказаної осі (306) обертання вказаного відокремлювального колеса або коліс (300).
6. Розподільний вузол (1) за п. 5, який відрізняється тим, що рухливі перегородки (304) переміщаються із "закритого" положення у "відкрите" положення під дією кулачка (309), що працює з подоланням опору пружини (310), і з "відкритого" положення в "закрите" положення за рахунок розслаблення вказаної пружини (310).
7. Розподільний вузол (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що розподільний засіб (3) для розподілу зерноподібних продуктів поодинці містить один або декілька дисків-розподільників (7), які здатні обертатися і містять дві поверхні, щонайменше перша поверхня (8) з яких містить розташовані на її периферії порожнини (9), здатні вміщати вказані зерноподібні продукти поодинці.
8. Розподільний вузол (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що транспортувальний засіб (4) являє собою скребковий конвеєр (17) або містить його.
9. Висівний елемент (16), який містить один або декілька розподільних вузлів (1) для розподілу зерноподібних продуктів на землі за будь-яким із попередніх пунктів.
10. Сівалка, яка містить один або декілька висівних елементів (16) за п. 9.
11. Спосіб розподілу зерноподібних продуктів на землі, який включає наступні етапи: - забір декількох зерноподібних продуктів поодинці з розподільного засобу (3) і укладання їх в засобі (5) перенесення синхронізованим за положенням і за швидкістю чином; - захоплення зерноподібних продуктів поодинці з вказаного розподільного засобу (3) і обмеження їхньої рухливості всередині засобу (5) перенесення таким чином, щоб утримувати Зо кожний зерноподібний продукт рознесеним на визначену і постійну відстань від іншого у вказаному засобі (5) перенесення; - перенесення вказаних відокремлених зерноподібних продуктів на транспортувальний засіб (4), підтримуючи при цьому постійною вказану відстань між послідовними відокремленими зерноподібними продуктами; - транспортування послідовних відокремлених зерноподібних продуктів до самої землі з використанням транспортувального засобу (4), підтримуючи при цьому постійною вказану відстань між вказаними послідовними відокремленими зерноподібними продуктами до тих пір, поки вони не досягнуть землі.
12. Спосіб за п. 11, який відрізняється тим, що реалізує один або декілька розподільних вузлів (1) для розподілу зерноподібного продукту на землі за будь-яким із пп. 1-8, висівний елемент (16) за п. 9 або сівалку за п. 10.
1 З в р а 32 зі - 7 у є дк о, ; з ще з» щи і (й М ча ; ук Я К ї Ше -- ЕІ К.. я т неон 7 че А Бо кв о РУ ай З т. Ок в сне а о. у з за Ко сх се ти 6 а кн Ви ота Я шен снтюнннв ї р дя В : ї тав а я ее У ра ші АК АН, 0 АКА В, у іЖ ше / ЯНА ев ж хе ж КВ " сінна і Ж. зл 1 Ко В ж З де а СИМ
