UA123311C2 - Водонепроникна та паропроникна підошва для взуття - Google Patents

Водонепроникна та паропроникна підошва для взуття Download PDF

Info

Publication number
UA123311C2
UA123311C2 UAA201712311A UAA201712311A UA123311C2 UA 123311 C2 UA123311 C2 UA 123311C2 UA A201712311 A UAA201712311 A UA A201712311A UA A201712311 A UAA201712311 A UA A201712311A UA 123311 C2 UA123311 C2 UA 123311C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sole
vapor
permeable
edge
mentioned
Prior art date
Application number
UAA201712311A
Other languages
English (en)
Inventor
Лівіо Полоні
Ливио Полони
Моретті Маріо Полегато
Моретти Марио Полегато
Original Assignee
Геокс С.П.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Геокс С.П.А. filed Critical Геокс С.П.А.
Publication of UA123311C2 publication Critical patent/UA123311C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A43FOOTWEAR
    • A43BCHARACTERISTIC FEATURES OF FOOTWEAR; PARTS OF FOOTWEAR
    • A43B7/00Footwear with health or hygienic arrangements
    • A43B7/06Footwear with health or hygienic arrangements ventilated
    • A43B7/08Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures
    • A43B7/084Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures characterised by the location of the holes
    • A43B7/087Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures characterised by the location of the holes in the bottom of the sole
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A43FOOTWEAR
    • A43BCHARACTERISTIC FEATURES OF FOOTWEAR; PARTS OF FOOTWEAR
    • A43B13/00Soles; Sole-and-heel integral units
    • A43B13/14Soles; Sole-and-heel integral units characterised by the constructive form
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A43FOOTWEAR
    • A43BCHARACTERISTIC FEATURES OF FOOTWEAR; PARTS OF FOOTWEAR
    • A43B7/00Footwear with health or hygienic arrangements
    • A43B7/06Footwear with health or hygienic arrangements ventilated
    • A43B7/08Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures
    • A43B7/084Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures characterised by the location of the holes
    • A43B7/088Footwear with health or hygienic arrangements ventilated with air-holes, with or without closures characterised by the location of the holes in the side of the sole
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A43FOOTWEAR
    • A43BCHARACTERISTIC FEATURES OF FOOTWEAR; PARTS OF FOOTWEAR
    • A43B7/00Footwear with health or hygienic arrangements
    • A43B7/12Special watertight footwear
    • A43B7/125Special watertight footwear provided with a vapour permeable member, e.g. a membrane

Abstract

Водонепроникна та паропроникна підошва (10) для взуття, що включає в себе: перший елемент (11) складної форми, який має щонайменше одну порожнисту нижню частину (12) в підошовній зоні, яка обмежена бортиком (13) та має щонайменше один наскрізний отвір (14), який простягається під прямим кутом до площини спирання підошви на землю та, у свою чергу, обмежений крайкою (15), яка є внутрішньою відносно бортика (13), щонайменше один другий плоский елемент (19) складної форми, який з'єднаний в нижній ділянці відносно першого елемента (11) своєю периметричною крайкою (20) з крайкою (15) в місцях взаємного контакту між ними, і верхня поверхня якого має заглиблення та виступи (21), які визначають проходи для повітря, пари та рідин, щонайменше один по суті листоподібний функціональний елемент (28), який є водонепроникним і паропроникним та з'єднаний у верхній ділянці так, щоб забезпечувати ущільнення, з першим елементом (11) вздовж крайки (15). Другий елемент (19) має меншу протяжність, ніж відповідна порожниста нижня частина (12), та визначає разом із бортиком (13) паз (22), що оточує його, а також визначає разом із крайкою (15) в тих ділянках, де між ними відсутній контакт, подовження для згаданих проходів в напрямку назовні, з'єднуючи їх із пазом (22).

