UA126620C2 - Спосіб противірусної обробки об'єктів - Google Patents

Спосіб противірусної обробки об'єктів Download PDF

Info

Publication number
UA126620C2
UA126620C2 UAA202102178A UAA202102178A UA126620C2 UA 126620 C2 UA126620 C2 UA 126620C2 UA A202102178 A UAA202102178 A UA A202102178A UA A202102178 A UAA202102178 A UA A202102178A UA 126620 C2 UA126620 C2 UA 126620C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
test
objects
experiment
sodium hydroxide
yes
Prior art date
Application number
UAA202102178A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Васильович Коваль
Сергій Володимирович Гаценко
Дмитро Юрійович Третьяков
Брандштеттер Освальд
Original Assignee
Олександр Васильович Коваль
Сергій Володимирович Гаценко
Дмитро Юрійович Третьяков
Брандштеттер Освальд
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Васильович Коваль, Сергій Володимирович Гаценко, Дмитро Юрійович Третьяков, Брандштеттер Освальд filed Critical Олександр Васильович Коваль
Priority to UAA202102178A priority Critical patent/UA126620C2/uk
Priority to PCT/UA2021/000076 priority patent/WO2022055468A1/ru
Publication of UA126620C2 publication Critical patent/UA126620C2/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі засобів комплексної дії по знищенню мікроорганізмів у сесильному стані, біоплівок та вірусів. Спосіб противірусної обробки об'єктів включає обробку об'єктів за допомогою наступного складу, мас. %: пероксодисульфат натрію не менше 0,50, гідроксид натрію не менше 0,50 та вода – решта. Запропонований спосіб противірусної обробки забезпечує повне знищення вірусів протягом 1 хвилини, а компоненти, які застосовуються у способі є неорганічними речовинами та швидко втрачають свою активність внаслідок, що забезпечує не забрудненість навколишнього середовища.

Description

Винахід, який заявляється, належить до галузі засобів комплексної дії по знищенню мікроорганізмів у сесильному стані та біоплівок, грибів (Азсотусоїа и Возідіотусоїа) та вірусів, та може бути застосовано у медицині, побуті та промисловості.
З існуючого рівня техніки, який відноситься до розглянутої галузі, відомі наступні склади розчинів, які застосовуються для дезінфікуючої обробки шляхом їх нанесення на об'єкт:
АЛЬДЕКОЛ ДЕЗ 25, розчин для дезінфекції - виробник Евабо Хемікалієн ГмбХ, Німеччина.
Засіб містить три АДР (активно діючі речовини): глютаровий альдегід - 12,5 95; бензалконію хлорид - 5,0 95 і формальдегід - 9,0 95. ДЕЗОЛАЙН-Ф, розчин для дезінфекції - виробник АО
Ветбіохім, Російська Федерація. Засіб 10 містить три АДР (95): глютаровий альдегід - 7,5; бензалконію хлорид - 5,0; формальдегід - 7,5.
Зазначені розчини в своєму складі містять формальдегід, який несе потенційну і реальну загрозу здоров'ю людей та санітарно-екологічному стану тваринницьких об'єктів і навколишнього середовища, та є екологічно небезпечним і токсичним засобом, що діє на нервову систему, паренхіматозні органи 20 та є канцерогеном, а одночасно з цим, внаслідок тривалого застосування, численні популяції мікроорганізмів надбали до нього стійку опірність (резистентність) Медицинский альманах. - Н. Новгород, 2012. - Мо3 (22). - С. 122-125; Палий
А.П., Завгородний А.И. Бактерициднье свойства дезинфектантов из группь! четвертичньїх 35 аммониевьїх соединений относительно микобактерий // Вестник Алтайского гос. ун-та. - 2013. -
Моб. - С. 79-81.|.
Крім того, відсутня відомість дії зазначених розчинів стосовно їх фунгіцидної та противірусної дії.
