UA10510U - Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів - Google Patents

Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів Download PDF

Info

Publication number
UA10510U
UA10510U UAU200504343U UAU200504343U UA10510U UA 10510 U UA10510 U UA 10510U UA U200504343 U UAU200504343 U UA U200504343U UA U200504343 U UAU200504343 U UA U200504343U UA 10510 U UA10510 U UA 10510U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
current
resistance
voltage
equipment
recorder
Prior art date
Application number
UAU200504343U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Руслан Константинович Борисов
Георгій Михайлович Коліушко
Original Assignee
Руслан Константинович Борисов
Георгій Михайлович Коліушко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Руслан Константинович Борисов, Георгій Михайлович Коліушко filed Critical Руслан Константинович Борисов
Priority to UAU200504343U priority Critical patent/UA10510U/uk
Publication of UA10510U publication Critical patent/UA10510U/uk

Links

Landscapes

  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)

Abstract

Пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів містить задавальний генератор, регістратор, датчик у вигляді індукційного перетворювача, струмовий електрод, потенційні електроди та вимірювач напруги.

Description

Опис винаходу
Корисна модель стосується апаратури електромагнітних випробувань і контролю і може бути використана, 2 насамперед, для діагностики якості заземлювальних пристроїв (ЗП) різноманітних енергооб'єктів, наприклад, високовольтних підстанцій без розкривання грунту.
Згідно з сучасними нормативними вимогами до безпеки у завдання діагностики ЗП входить виявлення: - наявності в грунті і реального розташування ЗП (трас прокладення), включаючи глибини залягання заземлювачів, 70 - наявності і стану зв'язків обладнання з ЗП, - наявності або відсутності зв'язку в місцях перехрещень подовжніх і поперечних горизонтальних заземлювачів ЗП, - шляхів розтікання аварійних струмів з обладнання при ударах блискавки або короткому замиканні ( КЗ), - опору ЗП електроустановок, 19 - напруги дотику на території електроустановки в потенційно небезпечних місцях, - питомого опору грунту
Їдив. ГНД 34.20.303.-2003 "Випробування та контроль стану заземлювальних пристроїв електроустановок.
Типова інструкція."-- Галузевий керівний документ Мін. палива та енергетики України.-К.-2003.-С. 9-10). Але жоден з відомих на сьогодні пристроїв не дозволяє контролювати всі ці параметри.
Відомий пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів ЕАБМІОС |див. АЮ. Саулов "Металлоискатели". - СПб. - Наука и техника.-2004. - С. 190). Воно містить задаючий генератор, регістратор (приймач).
Згаданий пристрій дозволяє виявляти трасу заземлювальних пристроїв по магнітним полям, які індукуються змінним током, що створюється генератором, або токами від зовнішніх джерел. Недоліками пристрою є 22 неможливість визначення напруги дотику та опору ЗП, питомого опору грунта, а також виявлення шляхів -о розтікання струмів з обладнання при ударах блискавки або КЗ.
Відомий також пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів (вимірювач опору заземлення) Ф 4103, який містить задаючий генератор, а також регістратор - вибірний вольтметр з затискачами для підключення струмових і потенціальних електродів. Останні також входять до складу пристрою. |див. Измеритель о 30 сопротивления заземления Ф 4103-М1. - Уманское ПО "МЕГОММЕТР".- Паспорт. - Монастьірище, районная «- типография. - 19911.
Цей пристрій дозволяє вимірювати опір ЗП і питомий опір грунтів. За допомогою генератора створюють коло о току крізь ЗП. Для цього на деякій відстані розміщують (забивають) струмовий допоміжний електрод і Га») потенційний допоміжний електрод для вимірювання падіння напруги на опорі досліджуваного ЗП (при 3о проходженні крізь нього току). Вибірний вольтметр виділяє на тлі завад корисний сигнал, який є пропорційним -- вимірюваному опору ЗП. Недолік пристрою, як і попереднього, полягає в функціональній вузькості.
Найбільш близьким до корисної моделі по технічній суті та результату, що досягається, є пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів КЛИ-80, ГК-80 |див. Техническое описание и инструкция по « зксплуатации 92.2.899.001 ТО.- Мин. знергетики и злектрирфикациий СССР, ПО "Союззнергоавтоматика", З 40 Львовскоеє специализированное производственное предприятие "Спецзнергоавтоматика"!), Воно містить с задаючий генератор, регістратор (приймач), а також датчик у вигляді індукційного перетворювача і токовий з» електрод.
