UA125033U - Спосіб хірургічного лікування пахових гриж - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування пахових гриж Download PDF

Info

Publication number
UA125033U
UA125033U UAU201712030U UAU201712030U UA125033U UA 125033 U UA125033 U UA 125033U UA U201712030 U UAU201712030 U UA U201712030U UA U201712030 U UAU201712030 U UA U201712030U UA 125033 U UA125033 U UA 125033U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
inguinal
suturing
aponeurosis
abdomen
abdominal
Prior art date
Application number
UAU201712030U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Володимирович Колосович
Ігор Васильович Ганоль
Олександр Сергійович Кроль
Original Assignee
Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця filed Critical Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця
Priority to UAU201712030U priority Critical patent/UA125033U/uk
Publication of UA125033U publication Critical patent/UA125033U/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування пахових гриж включає розсічення шкіри і підшкірної жирової клітковини на 2 см вище і паралельно паховій зв'язці, розсічення апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, виділення сім'яного канатика, взяття його на тримачі, занурення грижового мішка в черевну порожнину, підшивання сітчастого протезу та укладання на нього сім'яного канатика, ушивання апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, контроль гемостазу та ушивання рани. При цьому, після занурення грижового мішка в черевну порожнину виконують підшивання до пахової зв'язки внутрішнього косого, поперечного м'язів живота та поперечної фасції 2-3 швами.