Відомі також (ВІРОСАН та СМЕЙК-ПАВ) в своєму складі, наряду з глютаровим альдегідом, містять бензалконію хлорид |(Ппота5 /., Кивзе! А.ОЮ., Майага .-М. Апійтісторіа! асіїмйу ої спіотехікаїе аіасеїаїб апа 30 репгаіІКопінт спіопде адаїнбїі Роаттотах аєгидіпоза апа ів гезропзе 00 Біосіде гезізіїапсез // У. Аррі. Містобіо!. - 2005. - Ме98. - Р. 533-543)
Проте останнім часом, у літературних повідомленнях зарубіжних та вітчизняних авторів описані випадки мікробної контамінації розчинів ЧАС 25 (четвертинних амонійних сполук), особливо грамнегативною флорою, що може свідчити про розвиток резистентності до ЧАС першого покоління. Водночас з'ясовано, що розчини ЧАС першого покоління не знешкоджують
Зо спори мікроорганізмів в незалежності від концентрації останніх в робочих розчинах та недостатньо ефективні проти біоплівок, які здатні формувати бактерії Палий А.П., Завгородний
А.И. Бактерициднье свойства дезинфектантов из группьі четвертичньїх 35 аммониевьмх соединений относительно микобактерий // Вестник Алтайского гос. ун-та. - 2013. - Моб. - С. 79- 81.
Відомий також склад для знищення мікроорганізмів у сесильному стані, який містить антисептик, в якості якого використовують водний розчин окисника та буферної речовини, яка забезпечує блокування хімічних реакцій окисника з гідроксильними групами полісахаридів екзополімерного матриксу, причому як окисник містить пероксодисульфат у кількості не менше 0,50 мас. 95, як буферну речовину використовують гідроксид натрію у кількості не менше 0,50 мас. 95.
Зазначений склад забезпечую знищення мікроорганізмів як у сесильному стані так і у вигляді біоплівок (патент України на винахід Мо 115950, МПК: АЄТІ. 2/18, публ. 2018 р.).
Однак відомості про фунгіцидну та противірусну дію відомого складу відсутні, а з його кількісний та якісний склад не випливає таки властивості, крім того, самі по собі компоненти, що входять до його складу, для зазначених цілей не використовувалися, як по одинці, так і в суміші з іншими речовинами. Крім того, бактерії, які знаходяться у сесильному стані, тобто усередині захисної оболонки, яка складається з полісахаридів екзополімерного матрикс у, тобто має інший склад ніж оболонки грибів та вірусів, а дія водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію в спеціальній літературі не відома.
Пероксодисульфат використовують для наступного: відбілювання тканин. окислювач в аналітичній хімії, отримання перекису водню, взаємодією з водою.
Основне застосування гідроксиду натрію в даний час полягає в наступному: каустик застосовується в целюлозно-паперовій промисловості для делігніфікації (сульфатний процес) целюлози, у виробництві паперу, картону, штучних волокон, деревно-волоконних плит, для омилення жирів при виробництві мила, шампуню та інших миючих засобів.
Також слід зазначити і малу концентрацію пероксодисульфату та гідроксиду натрію в відомому складі.
Нові властивості стосовно фунгіцидної та противірусної дії зазначеного складу встановлено експериментальним шляхом. бо Вивчення противірусної активності відомого водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ «» проводили на моделі вакцинного штаму поліовірусу типу 1, який є високо резистентним до дії фізико-хімічних факторів навколишнього середовища. Вказаний вірус використовували в робочій концентрації 105 ТДІЦь3у мл та культивували на перещеплювальній культурі клітин НЕр-2. Дослідження здійснювали згідно з методичними рекомендаціями "Визначення віруліцидної активності дезінфікуючих засобів", затвердженої наказом МОЗ України Мо 231 від 08.04.2009 р.
Оскільки у відношенні до водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (дезінфікуючий засіб "ІЮЕР5", далі ДЗ ""ОЕРБ"), який досліджувався, специфічні нейтралізатори для виключення токсичної дії препарату на культуру клітин невідомі, досліди проводили з використанням батистових тест-об'єктів з наступним їх 2-х кратним промиванням у стерильній дистильованій воді та на поверхнях, виготовлених зі скла, металу та гуми.
