UA122568U - Спосіб лікування хронічного ендометриту - Google Patents

Спосіб лікування хронічного ендометриту Download PDF

Info

Publication number
UA122568U
UA122568U UAU201708973U UAU201708973U UA122568U UA 122568 U UA122568 U UA 122568U UA U201708973 U UAU201708973 U UA U201708973U UA U201708973 U UAU201708973 U UA U201708973U UA 122568 U UA122568 U UA 122568U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
therapy
treatment
day
ozone
nitroimidazole
Prior art date
Application number
UAU201708973U
Other languages
English (en)
Inventor
Світлана Михайлівна Корнієнко
Original Assignee
Світлана Михайлівна Корнієнко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Світлана Михайлівна Корнієнко filed Critical Світлана Михайлівна Корнієнко
Priority to UAU201708973U priority Critical patent/UA122568U/uk
Publication of UA122568U publication Critical patent/UA122568U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування хронічного ендометриту шляхом базисної протизапальної терапії та внутрішньоматкової озонотерапії з використанням для кожного зрошення 400 мл розчину озоно-кисневої суміші концентрацією 4-5 мг/л в дистильованій воді. Як базисну протизапальну терапію призначають комбінацію препаратів, вибрану з ряду: фторхінолон і нітроімідазол, цефалоспорин III покоління, макролід та нітроімідазол, амоксицилін/клавуланова кислота та макролід, в залежності від чутливості до них мікрофлори слизових оболонок піхви в терапевтичних дозах впродовж 10 днів, а озонотерапію проводять 5 раз на курс, виконуючи по одному зрошенню порожнини матки через день, додатково призначають противірусний препарат Валтрекс по 250 мг двічі на добу впродовж 1-3 місяців та метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів.

Description

Корисна модель належить до медицини, точніше до гінекології, і може бути використана для лікування хронічного ендометриту (ХЕ).
ХЕ - клініко-морфологічний синдром, який характеризується комплексом морфофункціональних змін ендометрія запального генезу, що призводять до порушення нормальної циклічної трансформації і рецептивності тканини. У структурі гінекологічної патології у жінок репродуктивного віку частота ХЕ за даними різних авторів складає від З 95 до 7З 9 |1, 21.
В даний час актуальність проблеми ХЕ набуває не тільки медичного, а й соціального значення, оскільки дане захворювання часто призводить до порушення репродуктивної функції, будучи причиною безпліддя, невдалих спроб екстракорпорального запліднення, невиношування вагітності, ускладненого перебігу вагітності та пологів |З.
Незважаючи на значний розвиток фармакологічної терапії, лікування ХЕ в даний час представляє значні труднощі для клініцистів (4). Лікування ХЕ повинно бути комплексним, включати антибактеріальну, метаболічну, антиоксидантну, імуномодулюючу терапію та фізіолікування. Критеріями ефективності терапії пацієнток з ХЕ є: купірування клінічних симптомів, відновлення ехографічної картини ендометрія, елімінація або зниження активності інфекційного агента, відновлення морфологічної структури тканини та відновлення фертильності (5)|. Необхідність використання етіотропних препаратів для елімінування пошкоджуючого агента або зниження вірусної активності не викликає сумніву. Багато дослідників пропонують призначення кількох курсів етіотропної терапії зі зміною груп препаратів
І4.
Відомі способи лікування ХЕ, які включають призначення великої кількості фармакологічних препаратів для терапії б, 7|. Більшість із призначених препаратів має системні властивості та впливи.
Відомий спосіб лікування ХЕ, який включає призначення вазотропних препаратів для поліпшення кровопостачання малого таза, імунокорекцію, десенсибілізацію, стимуляцію естрогенних рецепторів та ультразвук в імпульсному режимі, електрофорез цинку, електрофорез йодистого калію |8).
Відомі способи лікування ХЕ, які включають обробку піхви хворої ультразвуком 19,10| або низькоїнтенсивним інфрачервоним імпульсним лазерним випромінюванням 1(|11,12|, або
Зо магнітним полем (131).
