SK8831Y1 - Zostava bočnice najmä na nemocničné lôžko - Google Patents

Zostava bočnice najmä na nemocničné lôžko Download PDF

Info

Publication number
SK8831Y1
SK8831Y1 SK50112-2019U SK501122019U SK8831Y1 SK 8831 Y1 SK8831 Y1 SK 8831Y1 SK 501122019 U SK501122019 U SK 501122019U SK 8831 Y1 SK8831 Y1 SK 8831Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
sidewall
hospital bed
arm
bracket
bed
Prior art date
Application number
SK50112-2019U
Other languages
English (en)
Other versions
SK501122019U1 (sk
Inventor
Michal Sálus
Original Assignee
Linet Spol Sro
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Linet Spol Sro filed Critical Linet Spol Sro
Publication of SK501122019U1 publication Critical patent/SK501122019U1/sk
Publication of SK8831Y1 publication Critical patent/SK8831Y1/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61GTRANSPORT, PERSONAL CONVEYANCES, OR ACCOMMODATION SPECIALLY ADAPTED FOR PATIENTS OR DISABLED PERSONS; OPERATING TABLES OR CHAIRS; CHAIRS FOR DENTISTRY; FUNERAL DEVICES
    • A61G7/00Beds specially adapted for nursing; Devices for lifting patients or disabled persons
    • A61G7/05Parts, details or accessories of beds
    • A61G7/0507Side-rails
    • A61G7/0512Side-rails characterised by customised length
    • A61G7/0513Side-rails characterised by customised length covering particular sections of the bed, e.g. one or more partial side-rail sections along the bed
    • A61G7/0514Side-rails characterised by customised length covering particular sections of the bed, e.g. one or more partial side-rail sections along the bed mounted to individual mattress supporting frame sections
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61GTRANSPORT, PERSONAL CONVEYANCES, OR ACCOMMODATION SPECIALLY ADAPTED FOR PATIENTS OR DISABLED PERSONS; OPERATING TABLES OR CHAIRS; CHAIRS FOR DENTISTRY; FUNERAL DEVICES
    • A61G7/00Beds specially adapted for nursing; Devices for lifting patients or disabled persons
    • A61G7/05Parts, details or accessories of beds
    • A61G7/0507Side-rails
    • A61G7/0508Side-rails characterised by a particular connection mechanism
    • A61G7/0509Side-rails characterised by a particular connection mechanism sliding or pivoting downwards

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nursing (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Invalid Beds And Related Equipment (AREA)

Abstract

Zostava bočnice na nemocničné lôžko zahŕňa bočnicu pripevnenú na vrchný rám (3) a mechanizmus (12) bočnice umožňujúci plynulý tlmený pokles a zdvih bočnice okolo pozdĺžnej osi, mechanizmus (12) bočnice obsahuje aspoň jedno hlavné rameno (9), konzolu (16), aretačný mechanizmus a rukoväť (11), pričom hlavné rameno (9) je jednotný diel tvoriaci nosný diel tela (8) bočnice, ktorý je rotačne prepojený s telom (8) bočnice a konzolou (16), kde konzola (16) mechanizmu je pripojená na vrchný rám (3) pevným spojom.

