UA121010C2 - Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв - Google Patents

Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв Download PDF

Info

Publication number
UA121010C2
UA121010C2 UAA201904181A UAA201904181A UA121010C2 UA 121010 C2 UA121010 C2 UA 121010C2 UA A201904181 A UAA201904181 A UA A201904181A UA A201904181 A UAA201904181 A UA A201904181A UA 121010 C2 UA121010 C2 UA 121010C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
soil
product
layer
relief
pattern
Prior art date
Application number
UAA201904181A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Олегович Денисенко
Original Assignee
Денисенко Олег Іванович
Олександр Олегович Денисенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Денисенко Олег Іванович, Олександр Олегович Денисенко filed Critical Денисенко Олег Іванович
Priority to UAA201904181A priority Critical patent/UA121010C2/uk
Publication of UA121010C2 publication Critical patent/UA121010C2/uk
Priority to PCT/UA2020/000035 priority patent/WO2020214131A1/ru
Priority to US17/601,445 priority patent/US20220194121A1/en

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B44DECORATIVE ARTS
    • B44CPRODUCING DECORATIVE EFFECTS; MOSAICS; TARSIA WORK; PAPERHANGING
    • B44C1/00Processes, not specifically provided for elsewhere, for producing decorative surface effects
    • B44C1/24Pressing or stamping ornamental designs on surfaces
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B44DECORATIVE ARTS
    • B44CPRODUCING DECORATIVE EFFECTS; MOSAICS; TARSIA WORK; PAPERHANGING
    • B44C1/00Processes, not specifically provided for elsewhere, for producing decorative surface effects
    • B44C1/26Inlaying with ornamental structures, e.g. niello work, tarsia work
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B44DECORATIVE ARTS
    • B44CPRODUCING DECORATIVE EFFECTS; MOSAICS; TARSIA WORK; PAPERHANGING
    • B44C3/00Processes, not specifically provided for elsewhere, for producing ornamental structures
    • B44C3/10Producing and filling perforations, e.g. tarsia plates

Landscapes

  • Printing Methods (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)

Abstract

Винахід належить до сфери образотворчого та декоративного мистецтв, а саме до виготовлених технікою графіки художніх та декоративних виробів. Технічна суть винаходу полягає в тому, що в способі виготовлення виробів образотворчого та декоративно мистецтва, який включає створення рисунка на незалежному носії, виготовлення на підставі рисунка матриці високоточної форми, перенесення рисунка на основу, згідно з винаходом, з матриці високоточної форми з рисунком виготовляють формоутворюючий елемент шляхом нанесення на неї, з боку рисунка, шару антиадгезійного матеріалу, наприклад низькомолекулярного силіконового компаунду холодного затвердіння, подальшого вистоювання його до затвердіння та зняття з матриці, а рисунок переносять на рівномірний шар ґрунту, наприклад текстурної пасти на основі водяної акрилової дисперсії, який нанесений на тверду або гнучку основу шляхом накладання формоутворюючого елемента зі сторони рельєфу, на який нанесено ґрунт, на ґрунт, що нанесений на основу, та формування між ними рівномірного шару ґрунту з контррельєфним відбитком рисунку, шляхом розкочування, наприклад за допомогою валика, та вистоювання до затвердіння ґрунту, після чого знімають формоутворюючий елемент, а утворений в шарі ґрунту контррельєфний відбиток рисунка затирають фарбою, наприклад олійною, залишки якої на проміжних ділянках знімають, після чого вистоюють до висихання фарби. Крім того, після висихання фарби, проводять лесування зображення шляхом нанесення на площину виробу, щонайменше одного шару олійної фарби. А також, після висихання фарби додатково на декоративний виріб наносять захисний лак. Запропонований спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв, дозволив розширити творчі та технічні можливості при створенні виробу при одночасному оновленні художнього та естетичного ефекту виробу.