Згаданий пристрій дозволяє виявляти траси прокладення і глибину залягання підземних провідних об'єктів, а саме кабелів. Але його недоліком, як і у описаних вище рішень, є функціональна вузькість. Пристрій, хоча і 42 може при необхідності виконувати діагностику ЗП, але лише у згаданому вище обсязі, оскільки реєструє тільки - наявність магнітного поля навкруги шин. ав | Крім цього, слід також зазначити, що в ньому відсутні: - можливість визначення напруги дотику в потенційно небезпечних місцях (на обладнанні), і-й - можливість визначення опору ЗП, - 70 - можливість вимірювання опору грунта, - можливість виявляти шляхи розтікання струмів з обладнання при ударах блискавки або КЗ, тобто струмів в с разі аварії, - можливість здійснювати в наступному на основі цих даних розрахунок схеми розподілу потенціалів.
Все перелічене, як згадувалося вище, входить до переліку нормативних вимог до діагностики ЗП.
В основу корисної моделі поставлене завдання створення удосконаленого пристрою з розширеними с функціональними можливостями, який дозволяє визначати напругу дотику, опір ЗП, опір грунту, виявляти шляхи розтікання струмів з обладнання при ударах блискавки або КЗ, а також на основі отриманих експериментальних даних здійснювати розрахунок схеми розподілу потенціалів на території енергоспоруди.
Поставлене завдання вирішується тим, що в пристрої для діагностики підземних провідних об'єктів, який 60 містить задаючий генератор, регістратор, датчик у вигляді індукційного перетворювача і струмовий електрод, згідно з корисною моделлю додатково уведені потенційні електроди та вимірювач напруги, при цьому вимірювач напруги уведений до регістратора.
Поставлене завдання вирішується також тим, що індукційний перетворювач виконаний у вигляді повітряного трансформатора і розміщений у додатково введеному немагнітному екрані. бо Введення потенційних електродів в пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів, а також вимірювача напруги у склад регістратора розширює функціональні можливості пристрою, привносячи чотири додаткові функції, а саме: - можливість вимірювання напруги дотику на обладнанні, - можливість вимірювання опору ЗП, - можливість вимірювання опору грунту, - можливість виявлення шляхів розтікання струмів з обладнання при ударах блискавки або КЗ, тобто струмів у випадку аварії.
З появою цих додаткових функцій виникає також можливість розрахунку розподілу потенціалів по території 70 досліджуваного об'єкту.
Виконання індукційного перетворювача у вигляді повітряного трансформатора і розташування його у додатково введеному немагнітному екрані дозволяє виключити вплив електростатичного поля, а також вести усунення сторонніх сигналів і, кінець кінцем, дає можливість роботи в умовах електромагнітних завад ( в межах підстанцій).
Заявникові відоме, як вже згадувалося, застосування індукційного перетворювача, вимірювача напруг у складі регістратора у пристроях Ф 4103, ЕАЗУ ОС та ін. Але в цих рішеннях згадані блоки використовуються поодинці, для виконання часткових завдань і не дозволяють здійснювати комплексну діагностику енергооб'єкту.
Приклад виконання корисної моделі ілюструється кресленням, на якому зображена функціональна схема пристрою.
У подальшому викладенні корисна модель описується в деталях, наведених для даного конкретного прикладу, що його показано на кресленні. Кількість прикладів не обмежена даним кресленням.
Пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів, а саме для заземлювальних пристроїв (ЗП), містить задаючий генератор 1, регістратор 2, датчик З, струмові і потенційні електроди 4,5 відповідно. У генераторі 1 передбачена можливість настроювання на декілька різних фіксованих частот. Датчик З виконаний у вигляді ов індукційного перетворювача і конструктивно являє собою повітряний трансформатор, якого розміщено до немагнітного екрану ( на схемі не показано), Регістратор 2 містить вимірювач б напруженості магнітного поля і т вимірювач 7 напруг. В робочому стані пристрій підключено до обстежуваного ЗП 8 та одиниць обладнання 9, що розміщені на території, яку займає ЗП 8.
Пристрій працює таким чином. о зо За його допомогою генерують змінні напругу і струм заданої частоти до ЗП 8, вимірюють їх діючі значення і визначають наявність та величину створюваного згаданим током магнітного поля на об'єкті дослідження. -
