SI8811664A - Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njuna uporaba - Google Patents

Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njuna uporaba Download PDF

Info

Publication number
SI8811664A
SI8811664A SI8811664A SI8811664A SI8811664A SI 8811664 A SI8811664 A SI 8811664A SI 8811664 A SI8811664 A SI 8811664A SI 8811664 A SI8811664 A SI 8811664A SI 8811664 A SI8811664 A SI 8811664A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
nicotine
weight
hot
contact adhesive
necessary
Prior art date
Application number
SI8811664A
Other languages
English (en)
Inventor
Halvor Jaeger
Hans-Rainer Hoffmann
Reinhold Meconi
Robert-Peter Klein
Original Assignee
Lohmann Therapie Syst Lts
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19873743947 external-priority patent/DE3743947A1/de
Application filed by Lohmann Therapie Syst Lts filed Critical Lohmann Therapie Syst Lts
Publication of SI8811664A publication Critical patent/SI8811664A/sl

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)

Abstract

zum se nanaša na napravo za nadzorovano izdajanje nikotina z dotikalnim lepilnim nosilcem nikotina z enakomerno ali nepravilno porazdelitvijo nikotina, ki je značilna po tem, da je nosilec nikotina narejen z uporabo v vročem topnega dotikalnega lepila s temperaturo obdelave od 40 do 80, še bolje od 40 do 60, prednostno od 40 do 55 stopinj Celzija, nadalje na postopek izdelave le-te in na njeno uporabo v medicini človeka ali veterini, zlasti z namenom, da bi ljudje nehali kaditi, ali kot vdihovalni, kontaktni ali želodčni strup pri uničevanju škodljivcev.

