UA112194C2 - Вогнегасна композиція солей міді - Google Patents

Вогнегасна композиція солей міді Download PDF

Info

Publication number
UA112194C2
UA112194C2 UAA201402596A UAA201402596A UA112194C2 UA 112194 C2 UA112194 C2 UA 112194C2 UA A201402596 A UAA201402596 A UA A201402596A UA A201402596 A UAA201402596 A UA A201402596A UA 112194 C2 UA112194 C2 UA 112194C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
copper
fire
extinguishing
extinguishing composition
flame retardant
Prior art date
Application number
UAA201402596A
Other languages
English (en)
Inventor
Тао Джі
Тао Вей
Original Assignee
Сіань Дж Енд Р Фаєр Файтінг Еквипмент Ко., Лтд.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сіань Дж Енд Р Фаєр Файтінг Еквипмент Ко., Лтд. filed Critical Сіань Дж Енд Р Фаєр Файтінг Еквипмент Ко., Лтд.
Publication of UA112194C2 publication Critical patent/UA112194C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62DCHEMICAL MEANS FOR EXTINGUISHING FIRES OR FOR COMBATING OR PROTECTING AGAINST HARMFUL CHEMICAL AGENTS; CHEMICAL MATERIALS FOR USE IN BREATHING APPARATUS
    • A62D1/00Fire-extinguishing compositions; Use of chemical substances in extinguishing fires
    • A62D1/06Fire-extinguishing compositions; Use of chemical substances in extinguishing fires containing gas-producing, chemically-reactive components
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62DCHEMICAL MEANS FOR EXTINGUISHING FIRES OR FOR COMBATING OR PROTECTING AGAINST HARMFUL CHEMICAL AGENTS; CHEMICAL MATERIALS FOR USE IN BREATHING APPARATUS
    • A62D1/00Fire-extinguishing compositions; Use of chemical substances in extinguishing fires
    • A62D1/0007Solid extinguishing substances

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Fire-Extinguishing Compositions (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)

Abstract

Винахід стосується вогнегасної композиції солей міді, яка характеризується тим, що містить сполуку солей міді та вогнезахисний компонент, відповідно, у таких масових співвідношеннях:від 30 до 95 % сполуки солей міді;від 5 до 70 % вогнезахисного компонента;та додатково містить піротехнічний засіб, який забезпечує осадження вогнегасної композиції;при цьому температура розкладу сполуки солей міді становить понад 200°С, і продукт розкладу вогнегасної композиції здатен гасити вогонь, атемпература розкладу вогнезахисного компонента є більшою за 100°С, і вогнезахисний компонент при розкладі утворює газоподібні сполуки розкладу, які мають вогнезахисний ефект і які можуть захоплювати вогнегасні вільні радикали.