Description

Цей винахід має відношення до водонепроникної та паропроникної підошви для взуття.
На цей час є відомим, що взуття є зручним, якщо воно, на додаток до водонепроникності та відповідних анатомічних характеристик, здатне забезпечити належний обмін тепла та водяної пари між середовищем всередині взуття та зовнішнім середовищем, що характеризується здатністю взуття відводити назовні водяну пару, утворювану внаслідок потовиділення на стопі.
Частиною стопи, яка звичайно має найбільше потовиділення, є підошва стопи. Піт насичує внутрішнє середовище взуття та головним чином конденсується, застоюючись на устілці.
В патенті Італії Мо 1232798 розкрите взуття, в якому задачу забезпечення паро проникності розв'язують застосуванням гумової підошви, належна паро проникність якої забезпечується ефективним обміном тепла та водяної пари між середовищем всередині взуття та зовнішнім середовищем.
Водночас така гумова підошва забезпечує необхідну водонепроникність по відношенню до зовнішньої вологи та води.
Така підошва складається по суті з підметки, виготовленої з перфорованого еластомеру, з якою у верхній ділянці з'єднана паропроникна та водонепроникна мембрана з тим, щоб закривати наскрізні отвори підошви взуття.
Однак обмежена механічна міцність, якою зазвичай характеризуються ці мембрани, призводить до пробивання такої мембрани зовнішніми предметами, які проникають через отвори підошви, які закриває мембрана.
Цю проблему часто вирішують шляхом розміщення під мембраною захисних шарів, таких як, наприклад, основа, виготовлена з повсті або іншого перфорованого наскрізними отворами матеріалу.
Однак ці захисні шари зменшують паропроникність мембрани та надають мембрані жорсткість, що, на додаток до збільшення ваги, знижує рівень комфортності взуття.
Крім того, інші недоліки, якими характеризується взуття з підошвою, виготовленою з перфорованого еластомеру та мембрани, полягають у тому, що таке взуття не здатне забезпечити належний рівень теплоізоляції в країнах з холодними кліматичними умовами, а також у тому, що поверхня, зайнята згаданими отворами, є значно меншою, ніж загальна площа підошви, що обмежує циркуляцію повітря. З іншого боку, кількість отворів та їх діаметр
Зо необхідно обмежувати для запобігання проникненню гострих зовнішніх предметів крізь згадані отвори.
Циркуляція повітря у такому взутті є неоптимальною також через те, що згадана мембрана по суті повністю контактує з гумою підметки.
Знижена циркуляція повітря ускладнює відведення вологи зсередини взуття у зовнішнє середовище, тим самим зменшуючи проникнення пари крізь мембрану.
Крім того, кількість водяної пари, що відводиться із взуття, збільшується при збільшенні швидкості висихання шару наповнювача, який знаходиться над мембраною, оскільки саме цей шар збирає піт, утворюваний стопою.
Для того, щоб збільшити циркуляцію повітря, необхідно збільшити розміри перфорованої поверхні підметки, що призведе до подальшого зменшення ступеня захищеності мембрани.
Рішення може полягати у створенні паропроникних гумових підошов з вентиляційними отворами в підметці, які простягаються під певним кутом відносно площини спирання підошви на землю.
Таким чином, мембрана буде більш захищена від гострих предметів, які можуть проникати крізь отвори; однак для реалізації на практиці таких підошов, які зазвичай мають виготовлятися впорскуванням пластмаси у відповідну форму, необхідно передбачити відповідні піднутрення на згаданій формі, що супроводжується значними конструктивними та технічними утрудненнями.
Іншим недоліком є те, що крізь згадані отвори легко проникає бруд, який згодом накопичується на поверхні мембрани, зменшуючи її паропроникність.
Крім того, значна проблема полягає в тому, що наскрізні отвори погіршують теплоізоляцію, забезпечувану підметкою відносно землі, та при наявності мерзлого грунту це спричинює значне зменшення теплоізоляційної здатності всього взуття.
В ЕР1089642 тим самим заявником розкрита підошва для взуття, яка включає в себе нижній елемент та верхній елемент, причому перший маг порожню верхню ділянку, яка обмежена крайкою з бічними отворами для проходження повітря, та останній є паропроникним або перфорованим під прямим кутом до площини спирання підошви на землю. Між ними розташована водонепроникна та паропроникна мембрана, і згадані два елементи і мембрана герметично з'єднані між собою в периметричних ділянках взаємного контакту.
Було виявлено, що це рішення усуває деякі зі згаданих недоліків, оскільки воно забезпечує належний обмін тепла та водяної пари між середовищем всередині взуття та зовнішнім середовищем, водночас забезпечуючи повну водонепроникність та цілісність мембрани.
Однак було виявлено, що така конструкція підошви не здатна запобігати накопиченню бруду на паропроникній мембрані. Внаслідок наявності згаданих бічних отворів мембрана піддається дії бруду, води та зовнішніх предметів, які можуть частково або повністю закупорювати згадані отвори, принаймні частково погіршуючи їх функціональність, а також псуючи естетичний вигляд всього взуття.
Крім того, той факт, що згадані отвори відповідно відкриті назовні, роблять внутрішнє середовище взуття доступним безпосередньо для навколишнього повітря, навіть для крижаного повітря найхолодніших періодів року або країн Північної Європи, не є незначним.
