UA122129C2 - Обробка насіння інгібіторами ацетолактатсинтази (als) - Google Patents

Обробка насіння інгібіторами ацетолактатсинтази (als) Download PDF

Info

Publication number
UA122129C2
UA122129C2 UAA201700409A UAA201700409A UA122129C2 UA 122129 C2 UA122129 C2 UA 122129C2 UA A201700409 A UAA201700409 A UA A201700409A UA A201700409 A UAA201700409 A UA A201700409A UA 122129 C2 UA122129 C2 UA 122129C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
substitution
herbicides
resistance
trait
methyl
Prior art date
Application number
UAA201700409A
Other languages
English (en)
Inventor
Маттіас Пфеннінг
Маттиас Пфеннинг
Original Assignee
Басф Агрокемікал Продактс Б.В.
Басф Агрокэмикал Продактс Б.В.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Басф Агрокемікал Продактс Б.В., Басф Агрокэмикал Продактс Б.В. filed Critical Басф Агрокемікал Продактс Б.В.
Priority claimed from PCT/EP2015/064555 external-priority patent/WO2015197831A1/en
Publication of UA122129C2 publication Critical patent/UA122129C2/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Breeding Of Plants And Reproduction By Means Of Culturing (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Enzymes And Modification Thereof (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

Винахід стосується способів боротьби з паразитичними бур'янами рослин-хазяїнів, що включають обробку насіння композицією, що включає принаймні один інгібітор ацетолактатсинтази (ALS). Винахід також стосується насіння рослин-хазяїнів, обробленого принаймні одним інгібітором ALS.

Description

Винахід відноситься до способів боротьби з паразитичними бур'янами рослин-хазяїнів, що містять обробку насіння композицією, яка включає принаймні один інгібітор ацетолактатсинтази (А 5). Винахід також відноситься до насіння рослин-хазяїнів, оброблених принаймні одним інгібітором АГ 5.
Передумови створення винаходу
Паразитичні бур'яни отримують деякі або всі свої поживні речовини від іншої рослини за допомогою проникнення в тканину хазяїна та витягування поживних речовин із рослини -хазяїна (МУ. Косі, М. Кипізсп, РИ ІТ5 1989/7 (2), Ргіпсіріє5 ої М/еєд Мападетепі, 22-26). Це відбувається або через стебло, наприклад, у видів Сизсцщіа, або через кореневу тканину, наприклад, у видів
Зігіда (бур'яни стрига) та видів Огорбапспе (вовчок). Рослини, що паразитують на коренях, викликають значне пошкодження серед культурних рослин до їх проростання та, внаслідок цього, призводять до великих збитків. Із цієї причини, ручне прополювання або механічне знищення бур'янів може попередити зав'язуванння насіння паразита. Однак, вказані засоби виявляються занадто запізнілими для попередження втрат культурних рослин. Живучість насіння паразитичних видів є відносно високою. До того ж, переміна сільськогосподарських культур або знаходження під паром часто не застосовується на практиці, так як інтервали часу між вирощуванням сприйнятливих культурних рослин повинні складати 5-10 років, в залежності від конкретної системи. Надання культурним рослинам стійкості проти паразитичних бур'янів в результаті селекції або генетичної модифікації є лише частково успішним, так як паразитичні бур'яни здатні швидко адаптуватись до таких змін (Нопіде5, А., МУедтапп, К. та Агаеїєап, А.
НЕМА, 31, Мо 49, стор. 1-12, (2008)).
Обробка насіння являє собою процес застосування діючих речовин до насіння, для того щоб підтримати схожість та/або ріст цілого ряду культурних рослин.
Будучи альтернативою традиційному широкозахватному безштанговому розпиленню пестицидів, композиції для обробки насіння повинні відповідати ряду спеціальних вимог, які включають можливість їх застосування до насіння в комерційному обладнанні, прилипання діючих речовин до оброблюваного насіння, а також гарну сипучість обробленого насіння.
Звичайно, оброблене насіння також має бути здатним до проростання.
Ацетолактатсинтаза (АЇ 5), яка також відома як синтаза ацетогідроксикислоти (АНА5Б), являє
Зо собою фермент, який знайдено в рослинах та мікроорганізмах. А! З каталізує першу стадію синтезу амінокислот із розгалуженим ланцюгом, таких як валін, лейцин, ізолейцин. Фермент звичайно містить велику субодиницю (АНАБбБІ) та малу субодиницю. Крім того, є відомими принаймні три ізоферменти, а саме АНА5І1, АНАЗАІ2 та АНАЗЗ.
Інгібітори АЇ5 є гербіцидно активними сполуками, які інгібують біосинтез амінокислоти з розгалуженим ланцюгом. Вони відносяться до групи В системи класифікації НКАС (Комітет з попередження резистентності до дії гербіцидів).
Існує лише декілька гербіцидів вибіркової дії, які борються з кореневими паразитичними бур'янами, коли ті все ще знаходяться в грунті. Для того щоб попередити нанесення пошкодження рослині-хазяїну, гербіцид системної дії, який може переміщатись всередині рослини-хазяїна, повинен застосовуватись в концентраціях, які є нетоксичними для хазяїна. Із цієї причини, в агрохімічній промисловості існує серйозна потреба в нових способах та хімічних композиціях для ефективної боротьби з кореневими паразитичними бур'янами, такими як, наприклад, види Огобапспе та види 5ігіда.
Задачею цього винаходу є забезпечення нових способів боротьби з паразитичними бур'янами. Іще однією задачею є забезпечення насіння, яке буде менше вражатись паразитичними бур'янами в полі.
Короткий опис винаходу
Задача була вирішена за допомогою способу боротьби з паразитуючими бур'янами рослин- хазяїнів, що включає стадію обробки насіння вказаних рослин-хазяїнів композицією, що включає інгібітор ацетолактатсинтази (АЇ 5) або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Крім того, спосіб у відповідності з цим винаходом також може містити вказану стадію обробки насіння з наступною обробкою рослин-хазяїнів, які зійшли, композицією, що включає інгібітор АЇ 5 або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Задача також була вирішена за допомогою забезпечення насіння рослин-хазяїнів, оброблених принаймні одним інгібітором АЇ 5 або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним.
Детальний опис
Цей винахід відноситься до способу боротьби з паразитуючими бур'янами рослин-хазяїнів, який включає стадію обробки насіння вказаних рослин-хазяїнів композицією, що містить інгібітор 60 ацетолактатсинтази (АЇ 5) або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне. Обробка насіння може включати стадії опилення, нанесення суспензії, замочування, нанесення покриття або дражування насіння. Крім того, широко відомі способи обробки насіння у відповідності з цим винаходом описані, наприклад, у УМО 2010/107312 А1 та "Арріїсаг Тгаіпіпд Мапиаї! г: 5ЕЕО
ТАВЕАТМЕМТ РЕБТ СОМТАОЇ; Оеєппіє М ТеКгтопу, Опімегейу ої КепішсКу" 1976 ЕВІС сівайпдпоизе.
В переважному варіанті здійснення, інгібітор АЇ З або його сільськогосподарсько придатна сіль або похідне включає імідазолінони, сульфонілсечовини, триазолопіримідини, піримідинілоксибензоати, піримідинілбензоати та сульфоніламінокарбонілтриазолінони або будь-яку суміш із вказаного вище.
Необмежуючі переважні приклади інгібіторів АЇ 5 включають сульфонілсечовини, такі як амідосульфурон, азимсульфурон, бенсульфурон, бенсульфурон-метил, хлорімурон, хлорімурон-етил, хлорсульфурон, циносульфурон, циклосульфамурон, етаметсульфурон, етаметсульфурон-метил, етоксисульфурон, флазасульфурон, флуцетосульфурон, флупірсульфурон, флупірсульфурон-метил-натрій, форамсульфурон, галосульфурон, галосульфурон-метил, імазосульфурон, йодосульфурон, йодосульфурон-метил-натрій, йофенсульфурон, йофенсульфурон-натрій, мезосульфурон, метазосульфурон, метсульфурон, метсульфурон-метил, нікосульфурон, ортосульфамурон, оксасульфурон, примісульфурон, примісульфурон-метил, пропірисульфурон, просульфурон, піразосульфурон, піразосульфурон- етил, римсульфурон, сульфометурон, сульфометурон-метил, сульфосульфурон, тіфенсульфурон, тіфенсульфурон-метил, триасульфурон, трибенурон, трибенурон-метил, трифлоксисульфурон, трифлусульфурон, трифлусульфурон-метил та трітосульфурон; імідазолінони, такі як імазаметабенз, імазаметабенз-метил, імазамокс, імазапік, імазапір, імазахін та імазетапір; триазолопіримідинові гербіциди та сульфонаніліди, такі як клорансулам, клорансулам- метил, диклосулам, флуметсулам, флорасулам, метосулам, пеноксосулам, піримісульфан та пирокссулам та триафамон; піримідинілбензоати, такі як біспірибак, біспірибак-натрій, пірибензоксим, пірифталід, піримінобак, піримінобак-метил, піритіобак, піритіобак-натрій, складний 1-метилетиловий ефір
А-ІЦ2-К4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно|-бензойної кислоти (САЗ 420138-41-
Зо 6), складний опропіловий ефір 4-(Щ2-К(4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно |- бензойної кислоти (СА 420138-40-5), М-(4-бромфеніл)-2-(4,6-диметокси-2- піримідиніл)/окси|Їбензенметанамін (САЗ 420138-01-8); піримідинілоксибензоати, такі як біспірибак та піримінобак; сульфоніламінокарбонілтриазолінонові гербіциди, такі як флукарбазон, флукарбазон-натрій, пропоксикарбазон, пропоксикарбазон-натрій, тієнкарбазон та тієнкарбазон-метил; або будь-яку суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, інгібітор АЇ 5 вибирають із групи, що складається із імазетапіру, імазахіну, імазаметабензу, імазамоксу, імазапіку, імазапіру та будь-якої суміші вказаного вище.
В більш переважному варіанті здійснення, інгібітор АГ 5 вибирають із групи, що складається із імазамоксу, імазетапіру, імазахіну, імазаметабензу, імазапіку, імазапіру та будь-якої суміші вказаного вище. Переважно, інгібітор АЇ З вибирають із групи, що складається із імазетапіру, імазахіну, імазаметабензу, та їх комбінацій.
В ще більш переважному варіанті здійснення, інгібітор АЇ 5 являє собою імазамокс.
В рівній мірі переважному варіанті здійснення, інгібітор А 5 являє собою імазапік.
В іншому переважному варіанті здійснення, інгібітор АГ 5 являє собою імазетапір.
В іншому переважному варіанті здійснення, інгібітор АГ 5 являє собою імазахін.
В іншому переважному варіанті здійснення, інгібітор А 5 являє собою імазаметабенз.
В іншому в рівній мірі переважному варіанті здійснення, інгібітор АГ 5 являє собою імазапір.
В іще іншому в рівній мірі переважному варіанті здійснення, інгібітор АЇ З являє собою трибенурон.
В переважному варіанті здійснення, паразитичний бур'ян включає бур'ян із роду Огорапсне, із роду Сопорпоїї5, із роду 5ігіда, або із роду Сизсша. Необмежуючі приклади бур'яну із роду
Огорапспе включають Огорапспе аедуріаса регв5., О. гатоза Г., О. тіпо Зт., 0. сгепаїга ЕогекК,
О. ситапа Умаїг. та О. сетипа І оеїї. Вказані примірні паразитичні бур'яни є відомими в якості таких, які вражають такі рослини, як Аріасеає, Азві(егасеає, Вгаззісасеає, Саппарбісеає,
Спепородіасеає, Сисигрііасеає, Рабасеає, І асеає, Маїмасеає та 5оіІапасеає.
Необмежуючі приклади роду Сопорпоїїє включають Сопорпоїї5 аіріпа та Сопорпоїї5
Атеїгісапа. бо Необмежуючі приклади бур'яну із роду Зігіда включають 5ігіда пегтопійіса та Зігіда авіайіса.
При цьому вразливими рослинами-хазяїнами є, наприклад, кукурудза, просо, рис, сорго та цукровий очерет.
Необмежуючі приклади роду Сизсціа включають Сиб5сша арргохітаїе, Сизсшіа саїйогпіса,
Сизсша ерійутит, Сизсшща еигораєа, Сизсшща репіадопа та Си5сцшіа заїїпа. Вказані примірні паразитичні бур'яни є відомими в якості таких, які вражають такі рослини, як люцерна, конюшина, помідори та картопля, цибуля (АїШшт сера /.) та стручковий перець (Сарзісит аппит Г), а також буряк (Веїа миїдагів).
