UA116523C2 - Ступеневий перемикач - Google Patents

Ступеневий перемикач Download PDF

Info

Publication number
UA116523C2
UA116523C2 UAA201309121A UAA201309121A UA116523C2 UA 116523 C2 UA116523 C2 UA 116523C2 UA A201309121 A UAA201309121 A UA A201309121A UA A201309121 A UAA201309121 A UA A201309121A UA 116523 C2 UA116523 C2 UA 116523C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
contact
switching shaft
switching
possibility
holders
Prior art date
Application number
UAA201309121A
Other languages
English (en)
Inventor
Крістіан Бьогер
Тоні Хоттнер
Мартін Ятта
Філіпп Ледерер
Себастіан Рекопф
Клаус ШЛЕПП
Рольф ШТРЕМПЕЛЬ
Юрген Ніснер
Original Assignee
Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх filed Critical Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Publication of UA116523C2 publication Critical patent/UA116523C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0016Contact arrangements for tap changers
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0044Casings; Mountings; Disposition in transformer housing
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0016Contact arrangements for tap changers
    • H01H2009/0022Mounting of the fixed contacts or taps on cylindrical wall of oil vessel containing the tap changer; Details of screening

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Housings And Mounting Of Transformers (AREA)
  • Arc-Extinguishing Devices That Are Switches (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Breakers (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)

Abstract

Винахід стосується ступеневого перемикача для безрозривного перемикання різних відводів обмотки ступеневого трансформатора згідно з обмежувальною частиною першого пункту формули винаходу. Загальна винахідницька ідея при цьому полягає в тому, що контактний вузол утворений кількома контактотримачами ідентичної конструкції, виконаними з можливістю встановлення один під іншим шляхом простого вставляння одного в інший із утворенням готового контактного вузла, причому окремі контактотримачі виконані з можливістю фіксації на перемикальному валу за допомогою затискної скоби, і причому також як засіб проти прокручування на оберненій до перемикального вала стороні кожного контактотримача розміщені принаймні дві цапфи спеціальної геометричної форми, які можуть бути введені в зачеплення із виконаними в перемикальному валу глухими отворами, завдяки чому забезпечується фіксація всього контактного вузла від обертання.

