UA114413C2 - Пристрій для обробки курильного виробу - Google Patents

Пристрій для обробки курильного виробу Download PDF

Info

Publication number
UA114413C2
UA114413C2 UAA201405241A UAA201405241A UA114413C2 UA 114413 C2 UA114413 C2 UA 114413C2 UA A201405241 A UAA201405241 A UA A201405241A UA A201405241 A UAA201405241 A UA A201405241A UA 114413 C2 UA114413 C2 UA 114413C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flavoring
aerosol
unit
elongated
chamber
Prior art date
Application number
UAA201405241A
Other languages
English (en)
Inventor
Дороті Тріц
Антуан Періньон
Original Assignee
Філіп Морріс Продактс С.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Філіп Морріс Продактс С.А. filed Critical Філіп Морріс Продактс С.А.
Publication of UA114413C2 publication Critical patent/UA114413C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/60Final treatment of cigarettes, e.g. marking, printing, branding, decorating
    • A24C5/608Treating cigarettes with a liquid or viscous solution
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24DCIGARS; CIGARETTES; TOBACCO SMOKE FILTERS; MOUTHPIECES FOR CIGARS OR CIGARETTES; MANUFACTURE OF TOBACCO SMOKE FILTERS OR MOUTHPIECES
    • A24D3/00Tobacco smoke filters, e.g. filter-tips, filtering inserts; Filters specially adapted for simulated smoking devices; Mouthpieces for cigars or cigarettes
    • A24D3/04Tobacco smoke filters characterised by their shape or structure
    • A24D3/048Tobacco smoke filters characterised by their shape or structure containing additives
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24FSMOKERS' REQUISITES; MATCH BOXES; SIMULATED SMOKING DEVICES
    • A24F25/00Devices used by the smoker for controlling the moisture content of, or for scenting, cigars, cigarettes or tobacco
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24FSMOKERS' REQUISITES; MATCH BOXES; SIMULATED SMOKING DEVICES
    • A24F25/00Devices used by the smoker for controlling the moisture content of, or for scenting, cigars, cigarettes or tobacco
    • A24F25/02Moistening devices

Landscapes

  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)
  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Abstract

Пристрій (10) для обробки щонайменше частини курильного виробу включає в себе: базовий блок (12), який включає в себе: одну або більше видовжену(их) камеру(ер) (16) для вміщення щонайменше частини курильного виробу, і одну або більше повітряну(их) камеру(ер) (22) підвищеного тиску в гідравлічному зв'язку з щонайменше однією з однієї або більше видовженої(их) камери(ер) (16), причому одна або більше повітряна(их) камера(ер) (22) підвищеного тиску включає(ють) в себе один або більше кільцевий(их) канал(ів), що оточує(ють) видовжені камери (16) щонайменше на частині довжини цих видовжених камер (16); блок обробки (26), який включає в себе один або більше резервуар(ів) (32) для вміщення рідкого агента для обробки, причому кожен резервуар (32) включає в себе засіб (36) для забезпечення гідравлічного зв'язку з вхідним отвором (24) однієї або більше повітряної(их) камери(ер) (22) підвищеного тиску; і аерозолетвірний засіб (40), з'єднаний з блоком (26) обробки для утворення аерозолю з рідкого агента для обробки в одному або більше резервуарі(ах) (32).