Description

Oblasť techniky
Technické riešenie sa týka zostavy bočnice najmä na nemocničné lôžko zahŕňajúcej mechanizmus upevnený na rám lôžkovej plochy, ktorý umožňuje plynulé sklápanie bočnice s mechanizmom na princípe paralelogramu.
Doterajší stav techniky
Bočnica, a to hlavne nemocničného alebo ošetrovateľského lôžka, ktorej hlavným účelom je zabrániť pádu pacienta, je pomerne značne namáhaný diel a vyžaduje dostatočne rigidnú konštrukciu, ktorá zároveň umožňuje zdravotníckemu personálu komfortnú a bezpečnú manipuláciu, to znamená, jej zdvih a pokles.
V súčasnej dobe existuje množstvo mechanizmov umožňujúcich sklápanie bočnice nemocničného lôžka, ktorých hlavným účelom je zabránenie pádu pacienta z lôžkovej plochy. Mechanizmus, ktorý zaisťuje minimálne vybočenie bočnice do priestoru, umožňuje pohyb bočnice pozdĺž lôžkovej plochy. Tento mechanizmus je síce vhodný napríklad pre lôžka umiestnené v pomerne úzkych priestoroch nemocničných izieb, ale z hľadiska konštrukcie a manipulácie je veľakrát veľmi zložitý. Preto ďalšou, konštrukčne jednoduchšou, alternatívou mechanizmu bočnice je jej priečny sklápací/zdvihový mechanizmus.
Tento priečny pohybový mechanizmus bočnice je najčastejšie ukotvený v ráme polohovateľnej časti lôžkovej plochy pomocou spájacieho materiálu, ako sú nity alebo maticové skrutky. Nevýhodou využitia odnímateľného nosného mechanizmu je, jednoznačne, opotrebenie spájacieho materiálu, ktoré narastá pri každom cykle zdvihu/poklesu bočnice. Materiál je namáhaný a môže dôjsť k neželateľnému uvoľneniu spoja, čo vedie k uvoľneniu celej konštrukcie bočnice a finálne k riziku pádu pacienta cez nezabezpečenú bočnicu. Takýto spôsob upevnenia teda predstavuje zvýšené riziko pádu pacienta.
Okrem odnímateľného nosného prvku bočnice sa v pohybovom mechanizme využíva relatívne velké množstvo spojovacích prvkov a prvkov, ktoré zabezpečujú uzamknutie bočnice v zdvihnutej polohe. Všetky tieto prvky podliehajú vysokým požiadavkám na pevnosť a plynulosť chodu mechanizmu podľa princípu paralelogramu. Z tohto dôvodu je dôležité, aby konštrukcia systému bola pokiaľ možno čo najjednoduchšia a aby zaručovala bezproblémový pohyb s vysokou opakovateľnosťou cyklov. Nevýhodou mnohých súčasných systémov mechanizmu sklápania/zdvihu bočnice zostáva velké množstvo samostatných konštrukčných prvkov v podobe spojníc, tlmičov, čapov, kĺbov a pod. Odborník znalý v odbore by mohol potvrdiť, že s rastúcim počtom konštrukčných prvkov mechanickej sústavy rastie tiež riziko poruchy, napríklad na základe opotrebenia jedného z množstva prvkov sústavy. Taktiež pri takej sústave existuje väčšie riziko narušenia plynulosti pohybu z dôvodu nepresného zapadnutia dielov do cieľových výrezov, zapadnutí a pod.
Podstata technického riešenia
Skôr uvedené nedostatky v stave techniky do istej miery odstraňuje predložené technické riešenie mechanizmu zostavy bočnice najmä na nemocničné lôžko, ktoré zahŕňa nosnú konzolu uloženia mechanizmu bočnice pevne pripojenú k časti lôžkovej plochy, vedľajšie rameno a hlavné rameno bočnice rotačné prepojené s nosnou konzolou uloženia mechanizmu bočnice a telom bočnice, západku rotačné prepojenú s hlavným ramenom bočnice, tlmiaci člen rotačné prepojený s hlavným ramenom bočnice a nosnou konzolou uloženia mechanizmu bočnice, a rukoväť prepojenú s aretačným mechanizmom, pričom mechanizmus umožňuje plynulý tlmený pokles a zdvih tela bočnice.
