UA121647U - Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції - Google Patents

Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції Download PDF

Info

Publication number
UA121647U
UA121647U UAU201706529U UAU201706529U UA121647U UA 121647 U UA121647 U UA 121647U UA U201706529 U UAU201706529 U UA U201706529U UA U201706529 U UAU201706529 U UA U201706529U UA 121647 U UA121647 U UA 121647U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
limiter
patency
visualization
determining
fallopian tubes
Prior art date
Application number
UAU201706529U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Миколайович Баязітов
Артур Борисович Бузиновський
Олександр Андрійович Петренко
Original Assignee
Одеський Національний Медичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одеський Національний Медичний Університет filed Critical Одеський Національний Медичний Університет
Priority to UAU201706529U priority Critical patent/UA121647U/uk
Publication of UA121647U publication Critical patent/UA121647U/uk

Links

Landscapes

  • Endoscopes (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Apparatus For Radiation Diagnosis (AREA)

Abstract

Пристрій для візуалізації Дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції складається із ручки, яка подовжена держаком, що переходить у робочу частину, яка має обмежувач для запобігання перфорації матки, що відділяє внутрішньоматковий зонд. Додатково по осі пристрою виконано наскрізний канал діаметром 3-5 мм з можливістю визначення прохідності маткових труб з використанням контрастного розчину під тиском, а обмежувач з гвинтом-гайкою виконаний не цілісним з робочою частиною, а відокремленим для регулювання довжини внутрішньоматкового зонда уздовж осі в залежності від анатомічних даних пацієнток.