Description

Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njena uporaba
Izum se nanaša na napravo za nadzorovano izdajanje ali sproščanje nikotina s komoro za nikotin iz kontaktnega lepila z uniformno ali nepravilno porazdelitvijo nikotina, na postopke izdelave le-te in na uporabo le-te.
Nikotin vsebujoči obliži, predvsem za potrebe odvajanja od kajenja, so znani. Tako je npr. v DE-OS 34 38 284 (Tilly) opisan nikotin vsebujoč zalogovni obliž. Da bi bilo navajenim kadilcem, ki so odvisni od nikotina, preprečeno inhaliranje karcinogenih snovi, J.E. Rose, N.E. Jarvic in K.D. Rose v Drug and Alcohol Dependence, vol. 13, 1984, strani 209-213, predlagajo transdermalen vnos nikotina od nikotina odvisnim pacientom. Opravljeni so bili testi z vodnimi raztopinami nikotina, ki so bile s tanko polietilensko prevleko zaščitene pred hlapenjem, ki sledi uporabi na koži, in ugotovljeno je bilo, da nikotin prodre skozi kožo in da je s transdermalnim vnosom nikotina dosegljiva enaka raven nikotina kot s kajenjem.
Etscorn predlaga v patentu US 3 597 961 preprost nikotinski obliž, ki naj bi ljudem pomagal prenehati kaditi, pri katerem nikotin, ki se nahaja v votlini v obližu in je po potrebi prekrit z za nikotin prepustno opno, lahko pride v dotik s kožo, tako da je možno vdiranje nikotina v človeško telo in se prične borba za odvajanje od odvisnosti kadilcev od nikotina.
DE-OS 36 29 304 predlaga nikotinski obliž, pri katerem je v akrilatni matrici za porazdeljevanje nikotina, narejeni iz raztopine akrilata, uporabljena komora za nikotin, pri čemer uporabo obliža spremlja uparjanje topila.
V osnovi je nikotinske obliže težko izdelati, saj je nikotin zelo hlapljiv, tudi toksičen. Izdelava sestavin nikotinskih obližev, zlasti sestavin matrice iz kontaktnega lepila iz raztopine, je problematična iz več razlogov. Le-ta pogojuje velik tehnični trud in stroške v zvezi z delom s topilom, razen tega pa je treba uporabljati za medicinske potrebe zelo čista in zato draga topila, da v napravi za raztapljanje lepila ali njegovih startnih gradiv ne prihaja do ostankov. Nadaljnji problem je doseči, da v aparatu ni topil, za kar so potrebni dragi sušilni odseki in odsesovalne ureditve. Pri delu z nikotinom se pojavlja poseben problem, da ob uparjanju topila lahko velik del močno hlapljivega nikotina uide, kar je zaradi hlapljivosti in toksičnosti nikotina skrajno nezaželeno. Da se torej izognejo škodi na okolju, imajo v zvezi z uporabo, pridobivanjem ali ločevanjem topil in nikotina stroške. Razen tega vnetljivost topila predstavlja dodatno tveganje. Treba se je posluževati zamotanih in dragih zaščitnih ukrepov za varnost delovnega osebja.
Problem pričujočega izuma je zato izogniti se zgoraj omenjenim pomanjkljivostim naprav in postopkov iz stanja tehnike.
Po izumu je ta problem rešen z napravo za nadzorovano izdajanje nikotina, pri kateri je narejena komora, s tem da je uporabljeno v vročem topljivo dotikalno lepilo s temperaturo obdelave od 40 do 80 °C, še bolje od 40 do 60 °C, prednostno pa od 40 do 55 °C.
Kot rezultat teh ukrepov lahko napravo po izumu izdelamo pri nizki temperaturi, brez topil, ob znatnem prihranku na materialih in na hiter način ter brez zamudnih sušilnih postaj, posledica česar je manj obremenjevanja okolja, kar vse med drugim vodi k mnogo cenejšemu izdelku.
Postopek po izumu za proizvodnjo takega nikotinskega obliža obsega neprekinjeno ali prekinjevano nanašanje nikotin vsebujočega, stopljenega, v vročem topljivega kontaktnega lepila s temperaturo slednjega med 40 do 80 °C, še bolje od 40 do 60 °C, prednostno pa od 40 do 55 °C, na nosilec in po potrebi nanos zaščitnega folijskega gradiva.
Nadaljnji postopek po izumu obsega neprekinjeno ali prekinjevano nanašanje nikotin vsebujočega, stopljenega, v vročem topljivega kontaktnega lepila s temperaturo slednjega med 40 do 80 °C, še bolje od 40 do 60 °C, prednostno pa od 40 do 55 °C, na zaščitno folijsko gradivo in po potrebi nanos nosilca.
Napravo po izumu lahko uporabimo npr. v humani ali veterinarski medicini, predvsem z namenom prenehati s kajenjem. Tudi je že bilo predlagano, da se fungicidni nikotin v obliki obližev lokalno uporabi za zatiranje fungalnih napadov na kožo. Napravo tudi lahko uporabimo za izdajanje nikotina kot respiratornega, dotikalnega ali želodčnega strupa pri zatiranju škodljivcev.
Smotrne nadaljnje značilnosti izuma se dobijo iz podzahtevkov.
Pod izrazom v vročem topljivo kontaktno lepilo razumemo sleherno kontaktno lepilo, ki je, ko je vroče, ustrezno tekoče, tako da ga brez težav lahko uporabimo pri temperaturah nad 40 °C.
Po izumu pridejo v poštev med drugim v vročem topljiva kontaktna lepila, kakršna so znana strokovnjaku, in taka, kakršna so opisana med drugim v:
DE-OS 15 94 268 (SUN OIL CO.),
DE-OS 24 13 979 (E.I. DU PONT DE NEMOURS),
DE-OS 24 35 863 (DYNAMIT NOBEL AG),
DE-OS 28 00 302 (CIBA GEIGY),
EP-A-104 005 (PERSONAL PRODUCTS CO.),
JP 6104 2583 in JP 61 281 810,
