UA126951C2 - Регулювання температури кліматичної зони ферми для вирощування комах - Google Patents

Регулювання температури кліматичної зони ферми для вирощування комах Download PDF

Info

Publication number
UA126951C2
UA126951C2 UAA202102106A UAA202102106A UA126951C2 UA 126951 C2 UA126951 C2 UA 126951C2 UA A202102106 A UAA202102106 A UA A202102106A UA A202102106 A UAA202102106 A UA A202102106A UA 126951 C2 UA126951 C2 UA 126951C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
temperature
zone
farm
distribution
Prior art date
Application number
UAA202102106A
Other languages
English (en)
Inventor
Лоіс Клессе
Лоис Клессе
Джончай Тібо Ду
Джончай Тибо Ду
Цетіна Артуро Ескароз
Цетина Артуро Эскароз
Франсуа САЛА
Сіріль Канітрот
Сириль Канитрот
Фабрічі Берро
Фабричи Берро
Original Assignee
Інсект
Инсект
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інсект, Инсект filed Critical Інсект
Publication of UA126951C2 publication Critical patent/UA126951C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K67/00Rearing or breeding animals, not otherwise provided for; New or modified breeds of animals
    • A01K67/033Rearing or breeding invertebrates; New breeds of invertebrates
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K1/00Housing animals; Equipment therefor
    • A01K1/0047Air-conditioning, e.g. ventilation, of animal housings
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K1/00Housing animals; Equipment therefor
    • A01K1/0047Air-conditioning, e.g. ventilation, of animal housings
    • A01K1/0058Construction of air inlets or outlets in roofs

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Ventilation (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Housing For Livestock And Birds (AREA)
  • Greenhouses (AREA)

Abstract

Винахід належить до ферми для вирощування комах, що містить кліматичну зону (Z1, Z2) для зберігання комах. Ферма містить зону (Z4) кондиціювання повітря, що містить систему кондиціювання повітря, призначену для приведення повітря до першої температури (T1) й одночасно для приведення повітря до другої температури (T2). Перша низка труб (С1) призначена для транспортування повітря за першої температури із зони (Z4) кондиціювання повітря до кліматичної зони (Z1, Z2) і для доставки його туди, друга низка (С2) труб призначена для транспортування повітря за другої температури із зони (Z4) кондиціювання повітря до кліматичної зони (Z1, Z2) і для доставки його туди. Ферма містить також пристрій для витяжки повітря з кліматичної зони (Z1, Z2). Винахід належить також до відповідного способу кондиціювання повітря у кліматичній зоні (Z1, Z2) ферми для вирощування комах.