Description

Цей винахід має відношення до пристрою для обробки курильного виробу або частини курильного виробу і, зокрема, пристрою, який вміщує один або більше наявний(-их) у продажу агент(-ів) для обробки, який(-ї) може(-уть) бути вибірково нанесений(-ні) на курильний виріб або частину курильного виробу. Пристрій за цим винаходом знаходить конкретне застосування як пристрій для ароматизації курильного виробу або частини курильного виробу.
Використання рідких ароматизаторів для поєднання додаткових ароматів до курильного виробу є добре відомим. Такі ароматизатори можуть бути використані для поліпшення тютюнових ароматів у головному струмені диму або надання додаткових нетютюнових ароматів для доповнення або контрастування з ароматами тютюну. Зазвичай, рідкі ароматизатори наносять на фільтр курильного виробу під час виготовлення фільтра. Відоме, наприклад, включення у фільтр курильного виробу однієї або більше ароматизувальної(-их) нитки(-ок) або ароматизувальної(-их) капсули(-ул), що вміщує(-ють) рідкий ароматизатор. Під час куріння згаданий рідкий ароматизатор випаровується, завдяки чому аромат просмоктується через фільтр разом з головним струменем диму.
Пропонувалось також надання рідкого ароматизатора в окремій формі, яка може вводитись в курильний виріб споживачем перед курінням. Наприклад, в О5-А-2010/132723 розкритий пристрій для введення рідкого ароматизатору в сигаретний фільтр перед курінням, причому згаданий фільтр приводиться в контакт з адсорбувальним матеріалом, що містить ароматизувальний сироп, який передається у фільтр.
Бажано було б надати новий пристрій для забезпечення споживачеві можливості зручного й ефективного включення агента для обробки, наприклад, ароматизатора, в курильний виріб перед курінням. Особливо бажано, щоб такий пристрій міг забезпечити споживачеві можливість вибору з множини різних агентів для обробки, наприклад, різноманітних ароматизаторів. Крім того, бажано, щоб цей пристрій для включення агента для обробки в курильний виріб міг бути придатним для повторного заповнення і, отже, придатним для повторного використання з різноманітними курильними виробами.
За цим винаходом запропонований пристрій для обробки щонайменше частини курильного виробу, причому згаданий пристрій включає в себе базовий блок, блок обробки і аерозолетвірний засіб. Згаданий базовий блок включає в себе одну або більше видовжену(-их)
Зо камеру(-ер) для вміщення щонайменше частини курильного виробу, причому кожна видовжена камера має вихідний отвір, та одну або більше повітряну(-их) камеру(-ер) підвищеного тиску, кожна з яких має вхідний отвір. Кожна повітряна камера підвищеного тиску знаходиться в гідравлічному зв'язку із щонайменше однією зі згаданих видовжених камер. Згадана одна або більше повітряна(-их) камера(-ер) підвищеного тиску має(-ють) один або більше кільцевий(-их) каналі-ів), який(-кі) оточують ці видовжені камери вздовж щонайменше частини їхньої довжини.
Згаданий блок обробки включає в себе один або більше резервуар(-ів) для розміщення рідкого агента для обробки, причому кожен резервуар включає в себе засіб для забезпечення гідравлічного зв'язку з вхідним отвором однієї або більше повітряної(-их) камери(-ер) підвищеного тиску. Згаданий аерозолетвірний засіб знаходиться в гідравлічному зв'язку з блоком обробки для утворення аерозолю з рідкого агента для обробки в одному або більше резервуаріс-ах).
Пристрої за цим винаходом можуть використовуватись для зручного нанесення рідкого агента для обробки курильних виробів на один або більше курильний(-ї) виріб(-оби) або на частини курильних виробів, які розміщують в межах однієї або більше видовженої(-их) камери(- ер). Розташування складових частин згаданого пристрою є таким, що між резервуаром, який вміщує рідкий агент для обробки, і видовженою камерою або камерами, які вміщують курильні вироби або частини курильних виробів, утворюється шлях рідкого середовища.
Під час використання згаданого пристрою аерозолетвірний засіб приводиться в дію для утворення аерозолю з рідкого агента для обробки в одному з резервуарів блока обробки.
Аерозоль проходить шляхом рідкого середовища зі згаданого резервуара через вхідний отвір в повітряну камеру підвищеного тиску і далі з повітряної камери підвищеного тиску в одну або більше видовжену(-их) камеру(-ер). У видовженій камері аерозоль контактує з курильним виробом, і агент для обробки всмоктується в курильний виріб. Вихідний отвір кожної видовженої камери являє собою вихідний отвір пристрою, через який випускається будь-який залишковий аерозоль.
Термін "агент для обробки" використовується для позначення будь-якого рідкого агента, який може бути включеним у складову частину курильного виробу для забезпечення впливу на дим, який утворюється під час куріння. Цим агентом для обробки може бути, наприклад, речовина, здатна до пригнічування одного або більше складника(-ів) диму. У варіантах 60 здійснення цього винаходу, яким віддають перевагу, згаданий агент для обробки являє собою рідкий ароматизатор, і пристрій адаптований для ароматизації курильного виробу або частини курильного виробу.
У подальшому описі цей винахід розкритий щодо пристрою для ароматизації курильного виробу шляхом нанесення ароматизувального агента. Тим не менш, буде зрозуміло, що цей підхід може також застосовуватись до пристрою для обробки курильного виробу за цим винаходом альтернативним рідким засобом для обробки.
Нанесення рідкого ароматизатора у формі аерозолю на курильні вироби забезпечує перевагу, яка полягає в ефективному диспергуванні ароматизатора в бажаній(-ах) частині або частинах курильного виробу і більш легкому поглинанні його зовнішніми обгортками та складовими частинами курильного виробу. Ароматизований курильний виріб може бути придатним для куріння відразу після його видалення з пристрою і зазвичай не потребує сушіння. Крім того, на відміну від пристроїв попереднього рівня техніки, включення ароматизатора у вигляді аерозолю в курильний виріб забезпечує перевагу, яка полягає в незмінності зовнішнього вигляду або смаку курильного виробу, і присутність ароматизатора може не бути очевидною для споживача, окрім як в головному струмені диму.
Пристрої за цим винаходом можуть виготовлятись з компактним розташуванням базового блока, блока обробки і аерозолетвірного засобу, завдяки чому згаданий пристрій може утримуватись у руці. Крім того, згаданий пристрій може виготовлятись компактного розміру, що забезпечує зручне перенесення пристрою споживачем, наприклад, в сумці або кишені, завдяки чому він є доступним для використання в будь-який час.
Пристрої за цим винаходом можуть застосовуватися для ароматизації курильних виробів різних типів. Наприклад, пристрої можуть застосовуватись для ароматизації сигарет з фільтром або інших курильних виробів, в яких тютюновий матеріал або інший спалимий матеріал спалюється з утворенням диму. Альтернативно пристрої за цим винаходом можуть використовуватись для ароматизації курильних виробів, в яких матеріал не спалюють, а нагрівають з утворенням аерозолю. У курильному виробі, який зазнає нагрівання, одного з типів тютюновий матеріал або інший аерозолетвірний матеріал нагрівають одним або більше електричним(-и) нагрівальним(-и) елементом(і-ами) для утворення аерозолю. У курильному виробі, який зазнає нагрівання, іншого типу аерозоль одержують шляхом передачі тепла від
Зо спалимого або хімічного джерела тепла до фізично відокремленого аерозолетвірного матеріалу, який може бути розташованим в межах, довкола або нижче за ходом диму відносно джерела тепла.
Пристрої за цим винаходом можуть застосовуватись для обробки всього або частини цілого складеного курильного виробу. У таких випадках ціла сигарета може бути вміщена у виріб і вся або частина сигарети може бути обробленою згаданим пристроєм. Наприклад, пристрої за цим винаходом можуть застосовуватись для ароматизації всього або частини фільтра складеного курильного виробу, всього або частини тютюнового прутка складеного курильного виробу чи всього або частини аерозолетвірного субстрату складеного неспалимого курильного виробу. В інших випадках пристрої за цим винаходом можуть застосовуватись для обробки всіх або частини будь-яких з цих складових частин курильного виробу окремо від деяких або всіх інших складових частин курильного виробу. У таких випадках оброблена складова частина може бути згодом включена до складу курильного виробу.
У цьому описі будь-які посилання на ароматизацію "курильного виробу" в однаковій мірі мають відношення до ароматизації будь-якої зі складових частин курильного виробу, описаних вище, окремо або в складі з іншою складовою частиною курильного виробу.
Базовий блок пристроїв за цим винаходом включає в себе одну або більше видовжену(-их) камеру(-ер) для розміщення курильного виробу або виробів, що підлягають ароматизації, і одну або більше повітряну(-их) камеру(-ер) підвищеного тиску в гідравлічному зв'язку з однією або більше згаданою(-ими) видовженою(-ими) камерою(-ами). Кількість повітряних камер підвищеного тиску може дорівнювати або відрізнятись від кількості видовжених камер за умови, що кожна видовжена камера знаходиться в гідравлічному зв'язку з щонайменше однією повітряною камерою підвищеного тиску. У деяких варіантах виконання пристрою одна повітряна камера підвищеного тиску може надаватись для забезпечення гідравлічного зв'язку з усіма видовженими камерами. В інших варіантах виконання пристрою для кожної видовженої камери може передбачатись окрема повітряна камера підвищеного тиску.
Термін "повітряна камера підвищеного тиску" означає внутрішню камеру, порожнину або відсік всередині пристрою, в яку(-ий) доставляється аерозоль при утворенні з рідкого ароматизатора. Згадана повітряна камера підвищеного тиску забезпечує можливість розподілу аерозолю в частині, а у деяких випадках вздовж частини кожної з видовжених камер. Згаданий 60 аерозоль надходить з повітряної камери підвищеного тиску до однієї або більше видовженої(-
