UA119228U - Дерев'яна основа для підлогового покриття - Google Patents

Дерев'яна основа для підлогового покриття Download PDF

Info

Publication number
UA119228U
UA119228U UAU201707416U UAU201707416U UA119228U UA 119228 U UA119228 U UA 119228U UA U201707416 U UAU201707416 U UA U201707416U UA U201707416 U UAU201707416 U UA U201707416U UA 119228 U UA119228 U UA 119228U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wooden
slats
wooden slats
transverse grooves
floor covering
Prior art date
Application number
UAU201707416U
Other languages
English (en)
Inventor
Линь Хо Чан
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Джі-Ф"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Джі-Ф" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Джі-Ф"
Priority to UAU201707416U priority Critical patent/UA119228U/uk
Publication of UA119228U publication Critical patent/UA119228U/uk

Links

Landscapes

  • Laminated Bodies (AREA)
  • Floor Finish (AREA)

Abstract

Дерев'яна основа для підлогового покриття виконана із декількох дерев'яних планок (1), розташованих паралельно одна до одної, довга кромка до довгої кромки. Довга кромка однієї дерев'яної планки розташована на відстані від довгої кромки сусідньої іншої дерев'яної планки. На кожній з дерев'яних планок (1) виконано не менш ніж два поперечних пази (2, 3). Всі дерев'яні планки (1) розташовані в ряд (9) таким чином, що поперечні пази (2), які виконані на кожній із дерев'яних планок (1), розташовані «в одну лінію» і всі разом поперечні пази (2) утворюють на усіх дерев'яних планках (1) загальне поглиблення (4), яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду (9) дерев'яних планок (1). Інші поперечні пази (3), які виконані на кожній із дерев'яних планок (1), також розташовані «в одну лінію», і всі разом поперечні пази (3) утворюють на усіх дерев'яних планках (1) загальне поглиблення (5), яке також розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду (9) дерев'яних планок (1). Загальне поглиблення (4) та загальне поглиблення (5) розташовані паралельно по відношенню друг до друга на дерев'яних планках (1). В загальне поглиблення (4) по всій його довжині вкладена та вклеєна мотузка (6). В загальне поглиблення (5) по всій його довжині також вкладена та вклеєна мотузка (7). Мотузки (6) та (7) скріпляють усі дерев'яні планки (1) у єдиний дерев'яний гнучкий щит (8) - дерев'яну основу для підлогового покриття.

