SI25053A - Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki - Google Patents

Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki Download PDF

Info

Publication number
SI25053A
SI25053A SI201500214A SI201500214A SI25053A SI 25053 A SI25053 A SI 25053A SI 201500214 A SI201500214 A SI 201500214A SI 201500214 A SI201500214 A SI 201500214A SI 25053 A SI25053 A SI 25053A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
extract
skin
polyphenols
molecular weight
preparations
Prior art date
Application number
SI201500214A
Other languages
English (en)
Inventor
Katja Žmitek
Nataša Tavčar
Tina PogaÄŤnik
Petra Keršmanc
Tadej Rejc
Uroš Petric
TRUKELJ Borut Ĺ
Samo Kreft
Janko ŽMITEK
Original Assignee
Abies Labs D.O.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abies Labs D.O.O. filed Critical Abies Labs D.O.O.
Priority to SI201500214A priority Critical patent/SI25053A/sl
Priority to PCT/SI2016/000020 priority patent/WO2017044050A1/en
Publication of SI25053A publication Critical patent/SI25053A/sl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K8/00Cosmetics or similar toiletry preparations
    • A61K8/18Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition
    • A61K8/96Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition containing materials, or derivatives thereof of undetermined constitution
    • A61K8/97Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition containing materials, or derivatives thereof of undetermined constitution from algae, fungi, lichens or plants; from derivatives thereof
    • A61K8/9755Gymnosperms [Coniferophyta]
    • A61K8/9767Pinaceae [Pine family], e.g. pine or cedar
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P17/00Drugs for dermatological disorders
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61QSPECIFIC USE OF COSMETICS OR SIMILAR TOILETRY PREPARATIONS
    • A61Q19/00Preparations for care of the skin

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mycology (AREA)
  • Botany (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Dermatology (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Izum se nanaša na izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka (Abies), prednostno lesa bele jelke (Abies alba), zlasti še iz grč, ki vsebuje zmes naravnih polifenolov z zmanjšanim deležem visokomolekularnih polifenolov, in sicer za 15-100 % glede na celotno vsebnost naravnih polifenolov, ter z analogno povečanim deležem nizkomolekularnih polifenolov z molsko maso pod 1000 Da za preprečevanje, zmanjševanje oz. zdravljenje neželenih sprememb kože v kozmetični in dermatološki uporabi, in sicer izvlečka samega ali vobliki formuliranih kozmetičnih in farmacevtskih pripravkov za kozmetično in dermatološko uporabo. Ker je delež visokomolekularnih polifenolov v izvlečku bistveno manjši in delež nizkomolekularnih polifenolov bistveno večji, kot v do sedaj znanih zmeseh oziroma izvlečkih iz iglavcev, je penetracija v kožo bistveno izboljšana. Izvleček uporabimo ali v obliki koncentrata ali trdne suhe zmesi za dermalno uporabo neposredno ali v obliki tekočih, poltrdnih in trdnih pripravkov, kot so dermalne tekočine,vključno s pršili, kapljicami, šamponi in obkladki, dermalni praški (posipala), hidrofilni geli, hidrofilne kreme, hidrofobne kreme, mazila, paste, obliži in drugo.