В іншому переважному варіанті здійснення, рослини-хазяїни включають рослини сімейства
Азіегасеа, такі як Неїапіпиз аппиив; Вгаззісасеає такі як В. парив, В. гара, В. |ипсєа; Роасеає, такі як 7еа тау5 або Огула заїїма; І едитіпозає (Рабасеає), такі як види ТгіоїЇїшт, СіІусіпе тах, види Різа, види Місіа або види Медісадо; Зоіапасеає, такі як боїапит їшрегозит, Боїапит
Іусорегзісит 5оїапит теІопдепа, Місоїапа їарасит.
В одному переважному варіанті здійснення, рослини-хазяїни можуть включати такі рослини, як Неїїапіпих5 аппии5 Вгаззіса пари, Вгазв5іса гара, Вгазвіса! |їипсеа, Сіусіпе тах (соєві боби), зогдпит, види Тиййсут (пшениця), І еп5 сціпагі5 (сочевиця), Ногдеит миЇдаге (ячмінь), квасоля (види рпазеоїц5), Мідпа ипопцісціага (вігна китайська) або їх комбінації.
В іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн містить принаймні одну ознаку стійкості до гербіцидів, де в АНАЗІ (великій субодиниці синтази ацетогідроксикислоти) білок містить принаймні одну амінокислотну заміну. Однак, заміна в АНАБІ також може призводити до отримання різних ознак, таких як ознака підвищеного виходу зерна або більш сприятливі якісні та кількісні характеристики білка насіння. В іншому переважному варіанті здійснення, ознака стійкості до гербіцидів представлена в комбінації з однією або більшою кількістю різних вказаних ознак.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн може мати ознаку стійкості до гербіцидів, переважно внаслідок забезпечення стійкості у відношенні принаймні одного інгібітора АГ 5. Стійка до гербіцидів рослина може бути або гомозиготною, або гетерозиготною у відношенні ознаки стійкості до гербіцидів. Переважно, одна або більша кількість амінокислотних замін в одній ознаці в гетерозиготному стані може бути достатньою для отримання рівня стійкості до гербіцидів, який є достатнім для багатьох систем вирощування культурних рослин.
Однак, для деяких застосувань гербіцидів, та зокрема, у випадках культурних рослин, які мають декілька АНАБІ,, таких як пшениця, а також у випадку деяких застосувань для інших рослин, таких як НеїЇапіпи5 аппии5 або Вгаззіса пари5, для досягнення підвищеного рівня стійкості до гербіцидів бажані комбінації замін та/або ознак.
В переважному варіанті здійснення, рослини-хазяїни можуть представляти собою стійкі до гербіцидів НеїЇїапіпихє аппиие. Переважно, рослина-хазяїн забезпечує ознаку стійкості до гербіцидів, (1) яка має АНАЗІ із заміною А122(АЮТ, або (2) варіант вказаної АНАЗІ, яка містить як заміну А122(АВТ, так і другу заміну, яка може представляти собою одну або більшу із
РІЗ7(АВО, РІОЗ(АД, РІО7(АЮІ, Т2ОЗ(АВІ, Т20З(АЮДХ, АгОБ(АВО, АгОБ(АЮДМ, М/574(АЦ,
АБбБЗ(АЮМ, Аб5З(АДТ, АбБЗ(АЮЕ, або Аб5З(АЮМ; де Х може вибиратись в якості будь-якої природної амінокислоти.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Неїїапіпи5 аппиив5 забезпечує дві ознаки стійкості до гербіцидів, як ознаку із заміною А122(АУТ в АНАЗФІ,, так і другу ознаку, яка має АНАФІ. із заміною А2О5(АДОМ, АНАбБІ. із заміною Р197(АД5, АНАЗІ. із заміною Р197(АВІ. або
АНАФВІ із заміною УУ574(АЮОІ.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Неїїапіпих аппии5 забезпечує ознаку стійкості до гербіцидів, яка має одну заміну А2О5(АЦУ. Наприклад, рослина-хазяїн може представляти собою соняшник Неїїапіпи5 аппицз Ітівип, який відомий як стійкий по відношенню до імідазолінонів.
В іще іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн Неїйапійи5 аппииб5 забезпечує ознаку стійкості до гербіцидів, яка має одну заміну РІ97(АІ. Наприклад, рослина-хазяїн може представляти собою соняшник Ехрге5551йпг, який є стійким до таких гербіцидів, як трибенурон, метсульфурон та/або етаметсульфурон-метил.
В іще іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн Неїйапійи5 аппииб5 забезпечує ознаку стійкості до гербіцидів, яка має одну заміну РІ97(АО5. Наприклад, рослина-хазяїн може представляти собою забезпечені такою ознакою рослини соняшнику лінії ЗОКЕЗ5, які є стійкими до таких гербіцидів, як трибенурон, трибенурон-метил та етаметсульфурон-метил.
В іншому особливому варіанті здійснення, рослина-хазяїн НеїЇїапіпиє аппиие забезпечує ознаку стійкості до гербіцидів за допомогою АНАбБІ.,, яка має одну заміну УУ574(АДІ.. Наприклад, рослина-хазяїн може представляти собою забезпечені такою ознакою рослини лінії АЇВ, 60 надаючи широкий діапазон стійкості до сульфонілсечовини, імідазолінонів, триазолопіримідину та піримідилоксибензоатів.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослини-хазяїни можуть представляти собою рослини Вгаззіса. Переважно, рослини Вгаззіса містять ознаку стійкості до гербіцидів з
АНАЗІ, яка має дві заміни, заміну А122(АХТ та заміну 5653(АДМ.
В іншому варіанті здійснення, рослини Вгазвзіса містять ознаку стійкості до гербіцидів з
АНАЗІ, яка має дві заміни, заміну УУ574(АОД. та заміну 5653(А)М.
В іще іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн Вгазвзіса має ознаку стійкості до гербіцидів з АНАЗІ,, яка має одну заміну А122(АО9Т.
В іще іншому варіанті здійснення, в рослині-хазяїні Вгазбіса є як ознака стійкості до гербіцидів з АНАБІ, яка має дві заміни, що складаються із заміни А122(АЮТ та заміни 5653(АМ|М, так і одну або дві додаткові ознаки стійкості до гербіцидів, кожна із яких має заміну(и) в АНАБІ. принаймні в одному із положень А122(А), Р1І97(АЮ), НІ199(А), Т203(А), АгОБ(АЮ,
МУ574(АЮ, 5653(АЮ), або 5654(А).
В іще іншому варіанті здійснення, в рослині-хазяїні Вгаз5іса є ознака стійкості до гербіцидів з
АНАФІ, яка має дві заміни, що складаються із заміни М/574(АВГ. та заміни 5653(АЮ)М, та одну або дві додаткові ознаки стійкості до гербіцидів, кожна із яких має заміну(и) принаймні в одному із положень А122(АЮ), РІ97(А), В199(АЮ, Т203(АЮ), А2ОБ(АЮ, М/574(АЮ), 5653(АЮ, або С654(А.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Вгазз5іса містить ознаку стійкості до гербіцидів з АНА5ЗІ,, яка має одну заміну УММ574(АВІ..
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Вгаззіса містить ознаку стійкості до гербіцидів з АНАЗІ,, яка має одну заміну А2О5(АВМ.
В іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн Вгазв5іса має ознаку стійкості до гербіцидів, яка має заміну 5653(АЮМ ферменту АНАЗІ та/або заміну МУ574(АВІ ферменту АНАЗЗ. Приклад рослин-хазяїнів включає, але не обмежуються ними, олійний ріпак СіІвапійєй О5К2 (компанія
ВАЗРЕ), який, наприклад, є стійким по відношенню до імідазолінонового гербіциду.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн, що включає принаймні одну ознаку стійкості до гербіцидів, як описано в попередніх варіантах здійснення, являє собою
Вгазвіса парих, Вгазвіса |псеа або Вгазвзіса гара.
В переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Огула заїїма містить ознаку стійкості до
Зо гербіцидів, яка має АНАЗІ принаймні з однією заміною, вибраною із групи, що складається із
А2гОБ(АЮДМ, 5653(АЮМ, О654(А0Е, А122(АДТ, Р197(АЮДУХ, де Х може вибиратись в якості будь-якої природної амінокислоти, та М/574(АВІ..
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Огула 5аїма містить ознаку стійкості до гербіцидів (1) з АНАЗІ із заміною АгО5(АВММ, заміною 5653(АЮМ, заміною З654(АОЕ, заміною А122(АДТ або заміною Р197(АЮВДХ або заміною УУ574(АЮОІ,, або (2) варіантом АНАЗІ,, яка містить одну із замін, вибраних із (1), та другу заміну, яка може представляти собою одну або більше із РІ1І97(АЦШО, РІЗ7(АЮХ, Т20ОЗ(АВІ, Т203(АЮХ, АгОБ(АЮО, АгОБ(АВМ, М/574(АЦІ,
АбББЗ(АЮМ, Аб5З(АДТ, Аб5З(АЮЕ, або Аб5З(АВМ, 5653(АЮМ, О654(АВЕ, А122(АВТ, МУ574(АЮІ, де
Х може вибиратись в якості будь-якої природної амінокислоти. Переважно, амінокислота може вибиратись таким чином, щоб бути заміщеною тільки один раз. Наприклад, якщо А2О5Б(АВМ вибирають в якості заміни за умови (1), то А2О5(АВО не повинна вибиратись в якості другою заміни за умови (2).
В переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн 7еа тау5 містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАбЗБІ. принаймні з однією заміною, вибраною із групи, що складається із
А2ОБ5(АВМ, 5653(АЮОМ, А122(АЮТ, Р197(АДУХ, де Х може вибиратись в якості будь-якої природною амінокислоти, та М/574(АЮІ..
В ще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн 7еа тау5 містить ознаку стійкості до гербіцидів у відповідності з (1) із заміною А2О5(АВМ в АНАЗІ,, заміною 5653(АЮМ, заміною А122(АЗУТ, заміною Р197(АЮХ або заміною УУ574(А0І,, або (2) варіантом АНАЗІ,, яка містить одну із замін, вибраних із (1), та другу заміну, яка може представляти собою одну або більшу із (АВО, РІ97(АЮХ, Т2ОЗ(АВІ, Т203(АДХ, АгОБ(АВО, АгОБ(АДМ, М574(АВІ, АбБЗ(АММ,
АбБЗ(АЮТ, Аб5З(АОЕ, або АЄ5З(АВМ, 5653(АЮМ, А122(АОТ, МУ574(А0І, де Х може вибиратись в якості будь-якої природною амінокислоти. Переважно, амінокислота може вибиратись таким чином, щоб бути заміщеною тільки один раз. Наприклад, якщо А2ОБ(АЮМ вибирають в якості заміни за умови (1), то А2О5(АФДО не повинна вибиратись в якості другої заміни за умови (2).
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Сіусіпе тах (соєві боби) містить ознаку стійкості до гербіцидів із АНАБІ, яка має заміну 5653М, або АНАбБІ, яка має як заміну
Р197А (або Р1975), так і заміну УУ574ІЇ. В іншому варіанті здійснення, рослина Сіусіпе тах містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАБІ як із заміною А122Т, так і із заміною бо З65ЗМ.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Зогуопит містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАбІ із заміною А122Т або заміною МУ5741.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн виду Тгййсит містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАБІ, яка має заміну А122Т або заміну 5653М. В іншому варіанті здійснення, рослина-хазяїн виду Тгйісит містить дві ознаки стійкості до гербіцидів, одну
АНАФІ із заміною А1221 та одну АНАбВбІ із заміною 5653М.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн виду Тгтйісут містить дві ознаки стійкості до гербіцидів, обидві із яких мають АНАбІ із заміною 5653М, відповідно.
В іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Іеп5 сицїпагіє містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має одну АНАбІ із заміною А205 У.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Ногдешт мцЇдаге містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має одну АНАбІ із заміною 5653М.
В одному переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн виду РпазеоїЇи5 містить ознаку стійкості до гербіцидів АНАЗІ,, яка має заміну 5653 М.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, рослина-хазяїн Мідпа ипдиісшціага містить ознаку стійкості до гербіцидів АНА5БІ,, яка має заміну 5653М.