Description

Ця заявка є залежною і заявляє пріоритет китайської патентної заявки 201110235064.6, поданої 16 серпня 2011 р., повний зміст якої включено до цього опису шляхом посилання.
Галузь винаходу
Даний винахід належить до галузі технологій боротьби з пожежами та пожежогасіння, зокрема, стосується аерозольних вогнегасних композицій.
Рівень техніки
Загальновідомі Віденська конвенція та Монреальська конвенція з захисту озонового шару та вилучення речовин, які руйнують озоновий шар, були підписані більшістю країн світу між 1985 та 1987 рр. На цьому тлі галонові вогнегасні засоби, які можуть пошкоджувати озоновий шар, були забороненими у розвинутих країнах Європи та Америки і вилучаються в інших країнах. У 1992 р. у Китаї було розроблено Державну програму з поступового вилучення речовин, які руйнують озоновий шар. У протипожежній галузі Китаю на 31 грудня 2005 р. було виконано завдання з вилучення вогнегасних засобів з галоном 1211. Виробництво галону 1301 було припинено з 1 січня 2006 р., і застосування галону було повністю припинено наприкінці 2010 р.
Таким чином, в останні роки у кожній країні одним з найважливіших об'єктів досліджень є пошук нетоксичних нешкідливих замінників галону та технологій з високою ефективністю пожежогасіння і без шкоди для атмосферного озонового шару. Існують три основні альтернативні галонові продукти, які широко досліджуються й виробляються: вогнегасні засоби на основі галогенізованих вуглеводнів, вогнегасні засоби на основі інертних газів та аерозольні вогнегасні засоби. Аерозольні вогнегасні засоби належать до типу нетоксичних нешкідливих нових вогнегасних засобів, які мають надзвичайно високу ефективність пожежогасіння, є дешевими й на вимагають великих вкладень в обладнання при нульовому потенціалі руйнування озону (ООР) і за відсутності залишків. З врахуванням необхідності у вилученні галону аерозольна технологія пожежогасіння, яка має значну урядову підтримку й відповідає ринковим вимогам, стала однією з альтернативних застосуванню галону технологій, які стали дуже популярними в останнє десятиліття.
Аерозольний вогнегасний засіб складається з окисника, відновника, регулятора швидкості горіння та адгезиву і здебільшого включає аерозольний вогнегасний засіб З-типу та аерозольний вогнегасний засіб К-типу, і його головними вогнегасними механізмами є такі: 1.
Зо поглинання тепла та зниження температури; 2. хімічне інгібування; 3. гасіння; 4. ізоляція, здебільшого хімічне інгібування. Хоча аерозольний вогнегасний засіб має очевидні переваги в аспектах ефективності вогнегасіння, умов зберігання, витрат на інженерно-технічне забезпечення, технічного обслуговування та керування, токсичності, вторинних пошкоджень, захисту навколишнього середовища та вогнегасної концентрації і т. ін., окисно-відновна реакція в аерозольному вогнегасному засобі вивільнює велику кількість газів та активних частинок при вивільненні великої кількості тепла, що становить недолік застосування аерозольного вогнегасного засобу. Для ефективного зниження температури аерозолю та пристрою та уникнення вторинної пожежі вогнегасний пристрій потребує встановлення системи охолодження. Суто фізичне охолодження може призводити до ускладненої й важкої конструкції пристрою, ускладнення технологічних процесів та збільшення вартості. Крім того, система охолодження інактивує велику кількість активних частинок, таким чином, значно знижуючи вогнегасну ефективність. Крім того, залежна від ефективності охолодження температура насадки існуючих аерозольних вогнегасних виробів зазвичай є надто високою, що може легко спричинити травмування оператора.
Короткий опис винаходу
Для розв'язання технічних проблем, наявних в аерозольних вогнегасних засобах існуючого рівня техніки, даний винахід забезпечує вогнегасну композицію, яка є високоефективною у пожежогасінні, безпечною й надійною, а також більш екологічно безпечною.
Технічне рішення, яке забезпечується даним винаходом для розв'язання технічних проблем, є таким: вогнегасна композиція солей міді відрізняється тим, що: вогнегасінь композиція містить сполуку солей міді та вогнезахисний компонент, відповідно, у таких масових співвідношеннях: від ЗО 95 до 95 95 сполуки солей міді від 5 95 до 70 95 вогнезахисного компонента.
У вогнегасній композиції застосовують піротехнічний засіб як джерело тепла та джерело енергії, і внаслідок запалювання піротехнічний засіб згоряє для створення високої температури, завдяки чому здійснюється реакція розкладу композиції таким чином, щоб могла розбризкуватися велика кількість утворених в результаті вогнегасних речовин з піротехнічним засобом для досягнення мети пожежогасіння при зниженні температури насадки через бо ендотермічну реакцію.