Description

IZVLEČEK IZ LESA DREVES IZ RODU JELKA ZA PREPREČEVANJE, LAJŠANJE IN ZDRAVLJENJE NEŽELENIH SPREMEMB KOŽE TER PRIPRAVKI
Predmet izuma je uporaba izvlečka iz lesa jelke in pripravkov, ki ta izvleček vsebujejo, za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože, kar omogoča učinkovito uporabo v kozmetične in dermatološke namene.
Izum se nanaša na zvleček iz lesa dreves iz rodu jelka (Abies), prednostno lesa bele jelke (Abies alba), zlasti še iz grč, ki vsebuje zmes naravnih polifenolov z zmanjšanim deležem visokomolekularnih polifenolnih učinkovin, za uporabo za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože, ter na formulirane farmacevtske in kozmetične pripravke, ki vsebujejo predmetni izvleček, prav tako pa tudi na uporabo teh pripravkov za navedene namene.
V nadaljevanju bodo uporabljene naslednje enakopomenke in kratice:
- polifenolne spojine: polifenoli ali polifenolne učinkovine
- transepidermalna izguba vode: TEWL
- minimalna eritemska doza: MED
Koža je največji organ človeškega telesa, ki pokriva skoraj celotno površino telesa. Sestavljajo jo epidermis, dermis in subcutis. Epidermis je na osnovi različnih faz v zorenju keratinocitov razdeljen v stratum basale, stratum spinosum, stratum granulosum, stratum lucidum in stratum corneum. V epidermisu so poleg osnovnih celic - keratinocitov prisotne še pigmentne celice (melanociti), antigen predstavitvene celice (Langerhansove celice), mehanoreceptorji (Merkelove celice).
Dermis je čvrsta vezivna plast, ki daje koži mehanično odpornost (kolagen) in elastičnost (elastin, delno kolagen) oz. oboje (hialuronska kislina). Predvsem v zgornjem delu dermisa (papilarna plast) so prisotne še krvne žile, mezgovnice, živci in rahlo vezivo, izvodila znojnic ter središčni predeli lasnih foliklov, vključno z lojnicami. V dermisu sta dva pomembna žilna spleta: ob spodnji meji retikularna plast je globoki splet iz nekoliko večjih žil, tik pod epidermalno-dermalno mejo (papilarna plast) pa je povrhnji splet, v katerem prevladujejo venule in kapilare. Sestavni deli kože so še kožni adneksi - priveski (znojnice, dišavnice, lasni mešički, lojnice, dlake oz. lasje in nohti).
Koža je dokaj zapleten organ; posamezne plasti, celice, izvenceličnine, posamezne komponente - od različnih molekul z različnimi funkcijami, številnih encimov do genetskih materialov so med sabo povezani preko številnih soodvisnih signalnih procesov, biokemijskih in fizioloških procesov, s katerimi je regulirano delovanje kože ter njeni odzivi na intrinzične in ekstrinzične vplive.
Različni zunanji in notranji dejavniki lahko pripomorejo k nastanku večjega števila prostih radikalov posledično pride do oksidativnega stresa. Tako je npr. posledica oksidativnega stresa lahko porušitev zapletenih dogajanj v obliki kaskad (preko katerih poteka npr. diferenciacija celic), pri katerih sodelujejo številne ti. signalne molekule. Prav tako lahko pride do okvar celičnih struktur (celične stene, organel, jedrne DNA idr.), kar se kaže kot pomanjkljiva sposobnost celic za tvorbo ključnih komponent za zagotavljanje ustrezne histološke zgradbe kože, in posledično slabše regeneracijske procese, čemur sledi poslabšanje lastnosti kože. Z zgradbo in vlogo kože pa so tesno povezana tudi bolezenska dogajanja v koži in spremembe na koži.
Različni dejavniki lahko torej vodijo do številnih neželenih sprememb kože, ki se kažejo kot npr.: zmanjšanje aktivnosti fibroblastov, ki vodi do zmanjšanja količine osnovnih strukturnih komponent ekstracelularnega matriksa (medceličnine) dermisa. Zaradi oslabljene funkcije teh komponent, posebno še v kombinaciji z neposrednimi poškodbami zaradi npr. prostih
radikalov, pride do sprememb vezivnega tkiva, kar se kaže kot nastanek gub, neenakomerne teksture kože, slabši elastičnosti, zmanjšani čvrstosti kože, večja je možnost nastanka brazgotin, strij ipd. Strukturne in fiziološke spremembe epidermisa prav tako lahko vodijo v poslabšanje zaščitne sposobnosti kože, povečanje prepustnosti in posledično vidnega luščenja, občutka zategovanja kože, rdečine, srbečice in izrazite suhosti kože. Posledice neželenih sprememb zgradbe oz. fizioloških procesov kože so lahko vidne tudi kot različne vrste hiperpigmentacij, teleangiektazije ipd.
Omenjeni dejavniki lahko tudi vplivajo na razvoj novih ali poslabšanje že obstoječih bolezni kože kot so različni dermatitisi, luskavica, rozacea, akne, težave z lasiščem, kot na primer prhljaj, izguba las itd. Slabše je tudi celjenje ran in mikrocirkulacija, vnetni odziv kože in drugo.
Za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje se uporabljajo različne snovi in pripravki, ki kažejo na razširjenost problematik in veliko potrebo po tovrstnih pripravkih.
Problem, ki doslej ni bil ustrezno rešen in ga z izumom rešujemo, so odprava oziroma zmanjševanje neželenih sprememb kože zaradi različnih intrinzičnih in ekstrinzičnih vzrokov, kot so biokemijske, fiziološke in strukturne spremembe v dermisu in epidermisu, ki se odražajo v zmanjšanju elastičnosti, gladkosti, mehkosti, vlažnosti, napetosti kože, spremembah pigmentacije, mikroreliefa, števila in velikosti por, sijaja, povečanju nagubanosti kože, slabšanju zaščitne bariere kože, spremembi pH površine kože ter drugih znakih, povečani občutljivosti na UV sevanje, spremembah strukture in funkcij lasišča, pa tudi v razvoju ali poslabšanju bolezni kože, kot so različni dermatitisi, luskavica, ulkusi, akne, rozacea in drugo.
Čeprav obstaja za reševanje navedenih težav vrsta različnih učinkovin in kozmetičnih in farmacevtskih pripravkov, obstaja stalna potreba po novih, bolj učinkovitih, zlasti pa naravnih učinkovinah in na njih temelječih pripravkih za preprečevanje, zmanjševanje oz.
odpravljanje neželenih sprememb. Kljub trendu povečevanja potreb po na naravnih snoveh temelječih zdravilih za kožne bolezni je takšnih pripravkov na trgu na voljo relativno malo.
