UA115129C2 - Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою - Google Patents

Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою Download PDF

Info

Publication number
UA115129C2
UA115129C2 UAA201402000A UAA201402000A UA115129C2 UA 115129 C2 UA115129 C2 UA 115129C2 UA A201402000 A UAA201402000 A UA A201402000A UA A201402000 A UAA201402000 A UA A201402000A UA 115129 C2 UA115129 C2 UA 115129C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
conductive
interface
control panel
touch detection
electronic board
Prior art date
Application number
UAA201402000A
Other languages
English (en)
Inventor
Ів Боні
Матьє Куньйо
Себастьян Гойорі
Original Assignee
Атлантік Ендюстрі
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Атлантік Ендюстрі filed Critical Атлантік Ендюстрі
Publication of UA115129C2 publication Critical patent/UA115129C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03KPULSE TECHNIQUE
    • H03K17/00Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking
    • H03K17/94Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking characterised by the way in which the control signals are generated
    • H03K17/96Touch switches
    • H03K17/962Capacitive touch switches
    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03KPULSE TECHNIQUE
    • H03K2217/00Indexing scheme related to electronic switching or gating, i.e. not by contact-making or -breaking covered by H03K17/00
    • H03K2217/94Indexing scheme related to electronic switching or gating, i.e. not by contact-making or -breaking covered by H03K17/00 characterised by the way in which the control signal is generated
    • H03K2217/96Touch switches
    • H03K2217/9607Capacitive touch switches
    • H03K2217/960755Constructional details of capacitive touch and proximity switches
    • H03K2217/96076Constructional details of capacitive touch and proximity switches with spring electrode

Landscapes

  • Position Input By Displaying (AREA)
  • Switches That Are Operated By Magnetic Or Electric Fields (AREA)
  • Electronic Switches (AREA)

Abstract

Об'єктом винаходу є система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою, яка включає ізолюючу панель управління, що має принаймні дві зони виявлення дотику, електронну плату, яка керована ізолюючою панеллю управління, що керує електронним пристроєм і має принаймні дві провідні зони вимірювання, зміну напруги яких вона вимірює, причому ізолююча панель управління і електронна плата змонтовані на відстані одна від одної і розміщені паралельно таким чином, що кожна зона виявлення дотику ізолюючої панелі управління розташована навпроти провідної зони вимірювання. Система включає провідну деталь інтерфейсу, яка розміщена між кожною зоною виявлення дотику і відповідною провідною зоною вимірювання, при цьому кожна провідна деталь інтерфейсу виконана у вигляді корпусу, який має верхню провідну поверхню в контакті з зоною виявлення дотику, нижню провідну поверхню в контакті з провідною зоною вимірювання, електропровідний елемент, який розташований між верхньою і нижньою провідними поверхнями для забезпечення електропровідності між ними, і принаймні одну непровідну поверхню, яка розміщена між верхньою і нижньою провідними поверхнями.