В особливо переважному варіанті здійснення, спосіб відповідно до цього винаходу додатково містить те, що стадія обробки насіння інгібітором АЇ 5 або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним, як описано вище, супроводжується обробкою рослин-хазяїнів, які зійшли, композицією, що включає інгібітор АЇ 5 або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де інгібітор АЇЗ вибирають із групи, що складається із імідазолінонів, сульфонілсечовин, триазолопіримідинів, піримідинілоксибензоатів, піримідинілбензоатів, та сульфоніламінокарбонілтриазолінонів та будь-якої суміші вказаного вище. Інгібітор А 5 може переважно застосовуватись до рослини-хазяїна, яка зійшла, за допомогою обприскування.
Необмежуючі переважні приклади інгібіторів АЇ 5 включають сульфонілсечовини, такі як амідосульфурон, азімсульфурон, бенсульфурон, бенсульфурон-метил, хлорімурон, хлорімурон- етил, хлорсульфурон, ціносульфурон, циклосульфамурон, етаметсульфурон, етаметсульфурон-метил, етоксисульфурон, флазасульфурон, флуцетосульфурон, флупірсульфурон, флупірсульфурон-метил-натрій, форамсульфурон, галосульфурон,
Зо галосульфурон-метил, імазосульфурон, йодосульфурон, йодосульфурон-метил-натрій, йофенсульфурон, йофенсульфурон-натрій, мезосульфурон, метазосульфурон, метсульфурон, метсульфурон-метил, нікосульфурон, ортосульфамурон, оксасульфурон, примісульфурон, примісульфурон-метил, пропірисульфурон, просульфурон, піразосульфурон, піразосульфурон- етил, римсульфурон, сульфометурон, сульфометурон-метил, сульфосульфурон, тіфенсульфурон, тіфенсульфурон-метил, триасульфурон, трибенурон, трибенурон-метил, трифлоксисульфурон, трифлусульфурон, трифлусульфурон-метил та трітосульфурон;
Імідазолінони, такі як імазаметабенз, імазаметабенз-метил, імазамокс, імазапік, імазапір, імазахін та імазетапір; триазолопіримідинові гербіциди та сульфонаніліди, такі як клорансулам, клорансулам- метил, диклосулам, флуметсулам, флорасулам, метосулам, пеноксосулам, піримісульфан та пирокссулам та триафамон; піримідинілбензоати, такі як біспірибак, біспірибак-натрій, пірибензоксим, пірифталід, піримінобак, піримінобак-метил, піритіобак, піритіобак-натрій, складний 1-метилетиловий ефір
А-ІЦ2-К4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно|-бензойної кислоти (САЗ 420138-41- 6), складний опропіловий ефір 4-(Щ2-К(4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно |- бензойної кислоти (СА 420138-40-5), М-(4-бромфеніл)-2-(4,6-диметокси-2- піримідиніл)/окси|Їбензенметанамін (САЗ 420138-01-8); піримідинілоксибензоати, такі як біспірибак та піримінобак; сульфоніламінокарбонілтриазолінонові гербіциди, такі як флукарбазон, флукарбазон-натрій, пропоксикарбазон, пропоксикарбазон-натрій, тієнкарбазон та тієнкарбазон-метил або будь-яка суміш вказаного вище.
Переважно, інгібітор АЇЗ вибирають із групи, що складається із імазамоксу, імазапіку, а також імазапіру та будь-якої суміші вказаного вище. Навіть більш переважно, інгібітор АЇ 5 являє собою імазамокс. В рівній мірі є переважним, коли інгібітор А. 5 являє собою трибенурон- метил, тіфенсульфурон-метил, мезосульфурон, імазасульфурон, форамсульфурон, метсульфурон, етаметсульфурон та будь-яку суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, стадія обробки насіння інгібітором АЇ5 або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним, як описано вище, супроводжується обробкою рослин-хазяїнів, які зійшли, композицією, що включає імідазолінон. Переважно, бо імідазолінон вибирають із групи, що складається із імазамоксу, імазапіру, імазетапіру та будь-
якої суміші вказаного вище. В іншому переважному варіанті здійснення, імідазолінон вибирають із групи, що складається із імазамоксу, імазапіру та їх комбінацій.
В переважному варіанті здійснення, обробка рослини-хазяїна, яка зійшла, може здійснюватись перед збором врожаю рослини-хазяїна, отриманого із обробленого насіння.
В альтернативному переважному варіанті здійснення, спосіб у відповідності з цим винаходом містить те, що стадія обробки насіння інгібітором А 5 супроводжується стадією обробки рослин-хазяїнів, які зійшли, композицією, що включає принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, або будь-яку суміш вказаного вище.
Переважно, композиція застосовується до рослин-хазяїнів, які зійшли, під час нанесення за допомогою обприскування.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, фунгіцидом або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним.
Фунгіцид може бути вибраний із групи, що складається із стробілуринових фунгіцидів, наприклад, азоксистробіну, коуметоксистробіну, коумоксистробіну, димоксистробіну, енестробурину, флуоксастробіну, крезоксим-метилу, метоміностробіну, оризастробіну, пікоксистробіну, піраклостробіну, піраметостробіну, піраоксистробіну, пірибенкарбу, трифлоксистробіну, складного метилового ефіру 2-(2-(2,5-диметилфеноксиметил)-феніл|-3- метоксіакрилової кислоти та 2-(2-(3-(2,6-дихлорфеніл)-1-метилаліліденамінооксиметил)-феніл)- 2-метоксіїміно-М-метилацетаміду; або азольних фунгіцидів, таких як тебуконазол, метконазол, протіоконазол, дифеноконазол, паклобутразол, флузілазол, ципроконазол, пропіконазол, флухіназол; або інгібіторів сукцинатдегідрогенази, таких як боскалід, біксафен, флуопірам, пентіопірад ізопіразам, флуксапіроксад; або карбендазім, тіофанат-метил, іпродіон, хлортралоніл, манкозеб, процимідон, вінклозолін, фамоксадон, тріадименол, фенпропіморф, цимоксаніл, прохлораз та будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5
Зо супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, інсектицидом або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним. Інсектицид може бути вибраний із групи, що складається із неонікотиноїдів, таких як ацетаміприд, клотіанідин, динотефуран, імідаклоприд, нітенпірам, тіаклоприд, тіаметоксам; або фосфорорганічних сполук, таких як ацефат, азаметіфос, азинфосетил, азинфосметил, кадузафос, хлоретоксифос, хлорфенвінфос, хлормефос, хлорпірифос, хлорпірифос-метил, коумафос, ціанофос, деметон-5-метил, діазинон, дихлорвос/ ЮООМР, дикротофос, диметоат, диметилвінфос, дисульфотон, ЕРМ, етіон, етопрофос, фамфур, фенаміфос, фенітротіон, фентіон, фостіазат, гептенофос, іміціафос, ізофенфос, ізопропіл-О-(метоксіамінотіофосфорил) саліцилат, ізоксатіон, малатіон, мекарбам, метамідофос, метидатіон, мевінфос, монокротофос, налед, ометоат, оксидеметон-метил, паратіон, паратіон-метил, фентоат, форат, фозалон, фосмет, фосфамідон, фоксим, піриміфос- метил, профенофос, пропетамфос, протіофос, піраклофос, піридафентіон, квіналфос, сульфотеп, тебупіримфос, темефос, тербуфос, тетрахлорвінфос, тіометон, триазофос, трихлорфон, вамідотіон; або піретроїдів/піретринів, таких як акринатрін, алетрин, д-цис-транс- алетрин, д-транс-алетрин, біфентрин, біоалетрин, ізомер біоалетрин-5-циклопентенілу, біоресметрин, циклопротрин, цифлутрин, бета-цифлутрин, цигалотрин, лямбда-цигалотрин, гамма-цигалотрин, циперметрин, альфа-циперметрин, бета-циперметрин, тета-циперметрин, зета-циперметрин, цифенотрин, (1А)-транс- ізомери), дельтаметрин, емпентрин (Е/)-(18)- ізомери), есфенвалерат, етофенпрокс, фенпропатрин, фенвалерат, флуцитринат, флуметрин, тау-флувалінат, галфенпрокс, іміпротрин, кадетрин, перметрин, фенотрин |(1А)-транс-ізомері, пралетрин, піретрини (піретрум), ресметрин, силафлуофен, тефлутрин, тетраметрин, тетрам та будь-яку суміш вказаного вище.
В іще іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, гербіцидом або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним. Гербіцид може бути вибраний із групи, що складається із амідосульфурону, азімсульфурону, бенсульфурону, бенсульфурон-метилу, хлорімурону, хлорімурон-етилу, хлорсульфурону, ціносульфурону, циклосульфамурону, етаметсульфурону, етаметсульфурон-метилу, етоксисульфурону, флазасульфурону, флуцетосульфурону, флупірсульфурону, флупірсульфурон-метил-натрію, форамсульфурону, галосульфурону, галосульфурон-метилу, імазосульфурону, йодосульфурону, йодосульфурон- бо метил-натрію, мезосульфурону, метазосульфурону, метсульфурону, метсульфуронметилу,
нікосульфурону, ортосульфамурону, оксасульфурону, примісульфурону, примісульфуронметилу, пропірисульфурону, просульфурону, піразосульфурону, піразосульфурон-етилу, римсульфурону, сульфометурону, сульфометурон-метилу, сульфосульфурону, тіфенсульфурону, тіфенсульфурон-метилу, триасульфурону, трибенурону, трибенурон-метилу, трифлоксисульфурону, трифлусульфурону, трифлусульфуронметилу, а також трітосульфурону; імідазолінонів, таких як імазаметабенз, імазаметабензметил, імазамокс, імазапік, імазапір, імазахін та імазетапір; триазолопіримідинових гербіцидів та сульфонанілідів, таких як клорансулам, клорансулам- метил, диклосулам, флуметсулам, флорасулам, метосулам, пеноксосулам, піримісульфан та пірокссулам; піримідинілбензоатів, таких як біспірибак, біспірибак-натрій, пірибензоксим, пірифталід, піримінобак, піримінобак-метил, піритіобак, піритіобак-натрій, складний 1-метилетиловий ефір
А-ІЦ2-К4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно|-бензойної кислоти (САЗ 420138-41- 6), складний опропіловий ефір 4-(Щ2-К(4,6-диметокси-2-піримідиніл)окси|феніл|метиліаміно |- бензойної кислоти (СА 420138-40-5), М-(4-бромфеніл)-2-(4, б-диметокси-2- піримідиніл)/окси|Їбензенметанамін (САЗ 420138-01-8); сульфоніламінокарбонілтриазолінонових гербіцидів, таких як флукарбазон, флукарбазон-натрій, пропоксикарбазон, пропоксикарбазон- натрій, тієнкарбазон та тієнкарбазон-метил, а також триафамон, алахлор, ацетохлор, аклоніфен, циклоксидим, тепралоксидим, клетодим, феноксіапроп, пропаквізафоп, квізалафоп, галоксифоп, пендиметалін, кломазон, метазахлор, метолахлор, хінмерак, диметенамід, етаметсульфурон, напропамід, петоксамід, гліфосат, глуфосинат, сульфентразон, карфентразон, трифлуралін, флурохлоридон, оксадіазон, динурон; та будь-які суміші із вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором А 5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, регулятором росту рослин або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним. Регулятор росту рослин може бути вибраний із групи, що складається із регулятору(-ів) росту рослин (РРР), які діють як етиленмодулятори, вибрані із І -2-аміно-4-алкокси-транс-З-бутенової кислоти, І -каналіну, іонів
Зо бо- або Мі» в підходящих для рослин формах, н-пропілгалату, н-октилгалату, н- додецилгалату, путресцину, сперміну або спермідину, І-аміноїзомасляної кислоти, І- аміноциклопропен-1-карбонової кислоти, саліцилової кислоти, ацибензолар-5-метилу, прогексадіону, прогексадіон-кальцію, тринексапаку, тринексапак-етилу, паклобутразолу, метконазолу, тебуконазолу, юніконазолу, 1-метилциклопропену, 2,5- норборнадієну, 3-аміно-1, 2,4--риазолу або іонів Ад-, включаючи їх сільськогосподарсько придатні солі або похідні, хлормекват-хлориду та мепікват-хлориду та сульфоніламінофенілацетамідів, таких як мефлуїідід; та будь-які суміші вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне. Переважні приклади гербіцидів в композиції являють собою циклоксидим, тепралоксидим, клетодим, феноксіапроп, пропаквізафоп, квізалафоп, галоксифоп, пендиметалін, метазахлор, метолахлор, хінмерак, диметенамід, етаметсульфурон, напропамід, петоксамід, сульфентразон, карфентразон, флурохлоридон, оксадіазон.
