SI9400032A - Device for thermal cracking mixture of liquid and gaseus hydrocarbons - Google Patents

Device for thermal cracking mixture of liquid and gaseus hydrocarbons Download PDF

Info

Publication number
SI9400032A
SI9400032A SI9400032A SI9400032A SI9400032A SI 9400032 A SI9400032 A SI 9400032A SI 9400032 A SI9400032 A SI 9400032A SI 9400032 A SI9400032 A SI 9400032A SI 9400032 A SI9400032 A SI 9400032A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
heat exchanger
leads
mixture
conduit
line
Prior art date
Application number
SI9400032A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter Illyes
Original Assignee
Oemv Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oemv Ag filed Critical Oemv Ag
Publication of SI9400032A publication Critical patent/SI9400032A/sl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G9/00Thermal non-catalytic cracking, in the absence of hydrogen, of hydrocarbon oils
    • C10G9/14Thermal non-catalytic cracking, in the absence of hydrogen, of hydrocarbon oils in pipes or coils with or without auxiliary means, e.g. digesters, soaking drums, expansion means

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Heat-Exchange Devices With Radiators And Conduit Assemblies (AREA)

Description

(57) Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov, pri čemer vodi v prenosnik (Wi) topiote vsaj en cevni vod (Pa) za mešanico, ki je po potrebi povezan s cevnim vodom (P.4), ki vodi iz prenosnika toplote, preko obvodnega voda z zapornim organom (Vi), ki se ga lahko regulira po pretoku, in cevni vod (R4), ki vodi iz prenosnika (Wi) toplote in v katerega vodi vsaj en nadaljnji cevni vod (D-ι) za pregreto vodno paro, vodi v nadaljnji prenosnik (VV2) toplote, katerega izstopni vod (R5) vodi v za njim priključeni prenosnik (S) toplote, ki je po potrebi opremljen s katalizatorjem, pri čemer izstopni vod (R6) prenosnika (S) toplote vodi v hladilno in ločevalno pripravo (K + A), značilna po tem, da je gledano v smeri toka pred prenosnikom (Wi) toplote predviden vsaj en izločevalnik plinov za ločevanje plinastega deleža iz mešanice, pri čemer obvodni vod plinskega voda (G1), ki ima zaporni organ (Vi), ki se ga lahko regulira po pretoku, vodi iz izločevalnika (G) plinov v nadaljnji prenosnik (VV2), S, D) topiote predvsem preko nadaljnjega cevnega voda (R4).
OMV Aktiengesellschaft
Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov
Izum se nanaša na napravo za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov v prenosnikih toplote.
V naravi nastopajoče mešanice ogljikovodikov praviloma nimajo željenih sestav, tako da ne zadošča čisto destilacijska priprava naftnih produktov. Upoštevajoč potrebe, se je razvilo različne postopke za pretvorbo naravnih naftnih produktov, pri čemer so posebnega pomena postopki termičnega krekiranja z uporabo in brez uporabe katalizatorjev. Te termične pretvorbe se vršijo pri temperaturah med 600 °C in 860 °C, pač glede na to, za katero mešanico izhodnih produktov gre in katero mešanico končnih produktov je treba dobiti.
V smislu kar se da visoke izrabe se poleg tekočih nasičenih in nenasičenih ogljikovodikov z ravno verigo ali z razvejeno verigo ali cikličnih ali aromatičnih ogljikovodikov uporablja tudi plinaste ogljikovodike. Ti plinasti ogljikovodiki pretežno izvirajo iz naprav za pripravo po postrojenih za krekiranje oz. po postrojenjih za izdelovanje najrazličnejših produktnih mešanic. Ti plinasti produkti se praviloma uvajajo v dovode za tekoče ogljikovodike, ki vodijo k postrojenju za krekiranje. S tem se po eni strani poveča širina uporabe postrojenja in po drugi strani pride do bistvenega zmanjšanja cevnih vodov, ker se lahko izogne vzporedno vodenim cevnim vodom, in sicer za plinaste ogljikovodike in tekoče ogljikovodike.