Description

Винахід стосується системи виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою, зокрема такої системи, в якій електромагнітні впливи між суміжними клавішами обмежені.
Електронна система, параметри роботи якої змінюються фізичним втручанням користувача, включає в себе, як правило, одну або декілька електронних плат, які керують цією електронною системою. Для зручності використання такої електронної системи, а також заради безпеки, електронна плата або електронні плати системи безпосередньо не доступні користувачеві і захищені корпусом. Таким чином, користувач взаємодіє з електронною платою або електронними платами електронної системи через панель управління, зазвичай, через передню панель корпусу (в цьому випадку, панель управління є передньою панеллю), утворюючи керуючий людино-машинний інтерфейс (ЛМІ) між електронною системою і користувачем.
Отже, існує необхідність виявляти та передавати інформацію користувача з панелі управління до електронної плати / електронних плат.
На сьогоднішній день існує декілька типів інтерфейсів між ізолюючою панеллю управління та електронною платою.
Деякі з них є механічними, інші - сенсорними. Тут будуть розглядатися інтерфейси, які використовуються в процесах сенсорного виявлення, наприклад, через ємнісний ефект, який дозволяє використання між ізолюючою панеллю управління та електронною платою.
Перший тип інтерфейсу являє собою пружини типу РНйрр брііпа Ф, розташовані між електронною платою й клавішею керування, які мають першу кінцеву частину для фіксації до електронної плати, центральну циліндричну частину й другу кінцеву конічну частину, що розширюється від центральної частини пружини до іншої кінцевої частини, призначеної для встановлення контакту із клавішею, причому друга частина призначена в момент, коли її друга частина стиснута, формувати пляму контакту в області клавіші, для полегшення визначення дії на клавішу. Пружина забезпечує електричний вплив з панелі керування на електронну плату, компенсуючи до деякої міри, механічні допуски зборки.
Цей перший тип інтерфейсу має, тим часом, два недоліки. По-перше, чутливість є слабкою, оскільки активна область являє собою провід, а не поверхню. Навіть коли конічна поверхня пружини стиснута, площа контакту із внутрішньою поверхнею передньої панелі є незначною.
Зо Крім того, у випадку високої щільності клавіш на панелі керування, має місце вплив клавіш однієї на одну. Дійсно, електронна плата генерує сигнал для кожної із клавіш з метою визначення можливого натискання. Одним із проявів впливу клавіш однієї на одну є наявність на суміжних клавішах залишкового сигналу, створеного "передачею" сигналу, поданого із клавіатури, з метою виявлення натискання на неї, що припускає шум (тобто некорисний сигнал) на суміжних клавішах, отже, накладення корисного сигналу на приглушений шум, що, у цілому, виражається в зниженні точності виявлення для кожної із клавіш і/або в імовірності невірного ненульового виявлення.
Другий тип інтерфейсу являє собою 7-подібну деталь, яка є частиною пристрою із сенсорною клавіатурою, розкритого в заявці ЕР 0780865 А1ї. Ця 7-подібна деталь є електропровідною і розташована між електронною платою й скляною або склокерамічною панеллю керування. Виявлення дотику користувача на скляній або склокерамічній панелі здійснюється через ємнісний ефект на 2-подібній деталі і передається на електронну плату цією деталлю. 2-подібна деталь дозволяє здійснювати електропередачу від панелі управління на електронну плату, повністю компенсуючи механічні допуски зборки.
Але цей другий тип інтерфейсу вимагає, щоб поверхня панелі управління (передня панель) при контакті з 7-подібною клавішею була пласкою, інакше пляма контакту із зовнішньою частиною 2-подібної клавіші, яка є також пласкою, зменшується і, як наслідок, чутливість виявлення відповідної клавіші зменшується. Як і у вищерозкритому рішенні, приймаючи до уваги те, що 7-подібна клавіша металева, багатократне використання клавіш генерує взаємовпливи між клавішами і також призводить до зменшення чутливості виявлення кожної клавіші. Таким же чином, залишковий сигнал створюється на суміжних клавішах через "передачу" корисного сигналу на клавіші для виявлення натискування на неї, що в решті решт призводить до втрати чутливості виявлення кожної з клавіш та/або до ймовірності виникнення хибного ненульового виявлення.
Можна також зазначити, що 2-подібна клавіша не дозволяє ефективно компенсувати механічні допуски по вертикальній осі.