Výhodou, ktorá odstraňuje nedostatky stavu techniky, je pevný spoj nosnej konzoly uloženia mechanizmu bočnice s rámom lôžkovej plochy, ktorý zabezpečuje väčšiu pevnosť proti záťaži pri manipulácii a úplne vylučuje riziko uvoľnenia pri použití spájacieho materiálu, ako sú skrutky alebo nity.
Vo výhodnom uskutočnení ďalej mechanizmus bočnice využíva len nevyhnutný počet konštnrkčných elementov, aby bol zaistený plynulý a tlmený pohyb bočnice podľa princípu paralelogramu. Konštrukčne zjednodušený mechanizmus využívajúci hlavné a vedľajšie rameno bočnice umožňuje bezpečný a plynulý pohyb bočnice okolo pozdĺžnych osí čapov, ktoré prepájajú telo bočnice s nosnou konzolou uloženia mechanizmu bočnice alebo rámom lôžkovej plochy, pričom mechanizmus redukuje riziko mechanickej poruchy, ako je napríklad chybné zapadnutie západky do rohatky, na minimum. Na rozdiel od súčasne používaných systémov, ktoré sú konštrukčne zložité a obsahujú veľké množstvo komplikovaných elementov, zarážok a čapových spojov, zaručuje navrhovaná zjednodušená sústava zníženie rizika narušenia plynulosti pohybu na minimum.
Pri zachovaní vysokých nárokov na mechanické zaťaženie a funkcionalitu celej sústavy je nezanedbateľnou výhodou navrhovaného technického riešenia zjednodušenie pohybového mechanizmu bočnice a značné zníženie nákladov na výrobu.
S K 8831 Υ1
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 Axonometrický pohľad na lôžko obsahujúce spodný rám, kolieska, lôžkovú plochu a sklopiteľné bočnice.
Obr. 2 Axonometrický pohľad na zostavu hlavovej bočnice zo strany plochy lôžka.
Obr. 3 Axonometrický pohľad na zostavu hlavovej bočnice z vonkajšej strany lôžka.
Obr. 4 Plošné zobrazenie hlavovej bočnice s mechanizmom sklápania z vnútornej strany.
Obr. 5 Plošný pohľad zhora na hlavovú bočnicu lôžka.
Obr. 6 Plošný bočný pohľad na mechanizmus sklápania bočnice v zdvihnutej, resp. uzamknutej polohe.
Obr. 7 Plošný bočný pohľad na mechanizmus sklápania bočnice v jednej polohe pohybu sklápania.
Príklady uskutočnenia
Na obr. 1 je znázornené nemocničné lôžko 1 obsahujúce nosný rám 2, na ktorom sú pripevnené štyri kolieska 7 umožňujúce pohyb lôžka 1 po povrchu. Lôžko 1 ďalej pozostáva z vrchného rámu 3, ku ktorému je pripevnená plocha lôžka 4. Vzájomné prepojenie nosného rámu 2 a vrchného rámu 3 lôžka 1 umožňuje pohyb vrchného rámu 3 spoločne s plochou lôžka 4 po vertikálnej osi smerom hore a dole. Plocha lôžka 4 je rozdelená na viac pohyblivých častí, ktoré umožňujú polohovanie pacienta. Plocha lôžka 4 môže byť rozdelená aspoň na dve časti, pričom minimálne jedna z týchto častí je pohyblivá vzhľadom na vrchný rámlôžka3 v zmysle polohovania pacienta na lôžku L Súčasťou lôžka 1 sú aspoň dve bariéiy brániace pádu pacienta z lôžkovej plochy 4 lôžka L Za bariéru je možné považovať hlavovú bočnicu, trupovú alebo nožnú, alebo akúkoľvek inú bočnicu a rovnako tak aj hlavové alebo nožné čelo 6 lôžka L Telová bočnica môže byť ekvivalentom nožnej bočnice alebo trupovej bočnice, pretože ide o bočnicu, ktorá so svojimi rozmermi môže tvoriť jednotnú bariéru od hlavovej bočnice pozdĺž trupu až po nožné čelo 6 lôžka L V inom vyhotovení môže lôžko 1 zahŕňať samostatnú trupovú bočnicu a zároveň samostatnú nožnú bočnicu tvoriacu bariéru v nožnej časti lôžka. Dĺžka a vyhotovenie bariér lôžka 1 sú vo vhodnom vyhotovení prispôsobené tak dimenziám lôžka, ako aj pacientovi. Tieto bočnice môžu byť prostredníctvom mechanizmu bočnice 12 pripojené pevným spojom na vrchný rám 3 alebo na lôžkovú plochu 4 lôžka L Pevný spoj je nerozoberateľný spoj vytvorený spájkovaním, zváraním, lepením alebo akýmkoľvek iným technologickým postupom, ktorý zabezpečí, aby spoj nebol rozoberateľný. Každá bočnica 5 je sklopiteľná do zloženej polohy, kedy pacient nie je chránený a taktiež každá bočnica 5 umožňuje pohyb do uzamknutej polohy, kedy bariéra zamedzuje pádu, opusteniu lôžka 1 alebo inej, zdravie ohrozujúcej situácn.
