UA121915U - Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу - Google Patents

Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу Download PDF

Info

Publication number
UA121915U
UA121915U UAU201704946U UAU201704946U UA121915U UA 121915 U UA121915 U UA 121915U UA U201704946 U UAU201704946 U UA U201704946U UA U201704946 U UAU201704946 U UA U201704946U UA 121915 U UA121915 U UA 121915U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
colon
anastomosis
complications
pvc tube
primary
Prior art date
Application number
UAU201704946U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Миколайович Милиця
Костянтин Миколайович Милиця
Владислав Владиславович Стеблянко
Original Assignee
Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України"
Микола Миколайович Милиця
Костянтин Миколайович Милиця
Владислав Владиславович Стеблянко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України", Микола Миколайович Милиця, Костянтин Миколайович Милиця, Владислав Владиславович Стеблянко filed Critical Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України"
Priority to UAU201704946U priority Critical patent/UA121915U/uk
Publication of UA121915U publication Critical patent/UA121915U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу шляхом проведення резекції товстої кишки з первинним накладанням товстокишкового анастомозу і фіксації проксимального відділу товстої кишки до передньої черевної стінки. Під товсту кишку у проекції її передбаченої фіксації проводять стерильну ПВХ трубку діаметром 0,3-0,5 см, а її кінці виводять через окрему контрапертуру до 1 см та фіксують до шкіри одним швом, і у випадку відсутності ускладнень в зоні первинного анастомозу через 10-12 діб ПВХ трубку вилучають, а у випадку виникнення неспроможності товстокишкового анастомозу товсту кишку виводять назовні, підтягуючи за два кінці ПВХ трубки та формують колостому.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме абдомінальної хірургії, і може бути використаною у лікуванні хворих з патологією товстої кишки.
Захворювання товстої кишки є широко розповсюдженими, багато з яких потребують хірургічного лікування, наприклад дивертикулярна хвороба, доброякісні та злоякісні новоутворення. Так, злоякісні пухлини товстої кишки займають третє місце серед інших локалізацій і за даними різних авторів, становить 98-99 95 всіх ракових пухлин кишечнику. Рак товстої кишки вдвічі частіше вражає чоловіків, ніж жінок. Найбільш часта локалізація пухлини - це сигмовидна (25-30 95) і, особливо, пряма кишка (близько 40 95). Всі інші відділи товстої кишки уражаються раковою пухлиною значно рідше - в 6-8 95 випадків (висхідний відділ ободової кишки, печінкова і селезінкова кривизна, поперечно-ободова кишка та її низхідний відділ).
Основний спосіб лікування зазначених патологічних станів є хірургічний. Існує багато способів профілактики ускладнень після резекцій товстої кишки. Але вони недостатньо ефективні через те, що призводять до розвитку певних ускладнень (неспроможність товстокишкового анастомозу, стриктура тощо), а у деяких випадках і до повторних оперативних втручань, що викликало необхідність у розробці нових способів профілактики післяопераційних ускладнень після хірургічного лікування різноманітної патології товстого кишечнику.
Найбільш близьким аналогом є спосіб, який полягає у резекції товстої кишки з первинним анастомозом та виведенням превентивної колостоми для запобігання розвитку ускладнень та неспроможності товстокишкового анастомозу. Превентивна колостома формується шляхом виконання розрізу передньої черевної стінки та створення "вікна" діаметром 5-6 см з наступною фіксацією проксимального відділу товстої кишки швами до передньої черевної стінки (А.И.
Пойда, В.М. Мельник. Протектирующая стома в хирургии толстой кишки // Хірургія України. - 2013. - Мо 1. - С. 66-73.)
Спільними суттєвими ознаками аналога і корисної моделі є такі: - виконується резекція товстої кишки з первинним накладанням товстокишкового анастомозу. - виконується фіксація проксимального відділу товстої кишки до передньої черевної стінки.
Цей спосіб має ряд недоліків, а саме: необхідність створення "вікна" передньої черевної стінки з підшиванням парієтальної очеревини до шкіри, виведення товстої кишки на передню
Зо черевну стінку, наступну фіксацію кишки швами та розкриття її просвіту для відведення калового вмісту.
Усе вище наведене призводить до можливого розвитку ускладнень в післяопераційному періоді, а саме до пролапсу стоми, запалення шкіри та підшкірної клітковини, та багато інших. В свою чергу, формування превентивної колостоми створює для хворого складні та незручні умови догляду за стомою. Не менш важливим негативним фактором виведення превентивної колостоми є потреба повторного оперативного втручання з метою ліквідації створеної стоми для покращення умов життя хворого, що також може призвести до розвитку різноманітних ускладнень.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу шляхом запобігання накладання превентивної колостоми без необхідності з можливістю швидко підтягнути кишку для накладання стоми у разі виникнення необхідності, що забезпечить зменшення травматизації пацієнта, та дасть можливість попередити повторні оперативні втручання, підвищити ефективність лікування та зменшити розвиток можливих ускладнень.