UA125265C2 - Світловий сигналізатор стану електромережі - Google Patents

Світловий сигналізатор стану електромережі Download PDF

Info

Publication number
UA125265C2
UA125265C2 UAA202000887A UAA202000887A UA125265C2 UA 125265 C2 UA125265 C2 UA 125265C2 UA A202000887 A UAA202000887 A UA A202000887A UA A202000887 A UAA202000887 A UA A202000887A UA 125265 C2 UA125265 C2 UA 125265C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
terminal
electrode
resistor
fuse
wire
Prior art date
Application number
UAA202000887A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Борисович Толубко
Віталій Васильович Бугаєнко
Ольга Миколаївна Ткаченко
Олександр Станіславович Торошанко
В'ячеслав Михайлович Черевик
Original Assignee
Державний Університет Телекомунікацій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Університет Телекомунікацій filed Critical Державний Університет Телекомунікацій
Priority to UAA202000887A priority Critical patent/UA125265C2/uk
Publication of UA125265C2 publication Critical patent/UA125265C2/uk

Links

Landscapes

  • Circuit Arrangements For Discharge Lamps (AREA)

Abstract

Винахід належить до електронної техніки. Світловий сигналізатор містить газорозрядний прилад, перший електрод якого підключений до першого виводу струмозадавального резистора, та часозадавальний резистор, перший вивід якого з'єднаний з першим виводом часозадавального конденсатора. Другий вивід часозадавального резистора підключено до точки з'єднання першого проводу мережі з першим виводом плавкого запобіжника, другий вивід запобіжника з'єднано з другим виводом струмозадавального резистора. Перший вивід часозадавального конденсатора підключено до першого електрода газорозрядного приладу, другий електрод якого підключено до другого проводу електромережі. Другий вивід вказаного конденсатора підключено до другого електрода газорозрядного приладу або до другого виводу часозадавального резистора. Технічним результатом є забезпечення роботи в мережах змінної напруги незалежно від підключення навантаження.