В іншому рішенні, розкритому в М/02004037031, передбачені горизонтальні трубчасті насосні елементи, які простягаються поперек взуття, забезпечуючи проходження повітря, та мають відкриті кінці, споряджені бар'єром, який є проникним для повітря, але непроникним для води.
Аналогічно, в М/О2007054983 розкриті аспекти підошви, яка включає в себе виїмку або порожнину, на рівні якої передбачена множина наскрізних отворів, та яка пристосована для вміщення по суті плоского вкладиша, який має канали або пази біля згаданих отворів та вхідні отвори на своїй зовнішній бічній поверхні. Всередині згаданої виїмки або порожнини також можуть бути передбачені канали або пази, розташовані на тому самому рівні, що й канали або пази у згаданому вкладиші. В згаданих вхідних отворах розташовані клапани, які уможливлюють відведення пари та які закриті водонепроникним та паропроникним матеріалом або мікрочарунковою сіткою, який(-а) запобігає потраплянню води, бруду або зовнішніх предметів всередину взуття.
Рішення, запропоновані в цих двох останніх документах, передбачають використання певних компонентів, таких як, наприклад, клапани, що значно збільшує тривалість операції складання елементів, які включає в себе взуття, і тому також збільшує кінцеву вартість виробу.
Крім того, ефективність та довговічність водонепроникних та паропроникних бар'єрів, які закривають згадані клапани вхідних отворів, не є передбачуваними та надійними через те, що їх безпосередня взаємодія із зовнішніми об'єктами може спричинювати їх знос або відділення.
Метою цього винаходу є створення водонепроникної та паропроникної підошви для взуття, яка уможливлює обмін тепла та водяної нари з тим, щоб забезпечувати оптимальне внутрішнє середовище в залежності від зовнішнього середовища, усуваючи недоліки рішень, відомих на цей час.
У межах цієї мети однією із задач цього винаходу є створення підошви, яка є прийнятою для взуття для найхолодніших кліматичних умов, забезпечуючи належний рівень ізоляції.
Іншою задачею цього винаходу є створення підошви, яка ефективно захищає цілісність паропроникної мембрани, забезпечуючи при цьому належну циркуляцію повітря.
Ще однією задачею цього винаходу є створення підошви, яка запобігає осадженню бруду на паропроникній мембрані.
Іншою задачею цього винаходу є створення паропроникної та водонепроникної підошви, конструкція якої може бути легко пристосована для найрізноманітнішого взуття як для повсякденного використання, так і для використання в спорті.
Ще однією задачею цього винаходу є створення підошви, вартість якої є порівнянною з вартістю відомих на цей час підошов.
Іншою задачею цього винаходу є створення паропроникної та водонепроникної підошви, яка є конструктивно простою і може бути виготовлена з використанням технологій та устаткування, які є загальноприйнятими в цій галузі.
Іншою задачею цього винаходу є створення паропроникної та водонепроникної підошви, яка може бути використана для забезпечення належної циркуляції повітря також і у спеціальному взутті, такому як захисне взуття.
Ця мета досягнута, а згадані вище та інші задачі, які стануть більш зрозумілими з опису, наведеного нижче, розв'язані створенням паропроникної та водонепроникної підошви для взуття, яка включає в себе: - перший елемент складної форми, який має щонайменше одну порожнисту нижню частину в підошовній зоні, яка обмежена бортиком та має щонайменше один наскрізний отвір, який простягається під прямим кутом до площини спирання підошви на землю та, у свою чергу, обмежений крайкою, яка є внутрішньою по відношенню до згаданого бортика, - щонайменше один другий плоский елемент складної форми, який з'єднаний в нижній бо ділянці відносно згаданого першого елемента своєю периметричною крайкою зі згаданою крайкою наскрізного отвору в місцях взаємного контакту між ними, і верхня поверхня якого має заглиблення та виступи, які визначають проходи для повітря, пари та рідин, - щонайменше один опо суті листоподібний функціональний елемент, який є водонепроникним і паропроникним та з'єднаний у верхній ділянці так, щоб забезпечувати ущільнення, зі згаданим першим елементом вздовж згаданої крапки наскрізного отвору, причому згаданий другий елемент має меншу протяжність ніж відповідна згадана порожниста нижня частина, та визначає разом зі згаданим бортиком паз, що оточує його, а також визначає разом зі згаданою крайкою наскрізного отвору в тих ділянках, де між ними відсутній контакт, подовження для згаданих проходів в напрямку назовні, з'єднуючи їх зі згаданим пазом.
Інші особливості та переваги цього винаходу стануть більш зрозумілими з опису варіанта виконання підошви за цим винаходом, якому віддасться перевага, але який не є виключним та єдино можливим, ілюстрованого у вигляді прикладу, який не обмежує обсягу цього винаходу, прикладеними фігурами, на яких:
Фіг. 1 - вигляд у перспективі підошви за цим винаходом з просторовим розділенням деталей;
Фіг. 2 - вигляд першого елемента та другого елемента, які відокремлені один від іншого;
Фіг. З - вигляд знизу частини підошви за цим винаходом;
Фіг. 4 - вигляд у поперечному розрізі частини підошви за цим винаходом;
Фіг. 5 - вигляд у збільшеному масштабі у поперечному розрізі фрагмента частини підошви за цим винаходом;
Фіг. 6 - вигляд альтернативного варіанта виконання другого елемента;
Фіг. 7 - вигляд прикладу шару наповнювача підошви за ним винаходом;
Фіг. 8 - вигляд іншого прикладу піару наповнювача.
