UA101136U - Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей - Google Patents

Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей Download PDF

Info

Publication number
UA101136U
UA101136U UAU201502624U UAU201502624U UA101136U UA 101136 U UA101136 U UA 101136U UA U201502624 U UAU201502624 U UA U201502624U UA U201502624 U UAU201502624 U UA U201502624U UA 101136 U UA101136 U UA 101136U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
children
drug
joint
drops
tablespoon
Prior art date
Application number
UAU201502624U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201502624U priority Critical patent/UA101136U/uk
Publication of UA101136U publication Critical patent/UA101136U/uk

Links

Abstract

Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей включає використання аплікацій протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражені суглоби. Додатково призначають пероральне використання комплексного гомеопатичного препарату "Інцена": дітям віком до 12 років - по 7 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, дітям після 12 років - по 10 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води, тричі на добу, протягом часу, достатнього для одержання позитивного ефекту.

Description

Запропонована корисна модель належить до галузі медицини, а саме до педіатрії, кардіоревматології, і може бути використана для корекції лікування суглобового синдрому при реактивних артропатіях у дітей.
Суглобовий синдром є одним з найбільш частих патологічних станів, що спостерігається як в групі ревматичних хвороб, так і за її межами. При ряді захворювань (ювенільний ревматоїдний артрит, реактивний артрит та ін.) він відіграє провідну роль в клінічній картині, при інших - є одним із клінічних проявів, що ускладнює верифікацію діагнозу. Патогномонічних ознак та загальноприйнятих діагностичних критеріїв цього захворювання не існує |бітопіпі С, Тадай А,
Сіта; К, 2009; Насонов Е.Л., Насонова В.А, 2008). Клінічна картина характеризується ураженням суглобів, зв'язкового апарату, хребта та розвитком позасуглобових проявів.
Найбільш типовим є гострий початок захворювання з болю та/чи асиметричного припухання колінних і/або гомілковостопних суглобів, рідше спостерігається залучення інших суглобів.
Особливо серйозний аналіз вимагається в дебюті хвороби, часто представленому виключно артралгіями (Прохоров Е.В, Бережной В.В., Марушко Ю.В и др. Суставной синдром в практике педиатра. Донецк, 2006-145 с.|; |Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м'язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). - К., 2009. - С. 480). Реактивні артропатії - найпоширеніша патологія серед уражень суглобів у дітей (45-49 95). Це група захворювань суглобів (шифр МКХ10О МО2), які розвиваються на фоні або через 1-2 тижні після перенесених інфекцій, без попадання інфекційного збудника в порожнину суглоба, в результаті порушення імунітету у генетично схильних осіб (Бережний В.В., Марушко Т.В., Марушко Ю.В, 20131).
Частота реактивних артропатій у структурі ревматичних захворювань у різних країнах становить від 8 до 41 95. Ця патологія має переважно доброякісний перебіг, але у близько 20 95 дітей вона може трансформуватись у запальні хронічні артропатії (ювенільний ревматоїдний артрит (МО8.0), ювенільний хронічний артрит (МО8.3). За даними ВОЗ біля 4 95 населення земної кулі мають патологічні зміни у кістково-м'язовій системі. В останні роки спостерігається тенденція до зростання кількості хворих на реактивні артрити (РеА), особливо в дитячому віці, що свідчить про необхідність розробки ефективних діагностичних та лікувальних заходів при цій патології
ЇКривопустов С.П. Артритьї и артралгии: проблемно-ориентированньій поход в педиатрий //
Здоров'я України. - 2011. - Мо 1(16)).
Зо Специфічної терапії цього захворювання не існує, оскільки патогенез його вивчений недостатньо. Лікування РеА починається з елімінації мікроорганізму-збудника, а також усунення суглобового синдрому та позасуглобових проявів. Патогенетична терапія спрямована на зменшення активності запального процесу в суглобах.