EP-OS 131460 (ΕΧΧΟΝ),
EP-OS 234 856 (ΕΧΧΟΝ),
EP-OS 185 992 (EASTMAN KODAK) ter v patentih US 3 699 963 in 4 358 557 (EASTMAN KODAK), in na stanje tehnike, ki ga zadevajo te reference, se izrecno sklicujemo v izogib nepotrebnemu ponavljanju.
Osnovne polimere lahko sestavljajo npr. poliamidi, poliestri, polikaprolaktami, polikaprolakton, etilen-vinilacetatni sopolimeri (EVA), etilen-etilakrilatni sopolimeri (EEA), poliviniletri, poliakrilatestri, polvinilacetali, polivinilacetati, stirenbutadienski blok polimeri, izoprenski blok polimeri, poliuretani, etilceluloza, celulozni acetat-butirat, sintetični kavčuki (npr. neoprenski kavčuk), poliizobutilen, butilkavčuk, akrilonitril-butadienski sopolimeri, epoksidne smole, melaminske smole, fenolformaldehidne smole in rezorcinolformaldehidne smole, med drugim pa lahko uporabimo tudi naslednje smole za modificiranje: hidrogenirano kolofonijo, polimerizirano kolofonijo, dimerizirane smolne kisline, disproporcionirano kolofonijo, metilestre kolofonije, glicerolestre hidrogenirane kolofonije, metilestre hidrogenirane kolofonije, pentalestre, trietilenglikolestre hidrogenirane kolofonije, hidroabietilni alkohol in njegove derivate, glicerolestre, ditriolestre in pentaestre smolnih kislin, pentalestre polimerizirane kolofonije, pentalestre dimerizirane kolofonije, glicerolestre dimerizirane kolofonije, estre maleinske kisline ali kolofonije, modificirane s fenolom, smole aromatskih in alifatskih ogljikovodikov, hidrogenirane smole, politerpenske smole, modificirane terpenske smole, voske, polietilen in polipropilen z nizko molekulsko maso in sopolimere alikilstirena. Tem smolam lahko v danem primeru dodamo mehčala, kot npr. estre adipinske kisline, estre fosforjeve kisline, estre ftalne kisline, poliestre, estre maščobne kisline, estre citronske kisline ali epoksidna mehčala. Prav tako lahko primešamo tudi stabilizatorje, kot npr. tokoferol, substituirane fenole, hidrokinone, pirokatehole, aromatske amine in v danem primeru tudi polnila, kot npr. titanov dioksid, magnezijev oksid, cinkov oksid in silicijev dioksid.
Tipične sestave v vročem topljivih kontaktnih lepil, primernih za uporabo, so tiste, ki so pripravljene iz:
do 100 ut.%, še bolje 20 do 80 ut.%, prednostno pa 20 do 50 ut.% polimera, do 80 ut.%, prednostno 15 do 60 ut.% sredstva, ki naredi snov plastično, do 80 ut.%, prednostno 15 do 60 ut.% sredstva, ki naredi snov lepljivo, po potrebi 0,1 do 5 ut.% sredstva proti staranju in po potrebi 0 do 70 ut.% polnil, pri čemer je seštevek odstotkov sestavin vedno 100.
V vročem topljivo kontaktno lepilo prednostno vsebuje:
do 50 ut.% stiren-izopren-stirenskega sintetičnega kavčuka, kakršnega na trgu dobimo pod imenom CARIFLEX TR 1107 (SHELL), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, kakršnega na trgu dobimo pod imenom ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL) in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju, kot je hidrokinon itd., ter do 70 ut.% polnil.
V nadaljnji prednostni izvedbi izuma ima v vročem topljivo kontaktno lepilo:
do 50 ut.% polikaprolaktona, npr. CAPA 650 (INTEROX), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, kot je MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju ter do 70 ut.% polnil.
Za v vročem topljivo kontaktno lepilo je lahko smotrno, da ima:
do 50 ut.% polietilen-vinilacetata, kot je EVATANE 28-25 (ATOCHEM), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (ΌΥΝΑΜΙΤ NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju, kot je hidrokinon itd., in tja do 70 ut.% polnil.
Primerno v vročem topljivo kontaktno lepilo lahko vsebuje:
do 50 ut.% poliuretana, kakršen je npr. LUPHEN P 1110 (BASF), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju ter do 70 ut.% polnil.
Tudi je možno, da v vročem topljivo kontaktno lepilo vsebuje:
do 10 do 50 ut.% poliamida, kakršen je npr. EURELON 930 (SCHERING), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju ter do 70 ut.% polnil.
Tudi je možno uporabiti v vročem topljivo kontaktno lepilo z:
do 50 ut.% epoksida, npr. EUREPOX 7001 (SCHERING), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju, kot je hidrokinon itd., ter do 70 ut.% polnil.
Drugo v vročem topljivo kontaktno lepilo, ki je uporabljivo v proizvodnji transdermalnih sistemov po izumu, ima:
do 50 ut.% poliizobutena z lepljivo, na gumo spominjajočo konzistenco, kot je npr. OPPANOL B 50 (BASF), med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr. MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju ter do 70 ut.% polnil.
Slednjič je prednostna uporaba v vročem topljivih kontaktnih lepil s poliestrsko osnovo in ki vsebujejo npr.:
med 10 in 80 ut.% hidrogeniranega alkohola, npr. ABITOL (HERCULES), med 10 in 80 ut.% ogljikovodikove smole, npr. HERCULES C (HERCULES), med 1 in 40 ut.% estrov rastlinskih maščobnih kislin, npr MIGLYOL 812 (DYNAMIT NOBEL), in po potrebi do 5 ut.% sredstev proti staranju ter do 70 ut.% polnil.