При визначенні реального розташування ЗП (пошуку трас укладення заземювачів ЗП 8) задаючий генератор ю 1 підключають до двох різних віддалених точок ЗП 8 (наприклад, на відкритих розподільчих пристроях одна з точок - корпус трансформатора, а інша - заземлювальний спуск обладнання). До елементів ЗП 8 генерують о змінний струм заданої напруги і частоти. Струм розтікається по ЗП 8, наводячи при цьому магнітне поле, «- наявність якого і визначають для виявлення об'єкта в грунті. Починаючи рух від однієї з точок приєднання, за допомогою датчика З знаходять напрям на поверхні землі, який відповідає максимуму показань регістратора 2 (його вимірювача 6 напруженості магнітного поля). Поступово переходячи від одного вузла ЗП 8 до іншого, встановлюють розташування заземлювальних шин (трасу їх укладення). По результатах виміру шина наноситься « 70 на план об'єкту. Зменшення максимуму показань вимірювача 6 напруженості магнітного поля може говорити, в с наприклад, про розгалуження шини (ЗП 8), або про збільшення глибини її залягання. . При необхідності виявити трасу укладки заземлювача, якого підключено тільки з однієї сторони, діють и?» наступним чином. До ЗП 8 підключають один вивід генератора 1, а інший - до струмового електроду 4. При цьому струмовий електрод 4 забивають на передбачуваному місці розташування шин і, пересуваючи його уздовж траси, по максимуму магнітного поля визначають розташування останньої. - При вимірюванні опору ЗУ 8 створюється коло току крізь досліджуване ЗП. Для цього на деякій відстані від нього забивають в землю струмовий електрод 4 і потенційний електрод 5 для вимірювання падіння напруги у о опорі досліджуваного ЗП 8 (при протіканні крізь нього струму). с Генератор 1 підключають одним кінцем до одиниці обладнання 9, а іншим - до струмового електроду 4.
Вимірювач 7 напруги підключають одним кінцем до обраного заземлюваного обладнання 9, а іншим - до - потенційного електроду 5 і фіксують його показання, після чого за його допомогою вимірюють падіння напруги на о опорі шунта ( на кресленні не показаний) генератора 1. Потенційний електрод 5 пересувають, вимірюючи падіння напруги, до тих пір, доки не отримують стаціонарне значення величин. Потім це значення ділять на струм, що протікає крізь ЗП 8, і отримують опір ЗП 8.
Шляхи розтікання струму при ударі блискавки і КЗ визначають так. Генератор 1 підключають до корпусу обладнання 9. Вимірюють напруженість магнітного поля в місці підключення і приймають отримане значення за с 10095. Підносять регістратор 2 до кожного розгалуження від об'єкту (наприклад, заземлювачам, кабелю, трубопроводам, металоконструкціям) і за допомогою вимірювача б виявляють долю напруженості магнітного поля, що її наведено струмами, які протікають у розгалуженні. По отриманим величинам виявляють, куди іде бо основна частина току. При цьому якщо у заземлювач попаде менше 5095 току, роблять висновок про наявність несправності і необхідності її усування.
Вимірювання напруги дотику на території електроустанов проводять наступним чином. Імітують протікання струму замикання крізь досліджуване обладнання 9. Для цього підключають одним кінцем до обладнання 9, а іншим - до струмового електроду 4. Після чого вимірювачем 7 вимірюють напругу на опорі в 1 кОм, який імітує 65 опір тіла людини і підключений між допоміжним потенційним електродом 5 (місце розташування ніг людини) і точкою можливого дотику до обладнання 9. Потім за його допомогою вимірюють падіння напруги на опорі шунта
( на кресленні не показано) генератора 1. Напругу дотику визначають шляхом розрахунку.
Визначення питомого опору грунту здійснюють по методиці Веннера. Таким чином, запропонований пристрій є універсальним по функціям і забезпечує у повному обсязі необхідні згідно з нормативними вимогами
Вимірювання. Пристрій дає можливість виявляти трасу укладення шини, яка підключена лише з одного боку, що не дозволяє робити жоден з відомих пристроїв аналогічного призначення.
Окрім цього, слід відзначити суттєве покращення експлуатаційних параметрів: невеликі вагу і габарити, можливість одночасної роботи на досліджуваній ділянці декількох бригад з пристроями завдяки використанню вибіркових фільтрів та декількох фіксованих частот задаючого генератора.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Пристрій для діагностики підземних провідних об'єктів, який містить задавальний генератор, регістратор, датчик у вигляді індукційного перетворювача і струмовий електрод, який відрізняється тим, що додатково уведені потенційні електроди та вимірювач напруги, при цьому вимірювач напруги уведений до регістратора.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що індукційний перетворювач виконаний у вигляді повітряного трансформатора і розміщений у додатково введеному немагнітному екрані. що 2 «в) «- ІФ) «в) ьо
- . и? - («в) 1 - 70 (42) 60 б5
UAU200504343U 2005-05-10 2005-05-10 Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів UA10510U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200504343U UA10510U (uk) 2005-05-10 2005-05-10 Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200504343U UA10510U (uk) 2005-05-10 2005-05-10 Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10510U true UA10510U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74505600

