UA109418U - Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію - Google Patents

Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію Download PDF

Info

Publication number
UA109418U
UA109418U UAU201601630U UAU201601630U UA109418U UA 109418 U UA109418 U UA 109418U UA U201601630 U UAU201601630 U UA U201601630U UA U201601630 U UAU201601630 U UA U201601630U UA 109418 U UA109418 U UA 109418U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shi
energy
shy
installation
shk
Prior art date
Application number
UAU201601630U
Other languages
English (en)
Inventor
Євген Прокопович Лісовенко
Юрій Юрійович Філіпович
Original Assignee
Національний Університет Водного Господарства Та Природокористування
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Водного Господарства Та Природокористування filed Critical Національний Університет Водного Господарства Та Природокористування
Priority to UAU201601630U priority Critical patent/UA109418U/uk
Publication of UA109418U publication Critical patent/UA109418U/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02EREDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
    • Y02E10/00Energy generation through renewable energy sources
    • Y02E10/30Energy from the sea, e.g. using wave energy or salinity gradient

Landscapes

  • Other Liquid Machine Or Engine Such As Wave Power Use (AREA)

Abstract

Установка для перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію складається із шарнірно з'єднаних плаваючих тіл, силового перетворювача (поршневого насоса), важелів, шарнірів та якірного пристрою. При цьому співвісно із важелем і шарнірно із ним зв'язана установлена вертикальна штанга, яка зв'язана зі штоком гірлянди високонапірних поршневих насосів, а також встановлено напірний бак-акумулятор, з'єднаний трубопроводом із турбіною, а верхній б'єф напірного бака-акумулятора оснащено повітронепроникною діафрагмою.

