UA110870U - Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію - Google Patents

Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію Download PDF

Info

Publication number
UA110870U
UA110870U UAU201603702U UAU201603702U UA110870U UA 110870 U UA110870 U UA 110870U UA U201603702 U UAU201603702 U UA U201603702U UA U201603702 U UAU201603702 U UA U201603702U UA 110870 U UA110870 U UA 110870U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
main
additional
storage tank
waste water
potential energy
Prior art date
Application number
UAU201603702U
Other languages
English (en)
Inventor
Альберт Давидович Феодосьєв
Олександр Альбертович Феодосьєв
Original Assignee
Альберт Давидович Феодосьєв
Олександр Альбертович Феодосьєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Альберт Давидович Феодосьєв, Олександр Альбертович Феодосьєв filed Critical Альберт Давидович Феодосьєв
Priority to UAU201603702U priority Critical patent/UA110870U/uk
Publication of UA110870U publication Critical patent/UA110870U/uk

Links

Landscapes

  • Other Liquid Machine Or Engine Such As Wave Power Use (AREA)

Abstract

Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, що містить основний накопичувальний бак, установлений на одному із поверхів висотного будинку і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони якого установлена основна гідротурбіна та основний генератор, з'єднаний на одному валу з основною гідротурбіною, причому включає щонайменше один додатковий накопичувальний бак, установлений на різних рівнях поверхів висотного будинку по відношенню до основного накопичувального бака і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони щонайменше одного додаткового накопичувального бака в каналах зливу відпрацьованої води установлена додаткова гідротурбіна, з'єднана на одному валу муфтою з додатковим генератором.