Існує також провідна піна, як, наприклад, така, що описується в заявці ЕР 0859467. Піна має достатню в деяких випадках електропровідність, а її еластичні властивості дозволяють ефективно компенсувати допуски зборки та уникати обов'язкової пласкості поверхні панелі бо управління при контакті з піною.
Але цей тип провідної піни, як і в двох інших технічних рішеннях з рівня техніки, описаних вище, має недолік, який полягає у зменшенні чутливості виявлення кожної окремої клавіші у випадку щільного розміщення клавіш. Таким же чином, на прилеглих клавішах виникає залишковий сигнал через "передачу" корисного сигналу на клавіші для визначення натиску, що загалом призводить до втрати чутливості виявлення кожної з клавіш та/або до ймовірності виникнення хибного ненульового виявлення.
Рівень техніки складають також заявка ЕР 2 597 774 А1, подана заявником, ОЕ2О1 19 700
МТ, ЕР 1 030 536 А2 та ЕР 1 416 636 А2.
Отже, задачею винаходу є - отримати провідний механічний інтерфейс, який долає недоліки існуючого рівня техніки, тобто, провідний механічний інтерфейс, який забезпечує високу електричну провідність, використовує відстань між ізолюючою панеллю управління та електронною платою, дозволяє компенсувати механічні допуски зборки між ними, не погіршуючи при цьому чутливості виявлення кожної клавіші у випадку щільного розміщення клавіш, та зменшуючи до мінімуму залишкові сигнали, утворювані під час передачі від кожної прилеглої клавіші кожного корисного сигналу на кожній з цих прилеглих клавіш для виявлення натискування на них.
Згідно з винаходом запропонована деталь, через яку передається електропровідність між поверхнею панелі керування, яка повинна бути в контакті з деталлю, і електронною платою (або друкованою схемою на електронній платі) за допомогою засобу передачі електропровідності, який має мінімальну площу електропровідності по відношенню до площ електропровідності аналогічних засобів передачі електропровідності сусідніх деталей і/або до іншої (інших) електропровідної (-их) частини (частин).
Винахід направлений на створення провідного механічного інтерфейсу простої конструкції, який легко виготовлюється та розміщується в електронній системі, параметри функціонування якого змінюються фізичним втручанням користувача на панелі управління системи. Окрім того, чутливість виявлення кожної клавіші панелі управління покращується завдяки оптимізації процесу передачі завдань між клавішами панелі управління електронної системи та електронною платою електронної системи через зменшення взаємовпливів клавіш між собою.
Внаслідок цього, зменшення взаємовпливів клавіш між собою має результатом те, що корисний
Зо сигнал виявлення натискування кожної клавіші зазнає менших перешкод з боку інших клавіш системи, як наслідок, перевага корисного сигналу над шумом від кожної з клавіш збільшується, а відповідно, функціонування механізму виявлення натискування стає ефективнішим, а вплив несправжнього виявлення зменшується.
Відповідно до цього винаходу деталі мають об'ємну форму, тому вони заповнюють простір між електронною платою та ізолюючою панеллю управління, а також компенсують механічні допуски зборки між ними.
Деталі, які дозволяють вирішити задачу винаходу, відповідно, не можуть мати однакову провідність у всіх трьох вимірах, як у провідній піні, що дозволяє уникнути недоліків, які притаманні технічним рішенням з рівня техніки.
Отже, відповідно до цього винаходу, деталі, у тій частині, де вони найбільше входять в контакт з іншими деталями, тобто у частині, розташованій між іолюючою панеллю управління та електронною платою, мають поверхневу провідність, що дозволяє до мінімуму зменшити взаємовпливи різних деталей між собою у випадку щільного розташування цих деталей.
Але для того, щоб зберегти необхідну чутливість виявлення на панелі та досягти відповідної передачі на електронну плату, деталі згідно з винаходом мають максимальну поверхню контакту з цими двома елементами.