Problem predstavlja tudi dejstvo, da posamezne znane učinkovine delujejo na posamezen težave ali manjše število težav, zato so za različne namene potrebne različne učinkovine, za kompleksno obravnavo kože pa je potrebna v farmacevtskih in kozmetičnih pripravkih za topikalno uporabo kombinacija različnih učinkovin. Zato obstaja stalna potreba po novih, še zlasti naravnih učinkovinah s širšim spektrom delovanja oz. učinkov. Pri tem pa obstaja stalni problem, da mora učinkovina poleg učinkovitosti snovi kot take, izkazane in vitro, za dejansko učinkovitost v koži - in vivo - izkazovati tudi sposobnost penetracije snovi v kožo na mesto delovanja.
Med snovmi, ki se uporabljajo v topikalnih pripravkih v zvezi s problemi kože so antioksidanti, v zadnjem času pa je pozornost usmerjena predvsem na polifenole.
Polifenoli so velika skupina spojin, katerih osnovni strukturni element je aromatski obroč z vsaj eno hidroksilno skupino. Hidroksilne skupine, ki so vezane na osnovi aromatski skelet, so lahko proste, zaestrene, zaetrene ali vezane na sladkor. Strukturno so zelo raznolike spojine, med njimi najdemo flavonoide, fenolne kisline, lignane, stilbene, pirone, ksantone, kinone, furano- in piranokumarine. Med nje štejemo tudi tanine oz. čreslovine, ki imajo adstringentni učinek.
Za polifenole je značilno antioksidativno, za nekatere tudi antimikrobno delovanje, tanini pa delujejo tudi adstringentno. Antioksidativno delovanje temelji na fenolni skupini, ki lahko sprejme elektron in nastane stabilen fenoksi radikal, s čimer se prepreči oksidacija celičnih komponent. Polifenolne spojine zato delujejo kot lovilci prostih radikalov, predvsem reaktivnih kisikovih zvrsti (ROS) in s tem ščitijo celične lipide, proteine in DNA pred oksidativnimi poškodbami. Lahko tudi kelirajo kovinske ione, ki so udeleženi pri tvorbi radikalov, poleg tega pa lahko tudi povečajo aktivnost celičnih detoksifikacijskih sistemov (npr. katalaza, superoksidna dismutaza) ter zavrejo encime, ki generirajo ROS. Preko antioksidativnega delovanja ali preko inhibicije specifičnih proteinov (NF-kappaB, AP-1) lahko delujejo antiinflamatorno, preko inhibicije nekaterih interlevkinov pa lahko indirektno vplivajo na normalizacijo procesa proliferacije in diferenciacije epidermalnih bazalnih celic. Zaradi sposobnosti keliranja, delujejo sekvestracijsko in lahko tako uravnavajo aktivnost proteaz v dermisu, zlasti matriksmetaloproteinaz, ter uravnavajo oksidacijo tirozina, ki je del procesa melanogeneze, torej vplivajo na pigmentacijo kože. Z vplivom na aktivnost encimov iz skupine citikromov P450, cikloosigenaz in lipoksigenaz lahko nekateri polifenoli vplivajo na inhibicijo inflamatornih procesov ali regulacijo proliferativnih procesov in diferenciacije keratinocitov v epidermisu. Preko različnih mehanizmov delujejo tudi na krepitev žilnih sten. Delujejo tudi protimikrobno.
Zaradi antikosidativnih lastnosti se v zadnjem času polifenoli uveljavljajo kot antioksidanti v obliki prehranskih dopolnil, in sicer predvsem polifenoli, ki se nahajajo v zelenem čaju, jagodičevju (maline, robidnice, borovnice), grozdju in rdečem vinu, kot dober vir antioksidantov pa so se izkazale tudi polifenolne učinkovine predvsem iz skorje nekaterih iglavcev. Med njimi je najbolj znan piknogenol (Pycnogenol®), ki je izvleček iz lubja francoskega obmorskega bora (Pinus pinaster). Vsebuje polifenolne komponente (katehin, taksifolin, procianidine z različno dolgimi verigami katehinskih in epikatehinskih enot in fenolne kisline), ki pri peroralni uporabi izkazujejo učinke proti kroničnim in degenerativnim boleznim, medtem ko je bilo raziskav o učinkih topikalne uporabe na koži razmeroma malo in le na živalih, med tem ko in vivo klinične študije učinkov topikalne uporabe piknogenola ali drugih podobnih izvlečkov iz iglavcev niso znani.
Značilno za piknogenol je, da vsebuje razmeroma velik delež visokomolekularnih polifenolnih učinkovin, ki se slabo oz. ne absorbirajo iz črevesja, prav tako pa slabo oz. ne penetrirajo v kožo, kar je očitno razlog, da uporaba izvlečkov iz lesa ali skorje iglavcev za kozmetično in dermatološko uporabo v obliki pripravkov za topikalno uporabo še ni znana oz. nima dokazanih učinkov na kožo in vivo.
Znani so tudi antioksidativni učinki izvlečka iz lesa bele jelke, kar je opisano v patentni prijavi Sl P-201400392 ter uporaba le-teh za zmanjševanje koncentracije postprandialne glukoze, kar je opisano v patentni prijavi Sl P-201500116, vendar pa doslej niso bili znani učinki le-tega na kožo, saj doslej še niso bile narejene in objavljene raziskave in vivo delovanja izvlečka iz lesa bele jelke na kožo niti živali niti ljudi.
Izum bo pojasnjen v nadaljevanju opisa.
Izum se nanaša na izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka (Abies), prednostno lesa bele jelke (Abies alba), zlasti še iz grč, ki vsebuje zmes naravnih polifenolov z zmanjšanim deležem visokomolekularnih polifenolov, in sicer za 15-100 % glede na celotno vsebnost naravnih polifenolov, ter z analogno povečanim deležem nizkomolekularnih polifenolov z molsko maso pod 1000 Da za preprečevanje, zmanjševanje oz. zdravljenje neželenih sprememb kože v kozmetični in dermatološki uporabi, in sicer izvlečka samega ali v obliki formuliranih kozmetičnih in farmacevtskih pripravkov za kozmetično in dermatološko uporabo.
Izvleček pridobimo z ekstrakcijo iz zmletega oz. zdrobljenega lesa dreves iz rodu jelka (Abies), prednostno iz lesa bele jelke (Abies alba), prednostno iz lesa vej, še bolj prednostno iz grč, torej iz dobro dostopne, odpadne surovine. Zdrobljeni oz. zmleti les segrevamo med mešanjem v vodi, prednostno pri temperaturi nad 80 °C, še bolj prednostno pri temperaturi vrelišča pri zunanjem tlaku ali pri povišanem tlaku pri temperaturi med temperaturo vrelišča in 150 °C. Vodno fazo ločimo s filtracijo, vodo pod znižanim tlakom deloma odparimo, in sicer na 1/10 -1/3 volumna, da dobimo koncentrat s koncentracijo izvlečka 2-10 ut. %. Koncentratu lahko dodamo trdni nosilec, kot npr. maltodekstrin, ciklodekstrin, celulozo, škrob ali njihove derivate za zmanjševanje skepljanja ter izboljšanje konsistence in stabilnosti, ter preostalo vodo v celoti odparimo in posušimo, da dobimo suho amorfno zmes oziroma trdno suho zmes. Trdnega nosilca dodamo 0-30 ut. % glede na suho snov izvlečka, prednostno 5-30 ut. %, še bolj prednostno 10-20 ut. %. Tako pridobljeni izvleček, ki vsebuje zmes naravnih polifenolov in je ali v obliki koncentrata ali v obliki trdne snovi, vsebuje od 10-80 ut. %, prednostno od 5080 ut. % naravnih polifenolov glede na suho snov izvlečka. Delež visokomolekularnih polifenolov v izvlečku je zmanjšan oziroma visokomolekularni polifenoli v izvlečku niso prisotni. Izvleček vsebuje povečani delež nizkomolekularnih polifenolov z molsko maso pod 1000 Da, kot so flavonoidi, fenolne kisline, lignani in drugi, in sicer od 50-100 % nizkomolekularnih polifenolov glede na celoten delež vseh naravnih polifenolov, prednostno od 80-100%.
