UA115208C2 - Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон - Google Patents

Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон Download PDF

Info

Publication number
UA115208C2
UA115208C2 UAA201611002A UAA201611002A UA115208C2 UA 115208 C2 UA115208 C2 UA 115208C2 UA A201611002 A UAA201611002 A UA A201611002A UA A201611002 A UAA201611002 A UA A201611002A UA 115208 C2 UA115208 C2 UA 115208C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electrodes
roller
foot
ribs
cavity
Prior art date
Application number
UAA201611002A
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Юліанович Худецький
Юрій Миколайович Вихляєв
Original Assignee
Ігор Юліанович Худецький
Юрій Миколайович Вихляєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ігор Юліанович Худецький, Юрій Миколайович Вихляєв filed Critical Ігор Юліанович Худецький
Priority to UAA201611002A priority Critical patent/UA115208C2/uk
Publication of UA115208C2 publication Critical patent/UA115208C2/uk

Links

Landscapes

  • Electrotherapy Devices (AREA)

Abstract

В заявці розглянутий пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон, що надає можливість пацієнту самостійно виконувати фізичну вправу - котіння валика з бічними опорними котками вперед-назад, задіюючи м'язи, зв'язки, сухожилки та суглоби нижніх кінцівок (тазостегновий, колінний, гомілковий), та стопи Виконання вправи супроводжується механічним і вібраційним масажем та електростимулюванням підошовної поверхні стопи та численних рефлексогенних зон, що на ній розташовані, за допомогою електричних стимуляційних імпульсів, які генеруються джерелом, розташованим у порожнині валика і котків і передаються через низку електродів на ребрах валика, що утворюють біполярні пари. Самостійне виконання вправ підвищує фізичний та психологічний стан пацієнта з порушеннями та травмами нижніх кінцівок, надає впевненість у відновленні своїх можливостей, підвищує оздоровчий ефект. Створення відносно простих, але ефективних пристроїв, дозволить підвищити працездатність, здоров'я і можливості соціальної реабілітації хворих.

