SI25063A - Prenapetostni odvodnik - Google Patents
Prenapetostni odvodnik Download PDFInfo
- Publication number
- SI25063A SI25063A SI201600209A SI201600209A SI25063A SI 25063 A SI25063 A SI 25063A SI 201600209 A SI201600209 A SI 201600209A SI 201600209 A SI201600209 A SI 201600209A SI 25063 A SI25063 A SI 25063A
- Authority
- SI
- Slovenia
- Prior art keywords
- signaling
- pin
- overvoltage
- housing
- indicator strip
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01T—SPARK GAPS; OVERVOLTAGE ARRESTERS USING SPARK GAPS; SPARKING PLUGS; CORONA DEVICES; GENERATING IONS TO BE INTRODUCED INTO NON-ENCLOSED GASES
- H01T1/00—Details of spark gaps
- H01T1/12—Means structurally associated with spark gap for recording operation thereof
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01T—SPARK GAPS; OVERVOLTAGE ARRESTERS USING SPARK GAPS; SPARKING PLUGS; CORONA DEVICES; GENERATING IONS TO BE INTRODUCED INTO NON-ENCLOSED GASES
- H01T1/00—Details of spark gaps
- H01T1/14—Means structurally associated with spark gap for protecting it against overload or for disconnecting it in case of failure
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01T—SPARK GAPS; OVERVOLTAGE ARRESTERS USING SPARK GAPS; SPARKING PLUGS; CORONA DEVICES; GENERATING IONS TO BE INTRODUCED INTO NON-ENCLOSED GASES
- H01T4/00—Overvoltage arresters using spark gaps
- H01T4/10—Overvoltage arresters using spark gaps having a single gap or a plurality of gaps in parallel
Landscapes
- Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
- Fuses (AREA)
Abstract
Naloga izuma je prenapetostni odvodnik za elektrotehnične naprave s kazalnikom okvare s signalizacijskim zatičem, ki je posredno ali neposredno prestavljiv iz izhodiščnega položaja, ki signalizira sposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika, v položaj kazanja okvare ob kvarnem segrevanju prenapetostnega odvodnika, pri čemer se signalizacijski zatič drži v izhodiščnem položaju v legi, ki je prednapeta proti sili vzmeti, in je s tem prestavljiv v položaj kazanja okvare, da kratkostični tok teče preko prenapetostnega odvodnika in le-tega ali njegove konstrukcijske dele segreje, izboljšati tako, da ga je moč izdelati stroškovno ugodno in preprosto z zgolj manjšo porabo časa s tem, da držalni del iz nizko taljivega lota v izhodiščnem položaju, ki ga drži prenapetostni odvodnik, drži signalizacijski zatič, pri čemer držalni del zadržuje dele prenapetostnega odvodnika, ki se v primeru okvare segrejejo, in se v primeru okvare pri segrevanju delov prenapetostnega odvodnika stali in sprosti signalizacijski zatič.
Description
PRENAPETOSTNI ODVODNIK
Tehnično področje
Izum se nanaša na prenapetostni odvodnik za elektrotehnične naprave, pri čemer ima prenapetostni odvodnik na svojem ohišju ali v svojem ohišju kazalnik okvare s signalizacijskim zatičem, ki je posredno ali neposredno prestavljiv iz izhodiščnega položaja, ki signalizira sposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika, v položaj kazanja okvare ob kvarnem segrevanju prenapetostnega odvodnika, pri čemer se signalizacijski zatič drži v izhodiščnem položaju v legi, ki je prednapeta proti sili vzmeti, in je s tem prestavljiv v položaj kazanja okvare, da tok teče preko prenapetostnega odvodnika in le-tega ali njegove konstrukcijske dele segreje.
Takšni prenapetostni odvodniki so znani iz stanja tehnike in se v praksi pogosto uporabljajo.
Pri tem se takšni prenapetostni odvodniki, ki običajno obsegajo prenapetostno zaščitno sredstvo kot npr. iskrišče in po potrebi vsaj en nadaljnji električni konstrukcijski del, ki je vezan zaporedno z njim, pogosto razmestijo znotraj ohišja, ki je vezano med faznim vodnikom in vodnikom PE ali vodnikom N.