Ker je delež visokomolekularnih polifenolov v izvlečku bistveno manjši in delež nizkomolekularnih polifenolov bistveno večji, kot v dosedaj znanih zmeseh oziroma izvlečkih iz iglavcev, je penetracija v kožo bistveno izboljšana.
Izvleček uporabimo ali v obliki koncentrata ali trdne suhe zmesi za dermalno uporabo neposredno ali v obliki tekočih, poltrdnih in trdnih pripravkov, kot so dermalne tekočine, vključno s pršili, kapljicami, šamponi in obkladki, dermalni praški (posipala), hidrofilni geli, hidrofilne kreme, hidrofobne kreme, mazila, paste, obliži in drugo.
V kolikor se izvleček uporablja v obliki tekočih, poltrdnih in trdnih pripravkov, navedeni pripravki vsebujejo od 0,5-30 ut. % izvlečka glede na celotno maso pripravka, prednostno od 1-10 ut %, še bolj prednostno od 1-5 ut %.
Poleg izvlečka pripravki oziroma kozmetične in dermatološke formulacije vsebujejo še različne pomožne snovi, ki so običajne v kozmetičnih in dermatoloških pripravkih, ter tudi druge biološko pomembne oz. aktivne snovi, za nevtralizacijo prostih radikalov, snovi za regeneracijo komponent epidermisa in dermisa, snovi za preprečevanje nastanka senescentnih celic, snovi za relaksacijo majhnih mišic, ki povzročajo gubanje kože, snovi, ki preprečujejo oz. uravnavajo tvorbo melanina. Te snovi so npr. vitamini, minerali, drugi antioksidanti, amino- in druge kisline, peptidi, proteini, saharidi, maščobe ter izvlečki in izločki iz rastlin, živali in tkivnih kultur le-teh, ki delujejo sinergistično z izvlečkom, ter tako dopolnijo ali ojačajo učinke predmetnega izvlečka.
Z in vivo raziskavami učinkov izvlečka, ki vsebuje naravne polifenole, na kožo smo ugotovili številne presenetljive pozitivne učinke na spremembe v dermisu, epidermisu in na površini kože, ki se odražajo zlasti v stimulaciji tvorbe in regeneracije strukturnih proteinov, kot sta kolagen in elastin, ter posledično izboljšanju strukture dermisa, in stimulaciji regeneracijskih procesov, ki imajo za posledico izboljšanje stanja epidermisa. To se kaže v:
- izboljšanju mikrocirkulacije, elastičnosti, gladkosti, mehkosti, vlažnosti, napetosti kože, mikroreliefa, sijaja, pH, zaščitne bariere in funkcije kože, odpornosti kože, npr. zmanjšanje eritemskega odziva na UV žarke, torej povečanje odpornosti pred učinki UV sevanja, celjenja ran in brazgotinjenja, strij, stanja lasišča in las, oteklin in zabuhlosti idr.,
- zmanjšanju aken, nagubanosti, hiperpigmentacij, kot npr. lentigo senilis, lentigo Solaris, melazma, postvnetna in posttravmatska hiperpigmentacija, sončne pege, izraženosti teleangiektazij, vnetnih sprememb, nekaterih alergijskih in reaktivnih bolezni kože, idr.
In vivo raziskave so bile izvedene s kremo po izumu in placebo kremo. Relativni povprečni rezultati s kremo po izumu glede na placebo kremo kažejo:
- zmanjšanje gub, in sicer volumna za 33 % in površine gub za 29%;
- 17 % izboljšanje vlažnosti;
- 19 % zmanjšanje TEVVL, kar kaže na bistveno izboljšanje stanja bariere kože;
- 13 % zmanjšanje retrakcijskega časa in 16 % povečanje viskoelastičnosti, kar kaže na bistveno povečanje elastičnosti kože;
- 31 % povečanje intenzitete odboja ultrazvočnega signala dermisa, kar kaže izboljšanje strukture dermisa oz. stanja strukturnih proteinov - kolagena in elastina;
- 2 % povečanje debeline dermisa;
- 8 % povečanje minimalne eritemske doze (MED), kar kaže, da se izboljša fotozaščitna funkcija kože in njen odziv na UV sevanje ter zmanjšajo možnosti vnetnih reakcij;
- prostovoljke so pozitivno ocenile učinke testne kreme v primerjavi s placebom praktično za vse parametre, ki niso bili v okvirih normalnega stanja;
- ekspertne ocene učinkov testne kreme so bile pozitivne praktično za vse parametre, ki niso bili v okvirih normalnega stanja.
Individualni odzivi so v odvisnosti od začetnega stanja še bistveno večji.
Dobljeni rezultati torej dokazujejo, da izvleček in pripravki, ki ga vsebujejo, presenetljivo vplivajo na številne lastnosti in funkcije kože, pri čemer se bistveno izboljšajo negativne spremembe na koži, med tem ko ne vpliva na normalna stanja kože. Hkrati je pomembno, da je izvleček naraven, s čimer izum sledi trendu povečane usmerjenosti na naravne sestavine, surovina pa je dejansko odpadni material pri predelavi lesa in zato lahko dostopna in cenena.
Predmetni izum rešuje problem učinkovite preventive, lajšanja in zdravljenja spremembe kože zaradi različnih intrinzičnih in ekstrinzičnih vzrokov, kot so biokemijske, fiziološke in strukturne spremembe v dermisu in epidermisu, ki se odražajo v zmanjšanju elastičnosti, gladkosti, mehkosti, vlažnosti, napetosti kože, spremembah pigmentacije, mikroreliefa, števila in velikosti por, sijaja, povečanju nagubanosti kože, slabšanju zaščitne bariere kože, spremembi pH površine kože ter drugih znakih, povečani občutljivosti na UV sevanje, spremembah strukture in funkcij lasišča, pa tudi v razvoju ali poslabšanju bolezni kože, kot so različni dermatitisi, luskavica, ulkusi, akne, rozacea in drugo.
Izum pojasnjujejo, vendar ne omejujejo izvedbeni primeri.
Za analize učinkov predmetne zmesi in pripravkov z njim na kožo smo uporabili naslednje aparature:
- Cortex DermaLab Combo SkinLab - Cortex Technology ApS, Smedevaenget 10, 9560 Hadsund, Denmark; sonde za analizo dermisa (struktura/intenziteta in debelina dermisa), elastičnost, transepidermalno izgubo vode, vlažnost, barvo/rdečino/pigmentacije (CIE LAB)