Фіг. 1 в шко т с аж г о. Я - и ее ен ху р, ше о ел Ак й . ке ще Гй 0 Я і я в. БМ ж і: де а - Оа з Ше у з ото се зе Я Я із ; Ь ГЕ Ь я в Ь к. «ШЕ Я ЯН сл? ВАК ін й КЕ Ї в зн МЕ З Ге ШЕ: НН» яр й
Фіг. 2
Ра З тв
8. ча й ниж жан й ї | ї - г - й че; є ринку, в ге, вд с . -о ь ЩЕ жінк: , Бе ЗЕ ї 1 м а е м в ХЛ Кр Кн я » нен АЙ лдляхя і В З З І о Н и 1 щі ШЕ о я КУ І п 21 2 ІН ; Я ей Ії са а:
Фіг. З
З пд х 03 а, до М А, 106 АТАК х во я В МИС и -100 Х і В су я й : й, 1 я " С у є 1 й й я о й і ' пий о Те 105 ба о и даю кн о г ве 104 й Щі я і вн 102 - 7 107
: й. «ххх хоко 18
Фіг. 4
01 203 ее МИ и ого Й и шен ок | КИ ння 204 ща Би І це з й ДІ А КД нн м
Б. я жа я 5 чо Ше ше: І Я се а ну У , во тр 19 - ше сет уко б з в ен я В
Фіг. 5 ще шо ех о вх т є -- А и шия не МД.
Ж ї ЯК 0 екв р з А а Мох ше 007305 ян й а мен ТЕ Й «и пні КА і м не вх я я у С ХЕ ци кА у Ен дк НК ЕВ ом шо ше ко т це нн "З а ша лад ШК ню ве хв ж -- о я ч / Ж ; слу - а 19 на ж ах шен і 4 Ж я . во Ж.
Кк ГУ В паж 28 - 8 Чи, в зов зов ра 310307 Ми 2 я | З 312, Зо п І км й КО Х свое 13 зо
Фіг. 7
304 м ХУ А ХУ розі / С | ЕТ «Щі ча 3127 Б Ко з й й 30277 ко вала ЕЕ ФІ
Фіг. 5 а Км ху д 14
Б. Х 9 Х- - М Ас 300 12, І | а сей ов Є . ї і ці. їх - і --Я ці і їх | а ост ; тей Деві Тен Не я зі | Персея що. З04 тя ша г й з / ї не | ї т шк КЕ ї я Е я | ж - й й я чо, я ож : ка чі я лі о я «т ЙО Ах дк.
Фіг. 9 Й з З пікс Є Й і м а. А ; ї Ж Км Й. я | ної . ч "о | Б а БІ д й де Е З рекет же вв керу ук в мк о кое п в о о в М «ріг. 10 с М м І І КУ чес 23 Кк се х с ШИ шу А, М ве ТЕКА КК КК и в а С КК я шин пи АН ж А он п
Фіг. 1 КЕ Я и ди К Я Ж а х - их " - же ще з УК Ба Ки о Ех е Хо ДОК КО В А КО В КВ ох НЕ В В м Во Хо во ко о
Циг. 12 тфрттет рве ото рент їх 25 є 9 т ї ОК і з Ге с Ї їч З ж Ж 2 б КМ ін вно інн фіг. 13 свт дуттттсн нт реле ВГ ТЕ 265 23 і. Е що, я Я ко КВ о ок МК КК А В С ВК о КК (ріг. 14 трак 27 І КЕ » З 55 Ж х та Ка шй е
Фіг. 15
; . Як Б й яд ; пу ди и Щ : І" і чо 18 Г ее Кит й Я щ КЕ ямі ШЕ и і. й т БВ о УА (3 й - Ь та ве с 7 ох в аг" уза ОО КК КК ко Ко Коко КК
Фіг. 10 уї ран уп ух "а 5 ЧО г Бо СИ ЩЕ 26 З рати Б р т фе я д / У пен, ЖК ча о Шл
Фіг. 17 ве Кеш у й ех ЦО ев ау СО є Кекнжнннї я КА Бека ж ге С : у й ! з ч г З б г : й « й Е Їй - КІ є 2 й Шк «у
Фіг. 8 7 9 з ХХ 00 300 Киї КК вве і во? бо ки вне в а вд в / в Б ще ев ; з у ее зве, хх вх / є А и о Го и « ї «і Е , а 2 З ізжх я меж / Є. і з Ка и 21 КО А ее дО АЛ, а Й, кв ве Б АК з іа ша ще кі че нн ві о Ж М М Й у ма в хо ба ССС с ее ше ою Уа Ге» а я 7 І В 17 КК «ріг. 13
UAA202007039A 2018-06-27 2019-06-11 Вузол для видачі зерноподібних продуктів UA127394C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP18305820.5A EP3586583A1 (fr) 2018-06-27 2018-06-27 Ensemble de distribution de produits granulaires
PCT/EP2019/065103 WO2020001964A1 (fr) 2018-06-27 2019-06-11 Ensemble de distribution de produits granulaires