Zostava hlavovej bočnice 5 je zobrazená na obr. 3, obr. 6 a obr. 7, kde je možné vidieť priečnik 14 lôžkovej plochy lôžka a nosnú konzolu 16 uloženia, ktorá je o tento priečnik 14 pripevnená prostredníctvom pevného nerozoberateľného spoja. Tento spoj zabezpečuje rovnomerné rozloženie ťahového a tlakového napätia pri pravidelnej manipulácn a zaťažovaní bočnice 5. Takto navrhnutý mechanizmus 12 je schopný prekonať väčšie napätie a navyše nehrozí jeho povolenie, ako je to pri rozoberateľných spojoch.
Proces sklápania bočnice 5 do polohy pod vrchnú úroveň matraca spúšťa rukoväť 11 zobrazená na obr. 6, ktorou užívateľ uvoľní mechanizmus 12 a celá bočnica 5 je spustená do zloženej polohy. Pohyb tzv. paralelogramu, ktorý tvorí hlavné rameno 9 a vedľajšie rameno 15 mechanizmu 12, v priebehu spúšťania bočnice 5 na úroveň lôžkovej plochy 4 vedie v preferovanom vyhotovení tlmič 20 mechanizmu 12. Tlmič 20 môže mať rôzne vyhotovenie tlmenia, ako je pneumatické, plynové, hydraulické alebo pružinové. Tento tlmič 20 ďalej zaisťuje plynulý pohyb bočnice 5, medzi dvoma polohami, zdvihnutou - zabezpečenou a sklopenou - nezabezpečenou, ako je znázornené na obr. 6 a obr. 7, a to tak, že pri poklese bočnice 5 na doraz nedochádza k silnému nárazu prvkov mechanizmu 12 ako pri systémoch, ktoré takýto tlmič nemajú. Implementovaním tlmiaceho prvku 20 je zaistená tak bezpečnosť užívateľov, či už zdravotného personálu alebo pacientov, ako aj dlhá životnosť mechanizmu 12. Pri sklopnom pohybe teda užívateľ nemusí vynaložiť väčšiu silu, jediným nevyhnutným krokom je uvoľnenie nrkoväti 11. Naopak, pri pohybe do bezpečnej zdvihnutej polohy bočnice 5 je potrebné ju uchopiť za telo 8 zobrazené na obr. 4 a obr. 5 a vynaložiť dostatočnú silu na to, aby sa bočnica 5 zdvihla a uzamkla v polohe chrániacej pacienta pred pádom z lôžka L
Mechanizmus bočnice 12 obsahuje nosnú konzolu 16 uloženia, ktorá je čiastočne súčasťou priečnika 14 lôžkovej plochy a súčasne je k tomuto priečniku 14 pripojená pevným spojom Priečnik 14 lôžkovej plochy 4 na svojej krajnej časti vystupujúci pod úroveň lôžkovej plochy 4 obsahuje dva otvory určené na čapové prepojenie priečnika 14 a hlavného ramena 9. Hlavné rameno 9 pritom prechádza otvorom oválneho tvaru, ktorý je súčasťou nosnej konzoly 16 uloženia, ako je znázornené na obr. 3. Tieto otvory umožňujú pohyb hlavného ramena 9 podľa princípu paralelogramu vzhľadom na hlavové časti lôžkovej plochy 4. Spojenie mechanizmu 12 bočnice s priečnikom 14 hlavovej časti lôžkovej plochy 4 zaisťuje, že osi všetkých čapov 23, 24, 25, 26, 27 mechanizmu 12 sú rovnobežné s pozdĺžnou osou lôžka L Bočnica 5 sa teda pohybuje spoločne s polohovaním chrbtovej časti lôžkovej plochy 4. Nosná konzola 16 uloženia ďalej obsahuje otvor určený na spodný
S K 8831 Υ1 čap 24 vedľajšieho ramena a otvor na čapové prepojenie tlmiča 20. Vedľajšie rameno 15 je oproti hlavnému ramenu 9 rozmerovo menšie, tvarovo odlišné - má zahnutý tvar a obsahuje tri otvory slúžiace na čap 24 vedľajšieho ramena 15, stredný čap 25 vedľajšieho ramena 15, tlmiče 20 a západky 19 a vrchný čap 27 vedľajšieho ramena 15. Vedľajšie rameno 15 spolu s hlavným ramenom 9 tvoria základ princípu pohybu, ktorý je známy taktiež pod pojmom mechanizmus „paralelogramu”.