Description

Корисна модель належить до галузі гідроенергетики і може бути застосована для виробництва електроенергії відпрацьованої води в каналізаційних системах висотних житлових та промислових будівлях.
Пристрій призначений для перетворення потенціальної енергії води каналізаційних стоків, що падає з висоти багатоповерхових будинків в електроенергію.
Для вирішення даного завдання оптимальним буде повторне використання відпрацьованої води гарячого і холодного водопостачання висотних будівель. Вода (як приклад виберемо типову 22 поверхову будівлю), виконавши своє основне призначення, яке зажадало витрат електроенергії оплаченої споживачами, падає приблизно з 60 метрової висоти, що має величезну потенціальну та кінетичну енергію, що витрачається даремно.
Відомий пристрій для отримання енергії від каналізаційних стоків (патент Російської
Федерації на корисну модель Мо 82783, МПК (2006.01) РОЗВ 13/00, пріоритет від 31.12.2008, що містить патрубки і електрогенератор з валом, що відрізняється тим, що включає корпус, всередині якого змонтовано несиметрична ємність з валом, на вихідному кінці якого встановлений зубчастий сектор, що знаходиться в зачепленні з зубчастим колесом, співвісно з яким на валу встановлена обгінна муфта, при цьому зазначений корпус містить вхідний і вихідний патрубки для каналізаційних стоків.
Недоліком даного пристрою є не повне використання енергії від каналізаційних стоків та незручне обслуговування генератора під час експлуатації пристрою.
Також відомий пристрій для отримання енергії від каналізаційних стоків |(патент Російської
Федерації на корисну модель Мо 84474, МПК (2006.01) РОЗВ 13/00, пріоритет від 02.02.2009), що містить патрубки і електрогенератор з валом, що відрізняється тим, що включає корпус, всередині якого встановлено робочий ротор з лопатями, що містить вал, вихідний кінець якого з'єднаний з валом генератора, при цьому корпус містить розміщену під уклоном гребінку і зазначені патрубки для каналізаційних стоків.
Недоліком даного пристрою є не повне використання енергії від каналізаційних стоків, тому що лопаті тільки частково перекривають трубу стояка, і вигнута форма лопатей сприяє зачепленню сміття і як наслідок забруднення і зупинки електрогенератора.
Недоліком також є незручне обслуговування генератора під час експлуатації пристрою.
Зо Відмий пристрій для отримання енергії від каналізаційних стоків |(патент України на корисну модель Мо 87626, МПК (2014.01) РОЗВ 13/00, пріоритет від 23.09.2013), що містить систему зливних каналізаційних труб, з'єднаних з ємностями для відпрацьованої води, турбіну та генератор, турбіна розташована в камері, в яку входить каналізаційна труба в найнижчій точці системи, причому турбіна розташована вертикально, а генератор встановлений над турбіною.
Такий відомий пристрій у порівнянні з вищеприведеними аналогами дозволяє підвищити ефективність перетворення потенціальної енергії відпрацьованих стоків води, оскільки турбіна розташована в найнижчій точці системи, а встановлення генератора над турбіною дозволяє без особливих труднощів обслуговувати пристрій для отримання енергії від каналізаційних стоків.
Суттєвим недоліком цього відомого пристрою є низька ефективність перетворення потенціальної енергії потоку відпрацьованих стоків в електричну енергію та низька надійність за рахунок нестабільної роботи пристрою із-за змінної подачі води відпрацьованих стоків на лопаті турбіни, причому подача води має випадковий і нерегульований характер. В результаті чого нестабільне обертання лопатей турбіни визиває нестабільну роботу генератора, що в цілому знижує надійність пристрою.
Недоліком цього відомого пристрою також є незручне обслуговування генератора під час експлуатації пристрою.
Найбільш близьким за технічною суттю до заявленого технічного рішення, вибраний як прототип, є пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію (патент Китаю на корисну модель Мо 202531340, МПК (2006.01) РОЗ3В13/00, пріоритет від 06.04.2012), що містить систему каналізаційних труб з каналами зливу відпрацьованої води, в один із яких вмонтований основний накопичувальний бак, з нижньої сторони якого в каналі зливу відпрацьованої води установлена основна гідротурбіна та основний генератор, з'єднаний на одному валу з основною гідротурбіною.
Ознаками даного відомого рішення, що співпадають з ознаками рішення, що заявляється, є: пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, що містить основний накопичувальний бак, установлений на одному із поверхів висотного будинку і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони якого установлена основна гідротурбіна та основний генератор, з'єднаний на одному валу з основною гідротурбіною.
Відомий пристрій забезпечує досягнення ефекту економії електроенергії при зниженні 60 вартості затрат на установку та обслуговування.
Суттєвим недоліком цього відомого пристрою є низька ефективність перетворення потенціальної енергії потоку відпрацьованих стоків в електричну енергію та низька надійність за рахунок нестабільної роботи пристрою із-за змінної подачі води відпрацьованих стоків на лопаті гідротурбіни, причому подача води має випадковий і нерегульований характер. В результаті чого нестабільне обертання лопатей гідротурбіни визиває нестабільну роботу генератора, що в цілому знижує надійність пристрою.
Недоліком цього відомого пристрою також є незручне обслуговування гідротурбіни та генератора під час експлуатації пристрою.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення пристрою для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, у якого за рахунок конструктивних особливостей забезпечується підвищення ефективності перетворення потенціальної енергії потоку відпрацьованих стоків в електричну енергію та підвищення надійності роботи пристрою.
Особливістю даної конструкції також є поліпшення зручності обслуговування гідротурбіни та генератора під час експлуатації пристрою та його ремонту.