Переважні приклади фунгіцидів композиції являють собою азоксистробін, димоксистробін, флуоксастробін, крезоксим-метил, метоміностробін, пікоксистробін, піраклостробін, піраоксистробін, пірибенкарб, трифлоксистробін, тебуконазол, метконазол, протіоконазол, дифеноконазол, паклобутразол, флузілазол, ципроконазол, пропіконазол, боскалід, біксафен, карбендазім, тіофанат-метил, іпродіон, хлортралоніл, манкозеб, процимідон, вінклозолін, фенпропіморф, цимоксаніл, прохлораз, флуопірам, ізопіразам, флоксапіроксад, пентіопірад; та будь-які суміші вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон та їх комбінацію, та фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін; та будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 бо супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне. Переважними інсектицидами композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат або будь-яка суміш вказаного вище. Переважні приклади фунгіцидів композиції являють собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де інсектицид являє собою альфа- циперметрин, хлорпірифос, диметоат або будь-яку суміш вказаного вище, та фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними регуляторами росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
Переважними прикладами фунгіцидів композиції є азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват- хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні
Зо один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними регуляторами росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
Переважними прикладами інсектицидів композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват- хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та інсектицид являє собою альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором А 5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними регуляторами росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват- хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні 60 один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне. Переважними інсектицидами композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ 5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де інсектицид являє собою альфа- циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище, та гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними інсектицидами композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або їх комбінація. Переважними прикладами регуляторів росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де інсектицид являє собою альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище, регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та гербіцид являє
Зо собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними фунгіцидами композиції є азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або їх комбінація. Переважними прикладами регуляторів росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище, регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон та їх комбінації.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором А/5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними фунгіцидами композиції є азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами інсектицидів композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами регуляторів росту рослин композиції є прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або 60 будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище, регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або будь-яку суміш вказаного вище, та інсектицид являє собою альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне. Переважними фунгіцидами композиції є азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами інсектицидів композиції є альфа- циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище.
Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище, гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яку суміш вказаного вище, та інсектицид являє собою альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда- цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище.
Зо В іншому переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АГ 5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне.
Переважними фунгіцидами композиції є азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами інсектицидів композиції є альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними прикладами гербіцидів композиції є імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яка суміш вказаного вище. Переважними регуляторами росту рослин композиції є ппрогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил, мепікват-хлорид або будь-яка суміш вказаного вище.
В переважному варіанті здійснення, обробка насіння інгібітором АЇ5 супроводжується обробкою рослини-хазяїна, яка зійшла, композицією, що включає принаймні один фунгіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне та принаймні один інсектицид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один гербіцид або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, а також принаймні один регулятор росту рослин або його сільськогосподарсько придатну сіль або похідне, де фунгіцид являє собою азоксистробін, піраклостробін, метконазол, боскалід, димоксистробін або будь-яку суміш вказаного вище, гербіцид являє собою імазамокс, імазапір, імазетапір, трибенурон або будь-яку суміш вказаного вище, інсектицид являє собою альфа-циперметрин, хлорпірифос, диметоат, лямбда-цигалотрин або будь-яку суміш вказаного вище, та регулятор росту рослин являє собою прогексадіон, прогексадіон-кальцій, тринексапак, тринексапак-етил та мепікват-хлорид або будь-яку суміш вказаного вище.
В іншому аспекті, цей винахід також відноситься до насіння рослин-хазяїнів, вибраних із групи, що складається із сімейств Авіегасеає, Вгаззісасеає, Роасеає, ЗоіІапасеає, РГарасеає або
І едитіпозає, оброблених інгібітором АЇ 5 або його сільськогосподарсько придатною сіллю або похідним.
В переважному варіанті здійснення, насіння може бути оброблене за допомогою опилення, 60 нанесення суспензії, замочування, нанесення покриття або дражування насіння.
Як його використовують у цій заявці, термін "сільськогосподарсько придатні солі" відноситься, але не обмежується ними, до будь-яких хімічних сполук, утворених в результаті реакції кислоти з основою, де всі або частина атомів водню кислоти заміщаються катіоном металу або будь-яким іншим катіоном, та де солі вказаних катіонів та солі приєднання кислоти вказаних катіонів та аніонів кислот, відповідно, не мають негативного впливу на дію активних сполук.
Переважні катіони являють собою іони лужних металів, переважно літію, натрію та калію, лужноземельних металів, переважно кальцію та магнію, та перехідних металів, переважно марганцю, міді, цинку та заліза, крім того, амонію та заміщеного амонію, в якому від одного до чотирох атомів водню заміщені за допомогою Сі-Са4-алкілу, гідрокси-С1-Са-алкілу, Сі-С--алкокси-
С1-Са-алкілу, гідрокси-С1-С4-алкокси-С1-С4-алкілу, фенілу або бензилу, переважно амонію, метиламонію, ізопропіламонію, диметиламонію, діізопропіламонію, триметиламонію, гептиламонію, додециламонію, тетрадециламонію, тетраметиламонію, тетраетиламонію, тетрабутиламонію, 2 гідроксіетил-амонію (оламінова сіль), 2-(2-гідроксіет-1-оксі)ет-1-іламонію (диглікольамінова сіль), ди(2-гідроксіет-1-іл)у-амонію (діоламінова сіль), тріс(2- гідроксіетиліуамонію (троламінова сіль), тріс(2-гідроксипропіл)уамонію, бензилтриметиламонію, бензилтриетиламонію, М, М,М-триметилетаноламонію (холінова сіль), крім того, фосфонієвих іонів, сульфонієвих іонів, іонів переважно три(С1-С--алкіл)усульфонію, наприклад, іонів триметилсульфонію, та іонів сульфоксонію, переважно три(С1-Са-алкіл)усульфоксонію, та накінець, солей багатоосновних амінів, таких як М, М-біс-(З-амінопропіл)уметиламін та діеєтилентриамін.
Аніони придатних солей приєднання кислот переважно являють собою хлорид, бромід, фторид, йодид, гідросульфат, метилсульфат, сульфат, дигідрофосфат, гідрофосфат, нітрат, бікарбонат, карбонат, гексафторсилікат, гексафторфосфат, бензоат, а також аніони С1-С4- алканових кислот, переважно формат, ацетат, пропіонат та бутират.
Як його використовують у цій заявці, термін "сільськогосподарсько придатні похідні" відноситься, але не обмежується ними, до сполук, які мають карбоксильну групу, які можуть застосовуватись у вигляді кислоти, у вигляді сільськогосподарсько підходящої солі, як згадано вище, або навіть у вигляді інших сільськогосподарсько придатних похідних, наприклад у вигляді амідів, таких як моно- та ди-Сі-Св-алкіламіди або ариламіди, у вигляді складних ефірів, наприклад у вигляді складних алілових ефірів, складних пропаргілових ефірів, складних С1-Сч1о- алкілових ефірів, складних алкоксіалкілових ефірів, складних тефурилових ((тетрагідрофуран-2- іл)уметилових) ефірів, а також у вигляді складних тіоефірів, наприклад у вигляді складних С1-Сч10о- алкілтіоефірів. Переважні моно- та ди-С1-Св-алкіламіди являють собою метил- та диметиламіди.
Переважними ариламідами є, наприклад, аніліди та 2-хлороаніліди. Переважними складними алкіловими ефірами є, наприклад, складні метилові, етилові, пропілові, ізопропілові, бутилові, ізобутилові, пентилові, мексилові (1-метилгексилові), мептилові (1-метилгептилові), гептилові, октилові або ізооктилові (2-етилгексилові) ефіри. Переважні складні С1-С--алкокси-С1-С4- алкілові ефіри являють собою прямі або розгалужені складні Сі-С.--алкоксіетилові ефіри, наприклад, складний 2-метоксіетиловий, 2-етоксіетиловий, 2-бутоксіетиловий (бутотиловий), 2- бутоксипропіловий або З-бутоксипропіловий ефір. Приклад прямого або розгалуженого складного Сі-С1о-алкілтіоефіра являє собою складний етилтіоефір.
Як його використовують у цій заявці, термін "рослина" включає культурні рослини. Термін рослини містить, але не обмежується ними, рослини сімейств Авіегсеає, Вгаззісасеае, Роасеае або І едитіпозае. Приклади підходящих культурних рослин включають, але не обмежуються ними, Айит сера, Апапа5 сото5и5, Агаспіз пуродаєа, Азрагадив ойісіпайй5, Амепа заїїма, Веїа муцідагі5 5рес. аіввіта, Веїа миїдагі5 5рес. гара, Вгаззіса пари маг. пари, Вгазвіса парив маг. паробгаввіса, Вгаззіса гара маг. 5іїмевігі5, Вгабз5іса оІегасеа, Вгаввзіса підга, Вгазвзіса |ипсеа,
Вгазвзіса сатрезігв5, Сатеїа 5іпепзіз, Саїйнатив ііпсіогіцв, Сагуа іПіпоіпепвів, Сімив ІПтоп, Сів віпепзіз, Сопїйєа агабріса (Соїйєа сапернога, Соїєа Ірегіса), Сиситів заїмив, Суподоп дасіуїоп,
Рашйсив сагоїа, Еіаєї5 диіпеепвів, Егадагіа мезса, Сіусіпе тах, Соз5урішт Пісвшшт, (Совззурійт агбогеит, Со55зурійт Неграсєеит, Сюивзвурішт міШоїЇйшт), Неїїапіпих аппии5, Немуєа Бгавіїепвів,
Ногдешт миїдагє, Нитшив Іюршіив5, Іротоєа бБаїайах, дидіап5 тедіа, Геп5 сшиїїпагів, Гіпит ивзітаєйввзітит, І усорегвісоп Іусорегвісит, Маїни5 5рес., Мапіної е5-сшепіа, Медісадо заїїма, Миза зрес., Місоїапа їабасит (М. гивіїса), ОІєа єигораєа, Огула заїїма, РпазеоЇи5 Ішпаїшв5, РпазеоЇи5 мцїЇдагі5, Рісєа абіє5, Ріпиє 5рес., Рівіасіа мега, Рівит заїймит, Ргипиб амішт, Р/гипив5 регвіса,
Руги5 соттипів5, Ргипи5 аппепіаса, Ргипи5 сегазив5, Ргипи5 ацсі5 та ргипиб дотевзіїса, Віре5 вуїмевзіге, Вісіпи5 соттипіх, Засспагит ойПісіпагит, бЗесаІе сегеаіє, Зіпаріє аІра, Боіапит їмбегозит, Богапит бБісоїог (5. миЇдагє), Тиеобгота сасао, іййоїїШшт ргаїепвзе, ійісит аевіїмит, 60 ї"йіса!е, шйісит дигит, Місіа Тара, Міїі міпітега, 7еа тау5. Переважними культурними рослинами є Агаспіз пуродаєа, Веїа миЇдагі5 5рес. айібзіта, Вгаззіса пари5 маг. пари5, Вгаззіса оіІегасеа,
Вгаззіса |нпсєа, Сйгив Птоп, Сйгив 5іпеп5зі5, Сопїйєа агаріса (Сопйєа сапернога, Сонєа Іірегіса),
Суподоп дасіуюп, (Сзусіпе тах, Со55урішт ПігзціШт, ((тов55урішт атбогет, Сюов55урійт
Ппегбасецт, Соввурішт мійШоїйШт), Неїїапійиб5 аппиив5, Ногдейт мцідаге, Чуидіапе гедіа, І еп сцпагів, Гіпит ивіаїв-5ітит, І усорегзісоп Іусорегзісит, Маїи5 5рес., Медісадо заїїма, Місоїапа тїабасит (М.пивіїса), Оієа єигораєа, Огула заїїма, Рпазеоїиз Ішпаїшв5, Рпазеоїи5 муцідагів, Рівіасіа мега, Різит заїїмит, Ргипив ацісів, Засспагит ойісіпагит, ЗесаІе сегєеаіє, Зоїапит шШвреговит,
Зогуапит бісоїог (5. миЇдаге), ійіса!є, Піст аеєвіїмит, їгйісит дигит, Місіа тара, Мій5 міп'тега та 7ва таув.