Description

Винахід стосується ступеневого перемикача для безрозривного перемикання різних відводів обмотки ступеневого трансформатора згідно з обмежувальною частиною першого пункту формули винаходу.
Ступеневі перемикачі вже давно вбудовують у трансформатори для забезпечення можливості регулювання напруги, ефективної та реактивної потужності електричних мереж шляхом зміни коефіцієнта трансформації під навантаженням.
Відомі два види принципових конструкцій ступеневих перемикачів: у першій формі конструктивного виконання вони складаються з окремих конструктивних вузлів ступеневого селектора і силового перемикача; в другій формі конструктивного виконання ці обидва вузли об'єднані в один навантажувальний селектор, який виконує обидві функції. Застосовуване далі поняття "ступеневий перемикач" охоплює обидві описані вище форми конструктивного виконання
Коефіцієнт трансформації змінюють шляхом ступеневого регулювання; для цього трансформатор оснащують секціонованою обмоткою, відводи якої виконані з можливістю підключення за допомогою ступеневого перемикача.
Такі навантажувальні або ступеневі селектори достатньо відомі з публікації ОЕ 38 27 385. В цій публікації описане кріплення контактотримачів на перемикальному валу, яке без виконання отворів у перемикальному валу здійснюється таким чином, що як фланець контактотримача, так і перемикальний вал обмотують просоченою смолою самотвердіючою ізоляційною стрічкою.
Таке обмотування дозволяє не лише, як описано вище, уникнути виконання отворів у перемикальному валу, що є небажаним з точки зору впливу на електричні параметри і міцність; немає також потреби у забезпеченні доступу до кріпильних засобів, наприклад гайок, всередині перемикального валу.
Попри це такий метод кріплення шляхом обмотування не набув поширення. Причиною цього може бути, по-перше, те, що при такому методі кріплення має бути забезпечено відносно багато вільного місця довкола перемикальної стійки, для того щоб забезпечувати можливість її обмотування стрічкою з ізоляційного матеріалу і в разі необхідності додаткового просочування цієї стрічки смолою. По-друге, при такому методі кріплення без додаткових витрат неможливо знову від'єднувати контактотримачі від перемикального валу, наприклад для проведення робіт
Зо із технічного обслуговування. При цьому доводиться спеціально видаляти обмотку з ізоляційного матеріалу, а потім знову намотувати стрічку з ізоляційного матеріалу. Із публікації
РЕ 44 14 951 відомий навантажувальний або ступеневий селектор для ступеневого трансформатора, що містить циліндр із ізоляційного матеріалу, на внутрішній стороні якого розміщені нерухомі ступеневі контакти, а також розміщений всередині, виконаний із можливістю приведення в дію за допомогою відомих привідних засобів, перемикальний вал. При цьому на перемикальному валу закріплено один чи кілька контактних вузлів, який чи які, в свою чергу, містять принаймні один перемикальний контакт. Кожен контактний вузол закріплений на перемикальному валу за допомогою виконаного з двох частин, фланцеподібного затискного кільця таким чином, що контактний вузол нерухомо з'єднаний із однією частиною виконаного з двох частин затискного кільця, а обидві частини затискного кільця охоплюють перемикальний вал подібно до фланця та притиснуті одна до іншої розташованими поза перемикальним валом затискними засобами. Крім цього, на зовнішній поверхні перемикального валу передбачений принаймні один допоміжний центрувальний засіб, який взаємодіє з виконаним із двох частин затискним кільцем і забезпечує певне положення контактного вузла і водночас додаткову фіксацію від обертання.
Виконаний як правило з армованого склом полімерного матеріалу перемикальний вал згідно з відомим рішенням має бути обов'язково підданий додатковій обробці, зокрема обточуванню, що пов'язано із немалими витратами часу і коштів. Це є обов'язковим із технічної точки зору тому, що виконане з двох частин фланцеподібне затискне кільце утворює необхідну опорну поверхню точно визначеного діаметру перемикального валу для довготривалої і міцної фіксації.
Як засіб проти прокручування в публікації ОЕ 44 14 951 описаний вставлений у глухий отвір центрувальний штифт. Проте, це запропоноване заявником рішення виявилося непрактичним, оскільки центрувальний штифт є непридатним до передачі зусиль і водночас при обертанні перемикального валу зазнає дії великих механічних зрізувальних зусиль. Таким чином, у цілому існує великий потенціал для вдосконалення з точки зору технології та економіки.
Тому задачею винаходу було розроблення простого та економічного у виготовленні контактного вузла, який, крім цього, може бути міцно і надійно з'єднаний з перемикальним валом і попри це не потребує з'єднання контактного вузла з перемикальним валом за допомогою різьбового з'єднання. Цю задачу згідно з винаходом вирішено у ступеневому бо перемикачі з ознаками першого пункту формули винаходу. При цьому залежні пункти стосуються особливо переважних вдосконалених форм виконання винаходу. Загальна винахідницька ідея полягає у розробленні контактного вузла з кількох контактотримачів ідентичної конструкції, виконаних із можливістю з'єднання їх між собою шляхом простого вставляння одного в інший для одержання готового контактного вузла, причому кожен із окремих контактотримачів виконаний із можливістю фіксації на перемикальному валу за допомогою затискної скоби, і причому як засіб від прокручування на оберненій до перемикального валу стороні кожного контакторимача передбачено принаймні дві цапфи, які мають узгоджену із виконаними в перемикальному валу глухими отворами геометричну форму, і виконані з можливістю введення із зачепленням у ці глухі отвори таким чином, що забезпечується фіксація всього контактного вузла в цілому від обертання.
