UA123255C2 - Спосіб формування колостоми - Google Patents

Спосіб формування колостоми Download PDF

Info

Publication number
UA123255C2
UA123255C2 UAA201911760A UAA201911760A UA123255C2 UA 123255 C2 UA123255 C2 UA 123255C2 UA A201911760 A UAA201911760 A UA A201911760A UA A201911760 A UAA201911760 A UA A201911760A UA 123255 C2 UA123255 C2 UA 123255C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
skin
aponeurosis
colostomy
colon
wall
Prior art date
Application number
UAA201911760A
Other languages
English (en)
Inventor
Віталій Володимирович Керничний
Анатолій Іванович Суходоля
Сергій Анатолійович Суходоля
Віталій Вікторович Балицький
Олександр Андрійович Малоголовко
Original Assignee
Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова filed Critical Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова
Priority to UAA201911760A priority Critical patent/UA123255C2/uk
Publication of UA123255C2 publication Critical patent/UA123255C2/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Винахід стосується хірургії та колопроктології та може бути використаний при виконанні хірургічних втручань на ободовій і прямій кишці у випадках, які вимагають формування постійної, тимчасової чи превентивної колостомії з приводу патології товстого кишечнику, при якому формують колостому, що включає розсічення апоневрозу, де виведену на передню черевну стінку в лівій мезогастральній ділянці кишку фіксують лише до апоневрозу 3-4 вузловими швами та до шкіри за допомогою безперервного обвивного шва з біодеструктивного шовного матеріалу, захоплюючи шкіру і стінку кишки.