Pri takšnih prenapetostnih odvodnikih je znano, da se dodeli signalizacijski zatič, ki komunicira s kazalnikom okvare, ki kaže stanje pripravljenosti za delovanje v izhodiščnem položaju signalizacijskega zatiča in ki je v sproščeni in spremenjeni legi prestavljiv v položaj kazanja okvare, ki se s pomočjo kazalnika okvare kaže uporabniku.
Prenapetostna odvodnika podobne vrste sta npr. znana iz DE 36 39 533 Al in iz DE 10 2009 012 931 Al.
Pri prenapetostnih odvodnikih, znanih iz stanja tehnike, je npr. signalizacijski zatič prilotan na ohišje ali na del ohišja prenapetostnega odvodnika, pri čemer se lot po kratkem stiku iskrišča stali in sprosti signalizacij ski zatič. Izrablja se torej segrevanje v primeru okvare, da se prilotan signalizacij ski zatič loči od prenapetostnega odvodnika, in se kazalnik okvare iz izhodiščnega položaja prestavi v položaj kazanja okvare.
Prilotanje signalizacijskega zatiča z ohišjem ali delom ohišja je časovno zamudno in stroškovno neugodno.
Na osnovi uvodoma omenjenega stanja tehnike je naloga izuma izboljšati prenapetostni odvodnik uvodoma omenjenega stanja tehnike, da ga bo moč izdelati stroškovno ugodno in preprosto z zgolj manjšo porabo časa.
Za rešitev naloge izum predlaga, da držalni del iz nizko taljivega lota v izhodiščnem položaju, ki ga drži prenapetostni odvodnik, drži signalizacij ski zatič, pri čemer držalni del zadržuje dele prenapetostnega odvodnika, ki se v primeru okvare segrejejo, in se v primeru okvare pri segrevanju delov prenapetostnega odvodnika stali in sprosti signalizacij ski zatič.
Skladno s to izvedbo se signalizacijski zatič z držalnim delom iz nizko taljivega lota, ki se izdela stroškovno ugodno in preprosto, zadržuje na delih prenapetostnega odvodnika, ki se v primeru okvare segrejejo. S tem še zlasti časovno zamudno in stroškovno neugodno lotanje signalizacij skega zatiča z deli, kot npr. deli ohišja, prenapetostnega odvodnika ni več potrebno, s čimer se prihrani čas in stroški.
Držalni del torej drži signalizacijski zatič v položaju, ki je prednapet proti vzmeti, in ga sprosti, kakor hitro se v primeru sprostitve prenapetostnega odvodnika deli prenapetostnega odvodnika segrejejo in se držalni del iz nizko taljivega lota stali tako, da se lahko giblje s pomočjo sile vzmeti, ki se sprosti, da se kazalnik okvare prestavi v položaj kazanja okvare.
Pri tem se lahko prenos toplote v primeru prenapetosti izvaja ne zgolj preko delov ohišja, ampak po potrebi tudi preko masivnih kontaktov prenapetostnega odvodnika, ki v primeru sprostitve sprejmejo toploto in jo prenesejo na držalni del tako, da se leta stali. Takšna ohišja ali deli naprave običajno sestojijo iz dobro toplotno prevodnega materiala.
Držalni del lahko pri tem sestoji iz znane zlitine, npr. bizmutove zlitine s tališčem od približno 110°C do 140°C.
Signalizacijski zatič lahko na primer sestoji iz tlačno litega cinka, ki ima v bistvu višje tališče kot držalni del tako, da taleč držalni del nima vpliva nanj v primeru taljenja držalnega dela v primeru sprožitve prenapetostnega odvodnika.
Na znan način je lahko zlasti prednostno predvideno, da je signalizacijski zatič operativno povezan s stikalnim kontaktom mikrostikala, ki je električno povezano z daljinsko signalizacijo, v kateri je prikazano stikalno stanje.