Крім того, термін рослина також охоплює генетично модифіковані рослини. Термін "генетично модифіковані рослини" повинен розумітись як рослини, генетичний матеріал яких був модифікований внаслідок застосування методів рекомбінантної ДНК таким чином, що в природних умовах не може бути отримано просто за допомогою кросбридінгу, мутацій, природних рекомбінацій, селекції, мутагенезу, або генної інженерії. Звичайно, один або більша кількість генів було інтегровано в генетичний матеріал генетично модифікованої рослини, для того щоб покращити певні властивості рослини. Такі генетичні модифікації також включають, але не обмежуються ними, направлені посттрансляційні модифікації білка(ів), оліго- або поліпептидів, наприклад, внаслідок глікозилювання або додавання полімерів, таких як пренильованих, ацетильованих або фарнезильованих фрагментів або ПЕГ фрагментів.
Способи отримання генетично модифікованих рослин, як правило, є відомими для фахівця в даній області.
Крім того, такі рослини також охоплюють ті рослини, які внаслідок застосування методів рекомбінантної ДНК здатні синтезувати один або більшу кількість інсектицидних білків, зокрема, відомих із роду бактерій Васіїш5, зокрема, Васійи5 Іпигіпдіепвіб5, такі як ендотоксини, наприклад,
СТУС), СтуіАсс), СтМІЕ, СтуІК(аг), СгтуПпА(в), СтуПША, СтУПІВ(Ь1) або Сту9бс; рослинні інсектицидні білки (МІР), наприклад, МІРІ, МІР2, МІРЗ або МІРЗА; інсектицидні білки бактерій, колонізуючих нематоди, наприклад, види Рпоїогпардих або види Хепогпарадаив; токсини, що виробляються тваринами, такі як токсини скорпіону, токсини павукоподібних комах, токсини оси, або інші специфічні для комах нейротоксини; токсини, що виробляються грибами, такі як токсини
Зо зігеріотусеїе5, лектини рослин, такі як лектини гороху або ячменю; аглютиніни; інгібітори протеїнази, такі як інгібітори трипсину, інгібітори серин-протеази, інгібітори пататину, цистатину або папаїну; інактивуючі рибосому білки (КІР), такі як рицин, кукурудза-КІР, абрин, люфин, сапорин або бріодин; ферменти метаболізму стероїдів, такі як З-гідроксистероїдоксидаза, екдистероїд-ІОР-глікозилтрансфераза, холестеролоксидази, інгібітори екдізону або НМО-Сод- редуктаза; блокатори іонних каналів, такі як блокатори натрієвих або кальцієвих каналів; естеразу ювенільного гормону; рецептори діуретичних гормонів (рецептори гелікокініну); стильбенсинтазу, бібензилсинтазу, хітінази або глюканази. В контексті цього винаходу, вказані інсектицидні білки або токсини також повинні певним чином розумітись як претоксини, гібридні білки, процесовані або іншим чином модифіковані білки. Гибридні білки характеризуються новою комбінацією білкових доменів, (дивись, наприклад, МО 02/015701). Додаткові приклади таких токсинів або генетично модифікованих рослин, які здатні синтезувати такі токсини, розкриті, наприклад, в ЕР-А 374 753, МО 93/007278, МО 95/34656, ЕР-А 427 529, ЕР-А 451 878,
МО 03/18810 та УМО 03/52073. Способи отримання таких генетично модифікованих рослин, як правило, є відомими для фахівця в даній області та описані, наприклад, у згаданих вище публікаціях. Вказані інсектицидні білки, які містяться в генетично модифікованих рослинах, надають рослинам, які виробляють вказані білки, стійкість до шкідників із всіх таксономічних груп атроподів, зокрема, до жуків (СоеїЇорієга), двокрилих комах (Оірієга), та метеликів (Герідоріега), а також до нематод (Метаїйода). Генетично модифіковані рослини, які здатні синтезувати один або більшу кількість інсектицидних білків, наприклад, описані в згаданих вище публікаціях, та при цьому деякі із них є комерційно доступними, наприклад, такі як Міеїасага? (сорти кукурудзи, які виробляють токсин СгутАб), МіеідйсСага? Ріи5 (сорти кукурудзи, які виробляють токсини СтутАб та СтузВЬ1), егапіпк? (сорти кукурудзи, які виробляють токсин
Студс), Негсшех? КУМ (сорти кукурудзи, які виробляють СтуЗз4а4АБІ, СтузБАрІ та фермент фосфінотрицин-М-ацетилтрансферазу ІРАТІ); МИСОТМ? 33В (сорти бавовника, які виробляють токсин СтуїТАс), Воїдага? | (сорти бавовника, які виробляють токсин СтутАс), Воїїдага?є ІІ (сорти бавовника, які виробляють токсини СтгтуїАс та Сту2АБ2); МІРСОТУ (сорти бавовника, які виробляють МІР-токсин); Мем еаї? (сорти картоплі, які виробляють токсин СтгузА); ВІ-Хіга?,
МаїштесСага?, КпоскОціє, Віпесагає, Ргоїєста?, ВИ1 (наприклад, Адгізите? СВ) та ВІИ176 від компанії Зупдепіа беєаз5 5АБ5Б, Франція, (сорти кукурудзи, які виробляють токсин СтутАб та бо фермент РАТ), МІКбО4 від компанії бупдепіа Зееаз АБ, Франція (сорти кукурудзи, які виробляють модифіковану версію токсину СгтузЗА, див. МО 03/018810), МОМ 863 від компанії
Мопзапіо Еигоре 5.А., Бельгія (сорти кукурудзи, які виробляють токсин СгтуЗзВЬ1), ІРС 531 від компанії Мопзапіо Ешигоре 5.А., Бельгія (сорти бавовника, які виробляють модифіковану версію токсину СтуТАс) та 1507 від компанії Ріопеег Омегзеа5 Согрогайоп, Бельгія (сорти кукурудзи, які виробляють токсин СгуїЕ та фермент РАТ).
Крім того, термін рослини також охоплює рослини, отримані в результаті застосування методів рекомбінантної ДНК, які здатні синтезувати один або більшу кількість білків, для того щоб підвищити стійкість або резистентність вказаних рослин до бактеріальних, вірусних або грибкових патогенних мікроорганізмів. Приклади таких білків являють собою так звані "зв'язані з патогенезом білки" (РЕ-білки, дивись, наприклад, ЕР-А 392 225), гени стійкості до хвороб рослин (наприклад, сорти картоплі, які експресують гени стійкості, що діють проти збудників фітофторозу, які отримані із мексиканської дикої картоплі боЇапит БиЇросавбіапит), або Т4- лізозим (наприклад, сорти картоплі, які здатні синтезувати вказані білки з підвищеною стійкістю проти таких бактерій, як Егм/іпіа атуймога). Способи отримання таких генетично модифікованих рослин, як правило, є відомими для фахівця в даній області та описані, наприклад, в згаданих вище публікаціях.
Крім того, термін рослини також включає рослини, отримані за допомогою застосування методів рекомбінантної ДНК, що здатні синтезувати один або більшу кількість білків, для того щоб підвищити продуктивність (наприклад, виробництво біомаси, вихід зерна, вміст крохмалю, вміст масла або вміст білка) вказаних рослин, їх стійкість до засухи, засоленості грунту або до інших обмежуючих ріст факторів навколишнього середовища або стійкість до шкідників та до грибкових, бактеріальних або вірусних патогенних мікроорганізмів.
Крім того, термін рослини також включає рослини, які внаслідок застосування методів рекомбінантної ДНК мають змінену кількість речовин у вмісті або нові речовини у своєму вмісті, зокрема, речовини, які покращують поживність для людей або тварин, наприклад, олійні рослини, які виробляють довголанцюгові омега-3 жирні кислоти або ненасичені омега-9 жирні кислоти, що зміцнюють здоров'я (наприклад, ріпак Мехега?, компанія ЮОУМ Адго 5сіепсев,
Канада).
Крім того, такі рослини також включають ті рослини, які внаслідок застосування методів
Зо рекомбінантної ДНК мають змінену кількість речовин у своєму вмісті або нові речовини у своєму вмісті, зокрема, які покращують виробництво сировинних матеріалів, наприклад, картопля, яка виробляє підвищену кількість амілопектину (наприклад, картопля АтіПога-, компанія ВАБЕ 5Е,
Німеччина).
Термін "рослини" також включає рослини, які були модифіковані внаслідок селекції, мутагенезу або генної інженерії, наприклад, їм була надана резистентність до застосування певних класів гербіцидів. При цьому їм була надана стійкість до таких класів гербіцидів, як ауксинові гербіциди, такі як дикамба або 2,4-О0; знебарвлюючі гербіциди, такі як інгібітори гідроксифенілпіруватдиоксигенази (НРРО) або інгібітори фітоєндесатурази (РОБ); інгібітори ацетолактатсинтази (А 5), такі як сульфонілсечовини або імідазолінони; інгібітори енолпірувілшикімат-З-фосфатсинтази (ЕРБ5Р), такі як гліфосат; інгібітори глутамінсинтетази (5), такі як глюфосинат; інгібітори протопорфіриноген-ІХ-оксидази (РРО); інгібітори біосинтезу ліпідів, такі як інгібітори ацетил-СоА-карбоксилази (АССабе); або оксинільні (тобто, бромоксинільні або йоксинільні) гербіциди, в результаті традиційних способів селекції або генної інженерії. Крім того, коли внаслідок декількох генетичних модифікацій рослини стали стійкими до декількох класів гербіцидів, наприклад, стійкими як до гліфосату, так і до глюфосинату, або як до гліфосату, так і до гербіциду із іншого класу, наприклад, до інгібіторів
АЇ 5, інгібіторів НРРО, ауксинових гербіцидів, або до інгібіторів АССазте. Вказані технології стійкості до гербіцидів, наприклад, описані в Рез5і Мападетепі 5сієпсе 61, 2005, 246; 61, 2005, 258; 61, 2005, 277; 61, 2005, 269; 61, 2005, 286; 64, 2008, 326; 64, 2008, 332; Меєй 5сівепсе 57,
БО 2009, 108; А!йвігаійап доигпа! ої Адгісийига! Кезеагсп 58, 2007, 708; 5сіепсе 316, 2007, 11855 а також в посиланнях, процитованих там. Приклади вказаних технологій стійкості до гербіцидів також описані в публікаціях ОЗ 2008/0028482, 05 2009/0029891, УМО 2007/143690, УМО 2010/080829, 005 6307129, 005 7022896, 05 2008/0015110, 05 7,632,985, 05 7105724, та 5 7381861, кожна із яких включена в цю заявку за допомогою посилання. Деяким культурним рослинам була надана стійкість до гербіцидів внаслідок застосування традиційних способів селекції (мутагенезу), наприклад, суріпиця СіеєагієЇа? (Сапоїа, компанія ВАБЕ ЗЕ, Німеччина) є стійкою до імідазолінонів, наприклад, до імазамоксу, або соняшник Ехрге555!Цпе (компанія
БиРопі, США) є стійким до сульфонілсечовин, наприклад, до трибенурону. Методи генної інженерії застосовувались для надання культурним рослинам, таким як соєві боби, бавовник, 60 кукурудза, буряк та ріпак, стійкості до гербіцидів, таких як гліфосат, дикамба, імідазолінони та глюфосинат, деякі із яких знаходяться у розробці або є комерційно доступними під торговими марками або комерційними найменуваннями КоипадирКеаду? (стійкі до гліфосату, компанія
Мопзапіо, США), Сийімапсе? (стійкі до імідазолінону, компанія ВАБЕ 5Е, Німеччина) та
Препуіпке (стійкі до глюфосинату, компанія Вауег Сторбсіепсе, Німеччина).
Як його використовують у цій заявці, термін "рослина-хазяїн" включає, але не обмежується ними, рослини, які можуть вражатись паразитичними бур'янами. Термін "рослина-хазяїн, яка зійшла" переважно відноситься до рослин-хазяїнів, насіння яких було висіяно і потім рослина розвивалась таким чином, що росла вверх, так, що частково знаходиться над поверхнею землі.
Як його використовують у цій заявці, термін ""АУ", наприклад, як в А122(АДТ, відноситься до амінокислотної заміни, наприклад, аланіну на треонін, де нумерація амінокислоти відноситься до відповідного номеру білка Агарідорзів (Паїйіапа.
Як його використовують у цій заявці, термін "насіння" включає насіння всіх типів, таке як зерно, насіння, плоди, бульби, розсаду та подобні форми. Насіння може переважно бути насінням сільськогосподарських рослин, згаданих вище, а також насінням трансгенних рослин або рослин, отриманих за допомогою звичайних методів селекції.