Відомі способи лікування суглобового синдрому, що включають парентеральне та пероральне призначення нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), переважно селективних інгібіторів циклооксигенази-2 - німесуліду, мелоксикаму (мовалісу), а також інгібітора циклооксигенази-і - диклофенаку натрію, з додатковим призначенням на ранніх етапах хвороби аплікацій диметилсульфоксиду, гелевих форм НПЗП (|Насонов Е.Л., Насонова
В.А. Рациональная фармакотерапія ревматических заболеваний. - Москва, Литерра, 2003. - 507 б. Наказ МОЗ України від 22.11.2012 р. Мо 832 "Про затвердження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги дітям, хворим на ювенільний артрит".
Проте пероральне використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) в дозах, достатніх для одержання позитивного ефекту, нерідко негативно впливає на функцію шлунково- кишкового тракту, викликаючи нудоту та біль у животі, діарею, ураження слизової оболонки шлунка (виразки, ерозії, шлунково-кишкові кровотечі), алергічні реакції тощо.
Найбільш близьким до запропонованої корисної моделі є спосіб лікування суглобового синдрому, призначений для місцевого усунення симптомів запалення, що включає локальне використання протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль
ІПат. КО2200553, МПК АбІК 31/196, АЄІК 47/10, АбІТР 29/00. Способ лечения воспалительного суставного синдрома и состав для его осуществления / Авторьі: Соколова Л.А. Андреев, А.Н.
Махлина, С.Н. Камушкина, Л.Н. Брижицкая Е.С. (КО). Мо 2000113873/14: заявл. 01.06.2000: опубл. 20.03.2003.
Однак, відомий спосіб місцевого усунення симптомів запалення, що включає локальне використання протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражені суглоби, не забезпечує достатній ступінь ефективності лікування суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей за рахунок недостатнього зниження больових відчуттів та антиексудативної дії, яка виявлялася в основному у нівелюванні періартикулярного набряку, однак повного усунення синовіїту не відбувалося.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб корекції суглобового бо синдрому при реактивній артропатії у дітей шляхом удосконалення відомого, досягти зменшення локальної активності та ступеню ураження суглобів у більш ранні строки, зменшення больових відчуттів, зняття набряку м'яких тканин, забезпечити попередження розвитку агресивного перебігу захворювання та підвищення ступеню ефективності лікування.
Поставлену задачу вирішують створенням способу корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей, що включає використання аплікацій протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражені суглоби, який, згідно з корисною моделлю, відрізняється тим, що додатково призначають пероральне використання комплексного гомеопатичного препарату "Інцена": дітям віком до 12 років - по 7 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, дітям після 12 років - по 10 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води, тричі на добу протягом часу, достатнього для одержання позитивного ефекту. "Інцена" - комплексний гомеопатичний препарат (Виробник: Ріхард Біттнер АГ, Австрія.).
Форма випуску: Краплі для перорального застосування по 20 мл, 50 мл або по 100 мл у флаконах. Діючі речовини: 100 мл містять: Сарзісит0Ора2 1 мл, ВеПадоппаюрб 10 мл, Риїзаєйшаюрб 10 мл, Арі5О12 10 мл, І аспе5і5012 10 мл; етиловий спирт 43 95 за вагою.
ІНЦЕНА? чинить системну дію, яка зумовлена поєднанням та взаємним підсиленням активних компонентів, чинить протизапальну, знеболювальну, десенсибілізуючу, імуномодулюючу та репаративну дії. Препарат пригнічує синтез медіаторів запалення та уповільнює накопичування макрофагів, лейкоцитів у вогнищі запалення, зменшує проникність капілярів та перешкоджає утворенню набряків, покращує реологічні властивості крові за рахунок зменшення агрегації тромбоцитів, скорочує всі фази розвитку та ступінь виразності запалення, не чинить мінералокортикоїдної дії. Препарат достовірно покращує загальний стан хворих та працездатність, скорочує тривалість ранкової скутості, зменшує інтенсивність больового синдрому та ступеня набряклості уражених суглобів, сприяє нормалізації лабораторних показників (насамперед ШОЕ), суттєво покращує показники якості життя пацієнтів, які хворіють на запальні та дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату.
Приклад