Для визначення віруліцидної активності складу із застосуванням батистових тест-об'єктів, у якості яких використовували шматочки батисту розміром 1 х 0,5см, батистові тест-об'єкти поміщали у стерильну чашку Петрі і заливали рідиною, що містить 105 ТуЦД5о /мл вакцинного штаму поліовірусу типу 1, з розрахунку 0,1 мл рідини на тест-об'єкт. Через 20 хвилин тест- об'єкти підсушували стерильним фільтрувальним папером у термостаті при 372С. Після цього тест-об'єкти використовували у досліді. Тест-об'єкти можуть бути використані у досліді протягом
З діб, якщо вони зберігаються в холодильнику при -426.
Для приготування вірусовмісної рідини клітини культури тканини з повною цитопатичною дією, яка викликана поліовірусом типу 1, з культуральною рідиною переносили у стерильні пробірки, заморожували, а потім відтаювали. Далі центрифугували при 3000 об/хв. протягом 10 хвилин. Надосадову рідину відбирали та використовували у досліді. Перед використанням вірусу у досліді, за методом Ріду-Менча, визначали титр вірусовмісної рідини.
При визначенні віруліцидних властивостей за п. 1 та п. 2 формули винаходу по патенту Мо 115950 на батистових тест-об'єктах використовували препарат з розрахунку 1,0 мл розчину на кожний тест-об'єкт у відповідних концентраціях та експозиціях, а також - на відповідних об'єктах (Табл.1).
У робочі розчини занурювали інфіковані тест-об'єкти з розрахунку 5 штук на кожну експозицію. Через зазначений час (згідно кожної експозиції) діставали по 5 тест-об'єктів, двічі
Зо промивали у стерильний дистильованій воді, потім тест-об'єкти стерильною петлею переносили у пробірку із скляними намистинами і розчином Хенксу. Струшували тест-об'єкти протягом 10 хвилин і цією рідиною заражали культуру клітин.
Таблиця 1
Використані концентрації та експозиції досліджуваного водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІОЕР5" водний розчин препарату
Пероксодисулефат натрію гідроксид натрію вода 30 сек., 1 хвилина,
Пероксодисульфат натрію 2 хвилини гідроксид натрію 2
У робочі розчини занурювали інфіковані тест-об'єкти з розрахунку 5 штук на кожну експозицію. Через зазначений час (згідно кожної експозиції) діставали по 5 тест-об'єктів, двічі промивали у стерильний дистильованій воді, потім тест-об'єкти стерильною петлею переносили у пробірку із скляними намистинами і розчином Хенксу. Струшували тест-об'єкти протягом 10 хвилин і цією рідиною заражали культуру клітин.
Крім того, для досліджуваного водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ОЕРБ") згідно методичних рекомендацій "Визначення віруліцидної дії дезінфікуючих засобів", затверджених наказом МОЗ України від 08.04.2009 р. Мо231, проводилось визначення віруліцидної дії при знезараженні поверхонь, виготовлених із скла, металу та гуми.
Для росту культури клітини використовували середовище 199, середовище Ігла з подвійним набором амінокислот, з додаванням 10 95 ембріональної бичачої сироватки і антибіотиків. У якості підтримуючого середовища використовували середовище 199, середовище Ігла з подвійним набором амінокислот та з додаванням 2 95 ембріональної бичачої сироватки. На 4-7 добу відбувалось максимальне накопичення вірусу, яке супроводжувалось цитопатичною дією.
При зараженні клітин тканин НЕр-2 вакцинним поліовірусом типу 1, з'являється рівномірна мілкозерниста деструкція клітин з подальшим їх відшаруванням. При відсутності специфічних змін у культурі клітин вірус вважають інактивованим. З метою підвищення титру поліовірусу типу 1 здійснювали З пасажі на свіжу тканину.
До кожного досліду ставили контролі: 1. Контроль на зараженість тест-об'єктів поліовірусами. 2. Контроль зберігання життєздатності поліовірусу. 3. Контроль за клітинами культури тканини.
Кожний дослід виконували у 3-х повторах.