Description

Корисна модель належить до систем хвильових енергетичних установок, а саме таких, у яких як хвильові перетворювачі прийняті плаваючі тіла (судно, пліт, понтон тощо), що коливаються відносно нерухомої опори або відносно один одного, і може бути використана для створення автономних і самопересувних енергетичних установок у прибережній акваторії морів, водосховищ або навколо островів.
Відома хвильова енергетична установка "Пірнаюча качка" англійського винахідника
Стефана Солтера |1|, яка складається із ексцентричних поплавків, що розкачуються на хвилях під дією зміни форми поверхні моря і тиску набігаючої хвилі. Зміна кутового положення поплавка по відношенню до вала, що проходить через нього, перетворюється у роботу насоса, що перекачує робочу рідину у гідравлічний механізм, або за допомогою зубчатої передачі перетворюється у оберти вала генератора. Недоліки цієї установки: необхідність передачі повільного коливального руху на привід генератора, необхідність зняття потужності із плаваючого на значній глибині пристрою значної довжини, внаслідок високої чутливості системи до напряму хвиль необхідно відслідковувати зміну їхнього напрямку для отримання високого к.к.д. перетворення.
Найближчим аналогом корисної моделі приймаємо хвильову енергетичну установку "Шарнірний пліт" Крістофера Коккерела |2), що складається із шарнірно з'єднаних плаваючих тіл, силового перетворювача, важелів, шарнірів та якірного пристрою. При проходженні вздовж плота поверхневих хвиль його ланки змінюють нахил одна відносно іншої, намагаючись розташуватися по рівню вільної поверхні чергової хвилі. При цьому виконується робота, що використовується насосами, які качають робочу рідину у гідравлічний акумулятор. Звідти робоча рідина надходить у гідравлічний двигун, який обертає генератор електричної енергії.
Недоліком даної установки є те, що контурний пліт Кокксерела установлюється перпендикулярно до фронту хвилі і відслідковує її профіль.
Задача корисної моделі - створення пристрою для ефективного та надійного перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію та отримання високого к.к.д. перетворення.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що співвісно із важелем (який приєднано до плаваючого тіла) і шарнірно із ним зв'язана установлена вертикальна штанга, яка зв'язана зі
Зо штоком гірлянди високонапірних поршневих насосів, а також встановлено напірний бак- акумулятор, з'єднаний трубопроводом із турбіною, а верхній б'єф напірного бака-акумулятора оснащено повітронепроникною діафрагмою.
Хвиля, що має однакове значення потенційної і кінетичної енергії, наближуючись до плаваючого тіла, перетворює кінетичну енергію у потенційну, внаслідок чого висота хвилі збільшується удвічі, крім того, поплавок, що коливається на хвилях, має приєднану масу води, яка рівна близько половині його водовиштовхування. Для передачі змінної енергії плаваючого тіла прийнято важіль, зв'язаний шарнірно із вертикальною штангою, яка, у свою чергу, також шарнірно зв'язана зі штоком високонапірного поршневого насоса. Насос перетворює змінні пульсації енергії плаваючого тіла за допомогою робочого тіла - рідини (прісна, водопровідна, дощова вода тощо) у постійно направлену високонапірну струмину робочого тіла у напірний бак-акумулятор, що практично вирішує проблему перетворення змінних пульсацій енергії хвиль у однонаправлений рух рідини.
Доказом вирішення поставленої задачі є те, що напірний бак-акумулятор акумулює високонапірну робочу рідину усіх насосів установки, створює сприятливі і надійні умови для постійної і стійкої роботи гідротурбіни і електрогенератора. До того ж, для цього верхній б'єф бака-акумулятора оснащено повітронепроникною діафрагмою. Вище діафрагми знаходиться заданий підвищений тиск повітря у об'ємі, утвореному між діафрагмою та рівнем верхнього б'єфу. У центрі бака-акумулятора установлюється наскрізна труба оптимального діаметра для пропуску технічних напірних комунікацій, необхідних для управління вказаними вище перетворювачами і їхнім допоміжним обладнанням, крім цього труба може бути використана для створення автономних і самопересувних енергетичних установок для розвідувального і експлуатаційного буріння свердловин у прибережній акваторії моря, водосховища або навколо островів.
На фіг. 1 показано установку для перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію, на фіг. 2 та фіг. З - її поперечні перерізи А-А та В-В.
До складу установки для перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію входять: 1 - плаваюче тіло (судно-понтон), 2 - гірлянда насосів, З - бак-акумулятор, 4 - активна ківшева гідротурбіна, 5 - генератор, 6 - важіль першого-другого роду, 7 - вертикальна штанга, 8 - шарніри, 9 - наскрізна труба, 10 - напірні трубопроводи, 11 - огорожа надводної 60 частини, 12 - перекриття надводної частини, 13 - надводна частина, 14 - занурена частина, 15 -
фундамент споруди, 16 - камери кільцевого фундаменту, 17 - троси, 18 - кільцевий залізобетонний фундамент.
Установка для перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію працює наступним чином. Як плаваючі тіла прийнято судна-понтони, які розташовуються і швартуються у надводному положенні навколо вертикальної круглої або гранованої горловини надводної частини споруди. Передача енергії від судна-понтона до високонапірного поршневого насоса відбувається за допомогою важеля і вертикальної штанги, зв'язаних шарнірно (фіг. 1).
