UA124613U - Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок - Google Patents

Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок Download PDF

Info

Publication number
UA124613U
UA124613U UAU201712433U UAU201712433U UA124613U UA 124613 U UA124613 U UA 124613U UA U201712433 U UAU201712433 U UA U201712433U UA U201712433 U UAU201712433 U UA U201712433U UA 124613 U UA124613 U UA 124613U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
paper
stamp
roofing
tape
bag
Prior art date
Application number
UAU201712433U
Other languages
English (en)
Inventor
Євген Васильович Литвин
Original Assignee
Приватне Акціонерне Товариство "Сегежа Оріана Україна"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Приватне Акціонерне Товариство "Сегежа Оріана Україна" filed Critical Приватне Акціонерне Товариство "Сегежа Оріана Україна"
Priority to UAU201712433U priority Critical patent/UA124613U/uk
Publication of UA124613U publication Critical patent/UA124613U/uk

Links

Landscapes

  • Packages (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)

Abstract

Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок шляхом нанесення на неї індивідуальних захисних елементів. Індивідуальні захисні елементи виконують рельєфними і наносять за допомогою конгревного тиснення холодним штампом на покрівельні стрічки верхньої і нижньої частин паперової мішкотари з використанням штампу і контрштампу, для чого покрівельну стрічку пропускають між валами штампа і контрштампу де на ній здійснюють конгревне тиснення. Після чого покрівельну стрічку направляють до секції друку і здійснюють її друкарську обробку. Далі оброблену покрівельну стрічку направляють до секції форматування довжини, де здійснюють її нарізання на шматки у відповідності до розміру паперової мішкотари, на зворотною сторону шматків стрічки наносять клей і встановлюють їх на верхню та нижню частини мішкотари.