Таблиця 2
Віруліцидна активність водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІЮЕР5") при знезараженні вакцинного поліовірусу типу 1 на батистових тест-об'єктах досліду Пасаж Концентрація (95) 1 2 0,25
З
7 яЯяня | яЯяня | о --- -565Жжюк- 1 1 яння | яяна | о --- 4 |' 7 яЯяня | яяня | о ---- 7 яЯяня | яяня | о ---- 2 0,5 яння | 77777777 яяяй | о - - 7 яЯяня | яяня | о ---- 1 яння | яяна | о --- 4 |'
З 7 яЯяня | яяня | о ---- 1 яння | яяни | о --- 1 '" 77 ЯЯНя/ |777711о--- - 6.56 | .ЮДфД--2-- 5 ю 1 17 яЯяНя 7 / | --- 65 | Б ДюЩ ---- |"! яння | -- Б 5ЮБЕ| ---- 1" 17 яЯяНя 7 / | --- 65 | Б ДюЩ ---- |"! 2 1,0 яння | -- Б 5ЮБЕ| ---- 1" 17 яЯяНя 7 / | --- 65 | Б ДюЩ ---- |"! 17 яЯяНя 7 / | --- 65 | Б ДЮщ ---- |"
З яння | -- -5 Х6 ?6 ми БП | --- 4 |" 17 яЯяНя 7 / | --- 65 | Б ДЮфщ ---- |" яння | -- 5 5ЮЩЖБ1 5757 1 17 яЯяНя 7 |7711л--- 65 | Б БД щ фщЦ- яння | -- 5 56ЩДЩЖ | - 17 яЯяНя 7 |7711л--- 65 | Б БД щ фщЦ- 2 2,0 17 яЯяНя 7 |7711л--- 65 | Б БД щ фщЦ- яння | -- 5 56ЩДЩЖ | - 17 яЯяНя 7 |7711л--- 65 | Б БД щ фщЦ-
З яння | -- 5 56ЩДЩЖ | - 117 яЯяНя/ | -5 - 6565 | ДЩщ - юЖв кзто о-- - 601... -- 5: 6ДЖ5БЮБ. 1 Б ж М-А---5-5 «Я С єн -А ЕЕ ол- 05 500. 7171717110--5-52Б55353--5 1 -- 1"
Примітка:
ТННН наявність цитопатогенної дії поліовірусу - - - - відсутність цитопатогенної дії поліовірусу - дослідження не проводили
КЗТО - контроль зараженості тест-об'єктів поліовірусами
КЖВ - контроль життєздатності поліовірусів
ККТ - контроль культури клітин
Таким чином, 0,5 95 концентрація водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІЮЕРБ") призводить до інактивації вірусу поліомієліту (роїїоміги5 потіпи5) через 2 хвилини, а 1,0 95 концентрація препарату призводить до інактивації вірусу поліомієліту через 1 хвилину на батистових тест-об'єктах.
Вірус поліомієліту (роїїоміги5 Потіпиб5) відноситься до сімейства вірусів, до групи ентеровірусів (кишковим вірусам), куди входять також Коксакі - і ЕСНО - віруси, і існує у вигляді
З незалежних типів (І, ІІ та ІІ). З трьох диких полівірусів з ліквідований в природі тільки вірус типу І, так як він є найбільш стійким до різних фізичних, хімічних і біологічних впливів, в порівнянні з іншими вірусами.
Так як водний розчин пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІОЕРБ") призводить до інактивації вірусу поліомієліту типа І, т о відповідно, препарат буде виявляти противірусну дію до менш стійких вірусів, зокрема - грипу, вірусу імунодефіциту людини, кору, епідемічного паротиту, вірусних гепатитів А, В, С, О, норо аденовірусів, ротавірусних гастроентеритів, ЕСНО, Коксакі, короно вірусів людини та інших вірусів.
Нижче наведені дані щодо визначення дезінфікуючої дії препарату ДЗ "ІОЕРБ5", що вивчається, на об'єктах, виготовлених із гуми. Обробку поверхонь проводили шляхом протирання, згідно методичних рекомендацій.
Таблиця З
Віруліцидна активність за п. 1 та п. 2 формули винаходу по патенту Ме 115950 при знезараженні вакцинного поліовірусу типу 1 на поверхнях, виготовлених із гуми.