Як його використовують у цій заявці, термін "паразитичний бур'ян" відноситься до будь-якого виду рослини, яка негативно впливає на рослину-хазяїна, та навіть може бути патогенною.
Паразитичний бур'ян включає стеблові паразити та кореневі паразити. Стеблові паразити зустрічаються в деяких сімействах, та при цьому патогенні члени сімейства включають деякі омели (а також повитицю (Сизсшіа та СаззуїШа). Кореневі паразити є більш поширеними та знаходяться в різних таксономічних групах. Деякі із найбільш економічно важливих кореневих патогенних мікроорганізмів знаходяться ов сімействі вовчка, Огорапспасеае. Термін паразитичний бур'ян також включає будь-які голопаразити, геміпаразити, облігатні паразити, або умовні паразити. Умовні паразити містять хлорофіл та можуть рости до дозрівання без хазяїнів. Навпаки, облігатним паразитам для дозрівання потрібен хазяїн. Геміпаразити містять хлорофіл, коли дозрівають (та із цієї причини є фотосинтезними), і в результаті підключення до ксилеми хазяїна за допомогою гаусторію отримують воду, в якій розчиняються поживні речовини. Голопаразити не мають хлорофілу та повністю залежать від вмісту ксилеми та флоеми хазяїна. Незважаючи на те, що вказані визначення мають на увазі абсолютні та
Зо дискретні категорії, деякі паразитичні рослини є проміжними між гемі- та голопаразитичним станом, наприклад, Си5сша (повитиця).
Як його використовують у цій заявці, термін "покриття насіння" переважно відноситься до нанесення покриття навколо насінини. Переважно, покриття являє собою дуже тонкий шар, переважно менше ніж 0,1 мкм, як у випадку плівкового покриття, а також до більш товстого покриття насінини, та може при цьому містити добрива, фунгіциди, інсектициди, посилювачі росту та/або речовини для обробки насіння, такі як інгібітор АГ. 5 для обробки насіння, також, як і інертний носій та полімерну зовнішню оболонку.
Як його використовують у цій заявці, термін "дражування насіння" відноситься до додавання штучного покриття до насіння, яке може застосовуватись для покриття насіння неправильної форми, а також до додавання хімічних речовин у матеріал насіннєвих гранул. Матеріал насіннєвих гранул може містити заповнюючі матеріали та в'яжучі речовини, такі як суглинок, крохмаль, тилоза (похідне целюлози), добрива, інсектициди, посилювачі росту та/або речовини для обробки насіння, такі як інгібітор АЇ5 для обробки насіння, або поліакрилатні/поліакриламідні полімери. Необов'язково до дражувального шару може додаватись плівкове покриття. Дражування насіння також включає підвищення розміру дуже маленького насіння. Прикладами дуже маленького насіння є насіння плодів та овочів. Таке покриття може забезпечити покращені можливості посадки, наприклад, роздільну посадку, застосування посадочних машин, або точне розміщення та видимість у/на грунті.
Як його використовують у цій заявці, термін "стійкий до гербіцидів" або "стійкість до гербіцидів" означає, що рослина не підпадає під негативний вплив гербіциду. Переважно, рослина не підпадає під негативний вплив, коли гербіцид застосовують у концентраціях, які є ефективними для захисту рослини від небажаних бур'янів, зокрема, від небажаних паразитичних бур'янів. Стійкість до гербіциду може бути такою, яка зустрічається в природі або індукована внаслідок застосування генної інженерії або селекції варіантів, отриманих в результаті вирощування тканин, або мутагенезу.
Як його використовують у цій заявці, термін "фунгіцид" включає біоцидні хімічні сполуки або біологічні організми, які застосовуються для знищення або інгібування грибів, або грибних спор.
Приклади фунгіцидів включають, але не обмежуються ними, стробілурини, карбоксаміди, азоли, гетероциклічні сполуки, карбамати та інші активні сполуки. бо Приклади підходящих стробілуринів включають, але не обмежуються ними, азоксистробін,
димоксистробін, енестробурин, флуоксастробін, крезоксим-метил, метоміностробін, оризастробін, пікоксистробін, піраклостробін, піраметостробін, піраоксистробін, пірибенкарб, трифлоксистробін, метил-(2-хлор-5-(1-(З-метилбензилоксіїміно)етил|рензил)карбамат та 2-(2-(3- (2,6-дихлорфеніл)-1-метил-аліліденамінооксиметил)-феніл)-2-метоксіїміно-М-метил-ацетамід.
Приклади підходящих карбоксамідів включають, але не обмежуються ними, карбоксаніліди, які включають беналаксил, беналаксил-М, беноданіл, біксафен, боскалід, карбоксин, фенфурам, фенгексамід, флутоланіл, фураметпір, ізопіразам, ізотіаніл, кіралаксил, мепроніл, металаксил, металаксил-М (мефеноксам), офурас, оксадиксил, оксикарбоксин, пенфлуфен, пентіопірад, седаксан, теклофталам, тифлузамід, тіадиніл, 2-аміно-4-метил-тіазол-5- карбоксанілід, М-(3 4 б'-трифторбіфеніл-2-іл)-3-дифторметил-1-метил-1 Н-піразол-4- карбоксамід, М-(2-трифторметилтіобіфеніл-2-іл)-З-дифторметил-1-метил-1Н-піразол-4- карбоксамід та М-(2-(1,3,3-триметил-бутил)-феніл)-1,3-диметил-5-фтор-1Н-піразол-4- карбоксамід; карбонові морфоліди, які включають диметоморф, флуморф, піриморф; аміди бензойної кислоти, які включають флуметовер, флуопіколід, флуопірам, зоксамід; та інші карбоксаміди, які включають карпропамід, дицикломет, мандипроамід, окситетрациклін, силтіофарм та амід М-(б-метокси-піридин-3-іл) циклопропанкарбонової кислоти.
Приклади підходящих азолів включають, але не обмежуються ними, триазоли, які включають азаконазол, бітертанол, бромуконазол, ципроконазол, дифеноконазол, диніконазол, диніконазол-М, епоксиконазол, фенбуконазол, флухінконазол, флузілазол, флутріафол, гексаконазол, імібенконазол, іпконазол, метконазол, міклобутаніл, окспоконазол, паклобутразол, пенконазол, пропіконазол, протіоконазол, сімеконазол, тебуконазол, тетраконазол, тріадимефон, тріадименол, тритіконазол, юніконазол; імідазоли, які включають ціазофамід, імазаліл, пефуразоат, прохлораз, трифлумізол; бензімідазоли, які включають беноміл, карбендазім, фуберидазол, тіабендазол; а також інші азоли, які включають етабоксам, етридіазол, гімексазол та 2-(4-хлор-феніл)-М-(4-(3,4-диметокси-феніл)-ізоксазол-5-іл|-2-проп-2- інілокси-ацетамід.
Приклади підходящих гетероциклічних сполук включають, але не обмежуються ними, піридини, які включають флуазинам, пірифенокс, 3-(5-(4-хлор-феніл)-2,3-диметил-ізоксазолідин-
З-іл|-піридин, 3-(5-(4-метил-феніл)-2,3-диметил-ізоксазолідин-З-іл|-піридин; піримідини, які
Зо включають бупіримат, ципродиніл, дифлуметорим, фенарімол, феримзон, мепаніпірим, нітрапірин, нуарімол, піриметаніл;
Піперазини, які включають трифорин; піроли, які включають фенпіклоніл, флудіоксоніл; морфоліни, які включають альдиморф, додеморф, додеморф-ацетат, фенпропіморф, тридеморф; піперидини, які включають фенпропідин; дикарбоксиміди, які включають фторімід, іпродіон, процимідон, вінклозолін; неароматичні 5-членні гетероцикли, які включають фамоксадон, фенамідон, флутіаніл, октилінон, пробеназол, складний 5-аліловий ефір 5-аміно- 2-ізопропіл-3-оксо-4-орто-толіл-2,3-дигідро-піразол-1-тіокарбонової кислоти; а також інші гетероциклічні сполуки, які включають ацибензолар-5-метил, аметоктрадин, амісульбром, анілазин, бластицидин-5, каптафол, каптан, хінометіонат, дазомет, дебакарб, дикломезин, дифензокват, дифензокват-метилсульфат, феноксаніл, фолпет, оксолінову кислоту, піпералін, проквіназид, піроквілон, квіноксифен, триазоксид, трициклазол, 2-бутокси-6-йод-3- пропілхромен-4-он, 5-хлор-1-(4,6-диметокси-піримідин-2-іл)-2-метил-1Н-бензоїмідазол та 5- хлор-7-(4-метилпіперидин-1-іл)-6-(2,4,6-трифторфеніл)-(1,2,4)триазоло|1,5-а|піримідин.
Приклади підходящих карбаматів включають, але не обмежуються ними, тіо- та дитіокарбамати, які включають фербам, манкозеб, манеб, метам, метасульфокарб, метирам, пропінеб, тірам, зінеб, зірам; інші карбамати, які включають бентіавалікарб, дієтофенкарб, іпровалікарб, пропамокарб, пропамокарб гідрохлорид, валіфеналат та М-(1-(1-(4-ціано- феніл)етансульфоніл)-бут-2-ілукарбамінової кислоти-(4-фторфеніловий) складний ефір.
Приклади інших підходящих активних речовин включають, але не обмежуються ними, гуанідини, які включають гуанідин, додин, додин у вигляді вільної основи, гуазатин, гуазатин- ацетат, іміноктадин, іміноктадин-триацетат, іміноктадин-тріс(альбесилат); антибіотики, які включають казугаміцин, казугаміцин гідрохлорид-гідрат, стрептоміцин, поліоксин, валідаміцин А; похідні нітрофенілу, які включають бінапакрил, динобутон, динокап, нітртал-ізопропіл, текназен; металоорганічні сполуки, які включають солі фентину, такі як фентинацетат, фентинхлорид або фентингідроксид; гетероциклильні сполуки, що містять сірку, які включають дитіанон, ізопротіолан; фосфорорганічні сполуки, які включають едифенфос, фосетил, фосетил-алюміній, іпробенфос, фосфорну кислоту та її солі, піразофос, толклофос-метил; хлорорганічні сполуки, які включають хлортралоніл, дихлофлуанід, дихлорофен, флусульфамід, гексахлоробензен, пенцикурон, пентахлорфенол та його солі, фталід, квінтозен, тіофанат-метил, толілфлуанід, М- бо (д-хлор-2-нітро-феніл)-М-етил-4-метил-бензенсульфонамід; неорганічні активні речовини, які включають бордоську суміш, ацетат міді, гідроксид міді, оксихлорид міді, основний сульфат міді, сірку; а також інші активні речовини, які включають біфеніл, бронопол, цифлуфенамід, цимоксаніл, дифеніламін, метрафенон, мілдіоміцин, оксин-мідь, прогексадіон-кальцій, спіроксамін, тебуфлохін, толілфлуанід, М-(циклопропілметоксіїміно-(б-дифтор-метокси-2,3- дифтор-феніл)-метил)-2-фенілацетамід, /- М'Є(4-(4-хлор-3-трифторметил-фенокси)-2,5-диметил- феніл)-М-етил-М-метилформамідин, М'-(4--4-фтор-3-трифторметил-фенокси)-2,5-диметил- феніл)-М-етил-М-метилформамідин, М'««2-метил-5-трифторметил-4-(З-триметилсиланіл- пропокси)-феніл)-М-етил-М-метилформамідин, М'«5З-дифторметил-2-метил-4-(3- триметилсиланіл-пропокси)-феніл)-М-етил-М-метил формамідин, метил-(1,2,3,4-тетрагідро- нафталін-1-іловий)-амід 2-11-(2-(5-метил-З-трифторметил-піразол-1-іл)-ацетил|-піперидин-4-ілу- тіазол-4-карбонової кислоти, метил-(Н)-1,2,3,4-тетрагідро-нафталін-1-іловий-амід 2-11-(2-(5- метил-З-трифторметил-піразол-1-іл)-ацетил|-піперидин-4-іл)у-тіазол-4-карбонової кислоти, складний б-трет-бутил-8-фтор-2,3-диметил-хінолін-4-іловий ефір метоксиоцтової кислоти та М- метил-2-11-(5-метил-3-трифторметил-1 Н-піразол-1-іл)-ацетил|-піперидин-4-іл)-М-((1 Н)-1,2,3,4- тетрагідронафталін-1-іл|-4-тіазолкарбоксамід.