Поставлену задачу вирішено новими технічними рішеннями заявленого пристрою для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, що містить основний накопичувальний бак, установлений на одному із поверхів висотного будинку і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони якого установлена основна гідротурбіна та основний генератор, з'єднаний на одному валу з основною гідротурбіною, відповідно до корисної моделі, включає щонайменше один додатковий накопичувальний бак, установлений на різних рівнях поверхів висотного будинку по відношенню до основного накопичувального бака і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони щонайменше одного додаткового накопичувального бака в каналах зливу відпрацьованої води установлені додаткова гідротурбіна з'єднана на одному валу муфтою з додатковим генератором.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, відповідно до корисної моделі, включає систему накопичування та зливу основного і додаткових накопичувальних баків, на одному валу з протилежної сторони основної гідротурбіни та відповідних валах додаткових гідротурбін установлені фальшмуфти, ємності кожного із
Зо додаткових накопичувальних баків на різних рівнях поверхів висотних будинків зверху донизу збільшуються принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого накопичувального бака, система зливу основного накопичувального бака налаштована на автоматичний злив повного бака, а системи зливу кожного додаткового накопичувального бака налаштовані на автоматичний злив половини бака, а нижня частина основного і додаткових накопичувальних баків виконана конусоподібною.
Між сукупністю суттєвих ознак пристрою для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, що заявляється, і досягнутим результатом існує причинно-наслідковий зв'язок, який пояснюється наступним.
Надходження відпрацьованої води в систему каналізації від ємностей висотних багатоповерхових будинків має нерегульований та нестабільний характер.
Для підвищення ефективності перетворення потенціальної енергії потоку відпрацьованих стоків в електричну енергію та підвищення надійності роботи пристрою на різних рівнях поверхонь висотних багатоповерхових будинків установлюють основний і додаткові накопичувальні баки для регульованого накопичування і автоматичного зливу відпрацьованої води, що подається на лопаті основних і додаткових гідротурбін.
Вирішення поставленої задачі здійснюється за рахунок стабілізації каналізаційних потоків і відповідно стабілізації обертання основної і додаткових гідротурбін та відповідно стабілізації електричних параметрів основного і додаткових генераторів, з'єднаних муфтами на відповідних валах з основною і додатковими гідротурбінами.
Додатково для поліпшення зручності обслуговування гідротурбін та генераторів під час експлуатації пристрою на відповідних валах основної та додаткових гідротурбін зі сторони, протилежної від установлення відповідних основного і додаткових генераторів установлені фальшмуфти.
Основним призначенням фальшмуфт є забезпечення примусового прокручування загального вала відповідних основної і додаткових гідротурбін у разі засмічування лопатей основної та додаткових гідротурбін.
При цьому зливна вода проходить через систему байпасних трубопроводів і система зливу не порушується.
Після примусового ручного прокручення фальшмуфтами валів відповідних гідротурбін затор 60 буде усунений та схема зливу буде поновлена.
Указані ознаки складають суть корисної моделі.
Сукупність ознак, що приведена у формулі корисної моделі, у повній мірі забезпечує можливість досягнення поставленої задачі.
Нижче приводиться опис запропонованого пристрою для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, який ілюструється кресленнями, де на фіг. 1 зображена загальна структурна схема пристрою для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію.
На фіг. 2 зображений основний силовий блок безпосереднього перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію.
На фіг. 3 зображена конструкція профілю гідротурбіни у розрізі.
Дана корисна модель пояснюється конкретними прикладами виконання, які однак не є єдино можливими, але наочно демонструють можливість досягнення даною сукупністю ознак заданого технічного результату.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, показаний на фіг. 1, що містить систему каналізаційних труб з каналами 1 зливу відпрацьованої води, в один із яких вмонтований основний накопичувальний бак 2, з нижньої сторони З якого в каналі 1 зливу відпрацьованої води установлений основний силовий блок 4 безпосереднього перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію включає додаткові накопичувальні баки 5 та 6 установлені на різних рівнях поверхів висотних будинків по відношенню до основного накопичувального бака 2 і вмонтовані в канал 1 зливу, з'єднаний з ємностями для відпрацьованої води (не показані).
З нижньої сторони 3 основного накопичувального бака 2 в каналі 1 зливу відпрацьованої води установлений силовий блок 4, що має основну гідротурбіну 7 та основний генератор 8, з'єднаний на одному валу муфтою 9 з основною гідротурбіною 7. На одному валу з протилежної сторони основної гідротурбіни 7 установлена фальшмуфта 10.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію включає систему накопичування та зливу (не показані) основного накопичувального бака 2 і додаткових накопичувальних баків 5 та 6.
З нижньої сторони 11 додаткового накопичувального бака 5 установлений додатковий силовий блок 12 безпосереднього перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію, що структурно складається аналогічно основному силовому блоку 4 і включає додаткову гідротурбіну 13, вмонтовану в каналі 1 зливу відпрацьованої води і з'єднану на одному валу муфтою 14 з додатковим генератором 15.
На одному валу з протилежної сторони додаткової гідротурбіни 13 установлена фальшмуфта 16.
Аналогічно з нижньої сторони 17 додаткового накопичувального бака б установлений додатковий силовий блок 18, що складається із додаткової гідротурбіни 19, вмонтованої в канал 1 зливу відпрацьованої води і з'єднаної на одному валу муфтою 20 з додатковим генератором 21.
На одному валу з протилежної сторони додаткової гідротурбіни 19 установлена фальшмуфта 22.
Ємність додаткового накопичувального бака 5, установленого на різних рівнях поверхів висотного будинку, зокрема нижче, по відношенню до основного накопичувального бака 2 збільшена принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого основного накопичувального бака 2.