Hlavné rameno bočnice 9 na obr. 3 tvorí ne rozoberateľná kovová konštrukcia na jednej strane rotačné pripojená k nosnej konzole 16 uloženia a na strane druhej rotačné prepojená s telom bočnice 8. Hlavné rameno 9 zároveň tvorí nosnú časť mechanizmu 12, cez ktorú sa prenáša väčšia časť záťaže primanipulácn s bočnicou 5. Hlavné rameno 9 je v tele bočnice 8 vsadené a prekryté aspoň jedným kusom krytu 10 zpolymémeho materiálu, v ktorom je vlastné uloženie 22 hlavného ramena 9. Telo bočnice 8 je taktiež rotačné prepojené s vedľajším ramenom 15 mechanizmu 12, a to v jeho spodnej časti, ako je zreteľne zobrazené na obr. 2-4 a obr. 7. Telo bočnice 8 môže byť vyrobené z polymémeho materiálu, a to jedným z nasledujúcich technologických procesov: vyfukovaním, vstrekovaním, lisovaním. 3D tlačou alebo kombináciou aspoň dvoch uvedených.
Súčasťou mechanizmu 12 bočnice je tiež uzanrykací mechanizmus na obr. 7, ktorý zahŕňa rukoväť 11 rotačné prepojenú s vedľajším ramenom 15 bočnice 5 a ktorý obsahuje kotvu 17 vedľajšieho ramena 15. Táto kotva 17 zaisťuje súčasný pohyb rukoväti 11a západky 19 uzamykacieho mechanizmu. Na vrchný čap 27 vedľajšieho ramena 15 je pripevnený tiež pražiaci člen - pružina 13 rukoväti 11, ktorá vytvára prítlak rukoväti 11 smerom k vedľajšiemu ramenu 15 aj po uvoľnení bočnice 5 z bezpečnej polohy, to znamená, v priebehu pohybu paralelogramovej konštrukcie. Pružina 13 rukoväti 11 je znázornená na obr. 2-4. Uzanrykací mechanizmus je tvorený tiež pružinou 21 západky 19 na obr. 6 a obr. 7, ktorá zaisťuje udržanie západky 19 v rohatke 18 a zamedzuje tým samovoľnému uvoľneniu bočnice 5. Rohatka 18 je súčasťou uzamykacieho mechanizmu a je pevným spojom pripevnená k nosnej konzole 16 uloženia mechanizmu 12 bočnice 5.
Pri pohybe bočnice 5 z uzamknutej pozície na obr. 6 do zloženej pozície na obr. 7 pritiahne užívateľ rukoväť 11 k sebe, v smere kolmom na pozdĺžnu os bočnice 5, čím umožní pohyb západky 19 pomocou kotvy 17 rukoväti 11 v rotačnom smere, okolo stredného čapu 25 vedľajšieho ramena 15, tlmiča 20 a západky 26. Tento pohyb uvoľní západku 19 zo zamknutej pozície s rohatkou 18 a umožní tak voľný pohyb bočnice 5 do spodnej polohy vzhľadom na lôžkovú plochu 4. Súvislý pohyb bočnice 5 je zaistený pomocou čapov 23,24, 26, 27 a vo výhodnom vyhotovení využíva tlmič 20 umiestnený medzi nosnou konzolou 16 uloženia a stredným čapom 25 vedľajšieho ramena 15.
Pri pohybe bočnice 5 hore (naspäť do uzamknutej pozície) je postačujúce uchopiť telo 8 bočnice 5 v jej vrchnej časti vhodnej na úchop a vytiahnuť bočnicu 5 po vertikálnej osi smeromhore. Bočnica 5 sa uzamkne v momente, kedy západka 19 odpružená pružinou 21 západky 19 prejde za úroveň rohatky 18 a jej hranatý a zahnutý koncový úsek umožní presné zapadnutie do rohatky 18.
S K 8831 Υ1
Zoznam vzťahových značiek
- Lôžko
- Spodný rám
- Vrchný rám
- Lôžková plocha
- Hláv ovábočnica
-Čelo
- Kolieska
- Telo bočnice
- Hlavné rameno
- Kryt hlavného ramena
-Rukoväť
- Mechanizmus bočnice
- Pružina rukoväti
- Priečnik lôžkovej plochy
- Vedľajšie rameno
- Nosnákonzola uloženia
- Kotva
- Rohatka
- Západka
- Tlmič
- Pružina západky
- Uloženie hlavného ramena
- Spodný čap hlavného ramena
- Spodný čap vedľajšieho ramena
- Stredný čap vedľajšieho ramena, tlmiča a západky
- Vrchný čap uloženia hlavného ramena
- Vrchný čap vedľajšieho ramena