Description

Корисна модель належить до хірургії, більш точно хірургії органів черевної порожнини і призначена покращити лікування хворих з паховими грижами, зокрема зменшити частоту ускладнень у цій групі оперативних втручань.
Грижові випинання пахового каналу займають одне з перших місць в структурі хірургічної патології. На сьогоднішній день існують близько 350 різновидів пластики пахового каналу, однак всі ці методики мають недоліки, що призводить до виникнення в післяопераційному періоді різних ускладнень. Так у ранньому післяопераційному періоді можуть виникати підапоневротичні гематоми, інфільтрати в ділянці післяопераційної рани, інфікування рани; у пізньому - запальні та аутоїмунні процеси в яєчках, хронічний біль та, власне, рецидиви захворювання |2|Ї. Слід зазначити, що виникнення запальних ускладнень з боку післяопераційної рани (сером, гематом, інфільтратів та інше) у пацієнтів 3 тяжкими декомпенсованими супутніми захворюваннями та імунодефіцитами може призвести до розвитку септичних станів. Ускладнення, що пов'язані з статевою системою, небезпечні безпліддям у зв'язку з аутоїмунною агресією та пошкодженням гематототестикулярного бар'єру ІЗ, 61.
Виходячи з цього, хоча і на даний час не існує альтернативи хірургічному лікуванню пахової грижі, але існуючі способи пластики не можуть достатньо знизити ризик ускладнень.
Так, відомий спосіб хірургічного лікування пахових гриж за Вавзвіпі, який полягає в так званій "пластиці з нятягом", при цьому для укріплення задньої стінки пахового каналу використовуються власні тканини ІФ). Головними недоліками цього способу є велика частота ускладнень у пізньому післяопераційному періоді у вигляді рецидивів (10-28 90) |1|, велика частота місцевих ускладнень у ранньому післяопераційному періоді та значний післяопераційний біль, що потребує призначення наркотичних анальгетиків і, відповідно подовжує час перебування хворих у стаціонарі (71.
Також відомий спосіб хірургічного лікування пахових гриж, запропонований в 1950-х роках канадським хірургом Е.В. Зпоціаісе (10), що базується на пластиці задньої стінки за допомогою дублікатури поперечної фасції живота, внаслідок чого зменшується кількість ускладнень в ранньому післяопераційному періоді, однак частота рецидивів захворювання залишається значною |81І.
Найближчим до способу, що заявляється, є спосіб хірургічного лікування пахових гриж за
Зо Ііспіезієїп, що полягає в використанні сітчастого експлантату для укріплення задньої стінки пахового каналу, який вибраний як прототип. Спосіб виконують таким чином: шкіру і підшкірну жирову клітковину розсікають на 2 см вище і паралельно паховій зв'язці. Розсікають апоневроз зовнішнього косого м'яза живота. Апоневроз зовнішнього косого м'яза відділяють від сім'янного канатика до пупартової зв'язки, канатик беруть на тримачі, з елементів сім'яного канатика виділяють грижовий мішок і без проникнення в нього занурюють в черевну порожнину (при прямій паховій грижі) або розкривають вагінальну оболонку сім'яного канатика, грижовий мішок виділяють до шийки, розкривають і прошивають в області шийки (при косій паховій грижі).
Вирізають необхідний розмір сітки. Першим швом медіальний край сітки підшивають до окістя лобкової кістки. Після цього безперервним швом край сітки підшивають до пахової зв'язки.
Потім викроюють отвір під сім'яний канатик і останній розміщують в отворі. Окремими вузловими швами верхній край сітки підшивають до сухожилкової частини внутрішнього косого м'яза. Краї сітки зшивають позаду канатика та безперервним швом ушивають апоневроз зовнішнього косого м'яза живота. Контролюють гемостаз та, за потреби, проводять дренування рани (5). Даний спосіб має певні недоліки, а саме - утворення в ранньому післяопераційному періоді сером та гематом (до 50 95 за різними літературними джерелами) |2, З), що мають вискоку вірогідність інфікування з нагноєнням та формуванням лігатурних нориць та відторгненням сітки-протезу. Це відбувається внаслідок формування "мертвого простору", порожнин між тканинами, що ушиваються І4). Як відомо, рідина, що може бути плазмою з пошкоджених капілярів, транссудатом, ексудатом або кров'ю, заповнює в першу чергу порожнини, в яких є низький тиск та може формувати там гематоми чи сероми, які потребують дренування, що, в свою чергу, пов'язано з підвищеним ризиком інфікування останніх.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб хірургічного лікування пахових гриж шляхом зменшення ширини просвіту пахового каналу та "мертвого простору" в тканинах, що дозволяє покращити результати хірургічного лікування хворих з паховими грижами.
Технічний результат, що досягається, полягає в зниженні ризику формування гематом та сером в ранньому післяопераційному періоді у пацієнтів з паховими грижами.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі хірургічного лікування пахових гриж включає розсічення шкіри і підшкірної жирової клітковини на 2 см вище і паралельно паховій 60 зв'язці, розсічення апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, виділення сім'яного канатика,
взяття його на тримачі, занурення грижового мішка в черевну порожнину, підшивання сітчастого протезу та укладання на нього сім'яного канатика, ушивання апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, контроль гемостазу та ушивання рани, згідно з корисною моделлю, після занурення грижового мішка в черевну порожнину виконують підшивання до пахової зв'язки внутрішнього косого, поперечного м'язів живота та поперечної фасції 2-3 швами.
Відмінною особливістю способу, що заявляється, є підшивання до пахової зв'язки 2-3 швами внутрішнього косого, поперечного м'язів живота, поперечної фасції, перед накладанням сітчастого протезу, що дає можливість поєднати формування нормального просвіту пахвинного каналу та встановлення сітчастого протезу без натягу, що зменшує частоту сером та гематом в ранньому післяопераційному періоді.
За літературними даними такий спосіб пластики при пахових грижах невідомий.
Запропонований спосіб здійснюється наступним чином.
Розсікають шкіру і підшкірну жирову клітковину на 2 см вище і паралельно паховій зв'язці.
Розсікають апоневроз зовнішнього косого м'яза живота. Оцінюють тип грижі, стан структур пахового каналу та його ширину. Апоневроз зовнішнього косого м'яза відділяють від сім'яного канатика до пупартової зв'язки, канатик беруть на тримачі, з елементів сім'яного канатика виділяють грижовий мішок і без проникнення в нього, занурюють в черевну порожнину (при прямій паховій грижі) або розкривають вагінальну оболонку сім'яного канатика, грижовий мішок виділяють до шийки, розкривають і прошивають в області шийки (при косій паховій грижі).
Перед тим, як вибрати необхідний розмір сітки, проводять підшивання внутрішнього косого, поперечного м'язів живота, поперечної фасції 2-3 швами, що не розсмоктуються, на рівномірній відстані один від одного до пахової зв'язки, зменшуючи таким чином просвіт пахового каналу.