Відомий спосіб лікування ХЕ, який, окрім базисної терапії, включає призначення декомпресії органів малого таза (141.
Відомий спосіб лікування ХЕ, який включає призначення базисної терапії, фізіотерапію у вигляді діадинамічних струмів, імпульсного низькочастотного електростатичного поля, струмів надтональної частоти |15).
Головні недоліки зазначених вище відомих способів - їх недостатня ефективність, велике число рецидивів захворювання, тривалість процесів відновлення ендометрія, в деяких випадках недостатньо добра переносимість преформованих факторів (зокрема, електрофорезу), гальмівна дія на процеси фолікулогенезу (йодистий калій).
Відомий спосіб лікування ХЕ шляхом введення в піхву гелю на основі грязі Мертвого моря. У положенні на спині катетер вводять у піхву на 8-10 см і видавлюють з ін'єктора 60 мл гелю на основі грязі. Тривалість процедури 20-25 хв. Потім грязь видаляють спринцюванням кип'яченою водою. Процедури проводять щодня або через день, всього 6-12 процедур (161.
Однак даний спосіб лікування недостатньо ефективний, бо ефект від лікування спостерігається менш ніж у 60 Фо пацієнток (16).
Відомі способи лікування ХЕ, які, окрім базисної терапії включають призначення аспіраційно-промивального дренування порожнини матки, де як діалізуючий розчин застосовують димексид, лідазу, настоянку календули, розчин новокаїну, димедрол (|17| або діоксизоль |181, або розчин фурациліну (191.
Недоліком відомих способів є можливість розвитку серйозних негативних побічних реакцій (20.
Використання в комплексній терапії медичного озону, відомого своїми антимікробними властивостями, має великі перспективи, оскільки дозволяє відмовитися від препаратів, резорбція яких може викликати небажані побічні реакції (171.
Відомий спосіб лікування ХЕ у жінок із гіперандрогенією (21| шляхом корекції гормонального фону препаратами відповідно до форми гіперандрогенії і введення озонованого фізіологічного розчину внутрішньоматково крапельно раз на добу 8-12 днів поспіль.
Недоліком відомого способу є обмеження його застосування тільки у жінок із гіперандрогенією.
Відомий спосіб лікування ХЕ 1(22| шляхом використання оозонокисневої суміші з концентрацією озону 17-18 мг/л у вигляді ректальних інсуфляцій. Починають з введення 60-80 мл з поступовим збільшенням обсягу суміші на 20-30 мл і доведенням до 160 мл в кінцевій процедурі. Курс складається з 5-7 процедур, які проводять через день.
Недоліком відомого способу є його недостатня ефективність та пошкоджуюча дія на слизову оболонку прямої кишки висококонцентрованого озону.
Відомий вибраний за прототип спосіб лікування ХЕ |23)|, який включає в поєднанні з базисною протизапальною терапією проведення внутрішньоматкового зрошення озонованою дистильованою водою у вигляді дрібнодисперсної суспензії, отриманої пропусканням через ємність об'ємом 400 мл зі стерильною дистильованою водою озоно-кисневої суміші з концентрацією в ній озону 4-5 мг/л впродовж 20 хв. зі швидкістю 1 л/хв., щодня курсом 1-3 процедури.
Недоліком відомого способу лікування ХЕ є його недостатня ефективність, часті рецидиви внутрішньоматкової патології та безпліддя. Причиною такого недоліку є недостатня протизапальна, антибактеріальна, метаболічна терапія, відсутність антивірусної терапії/профілактики та короткотривала озонотерапія.
В основу корисної моделі поставлено задачу в способі лікування ХЕ шляхом введення комплексу антибактеріальних, протизапальних препаратів за даними аналізів на чутливість до них флори слизових оболонок піхви, додатково антивірусного, метаболічного засобів та подовження курсу озоно-кисневих зрошень забезпечити підвищення ефективності лікування ХЕ, зниження частоти рецидивів внутрішньоматкової патології та безпліддя. При цьому ефективність відновлення ендометрія підвищується на 11,6 95, знову виявлену патологію порожнини матки реєструють в 1,9 разу рідше, а частота настання вагітності в 3,11 разу вища, ніж при лікуванні за відомим способом-прототипом.