Claims (8)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Zostava bočnice na nemocničné lôžko zahŕňajúca bočnicu pripevnenú na vrchný rám a mechanizmus bočnice umožňujúci plynulý tlmený pokles a zdvih bočnice okolo pozdĺžnej osi, pričom mechanizmus bočnice obsahuje aspoň jedno hlavné rameno, konzolu, aietačný mechanizmus a rukoväť, vyznačujúca sa tým, že hlavné rameno (9) je jednotný diel tvoriaci nosný diel (8) tela bočnice, ktorý je rotačné prepojený s telom (8) bočnice a konzolou (16), kde konzola (16) mechanizmu je pripojená k vrchnému rámu (3) pevným spojom.
  2. 2. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že vrchný rám (3) zahŕňa aspoň dve polohovateľné časti, pričom konzola (16) je pevným spojompripevnená aspoň k jednej polohovateľnej časti.
  3. 3. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že ďalej zahŕňa tlmič (20) umiestnený medzi konzolou (16) a hlavným ramenom (9).
  4. 4. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa nároku 3, vyznačujúca sa tým, že mechanizmus tlmiča (20) využíva aspoň jeden z hydraulického, pneumatického, plynového alebo pružinového princípu tlmenia.
  5. 5. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že aretačný mechanizmus obsahuje západku (19), rohatku (18) a pružinu (21).
  6. 6. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa nároku 5, vyznačujúca sa tým, že rohatka (18) je pripevnená pevným spojom na konzole (16).
  7. 7. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že pevný spoj je spoj vytvorený spájkovaním alebo zváraním, alebo lepením
  8. 8. Zostava bočnice na nemocničné lôžko podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že mechanizmus (12) bočnice ďalej obsahuje pružinu (13) rukoväti, vrchný čap vedľajšieho ramena (27) a vedľajšie rameno (15), pričom pružina (13) rukoväti je umiestnená s predpätím medzi vrchným čapom (27) vedľajšieho ramena (15) a vedľajším ramenom (15).
SK50112-2019U 2017-06-06 2018-06-06 Zostava bočnice najmä na nemocničné lôžko SK8831Y1 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2017-33792U CZ30901U1 (cs) 2017-06-06 2017-06-06 Sestava postranice, zejména pro nemocniční lůžko