S tem je mogoče dodatno k kazalniku okvare, ki je razmeščen na ali v ohišju prenapetostnega odvodnika, priklopiti daljinsko signaliziranje, na primer v stikalni napravi ali v računalniškem sistemu, ki je povezan s prenapetostnim sistemom. S tem se lahko tudi pri prekrito vgrajenem ali prigrajenem prenapetostnem odvodniku zmožnost delovanja ali nezmožnost delovanja prenapetostnega odvodnika prikaže oddaljeno. V ta namen se signalizacijski zatič preklopi po taljenju držalnega dela in sprosti vzmet stikalnega kontakta mikrostikala. Stikalni kontakt mikrostikala je s tem razmeščen v smeri gibanja signalizacijskega zatiča in se v primeru sprožitve po sprostitvi in gibanju signalizacij skega zatiča pri sprostitvi vzmeti preklopi s pomočjo staljenega držalnega dela.
• · • · · ·
Zlasti je lahko posebej prednostno predvideno, da je signalizacijski zatič vzdolžno voden na kovinskem delu ohišja prenapetostnega odvodnika in ima zarezo ali podobno vdolbino, v kateri blokimo ubira del držalnega dela.
Pri tem se signalizacij ski zatič drži zgolj v področju njegove zareze proti sili vzmeti tako, da kakor hitro se držalni del, ki je razmeščen v zarezi ali podobni vdolbini, stali, se signalizacij ski zatič sprosti in se po sprostitvi giblje v skladu z vzdolžnim vodilom.
Zlasti je lahko pri tem posebej prednostno predvideno, da držalni del sestoji iz somika.
Uporaba somika kot držalnega dela predstavlja zlasti stroškovno ugodno in preprosto rešitev za realizacijo. Pri tem lahko somik sestoji iz odseka droga, s čimer pride do zlasti nizkih izdelovalnih stroškov.
Nadalje je lahko zlasti prednostno predvideno, da je v delu ohišja razmeščena prva luknja, v kateri je signalizacij ski zatič vzdolžno voden približno vzporedno s steno ohišja, pri čemer je v delu ohišja tvorjena druga luknja, ki je razmeščena prečno na prvo luknjo, to v delnem področju seka, in je v izhodiščnem položaju somik razmeščen, da sega skozi zarezo signalizacij skega zatiča.
S tako zgradbo dveh prečno druga na drugo razmeščenih lukenj se lahko po eni strani signalizacij ski zatič in po drugi strani somik za položajno zavarovanje signalizacij skega zatiča v legi, prednapeti proti vzmeti, zlasti preprosto razmesti na delih ohišja prenapetostnega odvodnika. Po segrevanju somika v primem sprožitve prenapetostnega odvodnika stali somik, ki sega skozi zarezo signalizacij skega zatiča in sprosti signalizacij ski zatič tako, da se le-ta s pomočjo sile vzmeti, ki se sprosti, giblje znotraj vzdolžnega vodila, ki je tvoijeno s prvo luknjo. V času tega gibanja signalizacij ski zatič po eni strani preklopi stikalni kontakt mikrostikala in po drugi strani prestavi kazalnik okvare iz izhodiščnega položaja v položaj kazanja napake.
Poleg tega je lahko zlasti prednostno predvideno, da ima kazalnik okvare, ki je razmeščen na ohišju ali je integriran v ohišju, okence ali kukalno področje, v katerem je od zunaj vidno razmeščen indikatorski trak, ki je povezan s signalizacijskim zatičem, in ki kaže sposobnost delovanja (izhodiščni položaj) ali nesposobnost delovanja (položaj kazanja okvare) prenapetostnega odvodnika.
S tem je uporabniku omogočeno, da na izjemno hiter in preprost način vizualno zazna dejansko stanje, namreč sposobnost delovanja ali nesposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika.
Pri tem je lahko zlasti prednostno predvideno, da indikatorski trak v okencu ali kukalnem področju kaže izhodiščni položaj s pomočjo zelenega delnega področja indikatorskega traka in položaj kazanja okvare s pomočjo rdečega delnega področja indikatorskega traka.