Хворий М., 12 років, госпіталізований до кардіоревматологічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні 05.10.13. зі скаргами на біль та припухлість правого колінного суглобу.
Зо Раніше проводилась антибактеріальна терапія, нестероїдна протизапальна терапія, місцеве використання гелевих протизапальних засобів в аплікаціях, фізіотерапевтичне лікування. Поява шлунково-кишкових болів під час проведення останнього лікування внесло обмеження до використання протизапальних нестероїдних засобів. Суглобовий синдром зберігається більше 1 місяця.
Діагноз при госпіталізації: Реактивна артропатія, суглобовий синдром. Хронічний компенсований тонзиліт.
Об'єктивно: правий колінний суглоб збільшений в об'ємі (окіл на З см більше лівого суглоба), обсяг рухів обмежений, локальна гіпертермія, мигдалики гіпертрофовані, рихлі, пальпуються підщелепні лімфовузли. В легенях везикулярне дихання. Тони серця ритмічні, ослаблені, слабий систолічний шум на верхівці та в М точці, АТ 130/80. Живіт м'який, безболісний, печінка не збільшена. Були проведені всебічні клініко-діагностичні обстеження (загальний аналіз крові, ниркові проби (креатинін, сечовина, залишковий азот), печінкові проби, протеїнограма, загальний білок, серомукоїди, ревматоїдний фактор, коагулограма, загальний аналіз сечі, аналіз на ентеробіоз; електрокардіографія (ЕКГ), реоецефалографія (РЕГ), ультразвукова діагностика (УЗД) серця, консультація окуліста, фізіотерапевта, оториноларинголога. При ультразвуковому дослідженні суглобу - ознаки хронічного артриту та синовіїту.
Діагноз після проведення клініко-лабораторного обстеження: Реактивна артропатія, суглобовий синдром, хронічний компенсований тонзиліт.
Хворому призначено лікування запропонованим способом корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей: аплікації протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражений суглоб виконували З рази на тиждень, протягом 30- 40 хвилин. Додатково призначали пероральне використання комплексного гомеопатичного препарату "Інцена", по 10 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, протягом 3-4 тижнів, тобто часу достатнього для одержання позитивного ефекту.
Після закінчення курсу лікування зникли скарги на біль у колінному суглобі, ознаки синовіїту, а через З тижні від початку лікування - зменшення клінічних симптомів артриту у вигляді відсутності набряку м'яких тканин, нормалізації рухів в суглобі, нормалізації лабораторних показників.
Запропонованим способом корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей бо було проліковано 38 дітей віком 7-14 років (21 дівчинки та 7 хлопчиків). Препарат призначався дітям віком до 12 років - по 7 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, дітям після 12 років - по 10 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води тричі на добу протягом 3-4 тижні. Одержані результати лікування свідчать про позитивний вплив запропонованого способу. Так, вже наприкінці першого тижня лікування відмічалося зменшення або зникнення больового синдрому, ранкової скованості та зменшення набряку навколо суглобу. На другому тижні нормалізувалися лабораторні показники.
Феномен вираженого протибольового ефекту запропонованого способу пояснюється наявністю подвійної аналгетичної дії протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражений суглоб та перорального використання комплексного гомеопатичного препарату "Інцена" на основі рослин.
Провідним терапевтичним впливом при застосуванні фітопрепаратів був аналгетичний ефект, при цьому усунення больового синдрому відбувалося досить швидко. Розвиток антиексудативної дії був достовірно виражений наприкінці лікування.
Таким чином, виходячи з вище викладеного, можна зробити висновок, що запропонований спосіб корекції суглобового синдрому у дітей дозволяє досягти зменшення локальної активності та ступеню ураження суглобів у більш ранні строки, зменшення больових відчуттів, зняття набряку м'яких тканин, забезпечити попередження розвитку агресивного перебігу захворювання та підвищити ступінь ефективності лікування.
Запропонований спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей впроваджений на кафедрі педіатрії Ме2 ВДНЗУ "Українська медична стоматологічна академія".