их) камери(-ер).
Одній або більше повітряній(-им) камері(-ам) підвищеного тиску може бути надана будь-яка прийнятна форма. Форма може залежати від того, як забезпечується гідравлічний зв'язок між повітряними камерами підвищеного тиску і видовженими камерами. Одна або більше повітряна(-их) камера(-ер) підвищеного тиску може(-уть) частково або повністю оточувати видовжені камери. Одна або більше повітряна(-их) камера(-ер) підвищеного тиску може(-уть) частково або повністю простягатись вздовж довжини видовжених камер.
В одному варіанті здійснення цього винаходу, якому віддають перевагу, кожна повітряна камера підвищеного тиску включає в себе кільцевий канал, який оточує одну з видовжених камер і щонайменше частково простягається вздовж довжини видовженої камери. Подібне розміщення забезпечує переваги, які полягають у відносно рівномірному нанесенні ароматизатора навколо і вздовж курильного виробу всередині камери.
Залежно від частини курильного виробу, яка має бути ароматизованою, згаданий кільцевий канал може проходити тільки вздовж частини видовженої камери або вздовж усієї довжини видовженої камери. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кільцевий канал проходить щонайменше вздовж частини видовженої камери, яка буде вміщувати частину курильного виробу, призначену для ароматизації. Це один з багатьох альтернативних способів вибіркової доставки ароматизатора до певної ділянки або складової частини курильного виробу, наприклад, фільтру. Інші способи докладніше описані нижче.
Кожна з повітряних камер підвищеного тиску пристроїв за цим винаходом має вхідний отвір, призначений для забезпечення гідравлічного зв'язку з одним з ароматизувальних резервуарів в ароматизувальному блоці. Під час застосування аерозоль, одержаний з рідкого ароматизатора в ароматизувальному резервуарі, подається в повітряну камеру підвищеного тиску через вхідний отвір. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, вхідний отвір кожної повітряної камери підвищеного тиску включає в себе клапанний пристрій. За варіантом здійснення, якому віддають особливу перевагу, згаданий клапанний пристрій включає в себе однолінійний розподільний клапан, зворотний клапан або запірний клапан, що запобігає витоку аерозолю і будь-якого захопленого газу через вхідний отвір.
Повітряна камера підвищеного тиску знаходиться в гідравлічному зв'язку з видовженою
Зо камерою для утворення шляху рідкого середовища від пристрою для утворення аерозолю до видовженої камери. Кінець або кінці кожного кільцевого каналу за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, є закритими або ущільненими, завдяки чому аерозоль не виходить через кінець каналу, а примусово спрямовується в видовжену камеру, як описано нижче.
Одній або більше видовженій(-им) камері(-ам) пристроїв за цим винаходом може бути надана будь-яка форма, прийнятна для вміщення курильного виробу і охоплення його з усіх боків під час нанесення ароматизатора. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кожна видовжена камера має форму видовженого каналу, отвору або проходу, розмір яких дорівнює або трохи більший за розмір звичайного курильного виробу. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, всередині одного пристрою передбачена множина видовжених камер для забезпечення гнучкості щодо кількості курильних виробів, які можуть ароматизуватись водночас, або типу ароматизатора, який може застосовуватися до курильного виробу, як більш докладно описано нижче. Наприклад, кожна видовжена камера може відповідати аромату іншого типу. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кількість видовжених камер всередині базового блока пристроїв за цим винаходом становить від однієї до шести, за варіантом здійснення, якому віддають більшу перевагу, від двох до чотирьох.
Кожна видовжена камера знаходиться у гідравлічному зв'язку з відповідною повітряною камерою підвищеного тиску, завдяки чому під час використання аерозоль може легко проходити у видовжену камеру з повітряної камери підвищеного тиску. Гідравлічний зв'язок може бути забезпечений різними способами, відомими фахівцеві в цій галузі техніки. Наприклад, шлях рідкого середовища може бути встановленим за допомогою одного або більше каналу(-ів), що проходить(-ять) між повітряною камерою підвищеного тиску і видовженою камерою.
Альтернативно повітряна камера підвищеного тиску може відкриватись у видовжену камеру через один або більше отвір(-орів) чи пори. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, гідравлічний зв'язок забезпечується так, щоб площа, на якій аерозоль може виходити з повітряної камери підвищеного тиску у видовжену камеру, була максимальною.
За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, межі кожної видовженої камери визначаються пористою стінкою, яка забезпечує гідравлічний зв'язок між видовженою камерою і відповідною повітряною камерою підвищеного тиску. При такому розміщенні повітряна камера підвищеного тиску може бути зручно розташованою в безпосередній близькості від видовженої бо камери для забезпечення ефективного і компактного шляху рідкого середовища. Наприклад, у разі, коли межі видовженої камери визначаються пористою стінкою, повітряній камері підвищеного тиску може зручно бути надана форма кільцевого каналу, який оточує видовжену камеру, як описано вище, причому ця пориста стінка забезпечує розмежування між кільцевим каналом і видовженою камерою. Під час використання аерозоль перетікає безпосередньо з повітряної камери підвищеного тиску через пори в пористій стінці у видовжену камеру.
Термін "пористий" охоплює матеріали, які за своєю природою є пористими, а також по суті непористі матеріали, які перетворюють на пористі або проникні шляхом утворення множини отворів. Пористий матеріал повинен мати пори достатнього розміру, щоб аерозоль, утворений з рідкого ароматизатора, міг проникати через ці пори. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, середній розмір пор у пористій стінці, що визначає межі видовженої камери, є меншим ніж приблизно 3,0 мм, за варіантом здійснення, якому віддають більшу перевагу, меншим ніж приблизно 1,0 мм, за варіантом здійснення, якому віддають найбільшу перевагу, меншим ніж приблизно 0,5 мм. Альтернативно або на додаток пори мають середній розмір, який є більшим ніж приблизно 0,01 мм. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пори мають середній розмір у межах від приблизно 0,01 мм до приблизно 3,0 мм, за варіантом здійснення, якому віддають більшу перевагу, від приблизно 0,01 мм до приблизно 1,0 мм, а за варіантом здійснення, якому віддають найбільшу перевагу, від приблизно 0,01 мм до приблизно 0,5 мм.
Середній розмір пор розраховується на основі середнього значення найменшого розміру кожної пори. Розміри пор можуть також відрізнятися по довжині пористої стінки. У верхній частині пористої стінки (частині, найближчої до аерозолетвірного засобу) може бути менше пор або вони можуть мати менший розмір порівняно з нижньою частиною пористої стінки (частиною, віддаленою від аерозолетвірного засобу).
Розподіл пор на пористій стінці, яка визначає межі видовженої камери, можна регулювати залежно від бажаної доставки ароматизатора в курильний виріб. Наприклад, пори можуть бути передбачені тільки на певних ділянках пористої стінки, що відповідають частинам курильного виробу, призначеним для ароматизації Це надає можливість вибіркового нанесення ароматизатора лише на частину курильного виробу, наприклад, на фільтр або пруток чи тільки на частину фільтра або прутка.
В одному з варіантів здійснення цього винаходу, якому віддають особливу перевагу,
Зо базовий блок включає в себе один або більше внутрішній(-їх) трубчастий(-их) елемент(-ів), що визначає(-ють) межі однієї або більше видовженої(-их) камери(-ер), причому кожен зі згаданих внутрішніх трубчастих елементів щонайменше частково утворюється пористою стінкою.
Положення і протяжність пор можуть регулюватись залежно від бажаного місця доставки аромату, як описано вище. Використання внутрішніх трубчастих елементів забезпечує просту конструкцію для визначення меж видовжених камер і для досягнення необхідного гідравлічного зв'язку між видовженими камерами і повітряною камерою підвищеного тиску. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, згадані внутрішні трубчасті елементи розташовані всередині видовжених проходів всередині базового блока, які мають більший діаметр ніж внутрішні трубчасті елементи для того, щоб забезпечити повітряну камеру підвищеного тиску у вигляді кільцевого каналу навколо кожного внутрішнього трубчастого елемента.
Кожна видовжена камера має вихідний отвір, і цей вихідний отвір призначений для вакуумування видовженої камери після нанесення аерозолю на курильний виріб у видовженій камері. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, згаданий вихідний отвір виконаний на одному кінці видовженої камери. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, вихідний отвір кожної видовженої камери має клапанний вузел для вакуумування камери. За варіантом здійснення, якому віддають особливу перевагу, цей клапанний вузел включає в себе однолінійний розподільний клапан, зворотний клапан або запірний клапан, що забезпечує можливість виходу аерозолю і будь-якого захопленого газу або повітря з видовженої камери, але запобігає проникненню повітря в камеру через вихідний отвір. Використання клапана цього типу на вихідному отворі може забезпечити переваги, які полягають в полегшенні проходження аерозолю шляхом рідкого середовища з повітряної камери підвищеного тиску у видовжену камеру та з пристрою.
За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кінець видовженої камери, через який вставляється курильний виріб, є закритим або ущільненим впродовж нанесення ароматизувального аерозолю на курильний виріб всередині видовженої камери. Таким чином, шлях рідкого середовища пролягає з повітряної камери підвищеного тиску у видовжену камеру через внутрішній трубчастий елемент, і зі згаданої видовженої камери через вихідний отвір.