Повторність ія (9 1 0,25 2 0,25 1 яЯйНя | 77777171 яння | -- ЩЮДЩщ 1 0,5 1 яння |! ян | -- - яння | яння | -- 1 яння |! ян | -- - 2 0,5 1 яння |! пн | -- - ян | яв | о --- 1 яяня |! --- 6Б5Ю5ББ.41Бжюк о ---- |" 1 1,0 1 яЯйНя | 777771 ---25.-- 265255. | -- і 1 яяня |! --- 6Б5ЮБ.ББМ| Бжюг ---- 1 яЯйНя | 777771 ---23.-6Ю5Б5 | щ-- |" 2 1,0 1 яяня |! --- 6Б5БМК2БжюкКС ---- " 1 яяня |! --- 6Б5ЮБ.ББМ| Бжюг ---- 1 яЯйНя | 777771 ---23.-6Ю5Б5 | щ-- |" 1 2,0 1 яяня |! --- 6Б5БМК2БжюкКС ---- " 1 яЯйНя | ---25.- 26525252 | -- 4|і' 1 яяня |! --- 6Б5Ю5ББ.41Бжюк о ---- |" 2 2,0 1 яяня |! --- 6Б5БМК2БжюкКС ---- " 1 яЯйНя | ---2-- 2565. | щ --- кзто кв ол--- - 11111 -- 6 6Ю5Б 1.1 6ЮБЖДжюЮ ---- 1 «рт НБН о-- - - 0... --- Б | ----
Примітка:
ТННН наявність цитопатогенної дії поліовірусу - - - - відсутність цитопатогенної дії поліовірусу - дослідження не проводили
КЗТО - контроль зараженості поверхонь поліовірусами
КЖВ - контроль життєздатності поліовірусів
ККТ - контроль культури клітин
Таким чином, 0,5 95 концентрація компонентів водного розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІЮСЕР5") призводить до інактивації вірусу поліомієліту 1 типу через 2 хвилини, а 1,0 96 концентрація - через 1 хвилину на поверхнях, виготовлених із гуми, що дозволяє рекомендувати препарат в зазначеній концентрації для дезінфекційної обробки рук.
Фунгіцидні властивості складу здійснювались наступним чином.
Водний розчину пероксодисульфат натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІОЕРБ") використовували: - розчини в концентраціях за препаратом 5,0 9о та 10,0 95 та нерозведений препарат. тест-культури: Е. соїї К 12 МСТС 10538, Єарпуіососси5 ацгеи5 АТСС 6538, та Сапаїда аірісап АТОС 885-653. щільне живильне середовище трипказо-соєвий агар (ТСА) та Сабуро агар (СА), виробництва ТОВ "Фармактив" (Україна), ростові властивості та стерильність середовищ були перевірені перед початком досліджень.
Зберігання та приготування тест-штамів для досліджень здійснювали згідно ЕМ 12353:2006.
Основний принцип вказаного стандарту полягає у відновленні життєздатності ліофілізованої культури, перевірці чистоти штаму та його ідентичності, а також створенні запасів культури на тривалий строк завдяки глибокій заморозці у морозильній камері при (- 70,0ж51)"С.
Кількість клітин у вихідній суспензії визначали за оптичною густиною з використанням фотоелектроколориметру (КФК -3) (довжина хвилі біля 620 нм, кювета довжиною 10 мм).
Кількість грибів у вихідній суспензії при використанні суспензійного методу становила від (1,5-107) до (5,0-107) КУО/см3.
Отримані результати представлені в таблицях 4.1-4.5.
Таблиця 4.1 Результати тесту (кількісний суспензійний бактерицидний)
ЕМ 13727 Хімічні дезінфікуючі та антисептичні засоби. Кількісний тест на суспензію для оцінки бактерицидної активності інструментів, що використовуються в медичній галузі. Метод випробування та вимоги.
Назва засобу: ДЗ "ІЮЕРБ" у суспензійному методі
Кількість чашок: 2 /см3
Нейтралізатор: комплексний нейтралізатор 9,0 Фо Твін -80; 3,0 9о сапоніна
Зовнішній вигляд засобу: рідина із специфічним запахом
Температура в досліді: (20,0ж21,0)70
Інтерферуюча речовина: 0,03 95 БСА
Тест-мікроорганізм: Е. соїї К 12 МСТСО 10538
Температура інкубації: (36,0ж21,0)7С 24 - 48 год.