Še zlasti s preprosto prepoznavnima signalnima barvama zeleno in rdečo, ki signalizirata vsakokratno dejansko stanje prenapetostnega odvodnika, je omogočeno, da tudi tehnično manj izkušeni uporabniki na posebej preprost način prepoznajo dejansko stanje prenapetostnega odvodnika. Pri tem kaže indikatorski trak v izhodiščnem položaju, v katerem je prenapetostni odvodnik sposoben delovanja, zeleno področje, in v položaju kazanja okvare rdeče področje znotraj okenca.
Nadalje je lahko zlasti prednostno predvideno, da indikatorski trak sestoji iz papirja, obstojnega proti vročini.
Alternativno je lahko zlasti prednostno predvideno, da indikatorski trak sestoji iz folije iz umetne snovi, obstojne proti vročini.
Zgradba indikatorskega traka iz papirja, obstojnega proti vročini, ali folije, obstojne proti vročini, zagotavlja, da lahko ta tudi pri segrevanju le-tega v primeru sprožitve prenapetostnega odvodnika prikazuje dejansko stanje kot želeno. S tem je s segrevanjem tako indikatorskega traka iz papirja, obstojnega proti vročini, kot tudi iz folije iz umetne snovi, obstojne proti vročini, v primeru prenapetosti preprečeno poškodovanje le-tega.
Prav tako je lahko zlasti prednostno predvideno, da ima signalizacijski zatič na svoji čelni strani, ki je obrnjena proti prvemu koncu indikatorskega traka, špranjo z zazobkom, in je v špranji razmeščeno in zataknjeno lomljeno področje prvega konca indikatorskega traka, katerega konec drži zazobek.
Pri tem je lahko zlasti prednostno predvideno, da ima lomljeno področje prvega konca indikatorskega traka in pritrdilno področje z zazobki v špranji signalizacijskega zatiča vsakokrat obliko črke V tako, da deli centrirano ubirajo drug v drugem.
Pri takšni zgradbi se lahko indikatorski trak s svojim prvim koncem na posebej enostaven način vtakne v špranjo, ki je tvorjena na signalizacijskem zatiču, in se tu pritrdi s staknenjem. Še zlasti je z dvema, drug v drugem ubirajočima koncema v obliki črke V, omogočeno centriranje lomljenega področja indikatorskega traka na pritrdilnem področju z zazobki v špranji signalizacij skega zatiča.
Končno je lahko zlasti prednostno predvideno, da ima lomljeno področje prvega konca indikatorskega traka vdolbino v obliki črke V, v kateri je v sestavljenem položaju razmeščena štrlina v obliki črke V, ki je tvorjena na ali v pritrdilnem področju.
Z vdolbino v obliki črke V na lomljenem koncu indikatorskega traka, ki obdaja štrlino v obliki črke V, ki je tvorjena na ali v pritrdilnem področju, je dano prisilno centriranje lomljenega področja indikatorskega traka na pritrdilnem področju špranje signalizacijskega zatiča tako, da se le-ta drži položajno fiksirano in centrirano proti stranskemu neželenemu zdrsu ali premiku.
Izvedbeni primer izuma je predstavljen na slikah in v nadaljevanju pobliže opisan.
Slika 1: Del prenapetostnega odvodnika po izumu v perspektivnem pogledu;
Slika 2: Isti odvodnik v stranskem pogledu;
Slika 3: Povečan detajl s slike 2;
Slika 4: Signalizacijski zatič z indikatorskim trakom, razmeščenim na njem;
Slika 5: Signalizacijski zatič v perspektivnem pogledu;
Slika 6: Isti zatič v stranskem pogledu v prerezu;
Slika 7: Indikatorski trak v perspektivnem pogledu;
Slika 8: Isti trak v stranskem pogledu;
Slika 9: Isti trak v čelnem pogledu;
Slika 10; Signalizacijski zatič z indikatorskim trakom v čelnem pogledu s somikom; Slika 11: Isti zatič v nadaljnjem pogledu.
