UA117714U - Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину - Google Patents

Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину Download PDF

Info

Publication number
UA117714U
UA117714U UAU201612793U UAU201612793U UA117714U UA 117714 U UA117714 U UA 117714U UA U201612793 U UAU201612793 U UA U201612793U UA U201612793 U UAU201612793 U UA U201612793U UA 117714 U UA117714 U UA 117714U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
uterine
catheter
injection
uterus
cavity
Prior art date
Application number
UAU201612793U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Васильович Макаренко
Дмитро Олександрович Говсєєв
Владислав Олегович Берестовий
Роман Миколайович Ворона
Інна Вікторівна Сокол
Original Assignee
Михайло Васильович Макаренко
Дмитро Олександрович Говсєєв
Владислав Олегович Берестовий
Роман Миколайович Ворона
Інна Вікторівна Сокол
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Михайло Васильович Макаренко, Дмитро Олександрович Говсєєв, Владислав Олегович Берестовий, Роман Миколайович Ворона, Інна Вікторівна Сокол filed Critical Михайло Васильович Макаренко
Priority to UAU201612793U priority Critical patent/UA117714U/uk
Publication of UA117714U publication Critical patent/UA117714U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину здійснюють за допомогою маткового катетера, причому атравматичною голкою з вікриловою ниткою виконують перший вкол у нижньому сегменті матки на відстані 2 см від внутрішнього маткового вічка та відповідно 1,5 см до ребра тіла матки з відповідного боку, уникаючи проходження судинного пучка з виколом у порожнину матки, другий вкол виконують з порожнини матки з виколом через задню стінку матки, третій вкол виконують з протилежного боку через задню стінку в порожнину матки, четвертий вкол виконують з порожнини матки через передню стінку матки з протилежного боку по аналогії з першим вколом, у подальшому виконують гофрування нижнього сегмента у напрямку першого вколу через усю товщу стінки матки, а після накладання шва встановлюють матковий катетер, після проходженням катетером цервікального каналу циркулярні отвори на катетері розташовуються вище місця накладання шва, при цьому катетер встановлюють таким чином, щоб його кінець розташовувався у матковому куті, а вигин катетера - у протилежному від хірурга матковому куті, потім, попередньо оглянувши задню поверхню матки, виконують поступове затягнення шва під контролем пальця асистента до надійного фіксування катетера, а по завершенні операції кесаревого розтину до катетера фіксують мірний мішок для подальшого визначення обсягу крововтрати.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема до акушерства, і може бути використана для зупинки кровотечі при операції кесаревого розтину.
Профілактика післяпологової кровотечі є актуальною задачею акушерства. Небезпека післяпологової кровотечі при кесаревому розтині полягає в тому, що вона може призвести до швидкої втрати великого об'єму крові і смерті породіллі. Наслідки післяпологових кровотеч залежать від обсягу втраченої крові, швидкості кровотечі, ефективності проведеної консервативної терапії, розвитку ДВЗ-синдрому. Післяпологова кровотеча часто виникає через порушення скоротливої функції міометрію, яка полягає у зниженні тонусу і недостатній скорочувальній активності м'язів матки.
Відомо спосіб зупинки гіпотонічних кровотеч у післяпологовому періоді, згідно з яким матковий балон для усунення кровотечі у пацієнтів після пологів (балон Пірака) поповнюють рідиною, такою як фізіологічний розчин, за допомогою катетера, вставленого через клапан у балон. Систему заповнення, систему керування і клапан тиску використовують для підтримки постійного тиску рідини в балоні (0.5. Раїепі Арріїсайоп Мо. О052001/0007945 рибіївней оп Уиі. 12, 2001 го РігакКа).
Недоліками такого методу є: - тиск рідкого середовища важко контролювати, особливо, коли балон тільки частково заповнений; - вага рідкого середовища накладає додатковий тиск на нижню частину піхви або стінки матки, що підсилює дискомфорт пацієнта під час процедури; - може призвести до травм м'яких тканин піхви або стінки матки.