Блок обробки пристрою за цим винаходом включає в себе один або більше резервуар(-ів) для розміщення рідкого агента для обробки, призначеного для нанесення на курильний виріб 60 або вироби у видовжених камерах базового блока. Щодо пристроїв для ароматизації курильного виробу, блок обробки розглядають як "ароматизувальний блок", що включає в себе один або більше резервуарс-ів) з ароматизатором.
Термін "резервуар" означає камеру або відсік всередині ароматизувального блока, яка(-ий) здатна(-ен) зберігати рідкий ароматизатор, так що аерозоль може бути утвореним з рідкого ароматизатора і перенесеним в повітряну камеру підвищеного тиску. Згаданий ароматизувальний блок зв'язаний з аерозолетвірним засобом, так що рідкий ароматизатор в резервуарі з ароматизатором може аерозолюватись під час використання. Характер зв'язку між ароматизувальним блоком і аерозолетвірним засобом залежатиме від особливостей процесу утворення аерозолю, як описано нижче.
Кожен резервуар з ароматизатором ароматизувального блока може бути з'єднаний з вхідним отвором однієї або більше повітряної(-их) камери(-ер) підвищеного тиску і, отже, має структуру, яка забезпечує шлях рідкого середовища між резервуаром з ароматизатором і повітряною камерою підвищеного тиску для доставки аерозолю в згадану повітряну камеру підвищеного тиску під час використання. У деяких випадках може бути забезпечене постійне з'єднання між кожним резервуаром з ароматизатором і вхідним отвором однієї або більше повітряною(-их) камерою(-ер) підвищеного тиску. В інших випадках резервуар з ароматизатором може не перебувати у постійному гідравлічному зв'язку з повітряною камерою підвищеного тиску, а, замість цього, бути приведеною в гідравлічний зв'язок з повітряною камерою підвищеного тиску перед використанням пристрою для ароматизації курильного виробу. Таке розміщення може по суті запобігати випадковому спрацьовуванню пристрою для продукування аерозолю між застосуваннями.
Кількість резервуарів з ароматизатором в ароматизувальному блоці може бути такою ж самою або відрізнятись від кількості видовжених камер всередині базового блока.
Ароматизувальний блок пристроїв за цим винаходом може включати один резервуар з ароматизатором, який вміщує рідкий ароматизатор одного типу. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, згаданий один резервуар з ароматизатором вміщує достатнью кількість рідкого ароматизатора, щоб ароматизувати множину курильних виробів без заміни. Згаданий один резервуар з ароматизатором може мати гідравлічний зв'язок з вхідним отвором однієї повітряної камери підвищеного тиску або з кожним вхідним отвором множини повітряних камер
Зо підвищеного тиску. У деяких варіантах виконання ароматизувальний блок може включати розподілювальний пристрій, який полегшує потрапляння аерозолю, утвореного з рідкого ароматизатора в резервуарі з ароматизатором, до множини повітряних камер підвищеного тиску. Наприклад, згаданим розподілювальним пристроєм може бути вільний простір або додаткова камера підвищеного тиску, що полегшує розподіл аерозолю на деяку кількість повітряних камер підвищеного тиску, описаних вище. Це надає можливість одночасної ароматизації множини курильних виробів.
За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, ароматизувальний блок включає в себе множину резервуарів з ароматизатором, кожен з яких призначений для розміщення окремої порції рідкого ароматизатора. Згаданий рідкий ароматизатор у кожному резервуарі з ароматизатором може бути однаковим або відрізнятись один від одного. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кожен резервуар з ароматизатором використовується для розміщення рідкого ароматизатора іншого типу, завдяки чому ароматизувальний блок забезпечує перевагу, яка полягає в наданні споживачеві розмаїття додаткових ароматів.
Споживач може вибрати, які з доступних ароматів нанести на один або більше курильний(-их) виріб(-обів) всередині базового блока, як описано нижче. Пристрої за цим винаходом, таким чином, забезпечують підвищену гнучкість щодо ароматизації курильних виробів.
Рідкий ароматизатор за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, вводять в один або більше резервуар(-ів) з ароматизатором пристроїв за цим винаходом, так що згаданий ароматизатор може зберігатись в ароматизувальному блоці між застосуваннями. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кожен резервуар з ароматизатором може бути повторно заповнений рідким ароматизатором, щоб повторно використовувати пристрій.
За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, кожен резервуар з ароматизатором включає в себе ароматизувальний картридж, який вміщує рідкий ароматизатор. Ці ароматизувальні картриджі, за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, є змінними в ароматизувальному блоці. Це дозволяє споживачеві виконувати заміну або перезаправку рідкого ароматизатора простим і ефективним способом. Споживач може вибрати і вставити в пристрій ароматизувальний картридж, який вміщує бажаний ароматизатор, і видалити й викинути порожній картридж після використання, завдяки чому пристрій може повторно використовуватись для ароматизації множини курильних виробів. бо Прийнятні рідкі ароматизатори для ароматизації курильних виробів відомі фахівцеві в цій галузі техніки. Ароматизатори можуть включати природні екстракти, синтетичні ароматизатори або їх комбінацію. Ароматизатори, які можуть бути нанесені на курильні вироби в пристрої, включають, але не обмежуються ними, ментол, м'яту, у тому числі м'яту кучеряву і м'яту перцеву, евкаліпт, ваніль, какао, шоколад, каву, чай, спеції (такі як кориця, гвоздика та імбир) і фруктові ароматизатори.
Цей винахід охоплює пристрої, в яких резервуари з ароматизатором є порожніми, але які придатні для розміщення рідкого ароматизатора перед використанням. Крім того, цей винахід охоплює пристрої, в яких один або більше резервуар(-ів) з ароматизатором заповнені або завантажені порцією рідкого ароматизатора.
Згаданий рідкий ароматизатор в одному або більше резервуарі(-ах) з ароматизатором може забезпечити переваги при ненесенні на пористий матеріал-носій або "матрицю". Це забезпечує більшу доступність рідкого ароматизатора, завдяки чому зазвичай аерозоль може утворюватись з рідкого ароматизатора легше, ніж при наданні згаданої рідини без носія. Крім того, використання пористого матеріалу-носія забезпечує можливість проходження потоку повітря або інших газів через резервуар з ароматизатором, що може допомогти утворенню аерозолю або його дисперсії на шляху рідкого середовища всередині пристрою.
Згаданий пористий матеріал-носій може являти собою будь-який прийнятний пористий матеріал, здатний абсорбувати або адсорбувати рідкий ароматизатор і утримувати його до утворення аерозолю. Прийнятні матеріали включають, але не обмежуються ними, ткані або неткані волокна з поліетилену (РЕ), поліпропілену (РР), політетрафторетилену (РТЕЕ), поліетилентерефталату (РЕТ або РЕТС), полібутилентерефталату (РВТ). За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, згаданий пористий матеріал-носій являє собою всмоктувальний матеріал, який полегшує утворення аерозолю з рідкого ароматизатора.
Ароматизувальний блок з'єднаний з аерозолетвірним засобом, так що кожен резервуар з ароматизатором підключений до аерозолетвірного засобу або може бути підключеним до нього з метою утворення аерозолю з рідкого ароматизатора в цьому резервуарі.
У деяких варіантах здійснення, яким віддають перевагу, ароматизувальний блок включає в себе множину резервуарів з ароматизатором, і згаданий ароматизувальний блок виконаний з можливістю переміщення відносно аерозолетвірного засобу для вибіркового зчеплення кожного
Зо резервуара з ароматизатором з аерозолетвірним засобом. Термін "зчеплення" означає сполучення аерозолетвірного засобу і резервуара з ароматизатором так, що з рідкого ароматизатора, який знаходиться у резервуарі, може бути утворений аерозоль. Тип зчеплення залежатиме від особливостей аерозолетвірного засобу, як докладніше описано нижче. У деяких варіантах здійснення, яким віддають перевагу, цей аерозолетвірний засіб вводять в гідравлічний зв'язок з кожним з резервуарів з ароматизатором.
Якщо використовується рухомий ароматизувальний блок, з аерозолетвірним засобом у будь-який момент часу зазвичай з'єднаний лише один резервуар з ароматизатором, і споживач може вибрати той резервуар з ароматизатором, з якого буде доставлятись ароматизатор. Таке розташування забезпечує особливі переваги, коли резервуари з ароматизатором заповнені рідкими ароматизаторами різних типів, оскільки це дозволяє споживачеві легко вибрати один аромат з ряду доступних.
Ароматизувальний блок може безперервно пересуватись відносно аерозолетвірного засобу, при цьому споживач має визначити правильне положення ароматизувального блока. За варіантом здійснення, якому віддають більшу перевагу, ароматизувальний блок може пересуватись у певні окремі положення, які відповідають кожному з множини резервуарів з ароматизатором. Це дозволяє споживачеві зручно встановлювати у відповідне положення ароматизувальний блок між різними окремими положеннями, і забезпечує підвищену точність співвісного розміщення резервуара з ароматизатором і аерозолетвірного засобу. В обох випадках переваги можуть бути забезпечені за рахунок нанесення на пристрій зовнішніх позначок або інших індикаторів, щоб допомогти споживачеві у виборі бажаного положення ароматизувального блока.
У деяких випадках бажаним може бути передбачення положення "вимкнено", в якому ароматизувальний блок розташовується так, що жоден з резервуарів з ароматизатором не є зчепленим з аерозолетвірним засобом, і аерозоль не може утворюватись. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пристрій включає в себе засіб для роз'ємного блокування ароматизувального блока в положенні "вимкнено". Це здебільшого запобігає випадковому ввімкненню пристрою між застосуваннями.