Отже, об'єктом цього винаходу є система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою, яка включає ізолюючу панель управління, що має принаймні дві зони виявлення дотику, електронну плату, яка керована ізолюючою панеллю управління, керує електронним пристроєм і має принаймні дві провідні зони вимірювання, зміну напруги яких вона вимірює, причому ізолююча панель управління і електронна плата змонтовані на відстані одна від одної і розміщені паралельно таким чином, що кожна зона виявлення дотику ізолюючої панелі управління є навпроти провідної зони вимірювання, яка відрізняється тим, що включає провідну деталь інтерфейсу між кожною зоною виявлення дотику і відповідною провідною зоною вимірювання, яка розміщена навпроти неї, при цьому кожна провідна деталь інтерфейсу виконана у вигляді корпусу, який має верхню провідну поверхню в контакті з зоною виявлення дотику, нижню провідну поверхню в контакті з провідною зоною вимірювання, електропровідний елемент, який розташований між верхньою і нижньою провідними поверхнями для забезпечення електропровідності між ними, і принаймні одну непровідну поверхню, яка бо розміщена між верхньою і нижньою провідними поверхнями.
Краще, коли ізолююча панель управління виконана з пластику, скла або склокераміки.
Зоною виявлення дотику ізолюючої панелі управління називається будь-яка зона, позначена або непозначена, на зовнішній поверхні ізолюючої панелі управління, на якій користувач здійснює дії дотику. Таким чином, щоразу, коли в цій заявці зазначається, що деталь провідного інтерфейсу контактує з зоною виявлення дотику, це означає, що деталь провідного інтерфейсу контактує з частиною поверхні ізолюючої панелі управління, повернутої до електронної плати, яка розміщується навпроти зони виявлення дотику поверхні, яка знаходиться навпроти ізолюючої панелі управління.
Таким чином, відповідно до винаходу, провідна деталь інтерфейсу має максимальну контактну поверхню з частиною ізолюючої панелі управління, а з іншого боку, з електронною платою для сприяння передачі виявлення дотику на електронну плату, маючи при цьому принаймні одну непровідну поверхню між верхньою та нижньою провідними поверхнями для надання мінімальної провідної поверхні по відношенню до прилеглої провідної деталі інтерфейсу.
За одним варіантом здійснення провідний елемент складається з двох пласких провідних проміжних паралельних між собою поверхонь, перпендикулярних до площин ізолюючої панелі управління та електронної плати, які зв'язують в ролі провідників верхню провідну поверхню і нижню провідну поверхню, при цьому верхня і нижня провідні поверхні розташовані між двома проміжними провідними поверхнями таким чином, що провідна деталь інтерфейсу має профіль, близький до форми 0, а непровідні поверхні утворюються порожніми зовнішніми поверхнями між верхньою, нижньою і проміжними провідними поверхнями.
За другим варіантом здійснення провідний елемент складається з двох пласких провідних проміжних паралельних між собою поверхонь, перпендикулярних до площин ізолюючої панелі управління та електронної плати, які зв'язують як провідники верхню провідну поверхню і нижню провідну поверхню, при цьому верхня і нижня провідні поверхні розташовані між двома проміжними провідними поверхнями таким чином, що провідна деталь інтерфейсу має профіль близький до форми 0, а провідна деталь інтерфейсу додатково містить електроізолюючу піну, яка займає простір між чотирма провідними сторонами, при цьому зовнішні сторони електроізолюючої піни є перпендикулярними до провідних проміжних поверхонь, утворюючи дві
Зо непровідні поверхні.
Провідні поверхні можуть бути виконані у вигляді металевого плетення. Гнучкість металевого плетення у поєднанні або без поєднання з ізолюючою піною дозволяє забезпечувати функцію заповнення відстані між панеллю управління та електронною платою.
Краще, коли електроізолююча піна виконана з уретану.
За обома варіантами виконання, проміжні провідні поверхні двох прилеглих провідних деталей інтерфейсу перпендикулярні одна до одної.
Таким чином зводяться до мінімуму електромагнітні дії між двома прилеглими провідними деталями інтерфейсу.
Винахід має чисельні переваги, зокрема: - відсутність відновлення заряду на клавіші під час натискання на прилеглу клавішу, що дозволяє отримувати майже нульовий рівень виявлення на клавіші під час натискування на прилеглу клавішу; - відсутність витоку заряду на прилеглу клавішу під час натискання на клавішу, що дозволяє покращити чутливість; - краще розмежування між натискуванням і відсутністю натискування на клавішу; - кращу стійкість до електромагнітної сумісності; - зменшення кількості несправжніх виявлень; - завдяки кращому виявленню, програмні засоби обробки виявлення дотику мінімальні, що дозволяє отримувати краще реагування і зменшення ризику похибок; - сильне зменшення взаємовпливу між прилеглими сенсорними клавішами дозволяє щільніше розміщення сенсорних клавіш, а відповідно і більше можливостей створенні концепції пристрою; - краща чутливість виявлення дозволяє також мати більшу товщину ізолюючої панелі управління; - заповнення задіяної відстані об'ємною провідною деталлю інтерфейсу між ізолюючою панеллю управління і електронною платою дозволяє, окрім всього, отримати крашу надійність і уникнути утворення повітряних бульбашок на передній стороні.