Naprave po izumu imajo tudi lahko eno ali več komor za snov, kjer je snov na voljo v višji koncentraciji od aktivne substance, ki jo vsebuje sloj iz v vročem topljivega lepila, tako da lahko obdelujemo večje doze snovi in naprava lahko zato ostane v uporabi dlje časa, preden jo je treba zamenjati. Tipične zasnove se vidijo npr. iz DEOS 36 29 304. Prednostne zasnove izuma so razvidne iz podzahtevkov, na katere se tu izrecno sklicujemo.
Sestavne dele naprav, ki imajo v vročem topljiva lepila s temperaturo predelovanja med 40 in 80 °C, lahko oblikujemo z ekstrudiranjem, litjem, nanašanjem z valjem, razmazovanjem z raklom, naprševanjem ali s tiskanjem.
Mejna vrednost za možnost predelovanja v vročem topljivega lepila znaša v številnih od teh postopkov pri viskoznosti približno 80.000 Pa.
Če se substrat, ki ga je treba obdelati z lepilom, torej sestavni del naprave, utegne poškodovati zaradi temperature v vročem uporabljenega lepila, bodisi da razpade, reagira ali se delno stopi, se lahko poslužimo ohlajenega substrata. Hladimo lahko po po sebi znanem postopku, kot je uvajanje mrzlih inertnih plinov ali dotikanje s hladilno površino.
V vročem topljivo lepilo lahko na zaščitni foliji ali prekrivnem gradivu uporabimo npr. v obliki plasti ali po posameznih poljih v skladu z vnaprej določenim vzorcem.
Pri uporabi izjemno hlapnega in toksičnega nikotina se ravnamo po naslednjih postopkovnih merilih:
A. delamo s kar se da nizkimi temperaturami,
B. povišamo zunanji pritisk, da zmanjšamo hlapenje,
C. parno komoro nad talino zasitimo s hlapljivo snovjo, in
Č. delamo z minimalno količino hlapljive snovi v talini.
Kot rezultat toksičnosti nikotina in visoke hlapljivosti le-tega dajemo prednost variantnim postopkom, ki se izvajajo v zaprtih sistemih ali v oklopljenih napravah. Te ukrepe, kot npr. delo v oklopljenem postrojenju, seveda omejujejo predpisi, ki jih strokovnjaki poznajo preko predlagane uporabe naprav, ki jih je treba izdelovati, pa tudi preko karakteristik gradiv.
Ker ni topil, ki bi se uparjala, napravo lahko z nosilcem ali zaščitno plastjo zakrijemo neposredno po uporabi segretega v vročem topljivega lepila, tako da je nadaljnje uparjanje nikotina lahko preprečeno.
Kot posledica postopka po izumu sedaj pri obdelavi izredno hlapljivega nikotina ni več nikakršne potrebe po uporabi topilo vsebujočih kontaktnih lepilnih materialov, tako da je zelo povečana varnost proizvodnje, saj zdaj v izdelku za medicinsko uporabo ni več preostankov toksičenga topila, kar vodi k mnogo enostavnejšemu postopku uporabe in k opaznim prihrankom na stroških izdelave.
Nadaljnje značilnosti in prednosti izuma so v nadaljnjem opisane v podrobnostih ob pomoči skic na priloženem listu, v katerih kaže sl. 1 nikotinski obliž po izumu s komoro za nikotin, v prerezu, sl. 2 nadaljnji nikotinski obliž s komoro za nikotin, v prerezu, in sl. 3 nikotinski obliž po izumu brez komore za nikotin, v prerezu.
Skica sl. 1 kaže nikotinski obliž s komoro 14 za nikotin, plast 12 v vročem topljivega kontaktnega lepila ter za nikotin neprepustno hrbtno plast 10, na katero meji nikotinska komora 14 in ki je prilepljena na kožo 18. Nikotin sedaj kontinuirno odteka z vnaprej opredeljeno hitrostjo skozi plast 12 v vročem topljivega kontaktnega lepila v kožo 18, tako da vsebnost nikotina v plasti v vročem topljivega kontaktnega lepila upada. Upad nikotina kompenzira dotok nikotina od zadaj iz nikotinske komore 14, tako da je v časovnem obdobju, katerega trajanje je vnaprej določeno, v plasti 12 v vročem topljivega kontaktnega lepila vzpostavljena ravnotežna koncentracija nikotina, ki zagotavlja, da v kožo 18 odteka konstantna količina nikotina.
Predvideno je, da nikotinska komora 14 vsebuje močno koncentriran nikotin, ki je npr. lahko absorbiran v inertnem nosilcu ali nosilnem gradivu, kakršno je tekstilno gradivo.
Sl. 2 kaže drugo izvedbo naprave po izumu, v kateri je komora 14 za nikotin z vseh strani obdana s plastjo 12 v vročem topljivega kontaktnega lepila.
Sl. 3 kaže drugo izvedbo nikotinskega obliža po izumu, v katerem je nikotin vsebujoča plast 12 v vročem topljivega kontaktnega lepila na neprepustno hrbtno plast 10 tako nanesena, da slednja lepilo 12 prekriva na treh straneh. S pomočjo proste površine v vročem topljivega kontaktnega lepila je obliž tako prilepljen na kožo 18, da je v času trajanja uporabe zagotovljen stik s kožo na vsem polju in da nikotin prehaja v kožo vedno na konstantni površini s konstantno hitrostjo, tako da se izdajajo konstantne doze nikotina.
V nadaljnjem je opisana po izumu izboljšana proizvodnja nikotinskega obliža.
Najprej pripravimo zmes nikotina in v vročem topljivega kontaktnega lepila. Zmes nato podvržemo temperaturi obdelave v vročem topljivega kontaktnega lepila in jo v obliki taline takoj prenesemo na za nikotin neprepustno hrbtno plast. Nadaljnja obdelava, kot je uporaba lepljive zaščitne plasti, poteka na običajen način.