Description

Запропонований спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв, дозволив розширити творчі та технічні можливості при створенні виробу при одночасному оновленні художнього та естетичного ефекту виробу. и З а Ко «ех ту у с р й а й р й - Ка р
МШЖШВЖЖТАЖ6З-- ю(« ЯЖ««РЄ Я9 (Ж (ж ФР «ЖЖ лЖЩ( РТКЕЮККЙМЧТЛИУПЗМУЗУПШУШПШЗШЗИМШЗИЗЛИЗР и 0000 ї й шк шк ше ши й рен Й я га я х ій іх с
Синку Ше Ше Й Хе в
Ша Шов Шо Ше
Фнг.ї
Винахід належить до сфери образотворчого та декоративного мистецтв, а саме до виготовлених технікою графіки художніх та декоративних виробів.
Зі сфери друкарської графіки відомі способи виготовлення виробів образотворчого та декоративного мистецтва (1), (2), (3), з яких найбільш близьким до запропонованого винаходу за технічною суттю та сукупності суттєвих ознак, є спосіб створення виробів технікою естампу, наприклад офорту (3), який включає створення ескізу рисунка, а на його підставі, за допомогою спеціальних інструментів, нанесення рисунку на мідну або цинкову пластину, покриту кислотно- відпорним лаком, занурення пластини в кислоту, яка витравлює метал у відкритих від лаку областях, зняття з пластини після травлення залишку лаку, та в результаті отримання високоточної матриці з контррельєфом рисунка, забивання в контррельєф рисунка на пластині офортної фарби, залишки якої на проміжних ділянках витирають, після чого, пластину кладуть на рухому частину офортного станка, на пластину кладуть попередньо змочений офортний папір, накривають повстю та прокатують через вал преса таким чином, щоб фарба з контррельєфу пластини відбивалася на папір, який вистоюють до висихання. Основним недоліком вищенаведеного способу є використання як основи виробу тільки паперу, що обмежує можливості створення інших технік, та як результат інших форм художнього виразу.
В основу винаходу поставлено задачу, розробити новий спосіб виготовлення виробів образотворчого та декоративного мистецтв шляхом перенесення рисунка, створеного технікою графіки на грунт, розміщений на твердій або гнучкій основі, що розширило б творчі та технічні можливості при створенні виробу при одночасному оновленні художнього та естетичного ефекту виробу.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв, згідно з яким створюють рисунок, на підставі рисунка виготовляють матрицю високоточної форми з контррельєфом рисунка, переносять рисунок на основу виробу, причому згідно з винаходом, з матриці високоточної форми з контррельєфом рисунка виготовляють формоутворюючий елемент з рельєфом рисунка, для цього на матрицю високоточної форми, з боку контррельєфу рисунка, наносять шар антиадгезійного матеріалу, вистоюють його до затвердіння, та знімають з матриці формоутворюючий елемент з рельєфом рисунка, після цього рисунок з формоутворюючого елемента переносять на тверду або гнучку
Зо основу виробу, для цього на основу і/або на формоутворюючий елемент зі сторони рельєфу рисунка, наносять рівномірний шар грунту, та накладають формоутворюючий елемент, стороною з рельєфом рисунка, на основу виробу, та формують між ними рівномірний шар грунту з контррельєфним відбитком рисунка, та вистоюють до затвердіння грунту, після чого з основи знімають формоутворюючий елемент, а утворений в шарі грунту на основі контррельєфний відбиток рисунка затирають фарбою, залишки якої на проміжних ділянках знімають та вистоюють до висихання фарби.
Крім того, згідно з винаходом, шар антиадгезійного матеріалу наносять (з низькомолекулярного силіконового компаунду холодного затвердіння.
Крім того, згідно з винаходом, на основу виробу і/або на формоутворюючий елемент наносять шар грунту із текстурної пасти на основі водної акрилової дисперсії.
Крім того, згідно з винаходом, після висихання фарби, на шар грунту з рисунком, додатково наносять, щонайменше один лесувальний напівпрозорий шар фарби.
Виготовлення на підставі рисунка матриці високоточної форми з контррельєфом рисунка, формоутворюючого елемента з рельєфом рисунка та використання його для створення на грунті, нанесеного на тверду або гнучку основу, контррельєфного відбитка рисунка, та затирання, утвореного в шарі грунту на основі контррельєфного відбитка рисунка фарбою, та можливе додаткове нанесення на шар грунту з рисунком, щонайменше одного лесувального напівпрозорого шару фарби, розширило творчі та технічні можливості при створенні виробу при одночасному оновленні художнього та естетичного ефекту виробу.
На Фіг. 1 показано поперечний розріз виробу образотворчого та декоративного мистецтв.
На Фіг. 2 показано виконане запропонованим способом (графічне зображення).
Виріб образотворчого та декоративного мистецтва, складається (Фіг. 1) з послідовно розташованих різнорідних шарів і включає основу 1, розміщений на ній шар грунту 2, розміщений в його контррельєфному відбитку художньо-декоративний шар 3, щонайменше один лесуваний шар 4.
Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтва здійснюють наступним чином.
Під час реалізації способу можна застосовувати широку палітру матеріалів та технологій.
Рисунок може бути виконаний відомими способами та техніками, а саме: олівцем, ручкою, офорт, естамп, гравюра, літографія, цифрова копія тощо. Засобами виразу рисунка можуть бути лінії, штрихи, плями та точки тощо.
Як основу 1 можна використовувати твердий або гнучкий матеріал, наприклад дерево, шкіру тощо (Фіг. 1).
Як грунт 2 може бути використано матеріал, що призначений для формування текстури і рельєфу, який спочатку є м'яким, а з часом застигає і при цьому не деформується, не розтріскується і не обсипається, та утворює міцний еластичний рельєф та текстуру, наприклад текстурну пасту на основі водної акрилової дисперсії тощо (Фіг. 1).