Вирізають необхідний розмір сітчастого протезу. Трансплантат вкладають поверх сформованої задньої стінки каналу. Першим швом медіальний край сітки підшивають до окістя лобкової кістки. Після цього безперервним швом край сітки підшивають до пахової зв'язки. Потім викроюють отвір під сім'яний канатик і останній розміщують в отворі. Окремими вузловими швами верхній край сітки підшивають до сухожилкової частини внутрішнього косого м'яза. Краї сітки зшивають позаду канатика та безперервним швом ушивають апоневроз зовнішнього косого м'яза живота. Контролюють гемостаз, рану ушивають наглухо пошарово.
Зо Конкретний приклад реалізації способу.
Хворий Г., 54 роки, Мо 1536, надійшов до стаціонару 21.05.2017 зі скаргами на пухлиноподібне вип'ячування в лівій паховій ділянці, що болить при фізичному навантаженні.
Хворіє третій місяць, за допомогою не звертався. Об'єктивно: загальний стан хворого задовільний, шкірні покрови та слизові нормального кольору, серцеві тони звучні, ритмічні, Р5- 16 уд/хв., АТ-120/80 мм рт. ст., живіт симетричний, приймає участь в акті дихання, при пальпації м'який, безболісний, перитонеальні симптоми негативні. 5. Іосаїїє: в лівій паховій області пухлиноподібне утворення розмірами 3х4 см, м'якої еластичної консистенції, болюче, самостійно вправиме в черевну порожнину, позитивний симптом "кашльового поштовху". Шкіра над ним не змінена.
Результати обстеження:
Заг. аналіз крові: НЬ-135 г/л, Ег-4,6-1012/л, І єі-9,0-109/л/л, ТІі-240-1012/л.
Заг. аналіз сечі: світло-жовта, питома вага 1021, РІ кисла, лейкоцити 1-2 в полі зору.
Глюкоза крові: 4,7 ммоль/л.
Б/х: білок 68 г/л, білірубін 12,9 мкмоль/л.
Коагулограма: фібриноген 2,4 г/л, ПТІ 98 95.
Група крові: ФІ) ВН (-.)
Встановлено діагноз: лівостороння вправима пахова грижа. 22.05.2017. виконаний доступ, виявлено - грижовий мішок медіально від сім'яного канатика під поперечною фасцією. Проведено виділення сім'яного канатика, занурення грижового мішка в черевну порожнину, підшивання внутрішнього косого, поперечного м'язів живота, поперечної фасції 2-3 швами, що не розсмоктуються, на рівномірний відстані один від одного до пахової зв'язки, підшивання сітчастого протезу та вкладання на нього сім'яного канатика, ушивання апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, контроль гемостазу, ушивання рани. Асептична пов'язка.
Післяопераційний період перебігав без особливостей. Хворий отримував знеболення, антибактеріальну терапію. Контрольні лабораторні аналізи без відхилень від норми. Хворий на
З-ту добу був виписаний у задовільному стані із стаціонару.
За період з 2016 по 2017 рр. в клініці кафедри хірургії Мо 2 НМУ ім. О.О. Богомольця проліковано 63 хворих з неускладненими паховими грижами. У 31-го хворого була застосована бо корисна модель, що заявляється. Ускладнення у ранньому післяопераційному періоді серед даної групи хворих спостерігалися у 2 хворих (6,5 95) у вигляді підапоневротичних гематом, одна з яких потребувала дренування. 32 хворих були оперовані з використанням способу - прототипу. У 9 хворих (2895) даної групи у ранньому післяопераційному періоді виникли ускладнення. Розвиток сером в ділянці післяопераційної рани з нагноєнням розвинулось у двох хворих. їм виконано пункцію, санацію та дренування рани. Гематоми, що потребували додаткового дренування, виникли у б хворих. У одного хворого виникла гематома, що була усунена консервативними заходами. Таким чином, корисна модель, що заявляється, дає можливість поєднати надійність та малу частоту рецидивів у алопластичних методик з адекватною регуляцією просвіту пахового каналу і тим самим знизити частоту післяопераційних ускладнень на 21,5 9.
Список використаної літератури. 1. Аверьянов М.Ю., Гаар Е.В., Горохов В.Н. Сравнительньй анализ применения ненатяжньмх и традиционньїх способов герниопластики при грьїжах живота различной локализац //
Клиническая медицина. - 19.11.2010. - С. 41. 2. Алиев С.А. Зволюция методов хирургического лечения паховьіх грьіж - 2010. - с. 110.
З. Дженг Ш., Добровольский С.Р., Смирнов Н.В. Анализ ранних осложнений после грижесечения по Лихтенштейну и Шоулдайсу: ретроспективное сравнение // Вестник РУДН, серия Медицина. - 2014. - Мо 4. - С. 58-63. 4. Егиев В.Н., Рудакова М.Н., Сергейчев А.К., Сакеев Е.П., Качанов В.А. Результать пластики Лихтенштейна при ущемленньх паховьїх грьїжах // Зндоскопическая хирургия. - 2006. - Мо 3. - С. 3-6. 5. Захараш М.П. Хирургия.: Учебник для ВМУЗ ПІ-ІМ р.а. - 2014. - С. 75-76. б. Исмоилов С.С., Достиев А.Р., Хабибов Н.К., Гулшанова С.Ф. Функциональная герниопластика при косьїх паховьїх грьїжах // Научно-медицинский журнал "Вестник Авиценнь!"
Таджикского государственного медицинского университета имени Абуали ибни Сино. - 2012. -
Мо 3. - С. 43-47. 7. Калантаров Т.К., Вакулин Г.В., Мелканян А.Г., Бегун М.С. Возможности "свободной от натяжения" пластики брюшной стенки при устраненийи паховой грьїжи // Весник национального медико-хирургического центра им. БІ.И. Пирогова. - 2011. - Т. 6, Мо 38-41. 8. Тимошин А.Д., Юрасов А.В., Шестаков А.Л., Федоров Д.А. Современньюе методики хирургического лечения паховьїх грьіж. // Методические рекомендации. - 2003. - С. 13-16.
Вазвіпі Е. Миомо теїодо ре"! Іа сига гадіса!є аеїгетіа іпдиіпа!є. - Радиа, 1889. 9. Т. НеїКкКіпеп, М.О., К. НашКіриго, М.О., РиИ., О. 9. Герраїа, М.О., апа А. Ниїко, М.О.
Григорьев. ТоїаіІ сові ої Іараго5соріс апа Гіспіепвівїп іпдиіпа! Петіа гераї: а гтапдотігеа ргозресіїме зішау-РпПйадеї!рніа, 1997. - б. 2-4 10. Маші І онзійїмаї, УУазиропа бгідептта, ТНнамжаїснаї АКагаміршій, У/ігооп Воопписй, Міооп
Спіпважапоумжайнапакої, Азада Меїназаїє, Магопу І еп-аКуатапеє апа бВагіп ГІ опвігімаї. Зигдісаї
Ошпісотез ої Гіспіепвівїп Тепвіоп-Егеє Неппіоріавзіу ог Асцієїу Іпсагсегаїєд Іпоаціпа! Нептіа-2007. -
С. 212-214.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб хірургічного лікування пахових гриж, що включає розсічення шкіри і підшкірної жирової клітковини на 2 см вище і паралельно паховій зв'язці, розсічення апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, виділення сім'яного канатика, взяття його на тримачі, занурення грижового мішка в черевну порожнину, підшивання сітчастого протезу та укладання на нього сім'яного канатика, ушивання апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота, контроль гемостазу та ушивання рани, який відрізняється тим, що після занурення грижового мішка в черевну порожнину виконують підшивання до пахової зв'язки внутрішнього косого, поперечного м'язів живота та поперечної фасції 2-3 швами.
    0 КомпютернаверсткаА.
    Крижанівський (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201712030U 2017-12-07 2017-12-07 Спосіб хірургічного лікування пахових гриж UA125033U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712030U UA125033U (uk) 2017-12-07 2017-12-07 Спосіб хірургічного лікування пахових гриж