Description

Винахід, що запропоновано, належить до медичної техніки і, зокрема, до ортопедії та фізичної реабілітації.
Відомі різні технічні пристрої для масажу підошовної частини стопи 3 метою надання механічної та терапевтичної дії для покращення трофіки тканин, м'язів і суглобів стопи та гомілки (авт. св. Мо 1284543, 23.01.87, БИ Мо 3, Колпаков В.П. Устройство для массажа стоп ног. авт. св. Мо 1456150. 07.07.89, БИ Мо 5, Зьірянов Г.Ф., Матина Т.Г. Устройство для масажа; авт. св. Мо 1816447, 23.05.93, БИ Мо 19, Рьїженков И.А. Ролик для самомассажа ногі.
Недоліком цих пристроїв є забезпечення лише механічного масажу у поєднанні з виконанням фізичних вправ, що є недостатнім для надання ефективної дії на сухожилки, м'язи та суглоби стопи.
Відомий пристрій (авт. св. Мо 1827236, 15.07.93, БИ Мо 26, Кривошапко М.Р. Массажер для ступней ногі, що виконано у вигляді валика з масажними елементами на поверхні і двома котками з боків, і який дозволяє найбільш ефективно у порівнянні з іншими масажерами виконувати фізичні динамічні вправи, і зокрема, котіння котку на підлозі.
Недоліком цього пристрою є те, що він забезпечує лише дві дії - фізичну вправу і механічний масаж, тоді як для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимуляції рефлексогенних зон існують інші види дії, зокрема, електростимулювання і вібраційний масаж.
Найбільш близьким для реалізації задачі - надання ефективної терапевтичної дії на відновлення і зміцнення зводів стопи та стимуляції рефлексогенних зон є "Пристрій для зміцнення склепіння стопи" (Патент України. Мо 22454, 03.03.98, Бюл. 3, Вихляєв Ю.М.,
Давиденко В.Ю.), що взятий нами за прототип, і який містить порожнистий валик конусоподібної форми з масажними елементами на поверхні, що сумісно і плавно переходить у циліндричну з віброутворюючими ребрами і опорними котками з боків. Перевагою цього пристрою є спроможність наданні п'яти видів ефективної дії на зв'язки, м'язи та суглоби стопи та гомілки - вібраційної та електричної стимуляції, електрофорезу, механічного масажу та фізичної динамічної роботи, що спрямовані на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи, але він не призначений для стимулювання рефлексогенних зон стопи.
Недоліком найближчого аналогу є те, що хоча він і має грані повздовжніх ребер, що створюють загальну вібраційну і масажну дію на підошовну поверхню стопи, але ж по-перше,
Зо вони не призначені для створення цілеспрямованої дії на рефлексогенні зони стопи, а по-друге зволожений тканинний електрод, що покриває ребра котка, майже нівелює масажну дію на підошовну поверхню стопи, так як його основною функцією є створення стимулюючої електричної дії на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи. Додатковим недоліком є необхідність встановлювати і кріпити основний електрод на задню поверхню гомілки та переставляти його на тій чи інший м'яз, що потребує додаткових маніпуляцій та часу. Крім цього, до недоліків прототипу можна віднести використання проводу, що з'єднує коток з електростимулятором (генератором електростимулюючих імпульсів), що путається під ногами та котком та часто псується.
В основу винаходу, що пропонується, поставлено задачу підвищення ефективності лікувально-терапевтичної дії на функціональні структури стопи, (що забезпечують арко подібність і ресорні властивості зводів), та інші органи людини, що з'єднані з рефлексогенними зонами підошовної поверхні стопи, шляхом створення пристрою, який дозволяє: 1) виконувати фізичну динамічну роботу; 2-4) електростимулювання, масаж і вібраційний масаж рефлексогенних зон; 5) такі ж види впливу на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи. 1. Поставлена задача вирішена тим, що пропонований "Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон", який містить порожнистий валик конусоподібної форми, що сумісно і плавно переходить у циліндричну з віброутворюючими ребрами на поверхні і опорними котками з боків, відрізняється тим, що стимулюючі і масажні елементи виконані у вигляді металевих (алюміній, мідь, латунь, бронза, тощо), електродів циліндричної форми діаметром 5 мм і висотою 10 мм верхньої гладкої частини, нижня частина яких має різьбу діаметром 4 мм і угвинчена у згладжені до 5-7 мм ребра, що утворені повздовжніми гранями валика, а з порожнини валика кожне ребро підпирає ізольована металева пластина, в яку також вкручуються нижні частини електродів, причому, на кожному з ребер розміщені електроди однієї полярності, що разом з електродами наступного ребра утворюють біполярні пари, які через металеві пластини з'єднані з розміщеним у порожнині валика і котків генератором електричних стимулюючих імпульсів (наприклад, типу "Міоритм"), пульт керування яким виведено на торцеву поверхню одного з опорних котків. 2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що металеві струмоізольовані пластини виконані у вигляді кілець, що діаметрально розташовані у порожнині валика і з'єднують угвинчені у різні ребра електроди однієї полярності, що дозволяє кожним двом електродам поруч на одному ребрі скласти біполярну пару.
Технічний результат від використання сукупності відмінних ознак винаходу, що пропонується, є в тому, що заявлений пристрій дозволяє: по-перше, за рахунок автономності джерела електростимулюючих імпульсів всередині валиків та котків вільно виконувати фізичні вправи згинання та розгинання кінцівок у гомілковому, колінному, тазостегновому та суглобах стопи вибіркової траєкторії, амплітуди та темпу, без огляду на можливість ушкодження проводу, що з'єднує електроди з міоелектростимулятором; по-друге, за рахунок низки електродів однієї полярності на кожному з ребер, що разом з електродами наступного ребра утворюють біполярні пари, виконувати одночасно акцентований механічний та електростимулюючий масаж підошовної поверхні стопи; в-третіх, значно активізувати стимулювання рефлексогенних зон електродами, що є засобом сумісного механічного масажу та дії електричних імпульсів; в- четвертих, за рахунок поперемінної опори стопи на рядки електродів на кожному з повздовжніх ребер під час перекочування валика посилити вібраційні струси підошовної поверхні стопи, а відповідно і вібраційне стимулювання м'язово-сухожильно-зв'язкових структур стопи, яке передається і м'язам гомілки, що є основними згиначами і розгиначами гомілкового суглобу та суглобів стопи.