Description

Цей винахід належить до галузі вирощування комах.
Комахами, до яких відноситься цей винахід, є, наприклад: СоіІеорієга (твердокрилі), Оірієга (двокрилі), І ерідорієга (лускокрилі), І5орієга (терміти), Оппорієга (ортоптероїдні або стрибаючі прямокрилі комахи), Нутепоріега (перепончастокрилі), Віацйоріега (тарганові), Нептірієега (напівжорстокрилі), Неїегоріега (клопи), Ерпетегорієга (одноденки) і Месоріега (скорпіонові мухи), переважно СоіІеорієга, Оірієга, Оппоріега, І ерідорієга.
Термін "комаха", що вживається у цьому документі, означає будь-яку стадію розвитку від яйця або яєчної камери до дорослої комахи, і винахід відноситься, зокрема, до вирощування комах від личинкової стадії до дорослої комахи.
Розведення комах переживає щось схоже на бум. Виробництво комах має багато привабливих моментів, чи то для агроіндустрії, оскільки певні види їстівних комах багаті на білки, чи в інших галузях промисловості. Типово зовнішній скелет комах складається значною мірою з хітину, відомою похідною якого є хітозан. Приклади застосування хітину й/або хітозану численні: косметика (косметичний склад), медицина й фармацевтика (фармацевтичний склад, лікування опіків, біоматеріали, пов'язки на роговицю, хірургічні нитки), дієтичне харчування, технічні застосування (фільтрування, домішка, що покращує фактуру, флокулянт або поглинач, зокрема, для фільтрування води або боротьби із забрудненням) тощо. Фактично, хітин і хітозан
Є біологічно сумісними, такими, що розкладаються мікроорганізмами, і нетоксичними матеріалами.
У документі ЕК3034622 представлена ферма, призначена для вирощування комах у промисловому масштабі. Для вирощування використовуються спеціальні контейнери (зазвичай чани), придатні для штабелювання в одну або кілька колон для утворення основних блоків для вирощування. Основні блоки для вирощування зберігаються окремо, а коли виникає потреба у проведенні операції вирощування контейнери переносять на станцію, призначену для проведення цієї операції, згрупованими в основні блоки для вирощування або розгрупованими поодинці.
Таким чином, між операціями вирощування комахи живуть у зоні, в якій вони ростуть і розвиваються. Тому у цій зоні важливо підтримувати умови оточуючого середовища, сприятливі для їх здоров'я, їх благополуччя і їх швидкого росту.
Зо Під умовами оточуючого середовища маються на увазі, зокрема, температура повітря, вологість, рівень діоксиду вуглецю або вуглекислого газу (СОзг), присутнього у повітря.
У документі СМ107372375 загальною мовою зазначається важливість контролювання температури, вологості й рівня СО»5г в середовищі, де вирощують тутового шовкопряда. У цьому документі описується ферма для вирощування, що містить датчик для температури, вологості повітря й СО».
Втім у контексті вирощування комах у промисловому масштабі у відомому рівні техніки невідомий будь-який пристрій, що уможливлює одержання й підтримування належним чином контрольованих й однорідних умов оточуючого середовища. Наприклад, що стосується контролю температури на фермі для вирощування, при вирощуванні у дуже великому масштабі виникають дві основні проблеми. Одна з них полягає у тому, що дуже велика кількість комах (на фермі для вирощування зазвичай кілька десятків тон комах) виділяє дуже велику кількість тепла. Крім того, важно забезпечити достатню однорідність температури.
Однак оптимальний діапазон температур для росту комах зазвичай доволі обмежений. Що стосується хрущака борошняного Тепебгіо тоїйог, наприклад, хоча він й активний у діапазоні температур від 15 "С до 40 "С і може виживати за трохи нижчої або трохи вищої температури, швидкість росту цього виду максимальна за температури приблизно 25 "С. Схожим чином, у зонах ферми, де не переслідується мета максимального росту комах, а, наприклад, відбувається кладка яєць, необхідно підтримувати доволі точну температуру.
Одержання такої температури, у зоні для вирощування великого розміру, відносно однорідною і підтримування її попри можливі температурні й просторові зміни - це проблема, яка невідома й, отже, а гогійогі (і тим більше -- лат.) не вирішена у відомому рівні техніки.
Те саме стосується рівня вологості повітря. Власно кажучи, хоча комахи переносять вельми широкий діапазон відносної вологості, занадто низька вологість може уповільнити ріст цієї комахи, а занадто висока вологість може сприяти розвитку грибкових захворювань.
Таким чином, пропонується ферма для вирощування комах, що містить кліматичну зону, умови оточуючого середовища якої, зокрема щодо температури, регулюються системою кондиціювання повітря, призначеною для вирощування комах у великому масштабі.
Таким чином, винахід відноситься до ферми для вирощування комах, що містить кліматичну зону, яка містить низку стелажів, призначених для зберігання комах у контейнерах для бо вирощування, й зону кондиціювання повітря, що містить систему кондиціювання повітря,
призначену для приведення повітря до першої температури. Ферма містить першу низку каналів, призначену для транспортування повітря за першої температури із зони кондиціювання повітря до кліматичної зони й для доставки зазначеного повітря за першої температури до зазначеної кліматичної зони. Система кондиціювання повітря призначена також для приведення температури повітря до другої температури разом із приведенням температури повітря до першої температури. Ферма містить також другу низку каналів, призначену для транспортування повітря за другої температури із зони кондиціювання повітря до кліматичної зони й для доставки зазначеного повітря за другої температури до зазначеної кліматичної зони.
Повітря за першої температури й повітря за другої температури у зазначеній кліматичній зоні змішується.
Забезпечення повітря за двох різних температур на фермі уможливлює ефективне й швидке регулювання температури на ній. Крім того, на фермі, обладнаній відповідно до цього винаходу, можливо створювати потік повітря, який уможливлює не лише належне поновлення повітря, а ще й високу однорідність температур у кліматичні зоні. Насамкінець, забезпечення повітря відповідно за двох різних температур уможливлює оптимізацію потреби в енергії для охолодження ферми для вирощування.
Відповідно до деяких варіантів здійснення, ферма містить пристрій для витяжки повітря, що містить третю низку каналів, призначених для повернення повітря з кліматичної зони до зони кондиціювання повітря.
Витяжка повітря із зазначеної кліматичної зони може здійснюватися частково через третю низку каналів, що уможливлює рециркуляцію частини повітря, що поступає з ферми, і його охолодження у зоні кондиціювання повітря, щоб його можна було повернути на ферму (через першу низку каналів й/або другу низку каналів). Частина повітря, не витягнута третьою низкою каналів, може витягуватися підхожими витяжними вентиляторами в атмосферу зовні ферми.
Витяжка назовні ферми уможливлює поновлення повітря і виявляється переважною, коли повітря назовні має нижчу температуру, ніж температура, що треба забезпечити для кліматичної зони (що уможливлює охолодження кліматичної зони без потреби в енергії, яку необхідно спожити при одержання свіжого повітря, тобто це можна назвати "безкоштовним охолодженням").
Зо Перша низка каналів може містити кілька повітроводів, призначених для розподілу повітря за першої температури, кожний з яких утворений з каналу, що містить повітродувні форсунки, розподілені вздовж зазначеного повітровода для розподілу повітря за першої температури, а друга низка каналів може містити кілька повітроводів, призначених для розподілу повітря за другої температури, кожен з яких утворений з каналу, що містить повітродувні форсунки, розподілені вздовж зазначеного повітровода для розподілу повітря за другої температури.
Стелажі кліматичної зони можуть організовуватися на протилежних боках паралельних проходів, й один з кожних двох проходів представляє собою прохід для навантажувально- розвантажувальних операцій, призначений для проходження контейнерів для вирощування у кліматичній зоні, а також для доставки контейнерів для вирощування до кліматичної зони та їх видалення з кліматичної зони, а другий з кожних двох проходів представляє собою вентиляційний прохід, що містить послідовність у попередньо визначеному порядку повітроводів для розподілу повітря за першої температури й повітроводів для розподілу повітря за другої температури, причому зазначені повітроводи для розподілу повітря за першої температури й за другої температури проходять за сутністю вертикально між стелажами.
Вентиляційні проходи можуть додатково містити повітровитяжні повітроводи повітровитяжного пристрою, причому зазначені повітровитяжні повітроводи проходять за сутністю вертикально між стелажами.
Повітроводи для розподілу й витяжки повітря можуть розташовуватися у кожному вентиляційному проході у наступній одній або кілька разів повторюваній послідовності: повітровитяжний повітровід, повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітровід для розподілу повітря за другої температури, повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітровід для розподілу повітря за другої температури, повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітровитяжний повітровід.
Альтернативно, повітророзподільні повітроводи розташовуються у кожному вентиляційному проході у наступній одній або кілька разів повторюваній послідовності: повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітровід для розподілу повітря за другої температури, повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітровід для розподілу повітря за другої температури.
На фермі для вирощування комах, що містить повітровитяжний пристрій, ферма може додатково містити отвори для повернення повітря повітровитяжного пристрою, розміщені на кінці зазначених проходів.
Ферма для вирощування комах може додатково містити повітровитяжні вентилятори, призначені для витяжки повітря з кліматичної зони назовні ферми.
Повітровитяжні вентилятори можуть знаходитися у верхній частині кліматичної зони, на баштах поруч із стінкою ферми.
Повітроводи для розподілу повітря за першої температури й повітроводи для розподілу повітря за другої температури можуть розміщуватися над стелажами.
При цьому стелажі можуть організовуватися в один або кілька ярусів, кожний з яких містить у тій самій горизонтальній площині кілька паралельних рядів, в яких повітровід для розподілу повітря за першої температури й повітровід для розподілу повітря за другої температури розміщені над кожним рядом, а повітровитяжний повітровід повітровитяжного пристрою розміщений під кожним рядом. Наприклад, два послідовних яруси можуть розділятися термоізоляційною підстилкою.
Стелажі кліматичної зони можуть організовуватися в один або кілька ярусів на протилежних боках паралельних проходів, призначених для проходження контейнерів для вирощування у кліматичній зоні, а також для доставки контейнерів для вирощування до кліматичної зони та їх видалення з кліматичної зони, і над кожним стелажем проходять повітровід для розподілу повітря за першої температури й повітровід для розподілу повітря за другої температури, а над кожним проходом проходить повітровід для розподілу повітря за першої температури.
Стелажі можуть організовуватися в групи стелажів, причому кожна група стелажів утворюється з проходу й зі стелажів, розміщених безпосередньо на протилежних боках цього проходу, причому кожна група стелажів може відділятися від сусідніх груп стелажів термоізоляційними стінками.
Стелажі кліматичної зони можуть організовуватися на протилежних боках паралельних проходів, й один прохід з кожних двох проходів представляє собою прохід для навантажувально-розвантажувальних операцій, призначений для проходження контейнерів для вирощування у кліматичній зоні, а також для доставки контейнерів для вирощування до кліматичної зони і їх видалення з кліматичної зони, а другий з кожних двох проходів представляє собою вентиляційний прохід, над яким проходить повітровід для розподілу повітря за першої температури, повітродувні форсунки якого орієнтовані убік підлоги ферми.
Повітродувні форсунки повітроводів для розподілу повітря за другої температури можуть бути орієнтовані убік повітроводу для розподілу повітря за першої температури.