Як зображено на прикладених фігурах, підошва за цим винаходом в цілому позначена позицією 10.
Згадана підошва включає в себе виготовлений з полімерного матеріалу перший елемент 11 складної форми, який має в підошовній зоні порожнисту нижню частину 12 (показану на фіг. 2), яка обмежена бортиком 13 та має наскрізний отвір 14, який простягається під прямим кутом до площини спирання підошви на землю. Наскрізний отвір 14, у свою чергу, обмежений крайкою 15, яка є внутрішньою по відношенню до бортика 13.
Зокрема, порожниста нижня частина 12 знаходиться в передній частині підошви 10, тоді як та частина першого елемента 11, що відповідає середньому відділу стопи та п'яті, має відому форму та в цьому прикладі не має інших отворів.
Перша підметка 16, призначена для спирання на землю, виконана єдиним цілим з першим елементом 11 в його нижній частині.
Поверхня першої підметки 16 може бути безперервною або альтернативно може перериватися на деяких своїх ділянках залежно від бажаного зовнішнього вигляду або функціонального призначення. В проіїлюстрованому прикладі бортик 13 має канали 17, які розташовані по обводу підметки 16 та простягаються паралельно площині спирання підошви на землю в напрямку до зовнішньої бічної крайки, з'єднуючи порожнисту нижню частину 12 із зовнішнім середовищем.
У верхній частині перший елемент 11 є по суті плоским за винятком профілювання підошви відповідно до форми стопи та гребня 18, показаного на Фіг. 1, який простягається вздовж всього його периметра.
Підошва 10 також включає в себе другий плоский елемент 19 складної форми, який з'єднаний в нижній ділянці відносно першого елемента 11 своєю периметричною крайкою 20 з крайкою 15 в місцях взаємного контакту між ними, і верхня поверхня якого має заглиблення та виступи 21, які визначають проходи для повітря, водяної пари та рідин.
Другий елемент 19 має меншу протяжність ніж відповідна порожниста нижня частина 12, та більшу протяжність ніж відповідний наскрізний отвір 14, визначаючи разом із бортиком 13 паз 22, який є відкритим донизу та оточує другий елемент 19, як показано на вигляді знизу, наведеному на Фіг. 3.
Бортик 13 першого елемента 11 розташований на певній відстані від крайки наскрізного отвору 14, і ця відстань переважно становить 5-8 мм, причому розміри другого елемента 19 є такими, що бортик 13 розташований на певній відстані також і від крайки другого елемента 19, і ця відстань, переважно становить 1 мм та не більше 3 мм, тим самим визначаючи паз 22.
Другий елемент 19 визначає разом із крайкою 15 в тих ділянках, де між ними відсутній контакт, подовження 23 для згаданих проходів в напрямку назовні, з'єднуючи їх із пазом 22, як показано на видах у поперечному розрізі, наведених на Фіг. 4 та Фіг. 5.
Проходи на другому елементі 19 по суті визначені пазами, які є по суті поперечними до напрямку простягання підошви 10. Вони позначені позицією 24 на вигляді у перспективі, наведеному на Фіг. 1, та на виглядах у поперечному розрізі, наведених на Фіг. 4 та Фіг. 5.
Зокрема, як показано на Фіг. 4 та Фіг. 5, можна зазначити, що перший елемент 11 та другий елемент 19 при з'єднанні утворюють подовження 23, які закінчуються зовнішніми бічними отворами 25, крізь які проходи другого елемента 19 з'єднуються з пазом 22.
Пази 24, які визначають проходи на другому елементі 19, простягаються назовні та за варіантом, якому віддається перевага, нахилені донизу, тим самим сприяючи за рахунок сили тяжіння відведенню будь-яких рідин, які можуть проникати крізь бічні отвори 25.
Два згадані елементи, перший елемент 11 та другий елемент 19, можуть бути обидва виконані або лише один із них може бути виконаний із заглибленнями та виступами, які визначають подовження 23 в зоні ущільнення між ними.
Отже, бічні отвори 25 можна отримати наданням відповідної форми лише верхній поверхні другого елемента 19, як показано на виглядах у поперечному розрізі, наведених на Фіг. 4 та Фіг. 5. В цьому випадку вони утворені пазами 24, які простягаються до зовнішнього обводу та обернені, вздовж периметричної крайки 20, до нижньої поверхні першого елемента 11.
В альтернативному варіанті виконання, не показаному на супровідних фігурах, згадані подовження й, отже, згадані бічні отвори можуть бути утворені заглибленнями на нижній поверхні першого елемента, знов таки в зоні ущільнення з другим елементом, тоді як останній може мати рівну периметричну крайку.
За іншим можливим варіантом виконання згадані подовження та бічні отвори можуть бути утворені поєднанням подовжень пазів до зовнішньої крайки другого елемента із заглибленнями або пазами на нижній поверхні першого елемента.
В альтернативному варіанті виконання другого елемента 19, показаному на Фіг. б, такий елемент має виступні куполоподібні ділянки 26 в межах периметричної крайки 20, на додаток до каналів 24.
З'єднання першого елемента 1 і та другого елемента 19 здійснюють переважно їх склеюванням в місцях взаємного контакту між ними. Для цих двох елементів також можуть бути передбачені з'єднувальні засоби, які доповнюють клейове з'єднання та можуть включати в себе,
Зо наприклад, виступи або язички, які, простягаючись від верхньої поверхні другого елемента, призначені для введення у відповідні отвори першого елемента ІІ, або навпаки. Такі засоби підтримують належне взаємне розташування цих двох елементів та переважно можуть бути виготовлені з того самого полімерного матеріалу, що й згадані елементи, і за допомогою того самого способу виробництва (переважно формуванням, литтям або вулканізацією). В деяких випадках вони можуть бути виготовлені з іншого матеріалу та/"або шляхом наформування.