Поставлена задача вирішується тим, що заявлено спосіб лікування ХЕ шляхом базисної протизапальної терапії та внутрішньоматкової озонотерапії з використанням для кожного зрошення 400 мл розчину озоно-кисневої суміші концентрацією 4-5 мг/л в дистильованій воді.
Новим у заявленому способі є те, що як базисну протизапальну терапію призначають комбінацію препаратів, вибрану з ряду: фторхінолон і нітроїмідазол, цефалоспорин І покоління, макролід та нітроїмідазол, амоксицилін/клавуланова кислота та макролід, в залежності від чутливості до них мікрофлори слизових оболонок піхви в терапевтичних дозах впродовж 10 днів, а озонотерапію проводять 5 раз на курс, виконуючи по одному зрошенню порожнини матки через день, додатково призначають противірусний препарат Валтрекс по 250 мг двічі на добу впродовж 1-3 місяців та метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів.
Між сукупністю ознак корисної моделі і технічним результатом, якого можна досягти при його реалізації, існує причинно-наслідковий зв'язок.
Факторами ризику розвитку ХЕ є інвазивні втручання в порожнині матки (гістероскопія, вишкрібання порожнини матки, біопсія ендометрія, гістеросальпінгографія, маніпуляції в програмах допоміжних репродуктивних технологій), інфекційно-запальні захворювання статевих органів, ускладнення після вагітностей і пологів, бактеріальний вагіноз, використання внутрішньоматкових спіралей, деформації порожнини матки з порушенням циклічного відторгнення ендометрія, променева терапія в області органів малого таза. Довготривала присутність інфекцій в організмі людини знижує імунітет. Додають свій внесок до цього процесу супутні захворювання, особливо вірусні, автоіїмунні та вагітність, а також тривалий прийом антибіотиків широкого спектру дії через швидке зниження чутливості сучасної етіологічно значущої бактерійної флори до них. Саме всі ці фактори і обумовлюють недостатню ефективність лікування за відомим способом-прототипом.
Як показали наукові та клінічні дослідження, застосування для лікування ХЕ як базисної протизапальної терапії комбінації препаратів, вибраної з ряду: фторхінолон і нітроімідазол, цефалоспорин І покоління, макролід та нітроїмідазол, амоксицилін/ клавуланова кислота та макролід, в залежності від чутливості до них мікрофлори слизових оболонок піхви в поєднанні з противірусним препаратом Валтрекс (з лікувальною або супресивною 1|24| метою), метаболічним препаратом Актовегін та тривалою внутрішньоматковою озонотерапією значно підвищує ефективність лікування.
Причини ефективності комплексного лікування за способом, що заявляється, на клітинному рівні не досліджували. Проте можна припустити наявність механізму потенційованої дії окремих лікувальних прийомів при їх поєднаному застосуванні. Можливо, що підібрана дослідним шляхом схема лікування, виявилась найефективнішою завдяки вдалому поєднанню порядку дії механізмів, нашарування, переходу одного в інший, подальшого їх продовження: пригнічення патогенної бактеріальної флори, замісному механізму підвищення імунітету і т. ін.
Суттєвою ознакою заявленої корисної моделі є вибрані режими лікування та дози препаратів. Дослідним шляхом доведено, що заявлені дози та режими є оптимально ефективними та безпечними для лікування ХЕ.
Ефективність лікування ХЕ за заявленим способом доведена шляхом клінічних досліджень.
Для клінічних досліджень методом суцільної вибірки були відібрані 204 жінки у віці 35-55 років, хворі на ХЕ. В залежності від способу лікування даної патології пацієнтки були розділені на дві групи. В групі І (п-91) лікування ХЕ здійснювали за способом, що заявляється, в групі ЇЇ (п-113) - за відомим способом-прототипом.