Відповідно, ємність додаткового накопичувального бака 6, установленого на різних рівнях поверхів висотного будинку, зокрема нижче, по відношенню до додаткового накопичувального бака 5 збільшена принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого додаткового накопичувального бака 5.
Система зливу основного накопичувального бака 2 налаштована на автоматичний злив повного основного накопичувального бака 2, а системи зливу кожного додаткового накопичувального бака 5 та б налаштовані на автоматичний злив половини додаткових накопичувальних баків 5 та 6.
Таке настроювання системи накопичування та зливу не дозволяє неконтрольований підйом рівня відпрацьованої води в системі, при якому можливий перелив відпрацьованої води і заливання ємностей в приміщеннях.
Для запобігання можливого накопичування твердої фракції та сміття нижня частина З основного накопичувального бака 2 і відповідні нижні частини 11 та 17 додаткових бо накопичувальних баків 5 та 6 виконані конусоподібними.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію містить систему байпасних трубопроводів 23, 24, 25 та 26, підключену до каналів зливу 1 відпрацьованої води та систему трубопроводів 27, 28 та 29 автономного зливу основного накопичувального бака 2 і додаткових накопичувальних баків 5 та 6.
Байпасний трубопровід 23 з регулювальним вентилем 30 призначений для зливу відпрацьованої води при переливі основного накопичувального бака 2.
Система байпасних трубопроводів 24, 25 та 26 з відповідними регулювальними вентилями 31, 32 та 33 призначені для забезпечення переливання відпрацьованої води у періоди ремонту відповідно основної гідротурбіни 7 або додаткових гідротурбін 13 і 19.
Система трубопроводів 27, 28 та 29 з регулювальними вентилями 34, 35 та 36 призначена для автономного зливу відповідно основного накопичувального бака 2 і додаткових накопичувальних баків 5 та 6 у періоди їх ремонту або очищення від можливого накопичування твердої фракції та сміття.
В канал 1 зливу відпрацьованої води установлені регулювальні вентилі 37, 38 та 39 для забезпечення наповнення відповідно основного накопичувального бака 2 та додаткових накопичувальних баків 5 та 6.
В канали 1 зливу відпрацьованої води також установлені регулювальні вентилі 40, 41 та 42 для забезпечення зливу відпрацьованої води відповідно з основного накопичувального бака 2 та додаткових накопичувальних баків 5 та 6.
На виході каналу 1 зливу відпрацьованої води установлений регулювальний вентиль 43 для зливу відпрацьованої води у центральну систему каналізації.
Основний силовий блок 4 безпосереднього перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію (фіг. 2) складається із основної гідротурбіни 7 та основного генератора 8, з'єднаний на одному валу муфтою 9 з основною гідротурбіною 7.
Основна гідротурбіна 7 вмонтована безпосередньо в трубопровід стояка каналу 1 зливу відпрацьованої води з нижньої сторони З основного накопичувального бака 2.
На одному валу з протилежної сторони основної гідротурбіни 7 установлена фальшмуфта 10.
Як елементів опор валів використовують підшипники кочення 44 та 45 для забезпечення
Зо зменшення тертя і поліпшення обертання основної гідротурбіни 7 та основного генератора 8, що дозволяє підвищити ефективність перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію за рахунок зменшення механічних утрат на тертя.
Додаткові силові блоки 12 та 18 безпосереднього перетворення потенційної енергії каналізаційних потоків в електроенергію (фіг. 1), які можуть бути установлені на різних поверхах висотного будинку у нижніх частинах 11 та 17 відповідного додаткового накопичувального бака 5 та 6, побудовані аналогічно основному силовому блоку 4 (окремо не показані).
На фіг. З зображена конструкція профілю основної гідротурбіни 7 (причому додаткові гідротурбіни 13 та 19 побудовані аналогічно основної гідротурбіни 7), що включає горизонтальний вал 46 з розміщеними навколо нього криволінійними лопатями 47.
Основна гідротурбіна 7, також як і додаткові турбіни 13 та 19, установлені в трубопроводі стояка каналу 1 зливу відпрацьованої води так, що половина лопатей 47 не взаємодіють з потоком, тому що знаходяться усередині карману 48, у той час як друга половина лопатей 47 взаємодіють з потоком.
Лопаті 47 можуть бути зорієнтовані як опуклістю униз (фіг. 3), так і опуклістю догори. За рахунок такої конструкції запобігається відкладення твердих осадів та сміття, що підвищує надійність експлуатації пристрою у цілому.
Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію працює в наступний спосіб.
Потік відпрацьованої води від ємностей із приміщень висотного будинку (не показані) надходить через нормально відкритий регулювальний вентиль 37 трубопроводу стояка каналу 1 зливу відпрацьованої води і накопичується в основному накопичувальному баку 2, установленому на одному із верхніх поверхів висотного будинку.
В момент його повного заповнення спрацьовує система автоматичного зливу, наприклад поплавкового типу, так що потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 40 падає у каналі 1 зливу відпрацьованої води на лопаті 47 і передає обертальний рух горизонтальному валу 46 основної гідротурбіни 7 силового блока 4. Обертання горизонтального вала 46 через муфту 9 передається на вал ротора основного генератора 8, у результаті чого виробляється електроенергія.
Потік відпрацьованої води, що взаємодіє з периферійною частиною лопатей 47 основної гідротурбіни 7, діє на них під кутом приблизно до 90". У зв'язку з цим досягається практично максимальний крутильний момент на горизонтальному валу 46.
Окрім того, сходить нанівець імовірність відкладення осадів поблизу горизонтального вала 46, тому що віддентрована сила та сила ваги сприяє самоочищенню лопатей 47 у нижній частині траєкторії їх руху.
Потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 38 надходить в додатковий накопичувальний бак 5, установлений на одному із поверхів нижче поверху установки основного накопичувального бака 2.