Виконання готового контактного вузла з кількох контактотримачів ідентичної конструкції, які необхідно лише вставляти один в інший у різних напрямках, дозволяє виробнику уникнути надмірних технологічних, а разом із ними і матеріальних витрат. ІЗ цим пов'язано також спрощене для виробника забезпечення запасними частинами, оскільки дозволяє зменшити утримуваний запас окремих деталей для всього конструктивного вузла. Застосування кількох затискних скоб замість виконаного з двох частин фланцеподібного затискного кільця виявилося рішенням, яке забезпечує можливість витримування механічних навантажень протягом тривалого періоду. Не в останню чергу тому, що застосування кількох окремих затискних скоб дозволяє створити більшу механічну опорну поверхню вздовж зовнішнього периметра перемикального валу і разом із цим збільшити силове замикання.
Далі винахід пояснюється докладніше на прикладах виконання за допомогою креслень.
На кресленнях наведено:
Фіг. 1 Відповідний винаходові контактний вузол для ступеневого перемикача в бічній проекції
Фіг. 2а і 265 Контактотримач відповідного винаходові контактного вузла у різних проекціях.
На фіг. 1 зображений виконаний з кількох ідентичних контактотримачів 1 відповідний винаходові контактний вузол 2 для не зображеного докладніше, оскільки відомого, ступеневого перемикача. Окремі контактотримачі 1, і разом із ними весь контактний вузол 2, виконані з можливістю монтажу за допомогою затискних скоб З на перемикальному валу, який також не
Зо зображений на кресленні для спрощення. Затискні скоби З виконані таким чином, що вони легко узгоджуються з геометричною формою перемикального валу, зокрема забезпечується їх міцне і довготривале зчеплення з його зовнішньою поверхнею по периметру. Відповідні кінці затискних скоб 3 вводять у виконані на контактотримачах 1 колодки 4 із наскрізним отвором і за допомогою кріпильних засобів 5, в даному випадку, наприклад, гайок, надійно фіксуються від мимовільного вивільнення. Завдяки цьому, на відміну від стану техніки, утворювана опорна поверхня не обмежується кількома точками на перемикальному валу; навпаки, за допомогою кількох затискних скоб З забезпечується велика площа механічного контакту майже по всьому зовнішньому периметру перемикального валу і разом із цим збільшене силове замикання порівняно з рішенням, відомим із рівня техніки.
Окрім цього, кожен із контактотримачів 1 оснащений несучою пластиною 7, в якій виконані численні отвори б для не зображених докладніше на кресленні перемикальних засобів. При цьому як перемикальні засоби можуть бути використані зокрема також відомі з рівня техніки роликові контакти, які розміщують між окремими приймальними пластинами 7. Для забезпечення механічної міцності несучі пластини 7 зміцнені розпірними елементами 8. На обох бічних поверхнях кожного з контактотримачів 1 передбачені орієнтовані як угору, так і вниз фіксувальні гакоподібні виступи 9, причому їх кількість є різною, які розміщені один під одним зі зміщенням на кілька десятих міліметра по висоті. Завдяки цій конструкції при монтажі контактного вузла 2 в кожному випадку може бути використаний загнутий палець 10, який легко піддається механічній деформації внаслідок розміщення фіксувальних гакоподібних виступів 9 зі зміщенням і тому надійно фіксується від мимовільного випадіння, як це буде докладно описано далі із посиланням на фіг. 2а їі Б.
На фіг. 2а і 25 зображений окремий відповідний винаходові контактотримач 1 в проекціях знизу і зверху. На обох сторонах виконаного з неелектропровідного матеріалу контактотримача 1, тобто як на верхній, так і на нижній стороні, розміщено кілька штифтів 11 і глухих отворів 12, які орієнтовані таким чином, що при з'єднанні шляхом вставляння двох або кількох контактотримачів 1, як зображено на фіг. 1, штифти 11 відповідної верхньої сторони одного контактотримача 1 входять із зачепленням у глухі отвори 12 відповідної нижньої сторони іншого контактотримача 1, і навпаки. Таким чином, контактний вузол 2 може бути складений із будь- якої кількості контактотримачів 1. Окрім цього, фіксувальні гакоподібні виступи 9 видаються над 60 бічними стінками відповідного контактотримача 1 таким чином, що при з'єднанні двох або кількох окремих контактотримачів 1 в зону перекриття взаємодіючих при цьому фіксувальних гакоподібних виступів 9 може бути вставлений палець 10 для зчеплення, що також видно на фіг. 1. Таким чином забезпечується надійна механічна довготривала фіксація двох або більше контактотримачів 1.
На протилеглій несучій пластині 7 ділянці контактотримача 1 передбачена напівкруглий елемент 13, по сторонах якого закріплені також колодки 4 для приймання затискних скоб 3. За допомогою цього напівкруглого елемента 13 відповідний контактотримач 1 встановлюють із утворенням контакту на не зображеному перемикальному валу. Як засіб проти обертання і для надійної механічної фіксації на внутрішній стороні напівкруглого елемента 13, тобто на його оберненій до перемикального валу стороні, розміщено кілька цапф 14, які обпираються на виконані в перемикальному валу глухі отвори.