На додаток до вищеописаного підошва 10 може включати в себе більше ніж один другий елемент, і відповідно перший елемент може мати більше ніж один відповідний наскрізний отвір та більше ніж одну порожнисту ділянку, наприклад, не тільки в передній частині стопи, але також й на підошовній дузі та/або п'яті.
Підметка, позначена як друга підметка 27, виконана як єдине ціле з другим елементом 19 в його нижній частині подібно до того, як перша підметка 16 виконана як єдине ціле з першим елементом 11.
Підошва 10 включає в себе, окрім описаних вище двох елементів, по суті листоподібний функціональний елемент 28, який є водонепроникним і паропроникним та герметично з'єднаний у верхній ділянці з першим елементом 11 по суті вздовж крайки 15 з тим, щоб запобігати проникненню вологи.
Функціональний елемент 28 включає в себе мембрану, виготовлену із спіненого політетрафторетилену (е-РТЕЕ, "ехрапаей роїуїеігайногоеїйтуіепе"), який являє собою мікропористий матеріал, або подібного матеріалу, яка є непроникною для води та проникною для водяної пари та повітря. Мембрана переважно може бути ламінована щонайменше однією опорною сіткою, виготовленою з пластмаси.
Як альтернатива згаданій мембрані, функціональний елемент 28 може включати в себе вставку з монолітною, шаруватою та такою, що утворює єдине ціле, листоподібною структурою, яка включає в себе множину водонепроникних та паропроникних функціональних шарів, виготовлених із полімерного матеріалу, який є непроникним для води та проникним для водяної пари, такого як полімерний матеріал, розкритий в ЕР2298099 тим самим заявником, або вставку з монолітною структурою, виготовлену з полімерного матеріалу, який є непроникним для води та проникним для водяної пари, такого як полімерний матеріал, розкритий в ЕР2298101 знову- таки тим самим заявником.
Функціональний елемент 28 також може включати в себе захисний шар мембрани (не показаний), який розміщений під мембраною так, щоб не погіршити її паропроникність, наприклад, точковим приклеюванням клеєм, який є стійким до гідролізу. Можна застосувати клей, який є комерційно легкодоступним та широко відомий як "клей гарячого розплаву", або, як альтернатива, застосувати порошкові клеї.
Згаданий захисний шар звичайно виготовлений з паропроникного матеріалу, здатного висихати протягом короткого часу, такого як, наприклад, шар повсті з нетканого полотна, яке звичайно обробляють з тим, щоб надати йому водовідштовхувальних властивостей. В цьому випадку захисний шар переважно розташований між мембраною та другим елементом 19 з тим, щоб захистити мембрану від напружень або бруду, який може проникати крізь бічні отвори 25.
Крайка 15 визначає на верхній частині ущільнювальну поверхню шириною 5-8 мм для приєднання функціонального елемента 28 до першого елемента 11.
Функціональний елемент 28 звичайно має більшу протяжність, ніж наскрізний отвір 14, закриваючи крайку 15 й, отже, згадану ущільнювальну поверхню. Цей функціональний елемент приклеєний та щільно закріплений у водонепроникний спосіб на ущільнювальній поверхні із застосуванням клею, наприклад, клею на основі поліуретану.
На верхньому боці першого елемента 11 переважно розміщений та щільно закріплений так, щоб охоплювати функціональний елемент 28 та крайку 15, у водонепроникний спосіб кільцевий елемент 29, виготовлений з водонепроникного матеріалу, наприклад, полівінілхлориду.
Кільцеподібний елемент 29 є видимим на вигляді у перспективі, наведеному на Фіг. 1, та вигляді у поперечному розрізі, наведеному на Фіг. 4.
При з'єднанні згаданих другого елемента 19 та першого елемента 11, на якому щільно закріплений функціональний елемент 28, між верхньою поверхнею другого елемента 19 та функціональним елементом 28 утворюється зона, обмежена вздовж периметра торцем крайки 15. Ця зона може бути залишена вільною, з утворенням по суті повітряної камери, або може бути зайнята елементом-наповнювачем 30, який є паропроникним або перфорованим та займає наскрізний отвір 14 між другим елементом 19 та функціональним елементом 28.
У першому випадку більш доцільно конструювати підошву 10 з другим елементом 19 у варіанті виконання, показаному на Фіг. 6. В такому варіанті виконання функціональний елемент
Зо 28 може спиратися на виступні ділянки 26, що запобігає його притисканню до верхньої поверхні другого елемента 19 внаслідок тиску, що прикладається стопою, тим самим зберігаючи згадану повітряну камеру.
Такий варіант виконання прийнятний, наприклад, для особливо тонких підошов, для яких необхідно обмежувати загальний об'єм підошви.
В другому випадку використовують елемент-наповнювач 30, який за варіантом, якому віддається перевага, має водовідштовхувальні властивості та є проникним для водяної нари.
Елемент-наповнювач 30 може складатися, як у варіанті виконання, показаному на вигляді у поперечному розрізі, наведеному на Фіг. 4, з тканини об'ємної структури (відомої як "(гее- дітепвіопаї Табгіс").