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127394C2 true UA127394C2 (uk) 2023-08-09

Family

ID=62951989

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202007039A UA127394C2 (uk) 2018-06-27 2019-06-11 Вузол для видачі зерноподібних продуктів

Country Status (10)

Country Link
US (1) US20220159902A1 (uk)
EP (2) EP3586583A1 (uk)
CN (1) CN112118725A (uk)
AU (1) AU2019296496A1 (uk)
BR (1) BR112020022268A2 (uk)
CA (1) CA3100924A1 (uk)
MX (1) MX2020011897A (uk)
UA (1) UA127394C2 (uk)
WO (1) WO2020001964A1 (uk)
ZA (1) ZA202006908B (uk)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8671856B2 (en) 2009-02-02 2014-03-18 Deere & Company Planting unit for a seeding machine having blocking member to control hand-off of seed from a seed meter to a seed delivery system
US8850995B2 (en) 2009-02-02 2014-10-07 Deere & Company Seeding machine with seed delivery system
US11058047B2 (en) 2018-06-27 2021-07-13 Deere & Company Seeding system
US11064649B2 (en) 2018-06-27 2021-07-20 Deere & Company Seeding system
US11051445B2 (en) 2018-06-27 2021-07-06 Deere & Company Seeding system
BR102019001328A2 (pt) * 2019-01-23 2020-08-04 José Roberto do Amaral Assy Dispositivo de captura de sementes para dosador de sementes, sistema de singularização e dispensação de sementes e sistema de sincronização de meio de transporte de sementes para dosador de sementes
US11490558B2 (en) 2019-12-24 2022-11-08 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11553638B2 (en) 2019-12-24 2023-01-17 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11582899B2 (en) 2019-12-24 2023-02-21 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11523556B2 (en) 2019-12-24 2022-12-13 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11523555B2 (en) 2019-12-24 2022-12-13 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11483963B2 (en) 2019-12-24 2022-11-01 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11516958B2 (en) 2019-12-24 2022-12-06 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11596095B2 (en) 2019-12-24 2023-03-07 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11589500B2 (en) 2019-12-24 2023-02-28 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11553639B2 (en) 2019-12-24 2023-01-17 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11564344B2 (en) 2019-12-24 2023-01-31 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11564346B2 (en) 2019-12-24 2023-01-31 Cnh Industrial America Llc Particle delivery system of an agricultural row unit
US11991951B2 (en) 2021-05-04 2024-05-28 Deere & Company Agricultural seed loading mechanism for a belted conveyor
FR3134947A1 (fr) 2022-04-28 2023-11-03 Kuhn Sas Dispositif d’accélération d’au moins un élément granulaire de préférence une graine

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB124890A (en) * 1918-04-04 1919-04-04 Thomas Charles Ellis An Improved Seed Sower.
GB961593A (en) * 1961-05-08 1964-06-24 Ernest A Webb Ltd Improvements in or relating to seed sowing appliances
FR2414288A1 (fr) * 1978-01-16 1979-08-10 Benac Semoir a depression a distributeur mecanique separe
CN2237320Y (zh) * 1995-07-27 1996-10-16 刘恒顺 一种改进型玉米播种机
US6681706B2 (en) * 2002-02-26 2004-01-27 Precision Planting, Inc. Apparatus and method for controlled delivery of seeds to an open furrow
US8850995B2 (en) 2009-02-02 2014-10-07 Deere & Company Seeding machine with seed delivery system
CA2850160C (en) 2011-09-27 2022-01-25 Precision Planting Llc Seed delivery apparatus, systems, and methods
EP3845051B1 (en) * 2013-08-30 2024-02-28 Precision Planting LLC Seed delivery apparatus
US9814176B2 (en) * 2014-11-26 2017-11-14 Cnh Industrial Canada, Ltd. Belted seed transfer mechanism
CN104956815B (zh) * 2015-07-08 2016-11-16 中国农业大学 一种玉米播种机种子精准投送机构及精确投种方法
CN205491733U (zh) * 2016-03-30 2016-08-24 新疆天诚农机具制造有限公司 一种机械式精量穴播器的分种装置
BR112019007155B1 (pt) * 2016-11-16 2023-04-04 Precision Planting Llc Guia de sementes para um conjunto de portador de sementes

Also Published As

Publication number Publication date
EP3586583A1 (fr) 2020-01-01
CA3100924A1 (en) 2020-01-02
WO2020001964A1 (fr) 2020-01-02
MX2020011897A (es) 2021-08-11
US20220159902A1 (en) 2022-05-26
CN112118725A (zh) 2020-12-22
EP3813505A1 (fr) 2021-05-05
AU2019296496A1 (en) 2021-01-21
BR112020022268A2 (pt) 2021-02-23
ZA202006908B (en) 2022-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA127394C2 (uk) Вузол для видачі зерноподібних продуктів
US10806070B2 (en) Seeding machine with seed delivery system
US8001913B2 (en) Planter with cup belt meter
EP1701606A1 (en) Device for planting bulbous and tuberous plants, in particular potatoes
RU2792241C2 (ru) Узел для выдачи зернообразных продуктов
BR132015013585E2 (pt) A sowing machine for a ramp unit, and, a method for dispensing a seed of a seeder for a subsoil
BR132015013582E2 (pt) Seeder
CS206840B1 (cs) Zařízení pro vysazování hlíz, zejména brambor