Для кращої ілюстрації винаходу нижче наведені варіанти його здійснення з посиланням на креслення, де:
Фігури ТА-18 зображують в перспективі провідну деталь інтерфейсу відповідно до двох варіантів здійснення винаходу;
Фігура 2 зображує в перспективі систему виявлення дотику відповідно до винаходу;
Фігура З схематично зображує розміщення провідних деталей інтерфейсу в горизонтальній проекції, яке обмежує взаємовплив клавіш між собою в системі виявлення дотику відповідно до винаходу.
На фігурі ТА показано провідну деталь інтерфейсу (1) для системи виявлення дотику відповідно до першого варіанту здійснення винаходу.
Провідна деталь інтерфейсу (1) має форму прямокутного паралелепіпеда з провідною поверхнею (2), яка має чотири з'єднані між собою грані (2а, 260, 2с, 24), які знаходяться по двоє навпроти і паралельно між собою, які є провідниками та утворюють чотири зовнішні грані провідної деталі інтерфейсу (1). У представленому варіанті виконання провідні грані (га, 26, 2с, 24) являють собою металеве плетення.
Електроїізолююча піна (3), також у формі прямокутного паралелепіпеда, заповнює внутрішній об'єм провідної деталі інтерфейсу (1), дві протилежні зовнішні грані електроізолюючої піни (3) утворюють дві інші зовнішні грані провідної деталі інтерфейсу (1).
На фігурі 18 показано провідну деталь інтерфейсу (11) для системи виявлення дотику відповідно до другого варіанта здійснення винаходу.
Провідна деталь інтерфейсу (11) має форму прямокутного паралелепіпеда з провідною поверхнею (12), яка має чотири з'єднані між собою грані (12а, 1265, 12с, 1249), які знаходяться по двоє навпроти і паралельно між собою, які є провідниками та утворюють чотири зовнішні грані провідної деталі інтерфейсу (1). У представленому варіанті здійснення провідні грані (12а, 126, 12с, 124) являють собою металеве плетення.
Дві з граней провідної деталі інтерфейсу (11) є відкритими, тому провідна деталь інтерфейсу (11) у поперечному розрізі має прямокутну форму (0).
На фігурі 2 показано, для прикладу але не виключно, провідну деталь інтерфейсу (1) відповідно до першого способу здійснення винаходу, в позиції використання в електронному пристрої з сенсорною функцією, який включає ізолюючу панель управління (4), на якій користувач здійснює дію дотику, електронну плату (5), паралельну до ізолюючої панелі
Зо управління (4), і для кожної провідної деталі інтерфейсу (1) провідну зону вимірювання (б), призначену для визначення зміни напруги на провідній поверхні (2) провідної деталі інтерфейсу (1) з метою виявлення дотику та здійснення відповідної дії при дотику шляхом надсилання сигналу на інші електронні елементи (не показані) на електронній платі (5).
В електронному приладі з сенсорною функцією кожна провідна деталь інтерфейсу (1) відповідає одній клавіші або сенсорній зоні, якою є на зовнішній поверхні ізолюючої панелі управління (4), на якій користувач здійснює дію дотику, ділянка, що відповідає верхній провідній поверхні (2а) провідної деталі інтерфейсу (1).
Основною функцією провідної деталі інтерфейсу (1) є передача дотику, здійсненого користувачем на зовнішній поверхні ізолюючої панелі управління (4), у провідну зону вимірювання (6). Електронна плата (5) вимірює зміни ємності кожної провідної зони вимірювання (6) для визначення дотику.
Дотик на зовнішній поверхні ізолюючої панелі управління (4) завдяки ємнісному ефекту індукує зміну напруги на провідній поверхні (2а) провідної деталі інтерфейсу (1), яка поширюється по всій провідній поверхні (2) провідної деталі інтерфейсу (1) і в решті решт виявляється на провідній зоні вимірювання (б). Провідна деталь інтерфейсу (1) має також функцію заповнення відстані між електронною платою (5) та ізолюючою панеллю управління (4), дозволяючи двом провідним поверхням (2а та 2с) провідної деталі інтерфейсу (1) бути завжди в контакті відповідно з внутрішньою стороною ізолюючої панелі управління (4), поверненою до електронної плати (5), та з провідною зоною вимірювання (6), що забезпечує високий ступінь виявлення дотику на ізолюючій панелі управління (4) і також гарну передачу зміни напруги на провідній поверхні (2) на провідну зону вимірювання (б).
