SI26067A - Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem - Google Patents

Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem Download PDF

Info

Publication number
SI26067A
SI26067A SI202000162A SI202000162A SI26067A SI 26067 A SI26067 A SI 26067A SI 202000162 A SI202000162 A SI 202000162A SI 202000162 A SI202000162 A SI 202000162A SI 26067 A SI26067 A SI 26067A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
plate
plates
support
working machine
carrier
Prior art date
Application number
SI202000162A
Other languages
English (en)
Inventor
Franc Pišek
Original Assignee
PIŠEK - VITLI KRPAN, d.o.o.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by PIŠEK - VITLI KRPAN, d.o.o. filed Critical PIŠEK - VITLI KRPAN, d.o.o.
Priority to SI202000162A priority Critical patent/SI26067A/sl
Priority to EP21196729.4A priority patent/EP3970920A1/en
Publication of SI26067A publication Critical patent/SI26067A/sl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25HWORKSHOP EQUIPMENT, e.g. FOR MARKING-OUT WORK; STORAGE MEANS FOR WORKSHOPS
    • B25H3/00Storage means or arrangements for workshops facilitating access to, or handling of, work tools or instruments
    • B25H3/006Storage means specially adapted for one specific hand apparatus, e.g. an electric drill

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Automatic Tool Replacement In Machine Tools (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Abstract

Izum sodi na področje konstrukcijskih podrobnosti pri gozdarskih vitlih ali drugih strojih, pri katerih je zaželen prostor za shranjevanje orodja. Izum se nanaša na izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem. Nosilec je sestavljen iz: prve plošče, ki je prilagojena za fiksno namestitev na delovni stroj; druge plošče, ki je v sredinskem delu izbočena in prilagojena za kontakt s prvo ploščo: tretje in četrte plošče, ki se namestita na drugo ploščo tako, da je med njima prostor, ki je prilagojen za sprejem orodja; vrtišča, ki povezuje prvo in izbočen del druge plošče tako, da se druga plošča in vse nanjo pritrjene plošče lahko vrtijo okoli vrtišča, ter zaklepnega mehanizma, ki skrbi za zaklep vrtenja. Vrtenje okoli vrtišča omogoča, da ima nosilec transportni položaj in položaj za izvlek orodja, pri čemer je kot med obema omenjenima položajema med 45 stopinj in 115 stopinj, optimalno okoli 90 stopinj.