Як фарба З може бути використана олійна фарба тощо (Фіг. 1).
Як шар 4 для лесування зображення може бути використана олійна фарба тощо (Фіг. 1).
Матрицею може бути друкарська форма, яка містить друкуючі та проміжні елементи, наприклад флексографська, поліметалічна, монометалічна, офсетна, офортна, склографічна, літографська, ксилографська чи будь-яка інша.
Формоутворюючий елемент може бути виготовлено із відбиткового матеріалу, який має високу антиадгезійність, еластичність, високу точність передачі деталей, наприклад низькомолекулярні силіконові компаунди холодного затвердіння тощо.
Приклад 1 виконання способу.
На мідній або цинковій пластині, покритій кислотно-відпорним лаком, за допомогою спеціальних інструментів продирають рисунок. Після цього пластину занурюють в кислоту, яка витравлює метал у відкритих від лаку областях. Після травлення залишок лаку знімають з пластини та отримують матрицю з контррельєфом рисунка.
На матрицю з боку контррельєфу рисунка наносять шар антиадгезійного матеріалу, наприклад низькомолекулярний силіконовий компаунд холодного затвердіння, який утримують до застигання, після чого знімають з матриці та отримують формоутворюючий елемент з рельєфом рисунка.
На основу виробу, наприклад дерев'яну дошку, за допомогою шпателя наносять шар грунту, наприклад текстурну пасту на основі водної акрилової дисперсії.
На формоутворюючий елемент зі сторони рельєфу рисунка наносять шар аналогічного
Зо грунту, притискають формоутворюючий елемент до основи, наприклад за допомогою валика, формуючи між ними рівномірний шар грунту та контррельєфний відбиток рисунка у ньому, та вистоюють до затвердіння грунту. Після цього знімають формоутворюючий елемент з основи з грунтом, а контррельєфний відбиток рисунка в основі з грунтом затирають фарбою, наприклад олійною, залишки якої на проміжних ділянках знімають, після чого вистоюють до висихання фарби та отримують виріб. При необхідності додатково наносять на площину виробу, щонайменше один лесувальний півпрозорий шар, наприклад, олійної фарби (Фіг. 2).
Для тиражування виробу, використовують даний формоутворюючий елемент, змінюють тільки основу з грунтом та в подальшому проводять процес аналогічно вище наведеному.
Приклад 2 виконання способу.
На цифровому носії, за допомогою графічного комп'ютерного редактора, наприклад
РПпоїо5впор створюється зображення (рисунок).
На підставі цифрового зображення шляхом лазерного запису зображення на масочний шар (ГАМ5) створюють фотополімерну друкарську форму, а саме: здійснюють лазерний запис зображення на чорний масочний шар пластини - формують маску; здійснюють основне експонування в УФ-випромінюванні. УФ-випромінювання проникає у відкриті після запису маски ділянки і запускає реакцію полімеризації. Зворотне експонування пластини в УтФф- випромінюванні полімеризує основу або цоколь друкуючих елементів; здійснюється вимивання- видалення незаполімерізованих ділянок (як вимивний розчин можуть використовуватися водно- лужні розчини, перхлоретиленбутанол або розчини на основі альтернативних розчинників).
Альтернативою вимивання служить термальна обробка. Сушать пластини, здійснюють видалення залишкової липкості пластини під впливом короткохвильового випромінювання УФ-
С. При необхідності здійснюють додаткове експонування пластини для видалення вільних мономерів. В результаті - отримують матрицю з контррельєфом рисунка.
На матрицю з боку контррельєфу рисунка наносять шар антиадгезійного матеріалу, наприклад низькомолекулярного силіконового компаунду холодного затвердіння, який утримують до застигання, після чого знімають з матриці та отримують формоутворюючи й елемент з рельєфом рисунка.
На основу виробу, наприклад шкіру, за допомогою мастихіна наносять рівномірний шар грунту, наприклад текстурної пасти на основі водяної акрилової дисперсії.
На формоутворюючий елемент зі сторони рельєфу рисунка, наприклад, за допомогою мастихіна, наносять рівномірний шар грунту, такого ж що нанесено на основу, та накладають на грунт на основі формоутворюючого елемента стороною з рельєфом рисунка, та формують між ними рівномірний шар грунту з контррельєфним відбитком рисунка, для цього шари грунту між формоутворюючим елементом та основою, розкочують, наприклад, за допомогою валика, та вистоюють до затвердіння грунту. Після чого з основи знімають формоутворюючий елемент, а утворений в шарі грунту на основі контррельєфний відбиток рисунка затирають фарбою, наприклад олійною, залишки якої на проміжних ділянках знімають, після чого вистоюють до висихання фарби та отримують виріб. При необхідності додатково наносять на площину виробу, щонайменше один лесувальний півпрозорий шар, наприклад, олійної фарби (Фіг. 2).
Для тиражування виробу, використовують даний формоутворюючий елемент, змінюють тільки основу з грунтом та в подальшому проводять процес аналогічно вищенаведеному.
Джерела інформації: 1. Основьі графики: Учебное пособие /А.А.Лещинский. - Гродно: ГрГУ, 2003. Глава 4.
Графические техники 53. Техники глубокой печати: пЕр:/ебоок5.дг5и.БуЛезпспіп5КілЛесппіка- діуроКоі-реснаїї. піт. 2. Загородній Р.С., Розум, Т.В. Сучасні технології плоского офсетного друку зі зволоженням,
Журнал "Технологія і техніка друкарства", Мо1(51), 2016, ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського. 3. пбр//еаци-топе ріодзрої.сот/2009/11/ріод-розі 07.піІті ОФОРТ (описание техники).