Claims (4)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Ступеневий перемикач для безрозривного перемикання різних відводів обмотки ступеневого трансформатора, який містить циліндр із ізоляційного матеріалу, на внутрішній стороні якого розміщені нерухомі, виконані з можливістю підключення ступеневі контакти, а також принаймні один розміщений всередині перемикальний вал, який виконаний із можливістю обертання за допомогою привідного засобу і закріплення на ньому контактного вузла або розміщених один над іншим для кількох фаз кількох контактних вузлів, які, в свою чергу, оснащені принаймні одним перемикальним контактом, виконаним із можливістю підключення нерухомих ступеневих контактів, причому кожен контактний вузол зафіксований у відповідному положенні з геометричним замиканням і виконаний із можливістю фіксації на перемикальному валу за допомогою розміщеного поза перемикальним валом кріпильного засобу, який відрізняється тим, що контактний вузол (2) утворений кількома контактотримачами (1) ідентичної конструкції, а також тим, що контактотримачі (1) контактного вузла (2) змонтовані один під іншим шляхом вставляння одного в інший, а також тим, що кожен із окремих контактотримачів (1) виконаний із можливістю фіксації на перемикальному валу за допомогою затискної скоби (3), Зо а також тим, що на оберненій до перемикального вала стороні контактотримача (1) розміщені принаймні дві цапфи (14), які обпираються на виконані у перемикальному валі глухі отвори таким чином, що весь контактний вузол (2) завдяки цьому зафіксований від обертання.
2. Ступеневий перемикач за пунктом 1, який відрізняється тим, що кожен із окремих контактотримачів (1) містить кілька штифтів (11) і глухих отворів (12), які орієнтовані один відносно іншого таким чином, що штифт (1) відповідної верхньої сторони контактотримача (1) введений у зачеплення з глухими отворами (12) відповідної нижньої сторони іншого контактотримача (1).
3. Ступеневий перемикач за пунктом 1 або 2, який відрізняється тим, що відповідні торці затискних скоб (3) вводять у встановлені на контактотримачах (1) колодки (4) і міцно фіксують за допомогою кріпильних засобів (5).
4. Ступеневий перемикач за будь-яким із пунктів 1-3, який відрізняється тим, що на обох бічних поверхнях кожного контактотримача (1) виконані напрямлені вгору і вниз фіксувальні гакоподібні виступи (9), які розміщені один під іншим зі зміщенням на кілька десятих часток міліметра.
UAA201309121A 2011-01-20 2012-04-01 Ступеневий перемикач UA116523C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102011008964A DE102011008964B4 (de) 2011-01-20 2011-01-20 Stufenschalter
PCT/EP2012/000018 WO2012097959A1 (de) 2011-01-20 2012-01-04 Stufenschalter