Ємність додаткового накопичувального бака 5, установленого на різних рівнях поверхів висотного будинку, збільшена принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого основного накопичувального бака 2.
Система зливу додаткового накопичувального бака 5 налаштована на автоматичний злив половини додаткового накопичувального бака 5.
Таке настроювання системи накопичування та зливу не дозволяє неконтрольований підйом рівня відпрацьованої води в системі, при якому можливий перелив відпрацьованої води і заливання ємностей в приміщеннях.
В момент заповнення додаткового накопичувального бака 5 наполовину його ємності спрацьовує система автоматичного зливу, наприклад поплавкового типу, так що потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 41 падає у каналі 1 зливу відпрацьованої води на лопаті додаткової турбіни 13 і передає обертальний рух горизонтальному валу додаткової гідротурбіни 13 силового блока 12 для вироблення електроенергії додатковим генератором 15.
Потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 39 надходить в додатковий накопичувальний бак б установлений на одному із поверхів нижче поверху установки додаткового накопичувального бака 5.
Ємність додаткового накопичувального бака б, установленого нижче додаткового накопичувального бака 5, збільшена принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого додаткового накопичувального бака 5.
Зо Система зливу додаткового накопичувального бака 6 налаштована на автоматичний злив половини додаткового накопичувального бака 6.
Таке настроювання системи накопичування та зливу не дозволяє неконтрольований підйом рівня відпрацьованої води в системі, при якому можливий перелив відпрацьованої води і заливання ємностей в приміщеннях.
В момент заповнення додаткового накопичувального бака б наполовину його ємності спрацьовує система автоматичного зливу, наприклад поплавкового типу, так що потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 42 падає у каналі 1 зливу відпрацьованої води на лопаті додаткової турбіни 19 і передає обертальний рух горизонтальному валу додаткової гідротурбіни 19 силового блока 18 для вироблення електроенергії додатковим генератором 21.
Потік відпрацьованої води через нормально відкритий регулювальний вентиль 43 надходить в центральну систему каналізації.
Якщо додатковий накопичувальний блок 6 є останнім із додаткових накопичувальних баків, що використовується в пристрої, то він може бути установленим на першому поверсі або у підвальному приміщенні будинку.
У періоди ремонту або очищення основного накопичувального бака 2 або додаткових накопичувальних баків 5 та б від можливого накопичування твердої фракції та сміття закривають відповідні регулювальні вентилі 40, 41 або 42 і відкривають відповідні нормально закриті регулювальні вентилі 34, 35 та 36 для автономного зливу відпрацьованої води через систему трубопроводів 27, 28 та 29 відповідно із основного накопичувального бака 2 і додаткових накопичувальних баків 5 та 6 в центральну систему каналізації.
У періоди профілактики або ремонту відповідно основної гідротурбіни 7 або додаткових гідротурбін 13 ї 19 закривають відповідні регулювальні вентилі 38 та 40, 39 та 41, 42 та 43 і відкривають відповідні нормально закриті регулювальні вентилі 31, 32 та 33 для зливу відпрацьованої води через систему байпасних трубопроводів 24, 25 та 26.
Для очищення лопатей 47 основної гідротурбіни 7 та лопатей додаткових гідротурбін 13 та 19 використовуються відповідні фальшмуфти 10, 16 та 22, установлені на відповідних валах основної гідротурбіни 7 та додаткових гідротурбін 13 та 19.
Очищення лопатей від налиплих твердих фракцій та сміття здійснюють шляхом силового бо ручного прокручування відповідних фальшмуфт 10,16 або 22 та їх струшування.
Робота пристрою може контролюватись системою управління (не показана) для накопичування та перерозподілу електроенергії яка одержана з допомогою заявленого пристрою.
Заявлений пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію забезпечує підвищення ефективності перетворення потенціальної енергії потоку відпрацьованих стоків в електричну енергію та підвищення надійності роботи пристрою.
Особливістю даної конструкції також є поліпшення зручності обслуговування гідротурбін та генераторів під час експлуатації пристрою та його ремонту.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію, що містить основний накопичувальний бак, установлений на одному із поверхів висотного будинку і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони якого установлена основна гідротурбіна та основний генератор, з'єднаний на одному валу з основною гідротурбіною, який відрізняється тим, що включає щонайменше один додатковий накопичувальний бак, установлений на різних рівнях поверхів висотного будинку по відношенню до основного накопичувального бака і вмонтований в канал зливу відпрацьованої води, з нижньої сторони щонайменше одного додаткового накопичувального бака в каналах зливу відпрацьованої води установлена додаткова гідротурбіна, з'єднана на одному валу муфтою з додатковим генератором.
2. Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію за п. 1, який відрізняється тим, що включає систему накопичування та зливу основного і додаткових накопичувальних баків, на одному валу з протилежної сторони основної гідротурбіни та відповідних валах додаткових гідротурбін установлені фальшмуфти, ємності кожного із додаткових накопичувальних баків на різних рівнях поверхів висотних будинків зверху донизу збільшуються принаймні вдвічі по відношенню до ємності вищерозташованого накопичувального бака, система зливу основного накопичувального бака налаштована на автоматичний злив повного бака, а системи зливу кожного додаткового накопичувального бака Зо налаштовані на автоматичний злив половини бака, а нижня частина основного і додаткових накопичувальних баків виконана конусоподібною. (с;
UAU201603702U 2016-04-07 2016-04-07 Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію UA110870U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603702U UA110870U (uk) 2016-04-07 2016-04-07 Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603702U UA110870U (uk) 2016-04-07 2016-04-07 Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA110870U true UA110870U (uk) 2016-10-25