Description

Винахід належить до електронної техніки і призначений для контролю електричних мереж постійної і змінної напруги, видаючи безперервний світловий сигнал "норма" при подачі напруги на навантаження і миготливий сигнал "аварія" при перегорянні плавкого запобіжника або спрацьовуванні запобіжника іншого типу.
Відомі прості за схемою пристрої світлової сигналізації про стан електричної мережі живлення, які формують активний світловий сигнал "норма, увімкнено" при наявності потрібної напруги і припиняють цей сигнал при відсутності напруги незалежно від того, чи є це наслідком особливої ситуації, наприклад аварії, чи вимкненням в робочому порядку. Остання пасивна форма сигналу не задовольняє вимогам інженерної психології (Знциклопедия современной техники. Автоматизация производства и промьішленная злектроника. М.: изд-во "Советская знциклопедия", 1962. Т. 1. - 524 с. Див. с. 83 "Информации представление"), оскільки мало привертає увагу оператора до особливої, зокрема, аварійної ситуації. Це є недоліком вказаного типу пристроїв сигналізації.
Відомі також пристрої сигналізації другого типу, які формують світловий сигнал трьох видів: "норма, увімкнено" у вигляді безперервного для людського ока світіння (при постійній напрузі і змінній напрузі живлення індикатора з частотою вище 10 Гц цей сигнал сприймається людським оком як безперервний, без помітного миготіння), "вимкнено"- відсутність світіння та "аварія" - уривчасте, миготливе світіння з частотою 1-3 Гц.
Відомий, наприклад, пристрій (В. Попович. Индикатор перегорания предохранителя //
Радио. - 1979. - Моб. - Сб. 55), побудований на імпульсному транзисторному ВСО-генераторі та світловому індикаторі - лампі розжарювання. Однак застосування пристрою-аналогу в ланцюгах з високою промисловою напругою вимагає застосування високовольтних напівпровідникових елементів і викликає збільшену теплову потужність розсіювання формувача світлового сигналу, що є недоліком.
Найбільш близьким аналогом пристрою, що заявляється, вибраним як прототип, є пристрій для контролю стану електромережі змінної напруги (В. Крьілов. Индикатор перегорания предохранителя // Радио. - 1972. - Мо 1), оснований на релаксаторі з газорозрядним приладом (ГРП), який служить джерелом світлового сигналу, що містить ГРП, перший електрод якого підключений до першого кінця ланки з послідовно з'єднаних діода і струмозадавального резистора, часозадавальний резистор, перший вивід якого з'єднаний з першим виводом часозадавального конденсатора, а другий вивід через діод підключений до першого проводу електромережі і першого виводу плавкого запобіжника, другий вивід якого з'єднаний з другим виводом вказаного конденсатора і другим електродом ГРП, точка з'єднання часозадавальних резистора і конденсатора через діод підключена до першого електрода ГРП, а другий кінець діодно-резисторної ланки підключений до другого проводу мережі. Навантаження підключене до другого виводу запобіжника і другого проводу мережі. При нормальному стані мережі діодно- резисторна ланка формує імпульси напруги потрібної полярності на ГРП, забезпечуючи видачу безперервного для людського ока сигналу "норма", а при перегорянні плавкого запобіжника ця ланка знеструмлюється, і релаксатор, утворений ГРП з послідовним часозадавальним НОо- контуром, переходить в режим релаксації - видається миготливий сигнал "аварія".
Суттєвими спільними ознаками прототипу і винаходу, що пропонується, є газорозрядний прилад, перший електрод якого підключений до першого виводу струмозадавального резистора, та часозадавальний резистор, перший вивід якого з'єднаний з першим виводом часозадавального конденсатора.
Прототип забезпечує контроль електромережі зі змінною напругою, формуючи безперервний світловий сигнал "норма" при наявності напруги та миготливий сигнал "аварія" при перегорянні запобіжника. Проте в мережі змінної напруги при одночасному перегорянні запобіжника та розриві зв'язку з навантаженням обидва світлові сигнали відсутні. Не формується також сигнал "аварія" при перегорянні запобіжника в мережах постійної напруги з полярністю, відповідною полярності діода діодно-резисторної ланки. Якщо ж полярність мережної напруги зворотна, то при перегорянні запобіжника і цілості навантаження сигнал "аварія" формується, але відсутній сигнал "норма" при справній мережі. В разі розриву зв'язку з навантаженням не формується і сигнал "аварія"
Причиною цього недоліку є неможливість проходження струму через ГРП релаксатора при вказаних вище ситуаціях, що є наслідком підключення запобіжника до другого електрода ГРП та підключення другого проводу мережі до діодно-резисторної ланки.
В основу винаходу поставлена перша задача вдосконалити пристрій шляхом зміни зв'язку елементів пристрою і забезпечити функціонування в електромережах постійної напруги незалежно від підключення навантаження.
Друга задача полягає в забезпеченні роботи в мережах змінної напруги незалежно від підключення навантаження і таким чином розширенні функціональних можливостей шляхом введення нових елементів, які формують однополярну напругу живлення пристрою.
Поставлені задачі вирішуються у двох схожих модифікаціях виконання, які мають деякі відмінності.
В першій модифікації винаходу перша задача вирішується тим, що в світловому сигналізаторі, що містить ГРП, перший електрод якого підключений до першого виводу струмозадавального резистора, та часозадавальний резистор, перший вивід якого з'єднаний з першим виводом часозадавального конденсатора, відповідно до винаходу, другий вивід часозадавального резистора підключено до точки з'єднання першого проводу мережі з першим виводом плавкого запобіжника, а другий вивід запобіжника з'єднано з другим виводом струмозадавального резистора. При цьому перший вивід часозадавального конденсатора підключено до першого електрода ГРП, другий електрод якого підключено до другого проводу електромережі, а другий вивід вказаного конденсатора підключено до другого електрода ГРП.
Вказані зв'язки елементів пристрою утворюють релаксатор з послідовним АС-контуром.
Друга модифікація винаходу відрізняється від першої тим, що другий електрод ГРП підключено до другого виводу часозадавального резистора, утворюючи релаксатор з паралельним НС-контуром. Обидві модифікації в пропонованому винаході рівноцінні.
Запропоновані зв'язки забезпечують функціонування в електромережах постійної напруги завдяки тому, що не переривається подача напруги на елементи релаксатора відповідно до передбаченого стану електромережі незалежно від підключення навантаження.
Друга задача вирішується тим, що в пристрої між другим електродом ГРП і другим проводом мережі введено діод. Такий пристрій функціонує також і в мережах постійної напруги.
Суть винаходу пояснюється кресленнями, на яких зображені: на фіг. 1 - електрична схема пропонованого пристрою першої модифікації; на фіг. 2 - електрична схема пропонованого пристрою другої модифікації.
Світловий сигналізатор 1 першої модифікації (фіг. 1) містить послідовно з'єднані часозадавальні резистор 2 і конденсатор 3, газорозрядний прилад (ГРП) тліючого розряду 4 та струмозадавальний резистор 5. Резистор 2 через першу клему 6 підключений до першого
Зо проводу 7 електромережі і першого виводу плавкого запобіжника 8, другий вивід якого через клему 9 підключений до резистора 5. Точка з'єднання резистора 2 і конденсатора З підключена до першого електрода ГРП 4, другий електрод якого з'єднаний з другим виводом конденсатора
З і через клему 10 підключений до другого проводу 11 мережі. Навантаження 12 підключається до клем 9 та 10.
Пристрій працює таким чином.
З подачею на проводи 7 і 11 постійної напруги з полярністю, відповідною полярності ГРП 4, при цілості запобіжника 8 ГРП 4 пробивається і переходить в режим тліючого розряду, видаючи постійний світловий сигнал "норма". Величина струму розряду визначається резистором 5. При перегорянні запобіжника 8 або його відсутності релаксатор, утворений резистором 2, конденсатором З і ГРП 4, переходить в режим релаксації, видаючи миготливий світловий сигнал "аварія".
Світловий сигналізатор 1 другої модифікації (фіг. 2) містить такі ж елементи, що і сигналізатор першої модифікації. Різниця полягає в способі підключення часозадавального конденсатора 3. В цьому випадку він підключається не послідовно з часозадавальним резистором 2, а паралельно йому, утворюючи разом з ГРП 4 релаксатор з паралельним контуром. Логіка роботи аналогічна логіці роботи пристрою першого варіанту.
Для роботи в мережі змінної напруги вводиться діод 13 між другим електродом ГРП 4 і другим проводом 11 електромережі, що забезпечує також і роботу в мережах постійної напруги.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Світловий сигналізатор, що містить газорозрядний прилад, перший електрод якого підключений до першого виводу струмозадавального резистора, та часозадавальний резистор, перший вивід якого з'єднаний з першим виводом часозадавального конденсатора, який відрізняється тим, що другий вивід часозадавального резистора підключено до точки з'єднання першого проводу мережі з першим виводом плавкого запобіжника, другий вивід запобіжника з'єднано з другим виводом струмозадавального резистора, перший вивід часозадавального конденсатора підключено до першого електрода газорозрядного приладу, другий електрод якого підключено до другого проводу електромережі, а другий вивід вказаного конденсатора підключено до другого електрода газорозрядного приладу або до другого виводу часозадавального резистора.
2. Сигналізатор за п. 1, який відрізняється тим, що між другим електродом газорозрядного приладу і другим проводом електромережі введено діод. 7 ше У т К б 8 9. Кк Ету 3 С з дня мк рутин зи : : І 1 : і Е ! і : : : і : ; Н і і : : : | ! : ! ! : : : : Е : і Е | ! : ве ї І 12 З ї ї з зак ж Н і ї І г : : ! | ! | 2в і : Я Н Е І вевеває : З Е І і ше ї Ол ге ! ! ше чі : Я І Ї : й і ! та ні У нячжни пли чяжтнк ко хни чкжчях шк кни ло чн пек тт кети ! Раш чн і ки ексюнняж ть
Фіг. 1
UAA202000887A 2020-02-12 2020-02-12 Світловий сигналізатор стану електромережі UA125265C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202000887A UA125265C2 (uk) 2020-02-12 2020-02-12 Світловий сигналізатор стану електромережі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202000887A UA125265C2 (uk) 2020-02-12 2020-02-12 Світловий сигналізатор стану електромережі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA125265C2 true UA125265C2 (uk) 2022-02-09