Description

Винахід належить до медицини, а саме до хірургії та колопроктології, та може бути використаний при виконанні хірургічних втручань на ободовій і прямій кишці у випадках, які вимагають формування постійної, тимчасової чи превентивної колостомії з приводу патології товстого кишечнику.
Найбільш близьким до запропонованого є спосіб формування колостоми, при якому в лівій здухвинній ділянці у проекції проксимальної кукси сигмоподібної кишки викроюють овальне вікно до апоневрозу косого м'яза живота. М'язово-апоневротичну стінку розсікають хрестоподібно.
Очеревину беруть на затискачі Микулича. Очеревину фіксують до шкіри з підхопленням у шви м'язово-апоневротичну стінку з проміжком у 1,0 см. Лігатури не зрізають, утримуючи їх на окремих затискачах Більрота. Через сформований отвір у лівій здухвинній ділянці проксимальну куксу ободової кишки виводять на зовні. В подальшому колючою голкою та попередніми нитками (які не зрізані) кишку фіксують до очеревини, підхоплюючи серозно-м'язовий шар стінки кишки. Вузлові шви накладають на шкіру не густо, після чого можна розкривати стому та фіксувати її краї наскрізними швами через усю товщу стінки до шкіри по колу (Л.Я. Ковальчук,
І.Я. Дзюбановський. Атлас оперативних втручань на органах шлунково-кишкового тракту і передньої черевної стінки: Монографія. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2004. - С. 182-184).
Недоліком даного способу є те, що, по-перше: хрестоподібно розсікають м'язово- апоневротичну стінку, що є досить травматично для м'язів черевної стінки. По-друге: очеревина фіксується до шкіри з підхопленням у шви м'язово-апоневротичної стінки з проміжком у 1,0 см, що також є великим недоліком, оскільки дана методика свідомо призводить до формування лійкоподібного параколостомічного втягнення м'яких тканин передньої черевної стінки, що в свою чергу значно ускладнює догляд (гігієна, фіксація калоприймача) за колостомою. По-третє: накладаються вузлові наскрізні шви, які фіксують стінку кишки на шкіру.
В основу винаходу поставлено задачу створити досконалий спосіб формування колостоми.
Поставлена задача вирішується способом формування колостоми (одностовбурової, двостовбурової), яка формується в лівій мезогастральній ділянці, фіксується лише до апоневрозу 3-4 вузловими швами та до шкіри за допомогою безперервного обвивного шва з біодеструктивного шовного матеріалу, захоплюючи шкіру і стінку кишки.
Спосіб здійснюється таким чином. Після мобілізації тих чи інших відділів ободової кишки чи
Зо прямої кишки (для її видалення) їх резекції, формування того чи іншого анастомозу з подальшим формуванням превентивної колостоми, в передній черевній стінці на рівні лівого мезогіпогастрію формують канал. Для цього шкіру захоплюють затискачем Аліса, довкола якого шкіру і підшкірно-жирову клітковину циркулярно (діаметром 2-2,5см) висікають за допомогою електрохірургічного ножа до апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота. Апоневроз зовнішнього косого м'яза живота розсікають хрестоподібно. На краї розсіченого апоневрозу накладають 4 шва (рівномірно по периметру) 3/0 з біодеструктивного шовного матеріалу, які не зав'язують, а беруть на тримачі. М'язи передньої черевної стінки розводять затискачами
Більрота і захоплюють рано розширювачами Фарабефа. Поперечну фасцію, передочеревинну клітковину та парієтальну очеревину розсікають за допомогою електрохірургічного скальпеля, захоплюють ранорозширювачами Фарабефа і розводять для того, щоб сформувати канал в передній черевній стінці (діаметр 3,5-4см), в який вільно могли б проходити два пальці хірурга.
З боку операційної рани в сформований канал передньої черевної стінки вводять затискач
Більрота і захоплюють провідники, якими фіксовано петлю ободової кишки (сигмоподібної, поперечно-ободової) та виводять на передню черевну стінку. Далі виконують фіксацію виведеної петлі ободової кишки до апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота за допомогою попередньо накладених 4-х швів. Виведену петлю кишки розсікають по іепіа ІПрега. По завершенні даного етапу проводять фіксацію колостоми на рівні шкіри. На одному із країв колостоми накладають вузловий шов за допомогою біодеструктивного матеріалу 3/0 атравматичною голкою. Далі, цією ж ниткою продовжують накладання обвивного шва по периметру колостоми, фіксуючи шкіру та стінку кишки. Завершивши накладання обвивного шва, виконують його зав'язування із лігатурою, яка залишена після накладання першого вузлового шва.
Приклад клінічного застосування способу. Пацієнт А., 60 років. Діагноз: рак середньоампулярного відділу прямої кишки ЇЇ ст... кл.гр.
Операція: наднизька внутрішньочеревна резекція прямої кишки з формуванням коло ректального анастомозу "кінець в кінець" за допомогою циркулярного зшиваючого апарату та превентивна трансверзостомія.
Виконана нижньо- та середньо-серединна лапаротомія. Перев'язано та пересічено нижньобрижову артерію біля устя аорти та нижньобрижову вену біля нижнього краю бо підшлункової залози. Мобілізована пряма кишка з пухлиною мезоректумом до тазового дна і пересічена вище пухлини на 14 см, нижче пухлини на 1,5 см та видалена. В проксимальній куксі ободової кишки кисетним швом фіксована головка степлера. Трансанально введено степлер, який також фіксовано кисетним швом. Сформовано анастомоз. Степлер не видалено із прямої кишки, а зафіксовано ним анастомоз. Мобілізовано поперечно-ободову кишку, під яку проведено ПХВ провідник. В передній черевній стінці на рівні лівого мезогастрію сформовано канал. Шкіра захоплюється затискачем Аліса, довкола якого шкіра і підшкірно-жирова клітковина циркулярно (діаметром 2-2,5 см) висічена за допомогою електрохірургічного ножа до апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота. Апоневроз зовнішнього косого м'яза живота хрестоподібно розсічений. На краї розсіченого апоневрозу накладено 4 шва (рівномірно по периметру) 3/0 з біодеструктивного шовного матеріалу, які взято на тримачі. М'язи передньої черевної стінки розведені рано розширювачами Фарабефа. Поперечна фасція, передочеревинна клітковина та парієнтальна очеревина розсічені за допомогою електрохірургічного скальпеля. З боку операційної рани в сформований канал введено затискач
Більрота і захоплено ПХВ провідники, якими фіксовано петлю поперечно-ободової кишки та виводиться на передню черевну стінку. Виведену петлю ободової кишки фіксовано до апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота за допомогою попередньо накладених 4-х швів.
Виведена петля кишки розсікається по гепіа Ірега. На медіальному краї колостоми накладено вузловий шов за допомогою біодеструктивного матеріалу 3/0 з атравматичною голкою. Цією ж ниткою продовжують накладання обвивного шва по периметру колостоми, фіксуючи шкіру та стінку кишки. Завершивши накладання обвивного шва виконують його зав'язування із лігатурою, яка залишена після накладання першого вузлового шва.
Післяопераційний період перебігав без ускладнень. Пацієнт в задовільному стані на 7 добу післяопераційного періоду виписаний із стаціонару. Превентивна трансверзостома функціонує.
Таким чином принциповою відмінною ознакою способу у порівнянні з іншими методами є його простота, швидкість виконання, малотравматичність, надійність, що значно покращує результати хірургічного лікування та реабілітацію хворих, яким виконується накладання превентивних та кінцевих колостом.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Зо Спосіб формування колостоми, що включає розсічення апоневрозу, який відрізняється тим, що виведену на передню черевну стінку в лівій мезогастральній ділянці кишку фіксують лише до апоневрозу 3-4 вузловими швами та до шкіри за допомогою безперервного обвивного шва з біодеструктивного шовного матеріалу, захоплюючи шкіру і стінку кишки.
UAA201911760A 2019-12-09 2019-12-09 Спосіб формування колостоми UA123255C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201911760A UA123255C2 (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Спосіб формування колостоми