Як його використовують у цій заявці, термін "регулятори росту рослин" (РРР) відноситься до сполук, які можуть взаємодіяти з гормональною системою оброблюваних рослин та регулювати ріст рослини або частин рослини. Вони можуть впливати на процеси розвитку та диференціації в рослинах за низьких доз, не маючи при цьому поживної цінності або фітотоксичності. Зокрема, різні РРР можуть, наприклад, знижувати висоту рослини, стимулювати проростання насіння, викликати цвітіння, потемніння забарвлення листя, зменшувати полягання зернових, змінювати швидкість росту рослин та змінювати час та ефективність цвітіння, утворення плодів, дозрівання, падіння плодів, втрату листя або якісні ознаки. Є кілька різних класів регуляторів росту рослин. Відомі класи включають, але не обмежуються ними, азоли (такі як юніконазол та паклобутразол), циклогексанкарбоксилати (такі як тринексапак, тринексапак-етил, прогексадіон та прогексадіон-кальцій), піримідинілкарбіноли (такі як флурпрімідол та анцимідол), четвертинний амоній (такий як хлормекват-хлорид та мепікват-хлорид) та сульфоніламінофенілацетаміди (такі як мефлуідід). Приклади придатних регуляторів росту включають, але не обмежуються ними, абсцизову кислоту, амідохлор, анцимідол, 6-
Зо бензиламінопурин, брасинолід, бутралін, хлормекват (хлормекват-хлорид), холінхлорид, цикланілід, дамінозид, дикегулак, диметипін, 2,6-диметилпуридин, етефон, флуметралін, флурпримідол, флутіацет, форхлорфенурон, гіберелову кислоту, інабенфід, індол-3-оцтову кислоту, малеїновий гідразид, мефлуїідід, мепікват (мепікват-хлорид), нафталіноцтову кислоту,
М-6-бензиладенін, паклобутразол, прогексадіон (прогексадіон-кальцій), прогідрожасмон, тидіазурон, тріапентенол, трибутилфосфоротритіоат, 2,3,5-трийодбензойну кислоту, тринексапак-етил та юніконазол.
Як його використовують у цій заявці, термін "гербіцид" включає будь-яку речовину, яку застосовують для знищення або інгібування росту рослин, переважно бур'янів. Необмежуючі приклади гербіцидів включають ацетаміди, такі як ацетохлор, алахлор, бутахлор, диметахлор, диметенамід, флуфенацет, мефенацет, метолахлор, метазахлор, напропамід, напроанілід, петоксамід, претилахлор, пропахлор, тенілхлор; похідні амінокислоти, такі як буланафос, гліфосат, глюфосинат, сульфосат; арилоксифеноксипропіонати, такі як клодинафоп, цигалофоп-бутил, феноксапроп, флуазифоп, галоксифоп, метаміфоп, пропаквізафоп, квізалофоп, квізалофоп-П-тефурил; бипіридили, такі як дикват, паракват; (тіо)карбамати, такі як асулам, бутилат, карбетамід, десмедіфам, димепепірат, ептам (ЕРТС), еспрокарб, молінат, орбенкарб, фенмедіфам, просульфокарб, пірибутикарб, тіобенкарб, триалат; циклогександіони, такі як бутроксидим, клетодим, циклоксидим, профоксидим, сетоксидим, тепралоксидим, тралкоксидим; динітроаніліни, такі як бенфлуралін, еталфлуралін, орізалін, пендиметалін, продіамін, трифлуралін; прості дифенілові ефіри, такі як адифлуорфен, аклоніфен, біфенокс, диклофоп, етоксифен, фомезафен, лактофен, оксифлуорфен; гідроксибензонітрили, такі як бомоксиніл, дихлобеніл, йоксініл; імідазолінони, такі як імазаметабенз, імазамокс, імазапік, імазапір, імазахін, імазетапір; феноксіоцтові кислоти, такі як кломепроп, 2,4- дихлорфеноксіоцтова кислота (2,4-0), 2,4-0О8В, дихлорпроп, МСРА, МСОРА-тіоетил, МОРВ, мекопроп; піразини, такі як хлоридазон, флуфенпір-етил, флутіацет, норфлуразон, піридат; піридини, такі як амінопіралід, клопіралід, дифлуфенікан, дитіопір, флурідон, флуроксипір, піклорам, піколінафен, тіазопір; сульфонілсечовини, такі як амідосульфурон, азимсульфурон, бенсульфурон, хлорімурон-етил, хлорсульфурон, циносульфурон, циклосульфамурон, етоксисульфурон, флазасульфурон, флуцетосульфурон, флупірсульфурон, форамсульфурон, галосульфурон, імазосульфурон, йодосульфурон, мезосульфурон, метазосульфурон, бо метсульфурон-метил, нікосульфурон, оксасульфурон, примісульфурон, просульфурон,
піразосульфурон, римсульфурон, сульфометурон, сульфосульфурон, тіфенсульфурон, триасульфурон, трибенурон, трифлоксисульфурон, трифлусульфурон, трітосульфурон, 1-((2- хлор-6-пропіл-імідазо/1,2-б|Іпіридазин-3-іл)усульфоніл)-3-(4,6-диметокси-піримідин-2-іл)сечовина; триазини, такі як аметрин, атразин, ціаназин, диметаметрин, етіозин, гексазінон, метамітрон, метрибузин, прометрин, симазин, тербутілазин, тербутрин, тріазифлам; сечовини, такі як хлортолурон, даїімурон, діурон, флуометурон, ізопротурон, динурон, метабензтіазурон, тебутіурон; інші інгібітори ацетолактатсинтази, такі як біспірибак-натрій, клорансулам-метил, диклосулам, флорасулам, флукарбазон, флуметсулам, метосулам, орто-сульфамурон, пенокссулам, пропоксикарбазон, пірибамбенз-пропіл, пірибензоксим, пірифталід, піримінобак- метил, піримісульфан, піритіобак, піроксасульфон, пірокссулам; та інші, такі як амікарбазон, амінотриазол, анілофос, бефлубутамід, беназолін, бенкарбазон, бенфлурезат, бензофенап, бентазон, бензобіциклон, біциклопірон, бромацил, бромбутид, бутафенацил, бутаміфос, кафенстрол, карфентразон, цинідон-етил, хлортал, цинметилін, кломазон, кумілурон, ципросульфамід, дикамба, дифензокват, дифлуфензопір, Огеспб5ієга моносегав5, ендотал, етофумезат, етобензанід, феноксасульфон, фентразамід, флуміклорак-пентил, флуміоксазин, флупоксам, флурохлоридон, флуртамон, інданофан, ізоксабен, ізоксафлутол, ленацил, пропаніл, пропізамід, хінклорак, хінмерак, мезотріон, метиларсінова кислота, наптплам, оксадіаргіл, оксадіазон, оксазикломефон, пентоксазон, піноксаден, піраклоніл, пірафлуфен- етил, пірасульфотол, піразоксифен, піразолінат, хінокламін, сафлуфенацил, сулкотріон, сульфентразон, тербацил, тефурилтріон, темботріон, тієнкарбазон, топрамезон, складний етиловий ефір (3-(д-хлор-4-фтор-5-(3-метил-2,6-діоксо-4-трифторметил-З3,6б-дигідро-2Н- піримідин-1-іл)-фенокси|-піридин-2-ілокси)-оцтової кислоти, складний метиловий ефір б-аміно-5- хлор-2-циклопропіл-піримідин-4-карбонової кислоти, б-хлор-3-(2-циклопропіл-б6-метил-фенокси)- піридазин-4-ол, 4-аміно-З-хлор-6-(4-хлорфеніл)-5-фтор-піридин-2-карбонова кислота, складний метиловий ефір 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метокси-феніл)-піридин-2-карбонової кислоти, та складний метиловий ефір 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-3-диметиламіно-2-фторфеніл)- піридин-2-карбонової кислоти.
Як його використовують у цій заявці, термін "інсектицид" відноситься до будь-якої речовини, яку застосовують для знищення комах. Приклади інсектицидів включають, але не обмежуються
Зо ними, органо(тіо)фосфати, такі як ацефат, азаметіфос, азинфос-метил, хлорпірифос, хлорпірифос-метил, хлорфенвінфос, діазинон, дихлорвос, дикротофос, диметоат, дисульфотон, етіон, фенітротіон, фентіон, ізоксатіон, малатіон, метамідофос, метидатіон, метил-паратіон, мевінфос, монокротофос, оксидеметон-метил, параоксон, паратіон, фентоат, фозалон, фосмет, фосфамідон, форат, фоксим, піриміфос-метил, профенофос, протіофос, сулпрофос, тетрахлорвінфос, тербуфос, триазофос, трихлорфон; карбамати, такі як аланікарб, альдикарб, бендіокарб, бенфуракарб, карбарил, карбофуран, карбосульфан, феноксикарб, фуратіокарб, метіокарб, метоміл, оксаміл, піримікарб, пропоксур, тіодикарб, триазамат; піретроїди, такі як алетрин, біфентрин, цифлутрин, цигалотрин, цифенотрин, циперметрин, альфа-циперметрин, бета-циперметрин, зета-циперметрин, дельтаметрин, есфенвалерат, етофенпрокс, фенпропатрин, фенвалерат, іміпротрин, лямбда-цигалотрин, перметрин, пралетрин, піретрин І та ІІ, ресметрин, силафлуофен, тау-флувалінат, тефлутрин, тетраметрин, тралометрин, трансфлутрин, профлутрин, димефлутрин; регулятори росту комах, такі як а) інгібітори синтезу хітину: бензоїлсечовини: хлорфлуазурон, цирамазин, дифлубензурон, флуциклоксурон, флуфеноксурон, гексафлумурон, люфенурон, новалурон, тефлубензурон, трифлумурон; бупрофезин, діофенолан, гекситіазокс, етоксазол, клофентазин; б) антагоністи екдізону: галофенозид, метоксифенозид, тебуфенозид, азадирахтин; в) ювеноїди: пірипроксифен, метопрен, феноксикарб; г) інгібітори біосинтезу ліпідів: спіродиклофен, спіромезифен, спіротетрамат; сполуки агоністів/антагоністів нікотинових рецепторів, такі як клотіанідин, динотефуран, флупірадифурон, імідаклоприд, тіаметоксам, нітенпірам, ацетаміприд, тіаклоприд, 1-2-хлор-тіазол-5-ілметил)-2-нітріміно-3,5-диметил-|(1,3,5|гриазинан; сполуки антагоністів ГАМК, такі як ендосульфан, етипрол, фіпроніл, ваніліпрол, пірафлупрол, пірипрол, амід 5-аміно-1-(2,6-дихлор-4-метил-феніл)-4-сульфинамоїл-1 Н-піразол-З-тіокарбонової кислоти; макроцмклічнні лактонові інсектициди, такі як абамектин, емамектин, мілбемектин, лепімектин, спіносад, спінеторам; акарициди - інгібітори мітохондріального переносу електронів (МЕТІ) І, такі як феназаквін, піридабен, тебуфенпірад, толфенпірад, рлуфенерим; сполуки МЕТІ ІІ та ПІ, такі як ацеквіноцил, флуациприм, гідраметилнон; роз'єднуючі агенти, такі як хлорфенапір; інгібітори окислювального фосфолювання, такі як цигексатин, діафентіурон, фенбутатин-оксид, пропаргіт; сполуки, які порушують линьку, такі як кріомазин; інгібітори оксидаз змішаної функції, такі як піпероніл бутоксид; блокатори натрієвих каналів, такі як індоксакарб, метафлумізон; бо інгібітори рецепторів ріанодину, такі як хлорантраніліпрол, ціантраніліпрол, флубендіамід, М-
І4,б-дихлор-2-((діетил-лямбда-4-сульфаніліден)карбамоїлі|-феніл|-2-(З-хлор-2-піридил)-5- (трифторметил)піразол-3-карбоксамід; М-(4-хлор-2-((діетил-лямбда-4-сульфаніліден)карбамоїл|- б-метил-феніл|-2-(З-хлор-2-піридил)-5-(трифторметил)піразол-3-карбоксамід; М-(4-хлор-2-Кди-2- пропіл-лямбда-4-сульфаніліден)карбамоїл|-б-метил-фенілі|-2-(3-хлор-2-піридил)-5- (трифторметил)піразол-З-карбоксамід; М-(4,6-дихлор-2-((ди-2-пропіл-лямбда-4- сульфаніліден)карбамоїл|-феніл/|-2-(З-хлор-2-піридил)-5-(трифторметил)піразол-3-карбоксамід;
М-(4,6-дихлор-2-Кдіетил-лямбда-4-сульфаніліден)карбамоїлі|-феніл|-2-(З-хлор-2-піридил)-5- (дифторметил)піразол-З-карбоксамід; М-(4,6-дибром-2-((ди-2-пропіл-лямбда-4- сульфаніліден)карбамоїл|-феніл/|-2-(З-хлор-2-піридил)-5-(трифторметил)піразол-3-карбоксамід;
М-(4-хлор-2-((ди-2-пропіл-лямбда-4-сульфаніліден)карбамоїл|-6-ціано-феніл|-2-(З-хлор-2- піридил)-5-(трифторметил)піразол-3-карбоксамід; М-(4,6-дибром-2-((діетил-лямбда-4- сульфаніліден)карбамоїл|-феніл/|-2-(З-хлор-2-піридил)-5-(трифторметил)піразол-3-карбоксамід; ціазипір, ринаксапір та інші, такі як бенклотіаз, біфеназат, картап, флонікамід, піридаліл, піметрозин, сірка, тіоциклам, цієнопірафен, флупіразофос, цифлуметофен, амідофлумет, іміціафос, бістрифлурон, пірифлухіназон та складний 1,1"-((35, 48, 4ав, 65, баб, 128, 12а5, 1265)-4-І(2-циклопропілацетил)окси|метилі|-1,3,4,4а, 5,6,ба, 12,12а, 12Б-декагідро-12-гідрокси- 4,ба, 12б-триметил-11-оксо-9-(З-піридиніл)-2Н, 11Н-нафтої|2,1-б|піраної|З,4-е|піран-3,6-дііловий ефір циклопропаноцтової кислоти.