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116523C2 true UA116523C2 (uk) 2018-04-10

Family

ID=45507685

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201309121A UA116523C2 (uk) 2011-01-20 2012-04-01 Ступеневий перемикач

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP2666172B1 (uk)
CN (1) CN103314425B (uk)
BR (1) BR112013016126B1 (uk)
DE (1) DE102011008964B4 (uk)
ES (1) ES2580958T3 (uk)
UA (1) UA116523C2 (uk)
WO (1) WO2012097959A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN113192775B (zh) * 2021-04-26 2022-11-18 国网河南省电力公司超高压公司 一种有载调压开关用触头组件

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB356714A (en) * 1930-06-06 1931-09-07 British Electric Transformer C Improvements in or relating to voltage regulators for electrical transformers
DE3226854A1 (de) * 1982-07-17 1984-01-19 Maschinenfabrik Reinhausen Gebrüder Scheubeck GmbH & Co KG, 8400 Regensburg Lastwaehler fuer stufentransformatoren mit einem schrittweise drehbaren schaltrohr
DE3827385A1 (de) * 1988-08-12 1990-02-15 Reinhausen Maschf Scheubeck Zylindrischer stufenwaehler mit durch einen tragarm aus isolierstoff gefuehrter kontaktbruecke
DE9405427U1 (de) 1994-03-30 1995-04-27 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh, 93059 Regensburg Lastwähler mit Überschaltwiderständen
ES2146673T3 (es) * 1994-04-28 2000-08-16 Reinhausen Maschf Scheubeck Selector de carga.
DE102007023124B3 (de) * 2007-05-16 2008-10-02 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schaltanordnung

Also Published As

Publication number Publication date
EP2666172B1 (de) 2016-04-06
ES2580958T3 (es) 2016-08-30
WO2012097959A8 (de) 2013-08-01
BR112013016126B1 (pt) 2020-07-07
EP2666172A1 (de) 2013-11-27
DE102011008964A1 (de) 2012-07-26
CN103314425A (zh) 2013-09-18
CN103314425B (zh) 2016-04-20
WO2012097959A1 (de) 2012-07-26
BR112013016126A2 (pt) 2018-06-05
DE102011008964B4 (de) 2013-12-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6053002B2 (ja) バスバーユニット
UA116523C2 (uk) Ступеневий перемикач
US20210226434A1 (en) Apparatus for electrically interconnecting two laminated multi-phase busbars
CN104094487A (zh) Din导轨夹具
US20130154427A1 (en) Stator of rotary electrical machine
EP1905055B1 (en) Switching apparatus, particularly power circuit breaker
JP2006520523A (ja) 少なくとも一つの導体を支持片に対して電気的に接続しかつ固定するためのシステム
JPH05290902A (ja) 導体接触装置
CN107338620B (zh) 一种洗衣机及底衬
EP3493234B1 (en) Operating device and circuit breaker
KR20130064069A (ko) 탭 전환기용 부하 전달 스위치
US9165730B2 (en) Switching apparatus
JP2013201319A (ja) タップ切換器
KR20170044224A (ko) 권취용 맨드릴
CN103797177B (zh) 包括弹性紧固装置的家用电器
KR102238275B1 (ko) 자석 조립용 지그
CN205789557U (zh) 分接开关的芯体装置
KR20170096464A (ko) 진공인터럽터 정렬용 지그
US20080248700A1 (en) Contact Arrangement
WO2021240674A1 (ja) 負荷時タップ切換器のタップ選択器
US12087478B2 (en) Resistor assembly for tap changer and tap changer
CN117316729B (zh) 一种自锁脱扣的快速开关用电磁斥力机构
CN214672399U (zh) 一种接触器
US9305719B2 (en) Selector for a tap changer
JP2004349373A (ja) 負荷時タップ切換装置のタップ選択器