Family

ID=89835923

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202000887A UA125265C2 (uk) 2020-02-12 2020-02-12 Світловий сигналізатор стану електромережі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA125265C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10897124B2 (en) High voltage site alarm signaling system and method for electrical cabinetry
JP2002025790A (ja) 放電灯点灯回路
KR940018123A (ko) 수 처리 시스템 벌브 상태 모니터 회로
US3967257A (en) Current monitor circuits
JP2014191933A (ja) 標識灯装置
UA125265C2 (uk) Світловий сигналізатор стану електромережі
RU52229U1 (ru) Устройство сигнализации
KR101695381B1 (ko) 태양광 접속반 장치
KR100447796B1 (ko) 방전등용 안정기의 자기진단 점등 회로
KR0148698B1 (ko) 조명등의 제어시스템
SU1658231A1 (ru) Устройство дл контрол подачи электропитани
CA2410841A1 (en) Light signaling device related to the operating state of a system, and process for management of such a device, particularly for avionics
CN114362092B (zh) 一种负载短路保护电路及电子设备
SU1492316A1 (ru) Устройство контрол состо ни электрической цепи
JP2786627B2 (ja) 分散電源の逆圧検知のための出力変動方法
SU641477A1 (ru) Устройство дл технологической сигнализации
JPH02310698A (ja) 工程異常報知装置及びこれに用いる電流検出回路
SU1464240A1 (ru) Устройство дл контрол сети переменного тока от понижени напр жени
GB1413089A (en) Supervisory system for abnormal conditions
US9629219B1 (en) Methods and apparatus of incandescent bulb emulator
RU27343U1 (ru) Устройство аварийной сигнализации
RU2231826C1 (ru) Светодиодный светофор
SU1348936A1 (ru) Сигнализатор асимметрии питани трехфазных потребителей в объектах сельского хоз йства
JPH07240284A (ja) 放電管点灯装置および照明器具
SU1711138A1 (ru) Стабилизированный источник питани посто нного тока