Суть пропонованого пояснюється кресленням, де на фіг. 1 показано пропонований пристрій, вигляд збоку. Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимуляції рефлексогенних зон містить пластмасовий валик - 1, довжиною 140-150 мм, діаметром приблизно 100 мм з більшого боку - конусоподібної форми, що сумісно і плавно переходить у циліндричну, діаметром приблизно 70 мм, з повздовжніми гранями (шириною приблизно 38 мм у ширшій і 28 мм у вужчій частині), 2, що утворюють згладжені до 5-7 мм шириною ребра - 3, на яких висвердлені отвори з різьбою, в які вкручені металеві електроди однієї полярності - 4 (алюміній, бронза, латунь, мідь, тощо), наприклад, діаметром 5 мм та висотою верхньої частини без різьби 10 мм, причому, знизу (у порожнині), ці ребра підпирають ізольовані металеві пластини (товщиною 4 мм з того ж металу, що і електроди) - 5, в які також вкручується нижня частина електродів - б, і які слугують провідником, що з'єднаний з генератором електричних стимулюючих імпульсів (типу "Міоритм"), - 7, показано схематично на Фіг. 2 - вигляд з торця
Зо пристрою. У наступне ребро вкручені електроди іншої полярності, що разом з електродами попереднього або наступного ребра утворюють біполярну пару - 8.
З двох боків до валика прикріплені пластмасові котки - 9, діаметром 130-140 мм, шириною опорної поверхні 40-60 мм. Валик і котки мають внутрішню порожнину діаметром 55-60 мм (в залежності від жорсткості пластмаси) - 10, в яку виставлено ізольовані металеві пластини та генератор електричних стимулюючих імпульсів, пульт управління яким розміщено на боковій поверхні одного з котків - 11.
Користуються валиком наступним чином. Пацієнт, сидячи на стільці, бере два пристрої, ставить на них оголені ступні і виставляє комфортну для себе амплітуду і силу електричних імпульсів, користуючись пультом управління з боку котків. Потім починає одночасно - синхронно або поперемінно нижніми кінцівками виконувати фізичну вправу - котіння валика вперед-назад, поступово збільшуючи амплітуду або темп рухів, за необхідності підсилюючи силу току або змінюючи амплітуду чи режим електростимулювання. Якщо є необхідним, або в наявності є тільки один валик, то можна працювати однією кінцівкою з одним пристроєм.
Оскільки електроди одного ребра мають одну полярність, а іншу полярність мають електроди наступного ребра, що утворюють одну біполярну пару, це дозволяє по черзі стимулювати підошовну поверхню та ті чи інші рефлексогенні зони ступні, яка перекочується через валик від п'яти до пальців і, потім, - у зворотному напрямку. Таким чином, пропонований пристрій дозволяє виконувати фізичні лікувально-терапевтичні вправи, що надають загальну терапевтичну дію: підсилюють кровообіг, трофіку тканин, масажують підошовну поверхню та рефлексогенні зони стопи як простим механічним способом, так і з допомогою електричних імпульсів різної амплітуди та сили току, причому перекочування стопи по поверхні ребер з рядком жорстких металевих електродів створює резонансні струси підошовної поверхні, тобто тим самим ми одержуємо ефект вібраційної дії, що ефективно підсилює відновлювальну реабілітацію пацієнта за рахунок не тільки зміцнення м'язово-сухожильно-зв'язкових структур стопи, а і усіх органів та систем організму, оскільки більшість з них має свої рефлексогенні зони на підошовній поверхні стопи.
Згідно з п. 2, металеві струмоізольовані пластини виконані у вигляді кілець, що розташовані у порожнині валика і з'єднують угвинчені у різні ребра електроди однієї полярності, що дозволяє кожним двом електродам поруч на одному ребрі скласти біполярну пару, і тим самим бо локалізувати ділянку підошовної поверхні, що стимулюється. У зв'язку з тим, що зводи, а відповідно і зв'язки, м'язи стопи мають в основному повздовжній напрямок (окрім поперекового зводу), повздовжній напрямок розташування біполярних електродів за п. 1 дозволяє створювати дію на більшу частину м'язово-сухожильно-зв'язкових структур стопи, але ж у випадку, коли необхідно підсилити вплив на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури поперекового зводу стопи або здійснити більш акцентований і диференційований вплив на рефлексогенні зони, більш оптимальним є за п. 2 другий варіант розташування біполярних електродів, для чого необхідно змінити також і форму та розташування металевих пластин, що є провідниками тієї чи іншої полярності.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон, що містить порожнистий валик конусоподібної форми, який сумісно і плавно переходить у циліндричну з віброутворюючими ребрами на поверхні і опорними котками з боків, який відрізняється тим, що стимулюючі і масажні елементи виконані у вигляді металевих (алюміній, мідь, латунь, бронза, тощо) електродів циліндричної форми діаметром 5 мм і висотою 10 мм верхньої гладкої частини, нижня частина яких має різьбу діаметром 4 мм і угвинчена у згладжені до 5-7 мм ребра, що утворені повздовжніми гранями валика, а з порожнини валика кожне ребро підпирає струм ізольована металева пластина, в яку також вкручуються нижні частини електродів, причому на кожному з ребер розміщені електроди однієї полярності, що разом з електродами наступного ребра утворюють біполярні пари, які через металеві пластини з'єднані з розміщеним у порожнині валика і котків генератором електричних стимулюючих імпульсів (наприклад, типу "Міоритм"), пульт керування яким виведено на торцеву поверхню одного з опорних котків.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що металеві струмоізольовані пластини виконані у вигляді кілець, що діаметрально розташовані у порожнині валика і з'єднують угвинчені у різні ребра електроди однієї полярності для можливості кожним двом електродам поруч на одному ребрі скласти біполярну пару.
UAA201611002A 2016-11-01 2016-11-01 Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон UA115208C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201611002A UA115208C2 (uk) 2016-11-01 2016-11-01 Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201611002A UA115208C2 (uk) 2016-11-01 2016-11-01 Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA115208C2 true UA115208C2 (uk) 2017-09-25