Вислів "тканина об'ємної структури" зазвичай вживають для позначення єдиної тканини, складові волокна якої розташовані у взаємно перпендикулярних площинах. З точки зору процесу виробництва такої тканини, під час тривимірного ткацтва множини волокон Х та У сплітають з вертикальними та горизонтальними рядами осьових волокон 2. Вислів "киножний волокон Х та У" вживають для позначення відповідно горизонтальних та вертикальних множин волокон. Вислів "волокна 2" вживають для позначення множини волокон багатошарової основи тканини. Крім того, тканину об'ємної структури можна отримати за допомогою операцій двовимірного ткацтва.
Тканина об'ємної структури утворена, як правило, множиною шарів зі змінною відстанню між волокнами, та має відмінні характеристики поглинання кінетичної енергії, еластичності та відновлення форми. Крім того, така тканина уможливлює проходження значного потоку повітря як в поперечному, так і в поздовжньому напрямках всередині своєї структури.
Отже, такий елемент здатний поглинати напруження.
Альтернативно елемент-наповнювач 30 може складатися з шару перфорованого водонепроникного матеріалу, як у двох варіантах виконання, показаних на Фіг. 7 та Фіг. 8. В цьому випадку матеріалом, з якого складається елемент-наповнювач 30, переважно є етиленвінілацетат (ЕВА), і елемент-наповнювач 30 має видовжені отвори, як у прикладі на Фіг. 7, або круглі отвори, як у прикладі на Фіг. 8.
Згадана повітряна камера перебуває у сполученні безпосередньо з бічними отворами 25 й, отже, перебуває у постійному сполученні із зовнішнім середовищем, забезпечуючи бездоганну бо вентиляцію також через те, що стопа споживача діє подібно насосу, стискаючи повітряну камеру, якщо вона є вільною, або елемент-наповнювач 30 з тканини об'ємної структури, якщо він займає її об'єм.
Якщо елемент-наповнювач 30 замість цього складається із шару з ЕВА або подібного матеріалу, він пропускає крізь себе водяну пару та повітря крізь відповідні отвори, не поглинаючи піт.
Крім того, відповідний нахил пазів 24 сприяє відведенню рідин, які можуть проникати в підошву 10 крізь бічні отвори 25, так що вони не застоюються всередині підошви.
Вентиляція, забезпечувана в повітряній камері проходами на поверхні другого елемента 19 та бічними отворами 25, дозволяє швидко відводити піт з верхньої частини підошви 10 через функціональний елемент 28 до зовнішнього середовища.
Шлях відведення пари та поту від підошви стопи показаний пунктирними лініями на Фіг. 1 та позначений позицією 31.
Таким чином, підошва 10 здатна уможливлювати обмін тепла та водяної пари, забезпечуючи для взуття, частиною якого вона є, завжди оптимальне внутрішнє середовище в залежності від зовнішнього середовища. Бічні отвори 25, які з'єднують внутрішню частину підошви 10 із зовнішнім середовищем, по суті не піддаються безпосередній дії зовнішнього середовища, оскільки вони мають вихід у паз 22 й, отже, захищені бортиком 13, що забезпечує більш високий рівень ізоляції у порівнянні з деякими повітропроникними підошвами відомого типу.
На практиці встановлено, що цей винахід повністю досягає поставленої мети та розв'язує поставлені задачі створенням водонепроникної та паропроникної підошви для взуття, яка здатна забезпечити належний обмін тепла та водяної пари між середовищем всередині взуття та зовнішнім середовищем, забезпечуючи при цьому водонепроникність, оптимальне внутрішнє середовище в залежності від зовнішнього середовища та належний рівень ізоляції, і тому є придатною також для взуття для холодних кліматичних умов.
Окрім забезпечення належної циркуляції повітря, підошва 10 за цим винаходом здатна захистити цілісність паропроникної мембрани або відповідного функціонального елемента в цілому, запобігаючи проникненню до неї (нього) зовнішніх предметів та бруду за рахунок своєї конкретної конструктивної конфігурації.
Зо В цьому винаході також запропонована водонепроникна та паропроникна підошва, яка може бути легко пристосована для взуття різних типів як для повсякденного використання, так і для використання в спорті.
Крім того, описана підошва може бути отримана з використанням технологій та устаткування, які є звичайними в цій галузі, та з вартістю, яка є порівнянною з вартістю звичайних підошов.
Ще одна перевага підошви за цим винаходом полягає у тому, що її описана конструкція дозволяє використовувати її для забезпечення належної циркуляції повітря навіть у спеціальному взутті, такому як захисне взуття.
Таке взуття по суті має бути споряджене підошвами, які неможливо пробити, і в які в багатьох випадках зазвичай вставляють металеві захисні пластини.
Отже, слід мати на увазі що цей винахід надає можливість виконання численних модифікацій та варіантів, які не виходять за межі обсягу наведеної формули винаходу; крім того, усі його елементи можуть бути замінені іншими технічно еквівалентними елементами.
На практиці застосовані матеріали, за умови, що вони відповідають конкретному призначенню, а також можливі форми та розміри можуть бути будь-якими відповідно до поставлених вимог та рівня техніки.
Зміст заявки на патент Італії Мо 102015000023585 (0В2015А001402), за якою ця заявка претендує на пріоритет, включений в цей опис шляхом посилання.
Там, де технічні ознаки, зазначені у будь-якому з пунктів формули цього винаходу, позначені позиціями, ці позиції наведені виключно з метою покращення зрозумілості цих пунктів формули винаходу, й відповідно такі номери позицій не мають будь-якої обмежувальної дії щодо тлумачення кожного елемента, ідентифікованого для прикладу такими позиціями.