Description

Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem
Področje tehnike
Izum sodi na področje gozdarskih vitlov, bolj natančno na področje konstrukcijskih podrobnosti pri gozdarskih vitlih ali drugih strojih, pri katerih je zaželen prostor za shranjevanje motorne žage. Pričujoči izum se nanaša na izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem.
Ozadje izuma in tehnični problem
Ob delu v gozdu je pogosto prisotna potreba po motorni žagi ali drugem orodju, zaradi česar imajo številni vitli in podobni delovni stroji prostor oziroma nosilec za shranjevanje in prevoz orodja kot je motorna žaga. Pri znanih rešitvah je nosilec motorne žage fiksno montiran na notranji strani zaščitne mreže, pri čemer je nosilec nameščen pod kotom. Slabosti tako montiranega nosilca so:
- slaba zaščita motorne žage med prevozom, tako da nastanejo poškodbe žage, zaradi česar je njeno delovanje oslabljeno ali celo nemogoče, — možnost izpada motorne žage med prevozom, in
- otežen izvlek motorne žage iz nosilca.
Alternativno bi bila lahko postavitev nosilca motorne žage vzporedna s tlemi, kot je to opisano v dokumentu SI22801, kar bi občutno izboljšalo zaščito motorne žage in možnost izpada motorne žage iz nosilca, vendar pa bi takšna postavitev v primeru drugačne konstrukcije kot je opisana v SI22801 bistveno otežila izvlek motorne žage iz nosilca.
Zato je tehnični problem, ki ga rešuje pričujoči izum, konstrukcijska rešitev nosilca, ki bo imel boljšo zaščito motorne žage ter enostaven dostop do žage, ko bo le-ta potrebna pri delu v gozdu. Rešitev naj bo primerna tudi za druge stroje, ki se uporabljajo pri delu in pri katerih je zaželena prisotnost nosilca za orodje kot je motorna žaga.
Stanje tehnike
Patent SI22801 opisuje vitel s pripravo, ki omogoča zanesljivo in varno pritrditev gozdarskega orodja na gozdarski vitel, in sicer na območje varnostnega ščitnika oziroma mreže gozdarskega vitla. Omenjena priprava obsega prvi del, na katerem je na voljo vsaj približno vertikalna reža, ki je prirejena za prejem lista motorne žage vključno z verigo s členki z rezalnimi robovi, kot tudi vsaj en drugi del, ki je odmaknjen od prvega dela, pri čemer ima drugi del približno horizontalno podporno površino, ki je prirejena za naleganje okrova motorne žage in v bližini katere je predvideno vsaj eno pritrdilno sredstvo za pritrditev okrova motorne žage na omenjen drugi del.
Ta rešitev opisuje približno horizontalni položaj motorne žage med transportom, kar se razlikuje od pričujočega izuma.
Opis rešitve tehničnega problema
Tehnični problem je rešen, kot je predstavljeno v neodvisnem zahtevku, pri čemer so prednostne rešitve tehničnega problema predstavljene v odvisnih zahtevkih. Bistvo izboljšanega nosilca orodja, prednostno motorne žage, za namestitev na delovni stroj je v tem, da je sestavljen iz:
- prve (nosilne) plošče, ki je prilagojena za fiksno namestitev na delovni stroj, druge plošče, ki je v sredinskem delu izbočena in prilagojena za kontakt s prvo ploščo,
- tretje in četrte plošče, ki se namestita na drugo ploščo tako, da je med njima prostor, ki je prilagojen za sprejem lista motorne žage ali katerega drugega orodja,
- vrtišča, ki povezuje prvo in izbočen del druge plošče tako, da se druga plošča in vse nanjo pritrjene plošče lahko vrtijo okoli vrtišča, ter
- ustreznega zaklepnega mehanizma, ki skrbi za zaklep vrtenja.
Vrtljivo vpetje preko prve plošče in druge plošče je torej prilagojeno za namestitev na delovni stroj, in omogoča vrtenje okoli vrtišča, tako da ima nosilec transportni položaj in položaj za izvlek orodja, pri čemer je vrtenje okoli vrtišča lahko onemogočeno z zaklepnim mehanizmom. Kot med obema omenjenima položajema je med 45° in 115°, prednostno med 60 in 100°, najbolj prednostno okoli 90°. Prednostno se vrtenje zaradi varnosti omeji na 90° glede na transportni položaj. Ustrezen kot se določi s primernimi omejevalci gibanja ali na katerikoli drug način kot je zakrivljena pločevina ali podobne rešitve znane strokovnjaku na področju. Na primer, ima v ta namen prva, nosilna plošča v spodnjem delu narejen izrez, v katerega se pri dosegu končne pozicije vijak, ki povezuje drugo, tretjo in četrto ploščo ujame in s tem prepreči nadaljnjo rotacijo nosilca. Prednostno ima nosilna plošča še dodaten, drugi izrez v zgornjem delu, in sicer na isti stranici kot je izrez v spodnjem delu, pri čemer je omenjeni drugi izrez v zgornjem delu namenjen za sprejem vijaka, ki povezuje drugo, tretjo in četrto ploščo, ko doseže drugo skrajno pozicijo nosilca.