Домішка гідроксипропілметилцелюлозою, ацеталевим адгезивом, стеаратом магнію або порошком тальку або їх комбінацією як головним компонентом також може додаватися до вогнегасної композиції згідно з даним винаходом, і масове відношення домішки становить більше, ніж 0, і є меншим або дорівнює 10 95, в оптимальному варіанті - від 1 905 до 5 95.
Вогнегасна композиція солей міді включає органічну сполуку міді або неорганічну сполуку міді або їх комбінацію, при оптимальному масовому відсотку від 60 95 до 90 95, у ще кращому варіанті - від 80 95 до 90 95, і точка плавлення органічної сполуки міді або неорганічної сполуки міді або їх комбінації становить понад 100 "С, і температура розкладу становить понад 200 "С, і продукт розкладу вогнегасної композиції здатен гасити вогонь. Таку вогнегасну композицію нагрівають для розкладу з метою утворення великої кількості вогнегасної речовини, яка розбризкується з піротехнічним засобом для досягнення вогнегасного ефекту.
Органічною сполукою міді може бути ацетат міді, оксалат міді, олеат міді, лінолеат міді, стеарат міді, цитрат міді, тартрат міді, сіль міді з 2-оксибурштиновою кислотою, бензоат міді або саліцилат міді або їх суміш; неорганічною сполукою міді може бути карбонат міді, сульфат міді, нітрат міді, хлорид міді, гідроксид міді, сульфіт міді, основний карбонат міді або тіосульфат міді або їх суміш.
Для підвищення вогнегасного ефекту вогнегасна композиція включає вогнезахисний компонент. Температура розпаду вогнезахисного компонента є більшою за 100, і вогнезахисний компонент у процесі розкладу може вивільнювати СО», Ме» та НгО, які забезпечують вогнезахисний ефект, і сполуки газоподібних, рідких, твердих частинок, які включають частинки активної сполуки і т. ін., які можуть захоплювати вогнегасні вільні радикали, і масовий відсоток вогнезахисного компонента становить від 5 95 до 70 95, в оптимальному варіанті - від 5 95 до 40 Ус, і у найкращому варіанті масовий відсоток становить від 5 905 до 15 Об.
Вогнезахисний компонент може бути вибраний з-поміж компонентів, до яких належать неорганічний уповільнюючий полум'я засіб, уповільнюючий полум'я засіб на галогеновій основі, уповільнюючий полум'я засіб на фосфорній основі або уповільнюючий полум'я засіб на азотній основі
Механізм пригнічення полум'я ефективної вогнегасної композиції згідно з даним винаходом є таким: при застосуванні, піротехнічний засіб діє як джерело тепла та джерело енергії, через
Зо запалювання піротехнічного засобу вогнегасна композиція може зневоднюватися й охолоджуватися при високій температурі, потім додатково розкладається й вивільнює вогнегасну речовину під дією високої температури, викликаної горінням піротехнічного засобу.
Вогнегасна речовина може реагувати з одним або кількома з вільних радикалів О:, ОН:, Н., які є необхідними для реакції ланцюгового горіння через вільні радикали, таким чином, щоб припинялася реакція ланцюгового горіння; а також може знижувати парціальний тиск кисню через фізичний вплив для пригнічення полум'я, або може одночасно створювати фізичний та хімічний інгібіторний ефект для спільного забезпечення вогнегасіння; тим часом вона може створювати синергетичну взаємодію з піротехнічним засобом для додаткового поліпшення ефективності вогнегасного засобу у вогнегасінні що значно скорочує ефективний час пожежогасіння. Порівняно з традиційними вогнегасними композиціями, даний винахід може забезпечувати ефективнішу й безпечнішу вогнегасну композицію.
Вогнегасна композиція солей міді, яку застосовують згідно з даним винаходом, має такі основні переваги: по-перше, при нагріванні до високої температури вогнегасна композиція солей міді згідно з даним винаходом може поглинати тепло й швидко розкладатися, і поглинання тепла може швидко й ефективно зменшити кількість тепла, вивільненого через горіння піротехнічного засобу, таким чином, значно знижуючи температуру насадки вогнегасного пристрою та розпилюваної речовини, що дозволяє обходитися без складної системи охолодження вогнегасного пристрою, а також усуває загрозу вторинної пожежі; крім того, вогнегасна композиція вивільнює велику кількість ефективної вогнегасної речовини у момент нагрівання, і ефективна вогнегасна речовина здебільшого включає рідкі або тверді частинки; через синергетичний ефект різних частинок час пожежогасіння значно скорочується; по-друге, уповільнюючий полум'я засіб також може додаватися до вогнегасної композиції згідно з даним винаходом; через вогнезахисний ефект продукту розкладу уповільнюючий полум'я засіб може знижувати можливість повторного займання джерела вогню, і додатково поліпшувати вогнегасний ефект вогнегасного засобу; 3. вогнегасна композиція солей міді згідно з даним винаходом легко піддається обробці та формуванню й може застосовуватись окремо або поєднуватися з фізичним охолоджувачем; 4. вогнегасна композиція згідно з даним винаходом легко зберігається протягом тривалого 60 часу зі стійкою ефективністю, без токсичності й з належною безпекою для навколишнього середовища.