- VisioFace Quick (VFQ), round shaped model - Courage&Khazaka electronic GmbH, Mathias BrOggen-Str. 91,50829 Cologne, Germany (za fotoanalize)
- Dr. Hoenle Dermalight 80 MED-Tester (za določanje minimalne eritemske doze odziva na UV žarke)
- DermaScope MEDL4D, Dino-Lite, Netherlands (vizualne analize)
- Multi Skin Test center - Courage&Khazaka electronic GmbH, Mathias Bruggen-Str. 91, 50829 Cologne (sonde za vlažnost, elastičnost, pH, TEWL, rdečino, pigmentacijo/melanin)
Primer 1 - priprava koncentrata izvlečka in trdne suhe zmesi izvlečka iz lesa bele jelke kg zdrobljenih vej bele bele jelke (Abies alba), ki je ena izmed vrst iz rodu jelk (Abies sp.) smo prelili s 5 L vrele deionizirane vode in med mešanjem segrevali pri temperaturi vrelišča še 20 min. Vzorce smo nato filtrirali pod znižanim tlakom ter vodni izvleček posušili s kombinacijo sušenja z rotavaporjem in liofilizatorjem. Ko je bil volumen zmanjšan na ca 1/3, smo odvzeli 0,5 L raztopine, da smo dobili koncentrirano raztopino izvlečka s koncentracijo približno 3 %, preostanku pa dodali ca 10 % maltodekstrina (izraženo kot delež maltodekstrina na suho maso izvlečka) in zmes posušili. Tako pripravljeno koncentrirano raztopino izvlečka in trdno suho zmes izvlečka smo uporabili za analize, pripravo formuliranih pripravkov ter izvedbo in vivo študij.
Izvedli smo analize z barvnimi reakcijami za določanje polifenolov, metodo kožnih praškov (določitev deleža visokomolekularnih polifenolov) in s HPLC (mobilna faza A: voda, 0,1 % TFA, mobilna faza B: acetonitril; gradient: B (0-1 min 5% B, 1-10 min 5-30% B, 10-15 min 100% B, pretok mobilne faze 2 ml/min; 20 pl vzorca). Analize so pokazale ca. 60 % polifenolov v suhi snovi, od tega ca 90 % nizkomolekularnih polifenolov z molsko maso pod 1000 Da, pretežno fenolne kisline, flavonoide in lignane.
Primer 2 - krema
Sestavina Količina sestavine v 100 g pripravka
Faza a Lanette N 5,00
Stearinska kislina 3,50
Cetanol 0,50
Tegosoft CT 3,00
Marelično olje 8,00
Cetiol SN 2,00
TiO2 0,20
Parafinsko olje 1,00
Faza b Voda demineralizirana 68,10
Glicerol 3,00
Urea 1,00
Phenonip 0,50
izvleček iz primera 1 2,00
Faza c Voda demineraliziraa 2,00
TEA 0,20
Faza d Dišava 0,20
V 400 ml čašo smo natehtali surovine faze a ter v 200 ml čašo surovine faze b in obe fazi segreli na 75°C. Nato smo segreti fazi združili tako, da smo med mešanjem z električnim mehanskim mešalom dodali vodno fazo v oljno. V 20 ml čašo smo natehtali demineralizirano vodo in TEA - faza c, dobro premešali, da smo dobili bistro raztopino in dodali k zmesi faze a in b. Mešali smo nekaj minut, nato smo dodali še fazo d. Dobljeno emulzijo smo med stalnim mešanjem ohladili na sobno temperaturo, ter dobljeno kremo z vsebnostjo 2 % izvlečka prenesli v embalažo. Kremo smo uporabili za in vivo študijo učinkov.
Primer 3 - in vivo študija učinkov na kožo prostovoljk, starih 45-65 let, fototip II in III, z različnimi spremembami oz. stanji kože, je 12 tednov nanašalo kremo iz Primera 2 na polovico obraza ter polovico glutealnega dela 2-krat dnevno, na drugo polovico pa placebo kremo, sicer pripravkov, ki so jih do začetka študije in režima niso spreminjale. Prostovoljke so podpisale informirane pristanke, študijo je odobrila pristojna Etična komisija. Z meritvami, fotoanalizami, ekspertnimi ocenami in samoocenami smo analizirali stanje kože na začetku (1 dan pred začetkom nanašanja kreme - 1. termin), po 6 tednih (2. termin) in 12 tednih (3. termin). Rezultati so prikazani v Tabelah 1,2 in 3.
Tabela 1: Povprečna absolutna in relativna sprememba volumna in površine gub v lateralnem periorbitalnem delu očesa (Crow's feet) med 1. (pred uporabo kreme) in 3. terminom meritev (po 12 tednih uporabe krem) na desnem (testna krema, 2% predmetne zmesi) in levem licu (placebo krema)
DESNO LICE - krema LEVO LICE - p acebo
Sprememba med 1. in 3. terminom Relativna sprememba med 1. in 3. terminom (%) Sprememba med 1. in 3. terminom Relativna sprememba med 1. in 3. terminom (%)
GUBA/VOLUMEN (px3) -9581,3 -16,7 4884,5 16,4
GUBA/POVRŠINA (px2) -1037,1 -22,3 134,5 7,6
Tabela 2: Povprečna absolutna in relativna sprememba vlažnosti, elastičnega modula (E), viskoelastičnosti (VE) in refrakcije (parametra elastičnosti kože), transepidermalne izgube vode (TEWL), debeline in intenzitete dermisa med 1. (pred uporabo krem) in 3. terminom meritev (po 12 tednih uporabe krem) na desnem (testna krema, 2% predmetne zmesi) in levem licu (placebo krema).
DESNO LICE-krema LEVO LICE- placebo
Sprememba med 1. in 3. terminom Relativna sprememba med 1. in 3. terminom Sprememba med 1. in 3. terminom Relativna sprememba med 1. in 3. terminom
Vlažnost 42,9 pS 27,2 % 15,6 pS 9,6 %
VE 0,3 MPa 38,2 % 0,1 MPa 22,0 %
retrakcija -866,5 ms -23,2 % -522,4 ms -9,8 %
TEWL -2,6 g/cm2/h -19,4 % -0,1 g/cm2/h -0,7 %
debelina dermisa 38,8 μιη 3,6 % 15,1 pm 1,6 %
intenziteta dermisa (indeks 0-100) 3,5 18,4 % -3,2 -12,6 %
Tabela 3. Izboljšanje fotozaščitne funkcije kože - spremembe minimalne eritemske doze (MED)
desno lice - krema levo lice - placebo
MED 1. termin (J/cm2) MED 3. termin (J/cm2) sprememba MED med 1. in 3. terminom (J/cm2) relativna sprememba MED med 1. in 3. terminom (%) MED 1. termin (J/cm2) MED 3. termin (J/cm2) sprememba MED med 1. in 3. terminom (J/cm2) relativna sprememba MED med 1. in 3. terminom (%)
0,64 0,69 0,06 10,17 0,64 0,65 0,01 1,67
Primer 4 - zmanjšanje gub
Prostovoljka, stara 45 let, je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Analiza izbranih gub v lateralnem periorbitalnem delu oči (Crow's feet) je pokazala zmanjšanje globine gub za 50 % ter površine za 48 % glede na placebo.
Primer 5 - povečanje elastičnosti in vlažnosti ter zmanjšanje izraženosti teleangiektazij in kuperoze
Prostovoljka, stara 51 let, s izrazito suho kožo v predelu nosu, širšega območja lic in brade, z izraženimi teleangiektazijami v centralnem področju ter izraženo kuperozo, je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Analiza rezultatov meritev elastičnosti kože je pokazala izboljšanje viskoelastičnosti (VE) za 58%, izboljšanje elastičnega module E za 5%, izboljšanje vlažnosti pa za 30% glede na placebo ter opazno zmanjšanje izraženosti teleangiektazij in kuperoze.