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі, який полягає у проведенні резекції товстої кишки з первинним накладанням товстокишкового анастомозу і фіксації проксимального відділу товстої кишки до передньої черевної стінки, згідно з корисною моделлю, під товсту кишку у проекції її передбаченої фіксації проводять стерильну ПВХ трубку діаметром 0,3-0,5 см, а її кінці виводять через окрему контрапертуру до 1 см, та фіксують до шкіри одним швом, і у випадку відсутності ускладнень в зоні первинного анастомозу через 10-12 діб ПВХ трубку вилучають, а у випадку виникнення неспроможності товстокишкового анастомозу товсту кишку виводять назовні, підтягуючи за два кінці ПВХ трубки та формують колостому.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак, що заявляються, та технічним результатом полягає у такому.
Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу шляхом фіксації проксимального відділу товстої кишки до передньої черевної стінки за допомогою ПВХ трубки дозволяє зменшити травматизацію пацієнта, уникнути можливий розвиток ускладнень пов'язаних з формуванням колостоми, попередити повторне оперативне втручання з метою реконструкції товстої кишки, та уникнути всіх незручностей, пов'язаних з доглядом за стомою. бо При цьому можливо виконати менший розріз передньої черевної стінки, відсутні труднощі з пошуком та ідентифікацією товстої кишки, операцію можливо виконати під місцевим знеболенням. Сукупність вищезазначених позитивних впливів дозволить підвищити ефективність лікування, прискорити одужання хворих, знизити кількість ускладнень, попередити повторні втручання з метою реконструкції товстої кишки.
Вищезазначені позитивні ефекти підтверджуються проведеними клінічними спостереженнями.
Спосіб здійснюють таким чином.
Хворому під загальним наркозом виконують оперативне втручання, основним етапом якого є резекція товстої кишки та накладання товстокишкового анастомозу. Одномоментно під товсту кишку у проекції її передбаченої фіксації проводять стерильну ПВХ трубку діаметром 0,3-0,5 см, а її кінці виводять через окрему контрапертуру (розріз передньої черевної стінки до 1 см) та фіксують до шкіри одним швом. У випадку відсутності ускладнень в зоні первинного анастомозу, через 10-12 діб ПВХ трубку вилучають. У випадку виникнення неспроможності товстокишкового анастомозу, товсту кишку виводять назовні, підтягуючи за два кінці ПВХ трубки та формують колостому.
Приклад 1. Хворий М. 1962 р.н. був госпіталізований у МКЛ Мо 9 10.09.2015 з діагнозом "Рак ректосигмоїдного відділу товстої кишки, ускладнений стенозом, субкомпенсованою кишковою непрохідністю". Після обстеження хворому виконано оперативне втручання, а саме, резекція товстої кишки з накладанням первинного анастомозу, та фіксація проксимального відділу товстої кишки за допомогою ПВХ трубки. В післяопераційному періоді ускладнень з боку сформованого анастомозу не виявлено і ПВХ трубка вилучена на 10 добу. Хворий був виписаний на 12 добу у задовільному стані для продовження лікування в амбулаторних умовах.
Приклад 2. Хворий С. 1950 р.н. був госпіталізований у МКЛ Мо 9 22.01.2017 з діагнозом "Рак ректосигмоїдного відділу товстої кишки, ускладнений стенозом, формуванням абсцесу, субкомпенсованою кишковою непрохідністю". Після обстеження хворому виконано оперативне втручання - резекція товстої кишки з накладанням первинного анастомозу, та фіксація проксимального відділу товстої кишки за допомогою ПВХ трубки. В післяопераційному періоді на 5 добу виявлена неспроможність анастомозу, без розвитку перитоніту. З метою запобігання подальшому розвитку ускладнень за допомогою розробленого способу сформована колостома.
Зо Хворий виписаний на 16 добу з колостомою. Через 3 тижня пацієнт знов надійшов до стаціонару з метою повторного обстеження та вирішення питання хірургічного лікування з метою реконструкції товстої кишки. Проведено оперативне втручання під спино-мозковою анестезією із закриттям колостоми. Хворий виписаний для амбулаторного лікування на 10 добу.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу шляхом проведення резекції товстої кишки з первинним накладанням товстокишкового анастомозу і фіксації проксимального відділу товстої кишки до передньої черевної стінки, який відрізняється тим, що під товсту кишку у проекції її передбаченої фіксації проводять стерильну ПВХ трубку діаметром 0,3-0,5 см, а її кінці виводять через окрему контрапертуру до 1 см та фіксують до шкіри одним швом, і у випадку відсутності ускладнень в зоні первинного анастомозу через 10-12 діб ПВХ трубку вилучають, а у випадку виникнення неспроможності товстокишкового анастомозу товсту кишку виводять назовні, підтягуючи за два кінці ПВХ трубки та формують колостому.
UAU201704946U 2017-05-22 2017-05-22 Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу UA121915U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704946U UA121915U (uk) 2017-05-22 2017-05-22 Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704946U UA121915U (uk) 2017-05-22 2017-05-22 Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121915U true UA121915U (uk) 2017-12-26