Description

Корисна модель належить до деревооброблювальної та будівельної галузей, а саме - до конструкції дерев'яної основи для підлогового покриття, яка може бути використана для виготовлення кінцевого продукту - двошарового або тришарового підлогового покриття, ламінату.
Найбільш близьким аналогом до запропонованої дерев'яної основи для підлогового покриття є внутрішній шар із дерев'яних ламелей, який описаний і показаний на фігурах 7а - 7с в патенті України на винахід "Внутрішній шар з ламелей і спосіб його виготовлення", і який виконаний із декількох дерев'яних планок, розташованих паралельно одна до одної, довга кромка до довгої кромки, при цьому довга кромка однієї дерев'яної планки розташована на відстані від довгої кромки сусідньої іншої дерев'яної планки |Патент України на винахід Мо 111773, МПК В270 1/06, В328 21/13, Е04С 3/16, ЕО4Е 15/04, публ. 10.06.2016, бюл. Мо 11 (11).
Зазначений винахід призначений для збільшення виходу продукції внутрішнього шару з дерев'яних ламелей для будівельних панелей, зокрема панелей, які містять механічну замкову систему. Але ця конструкція не дозволяє зменшити енергетичні, часові та матеріальні витрати на виробництво виробу, одержати більш економічну дерев'яну основу для підлогового покриття без втрати якості та з дотриманням усіх необхідних технічних параметрів для створення кінцевого продукту - двошарового або тришарового підлогового покриття.
Задачею запропонованої корисної моделі є створення дерев'яної основи для підлогового покриття, яка б за рахунок сукупності усіх суттєвих ознак та за рахунок її нових ознак у вигляді нових конструктивних елементів та зв'язків між всіма конструктивними елементами, дозволила б одержати технічний результат - зменшити енергетичні, часові та матеріальні витрати на виробництво виробу, одержати більш економічну дерев'яну основу для підлогового покриття без втрати якості та з дотриманням усіх необхідних технічних параметрів для створення кінцевого продукту - двошарового або тришарового підлогового покриття.
Поставлена задача вирішується тим, що дерев'яна основа для підлогового покриття виконана із декількох дерев'яних планок 1, розташованих паралельно одна до одної, довга кромка до довгої кромки, при цьому довга кромка однієї дерев'яної планки розташована на відстані від довгої кромки сусідньої іншої дерев'яної планки, згідно з корисною моделлю, на кожній з дерев'яних планок 1 виконано не менш ніж два поперечних пази 2, 3, при цьому всі
Зо дерев'яні планки 1 розташовані в ряд 9 таким чином, що поперечні пази 2, які виконані на кожній із дерев'яних планок 1 розташовані "в одну лінію" і всі разом поперечні пази 2 утворюють на усіх дерев'яних планках 1 загальне поглиблення 4, яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1, а інші поперечні пази 3, які виконані на кожній із дерев'яних планок 1, також розташовані "в одну лінію", і всі разом поперечні пази З утворюють на усіх дерев'яних планках 1 загальне поглиблення 5, яке також розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1, при цьому загальне поглиблення 4 та загальне поглиблення 5 розташовані паралельно по відношенню друг до друга на дерев'яних планках 1, крім того в загальне поглиблення 4 по всій його довжині вкладена та вклеєна мотузка б, а в загальне поглиблення 5 по всій його довжині також вкладена та вклеєна мотузка 7, і ці не менш ніж дві мотузки б та 7 скріпляють усі дерев'яні планки 1 у єдиний дерев'яний гнучкий щит 8 - дерев'яну основу для підлогового покриття.
Додатково запропонована конструкція характеризується наступними уточнюючими новими ознаками.
На кожній з дерев'яних планок 1 виконані додаткові поперечні пази 10, які всі разом утворюють на усіх дерев'яних планках 1 додаткове загальне поглиблення 11, яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1 і паралельно до загальних поглиблень 4, 5, при цьому в додаткове загальне поглиблення 11 по всій його довжині вкладена та вклеєна додаткова мотузка 12, яка разом з іншими мотузками б, 7 скріпляє усі дерев'яні планки 1 у єдиний дерев'яний гнучкий щит 8 - дерев'яну основу для підлогового покриття.
Промислова здатність запропонованої дерев'яної основи для підлогового покриття описана нижче, а також ілюстрована на Фіг. 1 - Фіг. 7.
Фіг. 1 - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з вклеєними мотузками 6, 7.
Фіг. 2 - зображення декількох одиниць дерев'яних планок 1, які розташовані в ряд 9.
Фіг. З - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з поперечними пазами 2, 3, які утворюють загальні поглиблення 4, 5 та зображення мотузок 6, 7 (вигляд зверху).
Фіг. 4 - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з поперечними пазами 2, 3, які утворюють загальні поглиблення 4, 5 та зображення мотузок 6, 7 (загальний вигляд).
Фіг. 5 - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з вклеєними мотузками 6, 7 та з частковим покриттям ламелью.
Фіг. 6 - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з вклеєними мотузками 6, 7 та з повним покриттям ламелью.
Фіг. 7 - зображення дерев'яної основи для підлогового покриття з поперечними пазами 2, 3, 10 які утворюють загальні поглиблення 4, 5, 11 та з вклеєними мотузками 6, 7, 12.
Перелік конструктивних елементів корисної моделі. 1 - дерев'яні планки; 2, З - поперечні пази на дерев'яних планках 1; 4, 5 - загальні поглиблення, що утворені поперечними пазами 2, 3; б, 7 - мотузки; 8 - єдиний дерев'яний гнучкий щит; 9 - ряд планок 1; 10 - додаткові поперечні пази на дерев'яних планках 1; 11 - загальні поглиблення, що утворені додатковими поперечними пазами 10; 12 - додаткові мотузки. 13 - ламель (верхній та/або нижній шар підлогового покриття).