Na slikah so prikazani deli prenapetostnega odvodnika za elektrotehnične naprave. Prenapetostni odvodnik ima na svojem ohišju 1 ali v svojem ohišju 1 (ni prikazano na slikah) kazalnik okvare s signalizacijskim zatičem 2. Signalizacijski zatič 2 je posredno ali neposredno prestavljiv iz izhodiščnega položaja, ki signalizira sposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika, v položaj kazanja okvare ob kvarnem segrevanju prenapetostnega odvodnika. Signalizacijski zatič 2 se pri tem drži v izhodiščnem položaju v legi, ki je prednapeta proti sili vzmeti 3. Signalizacijski zatič 2 je s tem prestavljiv v položaj kazanja okvare, da kratkostični tok teče preko prenapetostnega odvodnika in le-tega ali njegove konstrukcijske dele segreje.
Po izumu držalni del iz nizko taljivega lota v izhodiščnem položaju, ki ga drži prenapetostni odvodnik, drži signalizacijski zatič 2. Držalni del zadržuje dele prenapetostnega odvodnika, ki se v primeru okvare segrejejo, in se v primeru okvare pri segrevanju delov prenapetostnega odvodnika stali in sprosti signalizacij ski zatič 2. Signalizacijski zatič 2 se lahko zdaj zgolj s pomočjo sproščene vzmeti giblje glede na ohišje 1 ali dele ohišja 1 in se kazalnik okvare prestavi iz izhodiščnega položaja, ki signalizira sposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika, v položaj kazanja napake, ki signalizira nesposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika.
Dodatno je signalizacijski zatič 2 operativno povezan s stikalnim kontaktom 4 mikrostikala 5. Mikrostikalo 5 je električno povezano z daljinsko signalizacijo, v kateri je prikazano stikalno stanje prenapetostnega odvodnika ali ga je moč prikazati. S tem se lahko tudi pri vizualno slabo dostopnem ali nedostopnem prenapetostnem odvodniku vsakokrat prikaže stikalno stanje tako, da je vidno tudi iz daljave, ali je prenapetostni odvodnik sposoben delovanja ali ne.
Signalizacijski zatič 2 je vzdolžno voden na delu 6 ohišja prenapetostnega odvodnika in ima zarezo 7 ali podobno vdolbino, v kateri blokimo ubira del držalnega dela. Po izumu je držalni del tvorjen iz somika 8. Somik 8 lahko na primer sestoji iz odseka droga iz nizko taljivega lota, ki se ga izdela izredno stroškovno ugodno.
Kot je vidno še zlasti s slike 3, je v delu 6 ohišja razmeščena prva luknja, v kateri je signalizacijski zatič 2 vzdolžno voden približno vzporedno s steno ohišja. Stena ohišja in del 6 ohišja pri tem sestojita prednostno iz dobro toplotno prevodne kovine. Pri tem je v delu 6 ohišja tvorjena druga luknja, ki poteka prečno na prvo luknjo, in to v delnem področju seka. Somik 8 je pri tem v izhodiščnem položaju razmeščen znotraj te druge luknje, da sega skozi zarezo 7 signalizacijskega zatiča 2. Po segrevanju dela 6 ohišja v primeru sprožitve prenapetostnega odvodnika stali somik 8 in sprosti gibanje signalizacijskega zatiča 2 s pomočjo vzmeti, ki se sprosti. S tem se po taljenju somika 8 izvede vzdolžno gibanje signalizacijskega zatiča 2, pri čemer signalizacijski zatič 2 po eni strani preklopi stikalni kontakt 4 mikrostikala 5 in po drugi strani prestavi kazalnik okvare iz izhodiščnega položaja v položaj kazanja napake.
Prenos toplote v primeru sproženja prenapetostnega odvodnika na somik 8 se lahko pri tem izvaja tudi preko masivnih kontaktov električnega sistema, ki sprejmejo toploto, in jo prenesejo na somik. Ti so lahko na primer konstrukcijski deli ohišja 1 ali so razmeščeni na ali v ohišju 1, na primer na ali v ostenju ohišja 1.