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK501122019U1 SK501122019U1 (sk) 2020-03-03
SK8831Y1 true SK8831Y1 (sk) 2020-08-03

Family

ID=59655782

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK50112-2019U SK8831Y1 (sk) 2017-06-06 2018-06-06 Zostava bočnice najmä na nemocničné lôžko

Country Status (5)

Country Link
CZ (1) CZ30901U1 (sk)
ES (1) ES1241930Y (sk)
PL (1) PL72019Y1 (sk)
SK (1) SK8831Y1 (sk)
WO (1) WO2018224062A1 (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN110251329B (zh) * 2019-07-16 2024-04-26 中南大学湘雅医院 一种多关节辅助运动床
CN112587333B (zh) * 2020-12-11 2022-02-08 青岛市市立医院 一种进行隐私保护的产科护理床及其使用方法
CN112777517B (zh) * 2021-03-15 2022-06-28 合肥中科离子医学技术装备有限公司 一种用于质子治疗系统治疗床转移安装设备

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5129117A (en) * 1990-11-28 1992-07-14 Hill-Rom Company, Inc. Birth assist protection guard
US8176583B2 (en) * 2010-03-15 2012-05-15 Hill-Rom Services, Inc. Siderail assembly
KR101321716B1 (ko) * 2011-11-04 2013-10-28 주식회사 퍼시스 침대용 사이드레일

Also Published As

Publication number Publication date
WO2018224062A1 (en) 2018-12-13
ES1241930Y (es) 2020-08-06
PL72019Y1 (pl) 2021-06-14
SK501122019U1 (sk) 2020-03-03
ES1241930U (es) 2020-02-24
CZ30901U1 (cs) 2017-08-08
PL128820U1 (pl) 2020-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK8831Y1 (sk) Zostava bočnice najmä na nemocničné lôžko
US10238568B2 (en) Release handle mechanisms for a spar of a limb holder
EP1983865B1 (en) End panel for a patient-support apparatus
US7930778B2 (en) Pinch-preventing unit for bed guardrail
US7073219B2 (en) Side rail, hospital bed including the same, method of operating associated thereto and kit for assembling the side rail
US20130160209A1 (en) Patient support having auto contour
CZ18426U1 (cs) Polohovací mechanizmus lužka
US9248764B2 (en) Apparatus for adjusting height of armrest of construction machine
WO2015039637A1 (en) Bed guard assembly
KR101948755B1 (ko) 방사선 치료 테이블의 환자 지지 패널에 대한 긴 확장 패널 연결용 조인트 어셈블리 및 그에 의해 형성된 투피스의 환자 지지 테이블
US20060012148A1 (en) Wheelchair having a leg rest assembly
JP2009514584A (ja) 患者を移送するトロリ及び患者取り扱いシステム
US11666499B2 (en) Patient lift apparatus
KR101272499B1 (ko) 침대용 사이드레일의 록킹장치
US6799340B2 (en) Holding bracket for bed side railing
WO2018037773A1 (ja) マットレスずれ止め具、および寝台装置
EP1053735B1 (en) A side rail assembly for a bed or the like
JP7562600B2 (ja) テーブルおよびベッド装置
CN106333809B (zh) 床铺装置
US10864126B2 (en) Patient handling devices
JP5827514B2 (ja) 介護用動作支援装置
CA2454931C (en) Side rail, hospital bed including the same, method of operating associated thereto and kit for assembling the side rail
JP6978740B2 (ja) リフト装置
JP2016135245A (ja) 医療台
US3343181A (en) Device for lifting and supporting bed patients