Основною скаргою пацієнток в обох групах було безпліддя (44,0 95 і 35,4 95 відповідно до груп). Крім того, практично у половини були порушення менструального циклу у вигляді гіперполіменореї (30,8 95 і 33,6 95) кровомазання (14,3 9б і 15,0 95). У частини пацієнток виявлена поєднана патологія, спричинена ХЕ, а саме: поліпи ендометрія (28,6 905 і 33,6 95), гіперплазія ендометрія (4,4 95 і 2,7 95), субмукозна міома матки - (7,7 95 і 2,7 95). Як до лікування, так і після нього вивчено результати загальноклінічного і гістероскопічного обстежень, дані морфологічного й імуногістохімічного досліджень, а також віддалені результати лікування ХЕ через 12 місяців.
В результаті проведеного лікування практично у всіх пацієнток зникли скарги на порушення циклу та біль внизу живота, не виникало побічних реакцій на внутрішньоматкове введення розчину озоно-кисневої суміші.
Порівняльні результати лікування ХЕ за способом, що заявляється, та за відомим способом- прототипом наведено в таблиці.
Вивчення віддалених результатів лікування ХЕ показало (табл.), що ефективність ліквідації запального процесу при ХЕ за способом, що заявляється, порівняно з відомим способом підвищилась на 11,695 (р«0,05), знову виявлену патологію порожнини матки в групі І реєстрували достовірно
Таблиця
Віддалені (через 12 місяців) порівняльні результати лікування хворих на ХЕ в двох групах тому числі:
Примітка: 7, 75 - різниця значень між групами відповідно р«е0,05 і р«0,01 (за критерієм Фішера).
Зо рідше в 1,9 разу (р«е0,05), в той час як частота настання вагітності була в 3,11 разу вищою (р«е0,05) порівняно із групою ІІ, яку лікували за відомим способом-прототипом.
Спосіб лікування ХЕ, що заявляється, виконують наступним чином.
Хворій з діагностованим ХЕ для ідентифікації інфекційного агента проводять ретельне мікробіологічне дослідження біоптату ендометрія з визначенням чутливості флори до антибактеріальних препаратів. Хворій призначають комбінацію препаратів, вибрану з ряду: фторхінолон і нітроїмідазол, цефалоспорин ПШ покоління, макролід і нітроіїмідазол, амоксицилін/клавуланова кислота і макролід, в залежності від чутливості до них мікрофлори слизових оболонок піхви в терапевтичних дозах впродовж 10 днів. Паралельно призначають противірусний препарат Валтрекс по 250 мг двічі на добу впродовж 1-3 місяців та метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів. Озонований розчин отримують за відомою методою |25| шляхом пропускання озоно-кисневої суміші з концентрацією в ній озону 4- 5 мг/л через флакон зі стерильною дистильованою водою об'ємом 400 мл впродовж 20 хв. зі швидкістю 1 л/хв. Приготований озонований розчин вводять в порожнину матки крапельно через подвійний катетер, який одночасно забезпечує подачу і відтік промивного розчину.
Загальний обсяг введеного озонованого розчину становить 400 мл за одну процедуру.
Процедуру проводять через день 5 разів.
Конкретні приклади виконання способу.
Приклад Мо 1. Хвора С, 23 років, була прийнята в гінекологічну клініку з діагнозом: ХЕ.
Генітальний герпес. Міжменструальне кровомазання. Безпліддя ІІ. Обтяжений акушерський (звичне невиношування) і гінекологічний (гострі ендометрити після вишкрібання порожнини матки) анамнез.
В клініці діагноз підтвердили шляхом загальноклінічного, гістероскопічного, сонографічного обстежень, морфологічного й імуногістохімічного досліджень. Проведене в клініці мікробіологічне дослідження біоптату ендометрія з визначенням чутливості мікрофлори до антибактеріальних препаратів показало чутливість до Офлоксацину (фторхінолон). В клініці хвору С. лікували за способом, що заявляється. Їй призначили комбінацію препаратів -
Офлоксацин перорально по 0,2 г двічі на день та Метронідазол (нітроіїмідазол) перорально по 0,4 г двічі на день впродовж 10 днів; противірусний препарат Валтрекс по 250 мг двічі на добу впродовж З місяців та метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів. Пацієнтці проведено курс озонотерапії. Озонований розчин готували шляхом пропускання озоно-кисневої суміші з концентрацією в ній озону 4-5 мг/л через флакон зі стерильною дистильованою водою об'ємом 400 мл впродовж 20 хвилин зі швидкістю 1 л/хв. Приготований розчин об'ємом 400 мл вводили в порожнину матки крапельно через подвійний катетер.