Za še zlasti hitro in preprosto prepoznavo sposobnosti delovanja ali nesposobnosti delovanja prenapetostnega odvodnika ima kazalnik okvare, ki je razmeščen na ohišju 1 ali je integriran v ohišju 1, okence ali kukalno področje. V okencu ali kukalnem področju je od zunaj vidno razmeščen indikatorski trak 10, ki je povezan s signalizacijskim zatičem 2. Indikatorski trak 10 kaže sposobnost delovanja (izhodiščni položaj) ali nesposobnost delovanja (položaj kazanja okvare) prenapetostnega odvodnika. Pri tem indikatorski trak 10 v okencu ali kukalnem področju kaže izhodiščni položaj s pomočjo zelenega delnega področja indikatorskega traka 10 in položaj kazanja okvare s pomočjo rdečega delnega področja indikatorskega traka 10. S tem je omogočeno, da tudi tehnično manj izkušeni uporabniki na hiter in preprost način prepoznajo dejansko stanje, torej sposobnost delovanja ali nesposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika.
Indikatorski trak 10 v izvedbenem primeru sestoji iz folije iz umetne snovi, obstojne proti vročini. Alternativno lahko indikatorski trak 10 sestoji tudi iz papirja, obstojnega proti vročini, ali podobnega materiala, obstojnega proti vročini.
Za hitro in preprosto pritrditev indikatorskega traka 10 na signalizacij ski zatič 2 ima signalizacijski zatič 2 na svoji čelni strani, ki je obrnjena proti prvemu koncu indikatorskega traka 10, špranjo 9 z zazobkom. V špranji 9 je razmeščeno in zataknjeno lomljeno področje 11 prvega konca indikatorskega traka 10. Pri tem je lomljeno področje 11 prvega konca indikatorskega traka 10 s svojim koncem držano na zazobku špranje 9.
Lomljeno področje 11 prvega konca indikatorskega traka 10 in pritrdilno področje z zazobki v špranji 9 signalizacijskega zatiča 2 ima vsakokrat obliko črke V tako, da deli centrirano ubirajo drug v drugem. Pri tem izvedbenem primeru ima lomljeno področje 11 prvega konca indikatorskega traka 10 vdolbino 12 v obliki črke V, v kateri je v sestavljenem položaju razmeščena štrlina 13 v obliki črke V, ki je tvorjena na ali v pritrdilnem področju v reži 9 signalizacij skega zatiča 2. S tem se doseže samocentriranje indikatorskega traka 10 glede na pritrdilno področje signalizacij skega zatiča 2, pri čemer se vrh tega pretežno prepreči stranski zdrs lomljenega področja 11 indikatorskega traka 10 iz pritrdilnega področja v reži 9 signalizacij skega zatiča 2.
Izum ni omejen na izvedbene primere, ampak gaje moč spreminjati v okviru razkritja.
Vse posamezne značilnosti in njihove kombinacije, ki so razkrite v opisu in/ali na slikah gre razumeti kot značilnosti po izumu.
Seznam oznak ohišje signalizacij ski zatič vzmet stikalni kontakt mikrostikalo del ohišja zareza (na 2) somik špranja indikatorski trak lomljeno področje (na 10)
V oblika na 11
V oblika na 9
Claims (12)
1. Prenapetostni odvodnik za elektrotehnične naprave, pri čemer ima prenapetostni odvodnik na svojem ohišju (1) ali v svojem ohišju (1) kazalnik okvare s signalizacij skim zatičem (2), kije posredno ali neposredno prestavljiv iz izhodiščnega položaja, ki signalizira sposobnost delovanja prenapetostnega odvodnika, v položaj kazanja okvare ob kvarnem segrevanju prenapetostnega odvodnika, pri čemer se signalizacijski zatič (2) drži v izhodiščnem položaju v legi, ki je prednapeta proti sili vzmeti (3), in je s tem prestavljiv v položaj kazanja okvare, da kratkostični tok teče preko prenapetostnega odvodnika in le-tega ali njegove konstrukcijske dele segreje, značilen po tem, da držalni del iz nizko taljivega lota v izhodiščnem položaju, ki ga drži prenapetostni odvodnik, drži signalizacij ski zatič (2), pri čemer držalni del zadržuje dele prenapetostnega odvodnika, ki se v primeru okvare segrejejo, in se v primeru okvare pri segrevanju delov prenapetostnega odvodnika stali in sprosti signalizacij ski zatič (2).
2. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 1, značilen po tem, daje signalizacijski zatič (2) operativno povezan s stikalnim kontaktom (4) mikrostikala (5), ki je električno povezano z daljinsko signalizacijo, v kateri je prikazano stikalno stanje.
3. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 1 ali 2, značilen po tem, daje signalizacijski zatič (2) vzdolžno voden na delu (6) ohišja prenapetostnega odvodnika in ima zarezo (7) ali podobno vdolbino, v kateri blokimo ubira del držalnega dela.
4. Prenapetostni odvodnik po katerem koli od zahtevkov od 1 do 3, značilen po tem, da držalni del sestoji iz somika (8).
5. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 4, značilen po tem, da je v delu (6) ohišja razmeščena prva luknja, v kateri je signalizacijski zatič (2) vzdolžno voden približno vzporedno s steno ohišja, pri čemer je v delu (6) ohišja tvorjena druga luknja, ki poteka prečno na prvo luknjo, in to v delnem področju seka, in je v izhodiščnem položaju somik (8) razmeščen tako, da sega skozi zarezo (7) signalizacijskega zatiča (2).
6. Prenapetostni odvodnik po katerem koli od zahtevkov od 1 do 5, značilen po tem, da ima kazalnik okvare, ki je razmeščen na ohišju (1) ali je integriran v ohišju (1), okence ali kukalno področje, v katerem je od zunaj vidno razmeščen indikatorski trak (10), ki je povezan s signalizacijskim zatičem (2), in ki kaže sposobnost delovanja (izhodiščni položaj) ali nesposobnost delovanja (položaj kazanja okvare) prenapetostnega odvodnika.
7. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 6, značilen po tem, da indikatorski trak (10) v okencu ali kukalnem področju kaže izhodiščni položaj s pomočjo zelenega delnega področja indikatorskega traka (10) in položaj kazanja okvare s pomočjo rdečega delnega področja indikatorskega traka (10).
8. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 6 ali 7, značilen po tem, da indikatorski trak (10) sestoji iz papirja, obstojnega proti vročini.
9. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 6 ali 7, značilen po tem, da indikatorski trak (10) sestoji iz folije iz umetne snovi, obstojne proti vročini.
10. Prenapetostni odvodnik po katerem koli od zahtevkov od 6 do 9, značilen po tem, da ima signalizacij ski zatič (2) na svoji čelni strani, kije obrnjena proti prvemu koncu indikatorskega traka (10), špranjo (9) z zazobkom, in je v špranji (9) razmeščeno in zataknjeno lomljeno področje (11) prvega konca indikatorskega traka (10), katerega konec drži zazobek.
11. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 10, značilen po tem, da ima lomljeno področje (11) prvega konca indikatorskega traka (10) in pritrdilno področje z zazobki v Špranji (9) signalizacijskega zatiča (2) vsakokrat obliko črke V tako, da deli centrirano ubirajo drug v drugem.