Claims (4)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв, згідно 3 яким створюють рисунок та виготовляють матрицю високоточної форми з контррельєфом рисунка, який відрізняється тим, що на матрицю високоточної форми, з боку контррельєфу рисунка, наносять шар антиадгезійного матеріалу, вистоюють його до затвердіння, знімають шар антиадгезійного матеріалу з матриці та одержують формоутворюючий елемент з рельєфом рисунка, на формоутворюючий елемент з боку рельєфу рисунка і/або на тверду або гнучку основу виробу наносять рівномірний шар грунту, накладають формоутворюючий елемент на Зо основу виробу, формують між ними рівномірний шар грунту з контррельєфним відбитком рисунка, вистоюють до затвердіння грунту, роз'єднують основу з формоутворюючим елементом, а утворений на основі контррельєфний відбиток рисунка затирають фарбою, залишки якої на проміжних ділянках знімають, та вистоюють до висихання.
2. Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв за п. 1, який відрізняється тим, що антиадгезійний матеріал являє собою низькомолекулярний силіконовий компаунд холодного затвердіння.
З. Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв за п. 1, який відрізняється тим, що грунт являє собою текстурну пасту на основі водної акрилової дисперсії.
4. Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв за п. 1, який відрізняється тим, що після висихання фарби, на шар грунту з рисунком додатково наносять щонайменше один лесувальний шар фарби. р ж 4 3 й й р У и й ка ІЙ й рай о то--ьн. шн т я в : 7 7и71 ж 75 шж(щш"-5-5 55 4 1 шк о й мк й я рей я рн є Щ Ше я Ши Ше Ме Ши
Фнг.1
UAA201904181A 2019-04-19 2019-04-19 Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв UA121010C2 (uk)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201904181A UA121010C2 (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв
PCT/UA2020/000035 WO2020214131A1 (ru) 2019-04-19 2020-03-27 Способ изготовления изделия декоративного искусства
US17/601,445 US20220194121A1 (en) 2019-04-19 2020-03-27 A method for manufacturing a product of fine and decorative arts