Установлюємо гірлянду із декількох насосів, поршні яких розташовані і працюють на одному вертикальному штоку об'єднаних насосів. Таке вирішення зберігає попереднє місце розташування одного насоса, але дозволяє збільшити у декілька разів об'ємну подачу і повністю використовувати енергію плаваючого тіла 1. Гірлянди насосів 2 практично вирішують проблему перетворення змінної енергії хвиль у однонаправлену подачу під великим напором у бак-акумулятор 3. Активна ківшева гідротурбіна 4 має загальний вал із ротором генератора 5 і частота їх обертів однакова. Важіль 6 передає енергію плаваючого тіла через вертикальну штангу 7, зв'язану шарнірно 8, на шток гірлянди насосів (Фіг. 2). Три таких гірлянди об'єднані на одну наскрізну трубу 9 (напірний трубопровід), що під'єднаний до бака-акумулятора 3, який є нижнім б'єфом (НБ). Верхній б'єф (ВБ) представлений кільцевою повітряною камерою, із тиском нижче висоти рідини у баку-акумуляторі. Задача такого рішення - підвищення економічності і надійності роботи активної ківшевої гідротурбіни 4 і генератора 5. Це досягається тим, що бак- акумулятор З у верхньому б'єфі оснащений кільцевою повітронепроникною діафрагмою, розташованою на межі вода - стиснене повітря. Повітронепроникна діафрагма може бути виконана із матеріалу із питомою вагою, меншою питомої ваги води. Повітряна камера постачається від баків-акумуляторів стисненого повітря, які, у свою чергу, живляться від компресорної станції. Насос 2 за один подвійний хід поршня виконує два процеси усмоктування і два нагнітання - для цього є два усмоктувальних і два нагнітальних клапани (фіг. 3). При переміщенні поршня вгору у нижній частині робоча рідина усмоктується, а у верхній - виштовхується.
Названі вище перетворювачі і їхнє допоміжне обладнання та прилади розташовуються у спеціальній плаваючій споруді, що складається із двох частин: надводної 13 і частково
Зо зануреної 14, що служить для кріплення і швартування на її зовнішній стороні плаваючих тіл.
Внутрішня частина труби забезпечує постачання і експлуатацію підводної розширеної частини машинного залу, розташованого на глибині, яка не піддається впливу шкідливих штормових хвиль, до того ж розташування гідротурбіни 4 нижче статичного рівня води збільшує потужність і виробіток електроенергії відповідно до її заглиблення.
Заякорювання може здійснюватися за допомогою кільцевого залізобетонного фундаменту 15 по периметру дна об'єкта, що зв'язаний із кільцевим фундаментом тросами 17. Низ фундаменту має камери 16, перекриті еластичним матеріалом. При транспортуванні об'єкта вони заповнюються стисненим повітрям, заякорюються - і він пересувається за допомогою спеціальних окремих тросів, зв'язаних із лебідкою. Кільцевий залізобетонний фундамент 18 спливає, і притискається до днища споруди. На місці установлення споруди повітря із камер 16 відкачується - і фундамент 18 щільно притискається до поверхні дна водойми. Крім того конструкція запропонованої споруди вільно обтікається поверхневими хвилями, тому відсутня зворотна (скидна) хвиля, яка йде назустріч наступаючій основній хвилі і зменшує її енергію.
Перевагою запропонованої установки є ефективність та надійність перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію, простота монтажу, пересування та заякорювання, і може бути використана для створення автономних і самопересувних енергетичних установок у прибережній акваторії морів, водосховищ або навколо островів. Крім постачання електроенергією прибережних населених пунктів, промислових і сільськогосподарських підприємств, створюються сприятливі умови експлуатації і використання берегів, значно зменшується розмив прибережної зони штормовими хвилями, створюються сприятливі умови для прибережного судноплавства тощо.
Джерела інформації: 1. Агеев В.А. Нетрадиционнье и возобновляемье источники знергии. - М.: МРСУ, 2004. - С. 119-121. 2. Кривченко Г.И., Карелин В.Я. Гидрозлектрическиє станции. - М.: Знергоатомиздат, 1987. -
С. 107.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Установка для перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію, яка складається із шарнірно з'єднаних плаваючих тіл, силового перетворювача (поршневого насоса), важелів, шарнірів та якірного пристрою, яка відрізняється тим, що співвісно із важелем і шарнірно із ним зв'язана установлена вертикальна штанга, яка зв'язана зі штоком гірлянди високонапірних поршневих насосів, а також встановлено напірний бак-акумулятор, з'єднаний трубопроводом із турбіною, а верхній б'єф напірного бака-акумулятора оснащено повітронепроникною діафрагмою. 1 Мер МЕН км КК АК ПІК е кі ща З і / 7 З з : Кох В Бе | | ; і т , - В ід; Ех ШЛЕ з ик, І сон: НН НН А: ши каре ВИ: І; і Ша у т паж тттих Е нь З 7» І; | й ! | ! І ще м а в; ! і | | | Ще ке ЩЕ Кркея й ВІ З кі ЇМшяля лом ху ххх сх хх хо | : У ше В Том хм елююсте ях І ай | ШИ: їх шк я хх Гек ГЕ З ев сю рух ННЯ ше а Не ШИ а Вк ШЕ ШИ ЖИ ми кий ля си М. Іі : Я Ко МНЕ З Я плн ГИ м шківа це ШИ КИ нн Я в. 1 х гриву У КК, СЯДЕ В - найк Ус Ге Й ї ї | і г; о, тео сек ЧЕ в ій ! З -1 й я шин нд що ши я ши НИННЮ Я ЕК ЩЕ й ра т в р ке нт й яв
    Фіг. 1 т х : В сі Ки г х 51 Її й т ОА осн А ко ве м ШИ а ДН: х З зд С: с Не МІНА с й са т я к кеш о и ПН Во Я х й ока я ПД НН о сина у, 2 У б х зе ев Х (й іх х Н ач я Е чату Ви Зо х і о з а фхжк, ко як : їх се тій ванн, ншш: еИ : Я він мне д БОГ, т кл ие ЧИНИ : - В ВИН ДИ з ; Ши лишини МК М шин: кеш зо ння че КН пк Ж КО Кр а м тертю і хі и ДИ ІЩЕ : ши: и Ци Дис х ж як З К , Кк С я ; Ше х с нн є «й рев ря ; ех й ко БЖ «А те дон 7 х їх Я я фе них я зе ї х Ж ни 5 Збех пд у С і: Її ши в І а в: ни о да о В У 7 Ж зу ї : : У КЕ Я йо Я І ; ;. рі Ед вена У х - г, -е и ше ж Її щ З т й У се х 7 з- : і шия й т : х де Ж, й Шк КА
    Фіг. 2 й ссни: ЦШИНИ: кое сов Й М ях на 7 Я М онстютниний Ж й й! : син Й й Й і н "Фе ке бий ТК оя- вий уз ки: де їй і У, х пранні як, у я С /й са і и шк Тл ЕД : Й і «по Й си й ги К й (9 г НО со й д З ше ур жо ТД Круть МОВО жо и ; кави ло ще ій в (б7х Ще. Ї М Шия в ши не и М Е тай Кі х й Я В Ї Ше: ШИ іа, ЛІ К НЯ хх 7 й кі що я ї й. й НЕ ни: Я М. Дн ні ї З з ши й М а В пе ї ух а ин юноне а а ва І х й ни ї х 2) ке що З г пе ще ; кі ГІ " р р пе Бе ї т. од п т й Ге х ях Яку й - й г т жи Я ж ся - зх ЗЕ Му -й - У й я В й 2 уй к: ПД ке У Я й У ки я | й - т і Й зи ь 3 пе Ей да ож / ' й Ся хе | й сосок : ден о нен н л4 «ріг. 3
UAU201601630U 2016-02-22 2016-02-22 Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію UA109418U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201601630U UA109418U (uk) 2016-02-22 2016-02-22 Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201601630U UA109418U (uk) 2016-02-22 2016-02-22 Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA109418U true UA109418U (uk) 2016-08-25