Валідація і контролі нейтралізатора або Концентрація засобу: (Ммо) експерименту (А) : я . фільтрації (В) нерозведений зразок
Ме| | | Ме | | /Мме| | (ме! 30 «х Ммох 160 ХА 0,5 х Ммо хВх0,5:х Ммо х б»0,5х Ммо
М так ні ІМ так ГП ні ЇХ так ГІ ні ІМ так ні
Дослід х мит:-225,46 х 106: ІДМ-8,35 раю 1
ІМ так ГІ ні ни лот 28 |. 17111111
Концентрація Етапи На Ма - Ід в Час 109 | 957 | 16
Нерозведений 107 | їз | «14 | (Б | 160 299 | 55 1 хв лог | ою | «4 109 | ою | «14
Нерозведений (107 | 060 | «141 «140 245 7520 2 хв ло? | ою | «4 | | 7
Таблиця 4.2 Результати тесту (кількісний суспензійний бактерицидний)
ЕМ 13727 Хімічні дезінфікуючі та антисептичні засоби. Кількісний тест на суспензію для оцінки бактерицидної активності інструментів, що використовуються в медичній галузі. Метод випробування та вимоги.
Назва засобу: "ІПЕР5" у суспензійному методі
Кількість чашок: 2 /см3
Нейтралізатор: комплексний нейтралізатор з 9,0 95 Твін -80; 3,0 до сапоніна
Зовнішній вигляд засобу: рідина із специфічним запахом
Температура в досліді: (20,0ж21,0)70
Інтерферуюча речовина: 0,03 95 БСА
Тест-мікроорганізм: 5.агеи5 АТСС 6583
Температура інкубації: (36,0ж21,037С 24 - 48 год.
Валідація і контролі нейтралізатора або Концентрація засобу: (Ммо) експерименту (А) : с . фільтрації (В) нерозведений зразок
Мме| | | Ме | | |Ме| | |Ме| її (
ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні
Дослід х мит-190,00 х 106; ІдДМ-8,28
Дт голи
І ЇХ так ГІ ні ши оо 118 17117711
Концентрація Етапи На Ма - Ід в Час 109 | 748 | 15
Нерозведенийї 107 | 142 | «14 | | «140 245 753 1 хв ло? | ою | «к4| | 7 109 | 050 | «14 ерозведений -105--.-0х0--1 Я о сонв| вбив | 2
Таблиця 4.3 - Результати досліду (бактерицидний суспензійний метод)
ЕМ 13727:2012А2:2015 Хімічні дезінфікуючі та антисептичні засоби. Кількісний тест на суспензію для оцінки бактерицидної активності в медичній галузі. Метод випробування та вимоги
Назва засобу: Дезінфекційний засіб ""ОЕРБ5»
Серія: не наведена
Метод розбавлення-нейтралізації комплексний нейтралізатор: 9,0 95 Твін -80; 3,0 95 сапоніна
Зо Розчинник, використаний для розчинів засобу:..- жорстка вода..............о
Зовнішній вигляд розчинів засобу: Засіб у вигляді прозорої рідини........................
Температура в досліді: ...20 "С.... Інтерферуюча речовина: БСАО,03 95 б
Тест-мікроорганізм: Е. соїї К 12 МСТС 10538...... Температура інкубації: (36,0-1,037С 2, я Лабораторія санітарної
Ідентифікація лабораторії: мікробіології та дезінфектології
Валідація і контролі у . Контроль токсичності . .
Валідаційна суспензія Контроль умов - . Валідація методу (С) (Ммо) експерименту (А) нейтралізатора або Конц. засобу: фільтрації (В І І ее Терере ртня я в| ня рю се пев яв 30 сх х Ммо х 1607 х А»0,5:х Ммо? хВ20,5:х Ммо х б»0,5:х Ммо?
ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні о Тест-суспензіяД |. . х мт280 х 106; ІДМ-8,45 мамо (70251784 197. | Мо-МЛОпоМо-745 ні | л0о7 | 28 | 23 (луєюмоє7702.... ХтакСні
Конц. засобу) Етапи Ме1 | мс? Ма Ід Ма | (м Зв) Термін контакт
В. У |розбавлення - (хабохмт:10) | 9 07 й У 0 ВБВБВА-А СЯ-З - - нишопшшшнш нини о ово озер смв| ов г б | 109 | 0 | о
ЛЯЕ Се 1 о717071008111салв| Є їв интясттт ететтитта
Таблиця 4.4 - Результати досліду (бактерицидний суспензійний метод)
ЕМ 13727:2012А2:2015 Хімічні дезінфікуючі та антисептичні засоби. Кількісний тест на суспензію для оцінки бактерицидної активності в медичній галузі. Метод випробування та вимоги
Серія: не наведена
Виробник: не наведений
Метод розбавлення-нейтралізації комплексний нейтралізатор 9,0 95 Твін -80; 3,0 95 сапоніна
Розчинник, використаний для розчинів засобу: жорстка вода
Зовнішній вигляд розчинів засобу: Засіб у вигляді прозорої рідини
Температура в досліді: 2.20 76. Інтерферуюча речовина: БСА 0,03 96...........снінініно 1. Тест-мікроорганізм: ....... 5. ашгеи5 АТСС 6538...... Температура інкубації: (36,0ж21,037С 2, я Лабораторія санітарної
Ідентифікація лабораторії: мікробіології та дезінфектології
Валідація і контролі у . Контроль токсичності код.
Валідаційна суспензія Контроль умов - . Валідація методу (С) (Ммо) експерименту (А) нейтралізатора або Конц. засобу: фільтрації (В) " " х- х- о 59 - ета Где я Терюія оре в рою тн! Геї Гери 1 30 хМмо «1607 х А»0,5:х Ммо? х В»0,5:х Ммо х б0,5:х Ммо?
ІМ так ГІ ні ЇХ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІХІ так ГІ ні гест-суспензія хмтеово х 106 МВ, ЗБ та меу Мо-М Ол юМо-7 35 ни | ло" | 27 | 24 луєюМмо«7,702.... ХтакС ні
Дослід я А
Конц. Етапи Ма У . б | 109 ЇЇ 0 | о вою | зе е- р свнв| ва хв
Таблиця 4.5 - Результати досліду (фунгіцидний суспензійний метод)
ЕМ 13624 - Хімічні дезінфікуючі засоби та антисептики - Кількісне випробування суспензії для оцінки фунгіцидної або дріжджової активності в медичній галузі - Метод випробування та вимоги
Серія: не наведена
Виробник: не наведений
Метод розбавлення-нейтралізації
Комплексний нейтралізатор: 9,0 95 Твін -80; 3,0 95 сапоніна
Розчинник, використаний для розчинів засобу:..- жорстка вода..............о
Зовнішній вигляд розчинів засобу: Засіб у вигляді прозорої рідини
Температура в досліді: ...20 "С....Інтерферуюча речовина: БСА 0,03 905......
Тест-мікроорганізм:. С. аірісап5 АТСС 885-653.
Температура інкубації: (30,0ж1,037С 72 год.
Ідентифікація лабораторії:
Лабораторія санітарної мікробіології та дезінфектології
Валідація та контролі
Валідаційна суспензія Контроль умов Контроль токсичності Валідація метода (С) - . Концентрація ДЗ: (Ммо) експерименту (А) нейтралізатора (В) ОЗ 9, 59462 51456 5а54 46532
Ммсге | | |Ме| 1 | Ме! |! 1ме! її 30 «х Ммох 160 х А»0,5:х Ммо х В20,5:х Ммо хб»0,5:х Ммо
ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні ІМ так ГІ ні
Дослід х мт-230,9 х 105; ІДМ-7,36 (М: 1051291 617 59 М «6,70
І ІМ так ГІ ні нин ло | 22
Ме1 Мс2 | - - Ід Ма контакту засобу (95) розведення! на чашках (х або х м/лт:10) (дМо-6,36) 5,0 о -140 озв| Аг 1 хв 7
Наведені відомості свідчать про наявність фунгіцидної та противірусної дії у відомого водного розчину пероксиди сульфату натрію та гідроксиду натрію (ДЗ "ІОЕРБ") які не випливають з його складу, тобто на дату подання заявки, не відносяться до відомого рівня техніки.
Запропонований спосіб фунгіцидної та противірусної обробки об'єктів здійснюють наступним чином.