Mešanice ogljikovodikov je praviloma potrebno v več stopnjah segreti do temperature termičnega krekiranja. Pretok v posameznih stopnjah, to se pravi v prenosnikih toplote, je praviloma preračunan po prostornini, predvsem v prvi stopnji, na delno izparevanje tekočih ogljikovodikov. Pri zelo velikem deležu tekočih ogljikovodikov se del le-teh preko obvodnega voda mesta pred vstopom v toplotni prenosnik uvaja v vod za toplotnim prenosnikom, da se izogne premočnem ohlajanju, npr. pod rosišče sredstva, ki prenaša toploto, npr. dimnih plinov. Zaradi tega obvoda vsekakor pride do tega, da se za predgrevanje določena produktna mešanica ne segreje v željenem obsegu, ker se premajhen del vodi skozi toplotni prenosnik.
Naprava po izumu za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov, pri čemer v toplotni prenosnik vodi vsaj en cevni vod z mešanico, ki je po potrebi tekočino prevajajoče povezan s cevnim vodom, ki vodi iz toplotnega prenosnika, preko odvodnega voda z zapornim organom, ki se ga lahko regulira po pretoku, in cevni vod, ki vodi iz toplotnega prenosnika in v katerega vodi vsaj en nadaljnji cevni vod za predgreto vodno paro, po svoji strani vodi v nadaljnji toplotni prenosnik, katerega izstopni vod vodi v za njim vezani toplotni prenosnik, ki je po potrebi opremljen s katalizatorjem in katerega izstopni vod vodi v pripravo za hlajenje in ločevanje, v bistvu obstoji v tem, da je gledano v smeri toka pred toplotnim prenosnikom predviden vsaj en izločevalnik plinov za izločanje plinastega dela iz mešanice, pri čemer obvodni vod plinskega voda, ki ima zaporni organ, ki se ga lahko regulira po pretoku, iz izločevalnika plinov vodi v nadaljnji prenosnik toplote, predvsem preko nadaljnjega cevnega voda.
S tem da se pred prvim prenosnikom toplote plinasti del ponovno izloči iz mešanice izhodnih produktov, se lahko izogne dvojnim dovodom za tekoče oz. plinaste izhodne produkte. Nadalje vstopa v prenosnik toplote mešanica, ki je lahko v bistvu brez plina, tako da lahko pride do prednostnega prenosa toplote na tekoče produkte, ki lahko zaradi višje specifične toplote tekočin glede na pline poteka posebno učinkovito. Plin se lahko od izločevalnika plinov vodi preko cevnega voda, ki vodi bodisi v nadaljnji prenosnik toplote ali kar v samo peč za krekiranje. Plinski vod s tem služi kot obvodni vod za prvi prenosnik toplote, s čimer se lahko regulira tudi temperaturo sredstva, ki prenaša toploto, npr. dimnih plinov. S tem se lahko po eni strani doseže posebno visok prenos toplote, pri čemer se lahko po drugi strani izogne premočni ohladitvi, npr.dimnih plinov, in s tem ohladitvi pod temperaturo rosišča kot tudi s tem povezani koroziji.
Če je izločevalnik plinov izveden kot težnostni izločevalnik, lahko pride brez velike tlačne izgube do preprostega izločanja plinastih delov iz plinsko tekočinske mešanice.
Posebno učinkovito se lahko loči plin in tekočina s pomočjo ciklona.
Če plinski vod iz izločevalnika plinov, gledano v smeri toka, vodi v vod, ki izstopa iz prenosnika toplote, pred nadaljnjim vodom za vodno paro, lahko že v nadaljnji prenosnik toplote vstopa produktna mešanica iz tekočih ogljikovodikov plinastih ogljikovodikov in vodne pare, tako da se posebno ugodno upošteva znižanje delnega parnega tlaka v prenosniku toplote, s čimer lahko tekoči ogljikovodiki posebno hitro izparijo in se doseže nadaljnji visok sprejem toplote v tem prenosniku toplote.
Če plinski vod iz izločevalnika plinov vodi v za njim priključeni prenosnik toplote, torej v peč z krekiranjem, predvsem v izstopni vod iz nadaljnjega prenosnika toplote, se lahko pri posebno velikem deležu plinastih produktov v mešanici tudi v nadaljnjem prenosniku toplote doseže prehod toplote brez neugodnega vpliva na plinaste izhodne produkte.