12. Prenapetostni odvodnik po zahtevku 10 ali 11, značilen po tem, da ima lomljeno področje (11) prvega konca indikatorskega traka (10) vdolbino (12) v obliki črke V, v kateri je v sestavljenem položaju razmeščena štrlina (13) v obliki črke V, ki je tvorjena na ali v pritrdilnem področju.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE102015114953.2A DE102015114953A1 (de) | 2015-09-07 | 2015-09-07 | Überspannungsableiter |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SI25063A true SI25063A (sl) | 2017-03-31 |
Family
ID=58055180
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SI201600209A SI25063A (sl) | 2015-09-07 | 2016-08-25 | Prenapetostni odvodnik |
Country Status (3)
Country | Link |
---|---|
DE (1) | DE102015114953A1 (sl) |
GR (1) | GR1009191B (sl) |
SI (1) | SI25063A (sl) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102019110745B3 (de) | 2019-04-25 | 2020-10-08 | Dehn Se + Co Kg | Überspannungsschutzvorrichtung sowie modulares Überspannungsschutzsystem |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE3639533A1 (de) | 1986-11-20 | 1988-06-01 | Bettermann Obo Ohg | Steckbarer ueberspannungsableiter fuer elektrische anlagen |
SE514854C2 (sv) * | 1994-04-12 | 2001-05-07 | Ericsson Telefon Ab L M | Anordning för indikering av säkringsfel |
DE102009022069B4 (de) * | 2009-01-12 | 2016-10-20 | Dehn + Söhne Gmbh + Co. Kg | Überspannungsableiter |
DE102009012931B4 (de) | 2009-03-12 | 2017-01-12 | Obo Bettermann Gmbh & Co. Kg | Überspannungsschutzgerät |
EP2812962B1 (de) * | 2012-02-08 | 2016-04-06 | OBO Bettermann GmbH & Co. KG | Überspannungsableiter |
-
2015
- 2015-09-07 DE DE102015114953.2A patent/DE102015114953A1/de active Pending
-
2016
- 2016-08-12 GR GR20160100441A patent/GR1009191B/el active IP Right Grant
- 2016-08-25 SI SI201600209A patent/SI25063A/sl active IP Right Grant
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
GR20160100441A (el) | 2017-05-15 |
GR1009191B (el) | 2018-01-10 |
DE102015114953A1 (de) | 2017-03-09 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US8705221B2 (en) | Surge arrester having an optical fault indicator | |
US9640352B2 (en) | Overvoltage protection device having a thermal disconnection apparatus | |
JP6967658B2 (ja) | 絶縁ハウジングに収容されたホーンスパークギャップで構成された過電圧保護設備 | |
EP2541579B1 (en) | Electric device | |
JP6313301B2 (ja) | 保護デバイス | |
US9443689B2 (en) | Fuse | |
US20080043395A1 (en) | Surge Voltage Protection Device with Improved Disconnection and Visual Indication Means | |
DE102011102941B4 (de) | Funkenstrecke mit mehreren in Reihe geschalteten, in einer Stapelanordnung befindlichen Einzelfunkenstrecken | |
ES2549679T3 (es) | Dispositivo de protección frente a sobrecargas térmicas | |
SI23749A (sl) | Redudančni prenapetostni odklopnik z rotacijskimdiskom in z dodanim elektronskim sklopom za zagotavljanje podaljšanja življenjske dobe prenapetostnega gradnika | |
ES2885400T3 (es) | Dispositivo de protección contra sobretensiones con varios descargadores de sobretensiones y, en particular, un dispositivo de desconexión, en particular, un dispositivo de desconexión térmica, asociado a cada uno de ellos | |
US9548177B2 (en) | Smart fuse for circuit protection | |
SI25063A (sl) | Prenapetostni odvodnik | |
SI24775A (sl) | Naprava za prekinitev primarnega električnega tokokroga pri vozilu na električni pogon, še zlasti v primeru trka vozila | |
CZ2005498A3 (cs) | Prepetová ochrana | |
CN203166500U (zh) | 改进型电路板用防浪涌保护器 | |
CZ2009164A3 (cs) | Zarízení pro prepetovou ochranu | |
CN111133537B (zh) | 用于借助预制导体不可逆地检测和显示过电流或限流值的系统 | |
CN107546714A (zh) | 一种浪涌保护器及其应用 | |
SI23713A2 (sl) | Prenapetostni odvodnik z zamenljivim modulom prenapetostne zaščite | |
DE202013003505U1 (de) | Thermosensitiver und/oder drucksensitiver Schalter mit Auslöseeinrichtung | |
US20220385060A1 (en) | Overcurrent protection device for surge arresters | |
DE102017113558B4 (de) | Überspannungsschutzanordnung | |
ITMI20100257U1 (it) | Sistema di limitazione della corrente | |
JP6717973B2 (ja) | バリスタ素子およびバリスタ素子の保護方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
OO00 | Grant of patent |
Effective date: 20170403 |