У будь-якому варіанті здійснення між повітророзподільними повітроводами й стелажами можуть переважно передбачатися вільні простори, призначені для уможливлення гомогенізації температури.
Можуть передбачатися стінки, повернені до повітродувних форсунок повітророзподільних повітроводів, щоб сприяти змішуванню повітря, що подається до кліматичної зони відповідно за першої температури й за другої температури.
Система кондиціювання повітря може додатково уможливлювати регулювання рівня вологості повітря за першої температури й/або повітря за другої температури.
Кліматична зона може додатково містити принаймні один водяний дрібнокрапельний обприскувач-туманоутворювач.
Перша температура може бути вищою за другу температуру, при цьому система кондиціювання повітря призначена для видачі повітря за першої температури від двох до чотирьох разів більше, ніж повітря за другої температури.
Перша низка каналів й повітровитяжний пристрій можуть генерувати більшість потоку повітря до кліматичної зони, а друга низка каналів уможливлює коригування температури.
Кожна з першої низки каналів і другої низки каналів може мати відгалуження, оснащені регулюючими клапанами, що уможливлюють регулювання витрати повітря до кожного із зазначених відгалужень.
На фермі для вирощування комах, що містить кілька відмітних кліматичних зон, перша низка каналів й друга низка каналів можуть містити принаймні одне відмітне відгалуження на кліматичну зону.
Відповідно до ще одного аспекту цей винахід відноситься до способу кондиціювання повітря у кліматичній зоні ферми для вирощування комах, причому спосіб включає подачу повітря за першої температури до кліматичної зони разом з подачею повітря за другої температури до кліматичної зони й з витяжкою із зазначеної кліматичної зони кількості повітря, схожої до 60 кількості поданого повітря, і регулювання кількості повітря, відповідно поданого за першої температури (11) і за другої температури (12), відповідно до різниці між заданою температурою і температурою, виміряною в одній або кількох точках кліматичної зони. У цьому способі перша температура може бути більшою за другу температуру, при цьому і перша температура, і друга температура можуть бути нижчими за задану температуру.
Інші ознаки і переваги винаходу стануть зрозумілішими з подальшого опису.
На доданих кресленнях, наданих як приклад без обмеження об'єму винаходу: фіг. 1 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах прикладу загальної організації ферми для вирощування комах, відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу; фіг 2 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах низку контейнерів для вирощування, що можуть використовуватися на фермі для вирощування комах;
На фіг. З показаний на концептуальній схемі перший приклад загального виконання кліматичної зони ферми для вирощування комах відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу; на фіг. 4 показана на схематичному вигляді зверху кліматична зона відповідно до виконання на фіг. З відповідно до першого варіанту здійснення; на фіг. 5 показана на схематичному вигляді у трьох вимірах кліматична зона відповідно до виконання на фіг. З й 4; на фіг. 6 показана на схематичному вигляді зверху кліматична зона відповідно до виконання на фіг. З відповідно до другого варіанту здійснення; фіг. 7 представляє собою схематичний вигляд зверху варіанту кліматичної зони на фіг. 6; фіг. 8 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах прикладу загальної організації ферми для вирощування комах відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу; фіг. 9 представляє собою двохмірний вигляд прикладу виконання першої низки й другої низки каналів у кліматичній зоні ферми для вирощування комах відповідно до цього винаходу; фіг. 10 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах прикладу другої загальної організації ферми для вирощування комах відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу;
Зо фіг. 11 представляє собою схематичний вигляд виконання на фіг. 10 у двохмірній площині; на фіг. 12 показаний на частковому вигляді у трьох вимірах варіант виконання на фіг. 10 й 11; фіг. 13 ілюструє варіант на фіг. 12 у двохмірній площині; фіг. 14 ілюструє у двохмірній площині приклад третього загального виконання кліматичної зони ферми для вирощування комах відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу; фіг. 15 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах варіанту кліматичної зони на фіг. 14.
Фіг. 1 ілюструє ферму для вирощування комах, представлену на цій фігурі як схематичний вигляд у трьох вимірах.
Вирощування комах можна, зокрема, уявити собі як організований виробничий об'єкт, який уможливлює відкладення яєць дорослими комахами для продукування личинок, причому деякі личинки вирощуються до досягнення ними дорослої стадії для відкладення нових яєць, причому дорослі регулярно поновлюються (наприклад через їх загибель) молодими дорослими особинами, чим забезпечується відкладення нових яєць, і так далі. Кінцевим продуктом виробництва можуть бути яйця й/або личинки й/або німфи й/або дорослі комахи.
Ферма, представлена як приклад, містить першу кліматичну зону 21, організовану для зберігання комах упродовж їх росту.
У цій першій зоні 21 комахи збільшуються у розмірі за контрольованих, спрямованих й оптимізованих умов оточуючого середовища (визначених параметрами оточуючого середовища, що включають температуру, вологість тощо).
Як вже зазначалося, концепція вирощування комах включає ріст дорослих комах до бажаної стадії, але може також включати усі фази, що передують одержанню дорослої комахи (або дорослої особини): від відкладання яєць і проходячи через їх вилуплення, личинкову стадію, будь-яку стадію німфи, лялечки (усі проміжні стадії) тощо. Таким чином, представлена ферма містить другу кліматичну зона 22, призначену для репродукції і яйцевідкладання комах. Зона репродукції і яйцевідкладання могла б альтернативно бути передбаченою як частина або силос першої кліматичної зони 21.
Хоча ферма, яка у цьому винаході служить прикладом, містить дві кліматичні зони 21, 22, пропонована ферма може, звичайно, містити одну кліматичну зону або більше двох кліматичних бо зон.
Ферма, представлена у цьому описі, містить також третю зону 23, організовану для проведення однієї або кількох послідовностей або операцій вирощування. Проведення вирощування включає низку послідовностей або операцій вирощування. Послідовність або "робоча послідовність" включає одну або кілька послідовних попередньо визначених операцій і здійснюється між двома фазами росту (за винятком, коли це є посилка комах до іншого процесу).
Операції вирощування відповідають операціям, які повинні проводитися для підтримування життя, гарного росту й/або оптимізації умов вирощування комах.
Третя зона 23 містить, зокрема, одну або кілька станцій РІ, Р2 спеціалізованих робіт, призначених для проведення однієї або кількох операцій вирощування.
Комахи (яйця, личинки, німфи або дорослі особини) вирощуються у контейнерах, які можуть групуватися у комплекти, що звуться основними блоками для вирощування. Упродовж фаз росту контейнери зберігаються у першій кліматичній зоні 71, наприклад на стелажах для піддонів.
Приклад основного блока для вирощування показаний на фіг. 2 та представлений у трьох вимірах. Для полегшення його навантаження-розвантаження кожний основний блок для вирощування може переноситися на піддоні, як показано на фіг. 2.
Зокрема, контейнери для вирощування 1, 2 можуть представляти собою ящики або чани, що можуть штабелюватися. Вираз "ящики або чани, що можуть штабелюватися" означає, зокрема, чани або ящики, що укладаються один на одного трохи вкладеними один в один, чим досягається певна стійкість для колони ящиків, утвореної у такий спосіб.
Як показано на фіг. 2, контейнери 1, 2 розміщені на піддоні, тобто згруповані в основні блоки
ЦЕ а вантажному піддоні 3. Піддон З може зокрема, але не виключно, представляти собою піддон звичайного розміру, тобто типово піддон типу європіддону, або напівпіддон цього типу.
Як приклад, основний блок для вирощування ОЕ може типово групувати від восьми до ста контейнерів і містити одну, дві, три або чотири колони контейнерів або навіть більше. Висота усього основного блока для вирощування ШОЕ може становити, наприклад, від 160 см до 230 см і типово складає порядку 200 см.
Упродовж того, що зветься фазами росту, кожний основний блок може зберігатися у частині
Зо першої кліматичної зони 21, яка зветься силосом, і яка має умови оточуючого середовища, оптимізовані для стадії розвитку (або зрілості) комах основного блока, про який йдеться.
Силоси ізольовані один від одного підхожим відгородженням. У цьому відгородженні силосів можуть використовуватися повітряні завіси або будь-які інші засоби відгородження, зокрема, фізичні перегородки, що дозволяють розділити дві зони для уможливлення забезпечення в них різних атмосферних умов (температура, вологість тощо) і санітарного розділення силосів.
Перша зона 71 може містити кілька різних силосів.
Силоси, передбачені таким чином, можуть призначатися для різних стадій зрілості комах або для кількох процесів вирощування, відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, які проводяться на фермі паралельно.
Наприклад, проведення вирощування може включати кілька циклів, з якими можуть бути пов'язані різні умови вирощування, тобто, різні оптимальні параметри оточуючого середовища.
Типово вирощування може включати: - інкубаційний цикл для продукування молодих особин статевозрілими дорослими особинами, причому цей цикл здійснюється за температури й умов вологості, які є відносно високими; - цикл репродукції від молодої особини до фертильної статевозрілої молодої дорослої особини з проходженням через заляльковування у підхожих умовах оточуючого середовища; - виробничий цикл (або "відгодівля") від молодої особини до фертильної личинки для забою з нижчими температурою і вологістю, ніж для циклів, зазначених вище.
У прикладі ферми для вирощування комах, представленому у цьому документі, під час виробничого циклу комахи зберігаються у першій кліматичній зоні 21. Цикл репродукції проводиться у першому силосі 51 другої кліматичної зони 22. Інкубаційний цикл проводиться у другому силосі 52 другої кліматичної зони 22.
Далі у цьому описі термін "кліматична зона" вживатиметься як для кліматичної зони як такої, так і для кліматичної зони силосу, оскільки силос можна розглядати як відмінну зону, в якій повинні встановлюватися й підтримуватися конкретні умови оточуючого середовища.
Для того щоб уможливити встановлення регульованих умов оточуючого середовища в кліматичній зоні або зонах, ферма для вирощування комах додатково містить зону 724 кондиціювання повітря. Зона кондиціювання повітря, зокрема, уможливлює регулювання 60 (приведення) великої кількості повітря, передбаченої для кліматичних зон 721, 22, до бажаної температури. Регулювання температури зазвичай стосується охолодження повітря. Фактично, вирощування мільйонів комах пов'язане з виділенням великої кількості тепла, тому підтримування кліматичної зони за бажаної цільової (заданої) температури полягає в основному в поновленні повітря, присутнього на фермі, за рахунок подачі свіжого повітря.
Охолодження повітря можна одержувати у зоні 24 кондиціювання повітря системою кондиціювання повітря, здатною містити різноманітні пристрої охолодження повітря. Серед цих пристроїв система кондиціювання повітря може містити, наприклад, один або калька баштових охолоджувачів. Система кондиціювання повітря може містити один або кілька охолоджувальних агрегатів, наприклад один або кілька охолоджувальних агрегатів центрифугального типу. Зона 24 кондиціювання повітря має особливість у тому, що може одночасно створювати два потоки повітря за різних температур.
Коли температура зовні кліматичної зони (типово зовні ферми) є достатньо низькою, тобто нижчою за цільову температуру на фермі, охолодження повітря можна одержати або доповнити забором до ферми повітря, що поступає ззовні. Для цього повітровитяжні вентилятори видаляють назовні повітря з кліматичної зони, яке компенсується впуском (свіжого) повітря ззовні до кліматичної зони.