Готують водний розчин ДЗ "ІЮЕР5", для чого здійснюють розчин речовин в розчиннику. Як компоненти, використовують пероксодисульфат натрію в концентрації 0,50 мас. 9о і гідроксиду натрію в концентрації 0,50 мас. 95. Так як рН складу менше 10,50, він додатково містить захисний реагент - йодметан, в концентрації 0,25 мас. 95. Після приготування складу для його наносять на об'єкт обробки медичного, побутового або промислового характеру, наприклад, підлога, стіни, автомобільний транспорт та інше. Здійснюють витримку не менше 1 хв., після чого його розчин видаляют з поверхні, наприклад, водою.
Запропонований спосіб фунгіцидної та противірусної обробки забезпечує повне знищення вірусів та грибів протягом 1 хвилини, а компоненти, які застосовуються у способі є неорганічними речовинами та швидко втрачають сою активність внаслідок, що забезпечує не забрудненість навколишнього середовища.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Спосіб противірусної обробки об'єктів, який відрізняється тим, що обробку об'єктів здійснюють за допомогою складу для знищення мікроорганізмів в сесильному стані у вигляді водного розчину пероксодисульфату натрію та гідроксиду натрію, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: пероксодисульфат натрію не менше 0,50 гідроксид натрію не менше 0,50 вода решта.
UAA202102178A 2020-09-10 2021-04-26 Спосіб противірусної обробки об'єктів UA126620C2 (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202102178A UA126620C2 (uk) 2021-04-26 2021-04-26 Спосіб противірусної обробки об'єктів
PCT/UA2021/000076 WO2022055468A1 (ru) 2020-09-10 2021-09-06 Способ фунгицидной и противовирусной обработки объектов

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202102178A UA126620C2 (uk) 2021-04-26 2021-04-26 Спосіб противірусної обробки об'єктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126620C2 true UA126620C2 (uk) 2022-11-02

Family

ID=89835718

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202102178A UA126620C2 (uk) 2020-09-10 2021-04-26 Спосіб противірусної обробки об'єктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126620C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Russell Factors influencing the efficacy of antimicrobial agents
Lombardi et al. Inactivation of avian influenza virus using common detergents and chemicals
De Benedictis et al. Inactivation of avian influenza viruses by chemical agents and physical conditions: a review
Cutler A method for estimating the number of active protozoa in the soil
CN106604728A (zh) 用于光动力学控制感染的组合物
Gluhchev et al. Studying the virucidal and biocidal effects of electrochemically activited anolyte and catholyte types of water on classical swine fever virus (CSF) and bactrerium E. coli DH5
Li et al. Decontamination of Bacillus subtilis var. niger spores on selected surfaces by chlorine dioxide gas
UA126620C2 (uk) Спосіб противірусної обробки об'єктів
Coates et al. Sporicidal activity of mixtures of alcohol and hypochlorite.
CN106942258A (zh) 兽用阳离子表面活性剂复合消毒剂及其制备方法与应用
Murugalatha et al. Microbiological techniques
Cox et al. Bactericidal treatment of hatching eggs II. Use of chemical disinfectants with vacuum to reduce Salmonella
WO2022055468A1 (ru) Способ фунгицидной и противовирусной обработки объектов
CN102939966B (zh) 一种复方消毒剂,其制备方法及应用
Kim et al. Disinfection of various materials with 3-(trimethoxysilyl)-propyldimethyloctadecyl ammonium chloride in hatchery facilities
Mihai et al. Survival of H5N1 influenza virus in water and its inactivation by chemical methods
Merettig et al. Virucidal efficacy of laundering
Beddow et al. Sonochemical coating of textile fabrics with antibacterial nanoparticles
Sawada et al. Disinfection of some pathogens of mushroom cultivation by photocatalytic treatment
RU2718910C1 (ru) Индикатор для выявления биологических плёнок бактерий на медицинских инструментах (варианты)
Themann et al. Baiting of Phytophthora spp. with the rhododendron leaf test
CN110934137A (zh) 一种复合戊二醛消毒剂及其制备方法
Rohaim et al. Efficacy of disinfectants against Egyptian H5N1 avian influenza virus
Gallandat Surface Disinfection Efficacy and Effectiveness Assessment for Low-Resource Outbreak Settings
RU2481126C1 (ru) Дезинфицирующее средство