Claims (9)

  1. Patentni zahtevki
    1. Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina z vsebnikom nikotina v dotikalnem lepilu z enakomerno ali nepravilno porazdelitvijo nikotina, značilna po tem, da je vsebnik narejen z uporabo v vročem topljivega kontaktnega lepila s temperaturo obdelave od 40 do 80 °C, še bolje od 40 do 60 °C, prednostno pa od 40 do 55 °C.
  2. 2. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da je v vročem topljivo kontaktno lepilo, ki vsebuje nikotin, v obliki ene ali več plasti.
  3. 3. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da je v vročem topljivo kontaktno lepilo narejeno na osnovi stiren-izopren-stirenskih blok-polimerov, polikaprolaktonov, etilen-vinilnih acetatnih kopolimerov, poliuretana, poliepoksidov, poliizobutena, polivinilnih etrov in po potrebi z dodatkom sredstev, ki naredijo snov plastično, sredstev, ki naredijo snov lepljivo, polnil, sredstev proti staranju in/ali tiksotropnih sredstev.
  4. 4. Naprava po zahtevku 1 ali 2, značilna po tem, da v vročem topljivo kontaktno lepilo vsebuje 10 do 100 ut.%, še bolje 20 do 80 ut.%, prednostno pa 20 do 50 ut.% polimera, 10 do 80 ut.%, prednostno 15 do 60 ut.% sredstva, ki naredi snov plastično, 10 do 80 ut.%, prednostno 15 do 60 ut.% sredstva, ki naredi snov lepljivo, po potrebi 0,1 do 5 ut.% sredstva proti staranju in po potrebi 0 do 70 ut.% polnil, pri čemer je seštevek odstotkov sestavin vedno 100.
  5. 5. Naprava po enem od predhodnih zahtevkov, značilna po tem, da ima odstranljivo zaščitno plast.
  6. 6. Postopek izdelave naprave za nadzorovano izdajanje nikotina po enem od predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da obsega neprekinjeno ali prekinjevano nanašanje nikotin vsebujočega, stopljenega, v vročem topljivega kontaktnega lepila pri temperaturi slednjega med 40 in 80, še bolje med 40 in 60, prednostno pa med 40 in 55 °C, na nosilec in po potrebi nanašanje gradiva zaščitne plasti.
  7. 7. Postopek izdelave naprave po enem od zahtevkov 1 do 5, značilen po tem, da obsega neprekinjeno ali prekinjevano nanašanje nikotin vsebujočega, stopljenega, v vročem topljivega kontaktnega lepila pri temperaturi slednjega med 40 in 80, še bolje med 40 in 60, prednostno pa med 40 in 55 °C, na gradivo zaščitne plasti in po potrebi nanašanje nosilca.
  8. 8. Postopek izdelave naprave po enem od zahtevkov 6 ali 7, značilen po tem, da sestavne dele naprave, ki imajo v vročem topljiva dotikalna lepila s temperaturo obdelave med 40 in 80 °C, oblikujemo z ekstrudiranjem, litjem, z valjalnim nanašanjem, nanašanjem z raklom, z naprševanjem ali po tiskarskem postopku.
  9. 9. Uporaba naprave po enem od zahtevkov 1 do 5 v medicini človeka ali veterini, zlasti z namenom, da bi ljudje nehali kaditi, ali kot vdihovalni, kontaktni ali želodčni strup pri zatiranju škodljivcev.
SI8811664A 1987-09-01 1988-09-01 Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njuna uporaba SI8811664A (sl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3729165 1987-09-01
DE19873743947 DE3743947A1 (de) 1987-09-01 1987-12-23 Vorrichtung zur gesteuerten abgabe von nicotin, verfahren zu ihrer herstellung sowie ihre verwendung
YU166488A YU47291B (sh) 1987-09-01 1988-09-01 Naprava za kontrolisano ispuštanje nikotina i postupak za njenu proizvodnju