Description

Корисна модель належить до області медицини, а саме до хірургії і може бути використаною при виконанні лапароскопічних трансвагінальних втручань на органах черевної порожнини і органах малого тазу.
Трансвагінальні втручання, як відомо, виконуються шляхом пункції Дугласового простору, через який вводять лапароскоп для доступу до органів черевної порожнини (11.
Однак при таких втручаннях пункція задньої стінки піхви може бути виконана нижче необхідного рівня, зважаючи на анатомічно низьке положення шийки матки, особливо за умов різного ступеня її пролапсу У зв'язку з цим потрібно здійснювати нову пункцію або виконувати доступ лапароскопом більшою за довжиною траєкторією, що може привести до травматизації тканин.
Відома також методика виконання лапароскопічної трансвагінальної операції з використанням кульових щипців для інструментальної візуалізації задньої стінки піхви, що досягається шляхом защіплення шийки матки за її боки та створення штучної ретрофлексії за допомогою тракції щипців "вперед і вниз" |2). Завдяки цього прийому виникає можливість точної пункції стінки піхви з наступним атравматичним просуванням лапароскопа до черевної порожнини.
Але зазначена процедура виконання лапароскопічної трансвагінальної операції з використанням кульових щипців потребує злагодженої дії декількох медичних працівників - хірурга та асистентів, які здійснюють тракцію матки. Крім того, подібні тракції пов'язані з додатковою суттєвою травмою тканини шийки матки, її надривами, виникненням кровотечі, що спричиняє перешкоду ефективному введенню лапароскопа через задню стінку піхви, а зміни механічних властивостей тканин шийки в процесі тракцій не дозволяють досягти стабільного положення тіла матки.
Найбільш близьким до заявленого пристрою є маткопідйомник для візуалізації Дугласова простору при виконанні трансвагінальної лапароскопічної операції, що містить ручку, подовжену держаком, що плавно переходить у дугоподібну робочу частину, яка завершена кулькою діаметром 3-4 мм, а на відстані 35-45 мм від кульки встановлений стаціонарно обмежувач для запобігання перфорації органу, який відділяє внутрішньоматковий зонд.
Найближчий аналог має ряд недоліків:
Зо - обмежувач є жорсткофіксованим, що не дозволяє регулювати положення обмежувача в залежності від анатомічних даних пацієнтки; - необхідність участі асистентів під час виконання тракції матки; - неможливість виконувати додаткові діагностичні маніпуляції під час оперативного втручання щодо безпліддя пацієнтки.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити пристрій, взятий як найближчий аналог, а саме: за рахунок виконання всередині маткопідйомника наскрізного каналу упродовж пристрою з можливістю визначення прохідності маткових труб, а також виконання рухомого обмежувача, з можливістю регулювання довжини внутрішньоматкового зонда, пристрій дозволяє попереджати ятрогенні пошкодження тканин, дозволить окрім виконання трансвагінальної лапароскопічної операції одночасно діагностувати прохідність маткових труб, а при необхідності - зрошувати задню стінку.
Поставлена задача вирішується тим, що, згідно з корисною моделлю, додатково в робочій частині пристрою виконано наскрізний канал діаметром 3-5 мм з можливістю визначення прохідності маткових труб з використанням контрастного розчину під тиском, крім того, обмежувач виконаний не цілісним з робочою частиною, а відокремленим, з можливістю регулювання довжини внутрішньоматкового зонда уздовж осі в залежності від анатомічних даних пацієнток.
На кресленні представлений загальний вигляд пристрою, де: 1 - корпус-держак; 2 - канал наскрізний;
З - зонд; 4 - обмежувач, що регулює довжину внутрішньоматкового зонда; 5 - гвинт-гайка обмежувача; б - зонд внутрішньоматковий.
Заявлений пристрій являє собою корпус-держак 1 з внутрішнім діаметром 5 мм, який переходить в робочу частину З з наскрізним каналом 2 з внутрішнім діаметром З мм для визначення прохідності маткових труб, та має рухомий уздовж осі обмежувач 4 з гвинтом- гайкою 5 для регулювання довжини внутрішньоматкового зонда 6. Обмежувач виконаний разом з гвинтом-гайкою 5 для фіксації перед операцією обмежувачем 4 довжини внутрішньоматкового 60 зонда 6 в залежності від анатомічних даних пацієнтки.
Пристрій для візуалізації Дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції реалізується наступним чином.
Пацієнтці під час лапароскопічної трансвагінальної операції під наркозом вводять запропонований пристрій в порожнину матки на глибину до обмежувача з урахуванням довжини цервікального каналу. Маніпуляція пристроєм у необхідних площинах дозволяє регулювати положення матки для візуалізації Дугласова простору, що дає можливість виконувати прицільну пункцію задньої стінки піхви з наступним максимально атравматичним введенням троакарів до малого тазу.
У разі необхідності перевірки прохідності маткових труб виконується іригація контрастного розчину під тиском через наскрізний канал.
Після завершення трансвагінального лапароскопічного втручання пристрій вилучають.
З застосуванням заявленого пристрою проліковано 37 пацієнток з гінекологічними та хірургічними патологіями малого тазу. Всі вони виписані через одну добу в задовільному стані.
Післяопераційних ускладнень не було.
Таким чином, у порівнянні з найближчим аналогом, запропонований пристрій для візуалізації Дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції, за рахунок вдосконалення відомої конструкції шляхом виконання наскрізного каналу, а також регульованого обмежувача довжини внутрішньоматкового зонда, дозволяє значно розширити функціональність пристрою, підвищити надійність та якість оперативного втручання, виключити ятрогенні пошкодження.
Джерела інформації: 1. Мадн М.5., Тпотрзоп С.С. Зигдегу Іпвідні: пайигаї огітісе ігапвіитіпа! епдозсоріс зигдегу-ап апаїувів ої могКк іо даїе Майишге Сіїпіса! Ргасіїсе // Сазігоепієегоіоду є Нерайшюіоду. - 2007. - Мо!.4. - Р. 386-393. 2. Сюогаї5 5., РіШетапвь Р., Сюогаїв 5. єї а). Тгапзмадіпа! Іарагозсору Везві Ргасіїсе б Везеагсн
Сіїпіса! ОБрвієїтісв 2 Ссупаесоіоаду, 2008. - Мої. 19, Іввице 5, Р. 757-767.
З. Патент 47124 І, Україна, МПК(2009):. Аб18 17/32. Маткоприйомник для візуалізації
Дугласова простору при виконанні трансвагінальної лапароскопічної операції / Баязітов М.Р.; заявник і патентовласник Одеський державний медичний університет. - Меци200911265; заявл. 06.11.2009; опубл. 11.01.2010., Бюл. Мо 1.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Пристрій для візуалізації Дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції, що складається із ручки, яка подовжена держаком, що переходить у робочу частину, яка має обмежувач для запобігання перфорації матки, що відділяє внутрішньоматковий зонд, який відрізняється тим, що додатково по осі пристрою виконано наскрізний канал діаметром 3-5 мм з можливістю визначення прохідності маткових труб з використанням контрастного розчину під тиском, крім того, обмежувач з гвинтом-гайкою виконаний не цілісним з робочою частиною, а відокремленим для регулювання довжини внутрішньоматкового зонда уздовж осі в залежності від анатомічних даних пацієнток.
UAU201706529U 2017-06-26 2017-06-26 Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції UA121647U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201706529U UA121647U (uk) 2017-06-26 2017-06-26 Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201706529U UA121647U (uk) 2017-06-26 2017-06-26 Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121647U true UA121647U (uk) 2017-12-11