Аерозолетвірний засіб пристроїв за цим винаходом може мати прийнятну будову та включати в себе будь-який прийнятний пристрій для утворення аерозолю з рідкого бо ароматизатора, вміщеного в одному або більше резервуарі(-ах) з ароматизатором ароматизувального блока. Такі пристрої відомі фахівцеві в цій галузі техніки.
У варіантах здійснення цього винаходу, яким віддають перевагу, аерозолетвірний засіб включає в себе джерело стисненого повітря або іншого газу, призначене для забезпечення гідравлічного зв'язку з одним або більше резервуаром(-ами) з ароматизатором. Джерело стисненого газу має випускне сопло, яке має бути приведене в гідравлічний зв'язок з резервуаром з ароматизатором для впорскування в нього стисненого газу для утворення аерозолю з рідкого ароматизатора, вміщеного в згаданий резервуар. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, джерело стисненого газу розташовується над резервуаром з ароматизатором, завдяки чому газ примусово пропускається через резервуар у низхідному напрямку. Прийнятним також може бути інше взаємне розміщення джерела стиснутого газу і резервуара з ароматизатором.
Після приведення в дію джерело стисненого газу впорскує під тиском потік газу через резервуар з ароматизатором для утворення аерозолю дрібних крапель рідкого ароматизатора.
Згадане джерело стисненого газу за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, приводять в дію для забезпечення попередньо визначеного об'єму газу, який вивільнюється у вигляді по суті безперервного потоку протягом визначеного періоду часу. Краплі рідкого ароматизатора захоплюються потоком газу і примусово переносяться шляхом рідкого середовища в пристрої разом зі стисненим газом через відповідну повітряну камеру підвищеного тиску в одну або більше видовжену(-их) камеру(-ер) базового блока. Використання джерела стисненого газу, таким чином, є особливо зручним, оскільки це джерело не лише утворює аерозоль з рідкого ароматизатора, але й змушує аерозоль пересуватись у видовжену камеру, завдяки чому курильний виріб, що знаходиться у згаданій камері, може бути ароматизованим протягом короткого періоду часу.
Певні переваги забезпечуються при включенні джерела стисненого повітря або газу до згаданого пристрою, завдяки чому воно може бути легко повторно заповненим або заміненим у разі вичерпання газу. Це уможливлює повторне використання пристрою для ароматизації інших курильних виробів.
За альтернативними варіантами здійснення цього винаходу аерозолетвірний засіб може включати нагрівальний пристрій для утворення аерозолю з рідкого ароматизатора шляхом
Зо нагрівання цього ароматизатора для того, щоб викликати випаровування. У разі наявності нагрівального пристрою аерозолетвірний засіб може включати в себе капілярний прохідний пристрій для полегшення випаровування рідкого ароматизатора. За іншими альтернативними варіантами здійснення аерозолетвірний засіб може включати вібраційний пристрій, наприклад, п'єзоелектричний елемент, для утворення аерозолю з рідкого ароматизатора шляхом коливання поверхні ароматизатора.
Якщо аерозолетвірний засіб включає в себе інші засоби для утворення аерозолю, крім тих, що використовують стиснений газ, пристрій може в будь-якому випадку також включати в себе джерело стисненого газу як ініціатора примусового переміщення аерозолю шляхом рідкого середовища, як описано вище.
Аерозолетвірний засіб пристроїв за цим винаходом за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, включає в себе засіб керування для ініціювання утворення аерозолю з рідкого ароматизатора в одному або більше резервуарі(-ах) з ароматизатором. Цей засіб керування вибирається залежно від типу аерозолетвірного засобу, але може включати, наприклад, перемикач, який використовуватиметься для пуску нагрівача або п'єзоелектричного пристрою, або кнопку чи інший натискний засіб для ініціювання викиду стисненого газу з джерела.
Пристрої за цим винаходом можуть також включати блок вибору, передбачений між ароматизувальним блоком і аерозолетвірним засобом, причому цей блок вибору включає в себе засіб для забезпечення гідравлічного зв'язку між згаданим аерозолетвірним засобом і щонайменше одним з резервуарів з ароматизатором ароматизувального блока. Блок вибору знаходить конкретне застосування в пристроях, що включають в себе джерело стисненого газу як аерозолетвірний засіб. У таких випадках блок вибору за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, забезпечує один або більше канал/(-ів) або прохід(-одів) для спрямування потоку стисненого газу з джерела стисненого газу до відповідного резервуара з ароматизатором. Кожен канал або прохід за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, проходить через пристрій вибору від першого кінця, прилеглого до аерозолетвірного засобу, до другого, протилежного кінця, прилеглого до ароматизувального блока.
За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, блок вибору може пересуватись відносно ароматизувального блока між однією або більше активною(-ими) схемою(-ами), при якій(-их) блок вибору забезпечує гідравлічний зв'язок між аерозолетвірним засобом і бажаним бо резервуаром з ароматизатором, і неактивною конфігурацією, в якій аерозолетвірний засіб і згадані один або більше резервуар(-ів) з ароматизатором не знаходяться в гідравлічному зв'язку. Кількість активних конфігурацій блока вибору зазвичай відповідає кількості резервуарів з ароматизатором, завдяки чому ці резервуари з ароматизатором можуть вибірково бути введені в стан гідравлічного зв'язку з аерозолетвірним засобом. У неактивній конфігурації аерозоль не утворюється. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пристрій включає в себе засіб для роз'ємного блокування блока вибору в неактивній конфігурації. Це забезпечує перевагу, яка полягає в запобіганні випадковому включенню пристрою між застосуваннями.
Як описано вище щодо рухомого ароматизувального блока, блок вибору за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пересувається у певну кількість окремих положень, що відповідають кожній з активних конфігурацій і неактивній конфігурації. Це дозволяє споживачеві зручно встановлювати або "переклацувати" у відповідне положення блок вибору між активними конфігураціями і неактивною конфігурацією. Це також забезпечує поліпшену точність при суміщенні блока вибору на одній прямій як з резервуаром з ароматизатором, так і з аерозолетвірним засобом. Певні переваги забезпечуються при маркуванні пристрою зовнішніми позначками або іншими індикаторами для надання споживачеві допомоги у виборі бажаного положення блока вибору.
Ароматизувальний блок і аерозолетвірний засіб можуть бути розміщені разом у блоці- кришці, знімно прикріпленому до базового блока. Якщо блок вибору розташований між ароматизувальним блоком і аерозолетвірним засобом, він також може бути включеним до блока-кришки. Згаданий блок-кришка за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пересувається між відкритим положенням, в якому курильний виріб може бути вставленим в одну з видовжених камер у базовому блоці, і закритим положенням, в якому одна або більше видовжена(-их) камера(-ер) закритас-ї) і ароматизатор може бути нанесений на курильний виріб.
У певних варіантах здійснення може бути передбачений запірний засіб для блокування блока- кришки в закритому положенні. Альтернативно або на додаток може бути передбачений напрямний засіб для спрямовування блока-кришки в закрите положення.
Включення блока-кришки до складу пристрою за цим винаходом забезпечує споживачеві зручний спосіб відкривання і закривання видовжених камер всередині базового блока. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, згаданий блок-кришка може бути
Зо відокремлений від базового блока і легко знятий з ароматизувального блока і аерозолетвірного засобу, завдяки чому він може бути промитим або очищеним для запобігання забрудненню видовжених камер ароматизатором.
Блок-кришка може бути прикріплена до базового блока за допомогою механізму шарнірного типу, завдяки чому згаданий блок-кришка може обертатись на осі між відкритим і закритим положеннями. Альтернативно на базовому блоці та блоці-кришці може бути передбачена різь для загвинчування блока-кришки. В іншому альтернативному варіанті здійснення блок-кришка може мати фрикційне з'єднання з базовим блоком, завдяки чому споживач може пересувати згаданий блок-кришку між відкритим і закритим положеннями. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, в закритому положенні блока-кришки між базовим блоком і блоком-кришкою забезпечується герметичне ущільнення для запобігання витоку аерозолю під час використання.
Якщо аерозолетвірний засіб включає в себе джерело стисненого повітря, відповідне ущільнення між блоком-кришкою і базовим блоком відіграє важливу роль у забезпеченні проходження потоку стисненого повітря шляхом рідкого середовища до однієї або більше видовженої(-их) камери(-ер), як описано вище.
Пристрої за цим винаходом за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, орієнтовані так, що базовий блок знаходиться в нижній частині, а блок-кришка у верхній частині пристрою.
Проте згадані пристрої можуть бути орієнтовані альтернативними способами, наприклад, з базовим блоком у верхній частині і блоком-кришкою в нижній частині пристрою, або з блоком- кришкою на одній стороні базового блока.
Пристроям за цим винаходом може бути надана будь-яка прийнятна форма та розмір, причому форма пристрою може бути адаптованою відповідно до розміру і кількості курильних виробів, призначених для ароматизації. Наприклад, пристрій може бути по суті циліндричним з круглим, овальним, квадратним або прямокутним поперечним перерізом. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, довжина пристрою знаходиться у межах від приблизно 10 см до приблизно 20 см, а ширина пристрою становить від приблизно 2 см до приблизно 6 см.