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201904181A UA121010C2 (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121010C2 true UA121010C2 (uk) 2020-03-10

Family

ID=70108642

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201904181A UA121010C2 (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв

Country Status (3)

Country Link
US (1) US20220194121A1 (uk)
UA (1) UA121010C2 (uk)
WO (1) WO2020214131A1 (uk)

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US444952A (en) * 1891-01-20 Process of preparing plates for utility and ornament
US2303395A (en) * 1939-04-20 1942-12-01 Cellu Type Plate Company Inc Method of making decorated material
US3983060A (en) * 1974-07-24 1976-09-28 S. C. Johnson & Son, Inc. Low temperature glazing composition
JP4259388B2 (ja) * 2004-04-22 2009-04-30 凸版印刷株式会社 化粧シート及びその製造方法及び床材
DE602006008954D1 (de) * 2005-06-30 2009-10-15 Koninkl Philips Electronics Nv Verfahren zur ausstattung eines gerätes mit einem dekorativen interferenzgitter
US20140342170A1 (en) * 2013-05-15 2014-11-20 PEBEO (Societe Anonyme a directoire et conseil de surveillance) Composition for surface decoration and the production of various objects, and preparation method thereof
US20160368308A1 (en) * 2014-10-14 2016-12-22 Corning Incorporated Method of decorating a substrate surface and articles thereby
DE102016109193A1 (de) * 2016-05-19 2017-11-23 Ovd Kinegram Ag Verfahren zur Herstellung von Sicherheitselementen mit einem Lenticular Flip
EP3511440A1 (en) * 2018-01-12 2019-07-17 Omya International AG Process for making etched patterns

Also Published As

Publication number Publication date
WO2020214131A1 (ru) 2020-10-22
US20220194121A1 (en) 2022-06-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4704569B2 (ja) パターンドコンクリート表面を作る方法
CN1231636A (zh) 使用丝网印刷的陶瓷品浮雕装饰
US20070068898A1 (en) Multi-level etching method and product
US2132443A (en) Planographic plate and method
US2156100A (en) Planographic printing plate and method of making the same
UA121010C2 (uk) Спосіб виготовлення виробу образотворчого та декоративного мистецтв
US2015664A (en) Process of decorating articles
US1804024A (en) Metal printing roller and printing plate
US4286051A (en) Methods of engraving workpiece surfaces by etching
US1408312A (en) Photographic-printing process
US2255335A (en) Process of reproducing wood grains
US2323752A (en) Photoengraving process and product
US3189450A (en) Pretreatment of iron containing base plates and their use in photoengraving
US20230111563A1 (en) Imprinting film for a building material and system and method for use of same
US1350365A (en) Art of making embossed designs
US1800342A (en) Process for engraving printing rollers
US3779163A (en) Printing method
US1407301A (en) Process for reproducing pictures
KR100855660B1 (ko) 고정밀 금속판 인쇄물 및 그 제작 방법
US694574A (en) Lithographic process.
US1182623A (en) Process for making die-plates.
US794551A (en) Photomechanical printing.
US378419A (en) John baynes
SU1742103A1 (ru) Способ изготовлени формы дл плоской печати
US333129A (en) Method of producing printing-surfaces