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712030U UA125033U (uk) 2017-12-07 2017-12-07 Спосіб хірургічного лікування пахових гриж

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA125033U true UA125033U (uk) 2018-04-25

Family

ID=62027555

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201712030U UA125033U (uk) 2017-12-07 2017-12-07 Спосіб хірургічного лікування пахових гриж

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA125033U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2384301C1 (ru) Способ пластики пахового канала
RU2560906C2 (ru) Способ имплантации перитонеального катетера
RU2460469C1 (ru) Способ ненатяжной пластики при паховой грыже
RU2398527C1 (ru) Способ атензионной пластики при паховой грыже
UA125033U (uk) Спосіб хірургічного лікування пахових гриж
RU2614096C1 (ru) Способ лавсанопластики связок акромиально-ключичного сочленения при их разрыве
EA023684B1 (ru) Способ комбинированной пластики больших и гигантских послеоперационных грыж передней брюшной стенки
RU2486871C1 (ru) Способ грыжесечения с протезирующей корригирующей пластикой у больных с ущемленными послеоперационными вентральными грыжами
RU2614938C1 (ru) Способ операции при срединных вентральных грыжах
RU2701217C2 (ru) Способ формирования колостомы
RU2673916C2 (ru) Способ трансвагинальной хирургической профилактики постгистерэктомического пролапса купола влагалища
RU2410041C2 (ru) Способ хирургического лечения диастаза прямых мышц живота и срединных послеоперационных вентральных грыж и их сочетания
RU2701895C1 (ru) Способ пластики при паховой грыже
RU2618651C1 (ru) Способ хирургического лечения послеоперационных вентральных грыж
RU2585734C1 (ru) Способ операции при паховых грыжах
Xiong et al. Vaginal reconstruction with an island flap of the inferior epigastric vascular pedicle
RU2066125C1 (ru) Способ пластики обширных дефектов передней брюшной стенки
RU2587646C1 (ru) Способ аутопластики брюшной стенки при больших эпигастральных грыжах после лапаротомий при панкреонекрозе
RU2820826C1 (ru) Способ хирургического лечения пупочных грыж у детей
RU2313289C1 (ru) Способ герниопластики паховых грыж
RU2547251C1 (ru) Устройство для пластики при паховых грыжах
SU1337066A1 (ru) Способ орхиопексии при крипторхизме
RU2765632C1 (ru) Способ пластики дефекта грудной стенки полнослойным кожно-подкожно-фасциально-мышечным лоскутом на верхней надчревной артерии
RU2724486C1 (ru) Способ ненатяжной герниопластики грыж белой линии живота, рецидивных послеоперационных вентральных грыж
RU2480168C1 (ru) Способ герниопластики ущемленных паховых грыж