Детальний опис винаходу
Вогнегасна композиція солей міді згідно з даним винаходом далі описується у комбінації з експериментальними прикладами: вогнегасна композиція солей міді згідно з даним винаходом в основному включає сполуку солей міді та вогнезахисний компонент, причому сполука солей міді здебільшого включає органічну сполуку міді або неорганічну сполуку міді або їх комбінацію, оптимальна точка плавлення якої становить понад 100 С, температура розкладу становить понад 200 "с, і продукт розкладу здатен гасити вогонь; при застосуванні бажаним є регулювання масового відсотка вогнегасної композиції солей міді у межах від 30 95 до 95 95, в оптимальному варіанті - від 80 95 до 90 95, і вогнезахисний компонент здебільшого включає неорганічний уповільнюючий полум'я засіб, уповільнюючий полум'я засіб на галогеновій основі уповільнюючий полум'я засіб на фосфорній основі або уповільнюючий полум'я засіб на азотній основі або їх комбінацію, що має масове відношення від 595 до 7095, в оптимальному варіанті 595 до 4095, причому найкращим є масове відношення від 595 до 15905. У вогнегасній композиції застосовують піротехнічний засіб як джерело тепла та джерело енергії, і внаслідок запалювання піротехнічний засіб згоряє для створення високої температури, завдяки чому здійснюється реакція розкладу композиції, таким чином, щоб могла розбризкуватися велика кількість утворених в результаті вогнегасних речовин з піротехнічним засобом для досягнення мети пожежогасіння. Водночас вогнегасна композиція може поглинати частину тепла через ендотермічну реакцію, таким чином, ефективно знижуючи температуру насадки.
Органічна сполука міді може бути вибрана з-поміж таких сполук, як ацетат міді, оксалат міді, олеат міді, лінолеат міді, стеарат міді, цитрат міді, тартрат міді, сіль міді з 2-оксибурштиновою кислотою, бензоат міді, або саліцилат міді або їх суміш; неорганічною сполукою міді може бути карбонат міді, сульфат міді, нітрат міді, хлорид міді, гідроксид міді, сульфіт міді, основний карбонат міді або тіосульфат міді або їх суміш.
Для підвищення ефективності вогнегасної композиції солей міді до вогнегасної композиції згідно Кк! даним винаходом можуть додаватися деякі домішки, наприклад, гідроксипропілметилцелюлоза, ацеталевий адгезив, стеарат магнію або порошок тальку, або їх
Ко) комбінація. Масовий відсоток домішки становить більше, ніж 0, і є меншим або дорівнює 10 95, в оптимальному варіанті - від 1 95 до 5 95, і може відповідним чином додатково регулюватися з гідно з умовами застосування. Домішка також містить адгезив. Однак відомості про адгезив та його вміст є загальновідомими серед спеціалістів у даній галузі, і цей вміст зазвичай тримають на рівні, нижчому за 15 Об.
Температура розпаду вогнезахисного компонента в оптимальному варіанті становить більше 100 "С, і вогнезахисний компонент вивільнює сполуки газоподібних, рідких або твердих частинок, які забезпечують вогнезахисний ефект під час процесу розкладу, і до яких, як правило, належать СО», М»2, Но О або частинки іншої активної сполуки, які можуть захоплювати вогнегасні вільні радикали. Вогнезахисний компонент вибирають з-поміж компонентів, до яких належать неорганічний уповільнюючий полум'я засіб, уповільнюючий полум'я засіб на галогеновій основі, уповільнюючий полум'я засіб на фосфорній основі або уповільнюючий полум'я засіб на азотній основі, що має масове відношення від 5 95 до 70 95, в оптимальному варіанті - від 5 95 до 40 95, причому найкращим є масове відношення від 5 95 до 15 95, причому конкретним неорганічним уповільнюючим полум'я засобом може бути хлорид натрію, хлорид калію, бромід калію, оксид сурми і т. ін. Уповільнюючим полум'я засобом на фосфорній основі може бути поліфосфат амонію, дигідрофосфат амонію, вторинний кислий фосфат амонію, червоний фосфор і т. ін. Уповільнюючий полум'я засіб на азотній основі може бути вибраний з- поміж меламіну, диціандіаміду, сечовини або біурету і т. ін., залежно від конкретних пропорцій та застосування.
Вищезазначену вогнегасну композицію завантажують у вогнегасник пристрій з гарячим аерозолем К-типу, і аерозольний вогнегасний засіб 5-типу або аерозольний вогнегасний засіб