Відомо спосіб зупинки гіпотонічних кровотеч у післяпологовому періоді з використанням подвійного балонного катетера, згідно з яким перший балон надувають, щоб завдати по суті рівномірний тиск уздовж значної частини внутрішньої поверхні порожнини матки і щоб зменшити або усунути кровотечу уздовж внутрішньої ранової поверхні. А за допомогою другого балона збирають гази, що виходять з першого балона у зв'язку з витоком газу або розриву, та випускають їх через випускний отвір (0.5. Раїепі Арріїсайоп Мо.О57220252821.
Цей спосіб має наступні недоліки: - існує ризик витоку газів у порожнину матки та, як наслідок, попадання газів у судинне русло
Зо через оголені судини та виникнення такого грізного стану, як газова емболія; - при операції кесаревого розтину можливе пошкодження балона голкою; - спосіб потребує наявності приладу для подачі газів до катетера та виміру тиску; - улоеможливлюється виток рідини із порожнини матки.
Найближчим до корисної моделі, що заявляється, є спосіб лікування гіпотонічних маткових кровотеч, що здійснюють шляхом механічного притиснення кровоточивих судин до стінок матки за допомогою балонного катетера. Гемостаз при використанні балона обумовлено механічним стисненням судин, що кровоточать, з подальшим утворенням пристінкових тромбів. Балон також є механічним подразником і викликає рефлекторне скорочення стінок матки.
Функціонування балона засноване на принципі сполучених посудин. Рідина, яку вводять у резервуар, заповнює катетер і дозволяє створити тиск (В.Е. Радзинский, Я.Г. Жуковский, М.А.
Оленева, Т.В. Златовратская, Т.В. Галина, Ч.Г. Гагаєв и др. Акушерство и гинекология, 2007. -
Мо 1. - С. 48-49).
Недоліком цього способу є: - недостатній візуальний контроль за гемостазом; - відсутність можливості проведення місцевого медикаментозного впливу на кровоточивість судини в порожнині матки з метою гемостазу; - недостатня ефективність методу при масивних маткових кровотечах.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення способу зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину, який би був ефективним, дешевим і зручним.
Поставлену задачу вирішують тим, що у способі зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину, що здійснюють за допомогою маткового катетера, згідно з корисною моделлю, атравматичною голкою з вікриловою ниткою виконують перший вкол у нижньому сегменті матки на відстані 2 см від внутрішнього маткового вічка та відповідно 1,5 см до ребра тіла матки з відповідного боку, уникаючи проходження судинного пучка з виколом у порожнину матки, другий вкол виконують з порожнини матки з виколом через задню стінку матки. Третій вкол виконують з протилежного боку через задню стінку в порожнину матки, четвертий вкол виконують з порожнини матки через передню стінку матки з протилежного боку по аналогії з першим вколом, у подальшому виконують гофрування нижнього сегмента у напрямку першого вколу через усю товщу стінки матки, а після накладання шва встановлюють матковий катетер, бо після проходженням катетером цервікального каналу циркулярні отвори на катетері розташовуються вище місця накладання шва, при цьому катетер встановлюють таким чином, щоб його кінець розташовувався у матковому куті, а вигин катетера - у протилежному від хірурга матковому куті, потім, попередньо оглянувши задню поверхню матки, виконують поступове затягнення шва під контролем пальця асистента до надійного зафіксування катетера, а по завершенні операції кесарського розтину до катетера фіксують мірний мішок для подальшого визначення обсягу крововтрати.
Матковий катетер виконано із силікону у вигляді трубки, на кінці якої є від трьох до семи бічних отворів.
Спосіб, що заявляється, є ефективним, дешевим і зручним.
Постановка катетера під час кесарського розтину при незрілих пологових шляхах має наступні патогенетичні підгрунтя: матка подразнюється катетером та, як наслідок, виштовхує його з порожнини матки і тим самим скорочується; катетер виконує функцію протезування цервікального каналу, тим самим унеможливлює передчасне його закриття; виконується адекватна евакуація вмісту із порожнини матки та його облік.
Постановка маткового катетера при відкритому матковому вічку та флотуючому нижньому сегменті матки має наступні патогенетичні підгрунтя: матка подразнюється катетером та, як наслідок, виштовхує його із порожнини матки, тим самим скорочується; гофрування сприяє відновленню нижнього сегмента; виконується адекватна евакуація вмісту із порожнини матки та його облік.