Omenjene plošče so prednostno pravokotne ali kvadratne oblike, lahko popolnoma prekrijejo meč motorne žage ali katerokoli drugo orodje, ki se vstavi v nosilec, pri čemer je ustrezna razdalja med tretjo in četrto ploščo je zagotovljena z distančniki, pušami, maticami ali podobnimi elementi. Druga, tretja in četrta plošča so lahko med seboj povezane z znanimi nerazdružljivimi zvezami kot je varjenje ali pa z znanimi razdružljivimi zvezami kot so vijaki in matice. Material za omenjeni nosilec je katerikoli primeren material znan strokovnjaku na področju, prednostno pa se uporabi kovina. Material nosilne plošče in katerekoli izmed preostalih plošč je lahko enak ali različen, pri čemer sta lahko na primer tretja in četrta plošča narejeni iz lesa ali plastike. Dodatno je lahko najbolj zunanja plošča, običajno je to četrta plošča, opremljena še z dodatnim kavljem ali pritrdiščem za ročaj sekire ali kateregakoli drugega orodja, ki tako ne potrebuje svojega nosilca ali ga ni potrebno shraniti kje drugje.
Vrtišče je lahko izvedeno na katerikoli primeren način, prednostno pa se uporabi vijak, ki se ga namesti skozi luknjo v ohišju delovnega stroja, skozi luknjo v sredinskem delu prve plošče in skozi luknjo v sredinskem delu druge plošče. Pričvrsti se ga lahko z matico, ki se potem nahaja med drugo in tretjo ploščo.
Nosilec motorne žage se v želeni poziciji zaklene z zaklepnim mehanizmom ali varovalom, ki je lahko kakršenkoli znan na področju tehnike. Prednostna izvedba zaklepnega mehanizma je zaklepni zatič, kot je poznan v stanju tehnike in je komercialno dostopen. V kolikor je zaželen premik nosilca v položaj za uporabo oziroma izvlek orodja, je potrebno najprej izvleči zaklepni zatič, nato se zavrti nosilec v želeno pozicijo, ki bo glede na višino nosilca na stroju ter višino uporabnika primerna, nakar se zaklepni zatič ponovno vstavi, da se položaj za uporabo zaklene. Alternativno se lahko po izvleku orodja oziroma motorne žage nosilec vrne v transportni položaj, kar pa je manj zaželeno, saj mora uporabnik nato po končani uporabi orodja najprej odkleniti pozicijo, premakniti nosilec in šele nato vrniti orodje v nosilec ter po sprostitvi zaklepa vrniti nosilec v transportni položaj.
Prva in druga plošča imata prednostno uho (t.j. štrleči del) na eni strani, v katerega se lahko namesti zaklepni mehanizem, tako da sta plošči dodatno povezani med seboj in se druga ne more vrteti okoli vrtišča. V kolikor pa se zaklepni mehanizem sprosti, prva in druga plošča nista več povezani in se druga plošča lahko zavrti okoli vrtišča v želeni položaj, v katerem se lahko po želji zaklene z istim zaklepnim mehanizmom.
Delovni stroj je prednostno gozdarski vitel, orodje pa motorna žaga, ki se največkrat uporablja pri delu v gozdu.
Nadalje je posebnost izboljšanega nosilca v tem, da ni nameščen na zaščitno mrežo, tako da bi ročaj segal izven območja vitla, temveč se nosilec nahaja na samem ogrodju oziroma ohišju delovnega stroja oziroma gozdarskega vitla, tako da je v transportnem položaju celotna motorna žaga skrita.
Opisani nosilec boljše ščiti orodje, hkrati pa omogoča enostaven dostop do orodja, ko se potrebuje pri delu.
Izboljšan nosilec motorne žage in vitel z omenjenim nosilcem bo v nadaljevanju podrobneje opisan s pomočjo slik, ki prikazujejo:
Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4
Slika 5
Gozdarski vitel z znanim nosilcem za motorno žago