Статичний опис та робота конструкції.
Дерев'яна основа для підлогового покриття виконана із декількох дерев'яних планок 1 (Фіг. 1-5, 7). Дерев'яні планки 1 виготовляють шляхом розпилювання бруса або дошки на однакові за розміром планки 1, при цьому розміри кожної з планок 1 не є абсолютно однаковими по довжині та товщині і можуть мати певні допуски цих розмірів в межах до 5 мм, але не обмежуючись цим.
Висоту п планок 1 калібрують більш точно до розмірів, наприклад від 6 мм до 10 мм. Відповідно, для утворення дерев'яної основи для підлогового покриття використовують декілька дерев'яних планок 1, які мають однакову висоту.
При укладання декількох дерев'яних планок 1 (у кількості, наприклад від 8 до 10), вони розташовані по суті паралельно одна до одної, довгою кромкою до довгої кромки, при цьому довга кромка однієї дерев'яної планки 1 розташована на відстані від довгої кромки сусідньої іншої дерев'яної планки 1, тобто з невеликим проміжком між дерев'яними планками 1 так, як показано на (Фіг. 2, 4). Цей проміжок може бути невизначеним і випадковим, але ця відстань (проміжок) 5 не перевищує межу від 5 мм до 15 мм. Таким чином декілька дерев'яних планок 1
Зо розташовані в ряд 9 (Фіг. 2).
На кожній з дерев'яних планок 1 виконано не менш ніж два поперечних пази 2, З (Фіг. 1, З, 4, 7). Глибина та ширина кожного з пазів 2, З складає від З мм до 6 мм, але не обмежуючись цим.
При цьому всі дерев'яні планки 1 розташовані в ряд 9 таким чином, що поперечні пази 2, які виконані на кожній із дерев'яних планок 1 розташовані "в одну лінію" і всі разом поперечні пази 2 утворюють на усіх дерев'яних планках 1 загальне поглиблення 4, яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1 (Фіг.3, Фіг.4). А інші поперечні пази 3, які виконані на кожній із дерев'яних планок 1, також розташовані "в одну лінію", і всі разом поперечні пази З утворюють на усіх дерев'яних планках 1 загальне поглиблення 5, яке також розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1 (фіг.3,
Фіг. 4). При цьому загальне поглиблення 4 та загальне поглиблення 5 розташовані паралельно по відношенню друг до друга на дерев'яних планках 1.
В загальне поглиблення 4 по всій його довжині вкладена мотузка 6, яка просякнута клеєм. в загальне поглиблення 5 також по всій його довжині або вкладена мотузка 7, яка просякнута клеєм (Фіг. 1, Фіг. 4-7). В якості мотузок 6 та 7 можуть бути застосовані різноманітні мотузки, використання яких в цій корисній моделі є доцільним відповідно до її технологічних характеристик. Наприклад, мотузки 6 та 7 можуть бути джгутовими або в'язаними, або іншими мотузками з діаметром, наприклад від 2 мм до 5 мм, але не обмежуючись цим. Для вклеювання мотузок 6 та 7 може бути використаний, наприклад клей ПВА. Після вкладання та вклеювання мотузок б та 7 у загальні поглиблення 4 та 5 відповідно, через певний нетривалий час відбувається склеювання та закріплення цих мотузок 6 та 7 із всіма стінками поперечних пазів 2,
З, які утворюють загальні поглиблення 4 та 5 в планках 1. Таким чином не менш ніж дві мотузки 6 та 7, які вклеєні у загальні поглиблення 4 та 5 відповідно, скріпляють усі дерев'яні планки 1 у єдиний дерев'яний гнучкий щит 8 (Фіг. 1), який по суті утворює дерев'яну основу для підлогового покриття.
В окремих випадках виконання та використання корисної моделі на кожній з дерев'яних планок 1 можуть бути виконані додаткові поперечні пази 10 (Фіг. 7), які всі разом утворюють на усіх дерев'яних планках 1 додаткове загальне поглиблення 11 (Фіг. 7). Таке додаткове загальне поглиблення 11 розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду 9 дерев'яних планок 1 і паралельно до загальних поглиблень 4 та 5. В додаткове загальне поглиблення 11 по всій його бо довжині вкладена та вклеєна додаткова мотузка 12 (фіг. 7), яка просякнута клеєм, і яка разом з іншими мотузками 6, 7 додатково скріпляє усі дерев'яні планки 1 у єдиний дерев'яний гнучкий щит 8 - дерев'яну основу для підлогового покриття.
Кількість додаткових загальних поглиблень 11, які утворені додатковими поперечними пазами 10 може бути різною (в залежності від загальної площі єдиного дерев'яного гнучкого щит 8, який утворюють), і, відповідно, кількість додаткових мотузок 12 відповідає кількості додаткових загальних поглиблень 11 (Фіг. 7).
В подальшому виготовлену дерев'яну основу для підлогового покриття у вигляді дерев'яного гнучкого щита 8 з однієї сторони обклеюють ламелью 13 (верхнім шаром для підлогового покриття) (Фіг. 5, 6). Також ця дерев'яна основа для підлогового покриття у вигляді дерев'яного гнучкого щита 8 може бути обклеєна з двох сторін - верхнім та нижнім шаром підлогового покриття. Після обклеювання або в момент обклеювання дерев'яного гнучкого щита 8 верхнім та/або нижнім шаром підлогового покриття здійснюють процес пресування цих верхнього та/або нижнього шару підлогового покриття. Залишки мотузок 6 та 7 (та додаткових мотузок 12, які можуть бути в наявності), які стирчать по краях поглиблень 4, 5 (та в деяких випадках по краях додаткових поглиблень 11) обрізають.