Суть даного способу полягає у тому, що під час операції кесаревого розтину у порожнину матки через розріз на матці встановлюють матковий катетер та фіксують вікриловим швом.
Матковий катетер, який виконано із силікону, має гіпоалергенні властивості. Силікон має низьку здатність до адгезії тромбоцитів на своїй поверхні, дані властивості сприяють тому, що під час видалення катетера не руйнуються пристінкові тромби та не виникає повторна кровотеча.
Катетер виконаний у вигляді трубки довжиною 30 см, діаметром 1,5 см, товщиною стінки 0,2 см та внутрішнім отвором 1,3 см, на матковому кінці катетера наявні від трьох до семи бічних отворів, розмірами 0,3 х 0,5 см, що розташовані протягом 10 см.
Після видалення посліду, виведення матки із черевної порожнини, мобілізації кутів рани окремими вікриловими швами, виконується постановка маткового катетера. Попередньо
Зо сечоматкова складка низведена донизу. Атравматичною голкою з вікриловою ниткою виконують перший вкол у нижньому сегменті матки на відстані 2 см від внутрішнього маткового вічка та відповідно 1,5 см до ребра тіла матки з відповідного боку, уяикаючи проходження судинного пучка. Викол виконують у порожнину матки. Другий вкол виконують з порожнини матки з виколом через задню стінку матки. Третій вкол виконують з протилежного боку через задню стінку в порожнину матки. Четвертий вкол виконують з порожнини матки через передню стінку матки з протилежного боку по аналогії з першим вколом. У подальшому виконують гофрування нижнього сегмента у напрямку першого вколу. Гофрування виконують через всю товщу стінки матки. Після накладання шва встановлюють матковий катетер. Після проходження катетером цервікального каналу циркулярні отвори на катетері розташовуються вище місця накладання шва. Катетер встановлюють таким чином, щоб його кінець розташовувався у матковому куті, а вигин катетера у протилежному матковому куті від хірурга. Попередньо оглянувши задню поверхню матки, виконують поступове затягнення шва. Шов стягують під контролем пальця асистента до тих пір, поки надійно не зафіксується катетер. Після завершення операції кесарського розтину до трубки фіксують мірний мішок для подальшого визначення обсягу крововтрати.
Патогенетичною основою є те, що катетер виконує механічне подразнення стінок матки та, як наслідок, міометрій рефлекторно скорочується, тим самим перетискає спіральні артерії.
Отвори на катетері здійснюють адекватний витік вмісту із порожнини матки.
Корисна модель пояснюється прикладами.
Приклад 1.
Вагітна Н., 30 років. Вагітність ІЇ доношена, очікувані І пологи. Неспроможній рубець на матці внаслідок передуючою операції. Виконана лапаротомія по Пфанненштилю, повторний кесарів розтин у нижньому матковому сегменті. Після виділення плаценти, виведення матки у рану та мобілізації кутів рани було проведене ретроградне розширення цервікального каналу.
Встановлено матковий катетер з його подальшою фіксацією вікриловим швом за способом, що заявляється. Після фіксації трубки подальше ушивання рани виконано типово. В ранньому післяопераційному періоді по матковому катетера було зібрано у мірну ємкість до 35 мл кров'янистих виділень без згустків. Видалення маткового катетера виконано на 2 добу післяопераційного періоду. (510)
Приклад 2.
Вагітна Т., 27 років. Вагітність І доношена, очікувані пологи І. У пологах встановлено клінічно вузький таз. В ургентному порядку виконано лапаротомію по Пфанненштилю, кесарів розтин у нижньому матковому сегменті. Виділено плаценту, виведено матку у рану та мобілізовано кути.