Če plinski vod iz izločevalnika plinov vodi v nadaljnji cevni vod z vodno paro, se lahko doseže mešanico vodne pare in plinastih produktov, ki se jo lahko uvede v dovodni vod za nadaljnji prenosnik toplote.
Če plinski vod iz izločevalnika plinov vodi v parni pregrevalnik, se lahko plin pregreje skupaj z vodno paro.
Če je predviden dodatni obvodni vod do prenosnika toplote, predvsem zaporni organ, ki se ga lahko regulira popretoku, pri čemer se ta obvodni vod za izločevalnikom plinov odcepi od cevnega voda, ki vodi v prenosnik toplote, in prednostno vodi v nadaljnji cevni vod za vstopom plinskega cevnega voda, se lahko nadzoruje tudi sunkovite presežke tekočih ogljikovodikov brez tlačne preobremenitve prenosnika toplote in se jih po potrebi krmili.
Prenosniki toplote so lahko zgrajeni tudi kot skupine prenosnikov toplote.
Izum je v nadaljnjem podrobneje pojasnjen s pomočjo risb in primerov.
Pri tem prikazujejo:
sl. 1 v shematski predstavitvi peč za krekiranje z dvema pred njo priključenima prenosnikoma toplote in sl. 2 in 3 izločevalnika plinov v shematski predstavitvi.
Pri shemi postrojenja za izdelovanje olefinov, ki je predstavljena na sl. 1, se združita cevna voda 1¾ in R , ki prevajata tekoče ogljikovodike (bencin) oz. plinaste ogljikovodike z 2 do 4 atomi ogljika, v cevni vod R3, ki vodi v izločevalnik G plinov. Tekoče produkte se nato preko cevnega voda R3 vodi v prenosnik Wj toplote. Plinasti produkti iz izločevalnika G plinov dospejo preko plinskega voda Gp ki služi kot obvodni vod za prenosnik W1 toplote, v cevni vod R4, ki vodi iz prenosnika toplote. V ta cevni vod R4 vodi tudi parni vod Dp ki vodi naprej paro iz parnega pregrevalnika D. Nadaljnji prenosnik W2 toplote, v katerega vodi cevni vod R4, je preko izstopnega voda R5 povezan s pečjo S za krekiranje, ki je priključena za prenosnikom toplote. Iz peči S za krekiranje vodi cevni vod R6 v pripravo K + A za hlajenje in ločevanje. Parni pregrevalnik, v katerem se po potrebi proizvaja paro, peč za krekiranje kot tudi prenosnika Wx in W2 toplote so izvedeni kot prenosniki toplote na sveženj cevi, pri čemer kot sredstvo nosilca toplote služi dimni plin. V plinskem vodu G4 je lahko predviden ventil Vp ki se ga lahko regulira po pretoku in ki se ga zapre takrat, kadar je zaželjeno, da se celotna produktna mešanica vodi skozi cevni vod R3 v prenosnik W1 toplote. Plinski vod G2 lahko vodi tudi v izstopni vod R5 prenosnika W2 toplote ali pa tudi kot plinski vod G3 neposredno v peč za krekiranje. Ta dva plinska voda imata lahko ventila V2 in V3, ki se ju lahko regulira med pretakanjem.
Če je zaželjeno, da se plin še dodatno segreje, se ga lahko preko voda G4 dovaja parnemu pregrevalniku D ali po potrebi proizvajalniku pare.
Dodatno k enemu oz. več plinskim vodom Gt do G4 se lahko predvidi nadaljnji obvodni vod Up ki se pred prenosnikom Wt toplote odcepi od cevnega voda R3 in vodi v cevni vod R4 za prenosnikom W4 toplote. Ta obvodni vod 1¾ ima ventil V , ki se ga lahko regulira po pretoku.
Skozi prenosnika W4 in W2 toplote kot tudi parni pregrevalnik D in peč S za krekiranje se pretakajo dimni plini, ki služijo kot sredstvo za prenos toplote. Dimni plini ustrezno puščici Xt vstopajo skozi peč za krekiranje nato ustrezno puščici v pregrevalnik HD za visokotlačno paro, v katerem se lahko tvori visokotlačno paro, ki je procesu ni potrebno dovajati, kot se da razbrati iz sl. 1. Nato dimni plin ustrezno puščici X3 vstopa v parni pregrevalnik O, v katerega se tudi ustrezno puščici Z uvaja procesna para. Iz parnega pregrevalnika D izstopa dimni plin ustrezno puščici X4 v prenosnik W2 toplote, iz katerega le-ta ustrezno puščici X5 vstopa v predgrelnik KV vode za napajanje kotla, ki prav tako ni potreben v okviru postopka po izumu. Iz tega predgrevanja KV izstopa dimni plin v skladu s puščico X6 v prenosnik Wx toplote, iz katerega se nato dimne pline v skladu s puščico X7 vodi v kamin. Razmestitev prenosnikov toplote je izvedena ustrezno zahtevanemu toplotnemu potencialu, pri čemer peč S za krekiranje zahteva najvišjo temperaturo dimnih plinov, medtem ko prenosnik Wx toplote zahteva dimne pline z bistveno nižjo temperaturo.