Хоча для провідної деталі інтерфейсу (11) це й не показано, вона має ті ж самі функції передачі зміни напруги, зумовленої дотиком на ізолюючій панелі управління (4), та заповнення відстані між ізолюючою панеллю управління (4) та електронною платою (5). Провідна деталь інтерфейсу (11) може використовуватись таким же чином, як і провідна деталь інтерфейсу (1) на фігурі 2.
На фігурі З вказані місця розміщення провідних деталей інтерфейсу (1) та (11) відповідно до першого і другого способів здійснення винаходу для тих випадків, коли в електронному пристрої є декілька суміжних сенсорних клавіш.
На фігурі З представлений вигляд у розрізі розміщення на провідних зонах вимірювання (б) електронної плати (5) декількох провідних деталей інтерфейсу (1) та (11) відповідно до першого і другого способів здійснення винаходу для тих випадків, коли в електронному пристрої є декілька суміжних сенсорних клавіш.
В першому ряду на фігурі З показано дві провідні деталі інтерфейсу (1) відповідно до першого способу здійснення винаходу, які розміщені поряд таким чином, що грані (26 та 2а) однієї провідної деталі інтерфейсу (1) перпендикулярні до граней (20 та 2а) іншої провідної деталі інтерфейсу (1).
Таким чином, провідні грані, розміщені в площині, перпендикулярній до поверхонь ізолюючої панелі управління (4) та електронної плати (5), зміщені на 907 для двох прилеглих провідних деталей інтерфейсу (1) таким чином, що одна провідна грань 205 або 2а провідної деталі інтерфейсу (1) розміщується навпроти непровідної грані (3) прилеглої провідної деталі інтерфейсу (1). Завдяки цьому обмежуються можливі взаємні електромагнітні впливи між двома прилеглими провідними деталями інтерфейсу (1).
На фігурі 3, з метою спрощення, показані обидві провідні деталі інтерфейсу (1) відповідно до першого способу здійснення винаходу в одному ряду. Розміщення буде таким же для двох провідних деталей інтерфейсу (1) в одній колонці, при цьому принцип полягає в тому, щоб одна провідна грань провідної деталі інтерфейсу (1) в площині, перпендикулярній площинам ізолюючої панелі управління (4) і електронної плати (5) провідної деталі інтерфейсу (1), була навпроти непровідної грані (3) прилеглої провідної деталі інтерфейсу (1). Таким чином, якщо існують декілька рядів та колонок клавіш, а відповідно і декілька рядів і колонок провідних деталей інтерфейсу (1), дві прилеглі провідні деталі інтерфейсу (1) в ряду або в колонці зміщені так, як вказано вище, що зроблено з метою обмеження взаємних електромагнітних впливів між двома прилеглими провідними деталями інтерфейсу (1), і відповідно, покращення виявлення дотику на сенсорній клавіші ізолюючої панелі управління (4).
В другому ряду на фігурі З показано розміщення двох прилеглих провідних деталей інтерфейсу (11) відповідно до другого способу здійснення винаходу.
Як і для першого способу здійснення, вони зміщені на 90" таким чином, що провідна грань (125 або 124) однієї провідної деталі інтерфейсу (11) розміщена навпроти вільної сторони
Зо прилеглої провідної деталі інтерфейсу (11). Розміщення буде таким же для двох провідних деталей інтерфейсу (11) в колонці, при цьому принцип полягає в тому, щоб одна провідна грань провідної деталі інтерфейсу (11) в площині, перпендикулярній площинам ізолюючої панелі управління (4) і електронної плати (5) провідної деталі інтерфейсу (1), була навпроти непровідної грані (3) прилеглої провідної деталі інтерфейсу (11).
Цей винахід стосується також випадку, коли провідні поверхні між ізолюючою панеллю управління та електронною платою провідних деталей інтерфейсу першого і другого способів виконання є паралельними, в той час як прилеглі сенсорні клавіші є прилеглими і розміщені або в одному ряду, або в одній колонці, а відстань між рядом або колонкою та наступним рядом або колонкою сенсорних клавіш достатньо велика для того, щоб не приймати до уваги вплив ряду або колонки на прилеглий ряд або колонку.
Таким чином, у вищезазначеному випадку, коли два ряди або дві колонки є достатньо віддаленими для того, щоб не приймати до уваги вплив ряду або колонки на інший ряд або колонку в середині самого ряду лінійки або колонки, розташування двох паралельних прилеглих провідних деталей інтерфейсу першого і другого способів виконання з провідними поверхнями між ізолюючою панеллю управління та електронною платою дозволяє обмежити вплив сенсорної клавіші на прилеглу або прилеглі сенсорні клавіші.

