UA116849C2 - Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон - Google Patents

Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон Download PDF

Info

Publication number
UA116849C2
UA116849C2 UAA201612771A UAA201612771A UA116849C2 UA 116849 C2 UA116849 C2 UA 116849C2 UA A201612771 A UAA201612771 A UA A201612771A UA A201612771 A UAA201612771 A UA A201612771A UA 116849 C2 UA116849 C2 UA 116849C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
foot
roller
cylinders
ribs
massage
Prior art date
Application number
UAA201612771A
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Юліанович Худецький
Юрій Миколайович Вихляєв
Original Assignee
Ігор Юліанович Худецький
Юрій Миколайович Вихляєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ігор Юліанович Худецький, Юрій Миколайович Вихляєв filed Critical Ігор Юліанович Худецький
Priority to UAA201612771A priority Critical patent/UA116849C2/uk
Publication of UA116849C2 publication Critical patent/UA116849C2/uk

Links

Landscapes

  • Percussion Or Vibration Massage (AREA)

Abstract

Пропонований пристрій дозволяє виконувати фізичні вправи, що надають коригувальну лікувально-терапевтичну дію, підсилюють кровообіг, трофіку тканин; масажувати м'язово-сухожильно-зв'язкові структури зводів та рефлексогенні зони стопи як простим механічним способом, так і за допомогою електричних імпульсів різної амплітуди та сили струму, причому перекочування ступні по поверхні ребер з рядком жорстких металевих електродів створює резонансні струси підошовної поверхні, тобто тим самим ми одержуємо ефект вібраційної дії, що ефективно підсилює відновлювальну реабілітацію пацієнта за рахунок не тільки зміцнення м'язово-сухожильно-зв'язкових структур стопи, а і більшості органів та систем організму, що мають свої рефлексогенні зони на підошовній поверхні стопи.