К-типу серійного виробництва одночасно завантажують в один вогнегасний пристрій, зокрема, у такий спосіб:
Варіант втілення 1 50 г приготовленого зразка композиції основного карбонату міді, дигідрофосфату амонію та хлориду калію додають у вогнегасний пристрій, у який було завантажено 50 г утворюючого аерозоль агента К-типу, для здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Варіант втілення 2 бо 50 г приготовленого зразка композиції з оксалату міді, меламіну та хлориду калію додають у вогнегасний пристрій, у який було завантажено 50 г утворюючого аерозоль агента К-типу для здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 сму, їі результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Варіант втілення З 50 г приготовленого зразка композиції з ацетату міді, дигідрофосфату амонію та хлорид калію додають у вогнегасний пристрій, у який було завантажено 50 г утворюючого аерозоль агента К-типу для здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Варіант втілення 4 50 г приготовленого зразка композиції з карбонату міді, меламіну та хлориду калію додають у вогнегасний пристрій, у який було завантажено 50 утворюючого аерозоль агента К-типу для здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см ,їйї результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Варіант втілення 5 50 г приготовленого зразка композиції олеату міді, дигідрофосфату амонію та хлориду калію додають у вогнегасний пристрій, у який було завантажено 50 г утворюючого аерозоль агента К- типу для здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см 2, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Порівняльний приклад 1
Здійснення тесту на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см 2 для зразка вогнегасного пристрою, завантаженого лише 100г гарячого аерозольного вогнегасного засобу К-типу, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Порівняльний приклад 2
Здійснюють тест на гасіння полум'я 93-го бензину на олійному диску площею 0,25 см для зразка вогнегасного пристрою, завантаженого лише 100 г гарячого аерозольного вогнегасного засобу 5-типу, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів.
Порівняльний приклад З
Додають 50 г зразка композиції дигідрофосфату амонію та хлориду калію у вогнегасний пристрій з утворюючим аерозоль агентом К-типу, здійснюють тест на гасіння полум'я 93-го
Зо бензину на олійному диску площею 0,25 см, і результат тесту показано у Таблиці 1 з записами даних тестів. 50 г вогнегасної композиції солей міді згідно з даним винаходом приготовляли й формували згідно з традиційним процесом приготування і додавали у вогнегасні пристрої, завантажені 50 г утворюючого аерозоль агента К-типу, відповідно, для здійснення тестів на пожежогасіння 88.
Тести на пожежогасіння здійснювали за певними моделями тестування, вказаними у 6.3.2.1 у
СІА86-2009. У кожній групі здійснювали по три постріли і тести здійснювали у перехресний спосіб. Зразки вогнегасних пристроїв, завантажених 100 г звичайного аерозольного вогнегасного засобу 5-типу, аерозольного вогнегасного засобу К-типу та охолоджувача, відповідно, також було представлено у порівняльних прикладах, і тести з пожежогасіння здійснювали за однакових умов. Конкретні результати показано у Таблиці 1.
Таблиця 1
Порівняння різних компонентів композиції та порівняння результатів випробувань 11111111 112 13 14151112 3
Засіб Клипу.д////////7/ Ї777771111117Ї1111111111Сг1117г1г1г1їсгс
Засіб блипу.д/////777717 11111111
Оосновнийкарбонатмідії | 36 | / / /! ЇЇ її ЇЇ ацетатміді//////77777/ ЇЇ 88 Ї017Ї117Їг111117111117їс1 роксалатміді 77777711 Г111760 11111171 Ї111111111Г1111111г окарбонатміді/////// ЇЇ 11111111 олеатміді///////17711111111111Ї11111111111Г1111171Сг11111713и41111111г дигідрофосфатамонію.//-/ | 37 | | | |28| | | 56 меламн/ 77777777 ЇЇ 119 Ї111117ї111117їсг охпоридкалю /-//777777177111120 7711120 | 16 | 13 1 29 | 2 щЩщ | 2 щЩ | з (Гідроксипропілметилцелюлоза|8 45 | 3 | 35 | 45 | З | | | 35 остваратмавію.ї//-//777 17171125 ЇЇ 1251 3 ЮщЦ | 25. тальк / Ї777717171717171С17ЩЇ1111пр2е1 125 | її погашено погашено | погашено | погашено | погашено іпогашенопогашеноіпогашено
Вогнегасні засоби 5- та К-типу, які застосовуються у порівняльних прикладах з першого по третій у представленій вище таблиці, є вогнегасними засобами промислового виробництва. З
Таблиці 1 можна зробити висновок, що вогнегасні композиції солей міді варіантів втілення з першого по п'ятий згідно з даним винаходом здатні гасити вогонь в експериментах з олійними дисками, і можна спостерігати, що ефективність пожежогасіння вогнегасних композицій є вищою, ніж у порівняльних прикладах з першого по третій, і відкритий вогонь на насадках відсутній.