Утворений двошаровий або тришаровий щит підлогового покриття в подальшому розрізають на частини, які мають певні розміри, і які є кінцевими готовими виробами у складі яких використана заявлена корисна модель. Двошаровий або тришаровий щит підлогового покриття може бути розрізаний як по довжині, так і по ширині. Цей двошаровий або тришаровий щит підлогового покриття, відповідно, розрізають на готові вироби після покриття дерев'яного гнучкого щита 8 верхнім та/або нижнім шаром підлогового покриття. Розрізи здійснюють не по швах мотузок 6, 7 та 12, а щоб залишилась відстань від будь-якої із мотузок 6, 7 та 12 до краю відповідної планки 1. Також може бути здійснений розріз двошарового або тришарового щита підлогового покриття по шву між планками 1, але ця умова не обов'язковою. Після розрізання двошарового або тришарового щиту підлогового покриття на частини обов'язковою умовою утвореної конструкції є те, щоб у дерев'яній основі для підлогового покриття і в кінцевому виробу було не менш, ніж дві мотузки із мотузок 6, 7, 12.
Таким чином, дерев'яну основу для підлогового покриття у вигляді дерев'яного гнучкого щита 8 використовують за її цільовим призначенням як основу для двошарового або для тришарового підлогового покриття.
Сукупність усіх суттєвих ознак дерев'яної основи для підлогового покриття дозволяє одержати технічний результат - зменшити енергетичні, часові та матеріальні витрати на виробництво виробу. За рахунок нових конструктивних елементів виробу, таких як 2, З - поперечні пази 2, З на дерев'яних планках 1, що утворюють загальні поглиблення 4, 5, в які вкладені та вклеєні мотузки б, 7 з'являється можливість утворити дерев'яну основу для підлогового покриття без технологічного етапу пресування саме основи (пресують лише кінцевий продукт), і також така конструкція передбачає зменшення витрати клею, що в цілому значно зменшує енергетичні, часові та матеріальні витрати на виробництво підлогових покриттів. Відповідно, сукупність усіх суттєвих ознак дерев'яної основи для підлогового покриття дозволяє одержати більш економічну дерев'яну основу для підлогового покриття без втрати якості та з дотриманням усіх необхідних технічних параметрів для створення кінцевого продукту - двошарового або тришарового підлогового покриття. Додатково конструкція корисної моделі (за рахунок гнучкості основи) водночас дозволяє здійснювати більш ефективне складування, зберігання та транспортування дерев'яної основи для підлогового покриття.
Запропонована дерев'яна основа для підлогового покриття багаторазово виготовлена у промислових умовах, були проведені її широкі експериментально-виробничі випробування, і в подальшому дерев'яна основа для підлогового покриття була використана для виготовлення кінцевих виробів - двошарових та трьохшарових підлогових покриттів у промислових масштабах, що показало промислову здатність цієї корисної моделі.
Джерела інформації: 1. Патент України на винахід Мо 111773, МПК В270 1/06, В328 21/13, Е04С 3/16, ЕО4Е 15/04, публ. 10.06.2016, бюл. Мо 11 - найближчий аналог.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Дерев'яна основа для підлогового покриття, що виконана із декількох дерев'яних планок (1), розташованих паралельно одна до одної, довга кромка до довгої кромки, при цьому довга кромка однієї дерев'яної планки розташована на відстані від довгої кромки сусідньої іншої дерев'яної планки, яка відрізняється тим, що на кожній з дерев'яних планок (1) виконано не бо менш ніж два поперечних пази (2, 3), при цьому всі дерев'яні планки (1) розташовані в ряд (9)
таким чином, що поперечні пази (2), які виконані на кожній із дерев'яних планок (1), розташовані "в одну лінію" і всі разом поперечні пази (2) утворюють на усіх дерев'яних планках (1) загальне поглиблення (4), яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду (9) дерев'яних планок (1), а інші поперечні пази (3), які виконані на кожній із дерев'яних планок (1), також розташовані "в одну лінію", і всі разом поперечні пази (3) утворюють на усіх дерев'яних планках (1) загальне поглиблення (5), яке також розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду (9) дерев'яних планок (1), при цьому загальне поглиблення (4) та загальне поглиблення (5) розташовані паралельно по відношенню друг до друга на дерев'яних планках (1), крім того в загальне поглиблення (4) по всій його довжині вкладена та вклеєна мотузка (6), а в загальне поглиблення (5) по всій його довжині також вкладена та вклеєна мотузка (7), і ці не менш ніж дві мотузки (б) та (7) скріпляють усі дерев'яні планки (1) у єдиний дерев'яний гнучкий щит (8) - дерев'яну основу для підлогового покриття.
2. Дерев'яна основа за п. 1, яка відрізняється тим, що на кожній з дерев'яних планок (1) виконані додаткові поперечні пази (10), які всі разом утворюють на усіх дерев'яних планках (1) додаткове загальне поглиблення (11), яке розташоване перпендикулярно по відношенню до ряду (9) дерев'яних планок (1) і паралельно до загальних поглиблень (4, 5), при цьому в додаткове загальне поглиблення (11) по всій його довжині вкладена та вклеєна додаткова мотузка (12), яка разом з іншими мотузками (6, 7) скріпляє усі дерев'яні планки (1) у єдиний дерев'яний гнучкий щит (8) - дерев'яну основу для підлогового покриття.
2
У." ин на ча но нн и о - ж жа й | « по 8 М б 7 - ше й феї як не жінк як й шк фо же вк же жр фе я не ох врожай я як хіх ай З / 1
Фіг. 1
UAU201707416U 2017-07-13 2017-07-13 Дерев'яна основа для підлогового покриття UA119228U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707416U UA119228U (uk) 2017-07-13 2017-07-13 Дерев'яна основа для підлогового покриття