Family

ID=57232171

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201603702U UA110870U (uk) 2016-04-07 2016-04-07 Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA110870U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2017000918A1 (zh) 间歇压力流排水系统
JP6873444B2 (ja) 複数の高層建物のエネルギー貯蔵管を利用して発電するシステム
CN102840082A (zh) 一种高层建筑废水能量利用装置
KR101261033B1 (ko) 고층건물의 낙수 에너지를 이용한 발전장치
CN103104009B (zh) 一种超高层建筑水势能发电和热回收系统
CN204225213U (zh) 楼宇雨污分流装置
RU2492352C2 (ru) Устройство преобразования энергии отработанной воды в электрическую энергию
CN203114504U (zh) 一种超高层建筑水势能发电和热回收系统
JP2013024161A (ja) 高層ビル下水の落下エネルギーを利用するビル内水力発電システム
CN201531359U (zh) 下水道水力发电装置
UA110870U (uk) Пристрій для перетворення потенціальної енергії каналізаційних стоків в електроенергію
JPH08237997A (ja) 排水利用発電装置
JP2014190302A (ja) 小水力駆動装置
KR20090110283A (ko) 중력을 이용한 다층구조 소수력발전과 정화처리시스템
CN206495773U (zh) 一种水力式水泵
CN201539351U (zh) 管道接入式微型水轮发电装置
CN103979748A (zh) 一种具有水质水量调节功能的无动力生化预处理装置
JP2007120453A (ja) 家庭用発電システム
Babbitt Plumbing
CN203640010U (zh) 一种楼层废水循环利用系统
JP2018128005A (ja) パイプ状スクリュウポンプユニット
RU174172U1 (ru) Дождевая микро-ГЭС
CN207295964U (zh) 一种一体化卧式预制泵站
JPH06193553A (ja) W式シーソー連設重力発電
CN209556046U (zh) 一种高层建筑物排水系统