Claims (6)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    50 1. Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою, яка включає ізолюючу панель управління (4), що має принаймні дві зони виявлення дотику, електронну плату (5), яка керована ізолюючою панеллю управління (4), що керує електронним пристроєм і має принаймні дві провідні зони вимірювання (б), зміну напруги яких вона вимірює, причому ізолююча панель управління (4) і електронна плата (5) змонтовані на відстані одна від одної і
    55 розміщені паралельно таким чином, що кожна зона виявлення дотику ізолюючої панелі управління (4) розташована навпроти провідної зони вимірювання (б), яка відрізняється тим, що включає провідну деталь інтерфейсу (1, 11), яка розташована між кожною зоною виявлення дотику і відповідною провідною зоною вимірювання (б), при цьому кожна провідна деталь інтерфейсу (1, 11) виконана у вигляді корпусу, який має верхню провідну поверхню (2а, 12а) в бо контакті з зоною виявлення дотику, нижню провідну поверхню (2с, 12с) в контакті з провідною зоною вимірювання (б), електропровідний елемент (20, га, 120, 124), який розташований між верхньою (2а, 12а) і нижньою (2с, 12с) провідними поверхнями для забезпечення електропровідності між ними, і принаймні одну непровідну поверхню (3), яка розміщена між верхньою (2а, 12а) і нижньою (2с, 12с) провідними поверхнями, при цьому провідний елемент утворений двома пласкими проміжними провідними поверхнями (20, 2а, 120, 129), які паралельні між собою та перпендикулярні до площин ізолюючої панелі управління (4) та електронної плати (5) і які як провідники з'єднують верхню провідну поверхню (2а, 12а) і нижню провідну поверхню (2с, 12с), при цьому верхня (2а, 12а) і нижня (2с, 12с) провідні поверхні розміщені між проміжними провідними поверхнями (2Б, 24, 1260, 124) таким чином, що провідна деталь інтерфейсу (1, 11) має прямокутний поперечний переріз.
  2. 2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що непровідні поверхні утворені зовнішніми незайнятими поверхнями між верхньою (12а), нижньою (12с) і проміжною (126, 124) провідними поверхнями.
  3. З. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що провідна деталь інтерфейсу (1) має електроіїзолюючу піну (3), яка займає простір між чотирма провідними поверхнями (га, 26, 2с, 24), при цьому зовнішньої грані електроїзолюючої піни (3) перпендикулярні до проміжних провідних поверхонь (260, 2а), утворюючи дві непровідні поверхні.
  4. 4. Система за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що електроїзолююча піна (3) виконана з уретану.
  5. 5. Система за будь-яким з пп. 1-4, яка відрізняється тим, що провідні поверхні виконані у вигляді металевого плетення.
  6. 6. Система за будь-яким з пп. 1-5, яка відрізняється тим, що проміжні провідні поверхні двох прилеглих провідних деталей інтерфейсу є перпендикулярними одна до одної. ПОКИ ї ий ІК песен Ко а і ше КУ ЗК З ї Де еж м ! ї ! па ШК 24 що -2 Ти З | І Кл в КУ Чі. си З : ! Е шк АН ШИ ак в 0-о ту а 5 34 ї р Е иш и ех УА і ї Е : Я З хи двери и А ЕВ | й йктя се Фіг лА «рік. 18 се же в жи кни у дать Я 5 і ЕК З пеотуйня у; Ще У мн вв, ТИВ а Кия ; о или Е йеитнетхтсх вик ве ня нео АНАААНАЛАЛНЯ
    Фіг. и
    ; КУ Е. " б 61 5
    Фіг. З
UAA201402000A 2013-02-28 2014-02-27 Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою UA115129C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR1351812A FR3002661B1 (fr) 2013-02-28 2013-02-28 Systeme de detection de toucher par effet capacitif pour dispositif electronique