Description

Винахід, що запропоновано, належить до медичної техніки і, зокрема, до ортопедії та фізичної реабілітації.
Відомі різні технічні пристрої для масажу підошовної частини стопи 3 метою надання механічної та терапевтичної дії для покращення трофіки тканин, м'язів і суглобів стопи та гомілки (авт. св. "1284543, 23.01.87, БІ 3, В.П. Колпаков "Устройство для массажа стоп ног"; авт. св. Мо 1456150. 07.07.89, БІ 5, Г.Ф. Зьірянов, Т.Г. Матина "Устройство для масажа"; авт. св. Мо 1816447, 23.05.93, БІ 19, И.А. Рьїженков "Ролик для самомассажа ног".
Недоліком цих пристроїв є забезпечення лише механічного масажу у поєднанні з виконанням фізичних вправ, що є недостатнім для надання ефективної дії на сухожилки, м'язи та суглоби стопи.
Відомий пристрій (авт. св. Мо 1827236, 15.07.93, БІ 26, М.Р. Кривошапко, "Массажер для ступней ног"|, що виконано у вигляді валика з масажними елементами на поверхні і двома котками з боків, і який дозволяє найбільш ефектно у порівнянні з іншими масажерами виконувати фізичні динамічні вправи, і зокрема, котіння котку на підлозі.
Недоліком цього пристрою є те, що він забезпечує лише дві дії - фізичну вправу і масаж тоді як для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон існують інші види дії, зокрема електростимулювання і вібромасаж.
Найбільш близьким для реалізації завдання - надання ефективної терапевтичної дії на відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон є "Пристрій для зміцнення склепіння стопи" |Патент України. Мо 22454, 03.03.98, Бюл. 3, Ю.М. Вихляеєв, В.Ю.
Давиденко|, що взятий нами за прототип, і який містить порожнистий валик конусоподібної форми з масажними елементами на поверхні, що сумісно і плавно переходить у циліндричну з віброутворюючими ребрами і опорними котками з боків. Перевагою пристрою є спроможність наданні п'яти видів дії на зв'язки, м'язи та суглоби стопи та гомілки - вібраційного та електростимулювання, електрофорезу, механічного масажу та фізичної динамічної роботи, що спрямовані на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи.
Недоліком прототипу є те, що хоча він і має грані повздовжніх ребер, що створюють загальну вібраційну і масажну дію на підошовну поверхню стопи, але ж по-перше, вони не призначені для створення цілеспрямованої дії на рефлексогенні зони стопи, а по-друге
Зо зволожений тканинний електрод, що покриває ребра котка, майже нівелює масажну дію на підошовну поверхню стопи, так як його основною функцією є створення стимулюючої електричної дії на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи. Додатковим недоліком є необхідність встановлювати і кріпити основний електрод на задню поверхню гомілки та переставляти його на тій чи інший м'яз, що потребує додаткових маніпуляцій та часу. Крім цього, до недоліків прототипу можна віднести використання провідника, що з'єднує коток з електростимулятором (генератором електростимулюючих імпульсів), що плутається під ногами та котком та часто псується.
В основу винаходу, що пропонується, поставлено задачу підвищення вибірковості та ефективності лікувально-терапевтичної дії на функціональні структури стопи та інші органи людини, що з'єднані з рефлексогенними зонами підошовної поверхні стопи, шляхом створення пристрою, який дозволив би виконувати фізичну динамічну роботу, масаж і вібромасаж рефлексогенних зон та підошовної поверхні стопи, електростимулювання, причому зони дії стимулюючих електроіїмпульсів вибирають вибірково.
Поставлену задачу вирішено тим, що пропонований "апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон", який містить порожнистий валик конусоподібної форми, що сумісно і плавно переходить у циліндричну, з віброутворюючими ребрами на поверхні і опорними котками з боків, відрізняється тим, що стимулюючі і масажні елементи виконані у вигляді біполярних металевих (алюміній, мідь, латунь, бронза тощо), електродів, склеєних з двох півциліндрів зі струмонепроникною прокладкою посередині, що мають виступаючу над ребром валика верхню гладку частину загальним діаметром 8-12 мм і висотою 6-10 мм, та нижню частину, яка має різьбу діаметром 6-10 мм і угвинчена у ребра, а з порожнини валика, що виконаний зі струмонепроникного матеріалу, наприклад пластмаси, до кожного півциліндра підпаяні провідники, що з'єднані з розташованими у порожнині валика і котків комутатором та генератором електричних стимулюючих імпульсів (наприклад, типу "Міоритм"), що має елементи автономного живлення і пульт керування, який виведено на торцеву поверхню одного з опорних котків, причому кнопки керування комутатором розміщені на торцевій поверхні іншого котка і з'єднують у біполярну пару: а) два півциліндри, що розташовані поруч; б) півциліндри, що розташовані на різних ребрах, в) півциліндри, що розташовані на одному ребрі, але на різній відстані один від одного, причому в останніх бо варіантах "6" і "в" розташовані поруч півциліндри з'єднуються в один електрод.
Технічний результат від використання сукупності відмінних ознак винаходу, що пропонується, є в тому, що заявлений пристрій дозволяє: 1. Здійснювати сумісно п'ять видів впливу: 1) зміцнюючу і трофічну дії фізичних вправ; 2) механічний масаж; 3-4) вібростимулювання та електростимулювання повздовжніх та поперекових структур стопи, яке передається і м'язам гомілки, що є основними згиначами і розгиначами гомілкового суглобу та суглобів стопи; 5) стимулювання рефлексогенних зон підошовної поверхні стопи. 2. Шляхом перемикання комутатора вибірково змінювати акцентований вплив електроімпульсів: а) - у першому положенні комутатора на ті чи інші рефлексогенні зони, що впливають на функціонування більшості органів людини; б) - у другому положенні комутатора - на м'язово-сухожильно-зв'язкові структури стопи, що забезпечують оптимальний стан повздовжніх структур стопи: внутрішнього та зовнішнього повздовжніх зводів, фаланг пальців та п'яти, гомілки та усіх суглобів, м'язів, зв'язок та сухожилок нижньої кінцівки; в) у третьому положенні комутатора - поперекового зводу та інших суглобних та м'язово-зв'язочних структур нижньої кінцівки. При цьому, фізична вправа у останньому положенні змінюється шляхом значного укорочення амплітуди, що надає можливість більш акцентованого переміщення валика під поперековим зводом стопи. 3. За рахунок розміщення джерела електростимулюючих імпульсів та комутатора всередині валика та котків підвищити автономність і компактність пристрою, та одночасно посилити його універсальність - відпадає необхідність застосовувати: а) зовнішні гнучкі провідники, що заважають рухам; б) додаткові електроди з різними варіантами їх локалізації на гомілці, як у прототипі. Це дозволяє виконувати фізичні вправи - згинання та розгинання кінцівок у гомілковому, колінному, тазостегновому та суглобах стопи вибіркової траєкторії, підвищеної амплітуди та темпу, особливо з двома пристроями під кожною стопою; по-друге, за рахунок низки біполярних електродів виконувати одночасно акцентований механічний (та електростимулюючий масаж підошовної поверхні стопи та значно активізувати стимулювання рефлексогенних зон біполярними електродами - засобом сумісного механічного масажу та дії електричних імпульсів; в третіх, за рахунок поперемінної опори стопи на рядки електродів на кожному з повздовжніх ребр під час перекочування валика посилити вібраційні струси