Izločevalnik G plinov, ki je shematično predstavljen na sl.2, ima valjasto cev 1, ki služi kot zunanja posoda. V to zunanjo posodo vodi cevni vod R3, preko katerega se vnaša produktno mešanico tekočo in v plinastem stanju. V valjasti cevi 1 pride do izjemne upočasnitve hitrosti pretakanja, pri čemer nastopi hkrati ločevanje plinaste in tekoče faze. Tekočo fazo se odvaja preko izstopajočega cevnega voda R3, medtem ko se plinasto fazo odvaja preko valjaste cevi 2, ki se nadaljuje v plinski vod Gx, in tako pri odprtem ventilu Vx dospe v cevni vod R4.
Pri izločevalniku plinov, kije predstavljen na sl. 3, obstoji ciklon, pri čemer cevni vod R3 vodi tangencialno v stožčasto posodo 3. Produktna mešanica se v obliki Spirale pomika vzdolž zunanje stene posode navzdol in se pri tem ločuje. Tekočo fazo se odvzema preko cevnega voda R3, ki se nahaja na dnu, medtem ko plinasta faza preko plinskega voda Gx dospe do odvoda.
IZVEDBENI PRIMER I
Preko cevnega voda R3 z nazivnim premerom 80 mm se je na uro vodilo 1.625 kg tekočega bencina in 750 kg plinastih ogljikovodikov z 2 do 4 atomi ogljika. Predviden je bil obvodni vod Ur V prenosnik Wx toplote vzstopajoča produktna mešanica je imela temperaturo 60 °C. Pri izstopu je bila segreta na 250 °C. 75 vol.% tekoče in 15 vol.% plinaste faze produkta se je vodilo skozi obvodni vod Up ki pa s tem ni bil segret. Produktna mešanica je nato dospela preko cevnega voda R4 z nazivnim premerom 80 mm, v katerega se je uvajalo 1.400 kg/h vodne pare s temperaturo 491 °C, v prenosnik W2 toplote. Vstopajoča produktna mešanica je bila v prenosniku W2 toplote segreta na 440 °C. Tako segreto produktno mešanico se je nato preko cevnega voda R5 z nazivnim premerom 80 mm vodilo v peč S za krekiranje. Peč za krekiranje je izvedena kot prenosnik toplote, v katerem se je mešanico nadalje segrevalo. Iz cevnega voda R6 je izstopala mešanica s temperaturo 855 °C.
IZVEDBENI PRIMER 2:
Preko cevnega voda R3 z nazivnim premerom 80 mm je dospevala produktna mešanica iz 1.750 kg/h v tekoči fazi in 750 kg/h v plinasti fazi v prenosnik W4 toplote. Pri tem je bil predviden izločevalnik plinov s plinskim vodom Gr Produktna mešanica, ki je vstopala v prenosnik W toplote, je imela temperaturo 60 °C. Pri izstopu je bila segreta na 220 °C. 15 vol.% plinaste faze in nič tekoče faze produkta se je vodilo skozi plinski vod Gx in s tem ni bil segret. Produktna mešanica je nato preko cevnega voda R4, v katerega se je uvajalo vodno paro s temperaturo 483 °C in v količini 1.300 kg/h, z nazivnim premerom 80 mm prispela v prenosnik W2 toplote. Vstopajoča produktna mešanica se je v prenosniku W2 toplote segrela na 450 °C. Tako segreto produktno mešanico se je nato preko cevnega voda Rs z nazivnim premerom 80 mm vodilo v peč S za krekiranje. V sami peči za krekiranje je bila še dodatno segreta. Iz cevnega voda R6 je izstopala mešanica pri temperaturi 855 °C.
Kot ponazarja primerjava izvedbenih primerov 1 in 2, se lahko z izločenjem plinov pred prenosnikom W4 toplote doseže bistveno boljše segretje mešanice, ki jo je treba dovesti peči za krekiranje, in nadalje znatno ohladitev sredstva, ki prenaša toploto, pri izstopu iz prenosnika W4 toplote, tako da se lahko učinek peči za krekiranje bistveno poveča pri enakem vložku energije.
Za
OMV Aktiengesellschaft:

Claims (8)

1. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov, pri čemer vodi v prenosnik (Wt) toplote vsaj en cevni vod (R3) za mešanico, ki je po potrebi povezan s cevnim vodom (R4), ki vodi iz prenosnika toplote, preko obvodnega voda z zapornim organom (V ), ki se ga lahko regulira po pretoku, in cevni vod (R4), ki vodi iz prenosnika (Wj) toplote in v katerega vodi vsaj en nadaljnji cevni vod (DJ za pregreto vodno paro, vodi v nadaljnji prenosnik (W2) toplote, katerega izstopni vod (R5) vodi v za njim priključeni prenosnik (S) toplote, ki je po potrebi opremljen s katalizatorjem, pri čemer izstopni vod (R6) prenosnika (S) toplote vodi v hladilno in ločevalno pripravo (K+A), označena s tem, da je gledano v smeri toka pred prenosnikom (Wx) toplote predviden vsaj en izločevalnik plinov za ločevanje plinastega deleža iz mešanice, pri čemer obvodni vod plinskega voda (Gx), ki ima zaporni organ (VJ, ki se ga lahko regulira po pretoku, vodi iz izločevalnika (G) plinov v nadaljnji prenosnik (W2, S, D) toplote predvsem preko nadaljnjega cevnega voda (R4).
2. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po zahtevku 1, označena s tem, da je izločevalnik (G) plinov izveden kot težnostni izločevalnik.
3. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po zahtevku 1, označena s tem, daje izločevalnik (G) plinov izveden kot ciklon.
4. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih; in plinastih ogljikovodikov po enem izmed zahtevkov 1, 2 ali 3, označena s tem, da plinski vod (Gj) iz izločevalnika (G) plinov, gledano v smeri toka, vodi pred nadaljnjim vodom (Dj) za vodno paro v vod (R4), ki izstopa iz prenosnika (Wt) toplote.
5. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po enem izmed zahtevkov 1 do 4, označena s tem, da plinski vod (G2) iz izločevalnika (G) plinov vodi v za njim priključeni prenosnik (S) toplote, predvsem v izstopni vod (R5) iz nadaljnjega prenosnika (W2) toplote.
6. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po enem izmed zahtevkov 1 do 5, označena s tem, da plinski vod (G2) iz izločevalnika plinov vodi v nadaljnji cevni vod (Dj).
7. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po enem izmed zahtevkov 1 do 6, označena s tem, da plinski vod (G4) iz izločevalnika (G) plinov vodi v parni pregrevalnik (D).
8. Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov po enem izmed zahtevkov 1 do 6, označena s tem, daje predviden dodaten obvodni vod (Uj) k prenosniku (W) toplote, ki se za izločevalnikom (G) plinov odcepi od cevnega voda (R3), ki vodi v prenosnik (WJ toplote, in prednostno vodi v nadaljnji cevni vod (R4) za vstopom plinskega voda (G^.
Za
OMV Aktiengesellschaft:
PAT E M
L J
23539-I-94/LŽ
IZVLEČEK
Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov
Naprava za termično krekiranje mešanice tekočih in plinastih ogljikovodikov, pri čemer vodi v prenosnik (W ) toplote vsaj en cevni vod (R3) za mešanico, ki je po potrebi povezan s cevnim vodom (R4), ki vodi iz prenosnika toplote, preko obvodnega voda z zapornim organom (Vj), ki se ga lahko regulira po pretoku, in cevni vod (R4), ki vodi iz prenosnika (Wj) toplote in v katerega vodi vsaj en nadaljnji cevni vod (D^ za pregreto vodno paro, vodi v nadaljnji prenosnik (W2) toplote, katerega izstopni vod (R5) vodi v za njim priključeni prenosnik (S) toplote, ki je po potrebi opremljen s katalizatorjem, pri čemer izstopni vod (Rfi) prenosnika (S) toplote vodi v hladilno in ločevalno pripravo (K+A), značilna po tem, da je gledano v smeri toka pred prenosnikom (W ) toplote predviden vsaj en izločevalnik plinov za ločevanje plinastega deleža iz mešanice, pri čemer obvodni vod plinskega voda (Gj), ki ima zaporni organ (V ), ki se ga lahko regulira po pretoku, vodi iz izločevalnika (G) plinov v nadaljnji prenosnik (W2, S, D) toplote predvsem preko nadaljnjega cevnega voda (R4).
SI9400032A 1993-01-27 1994-01-24 Device for thermal cracking mixture of liquid and gaseus hydrocarbons SI9400032A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0013793A AT398428B (de) 1993-01-27 1993-01-27 Vorrichtung zum thermischen spalten eines gemisches mit flüssigen und gasförmigen kohlenwasserstoffen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9400032A true SI9400032A (en) 1994-09-30