Відповідно до цього винаходу терморегулювання кліматичних зон або силосів кліматичних зон здійснюється шляхом подачі до них двох потоків повітря за різних температур. Наприклад, для даної цільової температури у кліматичній зоні або силосі, яка зветься також заданою температурою, порядку 25 "С система кондиціювання повітря може створювати перший потік повітря за температури 11 і другий потік повітря за другої температури Т2. Наприклад, перша температура Т1 може бути порядку 14 "С. Наприклад, друга температура Т2 може бути порядку 8.
Таким чином, регулювання температури може передбачати використання двох потоків повітря за температур, нижчих за задану температуру. Наприклад, потік повітря за першої температури Т1 може уможливити часткове падіння температури у кліматичних зонах 21, 22 і здебільшого поновити повітря кліматичної зони. Крім того, потік повітря за першої температури
Т1 може уможливити мобілізацію великої кількості повітря у кліматичних зонах 721, 22 й, у разі потреби, придати йому вихор для сприяння завихренню і змішуванню повітря у зазначеній
Зо кліматичній зоні. Повітря за другої температури Т2 може уможливити швидке регулювання температури для досягнення цільової температура. Повітря за другої температури Т2 може, наприклад, уможливити подачу до кліматичної зони великої кількості холоду, який швидко і гомогенно змішається з потоком повітря за першої температури 11.
Для подачі повітря до кожної кліматичної зони 21, 22 ферма для вирощування комах містить принаймні дві низки каналів. Перша низка каналів С1 уможливлює транспортування повітря за першої температури Т1 із зони 74 кондиціювання повітря до кожної з кліматичних зон 721, 22.
Друга низка каналів С2 уможливлює транспортування повітря до кожної з кліматичних зон 21, 22 за другої температури Т2.
У прикладі ферми, представленому у цьому документі, третя низка каналів С3 уможливлює повернення повітря з кліматичних зон 21, 22 до зони 7274 кондиціювання повітря.
Повернення повітря до зони 24 кондиціювання повітря уможливлює, зокрема, відновлення на фермі повітря за температури, близької до цільової температури або заданої температури, щоб регульованим чином створювати потоки повітря за першої температури ТІ1 і за другої температури Т2. Перевага з точку зору витрати енергії на охолодження повітря є також значною, коли зовнішня температура (зовні ферми) вища за температуру повітря, що поступає назад до зони 24 кондиціювання повітря через третю низку каналів С3.
Втім усе або деяка частина повітря, що витягається з кліматичних зон 21, 22, може витягатися за допомогою звичайних ексгаустерів, наприклад, розташованих на даху ферми (де може скопичуватися найгарячіше повітря).
Для того, щоб забезпечити гомогенний розподіл повітря, що подається до кліматичної зони першою низкою каналів С1 і другою низкою каналів С2, можливі різноманітні виконання. Нижче описуються три загальні виконання, причому у кожному з цих виконань можна передбачити численні варіанти.
Перше виконання, зокрема, описується з посиланнями на фіг. 3-9. Друге виконання описується з посиланнями на фіг. 10-14.
У першому й другому виконаннях перша низка каналів і друга низка каналів містять повітророзподільні повітроводи у кліматичній зоні або зонах. Повітророзподільний повітровід представляє собою канал, прямолінійний або криволінійний, що містить форсунки, які уможливлюють ежекцію газу (зазвичай повітря) зсередини повітроводу назовні. Форсунки 60 можуть, зокрема, мати орієнтацію перпендикулярно напрямку проходження повітророзподільного повітроводу. Термін "радіальний напрямок розподілу" вживається, якщо повітровід має круглий переріз, як це здебільшого і буває.
Форсунки можуть представляти собою прості отвори конкретного калібру, передбачені у стінці повітророзподільного повітроводу.
Повітророзподільний повітровід уможливлює розподіл повітря, введеного до кліматичної зони 21, 22. Перше виконання й друге виконання кліматичної зони мають різні устрої повітророзподільних повітроводів, уможливлюючи одержання достатнього гомогенної температури у кліматичній зоні й задовільне поновлення повітря.
Перше загальне виконання, показане на фіг. З, основане на вертикальному розподілі повітророзподільних повітроводів у кліматичній зоні. На фіг. 3-9 конкретніше показана перша кліматична зона 21 ферми відповідно до фіг. 1, організована відповідно до цього першого загального виконання.
Відповідно до цього першого виконання, система вентиляції реалізована таким чином, що містить у верхній частині (наприклад, що проходить під стелею) кліматичної зони 21 канали 4 транспортування повітря. Канали 4 транспортування повітря відносяться відповідно до першої низки каналів С1, до другої низки каналів С2 або до третьої низки каналів С3.
Повітророзподільні повітроводи 5 проходять вертикально у кліматичній зоні 21. Кожний повітророзподільний повітровід 5 відноситься до першої низки каналів С1 або до другої низки каналів С2 і таким чином уможливлює подачу повітря до ферми за першої температури Т1 або за другої температури 12.
Факультативно, можуть передбачатися повітровитяжні повітроводи 6, підключені до третьої низки каналів С3. У цьому першому виконанні кліматичної зони повітровитяжні повітроводи б переважно мають вертикальне розташування подібно розташуванню повітророзподільних повітроводів 5.
Це виконання системи вентиляції особливо підходить до кліматичної зони, яка містить паралельні стелажі 7, передбачені для прийому контейнерів комах (наприклад, згрупованих у групи на піддоні, як показано на фіг. 2).
Паралельні стелажі 7 утворюють між собою паралельні проходи 8. У цьому першому виконанні можна відрізнити два типи проходів 8 відповідно до їх функціонального віднесення.
Деякі проходи, які називаються вентиляційними проходами 9, містять повітророзподільні повітроводи 5 й, у разі потреби, повітровитяжні повітроводи б. Таким чином, над цими проходами, віднесеними до системи вентиляції переважно проходять канали 4 транспортування повітря. Отже, повітророзподільні повітроводи 5 подають кондиційоване повітря до стелажів 7, що прилягають до проходу, в якому вони розташовані. Деякі проходи, які називаються навантажувально-розвантажувальними проходами 10, передбачені для переміщень контейнерів для вирощування у кліматичній зоні, а також для їх доставки до кліматичної зони і їх видалення з кліматичної зони (наприклад для проведення операції вирощування у третій зоні 23 ферми).
Якщо вентиляційні проходи не мають повітровитяжних повітроводів, витягування повітря може здійснюватися на кінцях проходів або на одному з кінців проходів для утворення потоку повітря, орієнтованого у проходах, звичайними ексгаустерами й/або повітровитяжними засобами, підключеними для третьої низки каналів С3. Альтернативно, витягування повітря може здійснюватися на будь-якому боці ферми відповідно до бажаної орієнтації потоку повітря.
Це рішення може реалізовуватися також і на додаток до повітровитяжних повітроводів.
Переміщення контейнерів, індивідуально або у вигляді основних блоків для вирощування
ШОЕ, може здійснюватися за допомогою різноманітних систем. Зокрема, може передбачатися машина для зберігання й пошуку й вилучення, яка може переміщатися вздовж стелажів навантажувально-розвантажувальних проходів 10 або між ними. Машина для зберігання й пошуку й вилучення призначається, наприклад, для переміщення основних блоків для вирощування ШЕ до пристрою сполучення з третьою зоною 23 або від нього. Цей пристрій сполучення може представляти собою стрічковий конвеєр. Для видалення контейнерів для вирощування зі стелажів (або установки контейнерів для вирощування на стелажі 7) і їх переміщення можуть передбачатися й інші навантажувально-розвантажувальні системи або, у ширшому сенсі, транспортувальні системи. Можуть використовуватися роботи, автомати або автономні транспортні засоби, можливо, з підхожими підйомниками, що уможливлюють переміщення зазначених роботів, автоматів або автономних транспортних засобів між кількома вертикальними рівнями кліматичної зони.
Таким чином, навантажувально-розвантажувальні проходи 10 передбачені з пристроями, що містять постійну конструкцію для транспортування основних блоків ШЕ (машина для бо зберігання й пошуку й вилучення, підйомник) або залишені за сутністю вільними від будь-якої перепони для забезпечення переміщення автономних засобів (роботів, автоматів або автономних транспортних засобів).
Фіг. 4 ілюструє на вигляді зверху кліматичну зону відповідно до загального виконання на фіг.
З. У кожному вентиляційному проході 9 повітроводи 51 для розподілу повітря за першої температури розташовані поперемінно з повітроводами 52 для розподілу повітря за другої температури.
Це чергування спрямоване на забезпечення високої гомогенності температури у кліматичній зоні. Чергування повітророзподільних повітроводів може мати наступну послідовність: повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури й т.д. Втім, для забезпечення оптимальної гомогенності температури повітря можуть передбачатися й інші послідовності чергування. Схожим чином, повітровитяжні повітроводи б можуть розміщуватися між повітророзподільними повітроводами, переважно у регулярній послідовності. Розподіл між повітророзподільними повітроводами ("й повітровитяжними повітроводами бере участь у встановленні потоку, що уможливлює гомогенність температури й поновлення повітря на фермі. Факультативно, цей потік оптимізований частковим відгородженням між повітророзподільними повітроводами, приклад якого описаний нижче з посиланнями на фіг. 5.
У прикладі, представленому у цьому документі на фіг. 4, вздовж кожного вентиляційного проходу 9 передбачені наступні послідовності: повітровитяжний повітровід б, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровитяжний повітровід 6, за яким слідує у разі потреби нова ідентична послідовність (тобто починаючи з нового повітровитяжного повітроводу б) і т д.
На фіг. 4 стрілки, що виходять з повітроводів 51, 52 для розподілу повітря, ілюструють основний напрямок введення повітря із зазначених повітроводів. Аналогічним чином, стрілки, що спрямовані у бік витяжних повітроводів б, ілюструють напрямок, в якому повітря
Зо всмоктується у зазначені повітровитяжні повітроводи 6.
Таким чином, повітроводи 51 для розподілу повітря за першої температури зазвичай дмухають повітря у бік стелажів 7 для забезпечення ефективного поновлення повітря у контейнерах для вирощування. Повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури зазвичай дмухають повітря за другої температури в напрямку вентиляційного проходу 9 у бік повітроводів 51 для розподілу повітря за першої температури для змішування повітря за другої температури з повітрям за першої температури до того, як відносно гомогенний потік повітря досягне контейнерів для вирощування.
Повітровитяжні повітроводи 6 всмоктують повітря зі стелажів 7 для встановлення належним чином у зазначених стелажах потоку для поновлення повітря.
Фіг. 4 представляє собою двомірний план. Однак ідентичні потоки передбачені по всій висоті кліматичної зони або принаймні на кількох вертикальних рівнях кліматичної зони для забезпечення за сутністю ідентичної і прийнятної температури по всій висоті кліматичної зони.
Цей аспект ілюструє фіг. 5. Зокрема, фіг. 5 представляє собою трьохмірний схематичний вигляд стелажа 7 і розподільних і витяжних повітроводів, що знаходяться поруч із цим стелажем 7.
Показані три площини РІ, Рг, РЗ потоків повітря як ілюстрація встановлення потоку повітря не лише у нижній частині кліматичної зони, типово поблизу підлоги (на рівні першої площини
РІ), а ще й у нижній частині кліматичної зони (на рівні площини Р2) й у верхній частині кліматичної зони, типово поблизу стелі (на рівні площини Р3).
Крім того, фіг. 5 ілюструє можливість установки перегородок 11, що уможливлюють відхилення потоків повітря для спрямовування зазначених потоків повітря у кліматичній зоні й підвищення гомогенності температури повітря, яке досягає стелажів 7 і контейнерів для вирощування.
Типово, перегородки 11 можуть розміщуватися поверненими до випускних форсунок повітророзподільних повітроводів 5. Що стосується повітроводів 51 для розподілу повітря за першої температури, це, зокрема, уможливлює запобігання потраплянню у стелажі прямого потоку повітря із зазначених повітроводів 51 для розподілу повітря за першої температури. Цей прямий потік повітря міг мати занадто високу швидкість і, крім того, заважати належному змішуванню повітря за першої температури Т1 з повітрям за другої температури 12.