Зо підошовної поверхні стопи, а відповідно і вібраційне стимулювання м'язово-сухожильно- зв'язкових структур стопи.
Суть пропонованого пояснюється на кресленні, де на фіг. 1 показано пропонований пристрій, загальний вигляд збоку. Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимуляції рефлексогенних зон містить пластмасовий валик - 1, довжиною 140-150 мм, діаметром 100-110 мм з більшого боку - конусоподібної форми, що сумісно і плавно переходить у циліндричну діаметром 70-80 мм, з повздовжніми гранями (шириною приблизно 35-40 мм у ширшій і 26-30 мм у вужчій частині), - 2, що утворюють згладжені до 5-8 мм шириною ребра - 3, з висвердленими отворами з різьбою, в які вгвинчені у вигляді склеєних двох півциліндрів зі струм непроникливою прокладкою посередині біполярні електроди - 4, що мають дві частини - верхню гладку - загальним діаметром 8-12 мм і висотою 6-10 мм, та нижню, яка має різьбу діаметром 6- 10 мм і угвинчена у пластмасові ребра, а з порожнини валика до нижньої частини кожного півциліндра підпаяні два провідника, які з'єднані з комутатором - 5, (фіг. 2 вид зверху), що розміщено у порожнині валика і котків, і який з'єднано з генератором електричних стимулюючих імпульсів, що також розміщено у порожнині валика і котків, а його пульт управління - 6, виведено на торцевий бік котка - За, а кнопки керування комутатором - 7 розміщені на торцевому боці котка 96, і з'єднують у біполярну пару: а) два півциліндри, що розташовані поруч - 8; б) півциліндри, що розташовані на різних ребрах - 10; в) півциліндрам, що розташовані на одному ребрі, але на різній відстані один від одного - 4.
Півциліндри біполярного електрода виконані з металу (алюміній, бронза, латунь, мідь, тощо), Струм непрониклива прокладка з любого діелектрика достатньої міцності (пластмаса). З двох боків до валика прикріплені пластмасові котки - 9а та 96, діаметром 130-140 мм, шириною опорної поверхні 40-60 мм. Валик і котки мають внутрішню порожнину -11, діаметром 55-60 мм (в залежності від жорсткості пластмаси), в яку виставлено комутатор та генератор електричних стимулюючих імпульсів, а також гнучкі провідники.
Користуються валиком наступним чином. Пацієнт, сидячи на стільці, бере апарат, якщо є два екземпляра - ставить на них обидві оголені ступні і виставляє комфортну для себе амплітуду та силу електричних імпульсів користуючись пультом управління збоку котка. Потім починає одночасно - синхронно або поперемінно нижніми кінцівками виконувати фізичну вправу - котіння валика вперед-назад, поступово збільшуючи амплітуду або темп рухів, за необхідності підсилюючи силу струму або змінюючи амплітуду чи режим електростимулювання. Якщо є необхідним, можна працювати однією кінцівкою з одним котком.
Оскільки, усі півциліндри біполярних електродів з'єднані з генератором електричних імпульсів через комутатор, це дає можливість діяти електричними імпульсами на підошовну поверхню стопи за трьома варіантами: а) - у першому положенні комутатора - утворювати біполярну пару двом півциліндрам, що розташовані поруч і локально збуджувати ті чи інші рефлексогенні зони, що впливають на функціонування більшості органів людини; б) - у другому положенні комутатора - двом півциліндрам, що розташовані на різних ребрах на м'язово- сухожильно-зв'язкові структури стопи, що забезпечують оптимальний стан повздовжніх структур стопи: внутрішнього та зовнішнього повздовжніх зводів, фаланг пальців та п'яти, гомілки та усіх суглобів нижньої кінцівки; в) у третьому положенні комутатора - двом півциліндрам, що розташовані на одному ребрі, але на різній відстані один від одного - впливати на м'язово- сухожильно-зв'язкові структури поперекового зводу. При цьому, фізична вправа у останньому положенні змінюється шляхом укорочення амплітуди, що надає можливість більш акцентованого переміщення валика під поперековим зводом стопи.
Таким чином, пропонований пристрій дозволяє виконувати фізичні вправи, що надають коригувальну лікувально-терапевтичну дію: підсилюють кровообіг, трофіку тканин; масажувати м'язово-сухожильно-зв'язкові структури зводів та рефлексогенні зони стопи як простим механічним способом, так і за допомогою електричних імпульсів різної амплітуди та сили струму, причому, перекочування ступні по поверхні ребер з рядком жорстких металевих електродів створює резонансні струси підошовної поверхні, тобто тим самим ми одержуємо ефект вібраційної дії, що ефективно підсилює відновлювальну реабілітацію пацієнта за рахунок не тільки зміцнення м'язово-сухожильно-зв'язкових структур стопи, а і більшості органів та систем організму, що мають свої рефлексогенні зони на підошовній поверхні стопи.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон, який містить порожнистий валик конусоподібної форми, що сумісно і плавно переходить у циліндричну, з
    Зо віброутворюючими ребрами на поверхні і опорними котками з боків, який відрізняється тим, що стимулюючі і масажні елементи виконані у вигляді біполярних металевих (алюміній, мідь, латунь, бронза тощо), електродів, склеєних з двох півциліндрів зі струмонепроникною прокладкою посередині, що мають виступаючу над ребром валика верхню гладку частину загальним діаметром 8-12 мм і висотою 6-10 мм та нижню частину, яка має різьбу діаметром 6-
    10 мм і угвинчена у ребра, а з порожнини валика, що виконаний зі струмонепроникного матеріалу, наприклад пластмаси, до кожного півциліндра підпаяні провідники, що з'єднані з розташованими у порожнині валика і котків комутатором та генератором електричних стимулюючих імпульсів (наприклад, типу "Міоритм"), що має елементи автономного живлення, і пульт керування, який виведено на торцеву поверхню одного з опорних котків, причому кнопки керування комутатором розміщені на торцевій поверхні іншого котка і з'єднують у біполярну пару: а) два півциліндри, що розташовані поруч; б) півциліндри, що розташовані на різних ребрах, в) півциліндри, що розташовані на одному ребрі, але на різній відстані один від одного, причому в останніх варіантах "б" і "в" розташовані поруч півциліндри з'єднуються в один електрод.
UAA201612771A 2016-12-14 2016-12-14 Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон UA116849C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201612771A UA116849C2 (uk) 2016-12-14 2016-12-14 Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201612771A UA116849C2 (uk) 2016-12-14 2016-12-14 Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116849C2 true UA116849C2 (uk) 2018-05-10