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей, що включає використання аплікацій протизапального гелю, до складу якого входять диклофенак натрію та тіозоль, на уражені суглоби, який відрізняється тим, що додатково призначають пероральне використання комплексного гомеопатичного препарату "Інцена": дітям віком до 12 років - по 7 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, дітям після 12 років - по 10 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води, тричі на добу, протягом
    Зо часу, достатнього для одержання позитивного ефекту.
    00 КомпютернаверсткаГ.
    Паяльніково (00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул.
    Урицького, 45, м.
    Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201502624U 2015-03-23 2015-03-23 Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей UA101136U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201502624U UA101136U (uk) 2015-03-23 2015-03-23 Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201502624U UA101136U (uk) 2015-03-23 2015-03-23 Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA101136U true UA101136U (uk) 2015-08-25

Family

ID=54772309

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201502624U UA101136U (uk) 2015-03-23 2015-03-23 Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA101136U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Berlin BEHCET'S SYNDROME WITH INVOLVEMENT OF THE CENTRAL NERVOUS SYSTEM: REPORT OF A CASE, WITH NECROPSY, OF LESIONS OF THE MOUTH, GENITALIA AND EYES; REVIEW OF THE LITERATURE
ES2705244T3 (es) Levocetirizina y montelukast para el tratamiento de la gripe y del resfriado común
HEFFRON et al. Thyrotoxicosis presenting as choreoathetosis
Akanchi et al. Systematic Investigations of the Healing Process of Skin, Oral and Dental Wounds and Cardiac and Pulmonary Complications and Drug Therapy in Patients with Infectious Diseases
Blood et al. Guillain-Barré Syndrome Treated with Corticotropin (ACTH): Report of a Case
Rees et al. 100 cases in clinical medicine
UA101136U (uk) Спосіб корекції суглобового синдрому при реактивній артропатії у дітей
RU2568852C1 (ru) Способ лечения гипертрофического гингивита
RU2523417C1 (ru) Способ лечения хронического тонзиллита у детей
RU2582227C1 (ru) Способ лечения синдрома запора у детей
Begum et al. Growing pain in children" review
Wolanska-Klimkiewicz et al. Orofacial symptoms related to borreliosis-case report
Shanti et al. Ayurvedic management of venous ulcer-a case report
RU2379051C1 (ru) Способ иммунологической оценки эффективности консервативного лечения остеоартроза
RU2703723C1 (ru) Способ коррекции тревожно-депрессивных расстройств у больных с системными заболеваниями соединительной ткани
Sharma et al. The management of eczema in children
RU2158579C2 (ru) Способ лечения больных реактивным артритом
Бонцевич et al. Experience in managing a patient with a complicated course of SARS-COV-2 infection: early pulmonary rehabilitation and prevention of pulmonary fibrosis (clinical case)
Доценко et al. Test “KROK-2” Tasks in PULMONOLOGY
Myerson et al. Keratosis blennorrhagica successfully treated with corticotropin (ACTH): report of a case
RU2348405C2 (ru) Способ лечения обострения хронического холецистита
Shelley Factitial Dermatitis as the Presenting Sign of Multiple Lentigines Syndrome: Therapeutic Effect of Autodermabrasion
UA10266U (uk) Спосіб лікування ювенільного ревматоїдного артриту
UA143649U (uk) Спосіб корекції порушень цитокінової ланки імунітету у хворих на подагру
RU2484820C2 (ru) Комбинированное лекарственное средство, являющееся ингибитором агрегации тромбоцитов