Крім того, перегородки 11 можуть передбачатися між повітророзподільними повітроводами і повітровитяжними повітроводами б для обмеження частки повітря, що подається до кліматичної зони, яка не братиме участь у поновленні повітря у контейнерах для вирощування, присутніх на стелажах 7. 5 Фіг. 6 ілюструє на вигляді зверху кліматичну зона відповідно до загального виконання на фіг.
З відповідно до другого примірного варіанту здійснення. Так само, як і в варіанті здійснення на фіг. 4, у кожному вентиляційному проході 9 повітроводи 51 для розподілу повітря за першої температури розташовані поперемінно з повітроводами 52 для розподілу повітря за другої температури.
Зокрема, у прикладі, представленому на цій фігурі, передбачені наступні послідовності вздовж кожного вентиляційного проходу 9: повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури і т.д.
За такого виконання витяжка повітря здійснюється у місці одного або кількох боків ферми. У цьому випадку отвори 62 для повернення повітря утворені на першому боці кліматичної зони, переважно знаходяться поруч із зоною 724 кондиціювання повітря або поверненими до неї.
Зокрема, отвори 62 для повернення повітря переважно розміщені у кінці проходів (зокрема, вентиляційних проходів 9УУ ферми. Отвори для повернення повітря живлять третю низку СЗ каналів, уможливлюючи повернення повітря з кліматичної зони до зони кондиціювання повітря.
Повітря, що поступає з третьої низки каналів, є, таким чином, ізнову регульованим за температурою, тобто повністю або частково за першої температури Т1 або за другої температури 12.
Повітровитяжні вентилятори 63 розміщені на одному або кількох боках кліматичної зони.
Повітровитяжні вентилятори 63 переважно розміщені у верхній частині кліматичної зони, там, де має зазвичай знаходиться найгарячіше повітря. Повітровитяжні вентилятори 63 уможливлюють витяжку назовні гарячого повітря, присутнього на фермі, з таким розрахунком, щоб повітря, витягнуте таким чином, замінювалося повітрям, що поступає ззовні. Поновлення повітря може, таким чином, здійснюватися через введення повітря, що поступає з першої та з другої низок
Зо каналів або, можливо, через отвори кліматичної зони. Якщо зовнішнє повітря знаходиться за значно нижчої температури, ніж температура, яка має бути на фермі, ця подача зовнішнього повітря уможливлює охолодження у кліматичній зоні без використання засобів для зниження температури повітря (систем кондиціювання повітря або їх еквівалента), при цьому вартість енергії на це охолодження відповідає лише вартості енергії, потрібної для витяжки повітря з кліматичної зони повітровитяжними вентиляторами 63. Це може, таким чином, називатися "безкоштовним охолодженням".
На вигляді, схожому до представленого на фіг. б, фіг. 7 ілюструє варіант варіанту здійснення, що дозволяє оптимізувати гомогенність температури повітря у кліматичній зоні.
Відповідно до виконання, показаного на фіг. 7, послідовність, передбачена вздовж кожного вентиляційного проходу 9, ідентична послідовності виконання на фіг. б: повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, за яким слідує повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, за яким слідує повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, і т. д... Втім повітророзподільні повітроводи, відповідно за першої температури й за другої температури, розташовані між двома послідовними вентиляційними проходами у шаховому порядку. Отже, у поперечному напрямку (вважаючи, що проходи визначають поздовжній напрямок) кожний повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури оточений повітроводами 52 для розподілу повітря за другої температури, а кожний повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури оточений повітроводами 51 для розподілу повітря за першої температури, за винятком, природно, повітроводів, розміщених у проходах на краю кліматичної зони.
Схожим чином, відповідно до одного (не показаного) варіанту, між повітроводами у двох послідовних вентиляційних проходах могло б застосовуватися різне зміщення (наприклад зміщення на половину поздовжньої відстані між двома розподільними повітроводами).
Крім того, оскільки повітровитяжні вентилятори розміщені у верхній частині ферми, вони можуть встановлюватися на верхніх частинах башт, уможливлюючи таким чином підсилення конструкції ферми. Зокрема, повітровитяжні вентилятори 63 можуть встановлюватися зверху башт 64 поруч із стінкою ферми, і при цьому не лише повітровитяжні вентилятори 63 не становитимуть навантаження, яке має нести конструкція ферми, а ще й башти, що підтримують їх, можуть підсилити зазначену конструкцію ферми. Це виконання представлене на фіг. 8.
У прикладі виконання, показаному на фіг. З, повітророзподільні повітроводи живляться низками каналів, що проходять під стелею кліматичної зони. Схожим чином, повітровитяжні повітроводи 6 підключені до третьої низки каналів, які також проходять у верхній частині ферми.
Втім можливі й інші виконання. Фіг. У ілюструє приклад альтернативного виконання на двомірному плані кліматичної зони. Відповідно до цього виконання усі стелажі розташовані як у виконанні, описаному з посиланнями на фіг. 3-8. Зокрема, паралельні стелажі 7 утворюють між ними паралельні проходи 8, що представляють собою вентиляційні проходи 9 й навантажувально-розвантажувальні проходи 10 (типово один з кожних двох проходів представляє собою вентиляційний прохід, а один з кожних двох проходів представляє собою навантажувально-розвантажувальний прохід).
У кожному навантажувально-розвантажувальному проході 10 можуть передбачатися машина для зберігання й пошуку або будь-які інші підхожі навантажувально-розвантажувальні засоби (зокрема роботи, автомати або автономні транспортні засоби).
На відміну від виконання на фіг. 3, одна з двох низок каналів, що уможливлюють подачу повітря до кліматичної зони (у цьому випадку друга низка С2 каналів, що живить повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури), проходить у нижній частині кліматичної зони. У показаному прикладі перша низка С1 каналів, що живить повітроводи 51 для розподілу повітря за першої температури, проходить у верхній частині кліматичної зони.
Той факт, що низка каналів знаходиться у нижній частині, дозволяє обмежувати масу інфраструктур, яку має нести конструкція кліматичної зони, у її верхній частині. Це також дозволяє обмежувати загальну довжину каналів на фермі, що є переважним економічно й з точки зору надійності.
Звичайно, можна уявити й виконання, зворотне представленому на фіг. 9, тобто з першою низкою каналів, що живлять повітроводи для розподілу повітря за першої температури і проходять у нижній частині, і другою низкою каналів, що живлять повітроводи для розподілу повітря за другої температури і проходять у верхній частині. Кажучи взагалі, перша низка каналів, друга низка каналів і факультативно третя низка каналів (для витяжки повітря) можуть проходити у нижній частині кліматичної зони.
У верхній частині або у нижній частині ферми низка каналів може містити або представляти
Зо собою повітрозбірник або повітряну напірну камеру.
У повітророзподільних повітроводах, подача якими здійснюється знизу, потік повітря піднімається, а повітророзподільних повітроводах, подача якими здійснюється зверху, потік повітря падає. Втім, у будь-якому випадку повітродувні форсунки кожного повітровода переважно виконані (за кількістю, розподілом, формою, поперечним перерізом) таким чином, щоб викинутий потік повітря був за сутністю гомогенним по усій висоті стелажів 7 кліматичної зони.
Кажучи взагалі, переважно, якщо потік повітря досягає контейнерів для вирощування і проходить через них з малою швидкістю, щоб цей потік повітря не був винуватим у піднятті матеріалу, присутнього у контейнерах.
В усіх виконаннях, в яких використовуються вертикальні повітророзподільні повітроводи, такі, як описані вище, розподіл повітря переважно здійснюється по всій висоті, на якій присутні контейнери для вирощування комах. Зокрема, розподіл повітря здійснюється до приблизно 50 см нижче найнижчого контейнера (типово ящика). Найнижчий контейнер для вирощування може знаходитися на певній висоті відносно підлоги ферми, наприклад, на висоті приблизно 1,5 метрів від підлоги, що уможливлює приймання певної кількості технічних систем (механізми машини для зберігання й пошуку, низки каналів, описані вище, тощо), а також уможливлює легке очищення ферми, наприклад використовуючи роботів-прибиральників.
Друге загальне виконання грунтується на горизонтальному розподілі повітророзподільних повітроводів у кліматичній зоні. Типово повітророзподільні повітроводи розміщені над стелажами 7. На фіг. 10-15 детальніше показана перша кліматична зона 21 ферми відповідно до фіг. 1, організована відповідно до цього другого загального виконання.
На фіг. 10 показаний перший варіант цього другого виконання на трьохвимірному вигляді, а на фіг. 11 варіант на фіг. 10 показаний на двомірному вигляді зверху.
Відповідно до другого виконання стелажі 7 організовані в один або кілька ярусів один над одним у вертикальному напрямку, причому кожний містить у тій самій горизонтальній площині кілька паралельних рядів 71, 72, 73. На фіг. 10 й 11 показана кліматична зона, що містить три яруси, а саме нижній ярус 51, проміжний ярус 52 й верхній ярус 53.
У варіанті другого виконання, показаному на фіг. 10 й 11, повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури й повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури бо розміщені над кожним рядом 71, 72, 73. Повітровитяжні повітровід б розміщений під кожним рядом. Це виконання забезпечує наявність потоку повітря через стелажі для поновлення повітря навколо основних блоків (або одиничних контейнерів для вирощування, що знаходяться на зазначених стелажах).
Для того, щоб забезпечити гомогенну температуру у кожному з ярусів і, зокрема, щоб запобігти тому, щоб верхній ярус 53 мав температуру, значно вищу, ніж яруси нижче його, яруси повинні відділятися один від одного термоізоляційною підстилкою. Крім того, у цьому виконанні можна забезпечити температуру, близьку серед різних ярусів, командами на різні швидкості введення повітря за першої температури й другої температури у кожному з ярусів 51, 52, 53.
Типово, оскільки повітря за першої температури менш холодне, ніж повітря за другої температури, можна передбачити розподіл певної кількості повітря за другої температури (пропорційно повітрю за першої температури), що підвищується зі збільшенням висоти відповідного ярусу.
У другому загальному виконанні, незалежно від того, як організована кліматична зона: відповідно до першого варіанту, показаного на фіг. 10 й 11, відповідно до другого варіанту, показаного на фіг. 12 і 13, або відповідно до будь-якого іншого альтернативного варіанту, зазначена кліматична зона переважно може мати паралельні проходи, призначені для проходження контейнерів для вирощування у кліматичній зоні а також для доставки контейнерів для вирощування до кліматичної зони та їх видалення з кліматичної зони. Ці переміщення контейнерів для вирощування, які у разі потреби можуть бути згрупованими в основні блоки, можуть здійснюватися за допомогою різноманітних пристроїв, серед яких машина для зберігання й пошуку, стрічковий конвеєр, робот, автомат або автономний транспортний засіб.
Відповідно до варіанту другого виконання, представленого на фіг. 12 і 13, повітровитяжні повітроводи під кожним рядом не передбачені. Витяжка повітря може здійснюватися на кінцях проходів звичайними ексгаустерами й/або повітровитяжними засобами, підключеними до третьої низки СЗ каналів. Витяжка повітря на одному з кінців проходів крім того уможливлює створення потоку повітря, регулярного й орієнтованого у кліматичній зоні відповідно до орієнтації проходів. Альтернативно, витяжка повітря може здійснюватися на будь-якому боці кліматичної зони відповідно до бажаної орієнтації потоку повітря. Крім того, у показаному