Процедуру проводили через день 5 разів.
Після проведення курсу лікування у пацієнтки С. припинилися біль внизу живота та міжменструальні кровомазання. Ознак ХЕ при повторному дослідженні не виявлено.
Обстеження через 12 місяців не виявило ознак ХЕ та генітального герпесу. У пацієнтки діагностовано вагітність строком 20 тижнів гестації.
Приклад Мо 2. Хвора В., 27 років, була прийнята в гінекологічну клініку з діагнозом: ХЕ.
Гіперполіальгоменорея. Поліп ендометрія. Безпліддя Ї.
В клініці діагноз пацієнтки В. підтвердили шляхом загальноклінічного, гістероскопічного, сонографічного обстежень, морфологічного й імуногістохімічного досліджень. Проведене в клініці мікробіологічне дослідження біоптату ендометрія з визначенням чутливості флори до
Зо антибактеріальних препаратів показало чутливість до Цефтриаксону (цефалоспорин ЇЇ покоління) та Спіраміцину (макролід). Цефтриаксон призначали парентерально в дозі 1,0 г на добу, Спіраміцин - перорально по З млн. МО тричі на добу, Тинідазол (нітроімідазол) перорально по 0,3 г двічі на добу впродовж 10 днів. Препарат Валтрекс хвора приймала по 250 мг двічі на добу впродовж 1 місяця із супресивною метою. Подальша терапія хворої В. відповідала прикладу Ме1. Після проведення курсу лікування у пацієнтки В. припинився біль внизу живота та встановилась нормальна менструальна крововтрата. Ознак ХЕ при повторному дослідженні та за тестами функціональної діагностики не виявлено. Обстеження через 12 місяців не виявило ознак ХЕ та появи нового поліпу ендометрія. У пацієнтки діагностовано вагітність строком 23 тижні гестації.
Приклад Мо 3. Хвора Ю., 30 років, була прийнята в гінекологічну клініку з діагнозом: ХЕ.
Гіперполіменорея. Обтяжений акушерський (передчасні пологи) і гінекологічний анамнез (безпліддя ІЇ, субмукозна міома матки).
В клініці діагноз пацієнтки Ю. підтвердили шляхом загальноклінічного, гістероскопічного, сонографічного обстежень, морфологічного й імуногістохімічного досліджень. Проведене в клініці мікробіологічне дослідження біоптату ендометрія з визначенням чутливості флори до антибактеріальних препаратів показало чутливість до препаратів Амоксиклав (амоксицилін/клавуланова кислота) та Рокситроміцин (макролід). Амоксиклав призначали перорально в дозі 0,375 г тричі на добу, Рокситроміцин - по 0,15 г двічі на добу, Орнідазол (нітроімідазол) - по 500 мг на добу впродовж 10 днів. Препарат Валтрекс хвора приймала по 250 мг двічі на добу впродовж 1,5 місяця із супресивною метою. Оскільки у її сексуального партнера виявили генітальний герпес, то прийом препарату Валтрекс рекомендували і йому.
Подальша терапія хворої Ю. відповідала прикладу Ме1. Після проведення курсу лікування у пацієнтки Ю. зник біль внизу живота та встановилась нормальна менструальна крововтрата.
Ознак ХЕ при повторному дослідженні та за тестами функціональної діагностики не встановлено. Обстеження через 12 місяців не виявило ознак ХЕ та появи нового субмукозного вузла. У пацієнтки діагностовано вагітність строком 10 тижнів.
Джерела інформації: 1. Зпагкеу А. М., Зтйй 5. К. Тпе епдотеїйгішт аз а саизе ої ітріапіацйіоп Тайиге // Везі Ргасіїсе в Везеагесі Сіїпіса! ОБвіеєїгісв Супесоіоду.-2003.-Мо1. 2, Ме17. - б.289-307.