Claims (10)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Вогнегасна композиція солей міді, яка характеризується тим, що містить сполуку солей міді та вогнезахисний компонент, відповідно, у таких масових співвідношеннях: від ЗО до 95 95 сполуки солей міді; від 5 до 70 95 вогнезахисного компонента; 15 та додатково містить піротехнічний засіб, який забезпечує осадження вогнегасної композиції; при цьому температура розкладу сполуки солей міді становить понад 200 "С, і продукт розкладу вогнегасної композиції здатен гасити вогонь, а температура розкладу вогнезахисного компонента є більшою за 100 "С, і вогнезахисний компонент при розкладі утворює газоподібні сполуки розкладу, які мають вогнезахисний ефект і які можуть захоплювати вогнегасні вільні 20 радикали.
2. Вогнегасна композиція солей міді за п. 1, яка відрізняється тим, що вогнегасна композиція також містить домішку, і її масовий відсоток становить більше ніж 0 ії є меншим або дорівнює 10 95.
З. Вогнегасна композиція солей міді за п. 2, яка відрізняється тим, що домішкою є 25 гідроксипропілметилцелюлоза, ацеталевий адгезив, стеарат магнію, порошок тальку або їх комбінація.
4. Вогнегасна композиція солей міді за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що вогнегасна композиція містить органічну сполуку міді або неорганічну сполуку міді або їх комбінацію, і їх масовий відсоток в оптимальному варіанті складає від 60 до 90 95. 30
5. Вогнегасна композиція солей міді за п. 4, яка відрізняється тим, що точка плавлення органічної сполуки міді або неорганічної сполуки міді становить більше 100 "С, і її температура розпаду становить більше 200 "С.
6. Вогнегасна композиція солей міді за п. 5, яка відрізняється тим, що органічною сполукою міді є ацетат міді, оксалат міді, олеат міді, лінолеат міді, стеарат міді, цитрат міді, тартрат міді, 35 сіль міді з 2-оксибурштиновою кислотою, бензоат міді, саліцилат міді або їх суміш.
7. Вогнегасна композиція солей міді за п. 5, яка відрізняється тим, що неорганічною сполукою міді є карбонат міді, сульфат міді, нітрат міді, хлорид міді, гідроксид міді, сульфіт міді, основний карбонат міді, тіосульфат міді або їх суміш.
8. Вогнегасна композиція солей міді за будь-яким з пп. 1-3 або 5-7, яка відрізняється тим, що 40 температура розкладу вогнезахисного компонента у вогнегасній композиції перевищує 100 "С, і вогнезахисний компонент вивільнює сполуки газоподібних, рідких або твердих частинок, які забезпечують вогнезахисний ефект під час процесу розкладу.
9. Вогнегасна композиція солей міді за п. 8, яка відрізняється тим, що вогнезахисний компонент являє собою неорганічний уповільнюючий полум'я засіб, уповільнюючий полум'я 45 засіб на галогеновій основі, уповільнюючий полум'я засіб на фосфорній основі, уповільнюючий полум'я засіб на азотній основі або їх комбінацію, і масовий відсоток вогнезахисного компонента становить від 5 до 15 95.
10. Вогнегасна композиція солей міді за п. 9, яка відрізняється тим, що компоненти та їх масовий відсоток у вогнегасній композиції є такими: 50 від 80 до 90 95 сполуки солі міді; від 5 до 15 95 вогнезахисної композиції; від 1 до 5 95 домішки. 0 КомпютернаверсткаЛ.Бурлак.їд 00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201402596A 2011-08-16 2012-08-14 Вогнегасна композиція солей міді UA112194C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CN201110235064.6A CN102949800B (zh) 2011-08-16 2011-08-16 一种铜盐类灭火组合物
PCT/CN2012/080097 WO2013023576A1 (zh) 2011-08-16 2012-08-14 一种铜盐类灭火组合物