Description

Корисна модель належить до галузі захисту продукції від підробок, а саме нанесення елементів захисту від підробок на упаковку, і може бути використана для нанесення рельєфних захисних елементів на паперову мішкотару для сипких матеріалів для захисту її та її вмісту від підробок.
Сьогодні паперова мішкотара широко використовується для упакування великої кількості різноманітних сипких матеріалів, наприклад, будівельних сумішей, наповнювачів для туалетів домашніх тварин, пелет, добрив і таке інше. Звичайно для розпізнавання продукції та виробника товару, упакованого в паперову мішкотару використовується друк на мішках. Паперова мішкотара з фірмовою символікою або дизайнерським зображенням набуває естетичного вигляду та відмітних особливостей, що дозволяє легко та швидко ідентифікувати вміст та виробника товару, упакованого в мішки. Таким чином продукція набуває привабливості для покупця, а відтак збільшується її конкурентоздатність.
Проте захист паперово мішкотари лише за допомогою друку є ненадійним оскільки друк фірмової символіки та дизайнерських рішень в оформлені упаковки доступний будь-кому, його дуже легко скопіювати і роздрукувати на упаковці контрафактних товарів, від чого страждають як споживачі неякісної продукції так і виробники, чия продукція підроблюється.
З рівня техніки відомий захисний спосіб гарячого тиснення фольгою (патент РФ Мо
КО2243905 02, 10.01.2005) в якому на мікрогофрокартоні здійснюють тиснення, для чого нагрівають кліше і за допомогою пресу на поверхню виробу з мікрогофрокартону через фольгу наносять високоякісне зображення, що забезпечує додатковий захист від підробки упаковочного матеріалу, що виготовляється із мікрогофрокартону.
Недоліком відомого способу є те, що процес гарячого тиснення з фольгою є досить повільним і не може забезпечити необхідну швидкість нанесення захисних елементів на паперову мішкотару, а також потребує високоякісного дорогого обладнання, що збільшує вартість захисних елементів і кінцеву вартість готового продукту. Крім цього застосування фольги ускладнює процес тиснення і призводить до зайвих витрат, при цьому не підвищує рівень захисту елементів. Також даний спосіб застосовується лише з мікрогофрокартоном, який не використовується для виготовлення паперової мішкотари.
З рівня техніки відомий спосіб ідентифікації автентичності об'єктів (патент РФ Мо КО2165360
Зо С1, 20.04.2001), згідно з яким захисну рельєфну мітку формують за допомогою послідовно розташованих прозорої гнучкої підкладки, прозорого термолакового шару, металізованого відбиваючого шару та термоклею, в яких методом гарячого тиснення формують захисний елемент з видимим та прихованим лазерним зображенням.
Недоліком відомого способу виготовлення захисних міток є його складана реалізація, низька швидкість виготовлення таких захисних міток, нетехнологічність та їх висока вартість, що збільшує вартість готової продукції, а також складний процес перевірки захисних міток.
Задачею запропонованого технічного рішення є створити такий спосіб захисту паперової мішкотари від підробок, який би дозволяв легко та надійно захищати паперову мішкотару та її вміст від підробок, забезпечував би високу швидкість виготовлення захисних рельєфних елементів та їх технологічність і дозволяв би спростити процес перевірки оригінальності товару.
Технічний результат полягає у збільшенні швидкості виготовлення та технологічності захисних рельєфних елементів, підвищенні ступеня надійності захисту паперової мішкотари від підробок, спрощені процесу перевірки оригінальності товару за рахунок виконання захисних елементів методом конгревного тиснення холодним штампом на покрівельних стрічках паперової мішкотари.
Поставлена задача вирішується способом захисту паперової мішкотари від підробок шляхом нанесення на неї індивідуальних захисних елементів, згідно з корисною моделлю, індивідуальні захисні елементи виконують рельєфними і наносять за допомогою конгревного тиснення холодним штампом на покрівельні стрічки верхньої і нижньої частин паперової мішкотари з використанням штампу і контрштампу, для чого покрівельну стрічку пропускають між валами штампа і контрштампу де на ній здійснюють конгревне тиснення, після чого покрівельну стрічку направляють до секції друку і здійснюють її друкарську обробку, далі оброблену покрівельну стрічку направляють до секції форматування довжини, де здійснюють її нарізання на шматки у відповідності до розміру паперової мішкотари, на зворотною сторону шматків стрічки наносять клей і встановлюють їх на верхню та нижню частини мішкотари.
Покрівельні стрічки для паперової мішкотари можуть бути виготовлені з мікрокрепованого напіврозтяжного мішкового крафт-паперу, густиною в діапазоні від 60 г/м до 90 г/м.
Процес виготовлення паперової мішкотари включає перший етап формування трубкових заготовок для паперової мішкотари з рулонів паперу та другий етап формування власне паперової мішкотари з трубкових заготовок. Покрівельні стрічки для паперової мішкотари виготовляють на другому етапі на виробничій лінії формування готової паперової мішкотари.
Спосіб здійснюють таким чином.
Попередньо підготовлюють вали штампа та контрштампу, на яких формують відповідний рельєф захисного елемента, наприклад, у вигляді логотипа, який буде наноситися в якості захисного елемента на покрівельні стрічки паперової мішкотари.
Вали штампа і контрштампу укомплектовують шестернями і за допомогою ланцюгової передачі встановлюють перед секцією друку виробничої лінії формування готової паперової мішкотари. Процес заміни валів штампу та контрштампу є дуже швидким і займає 2-3 хвилини, щ дозволяє швидко змінювати шаблон захисних елементів, що практично не впливає на процес виробництва паперової мішкотари.
Після встановлення валів, покрівельну стрічку у вигляді рулону чистого паперу, наприклад, крафт-паперу, пропускають через пару валів штампу і контрштампу, за допомогою яких наносять на ній рельєфні захисні елементи. Завдяки використанню конгревного тиснення холодним штампом досягається дуже велика швидкість нанесення рельєфних захисних елементів на папір, при якому не втрачається точність їх виготовлення. При цьому кінцевий споживач може з легкістю перевірити наявність таких рельєфних захисних елементів без застосування спеціального обладнання.
На наступному етапі покрівельну стрічку, з нанесеними рельєфними захисними елементами, направляють до секції друку і здійснюють її друкарську обробку, наприклад наносять кольорові зображення, ідентифікаційні написи, що ідентифікують вміст мішкотари тощо. Така друкарська обробка служить додатковим елементом захисту паперової мішкотари, оскільки комбінація різних рельєфних захисних позначок та надрукованих позначок у вигляді зображень та написів може бути легко змінена без негативного впливу на технологічний процес. Далі оброблену покрівельну стрічку направляють до секції форматування довжини, де здійснюють її нарізання на шматки у відповідності до розміру паперової мішкотари.
Після цього на зворотною сторону нарізаних шматків стрічки наносять клейовий шар і встановлюють їх на верхню та нижню частини мішкотари. Таким чином отримують паперову мішкотару захищену від підробки за допомогою рельєфних захисних елементів.
Зо В одному з варіантів здійснення способу, конгревним тисненням є рельєфне тиснення холодним штампом без фольги. Застосування саме холодного тиснення, на відміну від гарячого тиснення, дозволяє збільшити швидкість виготовлення рельєфних захисних елементів і знизити собівартість їх виготовлення майже в 10 разів.
Захищена запропонованим способом паперова мішкотара може бути легко перевірена кінцевим споживачем без застосування будь-якого спеціального обладнання, а завдяки тому, що процес виготовлення захисних рельєфних елементів є технологічним і швидким, це майже не позначається на кінцевій вартості захищеної паперової мішкотари.
Таким чином, запропонований спосіб захисту паперової мішкотари від підробок забезпечує збільшення швидкості виготовлення та технологічність захисних елементів, підвищення ступеня надійності захисту паперової мішкотари від підробок, спрощення процесу перевірки оригінальності товару за рахунок виконання захисних елементів методом конгревного тиснення холодним штампом на покрівельних стрічках паперової мішкотари.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок шляхом нанесення на неї індивідуальних захисних елементів, який відрізняється тим, що індивідуальні захисні елементи виконують рельєфними і наносять за допомогою конгревного тиснення холодним штампом на покрівельні стрічки верхньої і нижньої частин паперової мішкотари з використанням штампу і контрштампу, для чого покрівельну стрічку пропускають між валами штампа і контрштампу де на ній здійснюють конгревне тиснення, після чого покрівельну стрічку направляють до секції друку і здійснюють її друкарську обробку, далі оброблену покрівельну стрічку направляють до секції форматування довжини, де здійснюють її нарізання на шматки у відповідності до розміру паперової мішкотари, на зворотною сторону шматків стрічки наносять клей і встановлюють їх на верхню та нижню частини мішкотари.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що конгревним тисненням є рельєфне тиснення холодним штампом без фольги.
3. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що покрівельна стрічка виготовлена з мікрокрепованого напіврозтяжного мішкового крафт-паперу, густиною в діапазоні від 60 г/м2 до 90 г/м.
UAU201712433U 2017-12-14 2017-12-14 Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок UA124613U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712433U UA124613U (uk) 2017-12-14 2017-12-14 Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712433U UA124613U (uk) 2017-12-14 2017-12-14 Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124613U true UA124613U (uk) 2018-04-10