Claims (12)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Водонепроникна та паропроникна підошва (10) для взуття, що включає в себе: перший елемент (11) складної форми, який має щонайменше одну порожнисту нижню частину (12) в підошовній зоні, яка обмежена бортиком (13) та має щонайменше один наскрізний отвір (14), який простягається під прямим кутом до площини спирання підошви на землю та, у свою бо чергу, обмежений крайкою (15), яка є внутрішньою відносно згаданого бортика (13), (с;
щонайменше один другий плоский елемент (19) складної форми, який з'єднаний в нижній ділянці відносно згаданого першого елемента (11) своєю периметричною крайкою (20) зі згаданою крайкою (15) в місцях взаємного контакту між ними і верхня поверхня якого має заглиблення та виступи (21), які визначають проходи для повітря, пари та рідин, щонайменше один опо суті листоподібний функціональний елемент (28), який є водонепроникним і паропроникним та з'єднаний у верхній ділянці так, щоб забезпечувати ущільнення, зі згаданим першим елементом (11) вздовж згаданої крайки (15), причому згаданий другий елемент (19) має меншу протяжність, ніж відповідна згадана порожниста нижня частина (12), та визначає разом зі згаданим бортиком (13) паз (22), що оточує його, а також визначає разом зі згаданою крайкою (15) в тих ділянках, де між ними відсутній контакт, подовження для згаданих проходів в напрямку назовні, з'єднуючи їх зі згаданим пазом (22).
2. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий бортик (13) має канали (17), які простягаються паралельно площині спирання підошви на землю в напрямку до зовнішньої бічної крайки.
3. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згадані проходи на згаданому другому елементі (19) визначені пазами (24), які є по суті поперечними до напрямку простягання згаданої підошви (10).
4. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий другий елемент (19) має виступні ділянки (26) в межах згаданої периметричної крайки (20).
5. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що включає в себе паропроникний або перфорований елемент-наповнювач (30), який займає згаданий наскрізний отвір (14) між згаданим другим елементом (19) та згаданим функціональним елементом (28).
6. Підошва за п. 3, яка відрізняється тим, що згадані пази (24), які визначають згадані проходи на згаданому другому елементі (19), простягаються назовні та нахилені донизу.
7. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий функціональний елемент (28) містить мембрану, виготовлену зі спіненого політетрафторетилену (е-РТЕЕ), яка є мікропористою або подібною, є непроникною для води та проникною для водяної пари та повітря.
8. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий функціональний елемент (28) містить Зо вставку з монолітною, шаруватою та такою, що утворює єдине ціле, листоподібною структурою, яка включає в себе множину водонепроникних та паропроникних функціональних шарів, виготовлених із полімерного матеріалу, який є непроникним для води та проникним для водяної пари.
9. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий функціональний елемент (28) містить вставку з монолітною структурою, виготовлену з полімерного матеріалу, який є непроникним для води та проникним для водяної пари.
10. Підошва за п. 5, яка відрізняється тим, що згаданий елемент-наповнювач (30) складається з тканини об'ємної структури.
11. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що згадана крайка (15) визначає на верхній частині ущільнювальну поверхню для приєднання згаданого функціонального елемента (28) до згаданого першого елемента (11).
12. Підошва за п. 1, яка відрізняється тим, що містить першу підметку (16), призначену для спирання на землю, виконану як єдине ціле зі згаданим першим елементом (11) в його нижній частині, і другу підметку (27), призначену для спирання на землю, виконану як єдине ціле зі згаданим другим елементом (19) в його нижній частині.
UAA201712311A 2015-06-15 2016-06-08 Водонепроникна та паропроникна підошва для взуття UA123311C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ITUB20151402 2015-06-15
PCT/EP2016/062984 WO2016202658A1 (en) 2015-06-15 2016-06-08 Waterproof and vapor-permeable sole for shoes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123311C2 true UA123311C2 (uk) 2021-03-17