Gozdarski vitel z izboljšanim nosilcem motorne žage po izumu v transportnem položaju
Gozdarski vitel z izboljšanim nosilcem motorne žage po izumu v položaju za uporabo oziroma izvlek motorne žage
Eksplozijska risba nosilca po izvedbenem primeru
Naris nosilca po izvedbenem primeru
Slika 1 prikazuje vitel 1 z znanim nosilcem 2 motorne žage 3, kjer je takoj pod zaščitno mrežo 1a nameščeno ogrodje nosilca 2, v katerega se vstavi list žage 3, medtem ko njen ročaj 3a prosto štrli izven vitla 1, zaradi česar lahko ob sunkih in tresljajih pride do poškodb ali celo izpada žage 3 iz nosilca 2.
Sliki 2 in 3 prikazujeta vitel 1 z izboljšanim nosilcem 12 motorne žage 3 po izumu, in sicer slika 2 kaže postavitev nosilca 12 med transportom (transportni položaj), ko je motorna žaga 3 popolnoma skrita za zaščitno mrežo 1a in ogrodjem vitla 1, kar je optimalno za zaščito žage 3. Prav tako je nemogoče, da bi motorna žaga 3 izpadla iz nosilca 12 motorne žage 3 med transportom. Slika 3 prikazuje položaj za izvlek motorne žage 3. Takšna pozicija omogoča enostaven in uporabniku prijazen izvlek motorne žage 3 iz nosilca 12, kar se posebej pozna pri večjih vitlih, zaradi višine postavitve nosilca 12 motorne žage 3. Kot je razvidno iz obeh slik je lahko nosilec 12 nameščen na eni ali drugi strani ogrodja vitla 1, lahko je vitel 1 opremljen z dvema nosilcema 12, torej s po enim nosilcem 12 na vsaki strani. Oblike nosilcev so lahko enake ali različne, da se lahko v vsakega namesti enako ali različno orodje.
Slika 4 prikazuje eksplozijski pogled na nosilec 12 po možnem izvedbenem primeru, ki je kot celota predstavljen na sliki 5. Nosilec 12 je sestavljen iz sledečih komponent: - prve plošče 12a, ki je prilagojena za fiksno namestitev na delovni stroj, druge plošče 12b, ki je v sredinskem delu 12b izbočena in prilagojena za kontakt s prvo ploščo 12a,
- tretje plošče 12c in četrte plošče 12d, ki se namestita na drugo ploščo 12b tako, da je med njima prostor, ki je prilagojen za sprejem lista (meča) motorne žage ali katerega drugega orodja,
- vrtišča 12e, ki povezuje prvo ploščo 1a in izbočen del 12b druge plošče 12b tako, da se druga plošča 12b in vse nanjo pritrjene plošče 12c, 12d lahko vrtijo okoli vrtišča 12e, ter
- zaklepnega zatiča 12f nameščenega na ušesu 12a' prve plošče 12a, ki skrbi za zaklep vrtenja.
Druga, tretja in četrta plošča 12b, 12c, 12d) so med seboj povezane z vijaki 12g, ustrezna razdalja med tretjo in četrto ploščo 12c, 12d pa je zagotovljena z maticami 12h. Prva in druga plošča 12a, 12b imata uho (t.j. štrleči del) 12a', 12b' na eni strani, v katerega je nameščen zaklepni zatič 12f, tako da sta plošči dodatno povezani med seboj in se druga plošča 12b ne more vrteti okoli vrtišča 12e. V kolikor pa se zaklepni zatič 12f izvleče oziroma sprosti, prva in druga plošča 12a, 12b nista več povezani in se druga plošča 12b skupaj s tretjo in četrto ploščo 12c, 12d lahko zavrti okoli vrtišča 12e v želeni položaj za izvlek motorne žage ali drugega orodja. Vrtenje okoli vrtišča 12e omogoča kot med obema omenjenima položajema (transportni in položaj za izvlek) med 60 in 100 , optimalno okoli 90°. Kot kaže slika 5 se vrtenje okoli vrtišča 12e zaradi varnosti omeji na kot 90° glede na transportni položaj z izrezom 12a v spodnjem delu prve, nosilne plošče 12a, ki je oblikovan tako, da se vanj pri dosegu končne pozicije ujame vijak in s tem prepreči nadaljnjo rotacijo nosilca 12. Nosilna plošča 12a ima še dodaten, drugi izrez 12a' v zgornjem delu, in sicer na isti stranici kot je izrez 12a v spodnjem delu nosilne plošče 12a, pri čemer je omenjeni drugi izrez 12a' v zgornjem delu namenjen za sprejem vijaka 12g, ki povezuje drugo, tretjo in četrto ploščo, ko doseže drugo skrajno pozicijo nosilca.
V obsegu izuma, kot je tukaj opisan in definiran v zahtevkih, so lahko možne tudi druge izvedbe nosilca orodja, ki so jasne strokovnjaku s področja tehnike, kar pa ne omejuje bistva izuma, kot je opisan tukaj in definiran v zahtevkih.