Family

ID=3482516

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9400032A SI9400032A (en) 1993-01-27 1994-01-24 Device for thermal cracking mixture of liquid and gaseus hydrocarbons

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0609191B1 (sl)
AT (1) AT398428B (sl)
CZ (1) CZ283129B6 (sl)
DE (1) DE59406524D1 (sl)
DK (1) DK0609191T3 (sl)
ES (1) ES2121177T3 (sl)
FI (1) FI115466B (sl)
HU (1) HU214480B (sl)
NO (1) NO306681B1 (sl)
SI (1) SI9400032A (sl)
SK (1) SK279373B6 (sl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20240043759A1 (en) 2020-12-10 2024-02-08 Totalenergies Onetech Belgium Method for improving feedstock flexibility of steam cracking
EP4074809A1 (en) 2021-04-14 2022-10-19 Total Research & Technology Feluy Process and apparatus for cracking of thermally unstable feedstock

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4479869A (en) * 1983-12-14 1984-10-30 The M. W. Kellogg Company Flexible feed pyrolysis process
JPH0819420B2 (ja) * 1988-09-05 1996-02-28 三井石油化学工業株式会社 低品位原料の分解処理方法
DE4105095A1 (de) * 1991-02-19 1992-08-20 Linde Ag Verfahren zur prozesssteuerung in spaltoefen zur olefinherstellung

Also Published As

Publication number Publication date
HU9400231D0 (en) 1994-05-30
ATA13793A (de) 1994-04-15
CZ17394A3 (en) 1994-08-17
NO940252L (no) 1994-07-28
EP0609191B1 (de) 1998-07-29
SK279373B6 (sk) 1998-10-07
SK8194A3 (en) 1994-11-09
FI940385A0 (fi) 1994-01-26
AT398428B (de) 1994-12-27
DK0609191T3 (da) 1999-04-26
NO940252D0 (no) 1994-01-25
CZ283129B6 (cs) 1998-01-14
FI115466B (fi) 2005-05-13
NO306681B1 (no) 1999-12-06
ES2121177T3 (es) 1998-11-16
EP0609191A1 (de) 1994-08-03
DE59406524D1 (de) 1998-09-03
HUT69458A (en) 1995-09-28
HU214480B (hu) 1998-03-30
FI940385A (fi) 1994-07-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6979757B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil and mild controlled cavitation assisted cracking
WO1990002783A1 (en) Method of and apparatus for decomposing low quality materials
US8007729B2 (en) Apparatus for feed preheating with flue gas cooler
CN102219294A (zh) 用于高温蒸汽发生器的混合型水处理
RU2491321C2 (ru) Способ и устройство для предварительного нагрева сырья с помощью охладителя отходящих газов
SI9400032A (en) Device for thermal cracking mixture of liquid and gaseus hydrocarbons
CS272797B2 (en) Heat exchange installation
US4421065A (en) Heating equipment for an installation using steam and heated gas
JP3063991B2 (ja) 減圧蒸留装置
US4430854A (en) Process and apparatus for energy recovery from solid fossil inerts containing fuels
US20240158701A1 (en) Method and System for Steamcracking
CA3147241C (en) Furnace systems and methods for cracking hydrocarbons
DE102010051527A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Abkühlen eines Dampfreformers
CA3122539C (en) High pressure ethane cracking with small diameter furnace tubes
KR960701171A (ko) 탄화수소 공급물의 열 분해(thermal cracking of a hydrocarbon feed)
US1782686A (en) Process for cracking hydrocarbon oil
US2121026A (en) Process for refining and converting oils
US754687A (en) Apparatus for refining crude petroleum.
JPS6058278B2 (ja) 重質油のガス状接触分解生成物の移送装置
US1619929A (en) Apparatus for treating petroleum oil
SU909434A1 (ru) Устройство дл сжигани топлива при получении контролируемой атмосферы
US1104285A (en) Method of heating and evaporating liquids.
US1638735A (en) Method of hydrocarbon oil conversion
US1842319A (en) Process of converting hydrocarbon compounds
US1513384A (en) System and apparatus for refining oil

Legal Events

Date Code Title Description
IF Valid on the event date
SP73 Change of data on owner

Owner name: OMV REFINING & MARKETING GMBH; AT

Effective date: 20050308

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20061009