Primer 6 - povečanje elastičnosti kože
Prostovoljka, stara 54 let, z izrazito slabo gladkostjo kože, izraženim mikroreliefom in slabo elastičnostjo kože, je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Analiza rezultatov meritev elastičnosti kože je pokazala izboljšanje časa, potrebnega za retrakcijo kože za 13% glede na placebo, izrazito se je izboljšal mikrorelief in gladkost kože.
Primer 7 - izboljšanje strukture dermisa in izboljšanje bariere kože
Prostovoljka, stara 50 let, z znaki staranja kože in mimičnimi gubami ter poslabšano bariero kože (povečan TEWL), je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Analiza rezultatov meritev strukture dermisa in TEWL je pokazala povečanje intenzitete odziva ultrazvočnega signala (izboljšanje stanja strukturnih proteinov - kolagena in keratina) za 84 % ter zmanjšanje transepidermalne izgube vode (izboljšanje zaščitne funkcije kože) za 26 % glede na placebo.
Primer 8 - povečanje debeline dermisa
Prostovoljka, stara 64 let, s fotopoškodovano kožo, izraženimi sončnimi pegami (ephelides) in gubami po morfotipu pečenega jabolka, kadilka, z izrazito slabim stanjem demrisa, je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v
Primeru 3. Analiza rezultatov meritev strukture dermisa je pokazala povečanje debeline dermisa za 16 % glede na placebo.
Primer 9 - povečanje minimalne eritemske doze
Prostovoljka, stara 54 let, fototip III, je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Analiza rezultatov meritev minimalne eritemske doze je pokazala, da je za nastanek rdečine potrebna 12 % večja doza UV sevanja, kot pred začetkom uporabe, medtem ko pri uporabi placebo kreme ni bilo spremembe.
Primer 10 - posvetlitev hiperpigmentacij
Prostovoljka, stara 55 let, fototip II, z izrazitimi hiperpigmentacijami - solarnimi lentigi v lateralnem periorbitalnem delu obraza je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Izmerili smo barvo (E) in svetlost (L) mesta s hiperpigmentacijo - solarnimi lentigi in mesta poleg njih; rezultati so prikazani v tabeli 4.
Tabela 4. Rezultati meritev pigmentacije: AL - razlika svetlosti L med hiperpigmentacijo in mesta poleg nje; relativna sprememba AL - relativna sprememba AL med 1. in 3. terminom (po 12 tednih uporabe kreme); ΔΕ - razlika v barvi E med hiperpigmentacijo in mestom poleg nje; relativna sprememba ΔΕ - relativna sprememba ΔΕ med 1. in 3. terminom (po 12 tednih uporabe kreme).
AL ΔΕ
Termin 1 Termin 3 Termin 1 Termin 3 relativna sprememba AL relativna sprememba ΔΕ
DESNO LICE krema -7,12 -2,66 8,81 2,95 -62,6 (%) -66,5 (%)
LEVO LICE Placebo -2,70 -3,71 6,07 5,31 37,4 (%) -12,5 (%)
Analiza rezultatov meritev pigmentacije je pokazala bistveno posvetlitev ter spremembo barv, in sicer se je hiperpigmentacija posvetlila za ca 63 % glede na mesto poleg nje, glede na rezultate za placebo pa kar za 100 %, prav tako se je zmanjšala razlika v barvi med hiperpigmentaicjo in mestom poleg nje za 66% (medtem ko je ta razlika za placebo le ca 12 %).
Primer 11 - zmanjšanje površine hiperpigmentacii
Prostovoljka, stara 45 let, fototip III, z izrazitimi starostnimi hiperpigmentacijami v lateralnem periorbitalnem delu obraza je uporabljala 12 tednov kremo iz Primera 2 ter placebo kremo, kot je navedeno v Primeru 3. Prostovoljka se je med izvajanjem študije občasno izpostavljala soncu, zato je prišlo do potemnitve kože. Izmerili smo površino izbranih hiperpigmentacij. Rezultati so prikazani v Tabeli 5.
Tabela 5. Površine izbranih hiperpigmentacij pred in po uporabi kreme in placeba.
PIGMENTACIJA površina
1. termin (px) 3. termin (px) Sprememba med 1. in 3. terminom (px2) Relativna sprememba površine med 1. in 3. terminom (%)
desno krema 8,72 2,8 -6,0 -68,3
levo placebo 11,61 16,1 4,5 38,3
Iz Tabele 5 je razvidno izrazito zmanjšanje površine hiperpigmentacije po uporabi kreme (za 68 %), medtem ko je pri uporabi placeba prišlo celo do povečanja za 38 %, kar je posledica izpostavljanja soncu oz. UV žarkom. Razlike v rezultatih za kremo in placebo kažejo poleg učinkovitosti predmetne zmesi tudi na povečanje zaščitne funkcije kože in zmanjšanja podvrženosti nastajanju hiperpigmentacij.
Primer 12 - kompleksna krema z dodatnimi učinkovinami
Sestava:
Sestavina Količina sestavine v 100 g pripravka
Faza a Myritol 318 7,00
Lanette O 2,50
Mandljevo olje 5,00
DC 245 1,5
Mikrokapsule s skvalanom 0,015
Faza b Demi voda 60,10
EDTA 0,8
Emulgade F special 1,5
Glicerin 5,00
Phenonip 0,50
Faza c Ksantan gumi 0,20
Voda 10,00
Faza d Hidroviton 1,00
Aloe barbadensis ekstrakt 3,00
izvleček iz Primera 1 1,50
Vitamin E acetat 0,10
Mlečni proteini 1,00
Faza e NaOH po potrebi
Priprava faze c): V 40 ml čašo natehtamo 10 g destilirane vode. Za tem posebej natehtamo 0,20 g Ksantan gumi in ga dodamo v čašo. Mešamo s stekleno paličko približno 10 minut, da se Ksantan gumi raztopi. Priprava faze b): V 400 g čašo natehtamo 60,10 g destilirane vode. Nato v čašo dodamo 0,8 g EDTA. Mešamo s stekleno palčko, da se EDTA raztopi. Nato dodamo še 1,5 g Emulgade F special. Fazi b nato dodamo še 5,00 g Glicerola in 0,5 g Phenonipa. Vse skupaj premešamo in damo segrevati na vodno kopel. Priprava faze a): V 250 ml čašo zaporedoma natehtamo 7 g Myritol 318 (Tegosoft CT), 2,5 g Lanette O, 5 g Mandljevega olja, 1,5 g DC 245 in 0,015 g Mikrokapsul s skvalanom. Čašo z mešanico vseh dodanih sestavin segrevamo na vodni kopeli. Med segrevanjem vodne in oljne faze na vodni kopeli konstantno spremljamo njihovo temperaturo. Ko dosežeta obe fazi temperaturo 78-80° C, odstranimo čaše iz vodne kopeli in vsebino čaše vodno fazo začnemo mešati z mehanskim mešalom. Oljno fazo a nato počasi dodajamo vodni fazi pri konstantni hitrosti mešanja. Med mešanjem emulzije si pripravimo še fazo d). Priprava faze d): Ko pade temperatura emulzije na 38° C, ji dodamo po vrsti zgoraj naštete učinkovine faze d. Emulzijo še nekaj časa mešamo pri konstantni hitrosti.
Tako dobimo kremo, ki vsebuje poleg izvlečka še druge učinkovine, ki delujejo sinergistično z izvlečkom in s tem povečajo učinke izvlečka.