Claims (14)

1. Izboljšan nosilec (12) orodja, prednostno motorne žage (3), za namestitev na delovni stroj (1), pri čemer omenjeni nosilec (12) vključuje:
- prvo ploščo (12a), ki je prilagojena za fiksno namestitev na delovni stroj (1),
- drugo ploščo (12b), ki je v sredinskem delu (12b) izbočena in prilagojena za kontakt s prvo ploščo (12a),
- tretjo ploščo (12c) in četrto ploščo (12d), ki se namestita na drugo ploščo (12b) tako, da je med njima prostor, ki je prilagojen za sprejem meča motorne žage (3) ali dela katerega drugega orodja,
- vrtišča (12e), ki povezuje prvo ploščo (12a) in izbočen del (12b) druge plošče (12b) tako, da se druga plošča (12b) in vse nanjo pritrjene plošče (12c, 12d) lahko vrtijo okoli vrtišča (12e), ter
- zaklepnega mehanizma (12f) za zaklep vrtenja nosilca.
2. Izboljšan nosilec po zahtevku 1, značilen po tem, da vrtenje okoli vrtišča (12e) omogoča, da ima nosilec (12) transportni položaj in položaj za izvlek orodja.
3. Izboljšan nosilec po zahtevku 2, značilen po tem, da je kot med obema omenjenima položajema med 45 in 115°, prednostno med 60° in 100°, najbolj prednostno okoli 90°.
4. Izboljšan nosilec po predhodnem zahtevku, značilen po tem, da se ustrezen kot določi s primernimi omejevalci gibanja ali na katerikoli drug način, prednostno se vrtenje zaradi varnosti omeji na 90° glede na transportni položaj z izrezom (12a) v spodnjem delu prve, nosilne plošče (12a), ki je oblikovan tako, da se vanj pri dosegu končne pozicije ujame vijak in s tem prepreči nadaljnjo rotacijo nosilca (12).
5. Izboljšan nosilec po predhodnem zahtevku, značilen po tem, da ima nosilna plošča (12a) v svojem zgornjem delu še dodaten, drugi izrez (12a'), in sicer na isti stranici kot je izrez (12a) v spodnjem delu nosilne plošče (12a), pri čemer je omenjeni drugi izrez (12a') v zgornjem delu namenjen za sprejem vijaka (12g), ki povezuje drugo, tretjo in četrto ploščo (12b, 12c, 12D), ko je dosežena druga skrajna pozicija nosilca (12).
6. Izboljšan nosilec po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da so omenjene plošče (12a, 12b, 12c, 12d) prednostno pravokotne ali kvadratne oblike, pri čemer je ustrezna razdalja med tretjo in četrto ploščo zagotovljena z distančniki, pušami, maticami ali podobnimi elementi (12h).
7. Izboljšan nosilec po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da so druga, tretja in četrta plošča (12a, 12b, 12c, 12d) med seboj povezane z znanimi nerazdružljivimi zvezami kot je varjenje ali pa z znanimi razdružljivimi zvezami kot so vijaki in matice (12g, 12h), prednostno z vijaki in maticami, pri čemer so slednje lahko hkrati distančni elementi za zagotavljanje ustrezne razdalje med tretjo in četrto ploščo (12c, 12d).
8. Izboljšan nosilec po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da je vrtišče (12e) izvedeno na katerikoli primeren način, prednostno pa se uporabi vijak, ki se ga namesti skozi luknjo v ohišju delovnega stroja, skozi luknjo v sredinskem delu prve plošče (12a) in skozi luknjo v sredinskem delu (12b) druge plošče (12b), pri čemer se omenjeni vijak pričvrsti z matico, ki se potem nahaja med drugo in tretjo ploščo (12b, 12c).
9. Izboljšan nosilec po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da je zaklepni mehanizem katerikoli primeren zaklep (12f), varovalo ali zatič, prednostno zaklepni zatič.
10. Izboljšan nosilec po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, značilen po tem, da je zaklepni mehanizem (12f) nameščen v uho prve in druge plošče (12a', 12b') tako da sta v zaklenjenem stanju obe plošči (12a, 12b) dodatno povezani med seboj in se druga plošča (12b) ne more vrteti okoli vrtišča (12e), v odklenjenem stanju pa prva in druga plošča (12a, 12b) nista več povezani in se druga plošča (12b) lahko zavrti okoli vrtišča (12e) v želeni položaj.
11. Delovni stroj z izboljšanim nosilcem po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov.
12. Delovni stroj po predhodnem zahtevku, značilen po tem, da je stroj gozdarski vitel.
13. Delovni stroj po predhodnem zahtevku, značilen po tem, da je nosilec (12) orodja nameščen na ohišju vitla (1) pod premično zaščitno mrežo (1a).
14. Delovni stroj po predhodnem zahtevku, značilen po tem, da ima dva nosilca (12) orodja, po enega na vsaki strani ogrodja vitla, pri čemer sta lahko nosilca (12) enake oblike ali različne.
SI202000162A 2020-09-22 2020-09-22 Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem SI26067A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI202000162A SI26067A (sl) 2020-09-22 2020-09-22 Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem
EP21196729.4A EP3970920A1 (en) 2020-09-22 2021-09-14 A holder for tools, preferably for a chainsaw, and a working machine, preferably a winch, with the said holder