Family

ID=62090925

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201612771A UA116849C2 (uk) 2016-12-14 2016-12-14 Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA116849C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102686268B (zh) 足部肌肉的可编程电刺激
KR101652169B1 (ko) 복부벨트
WO2010027025A1 (ja) 浴槽装置
RU2549304C1 (ru) Способ самомассажа "дар-гора" и устройство для его осуществления "дубинушка"
US2219086A (en) Exercising device
UA116849C2 (uk) Апарат коригувальної дії на зводи стопи та стимулювання рефлексогенних зон
CA2499141A1 (en) Electric potential therapy apparatus
UA115208C2 (uk) Пристрій для відновлення і зміцнення зводів стопи та стимулювання рефлексогенних зон
KR102161318B1 (ko) 골반 자극 운동기
JP2006020947A (ja) 低周波治療器
UA116848C2 (uk) Пристрій-дошка для корекції деформацій стоп та стимулювання рефлексогенних зон
Nishida et al. bioSync: Wearable haptic I/O device for synchronous kinesthetic interaction
RU2321320C1 (ru) Обувь для массажа
KR20150013407A (ko) 성장판 자극장치
RU206808U1 (ru) Тренажёр - массажёр
Broderick et al. A haemodynamic study of the physiological mechanisms of the venous pump in the healthy human foot
Jetly et al. Efficacy of Retro-treadmill Walking Versus Forward-treadmill Walking on Hamstring Flexibility, Strength and Balance in Young Collegiate Students.
KR20190134353A (ko) 발목 신장기의 구동 시스템
US20240075285A1 (en) Devices, systems and methods using flexible circuitry for stimulating a body of a subject to cause a desired movement
RU2403902C1 (ru) Способ снижения биологического возраста при нарушении толерантности к глюкозе
RU2405549C1 (ru) Способ снижения биологического возраста при артериальной гипертонии
JP3208728U (ja) 健康ボール器具
UA122726C2 (uk) Трансформівна платформа для тренування і відновлення координації, рівноваги та вестибулярної стійкості
Borbajo et al. Electromyography controlled functional electrical stimulation data acquisition system for leg rehabilitation
JP2022082289A (ja) 電気刺激装置