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112194C2 true UA112194C2 (uk) 2016-08-10

Family

ID=47714756

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201402596A UA112194C2 (uk) 2011-08-16 2012-08-14 Вогнегасна композиція солей міді

Country Status (14)

Country Link
US (1) US9295864B2 (uk)
EP (1) EP2742979B1 (uk)
JP (1) JP6362537B2 (uk)
KR (1) KR101952477B1 (uk)
CN (1) CN102949800B (uk)
AU (1) AU2012297386B2 (uk)
BR (1) BR112014003656B1 (uk)
CA (1) CA2845426C (uk)
MX (1) MX351524B (uk)
MY (1) MY163328A (uk)
RU (1) RU2610120C2 (uk)
UA (1) UA112194C2 (uk)
WO (1) WO2013023576A1 (uk)
ZA (1) ZA201401871B (uk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104307132B (zh) * 2014-11-17 2016-09-28 易小明 一种abc干粉灭火剂的制备方法
WO2016195635A1 (en) * 2015-05-29 2016-12-08 Sevo Systems, Inc. Method for delivering and extinguishing composition to a fire
US10869232B2 (en) 2018-01-16 2020-12-15 Mediatek Singapore Pte. Ltd. Method and apparatus for advertising channel switch time in a wireless transmission system
CN113292316B (zh) * 2021-05-10 2022-12-06 江苏苏嘉集团新材料有限公司 一种高温状态下可渗水降温的耐火砖及加工工艺
CN114159717B (zh) * 2021-12-06 2022-12-23 国网湖南省电力有限公司 锂离子电池热失控抑制剂组合物、锂离子电池热失控抑制剂及制备方法和应用、锂离子电池
CN116943090B (zh) * 2023-06-13 2024-05-28 湖北及安盾消防科技有限公司 一种化学冷却剂及其在k型气溶胶灭火剂中的应用
CN117046026A (zh) * 2023-06-27 2023-11-14 湖北及安盾消防科技有限公司 一种化学冷却剂及其在气溶胶灭火中的应用