Family

ID=55409910

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201712311A UA123311C2 (uk) 2015-06-15 2016-06-08 Водонепроникна та паропроникна підошва для взуття

Country Status (11)

Country Link
US (1) US10736378B2 (uk)
EP (1) EP3307104B1 (uk)
JP (1) JP6892396B2 (uk)
CN (1) CN107920621B (uk)
CA (1) CA2989719A1 (uk)
EA (1) EA033595B1 (uk)
GE (1) GEP20197039B (uk)
PH (1) PH12017502337A1 (uk)
TW (1) TWI692321B (uk)
UA (1) UA123311C2 (uk)
WO (1) WO2016202658A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
USD861302S1 (en) * 2011-10-24 2019-10-01 Dynasty Footwear, Ltd. Shoe bottom
FI12645U1 (fi) * 2020-02-26 2020-05-15 Sievin Jalkine Oy Tuulettuva jalkine

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1989000016A1 (en) * 1987-06-29 1989-01-12 Hideto Mochizuki Footgear
IT1232798B (it) 1989-02-17 1992-03-05 Pol Scarpe Sportive Srl Struttura di suola traspirante/impermeabile per calzature.
US5896680A (en) * 1995-12-22 1999-04-27 Hoechst Celanese Corporation Shoes comprising three-dimensional formed fiber product
JP2925486B2 (ja) * 1996-04-01 1999-07-28 スタンダード靴株式会社 靴 底
ITPD980157A1 (it) * 1998-06-25 1999-12-25 Nottington Holding Bv Suola traspirante ed impermeabile per calzature
JP3474468B2 (ja) * 1998-12-10 2003-12-08 月星化成株式会社 靴底用通気部材及びこれを備えた通気靴
EP1245166A1 (en) 2001-03-28 2002-10-02 Cauchos Ruiz-Alejos, S.A. A sole for footwear with an improved aeration system
AU2003279268A1 (en) 2002-10-11 2004-05-13 Jeffrey S. Brooks, Inc. Footwear with breathable sole
US6948260B2 (en) * 2003-12-24 2005-09-27 Hsi-Liang Lin 3D air-pumping shoe
ITVR20040062A1 (it) * 2004-04-16 2004-07-16 Stefano Gerlin Suola per calzature
JP4139400B2 (ja) * 2005-05-20 2008-08-27 株式会社ミヤタ 通気靴
US20090223087A1 (en) 2005-11-11 2009-09-10 Alessandro Borella Shoe with new breathable waterproof sole
US7918041B2 (en) * 2007-09-04 2011-04-05 Nike, Inc. Footwear cooling system
EP2298101B1 (en) 2009-08-28 2014-09-10 Geox S.p.A. Insert for vapor-permeable and waterproof soles
DK2298099T3 (da) 2009-08-28 2014-11-03 Geox Spa Indsats til dampgennemtrængelige og vandtætte såler
IT1398094B1 (it) * 2010-02-10 2013-02-07 Geox Spa Calzatura con tomaia e suola impermeabili
CN201640667U (zh) * 2010-03-24 2010-11-24 施培荣 防水透气鞋底
UA108665C2 (uk) * 2010-09-03 2015-05-25 Вентиляційний елемент підошви, а також скомпонований блок підошви і водонепроникний, дихаючий предмет взуття, які містять його
IT1403989B1 (it) * 2010-09-28 2013-11-08 Geox Spa Calzatura traspirante con suola impermeabile e traspirante
ITPD20110395A1 (it) * 2011-12-16 2013-06-17 Geox Spa Calzatura impermeabile e traspirante, particolarmente ma non esclusivamente del tipo di sicurezza, o simile
KR101291244B1 (ko) 2013-03-28 2013-07-30 오금석 개선된 구조의 통기성 신발밑창

Also Published As

Publication number Publication date
EP3307104B1 (en) 2019-05-01
EA033595B1 (ru) 2019-11-07
CN107920621B (zh) 2021-02-19
EA201890030A1 (ru) 2018-05-31
CN107920621A (zh) 2018-04-17
EP3307104A1 (en) 2018-04-18
US20180160765A1 (en) 2018-06-14
PH12017502337A1 (en) 2018-07-02
CA2989719A1 (en) 2016-12-22
GEP20197039B (en) 2019-11-11
JP2018521741A (ja) 2018-08-09
TWI692321B (zh) 2020-05-01
US10736378B2 (en) 2020-08-11
WO2016202658A1 (en) 2016-12-22
TW201707597A (zh) 2017-03-01
JP6892396B2 (ja) 2021-06-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5992052A (en) Vapor permeable shoe with improved transpiration action
EP2250917B1 (en) Midsole structure, particularly for shoes, including shoes with a vapor-permeable sole, designed for use in sports activities
ES2212569T3 (es) Suela de calzado permeable al vapor e hidrofuga.
CA2499240C (en) Waterproof and breathable sole for shoes, and shoe manufactured with such sole
EP2790542B1 (en) Waterproof and vapor-permeable shoe, particularly but not exclusively of the safety type or the like
US9282782B2 (en) Waterproof sole with high air and vapor permeability
US20120210604A1 (en) Waterproof and vapor-permeable sole for shoes and shoe provided with said sole
EP1201143A1 (en) Breathable and waterproof sole for shoes
EP2320762B1 (en) Insert for soles, particularly for perforated soles made of polymeric material comprising a membrane that is impermeable to water and permeable to water vapor, and sole comprising said insert
AU2010360090A1 (en) Shoe, sole assembly for a shoe, method for manufacturing a sole assembly and method for manufacturing a shoe
UA121477C2 (uk) Вентильовуване взуття
UA123311C2 (uk) Водонепроникна та паропроникна підошва для взуття
KR100564792B1 (ko) 바닥면과 외주연부에 통풍구가 구비된 신발밑창
EP2514330B1 (en) A waterproof sole with high air and vapor permeability
RU2521313C2 (ru) Водонепроницаемая вентилируемая обувная подошва
JP6346217B2 (ja) 靴、靴用のソール組立体、ソール組立体を製造する方法及び靴を製造する方法
MXPA01000093A (en) Vapor-permeable waterproof sole for shoes
TH67894A (th) พื้นรองเท้ากันน้ำไอซึมผ่านได้สำหรับรองเท้าแบบเปิดและรองเท้าที่ใช้พื้นรองเท้าประเภทนี้
TH34866B (th) พื้นรองเท้ากันน้ำไอซึมผ่านได้สำหรับรองเท้าแบบเปิดและรองเท้าที่ใช้พื้นรองเท้าประเภทนี้