Встановлено матковий катетер з його подальшою фіксацією та гофруванням нижнього сегмента вікриловим швом. Після затягнення шва та фіксації трубки матка, черевна стінка ушиті типово. В ранньому післяопераційному періоді по матковому катетеру зібрано до 40 мл у мірну ємкість кров'янистих виділень без згустків. Видалення маткового катетера виконано на 2 добу післяопераційного періоду.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину, що здійснюють за допомогою маткового катетера, який відрізняється тим, що атравматичною голкою з вікриловою ниткою виконують перший вкол у нижньому сегменті матки на відстані 2 см від внутрішнього маткового вічка та відповідно 1,5 см до ребра тіла матки з відповідного боку, уникаючи проходження судинного пучка з виколом у порожнину матки, другий вкол виконують з порожнини матки з виколом через задню стінку матки, третій вкол виконують з протилежного боку через задню стінку в порожнину матки, четвертий вкол виконують з порожнини матки через передню стінку матки з протилежного боку по аналогії з першим вколом, у подальшому виконують гофрування нижнього сегмента у напрямку першого вколу через усю товщу стінки матки, а після накладання шва встановлюють матковий катетер, після проходженням катетером цервікального каналу циркулярні отвори на катетері розташовуються вище місця накладання шва, при цьому катетер встановлюють таким чином, щоб його кінець розташовувався у матковому куті, а вигин катетера - у протилежному від хірурга матковому куті, потім, попередньо оглянувши задню поверхню матки, виконують поступове затягнення шва під контролем пальця асистента до надійного фіксування катетера, а по завершенні операції кесаревого розтину до катетера фіксують мірний мішок для подальшого визначення обсягу крововтрати.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що матковий катетер виконано із силікону у вигляді Зо трубки, на кінці якої є від трьох до семи бічних отворів.
UAU201612793U 2016-12-15 2016-12-15 Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину UA117714U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201612793U UA117714U (uk) 2016-12-15 2016-12-15 Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201612793U UA117714U (uk) 2016-12-15 2016-12-15 Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA117714U true UA117714U (uk) 2017-07-10

Family

ID=59266243

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201612793U UA117714U (uk) 2016-12-15 2016-12-15 Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA117714U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2829649A (en) Hemostat-retractor
Samartha Ram et al. Vacuum retraction of uterus for the management of atonic postpartum hemorrhage
Phillips et al. Traditional uterine tamponade and vacuum-induced uterine tamponade devices in obstetrical hemorrhage management
RU2708328C1 (ru) Способ профилактики, контроля и остановки маточного кровотечения при кесаревом сечении и катетер для его осуществления
UA117714U (uk) Спосіб зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину
Salky et al. The difficult cholecystectomy: problems related to concomitant diseases
RU2428134C2 (ru) Способ остановки гипотонического маточного кровотечения
Arulkumaran et al. Surgical management of severe postpartum haemorrhage
RU2673984C1 (ru) Способ лечения послеродового кровотечения
RU2742469C1 (ru) Способ лечения кровотечения из нижнего маточного сегмента и внутреннего маточного зева во время операции кесарева сечения и устройство для его осуществления
RU2775345C1 (ru) Способ остановки маточного кровотечения и устройство для его осуществления
RU2816009C1 (ru) Способ лечения кровотечения при операции кесарево сечение
UA120474U (uk) Спосіб припинення кровотечі у породіллі після фізіологічних пологів
RU2806521C1 (ru) Способ оперативного родоразрешения пациенток с предлежанием и врастанием плаценты
Taylor et al. Combined laparoscopy and minilaparotomy in the management of unruptured tubal pregnancy: a preliminary report
RU2600429C1 (ru) Способ лапароскопической пластики перешейка матки после кесарева сечения
RU2797734C1 (ru) Способ профилактики послеродовых кровотечений при операции кесарево сечение у пациенток высокого риска (предлежание плаценты, несостоятельность рубца на матке)
RU2744751C1 (ru) Способ профилактики и остановки послеродовых маточных кровотечений
GRABER et al. Iatrogenic bladder injury during hysterectomy
RU2808551C1 (ru) Способ предупреждения массивной кровопотери при родоразрешении пациенток с врастанием предлежащей плаценты
RU2708369C1 (ru) Способ оперативного родоразрешения пациенток с врастанием плаценты в рубец на матке с использованием турникетного гемостаза
RU2808552C1 (ru) Способ органосохраняющего вмешательства при родоразрешении пациенток с врастанием предлежащей плаценты
UA117713U (uk) Матковий катетер для зупинки кровотечі у породіллі після кесаревого розтину
Zhukovskiy et al. Postpartum Hemorrhage: Mechanical and Surgical Treatment
Steer Surgical management of massive obstetric hemorrhage from the uterus, cervix, or vagina