Зо варіанті кліматична зона організована у групу стелажів. Кожна група стелажів утворена з проходу й стелажів, що розміщені з обох боків проходу, тобто стелажів, що безпосередньо прилягають до цього проходу. Таким чином, на кожній з фіг. 12 ії 13 представлена одна група стелажів. Яруси кліматичної зони, організованої відповідно до другого виконання, зазвичай містять кілька груп сусідніх стелажів. Факультативно, наприклад. для відведення двох груп стелажів різним силосам зазначені групи сусідніх стелажів можуть розділятися термоізоляційною стінкою.
У показаному прикладі у групі стелажів над кожним стелажем 7 проходить повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури й повітровід 52 для розподілу повітря за другої температури, а над кожним проходом 8 проходить повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури.
Показані стелажі ярусу мають два шари, тобто вони виконані для зберігання основних блоків ОЕ на двох рівнях.
Повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури переважно розміщені над повітроводами 51 для розподілу повітря за першої температури. Таке виконання дозволяє розміщувати повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури (друга температура
Т2 нижча за першу температура Т1) якомога далі від стелажів 7 і від контейнерів для вирощування, що унеможливлює подачу занадто холодного повітря до контейнерів для вирощування (перед тим як дістатися місця поруч із контейнерами для вирощування, повітря за другої температури Т2 обов'язково змішуватиметься з менш холодним повітря, типово за першої температури 11).
Між повітророзподільними повітроводами можуть розміщуватися перегородки 11, призначені для відхилення потоків повітря, що виходять з розподільних повітроводів, для спрямовування потоку повітря до кліматичної зони й підвищення гомогенності температури повітря, що досягає стелажів 7 і контейнерів для вирощування, які вони містять.
Зокрема, перегородка 11 може розміщуватися поверненою до форсунок кожного з повітророзподільних повітроводів, при цьому потік повітря, що виходить з кожного повітроводу, наштовхується на перегородку, відповідно розташовану навпроти зазначеного повітроводу. Для ілюстрації на фіг. 13 стрілки, що виходять з розподільних повітроводів 51, 52, ілюструють основний напрямок введення повітря із зазначених розподільних повітроводів. Повітроводи 51 бо для розподілу повітря за першої температури й повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури, розміщені безпосередньо над стелажами 7, дують за сутністю горизонтально в напрямку до центра проходу 8, що розділяє стелажі 7, щоб створити прямий потік повітря між зазначеними повітроводами й стелажами. Повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури, розміщений над проходом 8, дує вниз у напрямку до перегородку 11, що сприяє змішуванню повітря, що виходить з різних повітророзподільних повітроводів, й ууоеможливлює створення прямого потоку у напрямку до низу проходу 8, при цьому зони, що знаходяться зверху (верхній рівень стелажів 7), є найважчі для охолодження, бо тут має тенденцію скопичуватися гаряче повітря.
Фіг. 14 ілюструє у двохмірній площині третій приклад загального виконання кліматичної зони ферми для вирощування комах. Відповідно до цього виконання усі стелажі розміщені, як описано з посиланнями на фіг. 3-9. Зокрема, паралельні стелажі 7 утворюють між ними паралельні проходи 8, що містять вентиляційні проходи 9 й навантажувально-розвантажувальні проходи 10 (типово один з кожних двох проходів представляє собою вентиляційний прохід, а один з кожних двох проходів представляє собою навантажувально-розвантажувальний прохід).
У кожному навантажувально-розвантажувальному проході 10 можуть передбачатися машина для зберігання й пошуку або будь-який інший підхожий навантажувально- розвантажувальний засіб (зокрема роботи, автомати або автономні транспортні засоби).
Над кожним вентиляційним проходом 9 проходить повітровід 51 для розподілу повітря за першої температури. Повітродувні форсунки кожного повітроводу 51 для розподілу повітря за першої температури орієнтовані у бік підлоги кожної кліматичної зони й відповідного вентиляційного проходу 9. Отже, повітроводи 51 для розподілу повітря за першої температури забезпечують більшу частину подачі повітря до кліматичної зони й потоку повітря у ній.
Повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури проходять між повітроводами 51 для розподілу повітря за першої температури. Наприклад, між двома послідовними повітроводами для розподілу повітря за першої температури 51 можуть передбачатися один або два повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури.
Повітроводи 52 для розподілу повітря за другої температури містять розподільні форсунки, орієнтовані у бік сусіднього повітровода або повітроводів для розподілу повітря за першої температури. Таким чином, повітря за другої температури Т2 до досягнення стелажів 7
Зо змішується з повітрям за першої температури Т1, що поступає з повітроводів 51 для розподілу повітря за першої температури.
Фіг. 15 представляє собою схематичний вигляд у трьох вимірах варіанту кліматичної зони на фіг. 14.
У показаному на цій фігурі варіанті здійснення витяжка повітря здійснюється на кінцях проходів 8 повітровитяжними вентиляторами (ексгаустерами). Ексгаустери переважно розміщені у верхній частині навантажувально-розвантажувальних проходів 10. У кооперації з основним потоком розподілу повітря у кліматичній зоні у вентиляційних проходах у бік підлоги, ця витяжка організує загальний потік повітря у вентиляційній зоні, що проходить через стелажі 7, на усіх рівнях зазначених стелажів 7. Це уможливлює поновлення повітря на усіх стелажах і високу гомогенність повітря (за температурою, вологістю й вмістом СО») в усій кліматичній зоні.
Виконання на фіг. 15 також має особливість (факультативну у цьому виконанні й, крім того, застосовну до всіх виконань цього винаходу, зокрема, до докладних виконань, описаних вище, і як показано на фіг. 7), яка полягає у тому, що зона 24 кондиціювання повітря прилягає безпосередньо до кліматичної зони. Зокрема, зона 74 кондиціювання повітря знаходиться у цьому випадку над кліматичною зоною. Зона 24 містить, зокрема, кілька станцій 61 обробки повітря. Кожна станція 61 обробки повітря уможливлює приведення повітря до першої температури Т1 або до другої температури 12.
Можна уявити й інші розташування зони 24 кондиціювання повітря, зокрема, з одного боку, на підлозі, на стелі або поруч зі стінкою кліматичної зони. Ферма для вирощування комах може містити також кілька зон кондиціювання повітря, кожна з яких може, наприклад, містити одну або кілька станцій 61 обробки повітря.
Таким чином, у трьох виконаннях, описаних вище, між повітророзподільними повітроводами й стелажами передбачені вільні простори, призначені для уможливлення гомогенізації температури повітря. Ці простори знаходяться у вентиляційних проходах 9 відповідно до першого загального виконання, проілюстрованого на фіг. 3-9, або над стелажами відповідно до другого загального виконання, проілюстрованого на фіг. 10-13, або над стелажами й між ними відповідно до третього загального виконання, проілюстрованого на фіг. 14 й 15. Перегородки 11, передбачені поверненими до повітродувних форсунок повітророзподільних повітроводів відповідно за першої температури й за другої температури, крім того, сприяють змішуванню повітря, що подається до кліматичної зони, відповідно за першої температури й за другої температури.
Регулювання температури у кліматичній зоні може здійснюватися шляхом регулювання кількості повітря, що відповідно подається за першої температури й за другої температури, відповідно до різниці між заданою температурою й температурою, виміряною в одній або кількох точках кліматичної зони. Якщо потрібні різні задані температури (наприклад, якщо кліматична зона поділена на кілька силосів, або якщо кілька датчиків температури вказують на наявність великої різниці температури між різними точками кліматичної зони), можуть регулюватися кількості й пропорції повітря за першої температури й за другої температури регулюючими клапанами у різних відгалуженнях першої низки каналів й у різних відгалуженнях другої низки каналів. У прикладі ферми для вирощування комах, показаному на фіг. 1, перша низка С1 каналів має перше відгалуження ВІ для подачі повітря до першої кліматичної зони 21 і друге відгалуження В2 для подачі повітря до другої кліматичної зони 22. Регулюючі клапани М1,
М2 уможливлюють пропорційний розподіл повітря, що подається відповідно до першої кліматичної зони 21 і до другої кліматичної зони 22.
Схоже виконання може передбачатися й для другої низки каналів. Таким чином, всередині такої самої кліматичної зони кожна низка каналів може мати кілька відгалужень, витрата повітря яких може незалежно регулюватися.
Рівень вологості представляє собою, як вже зазначалося, ще один параметр оточуючого середовища, контроль і регулювання якого важливі для сприяння росту комах й обмеження ризику розвитку певних хвороб. Система кондиціювання повітря, присутня у зоні 724 кондиціювання повітря, переважно конструктивно виконана для регулювання рівня вологості повітря за першої температури й/або рівня вологості повітря за другої температури. Якщо можна регулювати лише один з рівнів вологості повітря за першої температури й повітря за другої температури, це регулювання може адаптуватися відповідно до рівня вологості повітря за іншої температури й відповідно до відношення між повітрям, що подається за першої температури, й повітрям, що подається за другої температури. Крім того, кожна кліматична зона може містити додаткові пристрої зволоження повітря (наприклад дрібнокрапельні обприскувачі- туманоутворювачі), що уможливлюють коригування рівня вологості для досягнення цільового
Зо рівня вологості. Потік повітря, створений подачею повітря до кліматичної зони й витяжкою повітря з неї, і кінематика повітря, описана з посиланнями на регулювання температури у кліматичній зоні, забезпечують високу гомогенність рівня вологості у повітрі кліматичної зони.
Нарешті, параметром оточуючого середовища, регулювання якого є важливим, є також рівень діоксиду вуглецю. Підтримування рівня діоксиду вуглецю на прийнятному рівні (відповідно до попередньо визначеної границі) досягається достатнім поновленням повітря. З цією метою може задаватися мінімальна швидкість поновлення повітря. Поновлення повітря забезпечується одночасними подачею й витяжкою достатньої кількості повітря. Може, таким чином, знадобитися, відповідно до рівня діоксиду вуглецю у кліматичній зоні, подавати повітря, яке є менш холодним, у кліматичну зону, але у більшій кількості. Наприклад, кількість повітря, що подається за другої температури 12 (яке за очікуваннями може бути холоднішим за повітря за першої температури Т1), може обмежуватися, на той час як кількість повітря, що подається за першої температури, збільшується.
Пропонований винахід уможливлює ефективне регулювання параметрів оточуючого середовища на фермі для вирощування комах, зокрема у контексті ведення господарства у промисловому масштабі. Це регулювання, зокрема температури, досягається подачею повітря за двох різних температур до тієї самої кліматичної зони. Отже, потоки повітря можуть мати ролі, головним чином різні. Наприклад, повітря, що подається за першої температури, може брати участь в охолодженні повітря у кліматичній зоні, а ще й, у взаємодії з повітровитяжними засобами, створювати більшість потоку повітря у кліматичній зоні. Створений потік виконує функцію поновлення повітря у кліматичній зоні й функцію гомогенізації повітря за температурою, вологістю або рівнем діоксиду вуглецю. Повітря, що подається за другої температури, зазвичай нижчої за першу температуру, дозволяє швидко коригувати температуру у кліматичній зоні. Таким чином, витрата повітря, що подається до кліматичної зони за першої температури, може зазвичай (і відповідно до потреби в охолодженні) бути від двох до чотирьох разів більше за витрату повітря, що подається до кліматичної зони за другої температури.
Ефективне регулювання параметрів оточуючого середовища у кліматичних зонах великого розміру (зокрема, наприклад, площею кілька сотень квадратних метрів з висотою під дахом кілька метрів) дозволяє створювати ферми для вирощування комах у промисловому масштабі з максимальним виходом і гарними умовами для життя й росту комах. бо