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707416U UA119228U (uk) 2017-07-13 2017-07-13 Дерев'яна основа для підлогового покриття

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119228U true UA119228U (uk) 2017-09-11

Family

ID=59794784

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707416U UA119228U (uk) 2017-07-13 2017-07-13 Дерев'яна основа для підлогового покриття

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119228U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2706164A (en) Laminated panel
PL228156B1 (pl) Sposób wytwarzania drewnianej warstwy rdzeniowej dla płyt podłogowych
JP6893871B2 (ja) グルーラム構造部材及びそのようなグルーラム構造部材を製造する方法
CN104105578B (zh) 薄板芯部和用于生产该芯部的方法
UA119228U (uk) Дерев'яна основа для підлогового покриття
CN103790332A (zh) 一种三层实木复合地板及制作方法
RU179234U1 (ru) Фанерная панель
CN207032774U (zh) 一种复合地板
CN211341581U (zh) 一种旋切整幅芯板的三层实木复合地板
WO2015070472A1 (zh) 一种竹基板、竹地板及其制造方法
JP5976902B1 (ja) 紙製パレット
ES2686874T3 (es) Procedimiento para fabricar un material de construcción de madera
RU180251U1 (ru) Фанерная плита
RU173210U1 (ru) Фанерная панель
JP2006007713A (ja) 木質複合化粧板及びその製造方法
US3682212A (en) Method of manufacturing wood-siding panels
RU76364U1 (ru) Доска половая
CN217652234U (zh) 一种宽幅锯切的实木复合地板芯层
DE19921037A1 (de) Schnellbau- und Schaltafel
US20170037205A1 (en) Unknown
RU2446939C1 (ru) Способ изготовления паркетного щита
DK201800026U3 (da) Beklædningselement til lofter og vægge
CN101440658A (zh) 双凹榫木地板
RU62947U1 (ru) Деревянная однослойная облицовочная панель
RU2052008C1 (ru) Способ изготовления шпал