Claims (12)

1. Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka, prednostno iz lesa bele jelke, ki vsebuje naravne polifenole za uporabo za preventivo, lajšanje in zdravljenje sprememb kože obraza, telesa in lasišča, ki so posledica biokemijskih, fizioloških in strukturnih sprememb v dermisu in epidermisu.
2. Izvleček po zahtevku 1 za uporabo za stimulacijo tvorbe in regeneracije strukturnih proteinov, kot sta kolagen in elastin, za izboljšanje strukture dermisa, za stimulacijo regeneracijskih procesov, ki imajo za posledico izboljšanje stanja epidermisa.
3. Izvleček po zahtevkih 1 in 2 za uporabo za izboljšanje mikrocirkulacije, elastičnosti, gladkosti, mehkosti, vlažnosti, napetosti kože, mikroreliefa, sijaja, pH, zaščitne bariere in odpornosti kože, za zmanjšanje aken, nagubanosti in hiperpigmentacij in za zdravljenje dermatitisa, luskavice, ulkusov in rozacee.
4. Izvleček po zahtevkih od 1 do 3, označen s tem, da je vsebnost naravnih polifenolov od 10-80 ut. %, prednostno od 50-80 ut. % glede na suho snov izvlečka in je delež nizkomolekularnih polifenolov z molsko maso pod 1000 Da od 50-100 % glede na celoten delež vseh naravnih polifenolov, prednostno od 80-100%.
5. Izvleček po zahtevkih od 1 do 4, označen s tem, da so nizkomolekularni polifenoli z molsko maso pod 1000 Da prednostno flavonoidi, fenolne kisline in lignani.
6. Izvleček po zahtevkih od 1 do 5, označen s tem, da se uporablja v obliki koncentrirane vodne raztopine s koncentracijo izvlečka od 2 do 10% ali v obliki trdne suhe zmesi.
7. Kozmetični in dermatološki pripravki, označeni s tem, da vsebujejo izvleček po zahtevkih od 1 do 6.
8. Pripravki po zahtevku 7, označeni s tem, da vključujejo od 0,5-30 ut. % izvlečka glede na celotno maso pripravka, prednostno od 1-10 ut %, še bolj prednostno od 1-5 ut %.
9. Pripravki po zahtevkih 7 in 8, označeni s tem, da so tekoči, poltrdni ali trdni.
10. Pripravki po zahtevkih od 7 do 9, označeni s tem, da vsebujejo še druge biološko aktivne in pomožne snovi, ki delujejo sinergistično.
11. Pripravki po zahtevku 10, označeni s tem, da so biološko aktivne snovi izbrane izmed vitaminov, mineralov, drugih antioksidantov, amino- in drugih kislin, peptidov, proteinov, saharidov in maščob ter izvlečkov in izločkov iz rastlin, živali in tkivnih kultur le-teh.
12. Izvleček po zahtevkih od 1 do 6 in pripravki po zahtevkih od 7 do 11 za topikalno aplikacijo na kožo obraza, telesa in lasišča.
SI201500214A 2015-09-10 2015-09-10 Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki SI25053A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201500214A SI25053A (sl) 2015-09-10 2015-09-10 Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki
PCT/SI2016/000020 WO2017044050A1 (en) 2015-09-10 2016-09-05 Extract from wood trees of genus abies