Claims (11)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Ферма для вирощування комах, що містить кліматичну зону (21), яка містить дві або більше низок стелажів (7) для зберігання комах у контейнерах для вирощування (1, 2) з утворенням проходів між низками стелажів (7), й зону (24) кондиціювання повітря, що містить систему кондиціювання повітря, призначену для приведення повітря до першої температури (11), причому ферма містить щонайменше одну першу низку (С1) каналів, призначену для транспортування повітря за першої температури (11) із зони (274) кондиціювання повітря до кліматичної зони (21) й для доставки зазначеного повітря за першої температури (11) до зазначеної кліматичної зони (21), яка відрізняється тим, що разом із приведенням температури повітря до першої температури (Т1) система кондиціювання повітря призначена також для приведення температури повітря до другої температури (12), і тим, що ферма містить щонайменше одну другу низку (С2) каналів, призначену для транспортування повітря за другої температури (12) із зони (274) кондиціювання повітря до кліматичної зони (21) й для доставки зазначеного повітря за другої температури (12) до кліматичної зони (271), причому зазначене повітря за першої температури (Т1) й зазначене повітря за другої температури (12) у зазначеній кліматичній зоні (21) змішуються.
2. Ферма для вирощування комах за п. 1, яка відрізняється тим, що ферма містить повітровитяжний пристрій, що містить щонайменше одну третю низку (С3) каналів, призначену для повернення повітря з кліматичної зони (21) до зони (274) кондиціювання повітря.
3. Ферма для вирощування комах за п. 2, яка відрізняється тим, що перша низка каналів (С1) містить два або більше повітроводів (51) для розподілу повітря за першої температури (11), кожний з яких утворений з повітропроводу, що містить повітродувні форсунки, розподілені вздовж зазначеного повітроводу (51) для розподілу повітря за першої температури (11), і тим, що друга низка (С2) каналів містить два або більше повітроводів (52) для розподілу повітря за другої температури (12), кожний з яких утворений з повітропроводу, що містить повітродувні форсунки, розподілені вздовж зазначеного повітроводу (52) для розподілу повітря за другої температури.
4. Ферма для вирощування комах за п. 1, яка відрізняється тим, що стелажі (7) кліматичної Зо зони (21) організовані на протилежних боках паралельних проходів (8), і тим, що один прохід (8) з кожних двох являє собою прохід (10) для навантажувально-розвантажувальних операцій, призначений для проходження контейнерів (1, 2) для вирощування у кліматичній зоні (21), а також для доставки контейнерів (1, 2) для вирощування до кліматичної зони (721) і їх видалення з кліматичної зони (21), а другий прохід (8) з кожних двох являє собою вентиляційний прохід (9), що містить послідовність у попередньо визначеному порядку повітроводів (51) для розподілу повітря за першої температури й повітроводів (52) для розподілу повітря за другої температури, причому зазначені повітроводи (51, 52) для розподілу повітря за першої температури й за другої температури, відповідно, проходять, по суті, вертикально між стелажами (7).
5. Ферма для вирощування комах за п. 4, яка відрізняється тим, що вентиляційні проходи (9) додатково містять повітровитяжні повітроводи (б) повітровитяжного пристрою, причому зазначені повітровитяжні повітроводи проходять, по суті, вертикально між стелажами.
6. Ферма для вирощування комах за п. 5, яка відрізняється тим, що повітроводи (51, 52) для розподілу повітря й повітровитяжні повітроводи (6) розміщені у кожному вентиляційному проході (9) у наступній одній або кілька разів повторюваній послідовності: повітровитяжний повітровід (6), повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури, повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури, повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури, повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури.
7. Ферма для вирощування комах за п. 4, яка відрізняється тим, що повітроводи (51, 52) для розподілу повітря розміщені у кожному вентиляційному проході (9) у наступній одній або кілька разів повторюваній послідовності: повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури, повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури, повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури, повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури.
8. Ферма для вирощування комах за п. 2 або за одним з пп. 4-7, яка відрізняється тим, що додатково містить отвори (62) для повернення повітря повітровитяжного пристрою, що знаходяться на кінці зазначених проходів (8).
9. Ферма для вирощування комах за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що додатково містить повітровитяжні вентилятори (63), призначені для витяжки повітря з кліматичної зони назовні ферми.
10. Ферма для вирощування комах за п. 9, яка відрізняється тим, що повітровитяжні вентилятори (63) знаходяться у верхній частині кліматичної зони на баштах (64) поруч зі стінкою ферми.
11. Ферма для вирощування комах за п. 3, яка відрізняється тим, що повітроводи (51) для розподілу повітря за першої температури й повітроводи (52) для розподілу повітря за другої температури розміщені над стелажами (7).
12. Ферма для вирощування комах за п. 11, яка відрізняється тим, що стелажі (7) організовані в один або кілька ярусів (51, 52, 53), кожний з яких містить у тій самій горизонтальній площині кілька паралельних рядів (71, 72, 73), в яких повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури й повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури розміщені над кожним рядом (71, 72, 73), а повітровитяжний повітровід (б) повітровитяжного пристрою розміщений під кожним рядом (71, 72, 73).
13. Ферма для вирощування комах за п. 12, яка відрізняється тим, що стелажі (7) кліматичної зони (71) організовані в один або кілька ярусів (51, 52, 53), на протилежних боках паралельних проходів (8), призначених для проходження контейнерів (1, 2) для вирощування у кліматичній зоні (271), а також для доставки контейнерів (1, 2) для вирощування до кліматичної зони (21) і їх видалення з кліматичної зони (21), й тим, що над кожним стелажем (7) проходить повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури й повітровід (52) для розподілу повітря за другої температури, а над кожним проходом (8) проходить повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури.
14. Ферма для вирощування комах за п. 12, яка відрізняється тим, що стелажі (7) кліматичної зони організовані на протилежних боках паралельних проходів (8), і тим, що один прохід (8) З кожних двох являє собою прохід (10) для навантажувально-розвантажувальних операцій, призначений для проходження контейнерів (1, 2) для вирощування у кліматичній зоні (21), а також для доставки контейнерів (1, 2) для вирощування до кліматичної зони (21) і їх видалення з кліматичної зони (21), а другий прохід (8) з кожних двох являє собою вентиляційний прохід (9), над яким проходить повітровід (51) для розподілу повітря за першої температури, повітродувні форсунки якого орієнтовані у бік підлоги ферми.
15. Ферма для вирощування комах за п. 14, яка відрізняється тим, що повітродувні форсунки Зо повітроводів (52) для розподілу повітря за другої температури орієнтовані у бік повітроводу (51) для розподілу повітря за першої температури.
16. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 3-15, яка відрізняється тим, що у кліматичній зоні (271) додатково встановлені перегородки (11), повернені до повітродувних форсунок повітроводів (51, 52) для розподілу повітря за першої температури й за другої температури, відповідно, щоб сприяти змішуванню повітря, що подається до кліматичної зони (21).
17. Ферма для вирощування комах за одним із попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що система кондиціювання повітря додатково уможливлює регулювання рівня вологості повітря за першої температури (Т1) й/або повітря за другої температури (12).
18. Ферма для вирощування комах за одним із попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що перша температура (11) вища за другу температуру (12), причому система кондиціювання повітря призначена для видачі повітря першої температури («Т1) від двох до чотирьох разів більше, ніж повітря за другої температури (12).
19. Ферма для вирощування комах за одним із попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що кожна з першої низки (С1) каналів і другої низки (С2) каналів має відгалуження (В1, В2), оснащені регулюючими клапанами (М1, М2), що уможливлюють регулювання витрати повітря до кожного із зазначених відгалужень.
20. Спосіб кондиціювання повітря у кліматичній зоні ферми для вирощування комах, причому спосіб включає подачу повітря за першої температури (Т1) до кліматичної зони (271) разом із подачею повітря за другої температури (12) до кліматичної зони (21) і з витяжкою із зазначеної кліматичної зони (21) кількості повітря, схожої до кількості поданого повітря, і регулювання кількості повітря, відповідно поданого за першої температури (11) і за другої температури (12), відповідно до різниці між заданою температурою і температурою, виміряною в одній або кількох точках кліматичної зони.
21. Спосіб кондиціювання повітря за п. 20, який відрізняється тим, що перша температура («Т1) вища за другу температуру (12), причому і перша температура (11), і друга температура (12) нижчі за задану температуру.
кет, є д-- ее п» че до кою Хе ще я 1 с сот Пр жяя й ПІ, п. ма ПІД Тк а СПО г ТТ т и чі де Ми і оїннрня Ти . Ж | І Я ЯЗ СОУ ГТ в вх |ЦОЛ Пе в 2 б
Фіг. З б 6 51 5? 51 52 ві (з ЕЕ сн рен те ке Ме ер) -9 ОАЕ Ця ен ен ен ан 0000-00 ЕЕ ЕЕ ло ТК БК Б ово сно есе |. ЖВЗ-- 6 5-- 5 4--- -- -- - о -з Х й -2 й - -4чх6в Те ех ков ее как пес ДЯ не г ее ре в у Деко Пи и и Ци ок Шу ео 6 6 6 51 52 51 52 51
Фіг. 4 51 52 ен 51 М ее 11 р3 Шк й й Во ря шен т КЕНЕ ее 6 КЕНУКЕВЕ есе ро Чун ЕЕ я МЕ «З 7 РІ
Фіг. 5
52 51 52 51 52 51 окре Ме СО еко нс кві М оф ктнтю |. О ОО Ок о -х в 6277 БЕ і і Я о ТЕЛ Й Б ярер нер нотсано онко ікон -В8- «62645ЯА'.У4 6 7- 4 75 8734 -4- 6 6 ж 5 6624 7 676 ж «2 ж4«Є- 2 -4 ж Я « А.А А 55404235 68 во гав ав асан явсав вався: аву о Я -н 9-0 -в ее А и У ЦИ А ПД, І 91 52 Кк зі ди 51 63 63 63
Фіг. 6 , к к 52 л-ї 52 и /32 г тар ее ов ооо фо оо р ехо о екрану М и ся уки вки Й 3 Бе и КИ о Шк ОО 2 в я" поро о а, Ед ди ши и ЕЕ км я 1 й ее ско дк ин ссоми носин нен ее сою но их ее ін носик во сен нен г д ти й ЕН ЕН ЕН КВ ТК ВЕ НО НИ с -9 пане сюлюсвуєсвю єю єю ак аю тюки Фе З й Ме ей сн ав Ме А ів о о р м о о ее ня соня В і Мові 52 5 вар БУ ві вай и ж
С. ( С 63 653 63
Фіг. 7 З дз Є з я КЕ -к-щ Ш ж ГІ 62 ба щЩШВБА--- щ 11110024
Фіг. 8
Н | -О-- І ІННИ НІ НИНІ яки ННЯ НИЖНЯ Щ Щ МІН НН КИ Шу 1117 ТІ Щ г і, 8 М, Й Й | 2 о ог Чо рр Нр нн 9 10 З
Фіг. 9 73 72 71 ОБЕРЕ в? ОРЕ с
Фіг. 10
52 51 52 5 б 73.72 71 оввоОопПочловпПспвМвЛопсвоОповооовооОоо БІ ЕЕ 53 ДЕННЕ сов ОоввовоовоОоо рвав В, Я ет 03703767 56070600 0 ПЕВ 52 51 6
Фіг. 11 52 т т БІ села ТІЙ т НТ я і су ПИЙ, ТП ПИЛИ ШТАТИ : 8 7
Фіг. 12
11. 51 11 52 ря и пл 52 С (3 БІ | сен д де в й пев
Фіг. 13
UAA202102106A 2018-11-20 2019-11-19 Регулювання температури кліматичної зони ферми для вирощування комах UA126951C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR1871610A FR3088519B1 (fr) 2018-11-20 2018-11-20 Régulation en température d’une zone climatique d’un atelier d’élevage d’insectes
PCT/FR2019/052756 WO2020104751A1 (fr) 2018-11-20 2019-11-19 Régulation en température d'une zone climatique d'un atelier d'élevage d'insectes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126951C2 true UA126951C2 (uk) 2023-02-22