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201911760A UA123255C2 (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Спосіб формування колостоми

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123255C2 true UA123255C2 (uk) 2021-03-03

Family

ID=74856056

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201911760A UA123255C2 (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Спосіб формування колостоми

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123255C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2077273C1 (ru) Способ наложения кишечного и желудочного свищей
RU176730U1 (ru) Кондуктор лигатурный
UA123255C2 (uk) Спосіб формування колостоми
RU2525732C1 (ru) Способ пластики пищеводного отверстия диафрагмы
RU2299692C1 (ru) Миниинвазивный способ хирургического лечения грыж пищеводного отверстия диафрагмы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
RU2691924C1 (ru) Способ выполнения гастростомии с использованием полипропиленовой сетки
RU2688026C1 (ru) Способ полного экстраперитонеального эндоскопически ассистированного лигирования грыжевого мешка при паховой грыже у детей
RU2645116C2 (ru) Способ лапароскопического интракорпорального ручного гастроэнтероанастомоза
RU2103923C1 (ru) Способ сфинктеролеватороперинеопластики
RU2709143C1 (ru) Способ лечения геморроя
RU183870U1 (ru) Игла хирургическая таперкат изогнутая
RU2806980C1 (ru) Способ пластики грыжи пищеводного отверстия диафрагмы
RU2263472C2 (ru) Способ ушивания лапаротомной раны с созданием дубликатуры
RU2525279C1 (ru) Способ профилактики образования грыж после эндовидеохирургических операций
US8152835B2 (en) Methods for the placement of sutures in tissue
RU2535075C2 (ru) Способ формирования конце-бокового пищеводно-желудочного анастомоза после проксимальной резекции желудка
RU2252712C2 (ru) Комбинированный хирургический способ лечения ректоцеле
RU2759270C1 (ru) Способ наложения двуствольной илеостомы при выполнении лапароскопической правосторонней гемиколэктомии латеро-медиальным доступом у больных раком толстой кишки, осложненным острой кишечной непроходимостью
RU2743882C1 (ru) Способ наложения одноствольной декомпрессионной илеостомы у больных с ожирением 3-4 степени
RU2467707C1 (ru) Способ формирования кожного лоскута при пластике уретры по поводу "проксимальной" гипоспадии по кравцову ю.а. - ii
RU2723508C1 (ru) Способ видеоассистированного перкутанного лигирования грыжевого мешка при паховых грыжах у детей
RU2622635C1 (ru) Способ лечения выпадения прямой кишки
RU2450792C2 (ru) Комбинированный хирургический способ лечения ректоцеле с применением аллотрансплантата
RU2340287C1 (ru) Способ хирургического лечения "циркулярного" геморроя
RU2181263C1 (ru) Способ защиты трансплантата от повреждения во время низведения при брюшно-анальной резекции прямой кишки