Family

ID=60955470

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201704946U UA121915U (uk) 2017-05-22 2017-05-22 Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121915U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Saritas et al. The clinical presentations of ectopic biliary drainage into duodenal bulbus and stomach with a thorough review of the current literature
Mehdizadeh et al. Treatment of small-bowel diaphragm disease by using double-balloon enteroscopy
Halleran et al. Colonic perforation by a large gallstone: a rare case report
Stephenson et al. Intestinal obstruction
RU2569026C1 (ru) Способ выбора тактики лечения кишечной непроходимости, вызванной опухолью левой половины ободочной и прямой кишки
RU2532013C1 (ru) Способ малоинвазивного лечения внутреннего геморроя
UA121915U (uk) Спосіб профілактики ускладнень після накладання товстокишкового анастомозу
RU57123U1 (ru) Баллонный катетер с метками для интраоперационной эндобилиарной дилатации
RU2621168C1 (ru) Способ лечения перфоративного дивертикула сигмовидного отдела толстой кишки
Ishioka et al. True primary enterolith treated by balloon-assisted enteroscopy
Özer Gallstone ileus with evident forchet sign: case report
RU2442543C1 (ru) Способ сохранения естественного кишечного пассажа у больных семейным аденоматозом толстой кишки после колэктомии
RU2728563C1 (ru) Способ хирургического лечения больных со стриктурами гепатикохоледоха различного генеза, развившимися после реконструктивных операций
RU2110961C1 (ru) Способ формирования толстокишечного анастомоза
RU2175784C2 (ru) Способ моделирования желчного перитонита
Shen Endoscopic evaluation of bezoars and foreign bodies in inflammatory bowel diseases
RU2758546C1 (ru) Способ лечения пищеводно-медиастинально-кожного свища
RU2470599C1 (ru) Способ двухэтапного лечения осложненного рака ободочной кишки
RU2472456C1 (ru) Способ лечения заболеваний и травматических повреждений внепеченочных желчных протоков
RU2795536C1 (ru) Способ лечения свищей прямой кишки
RU2805342C1 (ru) Способ фиксации петель кишечника при выполнении лечебных вмешательств в толстой и тонкой кишке
RU2357681C1 (ru) Способ лечения стриктур кишечных стом
RU2452400C1 (ru) Способ лечения обтурационной толстокишечной непроходимости
RU2462198C1 (ru) Способ формирования толстокишечного резервуара при низкой передней резекции прямой кишки
Abduvaliyeva INTUSSUSCEPTIONAL OBSTRUCTION IN CHILDREN