Family

ID=56707770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201601630U UA109418U (uk) 2016-02-22 2016-02-22 Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA109418U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102165182B (zh) 波浪驱动的泵以及将该泵连接至海床的设备
RU2430264C2 (ru) Энергетическая система на базе поплавкового насоса
JP2020045904A (ja) 波エネルギー変換装置
US6930406B2 (en) Tide compensated swell powered generator
US20100308589A1 (en) Heaving ocean wave energy converter
WO2013150320A2 (en) Mechanical hydraulic electrical floating and grounded system exploiting the kinetic energy of waves (seas-lakes-oceans) and converting it to electric energy and to drinking water
CN101952583B (zh) 用于脱盐及电力的海浪能量
AU2010315193A1 (en) Wave energy conversion device
US20120317970A1 (en) Wave power plant
US20090261593A1 (en) Tidal pump generator
TWI847013B (zh) 用於波能轉換器的輔助功率輸出裝置和包含該裝置的波能轉換器
WO2009076714A1 (en) Apparatus for extraction of energy from wave motion
US20130009401A1 (en) Offshore hydro power station
UA109418U (uk) Установка перетворення енергії поверхневих водяних хвиль у електричну енергію
CA2719643C (en) Maritime device for producing electric power
WO2011141691A2 (en) Tidal or wave energy harnessing device
WO2022055469A1 (ru) Способ получения электроэнергии из энергии морских волн, устройство и морская энергетическая станция-остров для его реализации
CN103452744A (zh) 一种可移动安装的海洋潮汐落差泵水储能发电系统
EP2501926B1 (en) Pumps
WO2009076713A1 (en) Reciprocating pump actuated by wave energy
EP4119788B1 (en) An apparatus and a method for extracting hydrostatic energy from sea waves
JP7440210B2 (ja) 揚水式水圧発電方法
EP1712783A1 (en) Wave energy converter
WO2012039629A1 (en) Pressure differential system extracting energy in various forms including, motion, temperature and pressure
Solovyev et al. The Ensuring of Survivability of Wave Energy Stations Constructive Elements in Extreme Weather Conditions