Family

ID=65951711

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202102106A UA126951C2 (uk) 2018-11-20 2019-11-19 Регулювання температури кліматичної зони ферми для вирощування комах

Country Status (16)

Country Link
US (1) US20220015327A1 (uk)
EP (1) EP3883369A1 (uk)
JP (1) JP2022509127A (uk)
KR (1) KR20210090247A (uk)
CN (1) CN112996382B (uk)
AU (1) AU2019382942A1 (uk)
BR (1) BR112021009766A2 (uk)
CA (1) CA3118917A1 (uk)
CL (1) CL2021001187A1 (uk)
FR (1) FR3088519B1 (uk)
MA (1) MA55137A (uk)
MX (1) MX2021005840A (uk)
SG (1) SG11202105049YA (uk)
UA (1) UA126951C2 (uk)
WO (1) WO2020104751A1 (uk)
ZA (1) ZA202104003B (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102019121102B3 (de) * 2019-08-05 2020-05-28 Gia Tien Ngo Vorrichtung und Verfahren zur Aufzucht, insbesondere von Insekten
EP4149253A1 (de) * 2020-05-13 2023-03-22 Livin Farms Agrifood GmbH Modulares zuchtsystem für insekten
FR3116993B1 (fr) 2020-12-07 2024-05-10 Ynsect Bac d’élevage d’insectes adapté à un élevage à échelle industrielle
DE102021117134B3 (de) 2021-07-02 2022-11-10 Alpha-Protein GmbH Vorrichtung und Verfahren zur Aufzucht von Insekten in einem Hochregallager
EP4265108A1 (de) 2022-04-22 2023-10-25 Thomas Kaesemann Anlage und verfahren zum verarbeiten von organischem material
FR3144490A1 (fr) 2022-12-29 2024-07-05 Ynsect Zone climatique d’un système agricole

Family Cites Families (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3220383A (en) * 1963-03-26 1965-11-30 Bruner Per-Olof Johan Laboratory test animal cage with hygienic ventilation means
US3464388A (en) * 1967-03-06 1969-09-02 Rodney W Stout Gnotobiotic systems
NL8701381A (nl) * 1987-06-12 1989-01-02 Aerts Elektro Bv Plafond voor veestallen en dergelijke.
JP4282033B2 (ja) * 1999-01-20 2009-06-17 高砂熱学工業株式会社 噴霧と空気の混合促進装置
US6853946B2 (en) * 1999-11-05 2005-02-08 Adam Cohen Air flow sensing and control for animal confinement system
JP3911248B2 (ja) * 2003-03-19 2007-05-09 三機工業株式会社 動物飼育施設
JP2006214612A (ja) * 2005-02-01 2006-08-17 Hoshizaki Electric Co Ltd 保存庫
CN2847837Y (zh) * 2005-08-19 2006-12-20 天迈企业股份有限公司 具有空调装置的宠物箱
US8151579B2 (en) * 2007-09-07 2012-04-10 Duncan Scot M Cooling recovery system and method
US20100006522A1 (en) * 2008-07-02 2010-01-14 Hage Richard P Ver Animal housing unit and racking system
US8635974B2 (en) * 2009-12-23 2014-01-28 Whiteshire/Hamroc Llc Individual room duct and ventilation system for livestock production building
JP6012264B2 (ja) * 2012-06-01 2016-10-25 ダイキン工業株式会社 栽培室用空調システム
NL2010666B3 (en) * 2013-04-19 2018-11-21 Buhler Changzhou Insect Tech Co Ltd Method and system for breeding insects, using a plurality of individual crates.
CN103478007B (zh) * 2013-09-12 2015-01-28 金华市广明生态农业综合开发有限公司 一种共生养殖通风结构
US20150334986A1 (en) * 2014-04-23 2015-11-26 Alternative Design Manufacturing & Supply, Inc. Individually ventilated caging system
FR3034622B1 (fr) 2015-04-13 2017-05-19 Ynsect Atelier d'elevage d'insectes
FR3034623B1 (fr) * 2015-04-13 2017-04-14 Ynsect Procede d'elevage d'insectes
CN205694947U (zh) * 2016-06-23 2016-11-23 毕节老农人农业科技有限公司 一种鸡禽养殖场内的温湿度控制装置
US10188084B2 (en) * 2016-08-21 2019-01-29 Daniel Michael Leo Insect production systems and methods
US10058080B2 (en) * 2016-08-21 2018-08-28 Daniel Michael Leo Insect production systems and methods
US10251312B2 (en) * 2016-09-09 2019-04-02 Rite-Hite Holding Corporation Cooling systems for devices arranged in rows
CN108207809A (zh) * 2016-12-14 2018-06-29 甘肃农业大学 一种苹果蠹蛾的室内人工养殖方法
CN206389965U (zh) * 2016-12-23 2017-08-11 民勤县旺亨种猪繁育有限公司 一种全自动猪舍用的空气交换系统
CN107372375A (zh) 2017-07-18 2017-11-24 肥西县金牛蚕桑农民专业合作社 一种便于喂养除沙轨道式智能桑蚕养殖装置
NL2020175B1 (en) * 2017-12-22 2019-07-04 Protix Bv Climate control system for insect farming
DE102018201915A1 (de) * 2018-02-07 2019-08-08 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zum Betreiben einer Klimaanlage, Regler, Klimatisierungssystem und maschinenlesbares Speichermedium
CA3055363A1 (en) * 2018-09-28 2020-03-28 Tmeic Corporation Hvac-less enclosure with temperature range augmenting recirculation system

Also Published As

Publication number Publication date
ZA202104003B (en) 2022-09-28
CN112996382B (zh) 2022-10-04
MX2021005840A (es) 2021-10-01
WO2020104751A1 (fr) 2020-05-28
MA55137A (fr) 2022-02-23
CA3118917A1 (fr) 2020-05-28
KR20210090247A (ko) 2021-07-19
JP2022509127A (ja) 2022-01-20
SG11202105049YA (en) 2021-06-29
US20220015327A1 (en) 2022-01-20
FR3088519A1 (fr) 2020-05-22
BR112021009766A2 (pt) 2021-08-17
CL2021001187A1 (es) 2021-12-17
AU2019382942A1 (en) 2021-06-03
FR3088519B1 (fr) 2020-12-18
CN112996382A (zh) 2021-06-18
EP3883369A1 (fr) 2021-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA126951C2 (uk) Регулювання температури кліматичної зони ферми для вирощування комах
CN107529741B (zh) 用于养殖昆虫的农场
EP3171693B1 (en) Continuous production system for culturing dipteran insects
CN114423278B (zh) 用于自动受控环境农业的生产设施布局
CA3141506C (en) Climate system
EP2560480B1 (en) Method for brooding poultry
PT2144859E (pt) Sistema para processar resíduos orgânicos utilizando larvas de insetos
EP3200581A1 (en) Final hatching holder for use in a method of incubating hatching eggs, and associated method
CN114793669B (zh) 一种切花预冷库控制系统和方法
CN111787795A (zh) 用于昆虫养殖的气候控制系统
JP2023551985A (ja) 産業規模の飼育に適した、昆虫を飼育するためのトレー
RU2795318C2 (ru) Контроль температуры климатической зоны фермы для разведения насекомых
OA20230A (en) Temperature control of a climatic zone of an insect-breeding facility.
US20230124368A1 (en) Ventilation systems and related methods
KR20220044267A (ko) 곤충 사육을 위한 기후 조절 시스템
RU2781554C1 (ru) Климатическая система
JPH01252234A (ja) 鶏糞乾燥機構付養鶏舎
JP2024523681A (ja) 高層ラック倉庫内で昆虫を飼育する装置および方法
RU2021114605A (ru) Контроль температуры климатической зоны фермы для разведения насекомых