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US327929A (en) * 1885-10-06 Dison
GB385860A (en) * 1931-06-10 1933-01-05 Ludwig Meyer Process for the manufacture of a field weed killer
GB627724A (en) * 1946-11-08 1949-08-15 James Taylor Improvements in or relating to gas-producing non-detonating compositions
SU1085043A1 (ru) * 1982-01-28 1992-03-23 Чимкентское Производственное Объединение "Фосфор" Им.50-Летия Октябрьской Революции Состав дл тушени пожаров
JPS60153880A (ja) * 1984-01-23 1985-08-13 宮田工業株式会社 エピタキシャルガスの消火および不燃化用薬剤
JPS63268796A (ja) * 1987-04-27 1988-11-07 Nippon Mining Co Ltd コ−ク状炭化水素物質の燃焼用助燃剤
JPH0657269B2 (ja) * 1987-12-28 1994-08-03 信越半導体株式会社 難消火性危険物用消火剤及びこれを使用する消火方法
JP2939753B2 (ja) * 1989-08-14 1999-08-25 敬之助 北 火災の炎を利用した消火方法
JPH0780095A (ja) * 1993-09-17 1995-03-28 Mitsui Toatsu Chem Inc 粉末消火薬剤
RU2106167C1 (ru) * 1995-12-28 1998-03-10 Общество с ограниченной ответственностью "Эпотос +" Пламягасящая композиция
DE10064285C1 (de) * 2000-12-22 2002-10-17 Nigu Chemie Gmbh Gasgeneratortreibstoff-Zusammensetzung und deren Verwendung
RU2357778C2 (ru) * 2007-06-14 2009-06-10 Юрий Михайлович Милехин Аэрозолеобразующий огнетушащий состав и способ его изготовления
CN101125242B (zh) * 2007-09-24 2011-01-26 北京林业大学 森林草原防火剂及其制备方法
RU2422181C2 (ru) * 2009-05-25 2011-06-27 Владимир Викторович Куцель Низкотемпературный беспламенный аэрозолеобразующий огнетушащий состав и способ его получения
CN102093711A (zh) * 2010-12-30 2011-06-15 金发科技股份有限公司 一种磷系阻燃的聚酰胺复合物及其制备方法

Also Published As

Publication number Publication date
EP2742979B1 (en) 2016-10-12
WO2013023576A1 (zh) 2013-02-21
MX2014001820A (es) 2014-10-13
CA2845426C (en) 2019-02-26
CN102949800A (zh) 2013-03-06
RU2610120C2 (ru) 2017-02-08
AU2012297386A1 (en) 2014-04-03
MX351524B (es) 2017-10-18
BR112014003656B1 (pt) 2021-02-17
US9295864B2 (en) 2016-03-29
CA2845426A1 (en) 2013-02-21
KR101952477B1 (ko) 2019-02-26
ZA201401871B (en) 2016-01-27
US20140183400A1 (en) 2014-07-03
BR112014003656A8 (pt) 2018-04-03
JP2014529424A (ja) 2014-11-13
EP2742979A4 (en) 2015-05-06
CN102949800B (zh) 2015-10-21
KR20140070554A (ko) 2014-06-10
AU2012297386B2 (en) 2015-12-10
MY163328A (en) 2017-09-15
JP6362537B2 (ja) 2018-07-25
RU2014108667A (ru) 2015-09-27
BR112014003656A2 (pt) 2017-07-18
EP2742979A1 (en) 2014-06-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA112194C2 (uk) Вогнегасна композиція солей міді
JP6173213B2 (ja) 高温分解によって消火物質を生成する消火組成物
RU2587177C9 (ru) Основанная на ферроцене огнетушительная композиция
RU2587176C2 (ru) Новый способ тушения огня
MX2015003907A (es) Composicion de extincion de incendios de oxisal metalica.
RU2554580C2 (ru) Огнетушащая композиция, образующая огнетушащее вещество при высокотемпературной сублимации
CA2845424C (en) Fire-extinguishing composition comprising an organic acid compound
JP2013541363A5 (uk)
MX2015003639A (es) Composicion de extincion de incendios de fosfato.
JP2013541361A5 (uk)
WO2013023584A1 (zh) 一种新型灭火组合物
WO2013023572A1 (zh) 一种灭火组合物