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI8811664A true SI8811664A (sl) 1996-10-31

Family

ID=27196429

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI8811664A SI8811664A (sl) 1987-09-01 1988-09-01 Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njuna uporaba

Country Status (2)

Country Link
HR (1) HRP920852A2 (sl)
SI (1) SI8811664A (sl)

Also Published As

Publication number Publication date
HRP920852A2 (en) 1995-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1333052C (en) Apparatus for the controlled delivery of nicotine, process for the production thereof and the use thereof
KR970006446B1 (ko) 니트로글리세린 조절 공급기재(Apparatus for the controlled delivery) , 그 제조방법 및 그 용도
JP7309023B2 (ja) メタ-サリチル酸とのニコチン塩
KR970006448B1 (ko) 물질공급기재, 그 제조방법 및 그 용도
JP2543457B2 (ja) 経皮デバイス
JP3021661B2 (ja) 薬剤含有接着複合体の経皮放出デバイス
US5230896A (en) Transdermal nicotine delivery system
Gupta et al. Formulation and evaluation of matrix type transdermal patches of Glibenclamide
JPH08501302A (ja) a.特に経皮又は皮膚治療製品を生産するための平らな投与形成品、及び、b.揮発性物質を外気に放出する平らな形状の投与品、を生産するために、液状の高揮発性又は不耐熱性物質を投入する方法
ES2957234T3 (es) Preparación de parche con características de prevención del uso incorrecto de sustancias
Tirunagari et al. Transdermal therapeutic system of isradipine: effect of hydrophilic and hydrophobic matrix on in vitro and ex vivo characteristics
SI8811664A (sl) Naprava za nadzorovano izdajanje nikotina, postopek izdelave le-te in njuna uporaba
WO2020095975A1 (ja) フェンタニルを有効成分とする貼付剤
JP3525391B2 (ja) 皮膚塗布用の表面安定化された調合薬
SK22097A3 (en) Transdermal therapeutic system and a method for producing same
NZ503643A (en) Method for preventing the misuse of a transdermal therapeutic system
Karbhari Vilas et al. TRANSDERMAL DRUG DELIVERY SYSTEM: A RIVIEW
EP0544900A1 (en) Transdermal nicotine absorption dosage unit and process
KR20100089669A (ko) 니코틴의 경피치료시스템 및 그의 제조방법