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201500214A SI25053A (sl) 2015-09-10 2015-09-10 Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI25053A true SI25053A (sl) 2017-03-31

Family

ID=57286781

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201500214A SI25053A (sl) 2015-09-10 2015-09-10 Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki

Country Status (2)

Country Link
SI (1) SI25053A (sl)
WO (1) WO2017044050A1 (sl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3084260B1 (fr) * 2018-07-24 2020-10-02 Laboratoires M&L Utilisation d'une huile essentielle de rameaux de sapin blanc pour lutter contre les signes du vieillissement cutane

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2074730C1 (ru) * 1993-05-24 1997-03-10 Николай Яковлевич Костеша Мазь для лечения кожных заболеваний: экземы, псориаза, нейродермита
CN101756845A (zh) * 2008-11-12 2010-06-30 陈静 一种树枝梢萃取物柔软面霜
JP2009191075A (ja) * 2009-06-02 2009-08-27 Tsujido Chemical Corp 皮膚外用剤
JP4974015B2 (ja) * 2009-11-10 2012-07-11 株式会社ゼックフィールド モミの木の抽出物での脳の精神的安定化材料

Also Published As

Publication number Publication date
WO2017044050A1 (en) 2017-03-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7666442B2 (en) Topical compositions comprising benfotiamine and pyridoxamine
KR100978545B1 (ko) 박하 추출물의 화장 용도
US20130195925A1 (en) Anti aging application and method for treating aging
EP2370052B1 (en) Novel sebum secretion inhibitory agent
US11285093B2 (en) Cosmetic uses of swertiamarin
KR20190099356A (ko) 폴리페놀이 풍부한 아보카도 과육 및/또는 껍질 추출물 및 이를 포함한 화장학적, 피부과학적 및 기능식품 조성물
Yang et al. Dietary enzyme-treated Hibiscus syriacus L. protects skin against chronic UVB-induced photoaging via enhancement of skin hydration and collagen synthesis
US8557795B2 (en) Composition containing Chamaecyparis obtusa polysaccharides to be externally applied to the skin
Pekmezci et al. A proprietary herbal extract against hair loss in androgenetic alopecia and telogen effluvium: a placebo-controlled, single-blind, clinical-instrumental study
CN112587456B (zh) 一种修护美白组合物及其制备方法
KR20160120355A (ko) 피부-윤광 화장품 조성물
KR20190137328A (ko) 병아리꽃나무 추출물을 포함하는 항노화용 피부외용제 조성물
KR20220133476A (ko) 복사나무 추출물을 함유하는 조성물
KR20160146246A (ko) 항산화, 미백 및 주름개선 효과를 갖는 조성물
RU2671511C1 (ru) Косметическая композиция для ухода за волосами и кожей головы (варианты)
SI25053A (sl) Izvleček iz lesa dreves iz rodu jelka za preprečevanje, lajšanje in zdravljenje neželenih sprememb kože ter pripravki
EP3434256A1 (en) Topical herbal compositions
Preedalikit et al. Inhibitory effect of perilla frutescens l. Leaves extract on melanogenesis and skin whitening efficacy in the underarm whitening product application
KR20050004355A (ko) 천연원료를 포함하는 기능성 화장료 조성물
KR102468264B1 (ko) 국소 허브 조성물
KR101216151B1 (ko) 자초와 당귀의 추출 혼합물을 함유하는 피부노화 방지 및 미백용 화장료 조성물
Kashif et al. Dermocosmetic emulgels for anti-aging effects: Evidence from chromatographic and non-invasive biophysical techniques.
TWI605832B (zh) Plant extract composition for desalinating skin and reducing melanin, pharmaceuticals and uses thereof
KR101293066B1 (ko) 당귀 후박 양강 관계 추출물이 포함되고 약리활성이 있는 기능성 조성물 및 이를 포함하는 화장품 조성물, 구강청결용 조성물 그리고 모발제품 조성물
JP7169501B2 (ja) 細胞内酸化ストレス抑制剤及びその用途

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20170403