Family

ID=61874387

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201712433U UA124613U (uk) 2017-12-14 2017-12-14 Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124613U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0787656B1 (en) Secure packaging
RU2405878C2 (ru) Новая маркировка и способ ее выполнения
US7845566B2 (en) Security label and method for the production thereof
PL205932B1 (pl) Przedmiot wartościowy, element zabezpieczający do zabezpieczania przedmiotów wartościowych, materiał transferowy do wytwarzania elementu zabezpieczającego, sposób wytwarzania przedmiotu wartościowego lub elementu zabezpieczającego oraz sposób testowania przedmiotu wartościowego
US20200282708A1 (en) Compostable food packaging material and method for producing
US20050116465A1 (en) Packaging with embedded security measures
CN104900141B (zh) 遇水显现信息防伪标识
UA124613U (uk) Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок
CN216353017U (zh) 一种可追溯的防伪标签
UA142135U (uk) Спосіб захисту паперової мішкотари від підробок
CN206163009U (zh) 一种形状记忆防伪标贴纸
CN206375173U (zh) 一种包装用镭射防伪铝箔
CN202694676U (zh) 一种隐形防伪标识
CN204846722U (zh) 一种集成有溯源防伪标签的包装袋
US20050269819A1 (en) Packaging with embedded security measures
CN216154432U (zh) 一种防伪标签和防伪包装袋
CN206849389U (zh) 一种具有防伪功能的标签
CN201741333U (zh) 具有激光可变数据的防伪标签
KR200395816Y1 (ko) 포장용 필름지에 형성한 위조방지용 테이프
CN220786654U (zh) 一种具有隐蔽式防伪标识的环保纸箱
BRPI0612727A2 (pt) processo para produção de um material portador com sinais de identificação ocultos
CN101182696B (zh) 一种具有光栅线条立体重叠效果的防伪包装纸
JP5500447B2 (ja) ラミネートチューブ
RU37105U1 (ru) Гофрокартон, имеющий внутренние элементы защиты
CN216697645U (zh) 一种防伪吊牌和附着有防伪吊牌的商品