Пристрої з такими розмірами придатні для використання як ручні пристрої, що можуть переноситись споживачем в сумці або кишені. За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, пристрої забезпечуються зовнішнім корпусом, який вміщує компоненти для ароматизації курильного виробу, завдяки чому пристрій може переноситись між використаннями 60 без ризику пошкодження.
Зовнішні поверхні пристрою за цим винаходом можуть забезпечуватись графікою або знаками, які включають, наприклад, назву торговельної марки, виробника або інформацію про продукт. Маркування може бути передбаченим на зовнішній поверхні з метою надання допомоги споживачеві при експлуатації пристрою, як описано вище.
За цим винаходом пропонується також застосування описаного вище пристрою для ароматизації курильного виробу, відповідно до якого курильний виріб поміщають у видовжену камеру базового блока, рідкий ароматизатор вміщують в резервуар з ароматизатором ароматизувального блока, і аерозолетвірний засіб приводять у дію для одержання аерозолю з резервуара з ароматизатором.
Як описано вище, пристрій має шлях рідкого середовища між кожним резервуаром з ароматизатором і однією або більше видовженою(-ими) камерою(-ами), завдяки чому при утворенні аерозолю з рідкого ароматизатора в резервуарі аерозоль проходить через пристрій у видовжену камеру. У видовженій камері аерозоль щонайменше частково осідає на або всмоктується курильним виробом, який знаходиться всередині згаданої камери, із забезпеченням курильному виробу додаткового аромату. Ароматизатор, включений у курильний виріб, згодом буде вивільненим під час куріння цього курильного виробу.
За цим винаходом також пропонується курильний виріб, призначений для використання з пристроєм за цим винаходом, як описано вище. Згаданий курильний виріб за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, призначений для легкого введення у видовжену камеру в базовому блоці згаданого пристрою. Наприклад, довжина курильного виробу може бути вибраною так, щоб відповідати довжині видовженої камери. Альтернативно або на додаток діаметр курильного виробу може бути вибраний відповідно до діаметра видовженої камери. В інших варіантах здійснення форма поперечного перерізу курильного виробу може бути вибрана так, щоб форма курильного виробу була сумісною з формою видовженої камери.
За цим винаходом також пропонується набір для надання ароматизованих курильних виробів, який включає в себе пристрій за цим винаходом для ароматизації курильного виробу, як описано вище, і один або більше курильний(-их) виріб(-обів). За варіантом здійснення, якому віддають перевагу, цей набір також включає в себе один або більше ароматизувальний(-их) картридж(-ів), що вміщує(-ють) рідкий ароматизатор. Пристрій і один або більше курильний(-их)
Ко) виріб(-обів), що входять до згаданого набору, за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, можуть бути суміщені між собою. Наприклад, форма і розміри згаданого курильного виробу за варіантом здійснення, якому віддають перевагу, добираються так, щоб виріб був сумісним з видовженою камерою, в яку буде вставлятись згаданий курильний виріб, як описано вище.
Винахід нижче описаний лише як приклад з посиланням на супровідні фігури, на яких:
На Фігурі 1 (не в масштабі) показаний схематичний поздовжній переріз пристрою за цим винаходом для ароматизації однієї або більше сигарети(-ет) з фільтром, пристрій включає в себе блок-кришку, відокремлений від базового блока; і
На Фігурі 2 (не в масштабі) показаний вид зверху базового блока пристрою, зображеного на
Фігурі 1.
Ароматизувальний пристрій 10, показаний на Фігурі 1, за формою являє собою прямокутний паралелепіпед, і включає в себе базовий блок 12 і блок-кришку 14. На Фігурі 1 згаданий пристрій 10 показаний у відкритому положенні, з блоком-кришкою 14, відокремленим від базового блока 12. Перед початком роботи пристрою 10 для ароматизації однієї або більше сигарети(-ет) з фільтром блок-кришка 14 може бути закріпленим на місці у верхній частині базового блока 12.
Базовий блок 12 включає в себе чотири рознесені видовжені камери 16, кожна з яких має форму і розмір, придатні для розміщення сигарети з фільтром. Як показано на Фігурі 2, видовжені камери 16 мають круглий поперечний переріз з діаметром, більшим за діаметр звичайної сигарети з фільтром. Довжина кожної видовженої камери 16 така, що в цій камері може бути розміщена звичайна сигарета повної довжини з фільтром.
Межі кожної видовженої камери 16 визначаються внутрішнім трубчастим елементом 18, утвореним з пористого матеріалу. Верхній кінець кожної видовженої камери 16 є відкритим на верхньому кінці базового блока, завдяки чому сигарета з фільтром може бути вставлена в камеру, коли блок-кришка 14 знятий з базового блока, як показано на Фігурі 1. Кожна камера 16 проходить у вертикальному напрямку через базовий блок до вихідного отвору 20 на нижньому кінці базового блока 12. На вихідному отворі 20 кожної видовженої камери 16 встановлюється запірний клапан для вакуумування камери 16 під час використання.
Кожен з чотирьох внутрішніх трубчастих елементів 18 розташований в центрі видовженого бо проходу, розміщеного у вертикальному напрямку через базовий блок 12. Внутрішній діаметр видовжених проходів є більшим за зовнішній діаметр внутрішніх трубчастих елементів 18, завдяки чому довкола кожного трубчастого елемента 18 утворюється кільцевий канал 22, який утворює повітряну камеру підвищеного тиску. На верхньому кінці кожного з кільцевих каналів 22 передбачений вхідний отвір 24. Протилежний нижній кінець кожного кільцевого каналу 22 щільно закритий.
Блок-кришка 14 включає в себе ароматизувальний блок 26 на нижньому кінці, блок 28 вибору, прикріплений над ароматизувальним блоком 26, і систему 30 утворення аерозолю, прикріплену над блоком 28 вибору у верхній частині блока-кришки 14.
Ароматизувальний блок 26 включає в себе чотири окремі резервуари 32 з ароматизатором, кожен з яких включає в себе ароматизувальний картридж (не показаний), який вміщує рідкий ароматизатор в пористому матеріалі-носії. У кожному резервуарі з ароматизатором при бажанні можуть бути вміщені різні ароматизатори, і кожен резервуар з ароматизатором може відповідати конкретній одній з видовжених камер. Кожен резервуар 32 з ароматизатором має вхідний отвір 34 для вміщення стисненого повітря з системи 30 утворення аерозолю, як описано нижче. Кожен резервуар 32 з ароматизатором також має вихідний отвір 36 для забезпечення гідравлічного зв'язку між резервуаром 32 з ароматизатором і одним з кільцевих каналів 22 в базовому блоці 12. Нижня частина блока-кришки 14 виконана так, що закриває або ущільнює верхній кінець видовженої камери 16 у разі знаходження блока-кришки 14 на місці на базовому блоці 12 з одночасним забезпеченням гідравлічного зв'язку з кільцевими каналами 22.
Блок 28 вибору прикріплений до верхнього кінця ароматизувального блока 26; блок 28 вибору і ароматизувальний блок 26 можуть обертатися один відносно іншого, займаючи чотири окремі положення, що відповідають кожному з чотирьох резервуарів 32 з ароматизатором. Блок 28 вибору має один прохід 38, розміщений між верхнім і нижнім кінцями блока 28 вибору, і включає в себе клапан на кожному кінці. Нижній кінець проходу 38 призначений для з'єднання з вхідним отвором 34 кожного резервуара 32 з ароматизатором. Блок 28 вибору може повертатись для вибіркового підключення проходу 38 до кожного з чотирьох резервуарів 32 з ароматизатором.
Система 30 утворення аерозолю включає в себе джерело 40 стисненого повітря з випускним клапаном 42 для подачі стисненого повітря в прохід 38 блока 28 вибору. Джерело 40
Зо стисненого повітря має пускову кнопку 44, розміщену на верхньому кінці блока-кришки 14, яка натискається споживачем для приведення в дію пристрою під час використання.
Перед використанням пристрою 10 споживач вставляє ароматизувальний картридж, який вміщує рідкий ароматизатор, в ароматизувальний пристрій. У деяких випадках ароматизувальний блок 26 може бути попередньо завантаженим картриджами в одному або більше резервуарі(-ів) 32 з ароматизатором.
Під час використання пристрою 10 споживач має зняти блок-кришку 14 з базового блока 12, як показано на Фігурі 1, і вставити сигарету з фільтром у видовжену камеру 16, що відповідає бажаному ароматизатору. Сигарету вставляють кінцем з фільтром допереду, завдяки чому фільтр розташовується у нижньому кінці видовженої камери 16. Після цього блок-кришку 14 закріпляють на місці на базовому блоці 12 так, що верхні кінці видовжених камер 16 щільно закриваються.
Споживач повертає блок 28 вибору відносно ароматизувального блока 26 для суміщення проходу 38 блока вибору з вхідним отвором 34 резервуара 32 з ароматизатором, який вміщує бажаний ароматизатор, для нанесення на курильний виріб у відповідній видовженій камері 16.
Після цього споживач натискає пускову кнопку 44 донизу, внаслідок чого потік стисненого повітря протягом декількох секунд викидається з вихідного отвору 42 джерела 40 стисненого повітря. Потік стисненого повітря примусово пропускається через прохід 38 блока вибору і резервуар 32 з ароматизатором через вхідний отвір 34. Після цього стиснене повітря з захопленими краплями рідкого ароматизатор проходить через вихідний отвір резервуара з ароматизатором у кільцевій канал 22, який оточує видовжену камеру 16, яка вміщує курильний виріб. Аерозоль проходить через пористу стінку внутрішнього циліндричного елемента 18, що визначає межі видовженої камери, і абсорбується сигаретою з фільтром всередині згаданої камери. Після цього потік повітря випускається через клапан на вихідному отворі видовженої камери 16.
Після завершення ароматизації сигарети споживач може зняти блок-кришку і вийняти ароматизовану сигарету з базового блока для негайного куріння.
Слід розуміти, що пристрій подібної конструкції може використовуватись для нанесення на курильний виріб рідкого агента для обробки іншого типу.