2. Сухих Г. Т., Шуршалина А. В. Хронический зндометрит: руководство. М.: ГЗОТАР-Медиа, 2010. -64 с. 3. Кузнецова А. В. Хронический зндометрит // Арх. Патол. - 2000. - Т. 62, Мо 3.-С. 48-52. 4. Хашукоева А.3., Водяник Н.Д., Хльінова С.А., Цомаєева Е.А. Хронический зндометрит - проблема и решения // Лечащий Врач. - 2012. - Мо 3. - С.42-45 5. Рудакова Е.Б., Мозговой С.И., Пилипенко М.А и др. Хронический зндометрит: от совершенствования диагностического подхода к оптимизации лечения // Лечащий Врач. - 2008. - Мо 10. - С. 6-10. 6. Никонов А.П., Асцатурова О.Р. Инфекции в акушерстве и гинекологии. Практическое руководство по диагностике и антимикробной терапии // Гинекология. - 2006 - Т. 8, Мо 2. - С. 17- 27. 7. Шуршалина А.В., Ежова Л.С., Силантьева Е.С. Патогенетические подходьі к терапийи хронического зндометрита // Акушерство и гинекология. - 2004. - Мо 6. - С. 54-56. 8. Стругацький В.М. Фізичні фактори в акушерстві та гінекології. - М.: Медицина, 1981. -208 с 9. Пат. КО Мо 2342173, МПК АбІМ 7/00, АбІК 31/711, АбІР 15/00. Способ лечения хронического зндометрита. Опубл. 27.12.2008. Бюл. Мо 36. 10. Пат. КО Мо 2571236. МПК АбІТМ 7/00, АбІК 31/167, 38/08, АбІР 15/08. Способ лечения бесплодия на фоне хронического зндометрита с гипоплазией зндометрия. Опубл. 20.12.2015.
Бюл. Мо 35. 11. Пат. КО 2493863, МПК АбІК 35/66, 39/116, АбІМ 5/067, Аб1Р 15/00. Способ лечения хронического неспецифического зндометрита. Опубл. 27.09.2013. Бюл. Ме36. 12. Пат. КО Мо2233186, МПК АбІМ 5/067. Способ лечения хронического зндометрита.
Опубл. 27.07.2004. Бюл. Мо 21. 13. Пат. ША Мо 44672. МПК АбЄ1ТМ 5/00. Спосіб лікування ендометриту. Опубл., 15.02.2002.
Бюл. Мо 2. 14. Ентін Б.В., Моруженко Б.Т., Білоусов Г.В., Слюсар Т.І., Черних Л.Є. Частота і особливості перебігу хронічного неспецифічного ендометриту у інфертильних жінок // Акушерство і гінекологія. - 1985. - Мо 7. - б.35-37. 15. Арсланян К.Н., Стругацкий В.М. Значение реографических исследований у больньх с
Зо хроническим воспалением придатков матки // Вестник Российской ассоциации акушеров- гинекологов. -2000. - Ме1. - С.72-75. 16. пир:/Лимли. рійетеа.сот/ тдхгоо/раде 10695.пІті 17. Гречканев Г.О. Использованиеє озонотерапий в комплексном лечении зндометрита //
НМЖ. - 2002. - Ме2. - б. 19. 18. Пат. ОА Мо 33293. МПК АбІР 15/00, АбіІК 33/00. Спосіб лікування хронічного ендометриту. Опубл. 10.06.2008. Бюл. Ме11. 19. Серов В.Н., Стрижаков А.Н. Руководство по практическому акушерству. -М.: МИА, 1997. -
С 362-363. 20. Справочник Видаль. Лекарственнье препарать! в России. М: АстраФармСервис; 1997. - 1168 с. 21. Пат. ВО Мо2213531, МПК АбІВ 17/42, АбІК 33/00, АбІР 15/00. Способ лечения хронического зндометрита. Опубл. 10.10.2003. Бюл. Мо 28. 22. Пат. ОА Мо 81941. МПК АбІМ 15/02, АбІР 15/00. Спосіб лікування хронічного ендометриту у жінок на етапі прегравідарної підготовки. Опубл. 10.07.2013. Бюл. Мо 13. 23. Пат. КО Мео2218162, МПК АбІК 33/00, 33/14, Аб1ТР 31/00. Способ лечения зндометрита.