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA115129C2 true UA115129C2 (uk) 2017-09-25

Family

ID=48856747

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201402000A UA115129C2 (uk) 2013-02-28 2014-02-27 Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP2773043B1 (uk)
ES (1) ES2602985T3 (uk)
FR (1) FR3002661B1 (uk)
PT (1) PT2773043T (uk)
RU (1) RU2615064C2 (uk)
UA (1) UA115129C2 (uk)

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4090092A (en) * 1976-07-16 1978-05-16 General Electric Company Shielding arrangement for a capacitive touch switch device
FR2742575B1 (fr) * 1995-12-19 1998-01-09 Europ Equip Menager Dispositif a touche sensitive
EP0859467B1 (de) * 1997-02-17 2002-04-17 E.G.O. ELEKTRO-GERÄTEBAU GmbH Berührungsschalter mit Sensortaste
DE19907226A1 (de) * 1999-02-19 2000-08-24 Ego Elektro Geraetebau Gmbh Berührungsschalter für ein Elektro-Gerät
DE20119700U1 (de) * 2001-11-29 2002-02-14 E G O Control Systems Gmbh & C Sensorvorrichtung
DE10251639A1 (de) * 2002-10-31 2004-05-13 E.G.O. Elektro-Gerätebau GmbH Sensorelement-Vorrichtung für einen kapazitiven Berührungsschalter mit einem elektrisch leitfähigen Körper und Verfahren zur Herstellung eines solchen Körpers
DE102004060846B4 (de) * 2004-12-17 2008-12-18 Diehl Ako Stiftung & Co. Kg Kapazitiver Berührungsschalter
US8707215B2 (en) * 2007-12-31 2014-04-22 Motorola Mobility Llc Hand-held device and method for operating a single pointer touch sensitive user interface
DE102008037750B3 (de) * 2008-08-14 2010-04-01 Fm Marketing Gmbh Verfahren zur Fernsteuerung von Multimediageräten
US8624849B2 (en) * 2009-04-20 2014-01-07 Apple Inc. Touch actuated sensor configuration integrated with an OLED structure
FR2982968B1 (fr) * 2011-11-21 2014-05-30 Atlantic Industrie Sas Facade tactile de systeme electronique dont les parametres de fonctionnement sont modifies par l'intervention physique de l'utilisateur

Also Published As

Publication number Publication date
RU2615064C2 (ru) 2017-04-03
EP2773043A1 (fr) 2014-09-03
FR3002661A1 (fr) 2014-08-29
EP2773043B1 (fr) 2016-09-21
ES2602985T3 (es) 2017-02-23
PT2773043T (pt) 2016-12-02
FR3002661B1 (fr) 2016-07-08
RU2014107510A (ru) 2015-09-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102468750B1 (ko) 터치표시장치, 터치시스템, 터치구동회로, 펜 및 펜 센싱 방법
EP2689313B1 (en) Measuring device and method for the detection of an approach to a hand-held device
EP3183638B1 (en) Electrode arrangement for and method of gesture detection and tracking
KR20070117910A (ko) 전기전자기기의 정전 용량형 스위치
KR20070105275A (ko) 하이브리드 커패시티브 터치 스크린 소자
CN110024293B (zh) 具有带有背光的叠层结构的力传感器阵列的输入装置
US11372495B2 (en) Touch sensing device and electronic device capable of identifying positions of multiple touches
KR101146098B1 (ko) 채널분할형 센서패턴을 구비한 터치 스크린
UA115129C2 (uk) Система виявлення дотику через ємнісний ефект для електронного пристрою
KR20110102996A (ko) 터치스크린 감지패널
US11294483B2 (en) Active stylus with touch sensor
US11953400B2 (en) Input device including improved pressure sensing unit design
CN105373270A (zh) 触控装置
CN100416217C (zh) 检测厚度的传感器
US9306562B2 (en) Household appliance comprising touch sensors
KR102084005B1 (ko) 수직형 정전용량 센서를 적용한 메탈터치 스위치
KR20170026070A (ko) 터치 압력 검출 장치
KR101032995B1 (ko) 전자제품용 신호입력장치
KR101212693B1 (ko) 전기전자기기의 컨트롤러
JP2017084645A (ja) センサ用コントローラ及びセンサ
TW201730733A (zh) 三維手勢感測方法及使用其的觸控感測裝置
KR101008727B1 (ko) 단면 인쇄회로기판을 이용하는 정전용량 터치센서
JP5973631B1 (ja) 静電容量方式下押しキー構造
KR20150085396A (ko) 터치 기능을 구비한 복합 입력장치
CN211557245U (zh) 键盘