Family

ID=60571848

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201706529U UA121647U (uk) 2017-06-26 2017-06-26 Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121647U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Brucker et al. Neovagina creation in vaginal agenesis: development of a new laparoscopic Vecchietti-based procedure and optimized instruments in a prospective comparative interventional study in 101 patients
CA2951506C (en) Tissue repair device and method
RU2593236C1 (ru) Способ хирургического лечения женщин репродуктивного возраста с интрамурально-субсерозной миомой матки
RU2612518C2 (ru) Способ лапароскопической промонтофиксации
UA121647U (uk) Пристрій для візуалізації дугласова простору і визначення прохідності маткових труб під час трансвагінальної лапароскопічної операції
Adamyan et al. Endoscopic diagnosis and correction of malformations of female genitalia
Xia et al. Hysteroscopic removal of foreign bodies and its method of monitoring
Rosati et al. Single port laparoscopically assisted hysterectomy with the TriPort system. A case report and review of the literature
RU2581005C1 (ru) Способ хирургического лечения пролапса тазовых органов
RU2585739C9 (ru) Новый способ операции брюшинного кольпопоэза, выполняемого для хирургической коррекции порока развития внутренних половых органов - аплазии влагалища и матки
RU2718313C1 (ru) Способ формирования неовлагалища из париетальной брюшины малого таза лапароскопическим доступом при синдроме майера-рокитанского-кюстнера-хаузера
Mishra et al. Vaginoplasty with Uterovaginal Anastomosis for partial Vaginal and Complete Cervical Agenesis: A Rare Müllerian Anomaly
RU162109U1 (ru) Устройство для восстановления проходимости маточных труб
RU181627U1 (ru) Сальпингокатетер ирригационный двухбаллонный
MATTHEWS ELECTRIC CAUTERY VERSUS STURMDORF OPERATION: IN THE TREATMENT OF CHRONIC ENDOCERVICITIS
RU34350U1 (ru) Насадка на гистероскоп для прицельной биопсии миометрия
US20230165516A1 (en) Device for establishing an amniotic cavity access through a mother and method thereof
Clements Gynaecology
RU176362U1 (ru) Инструмент для расширения цервикального канала
Navruzova et al. Treatment of cervical cancer in fertilized women
Gençdal et al. Mini-Laparoscopic Surgery for Gynecological Conditions. SciTz Gynecol Reprod Med. 2016. 1 (1): 1001
Datta et al. VAGINO-HYSTEROSCOPY—THE TECHNIQUE WITH A DIFFERENCE
CN204207830U (zh) 一种普通外科专用手术探针
RU26926U1 (ru) Многофункциональное гинекологическое устройство одноразового применения
Mehedințu et al. The Use of Mersilene Tape in Transabdominal Cerclage