Як його використовують у цій заявці, термін "добриво" відноситься до будь-якої речовини, яку додають у грунт, для того щоб сприяти росту рослин. Приклади добрив включають, але не обмежуються ними, сульфат амонію, фосфат амонію, нітрат амонію, та сечовини.
Приклад 1
Досліди проводили у вигляді польових дослідів у Туреччини на ділянці приблизно 24 м.
Застосовували насіння стійкого до імідазолінону соняшника сорту СІ НАріиз-Рагаіїзо 1000.
Перед посівом насіння обробляли імазамоксом шляхом рідкого протруювання насіння.
Рослини соняшника зійшли після спливу 18 днів, та були зібрані приблизно через 3,5 місяця після висівання. Дату з'явлення паразититичного бур'яну Огобрапсне, також як і кількість бур'яну
Огорапспе на ділянці фіксували, останній раз за 2 дні до збору.
Результати підсумовані в Таблиці 1:
Зо
Таблиця 1
Результати обробки насіння соняшника сорту СІ НАріи5-Рагаїзо 1000
З'явлення Кількість Ефективність дії на
Обробки Повт. Огорапсне - днів Огорапспе на д . й й Огорапсне 95 після сходження ЗЕ ділянці ни жи ов
ЗЕ: соняшник;
На ділянках з обробленим імазамоксом насінням паразитичний бур'ян Огорапспе з'являвся значно пізніше.
Крім того, кількість Огорапспе, яка спостерігалась на ділянці, була значно меншою внаслідок обробки насіння (101,7 проти 13,3 та 11,7, відповідно).

Claims (8)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб боротьби з паразитичними бур'янами рослин-хазяїнів, який включає стадію обробки насіння вказаних рослин-хазяїнів композицією, що включає інгібітор ацетолактатсинтази (АГ 5), вибраний з групи, що складається із імазамоксу, сульфосульфурону і пропоксикарбазону, їх сільськогосподарсько придатних солей, і сільськогосподарсько придатних похідних, вибраних із карбонової кислоти, карбоксаміду та складного ефіру карбонової кислоти; причому після стадії обробки насіння здійснюють обробку рослин-хазяїнів, які зійшли, композицією, що включає інгібітор ацетолактатсинтази (АЇ5), вибраний з групи, що складається із імазамоксу, пропоксикарбазону, сульфосульфурону, трибенурону, трибенурон- метилу і пірокссуламу, їх сільськогосподарсько придатних солей, і сільськогосподарсько придатних похідних, вибраних із карбонової кислоти, карбоксаміду та складного ефіру карбонової кислоти.
2. Спосіб за пунктом 1, де паразитичний бур'ян являє собою бур'ян із роду Огорапсне, із роду Сопорпої5, із роду Зігіда або із роду Си5сша.
З. Спосіб за пунктом 1 або 2, де рослину-хазяїна вибирають із групи, що складається із сімейства Авіегасеає, сімейства Вгаззісасеає, сімейства Роасеає, сімейства б5оЇапасеаеє або сімейства І едитіпозає.
4. Спосіб за будь-яким із пунктів 1-3, де композиція, яку застосовують на стадії обробки насіння вказаних рослин-хазяїнів, містить імазамокс.
5. Спосіб за будь-яким із пунктів 1-4, де рослини-хазяїни, які зійшли, обробляють композицією, що включає імазамокс.
6. Спосіб за будь-яким із пунктів 1-4, де рослини-хазяїни, які зійшли, обробляють композицією, що включає сульфосульфурон або трибенурон-метил. Зо 7. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, де рослину-хазяїна вибирають із групи, що складається із а) Неї/апіпйих аппцив, що містить ознаку стійкості до гербіцидів відповідно до (1) АНАБІ. (великою субодиницею синтази ацетогідроксикислоти), яка має заміну А122(АДТ, або (2) варіантом вказаної АНАЗІ,, яка містить як заміну А122(А»ЗТ, так і другу заміну, яка може являти собою одну або більше із РІ97(АДО, РІ97(АДО, РІ97(АДІ Т20З(АДІ, Т203(АДХ, АгОБ(АДО, АгОБ(АДМ, М574(АД, Аб5З(АЗМ, Аб5З(АЗТ, Аб5З(АВЕ, або А6Є5З(АДЗУ, де Х може вибиратись як будь-яка природна амінокислота; б) Не/апіпих аппиийв, що містить дві ознаки стійкості до гербіцидів, ознаку із заміною А122(АДТ в АНАЗІ. та другу ознаку, яка має АНАЗІ із заміною А2О5(АДМ, АНАЗІ із заміною Р197(АД5, АНАЗІ із заміною Р197(АДІ або АНАЗІ із заміною М/574(АДІ ; в) Неї/апійиз аппиив5, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНА5БІ з однією заміною АгОБ(АДУ; г) Не/апійиз аппиих, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАБІ з однією заміною Р197(АДІ; г) Неїйапійив аппцив5, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАЗІ з однією заміною Р1Т97(АдД5; д) Неїапійих аппиив, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАБІ з однією заміною М/574(АДІ ; е) Вгавзвіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНА5І з двома замінами, із заміною А122(АДТ та заміною 5653(АД)М; є) Вгаввіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАБІ з двома замінами, із заміною М/574(АДГ. та заміною 5653(АДМ; ж) Вгазвзіса, що містить як ознаку стійкості до гербіцидів відповідно до є) або є), так і одну або дві додаткові ознаки стійкості до гербіцидів, кожна із яких має заміну(и) в АНАБІ., принаймні в одному із положень А122(АДд), РІ97(АД), В199(АД, Т203(АВД, АгОБ(АД), М574(АВ), 5653(АВ, або аб5аА(АВ; 3) Вгавзвіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНА5БІ з однією заміною А122(АВДТ; и) Вгавзвіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНА5БІ з однією заміною 60 М574(АЦІ ;
ї) Вгазвіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНА5БІ з однією заміною А2гОБ(АВДУ; ї) Вгазвіса, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має заміну 5653(АВМ в ферменті АНАФЗІ та/або заміну УУ574(АДІ. в ферменті АНАЗЗ, й) Огула займа, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАЗІ, принаймні з однією заміною, вибраною із групи, що складається із А2ОБ(САДМ, 5653(АДМ, пб5А(АВДЕ, А122(АДТ, Р197(АВДХ, де Х може вибиратись як будь-яка природна амінокислота, та МУ574(АДІ; к) Огуга зайуа, що містить ознаку стійкості до гербіцидів відповідно до (1) АНАЗІ із заміною АгОБ(АВМ, заміною 5653(АЮМ, заміною 5654(АОЕ, заміною А122(АЦУТ або заміною Р197(АЮ3Х або заміною УУ574(АЮІ,, або (2) варіантом вказаної АНА5БІ,, яка містить одну із замін, вибраних із (1), та другу заміну, яка може являти собою одну або більше із РІ97(АВО, РІ97(АДХ, тТ2О3(АдІ, Т203(АДХ, АгОБ(АВО, АгОБ(АДМ, М574(АД, АбБЗ(АЗМ, Аб5З(АВТ, Аб5З(АВЕ, або АбБ5З(АВДМ, 5653(АДМ, пб5А(АВЕ, АТ22(АДЗТ, М/574(АДІ, де Х може вибиратись як будь-яка природна амінокислота; л) 2еа тауз, що містить ознаку стійкості до гербіцидів, яка має АНАЗІ, принаймні з однією заміною, вибраною із групи, що складається із А2О5САДМ, 5659(АВЗМ, А122(АДТ, Р1І97(АВДХ, де Х може вибиратись як будь-яка природна амінокислота, та М/У574(АВІ; м) 2еа таувз, що містить ознаку стійкості до гербіцидів відповідно до (1) АНАЗІ із заміною АгОБ(АВМ, заміною 5653(АЮМ, заміною А122(АДТ, заміною Р1ТІ97(АЮХ або заміною УУ574(АЮІ, або (2) варіантом вказаної АНАбІ,, яка містить одну із замін, вибраних із (1), та другу заміну, яка може являти собою одну або більше із Р1І97(АЩО, РІ97(АДдДХ, Т20З(АдІ, Т2ОЗ(АДХ, АгОБ(АВО, АгОБ(АДМ, М/574(АДІ, АбБ5З(АДМ, АбБ5З(АЗТ, АбБ5З(АДЕ, АбБ5З(АВМ, 5653(АВДМ, А122(АВДТ, або М/574(АВДІ, де Х може вибиратись як будь-яка природна амінокислота.
8. Спосіб за пунктом 7 відповідно до варіантів е)-ї), де рослину Вгазвзіса вибирають із групи, що складається із Вгазвзіса паривз, Вгаввіса /їипсеа та Вгаввіса гара. 0000 Компютернаверстка ОО. Гергіль 00000000 777 Міністерство розвитку економіки, торгівліта сільськогогосподарства України, 00000 вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201700409A 2014-06-26 2015-06-26 Обробка насіння інгібіторами ацетолактатсинтази (als) UA122129C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US201462017273P 2014-06-26 2014-06-26
EP14177820 2014-07-21
PCT/EP2015/064555 WO2015197831A1 (en) 2014-06-26 2015-06-26 Seed treatment with acetolactate synthase (als) inhibitors

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122129C2 true UA122129C2 (uk) 2020-09-25

Family

ID=70804013

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201700409A UA122129C2 (uk) 2014-06-26 2015-06-26 Обробка насіння інгібіторами ацетолактатсинтази (als)

Country Status (4)

Country Link
ES (1) ES2772257T3 (uk)
HR (1) HRP20200270T1 (uk)
HU (1) HUE047726T2 (uk)
UA (1) UA122129C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
HRP20200270T1 (hr) 2020-11-13
ES2772257T3 (es) 2020-07-07
HUE047726T2 (hu) 2020-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10092008B2 (en) Method for increasing the vigor and/or crop yield of agricultural plants under essentially non-existent pathogen pressure
CN102202504A (zh) 改善植物健康的方法
CN102202505A (zh) 改善植物健康的方法
UA120609C2 (uk) Агрохімічна композиція для обробки листя
EP2704563B1 (en) Adjuvant comprising dimethylsulfoxide and a phosphate ester
CN102711456A (zh) 包含农药和2-丙基庚胺的烷氧基化物的组合物
EP2366289A1 (en) Synergistic fungicidal mixtures
US20110105320A1 (en) Fungicidal mixtures
CN101801193A (zh) 戊叉唑菌和噁醚唑的杀真菌混合物
EP3160227A1 (en) Seed treatment with acetolactate synthase (als) inhibitors
EP3576528B1 (en) Emulsifiable concentrate
AU2016239537B2 (en) Composition comprising a pesticide and isononanoic acid N,N-dimethyl amide
CA2926878C (en) Composition comprising a pesticide and amide
UA122129C2 (uk) Обробка насіння інгібіторами ацетолактатсинтази (als)
CN111246738A (zh) 桶混物
CN114867350B (zh) 阴离子农药的低挥发性多胺盐
AU2018204715A1 (en) Composition comprising a pesticide and amide