Family

ID=59894405

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201611002A UA115208C2 (uk) 2016-11-01 2016-11-01 Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA115208C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6341237B1 (en) Device for administrating electro-muscle stimulation and method of use
US7725193B1 (en) Intramuscular stimulation therapy using surface-applied localized electrical stimulation
Tan et al. Role of physical therapy in the treatment of cervical disk disease
Park et al. Application of massage for ankle joint flexibility and balance
JP2013512709A (ja) 痙性筋肉の筋肉弛緩のためのシステムおよび装着具
KR20120127597A (ko) 프로그래밍 가능한 발 근육 전기 자극
RU2549304C1 (ru) Способ самомассажа "дар-гора" и устройство для его осуществления "дубинушка"
Isakov et al. Influence of a single FES treatment on hemiparetic legs
UA115208C2 (uk) Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон
WO2022153037A1 (en) Improvements relating to functional electrical stimulation garments
RU2650210C1 (ru) Способ реабилитации пациентов после травм и поражений грудного и поясничного отделов позвоночника
UA116849C2 (uk) Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон
RU2236264C1 (ru) Способ формирования вертикальной позы у больных с нарушением проводимости по спинному мозгу
RU2616217C1 (ru) Способ лечения постиммобилизационных контрактур
KR20170135779A (ko) 전신을 지압하는 지압기구 3종
JP2002331012A (ja) 治療補助具
Kozasa et al. Interferential electrical stimulation applied to the soleus muscle in humans: Preliminary study on the relationship among stimulation parameters, force output, and pain sensation
RU2797372C1 (ru) Способ восстановления функции ходьбы и равновесия в остром периоде ишемического инсульта
RU2403902C1 (ru) Способ снижения биологического возраста при нарушении толерантности к глюкозе
US20240075285A1 (en) Devices, systems and methods using flexible circuitry for stimulating a body of a subject to cause a desired movement
WO2018169504A1 (ru) Способ лечения больных дцп
RU2321320C1 (ru) Обувь для массажа
RU2645404C1 (ru) Способ лечения плоско-вальгусной установки стоп и продольного плоскостопия у детей
RU2676855C2 (ru) Способ лечения больных алкогольной полинейропатией
García González Exploration of peripheral electrical stimulation adapted as a modulation tool for reciprocal inhibition through the activation of afferent fibers during gait