Claims (13)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій для обробки щонайменше частини курильного виробу, причому цей пристрій включає в себе: базовий блок, що включає в себе: одну або більше видовжених камер, призначених для вміщення щонайменше частини курильного виробу, при цьому кожна згадана видовжена камера має вихідний отвір; і одну або більше повітряних камер підвищеного тиску, кожна з яких має вхідний отвір, при цьому кожна згадана повітряна камера підвищеного тиску знаходиться в гідравлічному зв'язку з щонайменше однією видовженою камерою, і при цьому одна або більше повітряних камер підвищеного тиску включає в себе один або більше кільцевих каналів, при цьому один або більше кільцевих каналів оточує видовжені камери вздовж щонайменше частини довжини цих видовжених камер; блок обробки, який включає в себе один або більше резервуарів, призначених для розміщення рідкого агента для обробки, при цьому кожен резервуар включає в себе засіб для забезпечення гідравлічного зв'язку з одним або більше вхідних отворів однієї або більше повітряних камер підвищеного тиску; і аерозолетвірний засіб, який знаходиться в гідравлічному зв'язку з блоком обробки для утворення аерозолю з рідкого агента для обробки в одному або більше резервуарах.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що межі кожної з однієї або більше подовжених камер визначаються пористою стінкою, яка забезпечує гідравлічний зв'язок між видовженою камерою та відповідною повітряною камерою підвищеного тиску.
З. Пристрій за п. 1 або п. 2, який включає в себе один або більше внутрішніх трубчастих елементів, що визначає межі однієї або більше подовжених камер, причому кожен з внутрішніх трубчастих елементів щонайменше частково є утвореним пористою стінкою.
4. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що аерозолетвірний засіб включає в себе джерело стисненого газу і засіб для забезпечення гідравлічного зв'язку між аерозолетвірним засобом і одним або більше резервуарами.
5. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що блок обробки і аерозолетвірний засіб розміщені в блоці-кришці, причому цей блок-кришка пересувається між відкритим положенням, в якому щонайменше частина курильного виробу може бути вставленою Зо в одну з видовжених камер в базовому блоці, і закритим положенням, в якому одна або більше видовжених камер закриті, і агент для обробки може бути нанесений на частину курильного виробу.
6. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що блок обробки включає в себе множину резервуарів, причому згаданий блок обробки виконаний з можливістю пересування відносно аерозолетвірного засобу для вибіркового з'єднання кожного резервуара зі згаданим аерозолетвірним засобом.
7. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що включає в себе блок вибору, розміщений між блоком обробки і аерозолетвірним засобом, причому згаданий блок вибору включає в себе засіб для забезпечення гідравлічного зв'язку між аерозолетвірним засобом і щонайменше одним з резервуарів блока обробки.
8. Пристрій за п. 7, який відрізняється тим, що блок вибору пересувається відносно блока обробки між одним або більше активними положеннями, в якому блок вибору забезпечує гідравлічний зв'язок між аерозолетвірним засобом і одним з резервуарів, і неактивним положенням, в якому аерозолетвірний засіб і один або більше резервуарів не перебувають у гідравлічному зв'язку.
9. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що аерозолетвірний засіб включає в себе засіб керування для ініціювання утворення аерозолю з рідкого агента для обробки в одному або більше резервуарах.
10. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що вихідний отвір кожної видовженої камери має клапан.
11. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що кожен з одного або більше резервуарів вміщує рідкий агент для обробки в пористому матеріалі-носії.
12. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що блок обробки придатний для повторного заповнення або заміни.
13. Застосування пристрою за будь-яким з попередніх пунктів для ароматизації курильного виробу, яке передбачає розміщення курильного виробу у видовженій камері базового блока, надання рідкого ароматизатора в резервуарі блока обробки, і приведення в дію аерозолетвірного засобу для утворення аерозолю з резервуара.
UAA201405241A 2011-11-01 2012-11-01 Пристрій для обробки курильного виробу UA114413C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP11250877.5A EP2589306A1 (en) 2011-11-01 2011-11-01 Device for treating a smoking article
PCT/EP2012/071663 WO2013064600A1 (en) 2011-11-01 2012-11-01 Device for treating a smoking article