Опубл. 10.12.2003. Бюл. Мо 34. 24. пирв//теаді.ги/певіиКсіуа/лайнекв. 2299/ 25. Побединский Н.М., Зуев В.М., Джибладзе Т.А. и др. Озонотерапия в гинекологической практике. - М.: Московская медицинская академия имени И.М. Сеченова / Методические рекомендации, 1992. - С. 6.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лікування хронічного ендометриту шляхом базисної протизапальної терапії та 55 внутрішньоматкової озонотерапії з використанням для кожного зрошення 400 мл розчину озоно- кисневої суміші концентрацією 4-5 мг/л в дистильованій воді, який відрізняється тим, що як базисну протизапальну терапію призначають комбінацію препаратів, вибрану з ряду: фторхінолон і нітроіїмідазол, цефалоспорин ПШ покоління, макролід та нітроімідазол, амоксицилін/клавуланова кислота та макролід, в залежності від чутливості до них мікрофлори 60 слизових оболонок піхви в терапевтичних дозах впродовж 10 днів, а озонотерапію проводять 5 раз на курс, виконуючи по одному зрошенню порожнини матки через день, додатково призначають противірусний препарат Валтрекс по 250 мг двічі на добу впродовж 1-3 місяців та метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів.
UAU201708973U 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування хронічного ендометриту UA122568U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708973U UA122568U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування хронічного ендометриту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708973U UA122568U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування хронічного ендометриту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122568U true UA122568U (uk) 2018-01-10

Family

ID=60956023

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708973U UA122568U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування хронічного ендометриту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122568U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2581912C1 (ru) Способ лечения хронического эндометрита и синехий полости матки
RU2493863C1 (ru) Способ лечения хронического неспецифического эндометрита
RU2281108C1 (ru) Способ лечения трубно-перитонеальной формы бесплодия у женщин с хроническим эндометритом
RU2217186C1 (ru) Способ лечения доброкачественных заболеваний шейки матки
RU2364411C1 (ru) Средство и способ профилактики рецидива кист яичников
RU2557957C1 (ru) Способ лечения больных с хроническим эндометритом и трубно перитонеальным фактором бесплодия
RU2525533C1 (ru) Способ лечения и профилактики рецидивов внутриматочных синехий
RU2309744C1 (ru) Способ лечения послеродового эндометрита
UA122568U (uk) Спосіб лікування хронічного ендометриту
RU2695338C1 (ru) Способ коррекции трофических нарушений эндометрия
RU2820554C1 (ru) Способ лечения гнойно-воспалительных заболеваний придатков матки
RU2683694C1 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний придатков матки
RU2541089C1 (ru) Способ комплексного лечения наружного генитального эндометриоза
RU2361595C1 (ru) Способ лечения осложненного урогенитального хламидиоза
RU2445058C1 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний внутренних женских половых органов
RU2784947C1 (ru) Способ лечения наружного генитального эндометриоза с выраженным болевым синдромом
RU2805826C1 (ru) Способ лечения эндометрита после родов
RU2726123C1 (ru) Способ лечения трихомониаза у женщин
RU2160136C2 (ru) Способ лечения эндометрита после внутриматочной контрацепции
RU2603624C1 (ru) Способ лечения хронического неспецифического эндометрита
RU2275895C2 (ru) Способ лечения хронического цервицита
RU2179444C2 (ru) Способ профилактики спайкообразования в послеоперационном периоде у больных с тубоперитонеальным бесплодием
RU2153333C2 (ru) Способ лечения эндоцервицита
Nazarov EVALUATION OF THE EFFECTIVENESS OF PREOPERATIVE PREPARATION AND POSTOPERATIVE MANAGEMENT OF PATIENTS WITH RETRO AND PROSPECTIVE PELVIC ORGAN PROLAPSE OF STAGE III
RU2564109C1 (ru) Способ лечения хронического эндоцервицита