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI202000162A SI26067A (sl) 2020-09-22 2020-09-22 Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI26067A true SI26067A (sl) 2022-03-31

Family

ID=78049140

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI202000162A SI26067A (sl) 2020-09-22 2020-09-22 Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3970920A1 (sl)
SI (1) SI26067A (sl)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5007568A (en) * 1990-02-06 1991-04-16 Da Vault Jimmy C Truck sidewall mounted chain saw carrier
SI22801A (sl) 2008-06-02 2009-12-31 Tajfun Planina Proizvodnja Strojev, D.O.O. Priprava za pritrditev orodja na gozdarski vitel
US8646622B2 (en) * 2012-02-02 2014-02-11 Snap-On Incorporated Adjustable tool support clamp

Also Published As

Publication number Publication date
EP3970920A1 (en) 2022-03-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10697737B2 (en) Armouring system for self-propelled work machines
DK177657B1 (da) Låsesystem samt anvendelse
US4244496A (en) Side mount for carrying a luggage box or the like on a motorcycle
SI26067A (sl) Izboljšan nosilec orodja, prednostno motorne žage, in delovni stroj, prednostno vitel, z omenjenim nosilcem
US11660739B1 (en) Elevated tool box assembly
US7004337B2 (en) Foldable cab/pivot unit for a tower crane
US6520067B1 (en) Hydraulic piston locking device
US5186125A (en) Mobile capture and restraint device
US8448957B1 (en) Sulky apparatus
US20200282911A1 (en) Portable ladder system
US10549697B2 (en) Portable ladder system
JP4914768B2 (ja) 踏切しゃ断機の鎖錠構造および踏切しゃ断機
GB2279859A (en) Anti-theft device for saddles
JP5873778B2 (ja) 作業機械
US3330455A (en) Spare tire mounting rack
US4418630A (en) Belt guard lock
CN107080404B (zh) 具有催泪瓦斯模块的模块化安全现金柜台
CN215331627U (zh) 一种防水混凝土墙体吊装用防护装置
JP2011042979A (ja) リヤカメラ装置
CN217895069U (zh) 叉车作业设备
ES2953734T3 (es) Ménsula para soportar un elemento de pared y sistema para proteger un área
JP2015159771A (ja) 林業機械
FI128023B (fi) Tarkastusluukku
SI25492A (sl) Gozdarska prikolica z varovalnim mehanizmom rogljev
CN215670981U (zh) 用于建筑工程高空施工的安全防护装置

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20220412