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200504343U UA10510U (uk) 2005-05-10 2005-05-10 Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10510U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10996285B2 (en) Method of detecting earth leaking point without interrupting a power supply
CN103176051A (zh) 用于测量电气设备的接地电阻的地线/接地夹
KR20150059103A (ko) 이동식 누전 탐사 장치 및 방법
CN104897996A (zh) 一种基于磁场逆问题求解的变电站接地网腐蚀诊断方法
CN205015437U (zh) 一种接地网腐蚀度测试装置
US5347212A (en) System and method of use for conducting a neutral corrosion survey
Liu et al. A magnetic detecting and evaluation method of substation’s grounding grids with break and corrosion
EP0375375A1 (en) Loop impedance tester
UA10510U (uk) Пристрій для діагностики підземних провідних об`єктів
RU50316U1 (ru) Устройство для диагностики подземных проводящих объектов
CN203672976U (zh) 一种异频法接地电阻测量装置
CN110174593A (zh) 采用电磁感应判断接地网断点位置的装置与方法
JP2005091191A (ja) 埋設金属管の塗覆装欠陥部検出方法
RU2263333C2 (ru) Способ обнаружения нарушений изоляционного покрытия подземного трубопровода
JPH09101340A (ja) 配電系統の間欠地絡位置標定方法と絶縁劣化監視方法
RU2535241C1 (ru) Способ определения повреждения кабеля электроснабжения
JP2641780B2 (ja) 送電線弛度検知装置
RU90217U1 (ru) Устройство для контроля состояния заземляющих устройств электроустановок
Farris et al. Grid-Induced Telluric Currents for Non-Contact Load Monitoring and Fault Detection
UA136575U (uk) Пристрій для діагностики стану заземлювального пристрою енергооб'єктів
RU2299421C2 (ru) Способ определения коррозионного состояния металлических элементов анкерного узла оттяжек опор
Wang et al. A new method of grounding grid fault diagnosis based on grounding conductor soundness
RU25604U1 (ru) Устройство для контроля качества контура заземления
RU2366967C1 (ru) Способ определения трассы прокладки элементов заземляющего устройства
RU45832U1 (ru) Устройство для диагностики состояния контура заземления