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA114413C2 true UA114413C2 (uk) 2017-06-12

Family

ID=47263252

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201405241A UA114413C2 (uk) 2011-11-01 2012-11-01 Пристрій для обробки курильного виробу

Country Status (12)

Country Link
US (1) US9198460B2 (uk)
EP (2) EP2589306A1 (uk)
JP (1) JP6018641B2 (uk)
KR (1) KR101936979B1 (uk)
ES (1) ES2667595T3 (uk)
MX (1) MX343309B (uk)
MY (1) MY167479A (uk)
PL (1) PL2775870T3 (uk)
RU (1) RU2606580C2 (uk)
SG (1) SG11201401929WA (uk)
UA (1) UA114413C2 (uk)
WO (1) WO2013064600A1 (uk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8905193B2 (en) 2012-07-25 2014-12-09 Bell Helicopter Textron Inc. Direct drive rotation device for passively moving fluid
US10034988B2 (en) 2012-11-28 2018-07-31 Fontem Holdings I B.V. Methods and devices for compound delivery
US10194693B2 (en) 2013-09-20 2019-02-05 Fontem Holdings 1 B.V. Aerosol generating device
US9974334B2 (en) * 2014-01-17 2018-05-22 Rai Strategic Holdings, Inc. Electronic smoking article with improved storage of aerosol precursor compositions
EP2989912B1 (en) * 2014-09-01 2019-05-22 Fontem Holdings 1 B.V. Electronic smoking device
PL3167728T3 (pl) 2015-11-12 2020-10-05 Fontem Holdings 1 B.V. Elektroniczne urządzenie do palenia z zagłębieniem na zbiornik na ciecz
CN105639724B (zh) * 2016-03-15 2021-12-07 江苏中烟工业有限责任公司 一种包含旋转可调节长度的滤嘴的卷烟制备方法
US11019847B2 (en) * 2016-07-28 2021-06-01 Rai Strategic Holdings, Inc. Aerosol delivery devices including a selector and related methods
GB201700620D0 (en) * 2017-01-13 2017-03-01 British American Tobacco Investments Ltd Aerosol generating device and article
US11206864B2 (en) * 2018-03-26 2021-12-28 Rai Strategic Holdings, Inc. Aerosol delivery device providing flavor control
CA3107937A1 (en) 2018-07-31 2020-02-06 Juul Labs, Inc. Cartridge-based heat not burn vaporizer
EP3692825A1 (en) * 2019-02-07 2020-08-12 Nerudia Limited Smoking substitute apparatus
EP3692824A1 (en) * 2019-02-07 2020-08-12 Nerudia Ltd. Smoking substitute apparatus

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3545453A (en) * 1968-10-11 1970-12-08 Stewart Hoffman Process for preserving cigars and tobacco
US3732872A (en) * 1971-08-31 1973-05-15 Us Agriculture Apparatus for the uniform addition of soluble materials to cigarettes
US4233995A (en) * 1979-04-12 1980-11-18 Risdon Corporation Cigarette/cigar treatment device
US4884582A (en) * 1986-12-10 1989-12-05 Brackett George E Cigarette moistening apparatus and components thereof
SE8703528D0 (sv) * 1987-09-11 1987-09-11 Svenska Tobaks Ab Sett att till en tobaksstreng tillsetta ett smakemne samt en anordning for att utova settet
JPH09149781A (ja) * 1995-11-28 1997-06-10 Kiotome Yamamoto たばこケース
US5850839A (en) * 1997-05-06 1998-12-22 Adami; Larry W. Cigar aromatizing device
US5816264A (en) * 1997-09-02 1998-10-06 Viansa Winery & Italian Marketplace Bio-humidor
DE19844682A1 (de) * 1998-09-29 2000-04-06 Bat Cigarettenfab Gmbh Vorrichtung zum Aufbringen eines flüssigen Mediums auf Tabak
DE10052409C1 (de) * 2000-10-23 2001-11-08 Bat Cigarettenfab Gmbh Vorrichtung zur Einbringung strömungsfähiger Medien in Rauchartikel in der Einzelverarbeitung
RU2336000C2 (ru) * 2006-06-13 2008-10-20 Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт табака, махорки и табачных изделий Способ обработки табачного сырья
DE102006029092A1 (de) * 2006-06-24 2007-12-27 Bell Flavors & Fragrances Duft Und Aroma Gmbh Verfahren zur Aromatisierung von zellulosehaltigen Produkten
US8020566B2 (en) * 2007-08-31 2011-09-20 Philip Morris Usa Inc. Apparatus for dispensing a metered amount of liquid to a porous plug
ES2320840B1 (es) * 2007-11-27 2010-07-01 Nelson Alfonso Egued Tubo humectador de doble camara.
US20100132723A1 (en) 2008-11-30 2010-06-03 Mckamy Collin Smoking Accessory
JP2011000004A (ja) * 2009-06-16 2011-01-06 Japan Tobacco Inc 口腔用たばこ製品
JP2011062189A (ja) 2009-09-17 2011-03-31 Hideki Wakabayashi オリジナルフレーバーシガレットケース

Also Published As

Publication number Publication date
RU2014121939A (ru) 2015-12-10
SG11201401929WA (en) 2014-05-29
ES2667595T3 (es) 2018-05-11
RU2606580C2 (ru) 2017-01-10
US20140251357A1 (en) 2014-09-11
EP2775870A1 (en) 2014-09-17
MX343309B (es) 2016-11-01
MX2014005281A (es) 2014-05-30
KR101936979B1 (ko) 2019-01-09
EP2775870B1 (en) 2018-03-28
PL2775870T3 (pl) 2018-08-31
WO2013064600A1 (en) 2013-05-10
MY167479A (en) 2018-08-29
US9198460B2 (en) 2015-12-01
EP2589306A1 (en) 2013-05-08
CN103945715A (zh) 2014-07-23
JP2014532419A (ja) 2014-12-08
JP6018641B2 (ja) 2016-11-02
KR20140097141A (ko) 2014-08-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA114413C2 (uk) Пристрій для обробки курильного виробу
US20220211111A1 (en) Electronic aerosol provision system
RU2715260C1 (ru) Контейнер
EP3261467B1 (en) Cartridge, components and methods for generating an inhalable medium
KR102525780B1 (ko) 피스톤을 포함하는 에어로졸 발생 물품 및 에어로졸 발생 장치
JP6560357B2 (ja) 吸引可能な媒体を発生させるための装置
US9848635B2 (en) Apparatus for creating liquid tobacco extract
JP2019500857A (ja) 容器
JP2020513193A (ja) 喫煙材を揮発させるための装置及び喫煙品
CN111491528A (zh) 气溶胶生成装置以及系统
KR101644725B1 (ko) 흡연물품용 처리 디바이스 및 그것을 위한 카트리지
KR20180091831A (ko) 액체 펌프를 갖는 전동식 에어로졸 발생 시스템
RU2765178C1 (ru) Устройство генерирования вдыхаемой среды, его использование для стабильной доставки никотина, картридж и капсула с табачной смесью для такого устройства
CN102216177A (zh) 用于烟草工业产品的包装
CN113423294B (zh) 气溶胶生成装置
WO2015123202A1 (en) Igniter apparatus for a smoking article, and associated method
WO1998002053A1 (en) Device to add substances to cigarettes
CN103945715B (zh) 用来处理发烟制品的装置
RU2817705C2 (ru) Электронная система предоставления аэрозоля
RU2772667C2 (ru) Генерирующее аэрозоль устройство и генерирующая аэрозоль система
EA037653B1 (ru) Картридж для вапорайзера